ANWB over klassifikatie van vakantiewoningen HERINRICHTING VISSERIJHAVEN BRUINISSE AAAAAA( Vergadering VVV Burgh-Haamstede STREEKNIEUWS Nieuwe correspondent in Oosterland en Nieuwerkerk A/ A ii\ ZIERIKZEE - In het klubhuis ,,De Lichtboei" van het Leger des Heils in de Poststraat werd woensdagmiddag door de Good-news klub" een songfestival georganiseerd. Op de foto Tineke Gieskens die het lied ..Vrede" zong (in het Duits), aandachtig gevolgd door het ..publiek". Na een moeilijke jurering werd groep vijf als winnaar uitgeroepen. De groep, bestaande uit Pieter v. d. Woel, Jens Leendert, Sjoerd Waayers en Sandra Schults, bracht het nummer .Paard door de prairie". Danielle Verhagen deelde met Tineke Gieskens de tweede plaats. Erik Stoel (metBloemen wiegen heen en weer") werd derde. De Good-news klub" komt elke woensdagmiddag bij elkaar en houdt zich bezig met zin gen, verhaal, spel en kreatief rond een Bijbels thema. in deze kerk een dienst gehouden, die door de C.J.V. is voorbereid. C.J.V.- ers zullen een aandeel in deze dienst hebben, omder meer door het zingen van enkele liederen. Het thema van de dienst, waarin ds. Den Engelse uit Renesse zal voorgaan, is: „Vrede is de weg". Braderie Zaterdag 14 mei zal in Renesse een braderie worden gehouden. De op brengst zal ten goede komen aan de restauratie van het kerkorgel van de Hervormde Kerk. Het orgel van deze kerk bestaat momentaal 100 jaar en is dringend aan restauratie toe. De braderie is wat grootser opgezet dan die in de afgelopen jaren. Men denkt aan een bazar met minstens 18 kramen, demonstraties van oude am bachten, een ballonnenwedstrijd, een tentoonstelling en dia's in het koor van de kerk over de bouw van orgels en niet te vergeten een grote verloting, met als hoofdprijs een week vakantie in een bungalow in Zeeland. En natuurlijk komt bij dit alles ook eën grote rommelmarkt. Daarvoor heeft men veel spullen nó dig. Vandaar dat zaterdag 12 maart tussen 9 en 12 huis-aan-huis spullen voor de rommelmarkt zullen worden opgehaald. KERKWERVE Paasbeurs voor jeugdleiding Het jeugdwerkbureau Zeeland, de provinciale Hervormde Jeugdraad en de Stichting Jeugd Schouwen-Dui- veland organiseren voor donderdag 17 maart in de konsistorie van de Ne derlandse Hervormde kerk te Kerk- werve een Paasbeurs. De beurs is bedoeld voor jeugdleiding, leiding van zondagscholen, kinder/jeugd- kerken, jeugdklubs, jeugd- en jonge- rensozen, jeugdouderlingen, jeugddi- aken, dominee's en werkgroepen. Van de Nederlandse Zondagsschool Vereniging, Westhill, Gooi en Sticht en de Landelijke Hervormde Jeug draad is materiaal te zien, te koop en te bestellen. De Paasbeurs wordt van 19.00-21.00 uur gehouden. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Brouwers haven, houdt dinsdag 15 maart een bijeenkomst in het Tonnenmagazijn. Mevrouw Van der Leeden zal de bondsfilm „Gezichten van een platte landsvrouw" vertonen. Deze film werd gemaakt ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen. De vergadering begint om 20.00 uur. ZONNEMAIRE Muziek en zang in dorpshuis Vrijdagavond organiseert de har- monivereniging „Nut en Uitspan ning" in samenwerking met het koor van de plattelandsvrouwen een mu zikale avond. Het - programma begint om half acht met een optreden van kapel de Gruttéripikkers o.l.v. Stoffel Duin- houwer. Hierna, volgt het eerste ge deelte van het optreden van het koor van de plattelandsvrouwen o.l.v. di rigent M. W. van 't Veer. Na een korte pauze slaat de drumband van „N. en U." een viertal marsen. Het koor van de plattelandsvrou wen vervolgt dan met het tweede ge deelte van hun optreden en vervol gens