Uw Gasbedrijf adviseert. Programma's ziekenomroep komen voortaan uit Zierikzee Demonstratieve fakkeloptocht door centrum van Zierikzee Kan het niet wat minder? Aktiegroep Havenkwartier werkte verkeersplan uit STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 maart 1983 Nr. 23282 3 Eigen studio in ziekenhuis Medewerkers van de ziekenomroep „Nomen Nescio Zierikzeemaken een proef opname in de nieuwe studio. Aan staande vrijdag zal het verzoekplatenprogramma voor de eerste maal live worden uitgezonden. ZIERIKZEE - Het wekelijkse verzoekplatenprogram ma van de ziekenomroep radio Nomen Nescio in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis krijgt aanstaande vrij dag een nieuw geluid. Het programma zal namelijk voor de eerste keer worden uitgezonden vanuit de nieuwe stu dio in het ziekenhuis. Een live-uitzending dus, met een feestelijk karakter, want met de ingebruikname van de studio, komt de omroep dichter bij de luisteraars te staan, hetgeen helemaal overeenkomt met de doelstel ling van de ziekenomroep. Om het personeel van het zieken huis in de gelegenheid te stellen met de medewerkers en met het werk van de omroep kennis te maken, staat vrijdagmiddag na vier uur de deur van de studio wijd open. Patiënten die fit genoeg zijn om naar de studio te lopen (in de kelder, onder de admi nistratie) zijn in de toekomst ook steeds welkom. Tot voor kort maakten de mede werkers van de ziekenomroep ge bruik van studio's van Nomen Nescio te Goes of van provisorisch ingerich te studio's bij medewerkers thuis. De programma's werden dan wekelijks op band opgenomen, die op vrijdag in het ziekenhuis werd afgedraaid. Programma's konden dus niet live worden uitgezonden. Het enige kon- takt dat de teamleden met de patiën ten onderhielden was het ophalen van de verzoekjes op woensdagmid dag. Verder kon men Nomen Nescio Zierikzee alleen maar horen. Vanaf Advertentie vrijdag kan men de omroep ook zien, zelfs tijdens de uitzending, in de nieuwe studio. Beter Verleden jaar kwam duidelijk de wens naar voren een eigen studio in te richten in Zierikzee. Programma's maken in Goes was onhandig en tijd rovend. Het omroepwerk zou beter tot zijn recht komen in een eigen on derkomen in het ziekenhuis. De di- rektie van het ziekenhuis was het daar helemaal mee eens, en stelde voor de bouw van de studio te finan cieren. Een deel van de archiefruimte on der de administratie werd beschik baar gesteld en Nomen Nescio kon aan de slag. In snel tempo werd door een aantal medewerkers van de Zie- rikzeese omroep de studio gebouwd, en vrijdag zal daar dus de eerste offi ciële live-uitzending in plaats vin den. De apparatuur leent de omroep van Nomen Nescio Goes, omdat de finan ciën nog niet toereikend zijn om deze zelf aan te schaffen. Om die reden heeft men ook een geldinzamelings- aktie gestart om zo spoedig mogelijk een kapitaaltje te vormen om eigen apparatuur te kunnen aanschaffen. Verder is de omroep van plan een donateurscampagne te houden tij- ZIERIKZEE Inbraak LTS Het afgelopen weekend werd in het schoolgebouw LTS ingebroken. Er wordt niets vermist, ook al lieten de daders wel een chaos achter. Ze wa ren onder meer met meniepoeder en gróene verf aan de slag gegaan, Door een raam te forceren konden de da ders het pand binnenkomen. dens Koninginnedag in Haamstede en Zierikzee. Platen Maar voorlopig kan de omroep aan het werk. Een uitbreiding van de programma's is al in voorbereiding. Binnenkort zal de omroep ook een re gionaal nieuwsprogramma gaan uit zenden, waarin allerlei zaken die op Schouwen-Duiveland spelen aan de orde komen. Het enige dat nog ontbreekt is (naast voldoende geldmiddelen) een uitgebreide platenkollektie. Dege nen die singles of langspeelplaten over