Zomeravondkompetitie '83 weer met deelname van acht ploegen extra verkoper/ medewerk(ster)er Omloop van het Volk eindigt in sprintzege Fons de Wolf P/d-ontmoetingen binnen bereik voor herenploeg Afdelingsbestuur tikt rayonkommissie op de vingers TOTO X X X X X X X X X X X X Revanche voor Jan Raas in Kuurne-Brussel-Kuurne 4 ZIERIKZEE - De zomeravondkompetitie 1983 wordt opnieuw door acht teams afgewerkt. Verder zal een se- lektieteam, geformeerd uit de deelnemende formaties van de partij zijn tijdens het toernooi om de Schouwen- Duiveland-trofee, dat op zaterdag 28 mei wordt ver speeld op het sportpark van DFS in Burgh-Haamstede. Deze twee punten kwamen als de voornaamste konklu- sies uit de voorjaarsvergadering van het Bedrijfs- en Zo meravondvoetbal, die werd gehouden in de bestuurska mer van het sportpark Bannink in Zierikzee. Opmerke lijk was verder een ingekomen brief van het hoofd bestuur van de afdeling Zeeland van de KNVB, waarin de rayonkommissie Zierikzee op de vingers werd getikt naar aanleiding van de viering van het 25-jarig jubileum van de kommissie. „We hebben als hoofdbestuur het 60- jarig jubileum van de afdeling uiterst sober gevierd", meldde administrateur Wim Jagt via het schrijven. „Het is een onjuiste handelwijze, dat een sub-kommissie van een eigen jubileum zoveel ophef maakt. Dat doet een pupillen- of zaalvoetbalkommissie toch ook niet. Deze vermaning is niet bedoeld als betutteling, maar het hoort gewoon niet". Het schrijven van de afdeling Zee land van de KNVB kwam op 18 okto ber 1982 binnen bij ZAV-sekretaris Theo Kramer, twee dagen na de vie ring van het jubileum van de kom missie in het Dorpshuis in Nieuwer- kerk. ,,Niet de rayonkommissie jubi leerde, maar de verenigingen vierden het 25-jarig bestaan van het bedrijfs- en zomeravondvoetbalgebeuren", verweerde voorzitter Cees Jumelet zich. „Bovendien komt het schrijven Groningen-Willem II Utrecht-AZ'67 Feyenoord-Roda JC Helm. Sp.-PEC Zwolle Fort. SC-Twente GA Eagles-NEC Ajax-PSV Haarlem-Sparta NAC-Excelsior Eindh.-H'veen Den Bosch-Veendam Graafschap-Den Haag De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-3-1-3-1-1-3-1-3 -1-1-2 Aantal deelnemers: 76.329. Inleg: 315.250. Beschikbaar voor prijzen: 150.000. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 7 - 8 - 23 - 26 -28. Toegevoegde wedstrijd: 21. Aantal deelnemers: 8077. Prijzenbedrag: 18.391,waarbij inbe grepen een jackpot van 1.600. Lotto De winnende getallen zijn: 4 -10 -12 - 21 - 22 - 33; en het reservegetal is: 17. Aantal deelnemers: 631.282. Inleg: 3.330.497. Prijzengeld: 1.642.804, inklusief een jackpot van bijna 61.000. Cijferspel Winnend in het cijferspel is: 340600. Eredivisie FC Groningen-Willem II 4-3; FC Utrecht-AZ '67 0-0; Feyenoord-Roda JC 3-2; Helmond Sport-PEC Zwolle 2- 2; Fortuna SC-FC Twente 3-0; Go Ahead Eagles-NEC 5-1; Ajax-PSV 3- 3; Haarlem-Sparta 2-1; NAC- Excelsior 0-0. Ajax 24 17 5 2 39 66-26 Feyenoord 24 16 7 1 39 53-26 PSV 24 14 8 2 36 56-23 Groningen 24 7 13 4 27 45-33 Sparta 24 8 10 6 26 43-36 AZ'67 23 10 5 8 25 36-23 Fortuna S 24 9 7 8 25 29-30 Haarlem 24 9 7 8 25 24-32 Utrecht 24 8 7 9 23 36-39 Roda JC 23 8 6 9 22 37-37 Excelsior 24 8 6 10 22 28-31 Helmond Sport 24 7 7 10 21 34-46 Willem II 24 5 7 12 17 28-38 PEC Zwolle 24 5 7 12 17 31-43 FC Twente 24 4 9 11 17 23-36 NEC 24 3 11 10 17 23-42 GA Eagles 24 4 8 12 16 27-49 NAC 24 4 8 12 16 21-50 