Mirakuleuze redding voor eerste team Schaakvereniging Zierikzee Mevo '80 basketballdames boeken fraaie triomf: 23-16 Jeugdteam BC Zierikzee opnieuw sterk kampioen Teleurstellend verlies voor herenploeg 1 6 Papieren verlies Oostburg brengt verrassende uitkomst Z1ERIKZEE - Wat eigenlijk de hele schaakkompetitie als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de tien schakers van het eerste team van SV Zierikzee heeft gehangen, is het voorbije weekeinde sensationeel afgewend. Wat gewoon niet meer kon, is toch nog gebeurd: Zierikzee blijft in de hoofd klasse van de Zeeuwse Schaakbond. Zelf won Zierikzee de laatste kompetitie wedstrijd tegen Terneuzen met 6-4, maar zelfs dat zou de redding nog niet be tekend hebben. Een papieren maatregel tegen SVWZV Oostburg bracht echter alsnog de varrassende ontknoping, die Oostburg tot degradant maakte en Zie rikzee behouden hield voor het Zeeuwse schaakmekka. Oostburg verscheen niet op het appèl voor het kompetitieduel tegen Het Witte Paard II en dat le verde hen alsnog twee wedstrijdpunten in mindering op, twee punten die de winst regen Zierikzee nutteloos maken. Oostburg skoorde in de zeven kompe titieduels 24V« bordpunten tegen Zierikzee slechts 20, maar de Zeeuwsvlamin gen eindigen met geen enkel wedstrijdpunt door de reglementaire ingreep te gen HWP II. De winst afgelopen zaterdag tegen Terneuzen deed voor Zierik1- zee de rest. Minder goed verging het het tweede Zierikzeese team. Een 2-6 ne derlaag tegen Goes II leverde degradatie op naar de tweede klas. Het eerste schaakteam van SV Zierikzee ontsnapte het afgelopen weekeinde aan een schijnbaar zekere degradatie. Terneuzen werd in de laatste kompeti tiewedstrijd met 6-4 geklopt. Oud-voorzitter J. J. van den Ende (links) speelde remise regen remisekoning Vleeskens en SV Zierikzee-sekretaris H. Uil boek te zelfs een fraaie overwinning. ZIERIKZEE - Evenals het vorig jaar heeft het eerste jeugdteam van de Badmintonklub Zierikzee, bestaande uit Sacha Vuijk, Inge Brugge- man, Remco Vuijk, René Schimmelpennink en reserve Fred Plette het kampioenschap van de jeugdkompetitie van het distrikt Zeeland be haald. Het vijftal jeugdbadmintonners, dat zeer overtuigend Zeeuws kampi oen werd. De dames Sacha Vuijk (links) en Inge Bruggeman en de heren René Schimmelpennink, Fred Plette en Remco Vuijk verloren niet een keer in de zestien kompetitiewedstrijden. Twee keer moest een ge lijkspel worden toegestaan, maar de overige veertien ontmoetingen le verden goede overwinningen op. Het kampioenschap betekent het zo veelste sukses in een lange serie voor de BC Zierikzee in het op zijn eind lopende seizoen. Dit is juist dit jaar een opmerkelijke prestatie, omdat dit Zierikzees team was ingeschreven in de hoogste klas in de leeftijdsgroep tot 18 jaar. Het vijftal spelers van BC Zierikzee zijn allemaal nog jonger dan veertien jaar. Het kampioenschap werd met grote overmacht behaald. Van de zestien kompetitiewedstrijden werden er veertien gewonnen en werd twee keer gelijk gespeeld. In gamepunten sloeg het vijftal een skore van 110 voor en 18 tegen bij elkaar. Ervaring René Schimmelpennink, een van de vijf leden van het kampi oensteam, werd het afgelopen weekeinde naar aanleiding van zijn prestaties tijdens de Zeeuwse distriktskampioenschappen, uitgenodigd om deel te nemen aan de nationale jeugdkampioenschappen. Tegen de absolute jeugdtop van Nederland moest de tweevoudig Zeeuws kampioen het nog afleggen, maar in twee spelsoorten behaalde hij de tweede ronde. Bovendien deed René Schimmelpennink een berg ervaring op tijdens dit toernooi. Het eerste team van Zierikzee ver scheen voor de laatste kompetitie wedstrijd tegen Terneuzen nagenoeg op z'n sterkst achter de borden. De Zeeuws Vlamingen, moesten drie in vallers opstellen. Zierikzee