MODE '83 KIEZEN WE ZELF Zomerse sandalen in zachte tinten Modeshows Holty: Chic, koket, sportief en zeer gevarieerd Modieuze mantelpakjes en vrolijke zomerhoedjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 maart 1983 Nr 23280 9 ZIERIKZEE - Wat gaan we kopen in het voorjaar van '83 om toch modebewust gekleed te gaan. Het antwoord is dit jaar bijzonder eenvoudig: draag wat u plezierig vindt. Of het nou smal is, kort, wijd of lang, want het begint er op te lijken dat mode niet meer bestaat. Althans, niet een mode met voor geschreven regels. Het begrip Life-style" staat centraal en dat betekent niets meer of minder dan dat u zich mag kleden zoals u dat zelf wilt. Toch een plezierig idee. Wat de kleuren betreft ligt het net even anders. Naast alle kleuren van de regenboog zien we vooral de zachte pasteltinten. Met rose, seringe-blauw, licht groen en zacht geel kan eindeloos gekombi- neerd worden. Deze tinten zijn zowel in de sportie ve sektor als in super vrouwelijke kleding terug te vinden. Verder wordt verwacht dat de kombinatie zwart/wit het weer gaat doen, terwijl de klassieke tinten zoals marine, wit en grijs ook dit voorjaar weer goed zijn vertegenwoordigd. Voor degenen die toch nog wat meer informatie over de voor jaarsmode '83 willen hebben, be handelen we twee hoofdthema's, namelijk: de feminine look - een uiterst vrouwelijke lijn en de sportieve look met als onderdeel de vagebond- of ,,armoede-stijl". Feminine look Een tikje klassieke mode, met romantische details. De jurk- en jassilhouetten zijn recht, met het aksent op de heupen (zeer brede ceintuur). Kostschoolachtige meisjesjurken en doorknooppar- tijen. Blouses afgewerkt met ro mantische pellerines of strik- sjaalkragen, strikken, volants en ruches. Verder geklede mantel pakjes, kokerrokken en blazers. Bandplooibroeken zijn ook weer terug, dit jaar ruimer en wijder en soms iets te kort. Sportieve mode Naast de kleding, die is afge leid van de diverse takken van sport, laat deze mode een stijl zien die wel sportief is, maar dankzij de verwerkte materialen een ander gezicht heeft gekregen. De ballerina kleding was het uit gangspunt voor de minijurkjes en -rokjes, overslagvestjes, shorts met opgerolde pijpen en ZIERIKZEE - De ontwikkeling van de schoenmode loopt voor dit komende zomerseizoen geheel parallel met die in de kledingmode. Wat de kleuren betreft bete kent dat: een uitgebreid scala van pasteltinten, vooral in sandalen en pumps. Verder staat voor het komende sei zoen de kombinatie wit/zwart hoog genoteerd, waarmee eigenlijk alle kleuren gekombineerd kunnen worden. Verder zijn er volop schoenen verkrijgbaar in levendige, krach tige kleuren. De blauwen en ro den zijn hier belangrijk, uiteen lopend in tint van groen-blauw tot turkoise en rose-blauw. Of voor de roden van bleu-rose tot oranje-rood. Geel blijft in diver se tinten een modekleur. Volgens verwachting wordt het de zomer van de sandalen. Met hoge en platte hakken, chic, 'sportief of elegant. Nog steeds aktueel zijn de zeer platte balle rina's" en natuurlijk de pump. topjes. Uit de jogging hoek ko men de badstof of katoenen jer sey's broeken met dubbele kniestukken, laaggeplaatste zak ken en diagonale kleurbanen. Vagebond Onderdeel van de sportieve mo de is de vagebondlook: rechte, ruime en soms onafgewerkte kle dingstukken in natuurlijke ma terialen en stoffen. Opvallend zijn de brede schouderpassen, splitten en asymetrische sluitin gen. Ceintuurs als accesoires zijn belangrijk. De jasjes zijn kraag- en sluitingloos. Materialen zijn vooral linnen en jute. Truien Het aanbod van truien is dit voorjaar bijzonder groot. Ze zijn gemaakt van grove garens, val len ruim en hebben ruime mou wen en