SSgS5^ aSSsgSsjr lassie 2 kilo radion prisma koffie frites DUIST SUPERMARK 10? 8.75 gratis beren, Huishoudgeld besparen? moet U echt eens boodschappen doen bij Quist Supermarkt...! Uitreiking zwemdiploma's in sporthal Onderdak IT0VERRIJST per pak éroenfen en f ruil vleeswaren smaas^^ A aq appelen v102or 6.<fo vers vices diepvries karbonade ERIC DE NOORMAN imelco m&f- halfvolle melk 84 3 flessen caveau zak smiths chips aa nu voor Oef 3 pakken v.nelle nu voor nu voor malse sla bintjes 5 kilo 99 slagers rib cocktail ijs 1J5 krokantjes 1,89 noordzee m ok tong p pak fr.OD kilo gebraden gehaktballen schouder Havenplein Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 maart 1983 Nr. 23282 7 Straks nieuwe normen ZIERIKZEE - Zaterdagochtend was er weer veel vreugde in zwembad „Onderdak". Alle 54 A-kandidaten en 49 B-kandidaten slaagden voor het zwemexamen. Vice-voorzitter van de Stichting Sportcentrum Onder dak Schouwen-Duiveland de heer C. Legemaate reikte de diploma's uit. Velt, Ronald Verkaart, Marcel de Vlieger, André Wabeke, Bart Wijnen. Hij wees erop, dat de eisen voor het behalen van het zwemdiploma in de loop van 1983 aangepast zullen wor den. Dit wilde volgens de heer Lege maate echter niet zeggen, dat het nu behaalde diploma minder waardevol zou zijn. Het grootste verschil met de nieuwe normen zal gebaseerd zijn op het feit, dat het kind er meer spelen derwijs met het water vertrouwd ge maakt zal worden. Beloning De heer Legemaate wekte de ou ders van de thans geslaagde kinderen dan ook op hun spruiten als beloning een tienbadenkaart cadeau te doen, zodat ook zij echt vertrouwd raken met het water. Volgens de vice- voorzitter is het immers net als met het behalen van een rijbewijs: in het begin voel je je zonder instrukteur wat onwennig. Hij wees ook op de mogelijkheid, die zwembad „Onder dak" sinds enige tijd biedt om op één kaartje een gehele middag te zwem men, te weten op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag. De beoordelingskommissie be stond zaterdag uit de heren M. den Engelsman en W. ten Haaf. De heer Wagenaar was aanwezig als verte genwoordiger van de K.N.Z.B. De geslaagden Diploma B meisjes/jongens Rachel van Beveren, Mariska den Boer, Irma den Boer, Angelique van Dienst, Leonie Ernst, Monique Ha- gens, Andrea van der Heul, Angela van de Horst, Erika Janse, Marja Krijnse Locker, Janet Leeuwe, Roze marijn de Leeuw, Corine Quist, Rita Sadhoeram, Marjolein Saman, Bian- ka Timmer, Marita van Zalm, Ma- reah Pomstra, Jacco Blankert, John ny Botbijl, Wilco van Dienst, Marcel Duinhouwer, Richard Flock, Remko Franke, Ernest van de Have, Nico Herder, Wim Hilleman, Olivier Houtman, Patrick Kaat, Jelle van de Klooster, Marco Lenssen, Edwin Lindhout, Patrick Linthout, Remco de Looze, Hajo Molegraaf, Ad van Nieuwenhuize, Arno Obbink, Robbie van Oost, Eling Syswerda, Jadianka Stadie, Rinco Soesman, Jaime Tig- gelman, Leon Verhage, Julian in 't Programma Zeeuws afdelingsteam MIDDELBURG - De technische kommissie van de Zeeuwse voetbal bond heeft ook voor het afdelingself tal weer een programma samen gesteld. Zoals bekend is de afdelings- selektie de huidige kampioen van Nederland en verdedigt die titel op zaterdag 11 juni in Ede, als de jubile rende afdeling Arnhem het toernooi organiseert. De afdelingsselektie zal ongeveer samengesteld worden als het Zeeuws elftal van KNVB-spelers. Eerst wordt op dinsdag 26 april in Hoofd plaat een Zeeuws Vlaamse getinte se- lektie uitgenodigd tegen Hoofdplaat te spelen en de rest van Zeeland