was zich voor de wedstrijd terdege bewust van het feit, dat er minimaal gelijk gespeeld moest worden om zich als nog te handhaven in de hoofdklasse. De reglementaire ingreep tegen Oost- burg was immers al bekend. H. Juk- kenekke wees zijn ploeg de weg door binnen een uur zijn tegenstander tot opgave te dwingen. Invaller P. Wie- bols volgde zijn voorbeeld aan het onderste bord, waardoor Zierikzee toen al met 2-0 leidde. Remisekoning A. van de Westen verloor vervol gens jammerlijk. In de opening raak te hij materiaal kwijt, dat hij niet meer terug vond. H. Uil won zeer degelijk en onver zettelijk van de zich machteloos voe lende tegenstander. J. J. van de Ende remiseerde tegen remisekoning W. Vleeskens, die opgelucht van achter zijn bord vandaan kwam. Helaas be oordeelde R. Moerman zijn gewon nen stelling te nonchalant en mocht hij achteraf nog blij zijn met de be haalde remise. De vlot schakende A. Scheele won vanuit een iets agressie ve stelling in het eindspel. M. Krijger gaf zijn waarschijnlijk gewonnen stelling remise om de teamzege veilig te stellen. R. van der Veken deed aan het tweede bord het zelfde: een betere stelling omzetten De damesploeg van Mevo'80 lijkt door de winst op Hulst en de papie ren overwinning op De Polder plotse ling weer mogelijkheden te hebben om in aanmerking te komen voor een van de vier promotieplaatsen in de tweede klas. De formatie moet nog zes wedstrijden spelen. De damesploeg startte in sporthal Onderdak zeer gemotiveerd. Hulst nam aanvankelijk het initiatief en kwam met 0-4 aan de leiding. Pas in de vijfde minuut kon Hanneke Koop man voor Mevo'80 wat terug doen. Door goed verdedigingswerk van Jo sé Velders en Andrea Bech konden de bezoeksters niet of nauwelijks meer skoren, terwijl Petra van Eugen aan vallend uitgroeide tot de uit blinksters van de wedstrijd. Na veertien minuten kwamen de partijen op gelijke hoogte na twee treffers van Petra van Eugen. Door een goed taktisch spelletje van Mevo'80-zijde konden Hanneke Koopman en Karin Peute de Zierik- in remise in het belang van het team resultaat. J. Zwarts moest zijn ko ning omleggen. Een lange reis om nipt op tijd achter het bord te zitten, leverde een tekort aan juiste konsen- tratie op met een negatief resultaat, maar de eindzege en de handhaving in de hoofdklasse stonden op dat mo ment al vast. De gedetaileerde uitslagen: J. J. van den Ende-W. Vleeskens lh- lh\ R. van der Veken-E. Janse V2-V2; H. Uil-G. Kamminga 1-0; R. Moerman-A. Beishuizep V2-V2; M. Krijger-J. de Kraker Vz-lh\ H. Jukkenekke-J. Kolbeek 1-0; J. Zwarts-J. Ketelaar 0-1; A. Scheele-O. van de Sloot 1-0; A. van de Westen-J. van der Vaart 0-1; P. Wiebols-H. van de Sande 1-0. De eindstand in de Zeeuwse Hoofdklasse Middelburg 14 matchpnt.; 51V2 bordpnt. Het Witte Paard II 12 matchpnt.; 43V2 bordpnt. Vlissingen 10 machtpnt.; 45Vi bordpnt. Landau 7 matchpnt.; 33V2 bordpnt. Het Witte Paard III 6 matchpnt.; 31 bordpnt. Terneuzen 3 matchpnt.; 32V2 bordpnt. Zierikzee 2 matchpnt.; 20 bordpnt. Oostburg 0 matchpnt.; 24V2 bord- punt. Het tweede team van Zierikzee speelde een moeilijke thuiswedstrijd tegen Goes II. De opdracht was, dat er gewonnen moest worden om als nog in navolging van het eerste team aan degradatie te ontsnappen. Ook zeese formatie een voorsprong geven, maar na negentien minuten kwamen de twee ploegen weer naastzij. In de slotminuten echter opnieuw een Zierikzeese voorsprong. Eerst skoorde Marian Mol en in de laatste minuut verhoogde Hanneke Koop man de marge. In de tweede helft groeide het duel uit tot een vaak te harde ontmoeting, waarin de per soonlijke fouten niet van de lucht waren. Mevo '80 hield het hoofd er goed bij en liet zich niet van de wijs brengen door de Zeeuwsvlaamse da mes. Na twee minuten werd de stand weer