Eerste Divisie Heracles-Vitesse 3-2; SVV- Volendam 2-0; Eindhoven- Heerenveen 1-0; FC Den Bosch- Veendam 1-0; Cambuur-FC VVV 0-2; De Graafschap-FC Den Haag 0-2; Wageningen-DS '79 4-4. Volendam 20 12 4 4 28 50-26 DS'79 19 9 7 3 25 40-27 MVV 22 8 9 5 25 32-21 Cambuur 20 10 4 6 24 35-22 Den Bosch 20 10 4 6 24 31-19 FC VVV 21 11 2 8 24 35-38 Den Haag 21 8 7 6 23 43-31 Veendam 21 6 9 6 21 30-29 Eindhoven 21 8 5 8 21 28-37 SVV 22 7 7 8 21 35-47 Heerenveen 20 5 10 5 20 30-33 Vitesse 20 6 3 9 19 31-25 Wageningen 21 6 4 11 16 31-45 Graafschap 21 6 3 12 15 22-35 Telstar 21 5 3 13 13 26j39 Heracles 20 5 1 14 11 25-50 bijzonder vreemd over, omdat het hoofdbestuur in de persoon van Dick Mooy aanwezig was. Mooy voerde zelfs uitgebreid het woord. Dit en de brief zijn bepaald niet met elkaar te rijmen". Terugdenken Voorafgaand aan de officiële ope ning van de vergadering werd een minuut stilte in acht genomen ter na gedachtenis aan het vorige week overleden lid Engel van de Sande. Tot en met de vorige kompetitie was de op 45-jarige leeftijd overleden Van de Sande aktief lid van W Toren Boys. „Hij was een harde voetballer, maar nooit gemeen. We zullen nog vaak aan hem terugdenken", zei Cees Jumelet in zijn herdenkings woordje. In zijn overzicht van het voorbije seizoen 1982 stelde Jumelet, dat het een bijzonder sportieve kompetitie was. „We vergelijken vanzelfspre kend vrij gemakkelijk met de voor gaande jaren. Vooral ten opzichte van 1981 zijn we uitermate blij van wege het feit, dat er is gebleken, dat het allemaal best kan zonder een on gerechtigde speler". Het was boven dien een spannende kompetitie, die uiteindelijk met een punt voor sprong werd gewonnen door Hernes- seroord, een primeur voor de Flak- keese formatie. Tijdens de kampioe- nentoernooi in Middelburg was het sportieve sukses voor Hernesseroord gering. De ploeg eindigde als voor laatste met alleen de Mistrappers uit Terneuzen nog achter zich. „Het re sultaat was niet zo belangrijk. Her nesseroord toonde zich een sportief deelnemer en daar zijn we als kom missie toch altijd het meest over te vreden", konstateerde Jumelet. In het overzicht mocht natuurlijk ook de jubileumviering in Nieuwer- kerk niet ontbreken. Bijzonder ver heugend noemde de ZAV-voorzitter het feit, dat penningmeester Rinus de Vos er in was geslaagd om zeer ruim beneden het begrote bedrag te blijven betreffende de kosten voor de feestavond. In plaats van 2000,— verbruikte de penningmeester slechts 1263,69. Jumelet refereerde tenslotte nog een moment aan de hem verleende speld van verdienste door het afdelingsbestuur. „Die komt in feite de hele kommissie toe en niet mij alleen", herhaalde hij nog een keer. „Eigenlijk verdienen alle vereni gingen deze beloning, want zij heb ben het tenslotte mogelijk gemaakt, dat ik die 25 jaar heb kunnen volma ken. Zonder verenigingen is er im mers ook geen kommissie nodig. Ik sta bekend als een driftig mannetje, maar we zijn er met z'n allen altijd uitgekomen en ik hoop dat nog enke le jaartjes vol te houden". Reserves Zoals het zich nu laat aanzien gaat de kompetitie 1982 op of omstreeks 25 april van start met dezelfde acht ploegen als het vorig jaar. ZZ'72 liet weten net geen ploeg op de been te kunnen brengen en dus weer niet mee te kunnen draaien. Voorzitter Maarten Tuinman van de scheidsrechtersvereniging Schou- wen-Duiveland deelde mee, dat de kosten voor