Goede uitvoering van Nu met Hope Dit biedt de beeldbuis ERIC DE NOORMAN Revue bij jaarfeest CJV Zierikzee STREEKNIEUWS Bruinisse Herinrichting haven Bruinisse Margriet en Pieter nemen afspraken prins Claus over SUCCESJES De Schaduw der Steppen Ouderavond „De Krukels" met lezing over kindergebitjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 maart 1983 Nr. 23285 De koorleden van „Nu met Hope(rechts) luisteren aandachtig naar de muziek van de mandalino-vereniging Excel sior uit Kruiningen. Met volledige inzet, waarbij geen taal te moeilijk en geen toon te hoog was, heeft de zangvereniging Nu met Hope uit Burgh in de Gereformeerde kerk van Haamstede een prachtige uitvoeringgegeven. Het koor, dat voor het eerst onder leiding stond van mevrouw E. Vos-Simons, handhaafde de opgaande lijn die al viel te bespeuren toen de heer M. Hogensteijn nog dirigent was. Alle nummers, die steeds door de dirigente met een kort woord werden ingeleid, kwamen in deze fraaie kerk goed uit de verf. ALMELO - Terwijl het industriële weven in Nederland steeds meer aan betekenis inboet, bestaat er juist een grote belangstelling voor handweven als vrije tijdsbesteding. Mevrouw L Staverman, voorzitter van de Federa tie Landelijke Weefcontact, heeft deze ontwikkeling gesignaleerd bij de start van een weeftiendaagse in Almelo. SCHIPHOL - De Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Transameria Airli nes is van plan retourvluchten Am sterdam-New York te gaan aanbieden voor 999 gulden, ruim 400 gulden min der dan het KLM-tarief. (Vervolg pag. 1) „Operatie 65+ Na de pauze als vanouds weer een fijn toneelstuk, opgevoerd door le den van de C.J.V.-kontaktklub. Het blijspel „Operatie 65 bleek een lief verhaal over een enthousiaste opa: Tinus van Someren, die zich niet wenst te laten ondersneeuwen door bureaucratie. De bejaarden hebben volgens hem recht op een nieuwe so ciëteit en als je op de officiële instan ties moet wachten geen beginnen aan, meent opa Tinus en hij neemt het recht in eigen hand. Hij doet dat overigens wel op zeer ludieke wijze en na verloop van tijd, maakt dat zijn aangetrouwde kleinzoon Karei toch wat achterdochtig. Opa zou echter opa niet zijn, als hij zich er niet prima weet uit te redden. Dat heeft dan overigens wel tot ge volg dat juist die achterdochtige kleinzoon zelf tot tweemaal toe de gevangenis indraait. Zijn echtgenote Willy raakt daar door danig over d'r toeren en vraagt opa herhaalde malen om een verkla ring. Er gebeuren trouwens meer vreemde dingen; zoals die onver wachte uitkering voor opa, die Janet Philips een medewerkster van het ministerie van sociale zaken plotse ling komt brengen en Gerrit Dorp mans, de opa van Karei, die opeens zo heel deftig gaat doen en wat te denken van die spontane Katrien En gel, die zomaar komt opdagen als de nieuwe vlam van opa Tinus. Verwar ring en humor volop in „Operatie 65+", maar alles loopt - uiteraard - prima naar wens naar een vrolijk happy end. Tonelisten Het spel werd met veel enthousi asme op de planken gezet door Jan Baart jr., Marion Meerman, Frans Bolier, Dien Baart, Ada Padmos, Wim Meerdink, Wim van Doorn en Nel de Rijke. De regie was in handen van Nel Schot en Nel van Dam. Met medewerking van Woninginrichting Fa. den Boer en Kwekerij Marco de Rijke, kon het Concertzaaltoneel om gebouwd worden tot een gezellige huiskamer. Met een stevig applaus, dankwoor den en bloemen werden de C.J.V.- tonelisten bedankt voor hun inzet. Zij hebben dit blijspel overigens niet slechts voor één keer ingestu deerd; ze gaan „Operatie 65 nog op twee verschillende plaatsen op voeren voor vervoersmaatschappij Z.W.N. Met het zingen van lied 44 werd ten slotte dit zeer geslaagde C.J.V.