ZSC vergeet aan te vallen en krijgt verdiend verlies: 0-3 Bruse Boys en WHS delen punten in matig duel: 2-2 i a \m y«H .tij tt r V 7- Brouwershaven opnieuw met oneven doelpunt op nederlaag getrakteerd 4 Scharendijkse ploeg na winterstop onherkenbaar Vijf treffers Wim Fonteine bij Zonnemaire Ouwerkerk ondanks zwakke vertoning in halve finale -s u SCHARENDIJKE - Na de winterstop is er weinig meer over van de frisheid in het voetbal bij de tweede klasser ZSC. Koploper Bevelanders legde zaterdagmiddag op een pijnlijke manier de tekortkomingen van de ploeg van Bram Coomans bloot. Na een doelpuntloze eerste helft won de ploeg uit Kamperland weliswaar geflat teerd met 0-3, maar op de uiteindelijke zege viel totaal niets af te dingen. De eerlijkheid gebied overigens te stellen, dat Bevelanders met de omgekeerde uitslag ge- konfronteerd had kunnen worden, wanneer Kees Snoek na 26 minuten in de tweede helft een door scheidsrechter Den Boer toegekende strafschop wegens het neerleggen van Kees Louwerse had verzilverd. Snoek schoot op de paal en sit luidde indirekt de ondergang van ZSC in. Toen doelman Maarten van de Weele zeven minuten la ter pijnlijk blunderde op een vrije trap vanaf veertig me ter van Henk Zwener was het pleit definitief beslecht. tiende minuut belandde een inzet van Leo Versluis via de voet van Re- né de Jonge in het zijnet, vijf minu ten later moest Olivier Verwest met een uiterste krachtsinspanning Mari- us Leenderse van boze bedoelingen afhouden en na 31 minuten was het weer Leo Versluis, die pech had dat een harde inzet via een muur van ZSC-verdedigers weer het veld in ka- ramboleerde. In het begin van de tweede helft leek het er even op, alsof ZSC met an dere bedoelingen het tweede bedrijf wilde aanpakken. Wel schoot Leo Versluis na zes minuten keihard op de paal, maar hierna kwamen de Scharendijkse aanvallers toch iets meer in het stuk voor, al bleef het wel opmerkelijk dat het grootste ge vaar moest komen van middenvelder Kees Louwerse. Hij was het ook, die na 26 minuten op de openingstreffer leek af te stevenen, toen hij op een dieptepass van Gerry de Voogd oog in oog met doelman Kruf kwam. Omdat Louwerse niet de snelheid van een echte spits in huis heeft, ach terhaalde Flip de Haze hem nog net voordat Louwerse wilde uithalen. Een tik tegen de achterkant van de voet was voldoende om de ZSC- speler uit balans te brengen, maar het leverde wel een terechte straf schop op. Kees Snoek miste evenwel de juiste konsentratie om het vonnis akkuraat te voltrekken. Zijn slappe inzet belandde buiten bereik van Kruf op de paal. Deze meevaller be tekende voor Bevelanders het sein om alles op alles te zetten en zeven minuten later was het resultaat daar, al had de ploeg uit Kamperland daar bij wel de assistentie van doelman Van der Weele nodig. Bij een verre vrije trap van Henk Zwener kwam Van der Weele onnodig ver uit zijn doel lopen, waarna de bal fraai over hem heen in de touwen zeilde. Zelfs toen weigerde ZSC massaal de aan val te kiezen. Pas in de 44e minuut trokken alle Scharendijkse troepen zich samen op de Bevelanders-helft met Olivier Verwest als echte spits. Toen ook werd duidelijk, waarom Verwest als laatste man nuttiger is in dit ZSC. Via twee snelle counters werd de nu onderbezette verdediging pijnlijk ontmaskerd. Twee keer was het voor Marius Leenderse een koud kunstje om Maarten van der Weele te kloppen: 0-3. SINT-ANNALAND - „Vooraf zou ik getekend hebben voor een gelijkspel", vertelde Jan Englebert na afloop van het duel tussen WHS en Bruse Boys. „Achteraf zeg ik, er had meer ingezeten. Vooral na onze gelijkmaker tien mi nuten voor tijd zijn er nog mogelijkheden