krijgt op maandag 2 mei zijn kans in Veere. Daarna wordt pas de selektie definitief samengesteld en volgen oe fenwedstrijden tegen Zierikzee (op 17 mei) en Hoek (op 26 mei). Op dins dag 31 mei speelt het Zeeuws afde lingselftal dan de jaarlijkse wedstrijd tegen de afdeling Brabant Cs avonds om acht uur in Zevenber gen) en op 11 juni volgt dan de strijd om het kampioenschap van Neder land. Uitgenodigde spelers zijn nog niet bekend. De technische kommissie van de afdeling Zeeland vergadert daarover pas op 14 maart. Wel is be kend, dat Ben Pauwels weer als trainer-coach zal optreden en dat Bram de Blaaij weer de verzorger is. Programma Zeeuws elftal MIDDELBURG - Het Zeeuws elftal speelt op donderdag 21 april in Axel tegen de Belgische selektie. De ploeg van bondscoach Guy Thijs bereidt zich dan voor op de belangrijke E.K.- wedstrijd tegen D.D.R. Een week eerder speelt het Zeeuwse elftal een oefenwedstrijd tegen R.B.C. in Roosendaal, op woensdag 13 april. De samenstelling is als vorig seizoen. Eerst wordt op woensdag 30 maart een meer noordelijke selektie samen gesteld, die in Oude Tonge (om zeven uur) speelt tegen het Flakkees elftal en op woensdag 6 april volgt in Bres- kens een meer Zeeuws Vlaams getin te selektie, die speelt tegen het Belgi sche Eeklo. Als het allemaal past in het pro gramma van Anderlecht (spelen voor het Belgische kampioenschap, moge lijk de finale van de UEFA-cup en daarna volgende reis naar Japan), dan komt de ploeg van Pol van Himst eind mei of begin juni ook nog naar Zeeland om tegen het Zeeuwse elftal te spelen en wel in Kruiningen. Op zaterdag 4 juni volgt dan in Vlis- singen de wedstrijd tegen de Zeeuw se profs en inmiddels is ook nog een uitnodiging ontvangen van Bruse Boys om op zaterdag 16 juli in Brui- nisse tegen Feyenoord te komen spe len. Zoals bekend worden de selek- ties pas samengesteld tijdens de ver gadering van de technische kommis sie op maandag 14 maart. Wel staan vast, dat Jo de Waal weer trainer- coach is en dat de verzorging in han den is van Ton Sheilds. Diploma A meisjes Angeli Apon, Ernani den Boer, Saskia van de Broeke, Sonja de Fei- ter, Sandra Hoogerwerf, Chantal Horst, Lisa Ippel, Cynthia Janse, Ri- anne Jasperse, Irma van der Kooi, Annerieke van Klinken, Jolien Kort, Rianne Kasander, Chantal Kooman, Anja van de Panne, Marianne de Regt, Esther Verburg, Masja de Waard, Hanneke van de Zande, Ans Salomons, Lia Versluis-de Bel. Diploma A jongens Mare Adriaansen, Rouven Bogh, Wim Bolier, Jacco Bolle, Erick Blok, Christian Breur, Leon Feytel, Step- han Geschiere, Herber Goudswaard, Barry Hage, Erik Hanse, Fernand van de Have, Michel Hendrikse Johnny Hillebrand, Ancly Jannsen, Michel Jansen, Marco Krijger, Theo van der Meer, Danny Meuldijk, Don van Nieuwenhuize, Leonaid van Nieuwenhuyze, Uan Phan Cong, Chester Poots, Jort Paauwe, Arjan Rossen, Remco Rotte, André Ruyten- berg, Sander Schregaridus, Collin Struyk, Arjan Vermeule, Dennis Versluis, Bart de Vos, Jan van der Wekken. Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - In,de 22e ronde van de huishoudelijke kompetitie van Schaakvereniging Zierikzee werden negen partijen afgewerkt. De uitsla gen waren als volgt: R. van der Veken-J. J. van den En- de 0-1; H. Uil-H. C. Jukkenekke V2-V2; J. M. C. Zwarts-A. M. van de Westen 1-0; P. Wiebols-A. J. Scheele 1-0; J. Verkerk-J. A. J. van de Made V2-V2; P. M. Bouwens-J. L. Bom 1-0; J. J. Hoogstrate-C. van Eldik 1-0; A. Louws-S. J. Stoel 1-0; J. A. de Jong- A. Waaijers 1-0. TOG Bruinisse BRUINISSE - De sensatie