Hoofdklasser Ger Monster klopt extra-klassers zeer overtuigend Ongeïnspireerd All Ready bij Harga naar verliespartij8-5 unzorsi IP Klubkampioenschappen TTV Scaldina in Aquadelta op zaterdag 12 maart 6 Voortreffelijke organisatie BV Witte van Haemstede Hockeydames van HSD vegen tegenstander van het veld ft V. <1* ZOtS7 k De vier deelnemers aan het gekombineerde distriktskampioenschap extra klasse en hoofdklasse in Hotel Bom in Haamstede. Geheel links Barry Berrevoets. die het toernooi gebruikte als een testcase voor het aaristaande weekeinde te verspelen gewestelijk kampioenschap eerste klas in Nieuiverkerk, naast hem de nieuwe kampioen hoofdklasse Ger Monster, vervolgens de extra klasse kampioen Adrie Geelhoed en geheel rechts Rinus Lems, die ternauwernood aan degradatie ontsnapte. HAAMSTEDE - In Hotel Bom in Haamstede is het afgelopen weekeinde het gekom bineerde distrikt biljartkampioenschap in de hoofdklasse en de extra-klasse afge werkt. Het toernooi werd een groot sukses voor de Nieuwerkerkse biljartvereniging DOS. Beide titels kwamen bij leden van deze vereniging terecht, waardoor DOS een nog groter stempel gaat drukken op het toch al suksesvolle biljartseizoen 1982/1983. Ger Monster werd als enige hoofdklasser de logische kampioen in deze klasse, maar hij deed dit op een werkelijk sublieme manier. Niet alleen leverde hij een puik toer- nooigemiddelde af van 9.72, maar bovendien skoorde hij drie matchpunten meer dan de twee extra-klassers uit het gezelschap. Monster kwam tot negen wedstrijdpunten uit zes partijen en klubgenoot Adrie Geelhoed en Rinus Lems van biljartvereniging Bommenede moesten het stellen met een skore van vijftig procent: zes uit zes. Adrie Geelhoed werd kampioen in de extra-klasse, doordat hij een aanmerkelijk beter toer- nooigemiddelde afleverde dan Lems. De DOS-speler kwam tot 10.13 terwijl Lems ter nauwernood aan degradatie ontsnapte met een gemiddelde van 9.08. Bij een gemiddel de van 8.99 was hij teruggezakt naar de hoofdklasse. De vierde deelnemer was Barry Berrevoets van bv OKK, eveneens uit Nieuwerkerk. Hij behaalde drie wedstrijdpun ten en een sterk gemiddelde van 7.58. Het toernooi in Hotel Bom in Haamstede was het eerste dat de weer in de KNBB teruggekeerde biljartvereniging Witte van Haemstede organiseerde. Algemeen werd de organiserende vereniging bijzonder veel lof toegezwaaid voor de prima manier, waarop men zijn comeback maakte. Bv Witte van Haemstede zorgde voor een sterke primeur voor Schouwen-Duiveland. Doordat slechts weinig publiek de wedstrijden lijfelijk kon bijwonen, werd het geheel via videobeelden in andere ruimten vertoond, een moge lijkheid die door zeer velen gretig werd benut. Voortreffelijk was ook de tafel waarop de partijen werden afgewerkt. Wel hadden de spelers een paar ronden nodig om aan de snelheid van de tafel te wennen, maar tegen het einde van het toer nooi werd de kwaliteit duidelijk on derstreept door een aantal uitmun tende partijen. Propaganda De vier spelers ontmoetten elkaar twee keer om zodoende aan de beno digde zes partijen te komen, die de bond verlangd om een officieel kam pioenschap te verspelen. In de eerste toernooihelft leek het er nog allerminst op, dat Ger Monster zijn opponenten zo ruim zou wegzetten, alsdat bij de afrekening het geval zou zijn. Weliswaar won hij in de eerste ronde na ruim drie uur en een kwartier van Rinus Lems, maar in de volgende twee partijen moest hij een remise toestaan aan Barry Berrevoets, terwijl klubgenoot Adrie Geelhoed hem zelfs aftroefde. Overigens was het bijzonder jammer voor het toernooi, dat in feite een propagandatoernooi voor de bil- jartsport had moeten worden, dat met name de extra-klassers veelvul dig de verdediging opzochten om tot het behalen van matchpunten te ko men, een taktiek die overigens volle dig faalde en die met name Rinus Lems bijna een degradatie oplever