arbitrale begeleiding niet verhoogd zouden worden. Na af weging van het gegeven, dat ook de huren voor de te gebruiken velden niet of nauwelijks verhoogd zouden gaan worden, werd algemeen beslo ten de kontributies van 325,— per team niet te verhogen. Het bedrag dient in drie termijnen (vóór 1 april, vóór 1 mei en vóór 1 juni) te worden betaald. Mogelijk zal het kontribu- tiebedrag de financiële reserves van het ZAV enigszins aantasten, maar het saldo van 1483,56 maakte dit volgens de vergadering verant woord. Met betrekking tot de deelname aan het toernooi om de Schouwen- Duiveland-trofee werd unaniem besloten hiervan gebruik te maken. Alleen Zeelandia deelde mee, dat men vanwege een eigen toernooi geen spelers af zou kunnen staan. Hetzelfde gold onder voorbehoud voor Hernesseroord. Stella Boys voorzitter Joop Kleppe kwam met een selektieprocedure, die volgens hem de meeste zekerheid biedt, dat men inderdaad ook alle uitgenodigde spelers aanwezig krijgt. „Laat iedere vereniging zelf drie spelers naar vo ren schuiven, zodat er in ieder geval van elke vereniging een vertegen woordiging is. Bovendien lijkt het dan zeker dat de gevraagden ook ko men opdaggn/', meende Kleppe. Zijn plan werd unahiem aanvaard, waar na een kommissie werd samen gesteld om het te formeren team vooraf en op de dag zelf te begelei den. Jan Snijders (ZZ Veteranen), Frans de Vrieze (Velocitas) en Cor Verkaart (Toren Boys) gaan in sa menspraak met de kommissie onder leiding van voorzitter Jumelet het team formeren. Als coach zal Johan van der Meer (PZEM) optreden. Om op zaterdag 28 mei zo goed mo gelijk geprepareerd aan de start te komen zal de zomeravondvoetbal- kompetitie in de week voorafgaand aan deze dag worden stilgelegd om de gelegenheid te bieden voor het spelen van een tweetal oefen wedstrijden. Op dinsdag 24 mei fungeert Zeelan dia als tegenstander van de selektie- groep en twee dagen later wordt in Middelharnis gespeeld tegen Hernes seroord. De verenigingssekretaris- sen moeten de opgaven van de selek- tiespelers van hun eigen vereniging uiterlijk 11 mei afleveren bij de kommissie-sekretaris Theo Kramer. Zeelandia en Hernesseroord funge ren als sparring-partners voor de se- lektie, om deze ploegen zodoende ook bij het geheel te betrekken, als koni- pensatie van het feit, dat deze ploe gen geen spelers kunnen leveren voor de selektie zelf. AARDENBURG - De 28-jarige G. R. van Hootegen uit St. Laurens (Bel gië) is zondagavond in Aardenburg (Zeeuws Vlaanderen) met zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. Dit heeft de politie maandag meegedeeld. Duiveland III-WIK IV OOSTERLAND - Met een 4-2 o- verwinning in de thuiswedstrijd te gen WIK IV bleef Duiveland III de leiding in de 4e klasse A van het zaterdagvoetbal stevig in handen houden. Bij het afsluiten van de eerste helft keken de Oosterlanders nog tegen een 2-1 achterstand aan. Door Huib Stou ten wist Duiveland wel voorsprong te nemen (1-0). Rien den Ouden en Rien den Boer zorgden er hierna voor dat WIK met een 2-1 voorsprong de thee kon gaan nuttigen. Na de hervatting nam de thuisklub het heft in handen en door doelpunten van Huib Stouten, Piet Plezieren, Jan de Jonge (straf schop) de winst naar zich toe te trek ken (4-2). Zierikzee II-Clinge II ZIERIKZEE - De reserves van Zierikzee, die in de uitwedstrijd te gen Clinge II met een 1-1 gelijkspel genoegen had moeten nemen, wisten