-jaarfeest besloten. De voorzitster van de zangvereni ging, mevrouw Geleijnse-Meerman, sprak aan het begin van de avond een welkomstwoord, waarin ze een bij zonder woord van welkom richtte aan wethouder J. C. de Feiter en zijn echtgenote, en aan de vertegenwoor digers van de diverse zustervereni gingen en andere zangorganisaties. Het eerste optreden van Nu met Hope omvatte naast „Mijn Dorpje" en „Der Lindenbaum", het Franse „Je ne lose dire" en het Engelse negro-spiritual „Go dow Moses", ge volgd door het bekende „Mensen geeft elkaar de hand". In het solo-optreden van de Zierik- zeese musicus Leon Leijdekkers, 2e jaars leerling van het Koninklijk Conservatorium.in Den Haag mocht men even snoepen van het oeuvre van deze 20-jarige gitarist. En dat is niet gering. Met een sonate van Dia- belli, een prelude van Villa - Lobos en een etude van Fsorlied hij duide lijk blijken hoe bijzonder begaafd deze nog jonge man is. Hij besloot met Jeux interdite. Mandolines Opnieuw besloot Nu met Hope geen toneelstuk op te voeren. In de plaats daarvan speelde de mandolinevereniging Excelsior uit Kruiningen onder leiding van Bas Leijs. Dit orkest heeft een honderd tal leden verdeeld in een a- en een b- orkest. Het a-orkest komt uit in de hoogste afdeling (superieur) van het Nederlands Verbond van Mandoline orkesten. En dit a-orkest, voorname lijk samengesteld uit jeugdleden en hoofdzakelijk zwaar klassiek spe lend, vergastte de aanwezigen op een lichter genre. O.a. het bekende El Conder Pasa en een tango van Malan- do, getiteld Noche d'Estrellas, het maar' weinig meer gehoorde Hab Mit- leid en een Russische potpourri. Een staande ovatie beloonde dit orkest. BRUINISSE Bazar Nachtegaal Op zaterdag 19 maart organiseert de Oost-Duivelandse Vogelvereni ging „De Nachtegaal" uit Bruinisse een bazar in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw. Er komen onder ande re een Rad van Avontuur, schiettent en ballengooitent en diverse verlo tingen. Doel van dit evenement is om de kosten van de grote distriktsten- toonstelling eind van het jaar enigs zins te kompenseren. De van oudsher als gezellig bekend staande bazar be gint om 13.00 uur en zal tot 's avonds duren. NIEUWENHAGEN - Op de begraaf plaats van het Limburgse kerkdorp Nieuwenhagen (gemeente Landgraaf) zijn tal van graven vernield. De daders zijn spoorloos. ALMERE - Landdrost H. Lammers van het Openbaar Lichaam Zuidelijke IJsselmeerpolders heeft opnieuw een brief gestuurd naar minister Rietkerk van binnenlandse zaken waarin hij aandringt op een snelle herziening van het besluit om het aantal politieagenten in de groeikern Almere niet uit te brei den. Op een vorig schrijven had de landdrost niets gehoord. DEN HAAG - Het constructieve on derwijsbeleid dat in de nota „Verder na de basisschool" gestalte krijgt, dient te worden afgewezen. Gods woord leert ons anders dan de nota doet en aanvaarding daarvan is de enige weg naar echt welzijn voor het Nederlandse volk. Dit staat in het kom- mentaar dat twee organisaties voor Gereformeerd onderwijs hebben ge geven op de ministeriële nota over de middenschool Het was dan ook grandioosTot slot zong Nu met Hope nog een 6-tal liede ren waaronder een dartel Frans lied jes „La laine des moutons". Natuur lijk mocht de volgeladen wagen van Lex Karsemeijer niet ontbreken en Nu met Hope besloot dit prachtige optreden met „De concertzaal van het leven", van Coen van Orsouw. Dank Dankwoorden van de voorzitster waren er voor de beide dirigenten. Mevrouw Vos kreeg een tuiltje bloe men toe van haar naaste familie voor haar eerste uitvoering. Bloemen voor Leon Leijdekkers en een algemeen dankwoord voor iedereen. Deze grandioze uitvoering werd ge volgd door een gezellig samenzijn in de recreatiezaal met het Delta-Duo. Hij richtte deze woorden tot de ve le ouders in zijn lezing over