hebben, zouden de omroep een groot plezier doen als deze beschik baar worden gesteld. Ze kunnen wor den afgegeven bij de balie in het zie kenhuis. Traktor zonder wiel Op de kruising Laan van St. Hilaire/Nieuwe Kooiweg belandde een traktor tegen een mast van de verkeerslichteninstallatie. De ver keerslichten werkten niet meer. Oor zaak van de botsing was dat de trak tor van de gebr. K. uit Zierikzee plot seling onbestuurbaar werd, omdat er een wiel was afgelopen. Zowel de traktor als de lichtinstallatie waren binnen korte tijd weer gerepareerd. Ledenvergadering Abva/Kabo De Abva/Kabo, afdeling Zierikzee houdt vrijdag 11 maart een ledenver gadering in het Herv. Verenigingsge bouw te Zierikzee. Enkele jubileren de leden krijgen het FNV-insigne uit gereikt. Daarna wordt een blijspel ,,Ze staken - Oh, wat enig!!" van Jim Keulemans opgevoerd. Aanvang 19.30 uur. Kommissie publieke werken In het stadhuis vergadert donder dag 10 maart de kommissie publieke werken. Op de agenda staat: een kre diet van 58.000,- voor de uitvoering van schilderswerk van de stadhuisto ren; een krediet van 31.151 voor de uitvoering van de tweede fase van de aansluiting van de onrendabele ge bieden percelen op het aardgasnet en een krediet van 51.000,- voor het uitvoeren van bestortingen in het ha venkanaal. Aanvang 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE inzamelingsaktie van brillen De heer G. A. Felius in Burgh- Haamstede ondersteunt de aktie van koster Jaques van Voorenberghe uit Protest tegen onderwijsbezuinigingen ZIERIKZEE - Enkele bonden van onderwijzend perso neel organiseren donderdag 10 maart een demonstratie ve fakkeloptocht door het centrum van de stad. De deel nemende organisaties zijn de Algemene Bond van On derwijzend Personeel (ABOP), de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) en het Nederlands Genootschap van Leraren (NGL). Bovengenoemde organisaties zijn verontrust en boos over de dreigende bezuinigingsmaatregelen, die mi nister Deetman onlangs heeft aange kondigd. Zij menen dat de kwaliteit en de werkgelegenheid van en in het onderwijs ernstig zullen worden aan getast. Een petitie met deze strek king zal na afloop van de fakkelop tocht worden aangeboden aan het kollege van b. en w. met het verzoek om deze ongerustheid over te bren gen naar de regering en het parle ment in Den Haag. De wethouder van onderwijs, de heer J. Groen, zal de petitie in ontvangst nemen. De bonden hebben een oproep doen uitgaan naar alle belangstellende on derwijsgevenden, ouders, oudercom missies, leerlingen en niet-onderwij- zend personeel om deel te nemen aan deze demonstratieve tocht. De op tocht start om 19.00 uur bij het par keerterrein aan de Mosselboom- IJzendijke, die zich inzet om oude brillen, monturen, glazen en zonne brillen te verzamelen. De koster geeft zijn verzameling komende zo mer mee aan pater Cramers naar Ghana. De heer Felius uit Haamste de zet zich ook in om monturen, bril len, glazen en zonnebrillen te verza melen, welke hij doorstuurt aan de koster in IJzendijke. Met de heer Fe lius kan telefonisch kontakt worden opgenomen (01115-1872). Zijn huisa dres is Weststraat 14. Kledinginzameling Nu vele mensen weer aan de schoonmaak zijn en er nog al eens wat kleding overbodig wordt, komt de Stichting „Mensen in Nood" weer de behulpzame hand bieden om deze kledingstukken in te leveren voor een goed doel. In Burgh kunt u uw overtollige kle ding kwijt in „Revasa" aan de Kerkstraat op 15 maart tussen 14.00 en 17.00 uur. Voor Haamstede is de inlevering vastgesteld op 16 maart in de Ned. Herv. kerk ook van 14.00 tot 17.00 uur. DUIVELAND Burgerlijke stand Geboren: 9 febr 1983: Elisabeth Wilhelmina, d.v. C. de Bruine en van L. Otte (Oosterland); 