zondagmiddag een overtuigende 8-0 zege op de Zeeuwsvlamingen te boe ken. Voor de rust wisten de bezoekers de schade nog te beperken tot doelpunten van Marco Does en Carlos de Medonza (2-0). Na de rust dominerde de thuis klub volledig wat zij tot uitdrukking wisten te brengen met treffers van Johan Overweel (3-0), Marco Doel (4- 0), Voor de rust wisten de bezoekers de schade nog te beperken tot doelpunten van Marco Does en Carlos de Medonzo (2-0). Na de rust dominerde de thuis klub volledig wat zij tot uitdrukking wisten te brengen met treffers van Johan Overweel (3-0), Marco Does (4- 0), André van der Klooster (5-0 en 8-0) en Hans Verkaart (6-0 en 7-0). Z.zee III-Kwadendamme ZIERIKZEE - Met een verdiende 3-1 overwinning op het bezoekende Kwadendamme II wist Zierikzee III zich in de kopgroep van de 3e klasse B te handhaven. Voor de rust, welke met 1-0 voor sprong door een treffer van Martin Vogelzang kon worden afgesloten, Advertentie ZENTRA SPORT INTERNATIONAL VRAAGT: i.v.m. toenemende werkzaamheden. Gevraagde kwaliteiten: 1. Energieke sportman/vrouw 2. Leeftijd 20-30 jaar. 3. Zelfstandig kunnen werken. 4. Bereidheid tot het volgen van benodigde opleidingen. De salariëring en overige arbeidsvoorwaarden zijn in over eenstemming met de belangrijkheid van de funktie. Bij sollicitatie s.v.p. vermelden het huidige beroep en/of opleiding en zenden aan: Zentra sport, Schuithaven 2-4, Zierikzee Damesploeg Kwiek laat punt liggen BRUINISSE - De herenvolleybalploeg van Kwiek uit Bruinisse heeft in de uitwedstrijd tegen het op de derde plaats staande Ibis een belangrijke stap ge zet in de richting van promotie/degradatiewedstrijden naar de tweede klas. De Bruse ploeg klopte de tegenstander overtuigend met 1-3. Slechter verging het de eerste damesformatie van Kwiek. Bij Both and Partners in Schiedam werd een punt verspeeld (2-2). Voor de aanvang van de heren wedstrijd in Hellevoetsluis tussen Ibis en Kwiek scheidden twee punten de ploegen. Winst voor de Bruse ploeg zou hen op een nagenoeg defini tieve tweede positie manoeuvreren, hetgeen dan weer de beoogde p/d- wedstrijden zou opleveren. Kwiek begon in de eerste set stroef. Goede aanvalsopzetten bleven uit, terwijl Ibis daar wel in slaagde. Via 7-3 werd het 10-8 in Hellevoets voordeel. Kwiek ging evenwel steeds beter spelen en sleepte alsnog vrij gemak kelijk de set binnen: 11-15. De tweede set ging gelijk op. Om dat het blok niet voldoende funktio- neerde kon Ibis van de Kwiek-ploeg weglopen tot een 5-2 voorsprong. Even krabbelde Kwiek terug tot 5-6, maar daarna drukte de thuisploeg door naar een 15-13 zege. In de derde set kwam de Bruse aanvalsmachine beter op gang. Via 0-5 werd het 6-11 voor Kwiek, waarna over en weer werd geskoord en de Bruse ploeg met 10-15 won. sprong Zierikzee nogal kwistig met een aantal doelrijpe kansen om. Door een terugspeelbal te onderscheppen kon Jan van Bemden na de rust de voorsprong opvoeren tot 2-0. De span ning keerde nog even terug toen de gasten wisten tegen te skoren (2-1). Het was Henk Vermeide die aan alle onzerkheid een einde maakte door de eindstand op 3-1 te bepalen. De laatste set was nog slechts een formaliteit. Kwiek draaide aanval lend zeer goed, terwijl het blok meni ge aanvaller van Ibis in de kiem smoorde. Kwiek won overtuigend met 15-3. Een verdiende 1-3 overwin ning voor de Bruenaren, die hiermee stevig de tweede plaats