de. Vooral in de eerste ronde vierde de carotte hoogtij. Lems hield Monster ruim drie uur aan het biljart om uit eindelijk toch nog te verliezen. Deze bepaald niet erg sympathiek ogende strijdtaktiek schoot met name kom pleet verkeerd in het keelgat van Adrie Geelhoed, hetgeen hij de monstreerde in zijn partij tegen Bar ry Berrevoets In de volgende ronde werd het allemaal wat beter, maar echt denderend werd het geen nio-, ment, tot de fase in het toernooi, toen Ger Monster met name vrijuit kon spelen. De partij tussen de latere toernooisterkste en Barry Berre voets in de vierde ronde gaf een boei ende strijd te zien, die Monster na veertien beurten winnend afsloot (220-169). Voor beiden betekende het de beste partij van het toernooi. Eer der had Berrevoets Monster in de na- Hansw. Boys IV-Z.zee IV HANSWEERT - Zierikzec IV zag zich bij het bezoek aan Hanswccrtse Bojs nipt met 3-2 geklopt Bij het afsluiten van de eerste speel- helft had Zierikzee met een doelpunt van Onno Holkers nog een 1-0 voor sprong. Na de rust wist de thuisklubop gelijke hoogte te komen (1-1) waarna Zierikzee door Rinus Pankow weerde leiding kon nemen 1 -2). In de slot fase sloeg de thuisklub haar slag door de 2- 1 achterstand om te buigen en een 3-2 overwinning. beurt een punt ontfutseld door toen een serie van 55 te produceren. Voor Barry Berrevoets betekende het toer nooi een uitstekende testcase voor de gewestelijke finale eerste klas, die het komende weekeinde in Nieuwer kerk wox-dt afgewerkt. Gemiddelde De Zierikzeese OKK-er kwam in Haamstede met exakt het .zelfde ge middelde uit de strijd, 'waarmee hij eerder het eerste klasse-kampioen schap van het distrikt Schouwen- Duiveland had opgeëist. In deze vorm lijkt hij tijdens de gewestelijke finale een sterk Schouwen-Duive- lands vertegenwoordiger. Na de wat matige eerste toernooi helft toonde Ger Monster zich in de tweede serie van drie partijen onge naakbaar en denderde hij vrij ge makkelijk naar de eerste plaats in de totaal-uitslag, waarmee zijn hoofd klasse-titel toch een extra dimensie meekreeg. Ook voor de DOS-speler had het toernooi nog een extra bete kenis. Binnenkort neemt hij deel aan de gewestelijke finale hoofdklasse li- bre in Middelburg. Daarvoor moest hij nog een gemiddelde „leveren". De 9.72 biedt hem een goede moge lijkheid om een goede „binnen komst" te verkrijgen, waardoor hij zich in het begin van het toernooi vrijwel verzekerd weet van de zwakste tegenstander om zodoende wat in het toernooiritme te komen. INZELL - Monique Kauffmann en Yvonne van Gennip mochten maan dagavond niet rijden op de internati onale recordwedstrijden in het Zuid- duitse inzeil. Zondagavond na het af sluitend banket van de vierkamp om de Gouden schaats kwamen beide meisjes, die op de 500 en 1500 meter zouden starten, te laat in het hotel te rug. Coach Henk Louwmans gaf bei de meisjes een reprimande en legde beiden een startverbod op. TAFELTENNIS Jeugdteam van TTV Kerkwerve op jacht naar titel KERKEWERVE Het eerste jeugd- team van tafeltennisvereniging Kerkwerve lijkt aardig op weg naar het behalen van het kampioenschap in de derde klasse A-van de Zeeuwse jeugdkompetitie. De afgelopen week werden achtereenvolgens Middel burg Zuid 8 en Wilno 5 met 7-3 duide lijk verslagen. Door deze resultaten zal de strijd om het kampioenschap verder tussen Kerkwerve en Goese Polder. Op zaterdag 2 april (paaszaterdag) staat deze belangrijke ontmoeting in Kerwerve op het programma. Stoffel en Tanja van van der Wekken en Ge rard Knol zullen deze wedstrijd dan naar hun hand moeten zetten. Twee weken eerder ontmoet Kerkwerve in Zierikzee de jeugdploeg van Scaldi- na, op zaterdag- 26 maart gevolgd door de thuiswedstrijd tegen Zand 5. De kompetitie wordt voor het Kerk- werfse drietal besloten op zaterdag 9 april met opnieuw een thuiswed strijd, dit keer tegen Middelburg Zuid 8. Het tweede jeugdteam