te over geweest om de volle buit mee naar huis te nemen. Als je ziet, dat WHS op eigen veld als zes punten be haalde tegen drie Zeeuwse ploegen, moet ik echter tevreden zijn met deze pun- tendeling". ZSC-doelman Maarten van der Weele en laatste man Olivier Verwest moeten op handen en voeten de gevaarlijke spits Marius Leenderse van zich afhou den. In de slotfase zou Leenderse toch nog twee skoren voor het bezoekende Bevelanders, waardoor de eindstand op 0-3 werd gebracht. „Na de winterstop is de overtui ging er voor een belangrijk deel uit", vertelde Bram Coomans voor de wedstrijd. „Vandaag zullen we moe ten winnen om de kansen nog enigs zins in eigen hand te houden. We zul len er alles aan moeten doen". Mooie woorden, waarvan uiteindelijk to taal niets terecht zou komen. Beve landers telde vier punten meer dan ZSC, maar speelde bovendien een keer meer, zodat ZSC bij winst in verliespunten naast de ploeg had kunnen komen. Bovendien had ook Bevelanders af te rekenen met een enorme kater, die het uiterst matige Cadzand hen een week eerder bezorg de. In Kamperland won Cadzand met 0-4, hetgeen het eerste seizoenverlies betekende voor Bevelanders. ZSC nam toen echter de kans niet waar om naast de koploper te komen door met 2-1 te verliezen bij Rillandia. Een volgende mogelijkheid om de marge met Bevelanders teniet te doen - in een onderling duel - ging eveneens pijnlijk de mist in. De in de eerste seizoenhelft schier onklopbare Scharendijkse formatie kan een eventuele snelle terugkeer naar de eerste klas van het afdelingsvoetbal nu wel vergeten. Teruggetrokken Al vanaf de eerste minuten werd duidelijke waar het ZSC aan ont brak. Aanvallend kon de Scharen dijkse formatie geen moment over tuigen. De snelle rechterspits René Flohil werd veel te weinig in het spel betrokken, waardoor zijn snelheid niet werd benut. Centrumspits Ronald van Oeveren speelde veel te ver teruggetrokken en linkerspits Bram Coomans kwam totaal niet in het stuk voor, zodat er van eventuele aanvallende aspiraties niets overbleef. Gedurende het groot ste deel van de wedstrijd leek het er dan ook op, alsof ZSC zich tevreden stelde met een 0-0 gelijkspel, een uit gangspositie die Bevelanders zich voor ogen had gesteld. „Als we hier met 0-0 wegkomen zijn wc dik tevre den". merkte spits Marius Leenderse halverwege de wedstrijd op, zich toen nog niet realiserend dat er veel meer in zou zitten. Bevelanders aan de andere kant had twee spitsen, die voortdurend le vensgevaarlijk opdoken in de defen sie van ZSC. Met name René de Jonge en Maarten van der Weele hadden hun handen meer dan vol om Marius Leenderse en Leo Versluis af te'stop- pen. De assistentie van de middelli nie en van tijd tot tijd ook van de steeds vorder terugvallende spitsen kwam daarbij dan ook totaal niet on gelegen. Laatste man Olivier Ver west, die in de aanvalslinie schrome lijk wordt gemist, zorgde voor het oplossen van eventuele missers op de flanken, waardoor doelman Maar ten van der Weele al met al te veel lastig werk kreeg op te knappen. In de eerste 45 minuten kwamen er slechts een paar mogelijkheden voor de thuisploeg. De beste kans ont stond na 20 minuten, toen Bram Coomans met eem dieptepass Kees Louwerse lanceerde. Deze verscheen oog in oog met doelman Wim Kruf, passeerde hem nog wel, maar stuitte vervolgens op de snel teruggekomen laatste man Flip de Haze. Bedoeling-en Aan de andere kant prikte Beve landers voortdurend in de verdedi gingslinie van de thuisploeg. In de De eerste helft van het emotioneel geladen duel leverde weinig goed voetbal op, voornamelijk omdat WHS er vaak erg hard in wenste te gaan. Bovendien speelden diverse Bruse