in handen hebben. Kwiek speelde een goede partij na een moeilijke start. Met na me Kees van de Berge, Joop Goed hart en Peter Sanderse konden terug zien op een puike prestatie. De eerste damesploeg speelde bij Both and Partners bepaald niet de beste wedstrijd uit de kompetitie. Met name de kollektiviteit was bij de Bruse ploeg erg ver te zoeken. Dank zij veel fouten aan Schiedamse kant kon Kwiek de eerste set toch nog vrij gemakkelijk winnend afsluiten: 7-15. In de tweede set vierde de slordig heid aan Bruse zijde hoogtij. De lijn was kompleet uit de ploeg. Ook een time-out kon geen uitkomst bieden en de thuisploeg won simpel met 15- De derde set ging gelijk op tot aan de stand 10-10, waarna Both and Partners doordrukte naar 15-10 en wedstrijdverlies dreigde. De vierde set onderscheidde zich van de overi ge sets door een iets agressiever splel van Kwiek. Ondanks dat beide ploe gen weer gelijkop skoorden, liep het bij Kwiek toch beter. Via een extra inspanning trok Kwiek alsnog de vierde set en de halve winst naar zidh toe. ST. AMANDSBERG/KUURNE - Een abces in de mond, dat Jan Raas drie weken trainingsachterstand be zorgde, heeft de Zeeuw er niet van weerhouden om na drukkelijk een stempel te drukken op het eerste officiële wielerweekeinde in het seizoen 1983. Weliswaar moest Raas in de Omloop van het Volk zijn meerdere erkennen in Fons de Wolf in een eindsprint met twee, amper 24 uur later was de revanche al een feit. Op een moment dat alle sprinters zich klaar maakten voor de eindsprint van de semi-klassieker Kuurne-Brussel-Kuurne, verraste de ex- wereldkampioen Jan en alleman met een venijnige de marrage, die hem aan de meet een voorsprong van vijftig meter opleverde. Sean Kelly werd sprint winnaar, maar hij aasde duidelijk op de eerste plaats, die net eveneer- der in de achterzak van de sluwe Raas verdween. Volendam eerste periodekampioen; Cambuur tweede periodekampioen; WV kampioen derde periode fons de Wolf, fraai in aktie. In de Omloop van het Volk klopte hij in een sprint met twee vrij gemakkelijk de nog niet helemaal in vorm 2ijnde Jan Raas. In de Omloop van het Volk heeft Jan Raas het werk van zijn ploegge noten niet kunnen bekronen met de overwinning. In de eindsprint moest de Zeeuwse klassieker-specialist zijn meerdere erkennen in medevluchter Fons de Wolf, met wie hij samen een ruime voorsprong van 2.21 minuten had opgebouwd. Het betekende de tweede zege van de Belg op rij in de openingsklassieker. In 1981 werd Raas winnaar. Op de zege van De Wolf viel niets af te dingen, bij de ne derlaag van Raas wel veel te verkla ren. De Wolf was in de ontsnapping van de laatste 43 kilometer beter dan Raas. Hij reed het meest voorop te gen de wind in om de voorsprong te vergroten en was toch de beste sprin ter. Klasse-renner „Het is hem gegund", erkende de anders zo slecht tegen zijn verlies kunnende Raas. „Hij is tenslotte een klasse-renner". De Wolf en Raas had den elkaar op de top van de negende en laatste helling gevonden. Er moesten toch nog 43 van de 225 kilometer afgelegd worden. De Belg en de Nederlander trapten zo hard te gen de kasseien van de Volkegem- berg op, dat niemand hen kon vol gen. Iedereen zat aan de voet van de ze berg al naar lucht te happen, iets wat de ploeggenoten van Raas op hun geweten hadden, omdat zij het tempo voortdurend zeer hoog gehou den hadden. Vooral Neo-prof Johan Lammerts