6 Middelburg in Zierikzee .°06£EEtmNzsH^e<U4 ,,J. Henry Dunant" kreeg grootse ontvangst in Bru Protest-aktie PA uit Brouwershaven wil jeugdvereniging DE ZIERIKZEESCHE COURANT ONdeRWjjSo3p STüDEHTE H p#*-' I HCTH£T mEM e DEEnnan <jgüï TF TEKEfR! 3? R.P.A MidMbu*4 -—<1 Feest op Havenplato: Meeleven en belangstelling was echt hartverwarmend CRUISES %i (OIL, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 37,00, per jaar 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 10 maart 1983 139ste jaargang Nr. 23283 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) In dit nummer: Internationale Vrouwendag Zierikzee ZIERIKZEE - Zes leerlingen van de Rijks Pedagogi sche Academie in Middelburg protesteren in de Beuse te Zierikzee tegen de voorgenomen bezuinigingsmaatrege len van minister Deetman van onderwijs. De Pedagogi sche Academie in Middelburg heeft zelf het initiatief ge nomen tot enkele protest-akties en staat deze week met een stand in Middelburg, Vlissingen en Zierikzee. De stand, „gesierd" met spandoeken en informatie materiaal blijft tot en met vrijdagochtend aan het Ha venplein staan. Het is geen passieve protest-aktie, want de zes leerlingen, allen van Schouwen-Duiveland afkomstig, spreken ook voorbijgangers aan om hun mening te vragen over de op sta pel staande bezuinigingsmaatrege len. Ook worden handtekeningen in gezameld. Het totale aantal handte keningen van Middelburg. Vlissin gen en Zierikzee zullen worden ver stuurd naar het ministerie van on derwijs in Den Haag. Hoofdpoortstraat afgesloten door rekonstruktie ZIERIKZEE - Maandag 14 maart wordt met de rekon struktie werkzaamheden van de Hoofdpoortstraat begon nen. Wethouder P. de Rijke zal de eerste steen uit de Hoofd poortstraat lichten, waardoor de werkzaamheden, die waar schijnlijk zes weken zullen du ren, een beetje officieel tintje krijgen. In de Hoofd poortstraat wordt een bocht omlegging aangebracht, die ge deeltelijk over het bestaande parkeerterrein tegenover de Ravestraat loopt. Deze omleg ging is noodzakelijk om het verkeer af te remmen. De hui dige klinkerbestrating wordt verwijderd. In plaats daarvan komt er een hydraulische slak ken-fundering, waarop de nieuwe klinkerbestrating zal worden aangebracht. Op de hoek Ravestraat-Hoofdpoort- straat wordt een verhoogd pla teau gelegd. STOCKHOLM - De Europese com missie - het dagelijks bestuur van de EG - gaat donderdag het plan lance ren om de boterexport naar Sowjet- Unie te hervatten met een restitutie van 135 ecu's (ongeveer 340 gulden) per honderd kilo boter. De ecu is de rekeneenheid die de EG hanteert. De ze restitutie aan het argrariche be drijfsleven in de EG is een compensa tie voor het prijsverschil van boter in de EG en boter op de wereldmarkt. De PA in Middelburg heeft op ei gen initiatief kontakt gezocht met andere Pedagogische Academies in Nederland. Deze hebben in navol ging van de Zeeuwse PA ook soorte- gelijke akties ondernomen. Vandaag reist een vertegenwoordiging van de onderwijzers-opleiding af naar Den Haag om deel te nemen aan de lande lijke manifestatie voor studenten. Vanavond doen de zes leerlingen ook mee aan de demonstratieve fakkel optocht door het centrum van Zierik zee. De aktie van de PA in Middelburg staat los van de protesten van de on derwijzersbonden (ABOP, VOO en NGL), maar de Zeeuwse leerlingen ondersteunen de akties wel. Onderwijs aangetast Lt-r A is van mening dat door de eventuele bezuinigingen de kwaliteit van het onderwijs wordt aangetast. Zij zijn tegen de verhoging van de leerlingenschaal van 30 naar 32 leer lingen per klas. Dat zou betekenen dat er 4100 arbeidsplaatsen in het on derwijs verdwijnen en dat het kind minder aandacht van de leerkracht krijgt. Ruim