boothalzen. ZIERIKZEE - Met de voorjaarsmode '83 kunnen wij bij Modehuis Holty in Zierikzce alle kanten op. Tij dens de drie shows donderdagochtend, -middag en - avond bleek dat de voorjaarsmode zich niet alleen richt op een bepaalde (vaak jeugdige) groep, maar dit jaar is er in elke maat modieuze kleding verkrijg baar. Dat komt ook omdat het modebeeld dit keer niet zo extreem is± maar juist geschikt voor alle leeftij den. De mantelpakjes bijvoorbeeld. Ze zijn weer helemaal aktueel en draag baar voor jong en oud. Model Caro- lien, die kleding showde in de maten 40/42, toonde enkele mooie kombina- ties. Opvallend was het wit/zwarte pakje, een kleurenkombinatie die we veel gaan zien deze zomer. De jasjes zijn iets korter. Het model dat Caro- lien showde kwam op heuphoogte en dat gaf aan het geheel een „koket" uiterlijk, zoals presentatrice Gerda van Heemskerk het noemde. Gekom bineerd met een chic zwart hoedje, was het beeld kompleet. In het zomerpakket 1983 zijn ook laarzen opgenomen. Zomer- laarzen zijn gemaakt van grove textielsoorten als jute, denim en tentdoek. Ze hebben dikwijls open en voor- en achterpartijen en openingen in de schachten. Er zijn ook schoenen en laarzen ver krijgbaar die zijn afgeleid van de Griekse en Romeinse tijd en zijn samengesteld uit een platte zool met een wreef of kuitstuk en ver der een konstruktie van sluiten de gekruiste riemen om het been. Populair blijven de enkellaars jes. Hoedjes, ze zijn er weer Ook heel charmant was het blauwe mantelkostuum, gemaakt van een crepe-materiaal. In de rok waren ba nen verwerkt die voor een royaal klokkend uiterlijk zorgden. Het manteltje was afgewerkt met een smetteloos wit kraagje, dat er ook af- geknoopt kan worden. Jeugdig Veel jeugdiger was het oud-rose kostuum van Mondi, dat meer ge schikt is voor de kleinere maten. Het pak, uitgevoerd in een smalle rib, werd geshowd met een wit/rose ge breide pullover, die overigens ook in andere pasteltinten verkrijgbaar is. Evenals afgelopen zomer, kunnen de broeken worden omgeslagen tot en kelhoogte. Nog steeds modieus zijn de zoge naamde overhemdjaponnen, een mo del afgeleid van het herenshirt. Tij dens de show werden diverse model len getoond, ook in pasteltinten, al of niet met aktuele details als brede ceintuurs of „vleermuis" mouwen. Gebreide mode kwam ook aan bod, vooral geschikt voor de oudere da mes. Zachte tinten voerden de boven toon. Alcantara Het aanbod alcantara jassen, rok ken of vestjes is ook dit jaar weer groot. Alcantara is, zoals wellicht be kend, een materiaal dat lijkt op sue de, maar dat meer voordelen biedt. Het kan bijvoorbeeld in de machine gewassen worden. Het is ook lichter dan suede. Een mode die niet gevoe- ruitmotief een grote rol, in heldere, frisse zomerkleuren. Vrijheid „Mode biedt alle vrijheid", zei Ger da van Heemskerk ten slotte. „Het gaat vooral om draagzaamheid, dat staat dit voorjaar centraal". Dat werd dan ook duidelijk aangetoond tijdens de drie korte modeflitsen van modehuis Holty. Tekst: Inez van Oord foto's: Johan D. C. Berrevoets Mantelpakje in zwart/wit ruitje. Het jasje is kraagloos en valt tot op de heupen. lig is voor trends, en daarom juist lang draagbaar. In de maten 36/38 werd verder de eigentijdse kleding van de Neder landse ontwerpster Marianne David getoond. Zij volgt een totaal eigen weg en dat levert een zeer draagbare mode op. De kleuren van de blouses, rokken, vestjes en jurken zijn volle dig op elkaar afgestemd, zodat einde loos gekombineerd kan worden. Dit jaar speelt in haar kollektie het Een zomers ribfluwelen pak in zacht rose, gekombineerd met een gebreide pullover, waarin dezelfde kleur is verwerkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 9