presenteren drumband en har monievereniging een gezamenlijke mars. „Nut en Uitspanning" verzorgt aansluitend o.l.v. haar dirigent E. A. de Looff een konsert. Om ongeveer 10.00 uur wordt de avond afgesloten met het Zeeuwse volkslied. Iedereen die houdt van zang en mu ziek is vrijdagavond 11 maart vanaf 19.30 uur van harte welkom in het dorpshuis. De toegang is gratis. Optreden De Krijtstreep voor de PvdA De kabaretgroep De Krijtstreep van de Wereldwinkel Schouwen-Dui- veland verzorgt voor de PvdA, afde ling Brouwershaven woensdag 16 maart in het dorpshuis een optreden. Het programma behandelt de onder werpen ontwapening, kernenergie en derde wereldproblematiek. Na het optreden bestaat de mogelijkheid tot diskussie. Ook niet-leden zijn wel kom. Aanvang 20.00 uur. DREISCHOR Jubilaris Tijdens de donateursuitvoering van het muziekgezelschap Crescen do, die zaterdag werd gehouden in het Dorpshuis van Dreischor, werd een van de leden voor het voetlicht geplaatst. Het betrof de heer D. F. van der Linde, die werd gehuldig vanwege het feit dat hij 25 jaar lid was van Crescendo. De heer C. J. Schout, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Konin klijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen speldde de zil veren speld van de federatie op en memoreerde de geweldige inzet van de familie Van der Linde met betrek- king tot Crescendo. Want ook de echtgenote van de jubilaris, me vrouw J. van der Linde-Waasdorp en zijn zoon Johan blazen al jaren hun muzikale partij mee in Crescendo. Van der Linde werd in 1958 lid van Crescendo en speelde toen klarinet: toen de vereniging in 1976 omscha kelde naar fanfare, maakte Van der Linde een nieuwe start met betrek king tot het instrument. Vanaf die tijd bespeelt hij de cornet. „U hebt altijd erg veel inzet getoond en doet dat nog steeds." Aldus de lovende woorden van de afdelingsvoorzitter. BRUINISSE Propaganda-avond F.N.V. Vrijdagavond houdt de F.N.V.- afdeling Bruinisse een propaganda- familieavond in het Dorpshuis welke om 20.00 uur begint. Na het propa- gandagedeelte van de avond is er een Bingo-Dansant. De muziek wordt verzorgt door de band „Climax". zitter van de V.V.V. Renesse, de heer J. Jansen mede dat zijn V.V.V. in sa menwerking met die van Burgh Haamstede stappen gaat onderne men om de leden warm te maken voor een klassificatie. Spreker mocht na zijn rede een aandenken in ontvangst nemen. Gratis De heer H. J. v. Zuijlen sprak wel komstwoorden tot o.a. de wethou ders De Feiter en Padmos, sekretaris J. W. de Jonge, de deputatie van V.V.V. Renesse, mevrouw M. Ho- vestad en de Prov. V.V.V. en de heer J. Holm van de Streek V.V.V. In ver band met een vraag om de akkommo- datiegids gratis te gaan verstrekken zei de voorzitter dat dit de adverten tietarieven stukken duurder zou ma ken en bovendien moet men in Ne derland voor elke gids betalen. De nieuwe Vraagbaak komt deze week gereed. Samen met de evenementenkom missie, de Ring Promotion en V.V.V. is het eerste wat nu aan de orde komt een kinderfeesdag op 23 april. Nog steeds heeft een aantal leden hun kontributie niet betaald hetgeen de voorzitter ten zeerste speet, vooral nu de rekening, toegelicht door de penningmeester N. A. Dambruin 702,87 tekort komt. De kaskommis- sie adviseerde bij monde van de heer P. Adam tot goedkeuring. Mevrouw Schrier werd nieuw lid van de kas- kommissie. Wethouder Padmos dankte de V.V.V. namens de gemeen te voor het zeer vele dat voor de toe risten gedaan wordt. Hij deelde nog mede dat de aanbesteding van het dorpshuis op 31 maart zal plaats heb ben. De heer Janse nodigde de V.V.V. uit voor het bezoeken van de verga