van de kompetitie van de Bruse schaakver eniging T.O.G. blijft zich tot het laatst voortzetten en houdt de ge moederen meer dan ooit terug. Leek Anthony Douw twee ronden terug volledig uitgeschakeld voor een plaats in de hoogste regionen, nu telt hij weer volledig mee en is er met nog vier ronden voor de boeg niets met zekerheid te zeggen; drie koplopers met slechts een minimaal onderling verschil. Douw en aanvoerder Jan de Korte kxvamen remise overeen. Jan de Jon ge won van A. Kik en heeft hierdoor voor de tweede maal in deze kompe titie de leiding genomen, op de voet gevolgd door De Korte en Douw. Abr. van de Berge heeft nu de vijfde plaats bereikt door winst op J. van de Bos. Uitslagen: A. Douw-J. de Korte V2- V2; K. van de Bos-M. van Driel 0-1; J. de Jonge-A. Kik 1-0; J. van de Bos- Abr. van de Berge 0-1; R. Bal-A. Knop 1-0; J. Reurich-C. van de Berge 0-1; A. van Klinken-L. Houkamp 1-0; L. Kostense-E. Wiebrens 0-1; M. Kik- R. Jongen 1-0; P. Kostense-E. Ruiten beek 0-1; J. Stouten-E. van Gilst 0-1; P. Hanse-M. Duinhouwer l/i-Vz. GRAZ - Op weg naar Boedapest, waar vrijdag het wereldkampioen schap in de C-groep van start gaat, maakt het Nederlands IJshockey- team een tussenstop in Oostenrijk voor twee vriendschappelijke inter landwedstrijden. De eerste ontaard de maandagavond in Graz in een wa re veldslag. INZELL - Ria Visser heeft maan dag tijdens record wedstrijden in In zeil het nationale record op de 1500 meter verbeterd en gebracht op 2 mi nuten en 9,21 seconden. Het oude re cord stond sedert het WK van vorig jaar in Inzeil op naam van Joke van Rijssel met 2.09.76. Verzegelde lippen FRANKFORT - Een wegens het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel in de Bondsre publiek voor de rechter ge daagde Iraniër, stak maandag morgen in het paleis van justi tie in Frankfort een veilig heidsspeld door boven- en on derlip, om te demonstreren dat men van hem geen woord hoef de te verwachten. Een arts verwijderde de speld voordat de 29-jarige be klaagde en Chomeini-aan- hanger de rechtszaal betrad. Wegens de verwondingen werd het proces later echter ver daagd. De Iraniër is er samen met drie landgenoten van beschul digd dat hij in november 1982 in Giessen in Hessen twee Per zen, van wie bekend was dat zij anti-Chomeini waren, met messen had aangevallen en ernstig mishandeld. KERKNIEUWS Aanvangstijden Biddag Chr. Geref. Kerk Haamstede De tijden voor de diensten op Bid dag, woensdag 9 maart zijn voor de Chr. Geref. Kerk Haamstede 10.00 en 19.00 uur. De voorganger is kandi daat T. van Spijker (Ver.ber.). Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Mastenbroek (toez.): B. J. van der Kamp, kand., Drieber gen; te Winterswijk (toez.): B. van Donselaar, voorganger Ver. v. Vrijz. Herv. te Kampen. Bedankt voor Gouda: W. van Gor- sel, Wijk bij Heusden; voor Heerde: J. Th, W. Quak, Vianen; voorTholen: J. Veldhuizen, Wijngaarden; voor Groot-Ammers: M. Goudriaan, Ou derkerk a.d. IJssel. Gereformeerde Kerken Beroepen te Zandvoort (part-time): dr. M. E. Brinkman, Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Hol werd: J. Sap, Bunnink. Bedankt voor Krimpen a.d. IJssel: drs. J. C. Eikelboom, Haamstede. Beroepbaarstelling: dr. M. E. Brinkman, Vrijheidslaan 66, 1078 PN, Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zwijndrecht: H. de Vries, Hattem. Aangenomen naar Lutten: drs. J. F. de Haan, kand., Leiden, die be dankte voor Alphen a.d. Rijn, voor Den Ham, voor Gramsbergen, voor 's-Gravenhage, Zuid-Loosduinen, voor Heerenveen en voor Zuidwolde. Bedankt voor Groningen-West: T. Boersma, Apeldoorn; voor Groningen-Noord: A. den Broeder, Bergentheim. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Sassenheim: H. C. Mijnders, kand., Veenendaal. Bedankt voor Delft: K. Boersma, Hoogeveen. Tweetal te Heerenveen: W. van 't Spijker, kand., Utrecht en H. M. van der Vegt, kand., Blauwkapel. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Scheveningen: R. Kat- tenberg, Lelystad; te Uddel: W. Ha- ge, Kruiningen; te Almelo-Wierden en te Zwijndrecht: D. Hakkenberg, Lisse; te Haarlem: M. Burggraaf, kand., Rotterdam; te Norwich (Cana da): M. Mondria, Waardenburg, die bedankte voor Sint Annaland. Bedankt voor Dordrecht: J. J. van Eckeveld, Zeist. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 7-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 285 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4000; werk paarden 2200 - 3400; oude paarden 1800 - 2500; 3-jarige paarden 1650 - 2650; 2-jarige paarden 1400 - 2500; veulens 450 - 1350; pony's 250 -f 950. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,95 - 6,95; jonge slachtpaarden 5,50 - 7,10. Handel: redelijk. Veemarkt Leiden LEIDEN, 7-3. Aanvoer totaal 1354, waaronder slachtrunderen 975, scha pen en lammeren 379. Prijzen per kg: Stieren le 8,55 - 9,40, 2e f 8,30 - .8,55; vaarzen le 7,60 - 8,90, 2e f 6,70 - 7,60; koeien le 7,60 - 8,80, 2e 6,95 - 7,55, 3e 6,60 - 6,95; worstkoeien 5,80 - 6,90; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 13,50. Prijzen per stuk: Schapen 210 - 260; lammeren 230 - 325. Overzicht: slachtrunderen: aan voer minder, handel vlot, en prijzen stabiel; schapen en lammeren: aan voer minder, handel vlot, en prijzen stabiel, schapen lager. SCHEEPVAART Abida, 6-3 te Curacao. Acmaea, 6-3 van Singapore naar Sey chellen. Nedlloyd Amersfoort, 7-3 335 oost noord oost Port Darwin naar Suraba- ja. Nedlloyd Barcelona, 5-3 van Hoek van Holland naar Marseille. Nedlloyd Dejima, 7-3 te Rotterdam. Nedlloyd Houtman, 5-3 van Hong kong naar Singapore. Nedlloyd Tasman, 6-3 te Shuaiba. Ondina, 6-3 te Arzew. Onoba, 17-3 te Puerto Cardon verw. Vitrea, 5-3 50 west Porto naar Castel- lon. jiijiiiimiHWi!!!!'!!!!!!!!!!!!!!!! VOOR 2 KROPPEN MALSE 9.10.11 en 12 mrt Valencia 100 GRAM nu voor LITER ^0 PAK BAMI OF NASI - .1 alléén 9.10 en 11 maart. NU VOOR alleen 9.10,11 maart U IT EIGEN KEUKEN.. 2 VOOR HELE NNfctK haaskarbonade max .6 per klant. De Schaduw der Steppen 45. Met een schok ontwaakt Tristan uit zijn sluimering. Verbijstert staart hij naar de don kere gestalte, die - een mes in de vuist - door het stukgesneden tentleer naar binnenwipt. Dan herkent hij de indringer en een woedende flikkering komt in zijn ogen, want de verlief de manier, waarop deze Yegusai naar Isolde keek, is hij niet vergeten. „Wil je me uit de weg ruimen, hond!" snauwt hij. „Eén stap verder en ik begin te schree De sterke hand van de nomade sluit zich als een klem om zijn mond en het volgende ogen blik voelt Tristan hoe zijn boeien worden doorgesneden. Terwijl de edelman nog met zijn verbazing worstelt maakt Yegusai met een haal van zijn vlijmscherp mes ook Isolde - die dodelijk verschrikt heeft toegekeken - vrij. „Snel! Vlug!" fluister hij, „sluip tot buiten de lichtkring. In een rechte lijn achter deze tent wacht een krijger met twee paar Een zacht gerucht achter hem doet Yegusai als door een adder gebeten, opspringen en hij staart recht in de koud flikkerende spleetogen van Khuldar Khan!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7