spelers alsof ze met een oefen duel bezig waren. „In vergelijking met de voorgaande wedstrijden na de DORTMUND - Tijdens indooratle- tiekwedstrijden in Dortmund heeft de 16-jarige Emiel Mellaard het nationaal jeugdrekord bij het verspringen ver beterd. De atleet van Spark uit Spij- kenisse overbrugde de afstand van 7 meter en 30 centimeter. Dat was één centimeter verder dan het oude rekord, dat Mellard eerder dit seizoen op 7.29 had gebracht. ZONNEMAIRE - Met een duidelijke 8-2 overwinning op Renesse IV kon Zonnemaire zijn twaalfde achtereen volgende zege laten noteren. Toch was het krachtsverschil niet zo groot als de uitslag zou doen vermoeden. De Renessenaren hadden evenwel de pech dat hun doelman een volslagen off-day had waardoor de cijfers van hun nederlaag wel bijzonder geflat teerd waren. De bezoekers konden door Ko Wil- lemse voorsprong nemen (0-1), welke echter maar van korte duur was daar vanaf de aftrap Wim Fonteine de stand weer in evenwicht bracht Fonteine zorgde meteen voor een hattrick door zijn team een 3-1 voor sprong te geven waarna Ko Willemse de ruststand op 3-2 bepaalde. Al spoedig na de hervatting kon Zon nemaire de wedstrijd in haar voordeel beslissen. Door Marco Tanis werd het 4-2, Wim Fonteine zorgde voor 5-2, met een kopbal werd het door Niek Deïst 6-2, vervolgens schoot Wim Fon teine nog een keer raak (7-2) waarna ten slotte Ruud de Bruin voor de 8-2 eindstand zorgde. winterstop speelde de ploeg vandaag uiterst matig", mopperde Englebert. „Met de thuiswedstrijd van aan staande zaterdag tegen AZVV in het oog zal er de komende week aardig wat geknutseld moeten worden aan de instelling van diverse spelers". Gelijkmaker In de tiende minuut van de tweede helft kwam Bruse Boys aan de lei ding. Adrie de Jonge werd door Jo- han van der Repe in het strafschopge bied neergelegd en Eddie Schild pas seerde vanaf elf meter doelman Kees Goedgebure: 0-1. Erg lang bleef de voorsprong niet staan, want amper tien minuten later zette Nico Hage de partijen op gelij ke hoogte na goed voorbereidend werk van Sjaak Gunter. Steef van de Velde probeerde nog wel te redden, maar daar bleef het ook bij. Hage zou WHS ook op voorsprong zetten nog voordat Bruse Boys zich goed en wel realiseerde wat er aan de hand was. „Ik had iedereen er nog voor gewaarschuwd met name Hage in de gaten te houden. Als je deze spe ler laat gaan heb je voordat je het weet een paar treffers om de oren", zei Englebert, die voor Bruse Boys een jaar werkzaam was bij WHS en in feite zijn baantje verloor door een affaire met Hage. Iman van de Repe mikte een hoekschop op het hoofd van Hage en deze deed waar een spits voor wordt opgesteld: 2-1. Terechte uitslag WHS kon in deze fase een definitie ve kloof slaan, omdat Bruse Boys volledig het hoofd kwijt was. De Thoolse ploeg drong echter vergeefs aan en hiertui putte Bruse Boys moed. Tien minuten voor tijd resulteerde een kort, maar hevig offensief in de gelijkmaker van Tonny van de Ber ge. De vleugelspits draaide een vrije trap vanaf de punt van het straf schopgebied in een keer voorbij de verbrouwereerd toekijkende Kees Goedegebure: 2-2. „We kregen de kans om door te drukken, maar alle mogelijkheden werden om zeep ge holpen. Jammer, maar 2-2 was de te recht uitslag". OUWERKERK - Ondanks een uitermate zwakke wedstrijd is Ouwerkerk er toch in geslaagd om de halve finale om de Zeeuwse zondagbeker te bereiken. Middelburg V werd het vierde slachtoffer van de ploeg van trainer Bertus Bleyi. Via een treffer in elk der beide speelhelften werd de zege (2-0) vrij sim pel veilig gesteld. De ontmoetingen in de voorgaande twee ronden tegen respektievelijk Renesse en Zierikzee