dering van V.V.V. Renesse op 22 maart. De administrateur, de heer D. E. Mooij vroeg dringend aandacht van de verhuurders, om bij eventuele verhuur, dit direkt te melden op het V.V.V. kantoor. Er zijn een hoop aan staande gasten die hier enkele malen voor niets naar toe rijden, omdat het betrokken huisje al verhuurd is. Niet minder Volgens de voorzitter zijn de aan meldingen voor 1983 niet minder dan in het vorig jaar om deze tijd, alleen de maand juni vormt weer een knel punt. De V.V.V. zal dan ook tegen die tijd volop gaan adverteren. Tot slot feliciteerde hij de gemeente met de keurig onderhouden dorpskernen. RENESSE Jaarfeest C.J.V. „De Schakel" Zaterdag 12 maart houdt de C.J.V. „De Schakel" uit Renesse het jaar feest in de Hervormde kerk te Renes se. Onder het motto „Bouwen aan vre de" presenteren C.J.V.-ers een pro gramma met zang, toneelstukjes, een bewegingsspel en een dia-serie over het werkkamp in Jordanië, waar af gelopen zomer twee „16+ leden" van de C.J.V. Renesse aan deelnamen. In de pauze wordt in het koor van de kerk een verloting gehouden waar van de opbrengst ten goede komt aan onder meer het vluchtelingenwerk. De avond, die gratis toegankelijk is, begint om half acht. Aansluitend op dit gebeuren wordt zondagochtend 13 maart om half tien WESTERSCHOUWEN - In café - restaurant Zeelust te Westenschouwen hield de V.V.V. Burgh-Haamstede een vergadering, die zeer goed werd bezocht. Spreker deze avond was heer J. D. v.d. Have, inspekteur afd. konsu- mentenbelangen ANWB met als onderwerp: de ANWB oordeelt over andermans eigendom. Spreker (oud - Oosterlander) wijdde zijn betoog aan de klassificatie van particuliere vakantiewoningen. Tevens sprak hij over de klassifica tie van hotels. In 1968 kregen de eerste hotels een of meer sterren, waardoor de konsument zelf kon uit maken wat voor hem betaalbaar is. W. Z. van der Meer nieuwe direkteur landinrichting in Zeeland MIDDELBURG De heer ir. W. Z. van der Meer wordt binnenkort be noemd tot hoofdingenieur-direkteur voor de Landinrichting en het Grond en Bosbeheer in Zeeland. In die funk- tie volgt hij ir. L. Eelkema op, die per 1 mei wegens pensionering de dienst verlaat. Ir. Van der Meer (43) trad na vol tooiing van zijn opleiding aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen, in 1967 in dienst van het ministe rie van landbouw en visserij. Hij ver vulde daar verschillende functies bij het Staatsbosbeheer. Sedert 1976 fungeerde ir. Van der Meer als plv. Hoofdingenieur-Direkteur voor Lan dinrichting, Grond- en Bosbeheer in Friesland. Toen volgden restaurants (echter geen mening over diners), kampeer- teerterreinen en bungalowparken en nu wordt door vele V.V.V.'s aan de ANWB gevraagd in Nederland zo merverblijven te gaan klassificeren. Er wordt uitgegaan van uitgebreide puntenwaardering die samengesteld wordt door een aangeboden vakan tiewoning op diverse punten nauw keurig te gaan onderzoeken. Comfort Daarbij wordt gedacht aan hetzelf de comfort als de toerist thuis geniet, waar dat huis in Nederland dan ook staat. Belangrijkste punten zijn: on derhoud, sfeer, verwarming, ligging (aan een straat of vrijstaand), terras, parkeerruimte voor de auto, privacy, •woongedeelte, slaapplaatsen, televi sie, verlichting, gordijnen, schoon maak - en strijkmateriaal, garnituur, sanitair douche enz. Na deze cijfers te hebben opgeteld krijgt het verblijf, 1,2,3,4 of 5 sterren. Gemeubileerde kamers, caravans komen niet in aan merking, wel echter z.g. studio's (zit - slaapkamers). Het klassificeren ge- scheidt op aanvraag der V.V.V.'s en kan dan in diverse akkommodatie- gidsen vermeld worden. Bij