kinderge- bitjes tijdens de jaarlijkse oudera vond van de peuterspeelzaal ,,De Krukels" uit Bruinisse. „Duimzui- gen", vervolgde de plaatselijke tan darts, „kan op de lange duur het ge bit ontzetten met alle gevolgen van dien. Daarom verdient het aanbeve ling rond het zesde levensjaar serieus te proberen de kinderen hiervan af te bregen". Bij de opening van de ouderavond door de vice-voorzitter Nel Jonker kon ze, naast de in groten getale op gekomen moeders, ook enkele man- nengezichten ontdekken, een verheu gende tendens. Aan het einde van zijn zeer interes sante lezing beantwoordde de tand arts een aantal vragen betreffen Flu or, de kwaliteit van tandpasta's enz. Na de pauze werd een filmpje ver toond over de viering van het 10-jarig bestaan van de „Krukels" en over enkele aktiviteiten van het peuter klasje. Stijging van lasten Bij het financiële voerzicht kwam naar voren dat door de enorme stij ging van alle lasten ook de peu terspeelzaal in de rode cijfers terecht is gekomen, door allerlei akties wil len zowel het bestuur als de ouders proberen extra geld binnen te krij gen, waaronder twee kledingbeur- zen. (Vervolg pag. 1) Halen wat er te halen is, maar niet bij de vissers." „Geef ons de kans om er zoveel mo gelijk uit te slepen", pleitte Hek man, die verder zei dat het erg mooi zou zijn als de aanpassing van de in dustriehaven tegelijkertijd zou kun nen plaatsvinden. Als alles volgens plan verloopt zal de vissershaven dit jaar nog worden aangepast, meldde de heer Hekman. Via slinkse wegen probeerde men toch steeds weer een bedrag van het kollege te horen. Het geopperde be drag van 1 miljoen werd naar het rijk der fabelen verwezen. Dan maar in procenten: „Wat is voor het kolle ge akseptabel in procenten?" wilde een schipper weten. „Waartoe bent u bereid", kaatste Hekman terug. Technisch perfekt Konklusie: het voorliggende plan is technisch gezien perfekt in de ogen van de voltallige vloot. Het kollege gaat in Middelburg vragen om een bijdrage (zo hoog mogelijk) en men komt opnieuw bijeen om de zategel- den te bespreken. DEN HAAG - Prinses Margriet en haar man Mr Pieter van Vollenhoven nemen dit jaar de afspraken over van prins Claus, die voorlopig nog in Bazel moet blijven ter behandeling van zijn klachten van depressieve aard. Dit heeft de Rijksvoorlichtingsdienst vrij dag bevestigd. Margriet en Pieter na men de afgelopen maanden al vele representatieve verplichtingen van hun zwager over. Met een prachtig gedicht werd af scheid genomen van sekretaris Jan de Keyzer. Meer dan zes jaar heeft hij bergen werk verzet voor de „Kru kels". Uit handen van penning- meesteres Marlie Wielaart ontving hij een fraai muurplankje. In zijn dankwoord wenste Jan het bestuur veel sterkte toe in de komende moei lijke financiële tijden. Jan de Laat werd de nieuwe sekre taris. Een verloting bracht 173,- op. De prijzen werden gratis beschik baar gesteld door Bruse bedrijven. Parkeren De ouderavond werd halverwege onderbroken door de Rijkspolitie met het verzoek in het vervolg niet meer zoveel auto's langs de gele streep te parkeren. De buurt had zich hieraan nogal gestoord. UTRECHT - Het is een verkeerde veronderstelling dat het toenemende 'gebruik van modere voorbehoedmid delen - de pil en het spiraaltje - in Derde-Wereldlanden hoofdzakelijk het gevolg zouden zijn van de veranderde ekonomische waarde die kinderen in die landen voor de ouders zouden heb ben. Eerder is het zo dat de emanci patie van de vrouw, die veelal het ini tiatief neemt tot geboortebeperking, een beslissende faktor is. GRONINGEN - In de rooms» katholieke Jozefkerk in Groningen is vrijdagmiddag, voor zover bekend voor de eerste maal in Nederland, een huwelijk voltrokken tussen twee vrouwen. De trouwplechtigheid van het echtpaar