gelijk. Twee treffers van Petra van Eugen en skores van Marian Mol, Hanneke Koopman en José Velders brachten de zege bij Mevo'80: 23-16. Het eerste herenteam verscheen ook tegen hekkesluiter Vossenberg 3 weer gehandikapt binnen de lijnen. Leen Lekkerkerk was afwezig. In de eerste helft werd Mevo'80 volledig van het veld gespeeld, vooral door af standstreffers van Vossenberg. Hal- nu kwam Zierikzee met het sterkst mogelijke achttal aan de borden, maar een herhaling van het huza renstukje van twee dagen eerder zat er niet in. Het werd voor de vijfde keer in suksessie een nederlaag voor het ui terst zwak draaiende team. De degra datie is nu een feit. J. van Loon was de enige speler van de thuisploeg, die na een lange en taaie strijd met een zege van zijn stoel mocht opstaan. J. Hoogstrate en P. Wiebols (twee da gen eerder nog winnaar als invaller in het eerste team) konden met met moeite een puntendeling uit het vuur slepen, biaar toen was de koek ook echt op. Goes II behaalde een gemak kelijke 2-6 zege. De gedetailleerde uitslagen: J. Hoogstrate-D. Antheunisse lh-V2 A. Louws-L. Verkerk 0-1; P. Wiebols- T. Verhaagen Vi-Vfe; J. A. J. van de Made-B; Burkunk 0-1; J. van Loon-N. Grim 1-0; J. Verkerk-E. Voogd 0-1; J. Bom-A. Bonder 0-1; P. Bouwens-P. Valk 0-1. Voorlichtingsavond Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland RENESSE - Morgen (vrijdag)avond zal in restaurant De Wig te Renesse door de Rijwiel Toer Club Schouwen- Duiveland een voorlichtingsavond worden georganiseerd. Door de heer W. Evertse zal een na dere beschouwing worden gegeven over o.m. het verzorgen van het ma teriaal de trainingsopbouw om aan de toertochten van wat langere af stand te kunnen deelnemen en de voeding. Op deze voorlichtingsavond zullen aan de leden van de vereniging de toerboekjes en de kalender waarin alle toertochten van de NRTU welke in 1983 zullen worden georganiseerd staan vermeld, ter hand worden gesteld. Ook niet-leden van de ver eniging worden in de gelegenheid gesteld om deze voorlichtingsavond bij te wonen. Zondag a.s. zal de eerste klubrit worden gehouden waarvan het ver trek zal plaats vinden te 9.30 uur bij het station van de ZWN te Zierikzee. PARIJS-NICE Proloog zege voor neo-prof Eric Vanderaerden PARIJS - De 22-jarige Belgische neo-pröf Eric Vanderaerden heeft de proloog van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Belg, die donderdag in de eerste leiderstrui uit zijn pro fessionele wielerloopbaan zal ver trekken, reed een gemiddelde van boven de 49 kilometer per uur en was zes sekonden sneller dan de Ier Sean Kelly, die vorig jaar de proloog op zijn naam schreef. Wereldkampioen achtervolging Alairi Bondue werd derde in het eerste stukje van de Rit naar de zon. De beste Nederlander was Joop Zoe temelk. De als favoriet voor de eind zege gestarte ex-Tour de France-win- naar moest tien sekonden toegeven op de jeugdige Belg. De tiende plaats was voor Hennie Kuiper op elf se konden en Adrie van der Poel pakte de twaalfde plaats op elf sekonden. Jan van Houwelingeti klasseerde zich als twintigste op vijftien sekon den. verwege de wedstrijd leidden de be zoekers met 6-21, waarbij de Zierik zeese skores op naam kwamen van Bob Noomen, Peter van Bemden en Leo Kouijzer. In de tweede helft was er aanmerkelijk meer rust in de Zie rikzeese gelederen en werd er ook meer geskoord. Bob Noomen en Pe ter van Bemden waren produktief, maar de achterstand bleek duidelijk te groot. In de nog resterende vijf wedstrijden zal Mevo '80 alle zeilen moeten bijzetten om niet te hoeven degraderen. Voorlopig zit er nog een gaatje van vier punten tussen de Zie rikzeese ploeg en de twee hekkeslui- ters Vossenberg en Operatie. De tweede herenploeg speelde een uitstekende wedstrijd tegen De Schuur uit Vlissingen. De beide