Internationale Vrouwendag ook in Zierikzee „'t Kraaiennest" gaat moeilijk jaar tegemoet Dinsdag 8 maart: pand Visstraat 5 KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG OVERDENKING Optreden ,,A.G. and Kate" 9 maart Traditionele country muziek in Tonnenmagazijn Brouwershaven Ouderavond in Oosterhof ONZE PUZZELRUBRIEK 5 ZIERIKZEE - Aan de Internationale Vrouwendag, dinsdag 8 maart, zal ook in Zie rikzee aandacht worden besteed. Onder koördinatie van de regionale steungroep emancipatie Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland vindt een manifestatie plaats vanaf dinsdagmiddag twee uur in het pand Visstraat 5, tot voor kort het C.J.V.- onderkomen. Onder auspiciën van de Stichting Vrouwenemancipatie zal een poster tentoonstelling over het moederschap worden verzorgd. Het Arbeidsbureau draagt in formatie aan over de werkgelegenheid voor de vrouw in Zeeland. Er zal dokumentatie worden verstrekt over de bijstands-moeders en verder zullen informatiestands aanwe zig zijn van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, het Vrouwencafé, de Rooie Vrouwen en Vrouwen voor Vrede. Tenslotte zullen er ook inlichtingen worden ver strekt over Volwassenedukatie op Schouwen-Duiveland. 's Avonds omstreeks half negen wordt er een film vertoond, waarin een interview met Joke Smit, geti teld ,,Ik wil dat het voor mijn doch ter en kleindochter beter wordt". De vorig jaar overleden feministe Joke Smit was mede-oprichtster van de Stichting „Man, Vrouw, Maatschap pij". Deze manifestatie te Zierikzee be gint, zoals gezegd, om 14.00 uur en is doorlopend geopend tot 's avonds omstreeks 22.30 uur. Er zal een hoek met speelgoed voor de kinderen wor den ingericht. Na de filmvoorstelling zal nog een diskussie plaatsvinden. Het gebeuren is uiteraard voor ieder een vrij toegankelijk. Sinds 1910 wordt op 8 maart de In ternationale Vrouwendag gevierd. De datum van 8 maart werd gekozen, omdat op die dag in 1857 in New Y ork textielarbeidsters de monstreerden voor betere werkom standigheden. Op 8 maart 1908 trok ken in New York wederom de textielarbeidsters de straat op. De eis van betere werkomstandigheden was uitgebreid met afschaffing van de kinderarbeid en invoering van het vrouwenkiesrecht. De demonstraties van deze textielarbeidsters waren zo vastbesloten en doeltreffend, dat zij de aandacht trokken van de vrouwen in de gehele wereld. In de geschiedenis van de vrouwen beweging is de Internationale Vrou wendag nauw verbonden met de naam van Clara Zetkin en met haar Het bestuur van ,,'t Kraaiennest" heeft zelf ook een aantal maatregelen genomen om de exploitatie redelijk sluitend te krijgen, zoals het organi seren van een pannekoek-aktie (op brengst 453,-). De vijfde ochtend, bezocht door 15 peuters, werd afge schaft; de gebruikelijke bijzondere gebeurtenissen, zoals Sinterklaas en Kerst op bescheiden schaal gevierd; de leidsters moesten wel eens op sa laris wachten. De secretaresse van de peuterspeel zaal richtte via haar jaarverslag een dankwoord aan het adres van het ge meentebestuur, op deze avond verte genwoordigd door de secretaris van de welzijnskommissie, de heer J. P. van der Laan. Binnenkort vindt een gesprek plaats tussen de besturen van de peu-, terspeelzalen te Nieuwerk en Ooster- land en de voorzitter van de welzijns kommissie. Aan de hand hiervan zal een definitief besluit moeten worden genomen over de hoogte van het sub sidiebedrag in 1983. Financiële ontwikkelingen De ouderavond, onder leiding van de voorzitster mevr. V. d. Weel, werd bezocht door 19 ouders. In tegenstel ling tot vorig jaar een opkomst wel ke het bestuur tevreden stemde. De penningmeesteresse, mevrouw De Jong, verstrekte gedetailleerde in formatie over de financiële ontwik kelingen in het afgelopen jaar. De waardering voor de extra gemeente lijke subsidie in 1982 1.500,-) klonk ook door in haar uiteenzetting. Dank was er voor de medewerking van de leidsters, die ook een stapje moesten terugdoen, en van de ouders, die zich op diverse fronten hebben ingezet. Met