Ria Bultena en Harman- na Kalsbeek, beiden uit Foxhol, had een besloten karakter. Het huwelijk werd voltrokken door pastoor A. C. Heymans uit Groningen. AMSTERDAM - De meeste vrou wen worden wel eens gekonfronteerd met sexueel geweld. Slechts 10 pro cent van alle vrouwen heeft nimmer te maken gehad met een ongewenste sexuele benadering. Sexueel misbruik van jonge meisjes blijkt veel meer voor te komen dam men tot nu toe heeft gedacht Dit zijn enkele voorlopige konklusies uit een studie van twee onderzoeksters aan de Rijksuniversi teit in Leiden. Dinsdag 15 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Daar vraag je me wat. Po pulair wetenschappelijk program ma. 16.40 uur Daar was eens de ruimte. Tekenfilm. 18.15 uur Tros sport extra. Beelden van de tenniswedstrijd om de Golden Tulip Cup. 118.55 uur Flappie in treurrijk 19.02 uur Frank Buck. Tijdens een jachtpartij komt Frank Buck toeval lig iets te weten over „Singapore- man". 20.00 uur Journaal 20.28 uur Tv show. Een show die ge presenteerd zal worden door Ivo Nie- he. Medewerking wordt o.a. verleend door The Shadows. 21.30 uur De weg naar Péruwelz. Tweede aflevering. Gerard Wal- raa ven is nog steeds op zoek naar zijn verdwenen vrouw. In Maastricht ont moet hij de gescheiden vrouw He- drien 22.10 uur Tros Aktua 22.45 uur Falcon Crest. Richard Channing maakt zijn entree met zijn assistente Diana, maar Richard valt niet in de smaak. De bewoners van de wijngaarden laten dit dan ook duidelijk merken. 23.40 uur Nieuws, 23.45 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.15 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.12 uur EO kinderkrant 19.40 uur De Waltons. Van tijd tot tijd ontvangen Olivia en John een aantal weeskinderen, die bij hun een tijdje blijven logeren 20.30 uur Met^-Gert en Hermien te gast in Israël. £>p verschillende loka- ties in Israël worden door verschil lende artiesten optredens verzorgd. 21.10 uur EO metterdaad 21.35 uur Tenslotte 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven 23.05 uur Avro's sportpanorama. Vanuit de Ahoy een reportage van de verschillende partijen tennis die daar gespeeld worden, in het kader van het ABN toernooi. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Blokzijl: J. H. Ver waal, kand., Leiden; te Veenendaal: G. Mulder, Hasselt (O.). Aangenomen naar Spijkenisse: J. Brezet, IJmuiden-Oost. Bedankt voor Renswoude (toez.): D. Heuvelman, Hoogblokland; voor Ter Heijde aan Zee: dr. B. W. Steen beek, Nijega en Opeinde. Benoemd door het College van Dia kenen te Rotterdam tot diakonaal predikant: A. Polhuis, Koog- Zaandijk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Dordrecht: J. van de Ree, Uden-Veghel; te Sittard: mevr. drs. S. H. C. Klaver, kand., Amster dam, die dit beroep heeft aangeno men. Beroepbaarstelling: Mevr. drs. S. H. C. Klaver, 3e Oosterparkstraat RAAMUITZETTERS Herman Jansen Nieuwerkerk Te koop: Friskies Blikvlees voor kat ten 1,- per blik. Zolang de voorraad strekt. Speciaal zaak G. J. Wilbrink, Korte St. Janstraat 3, Zierikzee. Rabatdelen voor binnenbe- timmering nu 1,70 per m, in standaardlengtes bij Bouw markt Zierikzee. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Volkorenmeel 2 kg 3,-; 10 kg 12,-. Molen De Graan halm, Haamstede. 01115- 2415. 3 Biedermeyer stoelen; Hol- tap karpet z.g.a.n., en een klerenkist. Koninginneplein 11, Oosterland. Voor de tuin: pracht bloeien de heideplanten, violen, bak- kruit; grote sortering heesters en klimplanten; Dahliaknollen, gladiolen, be gonia's en nog veel meer. Bloemen en tuincentrum C. W. Jonker, Hogezoom 20, Haamstede, tel. 01115-1383. Brink allesbrander, 3 mnd. oud. Te bevr. na 18.00 uur tel. 01114-3155. Speedboot, 4 m lang en een 35 pk Evenrude motor trai ler en ski-uitrusting. P.n.o.t.k. Tel. 01110-2931. Enige gebruikte zig-zag naai machines vanaf 125,-. Spe ciaalzaak G. J. Wilbrink, Korte St. Janstraat 3, Zierik zee. Voorzetraamprofielen in kunststof en aluminium. Wij leveren ook kant en klaar, kompleet met glas. Hubo- Karweishop Renesse. Te huur: Verhuur van kettingzagen en zaagbokken. Blom B.V., tel. 01115-2020, Burgh-Haamste- de. Te huur gevraagd: Luxe bungalow tuin, voor de mnd. april-mei S.