par tijen wogen goed tegen elkaar op, hetgeen resulteerde in een 14-14 ruststand. Mevo'80 ging uiteindelijk redelijk onfortuinlijk onderuit. Bij de stand 27-29 skoorde Steven Braat in de voorlaatste minuut de ogenschijnlijke gelijkmaker, maar de goed leidende arbiters keurden de treffer af, omdat een van de Mevo'80- spelers de drie sekondenregel had overtreden. De Schuur mocht zo de winst op zak steken. Het tweede da mesteam verloor in Vlissingen van Marathon 4 met 17-12, waarbij de Zie rikzeese skores op naam kwamen van Greet Schipper, Joke Pankow, Irene Bom en Ellen Dreijer. Jammer voor Mevo'80 was het slechte kon- takt met de schrijftafel, hetgeen ogenschijnlijk wat nadelige gevolgen opleverde, doordat een aantal skores niet werd genoteerd en ook een paar persoonlijke fouten niet werden aan gemerkt. Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - In het Huis van Nas sau speelden de leden van de Zierik zeese Bridge Klub een vrije wedstrijd. Groep A: 1. dames Verschoore-De Vlieger, 146 pnt.; 2. dames Becu-van der Post, 130 pnt.; 3. heren Eekman- Viergever, 129pnt.; 4. echtp. Pomper, 110 pnt.; 5. mevr. Van den Bergh-hr. Does, 109 pnt.; 6. heren Becu-van dei- Post en heren Duindam-Schot, 105 pnt.; 8. dames Does-Hendriksen, 99 pnt.; 9. dames Eekman-van Geesber- gen, 82 pnt.; 10. dames Van 't Leven- De Vos, 65 pnt. (108 is 50% van de maximale score). Groep B: Noord-zuidlijn: 1. dames Tennekes-Van Oeveren, 143 pnt.; 2. dames Goedhart-Terswisscha, 136 pnt.; 3. heren Besamusca-Meulstee, 125 pnt.; 4. heren Turel-De Vries, 122 pnt.; 5. dames Schaalje-Van Gronin gen, 101 pnt.; 6. dames Hoets-Weber, 93 pnt. Oost-westlijn: 1. heren Kloet-Van der Mark, 164 pnt.; 2. heren Boot- Molegraaf, 128 pnt.; 3. dames Lepe laars-Van Kooten, 119 pnt.; 4. dames Kops-Tuinman, 110 pnt.; 5. dames Besamusca-Lievense, 102 pnt.; 6. her en 't Hart, 97 pnt. In beide lijnen is 120 50% van de maximaal bereikbare score. Handbalsters Ouwerkerk laten zich verrassen HEINKENSZAND - Eerder in de handbalkompetitie won de da mesploeg van Ouwerkerk in sporthal Onderdak nog zeer ruim van Atlas uit Heinkenszand. De return bracht een heel ander resultaat op de bor den. De ploeg van coach Henk Snij ders moest nu een 8-6 nederlaag inne men. „Atlas had er nu een andere speelster bij, die toen niet kon spe len", vertelt Snijders. „Niké Zweers doet voor haar ploeg zo ongeveer het zelfde wat Marja Otte bij ons doet, namelijk veel skoren. Zes doelpun ten kwamen uit handen van de nieu we speelster. Marja Otte nam vijf van de zes Ouwerkerkse doelpunten voor haar rekening". Door een treffer van Marja Otte kwam Ouwerkerk op voorsprong, maar vlak voor het rustsignaal leid den de Heinkenszandse dames met 3- 1. Een doelpunt van Erna Bakker bracht de Ouwerkerkse ploeg echter weer terug in de race. In de tweede helft werd het een voortdurend over een weer skoren, waarbij Atlas even wel steeds een lichte voorsprong be hield. Via 8-6 pakte Atlas een ver diende revanche. HSV De Krabbe hield eerste kompetitieduel BURGHH AAMSTEDE - HSV De Krabbe hengelde in wedstrijdver band aan de Brouwersdam, hetgeen de eerste kompetitiewedstrijd in het nieuwe seizoen betekende. De vangst was goed. Er werden 122 bovenmaat se en zes ondermaatse vissen op het droge gehaald door 36 deelnemers. De zwaarste vis werd gevangen door J. Kruithof. Hij had een gewischt van 840 gram. M. A. van de Wielen werd winnaar van de eerste wedstrijd met een to taalvangst van 4920 gram. P. de Rij ke pakte de tweede plaats met 4770 gram en de ütrde klassering was voor J. Hart met 4680 gram. Op de volgende ereplaatsen werd beslag ge legd door F. Broekhuizen (23840 gram), G. Kruithof (2720 gram), A. J. Deurloo (2470 gram), J. A. Wandel (2398 gram), L. de Braai (2190 gram), D. van der Bijl (2080 