12: Elizabeth, d.v. A. Verwijs en van J. J. Geuze (Nieuwerkerk); 13: Marinus Comelis, z.v. J. J. de Bruine en van J. S. de Vries (Oosterland); 14: Andreas Hen drik, z.v. P. A. Wijnen en van P. G. Aanstoot (Nieuwerkerk); 23: Corne- lis Adriaan, z.v. C. J. Zwager en van C. de Zeeuw (Oosterland); 24: Izak Jo- hannis, z.v. I. J. van den Nieuwen- dijk en van L. A. van der Laan (Oosterland); 28: Mark, z.v. A. B. van den Berge en van M. T. Bolle (Sir- jansland). Overleden: 2 februari 1983: Ma theus Steenpoort, e.v. Adriana Scherpenisse, oud 79 jaar (Ooster land), overleden te Goes; 13: Johan nes van den Noordt, e.v. Jacoba Steenbeek, oud 75 jaar (Oosterland), overleden te Reimerswaal; 14: Johan- nis Rotte, e.v. Johanna Margaretha de Jonge, oud 59 jaar (Nieuwerkerk), overleden te Zierikzee; 19: Cornelis van den Hamer, e.v. Jannetje Leen- drina van Oeveren, oud 76 jaar (Ou- werkerk). NIEUWERKERK Oefenavond dansschool Op zaterdag 12 maart zal een oefen avond worden gehouden van de dans school van mevrouw Kramer-de Groot. De leerlingen van de school kunnen dan in een ontspannen sfeer het geleerde in praktijk brengen. De avond begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Plaats van han deling is het Verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis". Kledinginzameling t s De stichting j|^ Mensen in Nood/Caritas Neerlandica organi seert voor woensdag 16 maart in de hal van de Geref. kerk te Nieuwer kerk een kledinginzameling. Tussen tien uur 's ochtends en zes uur 's avonds kunnen kleding worden inge leverd. Verzocht wordt het textiel verpakt aan te bieden. De niet ge schikte kleiding wordt verkocht. Met de opbrengst daarvan worden aktivi- teiten op het gebied van noodhulp (rampen, hongersnood, vluchtelin gen en kleinschalige ontwikke lingsprojecten) gefinancierd. OOSTERLAND Mbuma-zending De maandelijkse kollekte voor de Mbuma-zending heeft dit keer de som opgebracht van 323,51. Dit be drag werd bijeengebracht door: Mir jam Bakker, Carola de Jonge, Arian- ne Morks, Irma Pieper, Arjan Steen- poorte, Trijnie Verhoek en Joanke IJzelenberg. Een woord van dank aan de ijveri ge kollektantjes en milde gevers, voor dit nuttige zendingswerk. Kledinginzamelaktie Ook dit jaar vindt de bekende kle- Advertentie 5 \f Va.'ï "I I - Vervelend, die hoge gasrekening. Maar er bestaat een apparaat, waarmee u het gasverbruik van uwC.V.-ketel beperkt. Belangstelling? Informeert u eens bij uw Gasbedrijf,Ook voor de subsidie. Dit is een publicatie\;m de in VI'.GIN samenwerkende C»;islvdrij\on Verkeersstroom onderbreken ZIERIKZEE - De aktiegroep Havenkwartier heeft een verkeersplan opgesteld ter onderbreking van de totale verkeersstroom, die de bewoners in het Havenkwartier nogal wat overlast berokkent. In het plan zijn zoveel mo gelijk de wensen van de bewoners meegenomen en werd volgens de speciale verkeerskommissie binnen deze ak tiegroep gestreefd naar verbetering van de verkeersvei ligheid. Het plan moet echter nog wel met de deskundi gen op technische en wettelijke haalbaarheid worden ge toetst. Het verkeersplan kwam donder dagavond aan de orde tijdens de alge mene ledenvergadering in café ,,'t Sloepje". De voorstellen hielden in grote lijnen in de doorstroming van het verkeer door de St. Domusstraat enigszins te verleggen. Dit zou vol gens de verkeerskommissie van de aktie Havenkwartier gerealiseèrd kunnen worden door in de Nieuwe Boogerdstraat slechts eenrichtings verkeer toe te laten en wel vanaf de Haven tot aan de St. Domusstraat. Op de kruising St. Domusstraat Nieuwe Boogerdstraat zou het ver keer dan zowel links als rechts moe ten kunnen afslaan, zodat ook een verkeersstroom via de Fonteine, Pe terseliestraat en Ravestraat geleid zou kunnen