dertienhonderd arbeids plaatsen verdwijnen doordat de eindexamenkandidaten van Mavo, Havo, VWO, HBO, en PA alleen de vakken moeten overdoen, waarvoor zij zijn gezakt. Het vak gymnastiek vervalt in het MBO, het vijfde leer jaar van de Havo en in het vijfde en zesde leerjaar van het VWO. Gevolg: 900 arbeidsplaatsen weg. Wanneer een leerkracht zes weken voor de zo mervakantie ziek wordt komt er geen vervanger. De leerlingen krij gen in dat vak dan geen les meer en de kinderen van het lager onderwijs worden verdeeld over de andere klassen. Het vervoer voor de kinde ren in het buitengewoon onderwijs wordt afgeschaft, de ouders zullen dus zelf voor de kosten op moeten draaien. De PA is ook tegen de plan nen om het schoolzwemmen af te schaffen en het college-geld te verho gen. Op hun argumenten kracht bij te zetten hadden de PA-leerlingen bij de stand in de Beuse een tweetal spandoeken bevestigd. Op een daar van staat: ,,Het onderwijs gaat ten onder door Deetman zijn gedonder". Een beetje verkleumd, maar met een warm hart voor de protestaktie tegen de voorgenomen bezuinigingen in het on derwijs staan deze week enkele leerlingen van de PA in Middelburg in de Beuse te Zierikzee. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's, BROUWERSHAVEN - In Brou wershaven bestaan er weer plannen een eigen Christelijke Jeugd Vereni ging (CJV) op te richten. Tot op heden ontbrak in Brouw een dergelijke jeugdklub. Eén van de initiatief neemsters Rian van de Velde, nodigt daarom jonge mensen van 15 jaar en ouder uit, om zondagavond 13 maart bijeen te komen in de consistorie van de grote kerk te Brouwershaven. De initiatiefgroep heeft namelijk in deze kerk een ruimte ter beschik king gekregen, die kan worden inge richt als ,,klubhuis". Een jaar geleden al bestond even eens het plan een CJV te starten in Brouwershaven. Maar omdat de ini tiatiefnemer verhuisde, bleven kon krete plannen uit. Toch gaf men de moed nog niet op. Er werd een werk groep Hervormd/Gereformeerd in het leven geroepen die kontakt op nam met een jeugdwerker van het C.J.V. buro uit Goes. Dit had als re sultaat dat een groep jongeren samen met mensen uit de werkgroep wilden proberen een jeugdklub op te rich ten. Een klubruimte is er inmiddels ook, en het enige dat nog ontbreekt zijn de deelnemers. Die kunnen aan staande zondag van zich laten horen. BRUINISSE - Met voor zich op tafel een Bruse mossel- kotter die een orchidee in het ruim had, een geurende kop koffie en zacht meezingend of neuriënd met „In een blauw geruite kiel" gezongen door het kinderkoor „Hal leluja", waren de reakties van de gasten aan boord van de „J. Henry Dunant" overweldigend op de grootste ont vangst in Bruinisse, dinsdagavond. De hartelijkheid en spontaniteit, geschonken door jong en oud van de Rode Kruiscolonne Bruinisse, miste z'n uitwerking niet. Vergeten was (voor deze avond en waarschijnlijk deze hele week aan boord) de langdu rige ziekte of invaliditeit. De gasten uit Gelderland genoten intens. Vooral met de mosselkotters, ei gengemaakte kreaties van het Jeugd- Rode Kruis Bru, waren de opvarende bijzonder in hun schik. Voor burge meester T. C. Hekman, voorzitter van het Rode Kruis Bruinisse, waren deze geschenkkotters ook een verras sing, „maar dan wel een kreatieve en zeer nuttige", aldus de burge meester. In z'n welkomstwoord vertelde de heer Hekman op verzoek van enkele opvarenden, enkele historische ge beurtenissen die hun stempel op Bruinisse hebben gedrukt, zoals de storm in 1911, de oorlog en de ramp in 1953. De burgemeester en z'n vrouw, beiden geboren Gelderlan ders, spraken nog met oud dorpsgenoten uit Barneveld en Rhe- nen. De burgervader wenste hen ver der nog een goede reis en behouden thuisvaart. Politici