algemene stemmen kon de ver hoging van de maandelijkse ouder bijdrage met 2,- de goedkeuring wegdragen. Deze bijdrage komt nu op 32,-. met de aantekening dat bijv. het 2e kind uit één gezin tegen het oude tarief de peuterspeelzaal mag bezoeken. Bestuursverkiezing De voorzitster zette de aftredende en niet-herkiesbare bestuursleden mevrouw Plante en mevrouw V. d. Maas-Bal in de bloemetjes. Als nieu we bestuursleden werden gekozen, mevrouw Goudszwaard-Janse en me- onafgebroken strijd voor de vrede en voor de rechten van de vrouw. In 1910 had in Kopenhagen een met medewerking van Clara Zetkin geor ganiseerde Internationale Vrouwen conferentie plaats. Meer dan honderd gedelegeerden uit zestien landen wa ren aanwezig. Het was voor de eerste maal, dat de vrouwen zo bijeenkwa men om over de strijd tegen het oor logsgevaar, voor algemeen kiesrecht, voor sociale zekerheid van vrouwen en kinderen en tegen de hoge kosten van het levensonderhoud te be raadslagen. Op deze Internationale Vrouwenconferentie in Kopenhagen werd het voorstel van Clara Zetkin goedgekeurd om elk jaar op 8 maart de „Internationale Vrouwendag" te vieren, als symbooLvan de strijd van de vrouwen voor haar rechten, voor de vrede en voor het geluk van haar kinderen. Historische traditie De eerste Internationale Vrouwen dag op 8 maart 1911 werd in verschei dene landen gevierd. De plechtighe den van die dag werden tot een groot se historische traditie. Op 8 maart 1912 veroordeelde Clara Zetkin op een congres te Bazel de oorlog en de duidelijk merkbare oorlogsvoorbe reidingen. In dit jaar had ook de eerste viering van de Internationale Vrouwendag in Nederland plaats. Heieen Ankersmit en Albarda spra ken op een grote meeting in het Amsterdams Paleis voor Volksvlijt. vrouw Van Almenkerk (voorlopig). Mevrouw V. d. Maas-Bal blijft wel werkzaam als leidster en verstrekte dan ook in deze hoedanigheid een aantal huishoudelijke mededelingen. Na een toelichting van mevrouw Plante op een door de democratise ring noodzakelijk geworden statu ten-wijziging, werd het eerste gedeel te van de avond afgesloten met een gedachtenwisseling over mogelijk op te zetten akties om extra financiële middelen te verkrijgen. Na de pauze vertoefden de ouders in de creatieve wereld van de peuter en wierpen zich met enthousiasme op papier, klei, etc. Creativiteit, zal de peuterspeelzaal zeker nodig hebben! Op uitnodiging van Rien de Veth uit Brouwershaven, hebben A.G. and Kate, vlak voor een serie concerten in Zwitserland tijd vrij kunnep ma ken voor een optreden in Brouwers haven. Het concert begint om acht uur 's avonds. Eigen stijl Al meer dan tien jaar spelen A.G. and Kate een belangrijke rol in de country muziek. Na eerst een aantal jaren als „The Johnny Cash singers A.G. and Kate" te hebben gewerkt, hebben de twee later een eigen car rière opgebouwd. Samen hebben ze een eigen stijl ontwikkeld. Hierin vindt men vele invloeden van de tra- Een opmerkelijke bijdrage door de Russische vrouwen werd geleverd op 8 maart 1917. In de revolutionaire da gen in het begin van dat jaar 1917 de monstreerden de vrouwen van Petro- gad en Moskou in de straten onder de leuze: „Weg met de imperialistische oorlog! Onze mannen uit de loopgra ven! Brood voor onze kinderen!" De eerste daad van de Sowjet- regering was het uitvaardigen van een decreet over de vrede, waarop een wet met betrekking tot de rech ten van de vrouw volgde, die haar volkomen gelijke rechten op alle ge bieden van het politieke, persoonlij ke en ekonomische leven garandeer de. De achtste maart is thans voor de Sowjet-vrouwen de dag, waarop zij de balans van hun suksessen opma ken. In de tijd tussen de twee werel doorlogen, demonstreerden de vrou wen: moeders, huisvrouwen, die door ellende en werkloosheid het meest werden getroffen op iedere achtste maart onder leuzen, die met de economische en politieke situatie in hun land samenhingen. Zij eisten brood voor hun kinderen, werk voor zichzelf en voor hun mannen en stre den voor de verwerving van hun wet tige