-D. Tel. 01115-2088. Personeel aangeboden: Jongeman, 23 j., zoekt vast werk-. Tel. 01114-3167. Huisdieren: Weggevlogen: een parkiet, kleur blauw-wit-grijs. Gaar ne terug te bezorgen bij: Ni cole Jonker, tel. 01119-1332. 224, 1092 EJ Amsterdam; de heer A. J. Beima, Wytsmastraat 10, 9112 HN Birdaard; de heer A. Mak, Vis sersplein 2Z, 3511 LX Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Stadskanaal: H. de Vries, Hattem; te Roodeschool: drs. A. P. Feijen, kand., Emmeloord. Aangenomen naar Drachten Zuid- Oost voor de missionaire dienst op Kalimantan Barat: J. Th. Jonkman, kand., Groningen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Purmerend en te Zaan dam: H. C. Mijnders, kand., Veenen daal. SCHEEPVAART Acila, 11-3 te Ras Tanura Nedlloyd Barcelona, 11-3 te Marseil les verwacht Nedlloyd Dejima, 10-3 te Gotland Nedlloyd Delft, 11-3 T.A. rede port Said Nedlloyd Rockanje, 11-3 te la Spezia verwacht Nedlloyd Rotterdam, 11-3 te Livorno verwacht Ondina, 10-3 van Arzew naar Rotter dam 48. Eén moment staat Yegusai doodsbleek, als aan de grond genageld, maar dan herwint hij zijn bezinning. Lenig duikt hij onder de grijpende handen van de krijgers door, loopt er één onderste boven en stormt, laagbukkend voor de pijlen, naar de paardenkraal. Met een geweldige sprong belandt hij op de rug van het dichtstbijzijnde dier, dat hinnikend vooruit schiet. Gillend boort Yegusai zich een weg door de opeengedrongen troep paarden en vu rig hoopt hij, dat de hele kudde op hol zal slaan, want dan zijn zowel Tristan en Isolde als hij zelf voorlopig gevrijwaard voor achter volging. Maar slechts een paar slagen er in, zich los te rukken en denderen briesend achter hem aan, voor zolang hun schrik duurt. Diep over de hals van zijn paard gebogen stormt Yegusai voort. Ook zonder om te kij ken weet hij, dat tenminste de helft van de troep hem nazit; het andere deel zal inmiddels wel de achtervolging ingezet hebben. En de enige bondgenoot van hen is de duisternis. Verscheidene malen verandert Yegusai van richting, om tenslotte geruime tijd westwaarts te rijden, waarmee hij poogt te bereiken, dat zijn achtervolgers de indruk krijgen dat hij zich bij Tristan en het meisje wil voegen. Maar zijn doel is de woudrand, ver naar het zuiden. Zélf een nomade kent hij maar al te goed de vrees van zijn volk voor dicht opeenstaande bomen en de duisternis en geheimzinige stilte die daar hangt. Maar al kan hij zelf deze vrees nauwelijks onderdrukken, het is altijd beter dat te trotseren, dan in handen te vallen van zijn voormalige strijdmakkers. Hij rilt, als hij aan het lot van gevangenen denkt en slaakt een zucht van opluchting, als hij de eerste boomgroepen bereikt. Van achtervolgers merkt hij niets meer. Waarschijnlijk heeft hij hen weten af te schud den, tenminste Hij verstijft en staart verschrikt naar de rui ter die daar in snelle draf van achter de heu vels tevoorschijn komt, recht op hem toe BRUINISSE - „Wees altijd eerlijk tegenover uw peuters over wat de tand arts zal gaan doen, ook al kan dit in enkele gevallen een beetje^pijnlijk zijn. Samen met de tandarts kan het kind dan spelenderwijs kennismaken met alle apparatuur in de behandelkamer zodat geleidelijk alle angst kan verdwijnen", waren de waarschuwende woorden van tandarts Backer uit Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7