II leverden de Ouwerkerkers aanmerke lijk meer problemen op. In beide gevallen moesten de strafschoppen uitkomst brengen. «x-v K t *-• t* ZIERIKZEE - In de achttiende Nieuwsbode-Toto is er weer eens een keer aardig geskoord. William Remeeus kwam weliswaar met zes juiste voorspel lingen in de onderste helft van het klassement, maar zowel Hans Boot als Bert Nuyens tilden het gemiddelde boven de acht juiste uitslagen. Hans Boot klas seert zich met negen goede tips op een gedeelde zesde plaats in de tussenstand, terwijl Bert Nuyens met handbalklubgenoot Bert de Vos en de voetballers Arie Folmer (SKNWK) en Kees Verkaart (Zierikzee) de tweede plaats gaat de len met tien goede voorspellingen. De positie van leider Marcel van Grunsven met twaalf goede aankruisingen bleef evenwel onaangetast. verweerde zich goed, maar kon het verlies niet ontlopen. Bert Nuyens was te pessimistisch aangaande de Bruse dames-equipe. Enigszins te genvallend was het 2-2 gelijke spel van de Kwiek-heren tegen Data C/D. Desondanks tipte Hans Boot juist. De Mevo '80-heren deden wat noodza kelijk was: winnen van Apollo met het grootst mogelijke verschil. Bert Nuyens en Hans Boot gokten goed. Ook de Mevo '80-dames lijken weer op het goede spoor na de 0-3 zege bij Sparta/H. Drie keer werden de da mes van coach Hans Boot op winst gezet. Kampioen De handbalherenploeg van Delta Sport behaalde niet het door speler Bert Nuyens „geprogrammeerde" positieve resultaat. Desondanks mocht de ploeg van coach Cor Mol achteraf niet mopperen over het 12- 12 gelijke spel. De damesploeg van Ouwerkerk kreeg in Middelburg klop van EMM IV (10-7). Bert Nuyens en Hans Boot zagen de bui hier hangen. Zowel de heren als de dames van Mevo '80 bas ketball verzetten zich goed tegen sterke opponenten, maar in beide ge vallen was een nederlaag onvermij delijk. De heren verloren met 37-55 van kopploeg Hulst en de dames mochten zelfs bloemen offreren aan Voorwaarts, dat door een 26-42 zege kampioen werd. Bij de heren drie juiste voorspellingen en bij de dames gokte alleen Bert Nuyens goed. De teleurstellende 0-3 nederlaag van ZSC zagen onze drie Totoïsten niet zitten en het gelijke spel, dat Hans Boot Brouwershaven toe wenste zat er ook niet in. De ploeg van trainer Kees van Dijke moest met 1-2 zijn meerdere erkennen in Cadzand. Bert Nuyens en William Remeeus tipten wel juist. Bert Nuy ens schoot ook in de roos bij WHS- Bruse Boys. De formatie van trainer Jan Englebert verspeelde een 0-1 voorsprong, maar pakte in de slotfa se alsnog het dikverdiende 2-2 gelij ke spel. Bekerkompetitie Ouwerkerk blijft verdergaan in de bekerkompetitie. De ploeg van trai ned Bertus Bleyi klopte in een slechte wedstrijd de oudjes van Middelburg met 2-0. Drie keer werd deze zege voorspeld. De dames van SKNWK boekten bij Yerseke een dikke 0-5 overwinning en blijven zodoende in de kop van het klassement. Alleen William Remeeus zat met een gelijkspel op het verkeer de spoor. De overwinning van WIK werd door alle drie de gokkers juist voorspeld, maar ondanks de 3-0 zege lijkt de scherpte er bij de Kerkwerfse ploeg aardig af. Verrassend was de tweede zege in suksessie van de Dreischor-dames. Smerdiek moest met 2-1 buigen. Bijna logisch waren de drie foutieve voorspellingen. De volleybaldames van Kwiek boekten weer een 3-1 zege. Hou Stand Spelmoment uit de bekerwedstrijd tussen Ouwerkerk en Middelburg V. Wil- liam Remeeus aan de bal in duel met de Middelburgse keeper. Sukses zou het niet opleveren. Ouwerkerk plaatste zich via een 2-0 zege bij de laatste vier. Tegen Middelburg V kwam Ouwer kerk al in de zevende minuut op voorsprong, toen een verre uittrap van doelman Michel