het vraagstellen deelde de voor- J. P. van der Laan zien het feit dat de heer Van der Laan erg goed is ingevoerd in de plaatselij ke samenleving en omdat hij werk zaam is op het gemeentehuis van de gemeente Duiveland, heeft de redak- tie van de Nieuwsbode in zijn per soon iemand gevonden, die werk zaam is aan de bron van vele nieuws feiten. De heer Van der Laan heeft zich te vens bereid verklaard om voorlopig het correspondentschap te Nieuwer kerk waar te nemen; de noodzaak tot het zoeken van een nieuwe cor respondent te Nieuwerkerk is ont staan door het plotselinge overlijden van de heer J. Rotte, die vele jaren correspondent voor de Nieuwsbode is geweest. De redaktie is er van overtuigd dat zij in de persoon van de heer Van der Laan een kundige en aktieve opvol ger heeft gevonden voor de beide ge noemde correspondenten, die zij no-' de moest missen. Adres Het adres voor de inlevering van kopij uit Oosterland en Nieuwerkerk is: J. P. van der Laan, S. M. Lonc- questraat 1, 4307 BG Oosterland. Het telefoonnummer van de heer Van der Laan is 01114-2153; tijdens kantooru ren is de heer Van der Laan bereik baar in het gemeentehuis van Duive land, op het nummer 01114-1651. De heer J. P. van der Laan, de nieuwe correspondent te Oosterland en Nieu werkerk. OOSTERLAND - Sinds enkele we ken verricht de heer J. P. van der Laan uit Oosterland ten behoeve van de redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode werkzaamheden als cor respondent voor het dorp Ooster land. Hij is daarmee de opvolger van de heer L. A. Capelle, die enkele maanden geleden is overleden. Ge- j ,1 i) V' c 1- 't BRUINISSE - Vrijdagavond 11 maart belegt het Bru's kollege van b. en w. een hoorzitting in de raadszaal. Doel is met de gebruikers van de vissershaven (mosselvissers, eigenaren van sportvis vaartuigen en anderen) in overleg te treden over de herinrichting van de haven. Aanleiding is het feit, dat de vissershaven in de loop der jaren te klein is geworden voor de zich steeds uitbreidende vissersvloot. De huidige haven is omstreeks 1959 aangelegd. Op dat tijdstip en de daarop volgende jaren bood de haven voldoende ruimte. Echter, diverse vaartuigen zijn de laatste jaren vergroot, waardoor in de haven een tekort is ontstaan aan passende ligruimte voor de Bruse vloot. Door het kollege werd in 1982 een gemeentelijke werkgroep in het leven geroepen, waarin zitting hebben: de wethouder van openbare werken, de havenmeester en het hoofd van gemeentewerken. Inmiddels heeft deze werkgroep een plan voor herinrichting opgesteld, dat de instemming van het kollege heeft. Verhoging havengelden De uitvoering van het plan zal een verhoging van haven en zategelden tot gevolg hebben, al voegt het kollege hier aan toe, dat getracht zal worden de kosten te drukken via het verkrijgen van subsi dies. In dit verband is bij de provincie een zo hoog mogelijke bijdrage gevraagd in het kader van de uitvoering van het voorwaardenscheppend beleid 1983. Om welke financiële cijfers het gaat wil het kollege (nog) niet meedelen in verband met de te zijner tijd te houden aanbesteding. „Dit zou overi gens niet meer kunnen zijn dan een globale raming", aldus het kollege, „omdat het hier slechts om een schetsplan gaat". Aan de hand van de reakties op de hoorzitting is het mogelijk dit schetsplan bij te stellen. Het werk bestaat hoofdzakelijk uit de volgende werkzaamheden: het herplaatsen van vloedpa- len, aanpassen van lange loopsteiger, plaatsen van damwanden, uitbaggeren van de haven, herstra ten van wegverhardingen en aanpassen van de kopsteigers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4