heeft het een stuk moeilijker in de vierde klas. Eerst werd wel met 8-2 gewonnen van Arnemuiden 3, maar later kreeg de Kerkwerfse ploeg ruimschoots klop van Goese Polder 2 (1-9). Het is beslist meegenomen als dit team zich in de huidige klas weet te handha ven. Het derde jeugdteam was niet opgewassen tegen Renesse 4 en ver loor toch slecht nipt met 6-4. Het tweede seniorenteam was in de vierde klas niet opgewassen tegen Slagvast. In Kamperland werd het een 7-3 nederlaag. Henk 't Hart zorg de voor twee overwinningen en ook het dubbelspel leverde Kerkwerfse winst op. De overige partijen gingen verloren. Het derde seniorenteam be haalde de tweede overwinning. Ka- pelle 5 werd geklopt. Zonder verdere nadelige verwikkelingen handhaaft dit team zich in de middenmoot van de vijfde klas. Monsterzege: 13-0 ZIERIKZEE - De seniorenteams van HSD behaalden zondag alle een goed resultaat in de eerste wedstrijd van de tweede helft van de veld-kompetitie. Dames 1 haalde fors uit in de uitwedstrijd tegen Zwart Wit 5. Dit team uit Breda, dat met nul punten de onderste plaats op de ranglijst bezet, kreeg met 0- 13 klop. Overwinningen waren er ook voor heren 2 en heren 3. Bij de jeugd waren de prestaties van een minder goed gehalte. Alleen meisjes A pakte de winst Meisjes B en jongens ED verlieten het veld met een gelijkspel. De overige jeugdteams leden een nederlaag. De dames van HSD konden hun wedstrijd tegen Zwart Wit 5 na afloop als een goede trainingspartij beschou wen tegen het sterke Tempo 4, dat hen aanstaande zondag op Bannink te wachten staat HSD trok twee keer vijfendertig minuten aan de touwtjes en kon zich naar hartelust uitleven in het opzetten van allerlei gevarieerde aanvalsvormen. Midvoor Arianne Kraayeveld skoorde al snel het ope ningsdoelpunt, gevolgd door een goal van rechterspits Aleid Hoos. Voorrust brachten Karen van der Borght en nogmaals Arianne Kraayeveld en A- leid Hoos de stand op 0-7. Zwart Wit werd volledig in de ver dediging gedrukt en had erg veel moei te om de kontinue aanvalsstroom van HSD te weren. De achterhoedespeel sters van de gastploeg hoefden zich nauwelijks in te zettep om de inciden- tiele aanvalen van Zwart Wit te onder breken. In de tweede helft werd de stand tot 0-13 opgevoerd. De goals kwamen van Arianne Kraayeveld, A- leid Hoos en Ydwine Zuiderveld. Heren 2 speelde een uitwedstrijd tegen Zwart Wit 10. Zoals verwacht wonnen de HSD-heren en wel met 0- 2. In de eerste helft kon Jan van Dijk via een frommelgoal de stand op 0-1 brengen en na rust bouwde opnieuw Jan van Djjk de skore naar 0-2 uit. Een voorzet van Joop de Vlieger werd door hem verzilverd. Heren 3 won uit met 1-2 van Zevenbergen A. Heren 1 was vrij. Meisjes A moest zaterdag thuis aan treden tegen Tempo 2. De wedstrijd eindigde in een 4-0 overwinning voor de thuisploeg. In de eerste ontmoeting tegen Tempo 2 werd een krappe 1-2 zege behaald. Ondanks dat de uitslag anders doet vermoeden kostte het HSD nog aardig wat moeite om deze thuiswedstrijd te winnen. In de eerste helft maakte Natasja Alkemade het enige doelpunt Tempo had zich mas saal op de eigen helft teruggetrokken en probeerde met handen en voeten de aanvallen van HSD af te slaan. De keepster van het elftal uit Bergen op Zoom speelde een hoofdrol in deze wedstrijd. Zij behoedde haar team door uitstekend keeperswerk vooreen nog grotere nederlaag. HSD kreeg voor rust vele strafcorners, die echter niet benut werden Na rust was Tempo niet langer in staat de voorhoede van HSd in toom te houden en moest nog drie goals inkasseren. Het was in die tweede helft aan het rommeliger spel van het Zierikzeese team te wijten dat de skore niet verder kon worden opge voerd. de goals kwamen vn Ydwine Zuiderveld (2x) en Anneke Vlieger,die een strafbalilverde. Uitslagen Jongens A: vrij; Jongens B: Warande 3- HSD 7-3; Jongens C: HSD-Zwart Wit 2 0-2; Jongens D: Breda 2-HSD 