Begemann over de Middelburgse verdediging heen zeilde. Peter Bezemer hoefde slechts af te drukken. De geroutineerde Mid delburgers probeerden met man en macht de gelijkmaker te produceren, maar de Ouwerkerkse verdediging met een goed spelende Piet Vreeke als laatste man hield vrij simpel stand. Beslissing Iri de tweede helft viel al na vijf mi nuten de definitieve beslissing. Peter Bezemer kopte een uittrap van Mi chel Begemann attent in de voeten van de scherp opgestelde Niek Hesp, die met twee man op zijn huid toch nog een vinnig schuivertje los kon la ten: 2-0. Ouwerkerk kreeg nog legio kansen om de skore op te voeren, maar de vi zieren stonden niet op scherp. Chris van de Bosse, Peter Bezemer, Willi am Remeeus en invaller Jacky Beze mer lieten uitmuntende kansen onbe nut, terwijl aan de andere kant Mi chel Begemann uitermate op zijn tel len moest passen bij de uitvallen van de Middelburgers. Al met al was de overwinning verdiend, maar fraai was het allemaal niet. KEY WEST - De Amerikaanse to neelschrijver Tennessee Williams heeft het merendeel van zijn nalaten schap van circa 27 miljoen gulden vermaakt aan de universiteit van Se- wannee in de staat Tennessee, met de bepaling dat het geld moet worden gebruikt om schrijvers te helpen. BROUWERSHAVEN - Het gaat Brouwershaven dit seizoen niet voor de wind. Ook de ontmoeting op het sportpark Onder de Molen tegen Cadzand ging weer met een doelpunt verschil (1-2) verloren nadat de Brouwenaren gedurende de eerste 20 minuten goede mogelijkheden hadden gehad om een voorsprong te nemen. In de toch al niet sterk ope rerende aanval van de thuisklub ontbrak het echter net aan het kleine beetje geluk dat het nodig had om de Zeeuws-vlainingen op achterstand te kunnen zetten. Beide ploegen ontliepen elkaar niet véél, met dit verschil dat aan vallend Cadzand net iets gevaar lijker opereerde dan de thuisklub. Eigenlijk nog wel een beetje te gen de krachtverhouding in wisten de bezoekers vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft voorsprong te nemen door Hans Dekker, die uit een wat rommelige situatie voor het Brouwse doel het leder wist in te schieten (0-1). Gelijkmaker Aanvankelijk zag het er na de hervatting naar uit dat Brouwers haven de bakens zou gaan verzet ten. In de zevende minuut kon de stand in evenwicht worden ge bracht toen bij een in eerste in stantie afgeslagen aanval het le den in het bezit kwam van Sjaak van der Weele die de doelman van Cadzand kansloos liet (1-1). Al spoedig hierna bleek echter dat de Brouwenaren met deze treffer al hun kruit hadden ver schoten waarbij zij er maar spora disch meer in slaagden enig ge vaar voor de Zeeuwsvlaamse veste te scheppen. Nadat doelman Bart Sachs van der Weijde al enige goede reddin gen had moeten verrichten om zijn team voor een achterstand te behoeden moest hij zich toch in de 28e minuut gewonnen geven. In eerste instantie maaide aanvoer der Maarten Kristeleijn grandi oos over een voorzet van de lin kervleugel, waardoor Ronny van Heze geheel vrij voor doel kwam. Bert Sachs van der Weijde pro beerde de situatie nog te redden door zich voor de voeten van Van Heze te storten maar via zijn li chaam belandde de bal in het Brouwse doel (1-2). In de nog resterende tijd ont brak het in het Brouwse team aan de nodige kracht om de kansen nog te doen keren en moest voor de zoveelste keer in dit seizoen met een nederlaag genoegen wor den genomen. P Bert Sachs van der Weijde manifesteerde zich weer terdege in het doel van Brouwershaven, maar hij kon toch ook de twaalfde nederlaag voor zijn ploeg niet voorkomen. Cadzand toon met 2-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4