gram) en J. Kruithof met 2060 gram. Bij de jeugdhengelaars werd Mar tin de Graaf winnaar met een vangst van 1350 gram. Marco de Braai en Ar jan van de Zande werden tweede en derde met respektievelijk 990 en 612 gram vangst. NIEUWEGEIN - Nederland vaar digt een ploeg van zeven af naar de wereldkampioenschappen badmin ton, die van 1 tot 8 mei in Kopenha gen worden gehouden. Het Joke van Beusckom (Kopenhagen), Marjan Ridder-Luesken (Duinwijck Haar lem), Eline Coene (Arnhem) en Grace Kakiay (Zijderveld Amstelveen) bij de dames, Uun Santosa (Velo Wate ringen), Rob Ridder (Duinwijck Haarlem) en Lex Coene (Arnhem) bij de heren. De loting heeft plaats op 25 maart. Overwinning Jac. van Meer FAYT-LE-FRANC - Jac. van Meer is woensdag het nieuwe seizoen uit stekend begonnen met een overwin ning in het Belgische Fayt-le-Franc waar hij de Grote Prijs Jose Samyn, een wedstrijd voor profs over 197 km, wist te winnen. Van Meer, die de Belg Luc Colijn in de eindsprint klopte, legde de 197 km af in 5 uur en 54 min. Gerrie Knetemann legde met een achterstand van 35 sec. op de win- naar beslag op de vijfde plaats. In de j diezelfde tijd als Knetemann eindig de Wies van Dongen als negende en Jos Schipper als vijftiende. Johnny Broers boekt zege WANZELE In het Belgische Wan- zele heeft Johnny Broers, dit jaar rij dend voor de Beckers-ploeg, een wedstrijd voor beroepsrenners ge wonnen. Broers had op de finish een voorsprong van 20 seconden op de Belg William Tackaert. De ploeggenoot van Broers de Bra bander Jan Jonkers eindigde op de derde plaats, met een achterstand van 50 seconden bezette Han Lange- rijs de vierde plaats, terwijl Aad van den Hoek met een achterstand van 1.10 min. als zevende door de finsh ging. NIEUWLEUSEN - Hans Vultink. Nederlands succesvolle biljarter al ler tijden, bereikt komend weekein de een nieuwe mijlpaal in zijn loop baan. Hij speelt in Nieuwleusen bij het anker kader 47/2 zijn honderdste finale op ereklasse-niveau. Vultink won in zijn leven 45 persoonlijke ti tels. BOEDAPEST - De Hongaar Dr. Ar- pad Csanado, sinds 1978 chef van het programma en laatstelijk sportdi- rekteur van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is maandag avond op 60-jarige leeftijd in Boeda pest overleden. ASPEN (COLORADO) - De Ame rikaan Phil Mahre heeft zich voor de derde achtereenvolgende keer verze kerd van de wereldbeker bij het Alpine-skiën. Met uitgerekend zijn eerste zege deze winter in de reu- zeslalom van Aspen (Colorado) besliste de 25-jarige Amerikaan het duel met de Zweed Ingemar Sten mark in zijn voordeel. ZIERIKZEE - Het afgelopen weekeinde kwam slechts een van de vijf Mevo'80 basketballteams met een positief resultaat uit een kompetitieduel. Het eerste damesteam boekte een goede zege op naaste rivaal Hulst: 23-16. Doordat de damesploeg bovendien een extraatje kreeg van de basketballbond in de vorm van een reglementaire zege op De Polder, stijgt de Zierikzee equi pe nu naar de vijfde plaats, direkt achter de vier ploegen die aan het eind van de kompetitie promoveren. De Polder kwam in de wedstrijd tegen Mevo'80 uit met een ongerechtigde speelster. De herenploeg verloor van de onderste in het klassement. Vossenberg 3 was met 29-20 te sterk. Ook het tweede heren- team verloor. In de laatste sekonde ging De Schuur met de 27-29 zege strijken. Het tweede damesteam kreeg klop van Marathon 4 (12-17), terwijl de meisjes- aspiranten er tegen de Souburgse leeftijdsgenoten niet aan te pas kwamen, getuige de 2-69 nederlaag. Een spelmoment uit de damesontmoeting tussen Mevo'80 en Hulst. Petra van Eugen skoort voor de thuisploeg en droeg daarmee een steentje bij in de uit eindelijke overwinning (23-16) van de Zierikzeese dames. (Foto Bob Noomen) 4j A'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6