beminnen met en ha ten niet. Het belang, niet het gevoel, leidt hen. Chesterfield Een zelfgemaakte Bruse mosselkot- ter met een orchidee in het ,,ruim werd aan elke opvarende aangebo den. Met het lied ,,In een blauw geruite kiel" onderstreepte ze nog eens de nauwe maritieme- en vriendschaps banden die Bruinisse in de loop van vele jaren heeft opgebouwd met de Henry", de weldoener voor zieken en gehandicapten. Of, zoals gast- vrouwe Grieta Rijnsburger het in haar dankwoord uitdrukte: ,,Het is frappant dat zoveel inwoners van Bruinisse hun medeleven en be langstelling tonen bij een bezoek van de ,,J. Henry Dunant", echt hartver warmend". Verwachting tot vrijdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en mogelijk wat re gen of motregen; minimumtempera tuur rond 5 graden, middagtempera- tuur circa 8 graden; matige, aan de 'kust vrij krachtige westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 maart. Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 407c. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuid 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 5 gr, Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 maart Zon op 7.05, onder 18.36 Maan op 6.20, onder 14.50 Nieuwe Maan: 14 maart (18.43) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 maart 1.10 13.56 7.12 19.41 Springtij: 17 maart Tegen bezuinigingen in onderwijs BRUINISSE - Under leiding van J. P. Knop (r) verzorgde het Bru's kinderkoor Hallelujaeen optreden op de „J. Henry Dunant" het hospitaalschip van het Rode Kruis. Havenplato De ceremonie-protocolaire op het havenplato begon met een geslaagd optreden van de muziekkorpsen ,,Nu met Hope" en „Oefening en Uitspan ning". In samenwerking met de mar- jorettes was het onder de schijnwer pers van het Hospitaalschip een mu zikaal en kleurrijk spektakel, waar opvarenden en dorpsgenoten een warm applaus voor over hadden. De algehele leiding was in handen van kapelmeester Jaap van Putten. Aan boord van de binnenvaart- reus, met vaardige hand door kapi tein Joosten Bruinisse binnen geleid, was een optreden van het kinderkoor „Halleluja" onder leiding van de heer J. P. Knop. Aan de piano zat de toetsenvirtuoos Maarten Bruynes. Alleen kinderen van het koor waren in Ot en Sien Kleding. Met heldere stem brachten ze lied jes „uit de oude doos", zoals: „Waar de blanke top der duinen". „Wij le ven vrij", en van Coppelstock: „In naam van Oranje". HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het wordt vandaag over het algemeen zonniger dan gisteren, al blijft de kans op een overtrekkend wolkenveldje wel bestaan. Het wordt met een middagtemperatuur van om en nabij de 10 graden ook iets warmer. Er wordt een matige westenwind verwacht. Ons land bevindt zich aan de rand van de invloedsfeer van een hoge- drukgebied waarvan het centrum bo ven Frankrijk ligt. Op het noordelijk deel van de Noordzee bevindt zich de voorste be grenzing van koudere, van de Poolstreken afkomstige lucht Deze begrenzing, waarlangs veel bewol king voorkomt, trekt langzaam naar het zuiden, maar zal ons land eerst vrijdag bereiken. BRUSSEL - De Europese commis sie heeft haar raming van de reële ekonomische groei in de Europese ge meenschap aanzienlijk verlaagd, zo blijkt uit een woensdag gepubliceerd ekonomisch rapport van dé commis sie. Een optreden van de „Nova's besloot deze erg fijne avond. De eerste reis van het schip dit seizoen werd gisterochtend enigszins ver traagd door de mist. De bestemming is Middelburg. Advertentie Ook voor o.a. Middellandse Zee vanaf f 1.450,- Noorwegen vanaf f 1.175,- REJSBURO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 von oeveren reizen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1