4-2; Jon gens ED: HSD- Rapide 2 0-0; Meisjes A: HSD-Tempo 2 4-0; Meisjes B: HSD- Zwart Wit 1-1; Meisjes B 2: HSD-Made 1-4; Meisjes D: Zevenbergen-HSD 4-0 Heren 1: vrij; Dames 1: Zwart Wit 5- HSD 0-13; Heren 2: Zwart Wit 10- HSD 0-2; Heren 3: Zevenbergen A- HSD A 1-2. ZSC II-SKNWK II SCHARENDIJKE - De reserves van ZSC waren te Scharendijke na aan elkaar gewaagd wat in de 2-2 eindstand tot uitdrukking werd ge bracht Door een doelpunt van Fred van der Werf konden de Nieuwerkerkers de eerste helft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de hervatting bracht Leo Dalebout de stand in evenwicht (1-1) waarna de thuisklub een 2-1 voor sprong kon nemen met een schot van Gerard Boogert dt via de SKNWK verdediger Martin de Valk in het Nieuwkerkse doel verdween. Peter Boogerd zorgde hierna voor dat de puntjes broederlijk werden gedeeld Aan het eind van het voortreffelijk georganiseerde toernooi werd de navol gende uitslag opgemaakt (achtereenvolgens de matchpunten, het totaal ge- skoorde aantal karamboles, het daartoe benodigde aantal beurten', het toer- nooigemiddelde, het hoogste partijgemiddelde en de hoogste serie): Ger Monster, bv DOS9 1284 132 9.72 15.71 112 Adrie Geelhoed, bv DOS6 1693 167 10.13 15.57 158 Rinus Lems, bv Bommenede6 1589 175 9.08 16.87 107 Barry Berrevoets, bv OKK3 1077 142 7.58 12.07 70 Ger Monster werd aan de hand van deze uitslag kampioen in de hoofdklasse, terwijl Adrie Geelhoed de titel in de extra-klasse opeiste. SCHIEDAM - Het eerste korfbalteam van All Ready vond bij Harga te weinig inspiratie om nog eenmaal een goede prestatie neer te zetten. In Schiedam besloot de Zierikzeese formatie de zaalkompetitie met een eigenlij ke teleurstellende 8-5 nederlaag. Voor haar debuteerde de 15-jarige Anita den Dekker in de hoofdmacht. Verder werd er ook nogal wat gewisseld in de samenstelling. De broers Jaap en Hans van Gastel stonden sinds lange tijd weer eens samen in een vak. Aanvallend werden zij gesteund door Corrie Kloet en debutante Anita den Dek ker. De snelheid lag in het andere vak gekönsentreerd met Leo Fonteine, Jaco Stoutjesdijk, Gerda Kloet en Ka rin den Dekker. Stand in de derde klasse D met al leen nog Keep Fit-WION te spelen: Fiks 14 13 0 1 181-108 26 Vlaardingen 14 10 0 4 146-106 20 WION 13 9 1 3 145-124 19 All Ready 14 5 1 8 134-141 11 Harga 14 5 1 9 111-138 11 KNS 14 4 1 9 106-154 9 Ter Gouw 14 3 2 9 130-150 8 Keep Fit 13 2 2 9 99-132 6 ZIERIKZEE - De Zierikzeese tafel tennisvereniging Scaldina organiseert aanstaande zaterdag 12 maart haar klubkampioenschappen 1983. Dit ge beurt in een van de zalen van Ontspan ningscentrum Aquadelta in Bruinisse vanaf negen uur 's morgens. De finales beginnen omstreeks vier uur 's mid dags. Zowel bij de senioren als de junioren zijn er 27 deel nemers, die verdeeld in twee poules op negen tafels te gelijk om de hoogste eer gaan strijken. Bij de senioren werd vorig jaar Ton Moerkens kampioen, maar die is inmiddels geen lid meer van Scaldina, zod^it er hoe dan ook een nieuwe kampioen uit de bus gaat komen. Favoriet in nieuwkomer Ton ten Hove, maar hij kan beslist rekenen op flink wat tegenstand van oud kampioen Cor Smalheer, die momenteel kompetitie speelt bij het Vlissingse Westerzicht. Indien de „vorm van de dag" er is kan ook Hans Vol- keri voor een aardige surprise zorgen. Gevaarlijke outsiders zijn verder Michel Holm en de Kerkwerfse wedstrijd sekretaris Jaap Huigens. Bij de jeugd is ti- telverdegiger Martijn Bruel onmiskenbaar weer de te kloppen man. Alleen Cor van der Wekken kan hem mogelijk bedreigen voor prolongatie van de klubtitel. Camiel Faber, Hans Saman en Michel van de Berg zijn de kandidaten voor de overige ereplaatsen. NI MT CIU 'iiwuh I1 I 001 NIT IIII 1 nimiiif De openingsfase was voor All Ready, maar Harga opende de score. Jaap van Gastel skoorde kort hierop even wel de gelijkmaker. Via een door loopbal en een