rechten. De betekenis van de Internationale Vrouwendag steeg met het groter worden van het politieke bewustzijn van de vrouwen. Steeds talrijker en doeltreffender werden de betogingen en demonstraties. Zij namen een steeds strijdbaarder karakter aan, toen het fascisme zich begon te roe- DEN HAAG - De ambtenarenbon den hebben de reële verwachting dat de drie roostervrije dagen die in ruil voor de prijscompensatie zijn verkre gen omgezet kunnen worden in dui zend arbeidsplaatsen bij de PTT. Al dus ABVA KABO-bestuurder S. Raaymakers donderdagmiddag na afloop van het overleg tussen de bij zondere commissie (de bonden) en de hoofddirectie van de PTT. Raayma kers had tijdens het overleg een „echt positieve houding" van de kant van de PTT geconstateerd. DEN HAAG - Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) moet de Twee de Kamer in augustus rapporteren hoeveel geld de onlangs doorgevoer de bezuinigingen in de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) hebben opgeleverd. Vallen die hoger uit dan de beoogde 7,6 miloen, dan moet de staatssecretaris met de Kamer over leggen over een eventuele verzach ting van de maatregelen voor het laatste kwartaal van dit jaar. AMSTERDAM - De besturen van de linkse partijen en het CDA moe ten zich de omende weken uitspreken over deelname aan de grote vredes demonstratie, gericht tegen het plaatsen van nieuwe kernwapens, eind oktober in Den Haag. Ook de besturen van IKV, andere vredes groepen en de FNV zullen zich uit spreken over een dinsdag gesloten akkoord, waarin de doelstellingen van de demonstratie en de te voeren leuzen zijn vastgelegd. ditionele country muziek, zonder dat er sprake is van imitatie. Ze zingen donderdag nummers van o.a. Alme- da Riddle, Tex Ritter, Kitty Wells, maar ook van Waylon Jennings of John Prine. Ook eigen composities brengen zij ten gehore als „High in the fields", „Just give me one reason" en „Little ancient church". „A.G. and Kate" hebben er al heel wat optredens opzitten, in Engeland, Duitsland, België en Amerika. Don derdag zijn ze dus in Brouwershaven, een optreden dat de echte country liefhebben niet mag missen. ren en toen zich aan de horizon het gevaar van een nieuwe oorlog afte kende. In die jaren bracht de Interna tionale Vrouwendag vooral tot uit drukking, dat de vrouwen gemeen schappelijk wilden handelen om een nieuwe oorlog te voorkomen. Maar hun stemmen bleken niet krachtig genoeg. Gedurende de fascistische bezet ting werd de achtste maart illegaal gevierd. Er hadden anti-fascistische demonstraties plaats en talrijke vrouwen werden gearresteerd. In de loop der jaren bleef die achtste maart de dag, die vele^ vrou wen in vele landen aangrepen om hun internationale solidariteit, strijdpunten en eisen gezamenlijk naar voren te brengen. In 1978 kwamen in Spanje ruim 20.000 vrouwen op de been met als belangrijkste eisen: recht op werk en vrije abortus. In 1979 gingen in Iran meer dan 15.000 vrouwen de straat op om te protesteren tegen het verplicht dragen van de sluier, het symbool van de onderdrukte positie, die de Islam vrouwen oplegt. Sinds 8 maart 1912 wordt, zoals ge zegd, ook in Nederland de Internatio nale Vrouwendag gevierd. In Den Haag werd enige jaren geleden gede monstreerd tegen de bezuinigingen die vooral vrouwen hard treffen, voor het recht op zelfbeschikking, te gen sexuele onderdrukking. Andere thema's in volgende jaren waren: „Vrouwen eisen betaald werk" en „Vrouwen tegen de crisis". In de praktijk blijken vooral de vrouwen extra de dupe te worden van de bezuinigingen, die de crisis zouden moeten bestrijden. Verwor venheden, die door strijd behaald werden, worden teruggedraaid: geen werk, geen kinderopvang, geen sub sidies enz. Enerzijds is er veel veranderd sinds die eerste Internationale Vrou wendag ruim zeventig jaar geleden, anderzijds gelden vaak nog steeds dezelfde punten als: strijd voor een kortere werkdag, strijd tegen oorlo gen en strijd voor zelfbeschikkings recht van vrouwen over hun eigen lijf en leven. De twee gelukkigen die dit keer een prijs met de weekpuzzel behaal den zijn: Mevr. Ackardol-Vermaas Ten Anker 8 4311 GA Bruinisse en A. W. Ligtendag Lange Nobelstraat 2 4301 HE Zierikzee Oplossing kruiswoordpuzzel nr. 1402 E: HORIZONTAAL: 1. plantsoen; 8. rozet; 12. parool; 13. bede; 14. as; 16. toer; 17. Kobe; 18. be; 19. rib; 21. es; 22. nota; 23. kor; 24. stomp; 26. beo; Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. De Rooij. 