onderscheidde zich daar bij. Dat De Wolf daarvan profijt zou trekken konden Raas en de zijnen op dat moment niet bevroeden. Zonder een sekonde na te denken reden Raas en De Wolf na de Volke- gemberg zo hard mogelijk door. Een achtervolgende groep met Adrie van der Poel. Johan van der Velde, Luc Colijn, Jef Lieckend, Etienne de Wil de en de Deen Kim Andersen kregen geen schijn van kans. Pas bij meer dan twee minuten voorsprong kwam het rekenwerk. Raas, die zichzelf be- Jan Raas haalde een dag na zijn ne derlaag in de Omloop van het Volk zijn revanche door de semi- klassieker Kuurne-Brussel-Kuurne gewiekst op zijn naam te schrijven. ter vond dan verwacht door zijn bles sureperikelen, kwam tot de konklu- sie dat hij tegen deze De Wolf kans loos zou zijn. De Wolf herinnerde zich gelijktijdig, dat Raas op de sukkel- toer was geweest. De theoretisch mindere sprinter werd daardoor de grootste kanshebber. De Wolf fietste daarom onverdroten even hard door. Verwachtingen Raas deed dat ook, ook al wist hij voor 99 procent zeker, dat het voor de tweede plaats was. Op deze manier verliezen was immers geen schande. Raas besefte dat terdege. Zijn ver wachtingen kwamen uit. Fons de Wolf kende geen enkel probleem met Jan Raas aan de meet in Sint Amandsberg. De Wolf beloonde zodoende het beetje vertrouwen, dat zijn Italiaan se sponsor in hem gesteld had. Eigen lijk moest de Belg starten in Milaan- Turijn. Zijn smeekbede om in België te mogen starten werd echter be loond, ondanks het feit, dat hij nau welijks een ploeg meekreeg. Slechts vier onbetekenende helpers kreeg De Wolf aan zijn zij, maar hij kanpte het karwei deskundig alleen op. Op 2.21 minuten won Luc Colijn de sprint voor de derde plaats. Van der Velde en Van der Poel werden in dezelfde tijd respektievelijk zesde en zeven de. Op 4.05 minuten eindigde Jan van Houwelingen als twaalfde en in de zelfde tijd was de vijftiende plaats voor Leo van Vliet. Een dag na de Omloop van het Volk won Raas wel Kuurne-Brussel- Kuurne. Tijdens de laatste van 203 kilometers verraste hij een peloton sprinters met een demarrage. De fi nale was spannend, de wedstrijd saai. Kennelijk waren de renners nog niet bekomen van de harde openings wedstrijd een dag eerder. Na 155 ki lometer kwam pas de eerste ontsnap ping, die echter vijftien kilometer la ter weer ongedaan werd gemaakt. Toen liet het peloton niemand meer gaan. In de laatste honderden meters aarzelden de sprinters even. Dat werd hen fataal. Raas was weg en won fraai. Sean Kelly werd ont goocheld tweede en Eddy Planckert derde. Van de Nederlanders werd Cees Priem zevende en Leo van Vliet achtste. In Sint Truiden lag de finish van de Ronde van Belgisch Limburg. Rudy Matthijs won dc 200 kilometer lange rit door in de sprint Henk Lub- berding naar de tweede plaats te ver wijzen. William Tackaert was de der de vluchter. Op 10 sekonden kwam Martin Havik als vierde binnen. Op 1 minuut eindigde Ad Wijnands als twaalfde, René van de Broek als vijf tiende en Jos Schipper als achttien de. WASHINGTON - De Verenigde Staten zullen pas eind volgend jaar hun agrarische export kunnen ver groten. De recessie, die vrij hoge koers van de dollar, het agressieve exportbeleid van de concurrentie en de subsidies in de EEG zijn er de oor zaak van, zo heeft de Amerikaanse minister van landbouw. John Block, verklaard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8