strafworp liep Harga vervolgens uit naar 3-1 om verder niet meer achterhaald te worden. Na dat Hans van Gastel nog even aan sluiting had gerealiseerd liep de thuisploeg uit naar 5-2. Deze marge was gezien het vertoonde spel wat aan de hoge kant, maar All Ready verzuimde om de kansen te benutten. Voor rust werd het door Leo Fontei ne toch nog 5-3 uit een door hemzelf meegekregen strafworp. Hoopgevend De tweede helft startte hoopge vend voor de bezoekers. Een trucje van Corrie Kloet en Hans van Gastel resulteerde in de eerste de beste se- konde in de vierde Zierikzeese tref fer uit handen van Van Gastel. De aansluiting was een feit en All Ready kreeg alle mogelijkheden om naastzij te komen. De realiteit was anders, want het was Harga dat skoorde. Leo Fonteine zette alsnog een verwoed slotoffensief in, hetgeen evenwel niet meer opleverde dan de vijfde treffer. Door twee benutte strafworpen kwam de eindzege bij de thuisploeg terecht. Harga komt door de zege in punten gelijk met All Rea dy, maar moet de Zierikzeese ploeg in de eindklassering voor laten gaan vanwege een beter doelsaldo. Al met al werd het een saaie wedstrijd, die magertjes afstak ten opzichte van de spektakulaire thuis wedstrijd een week eerder tegen Keep Fit. In de resterende wedstrij den liet Fiks nog een keer ten over- vloedde zien, dat men de terechte kampioen is door Ter Gouw via een 22-9 zege uit de zaal te spelen. Door deze nederlaag en het 14-10 positieve resultaat van Keep Fit op KNS is de Goudse ploeg plotseling nog in grote problemen gekomen. De Roosenda lers kunnen via een overwinning in de nog enige achterstallige wedstrij den tegen WION, alsnog een beslis singswedstrijd afdwingen tegen Ter Gouw, dat ijzersterk begon in de kompetitie, maar daarna hopeloos wegzakte. Vlaardingen klopte WION met 11-7 en rukte voorlopig op naar de tweede plaats. VOLLEYBAL Magere resultaten Mevo '80- damesteams ZIERIKZEE - Het afgelopèn vol- leybalweekeinde leverde voor de vier in NeVoBo-verband uitkomende damesteams van het Zierikzeese Me vo '80 magere resultaten op. Verlies was er voor het eerste, derde en vier de damesteam, terwijl het tweede da mesteam nog min of meer de eer red de door een gelijkspel uit he{ vuur te slepen, het vierde herenteam speelde gelijk en het tweede hérenteam kwam onverrichter zake naar sport hal Onderdak, omdat tegenstander Data C/D niet kwam opdagen, waar door de ontmoeting naar later datum is uitgesteld. Het eerste damesteam van Mevo '80 verloor in sporthal Onderdak ver diend van het op de derde plaats ge klasseerde TOP uit Briellè. Via de setstanden 4-15, 8-15 en 10-15 werd het een dikke 0-3 nederlaagj, hetgeen het tweede verlies in sukseisie bete kende voor de ploeg van coèch Hans Boot, die overigens toch eeri opgaan de lijn bespeurde in zijn teatn. Vanzelfsprekend TOP was kwalitatief beter en be schikte over langere aanvamers dan de thuisploeg. Bovendien had de Brielse ploeg, met name in de eerste set, een veel gevaarlijker Service in huis. Gevolg hiervan was een zwakke aanvalsopbouw aan Mevo '80 zijde, hetgeen vanzelfsprekend ook weer resulteerde in minder aanvalsspcl. Ook de taktischc plaatsballen waren te simpel voor TOP, waardoor de be zoekers de eigen aanval goed konden voeden mei als gevolg een ruime en verdiende overwinning. Tegen het lager geklasseerde twee de damesteam van Ibis werd in Hel- levoetsluis gelijk gespeeld. Aanva- kelijk leek Ibis een licht overwicht te hebben, maar uiteindelijk was de 2-2 puntenverdeling voor beide partijen akscptabel. Het derde damesteam leed bij het sterke Kangoeroes IV een duidelijke 3-0 nederlaag via de setstanden 15-1, 15-11 en 15-4. Het vierde damesteam leek zich na een verlies in de eerste set (5-15) goed te herstellen door de tweede set op naam te schrijven: 15-7. Toen drukte Data C/D door via 9-15 en 3-15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6