worden. Aparte plannetjes In het gebied van de Aktiegroep werd verder voor elke straat apart een plannetje opgesteld. Zo werd on dermeer voorgesteld de gele streep langs het Kraanplein door te trekken langs de bocht van het Korte Groen- dinginzamelaktie „Mensen in Nood" plaats. De kleding kan worden afge leverd op dinsdag 15 maart in het dorpshuis „Oosterhof". De afleve ringstijden zijn: 's morgens van 9 tot 12 uur en 's middag van 3 tot 5 uur. De aktie staat onder leiding van me vrouw Rotte. BRUINISSE Aanrijding op Grevelingendam Op de Grevelingendam kwamen maandagavond automobilisten R. v. d. Z. uit Den Haag en J. v. d. M. uit Rotterdam met elkaar in botsing. Bestuurder v. d. M. moest plotseling remmen. De achter hem rijdende v. d. Z. zou dit te laat hebben gezien, waardoor een aanrijding ontstond. dal, zodat daar niet meer geparkeerd kan worden. Verder gaan de gedach ten uit naar het plaatsen van obsta kels in de St. Domusstraat en in de Lange St. Janstraat om de verkeers snelheid te beperken. Ook voor de Nieuwe Haven bestaan plannen in die richting, zoals het aanbrengen van bochten. De plannen waren enigszins gebaseerd op voorbeelden in de stad Middelburg, waar enkele leden van de verkeerskommissie per soonlijk polshoogte zullen gaan ne- De plannen van de speelplaats kommissie werden tijdens deze ver gadering met instemming ontvan gen. Voor de invulling van de in het Havenkwartier te realiseren kin derspeelruimte werden in samenwer king met de Stichting Jeugd wat ideeën uitgewerkt. Verder zal ook nog kontakt worden opgenomen met bewonersgroepen in oude wijken te Rotterdam, waar vergelijkbare kin derspeelplaatsen tot stand kwamen. De invulling van het leeggekomen terrein in de Nieuwe Boogerdstraat vormde tijdens deze vergadering nauwelijks onderwerp van gesprek. De aktiegroep is wat dit betreft nog steeds in afwachting van officiële mededelingen van gemeentezijde. Voorzitter van de aktiegroep de heer L. 't Mannetje, deelde mede dat door de gemeente werd toegezegd de be woners bij de plannen over de invul ling van dit terrein te betrekken. Tot nu toe werd echter niets vernomen, volgens de voorzitter. Rondvraag Tijdens de rondvraag werd het bestuur verzocht in de toekomst eens nader aandacht te besteden aan de overlast de grote hoeveelheid honde- poep in de straten. Dit werd toege zegd. Verder is het de bedoeling van het bestuur in de toekomst nogeens de mogelijkheden te bestuderen voor het kreëren van een achteruitgang voor de woningen in het Havenkwar tier en omgeving. gaard; de aanbieding van de petitie op het stadhuis gebeurt om 19.30 uur op het stadhuis van Zierikzee. Gymnastiek Ter ondersteuning van deze aktie zullen een aantal leraren lichamelij ke opvoeding een gymnastiekmani- festatie organiseren als protest tegen de voorgenomen afschaffing van het gymnastiekonderwijs aan de hoogste klassen van het vervolgonderwijs. In tegenstelling tot eerdere bericht geving van het VOO aan de ouders van leerlingen van het openbaar on derwijs. worden deze akties dus niet op woensdagavond 9 maart gehou den; dit in verband met het feit dat deze woensdag biddag voor het ge was is. Vanaf 1 maart rijden er bij de ZWN enkele bussen op de lijndiensten, die aan beide zijden zijn voorzien van ren levens grote reclameboodschap. Eén en ander gebeurt in het kader van een landelijk proefprojekt, waarbij gedurende drie maanden op vijf procent van de autobussen een dergelijke reclame zal worden gevoerd. Wanneer de proefneming slaagt, zal de mogelijkheid bestaan om reclame te maken op alle autobussen van de buson dernemingen. Op deze wijze trachten de ondernemingen een welkome extra bron van inkomsten te kreëren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3