11.00 uur drs. B. J. E. de Blank. 19.00 uur ds. De Rooij. Kerk- werve: 11.00 uur eerw. heer. v. d. Ber ge, Kapelle. Serooskerke: 10.00 uur ds. Bolijn; 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. Baas. Haamste de; 10.00 uur kand. J. Wegerif, Spij- kenisse; 19.00 uur ds. Teekens, Brui nisse. Renesse: 9.30 uur ds. Fahner; 19.00 uur avondgebed ds. Schneider, Brouwershaven. Noordwelle: 11.00 uur de heer G. Sinke. Scharendijke: 10.00 uur ds. Duk. Brouwershaven: 11.00 uur ds. Schneider; 11.00 uur zondagsschool. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Schneider, 11.00 uur zondags school. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Meijer, Scharendijke. Dreischor: 9.30 uur ds. Meijer, Scharendijke; 11.00 uur zondagsschool kleinen, 19.00 uur zondagsschool groten. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. G. Kaay, 10.00 uur zon dagsschool. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Van den Ban, bidstond voor ge was en arbeid. Oosterland: 10.00 uur ds. Plante, Jeugdkapel; 18.00 uur de heer M. Allewijn, Middelburg. Sir- jansland: 10.00 uur de heer K. Groe nendijk; 18.30 uur ds. G. C. Kunz. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. Tee kens. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur de heer Rouw, Ouwerkerk. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Blokland; 18.30 uur ds. Eikelboom, Haamstede. Haamstede: 10.00 uur ds. Eikelboom, m.m.v. cantorij; 19.00 uur ds. Stut voet. Scharendijke: 10.00 en 19.00 uur ds. J. v. d. Hagen, Poortugaal. Brou wershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. Stutvoet; 18.30 uur ds. A. v. d. Waal, Middelharnis. Nieuwerkerk: 10.00 uur de heer G. J. Smouter, Rhoon; 17.00 uur ds. Ten Hove. Brui nisse; 10.00 uur ds. Ten Hove; 17.00 uur de heer C. Dalebout. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. De Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds C. v. d. Weele. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur kand. Aernoudse. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. Van Gelder. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Van Gelder. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 13.30 en 18.00 uur lees dienst, in de Lutherse kerk. Nieu werkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 èn 17.00 uur lees dienst. ,>TO Uü S1ï>s.. 27. bloem; 29. sla; 30. pruik; 32. aria; 34. kier; 36. L.O.; 38. tel; 39. e.d.; 41. sein; 42. moot; 44. rij; 45. tol; 47. N.N.; 49. mier; 51. slag; 53. sloep; 56. eik; 58. eland; 60. Uri; 61. trens; 63. lat; 64. unie; 66. ka; 67. tam; 68. ar; 69. kies; 70. maan; 72. p.a.; 73. bats; 74. nestor; 76. Reims; 77. Duitsland. VERTICAAL: 1. paars; 2. A.P.; 3. nat; 4. troep; 5. soes; 6. oor; 7. el; 8. re- bab; 9. ode; 10. ze; 11. toermalijn; 13. bot; 15. sits; 17. kooi; 18. boeier; 20. bolk; 22. neus; 23. kort; 25. mais; 26. br; 28. la; 30. prins; 31. klomp; 33. metselaar; 35. een; 37. ooi; 40. dollar; 43. teer; 46. laat; 48. vore; 50. riet; 52. G.N.; 54. luis; 55. ei; 57. knap; 59. Duits; 61. taats; 62. smaad; 65. Nes; 66. kast; 69. kam; 70. mei; 71. nol; 73. b.i.; 74. nu; 75. Ra. Oud-Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. Schenk, Hengelo. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur bijzondere dienst o.l.v. majoor Bosschaert; 17.00 uur idem, m.m.v. kinderkoor uit Z.'zee. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 9.30 uur. Haamstede: zo. 11.30 uur. Pinkstergemeente i Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37, Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstu die. Donderdag: 19.30 uurTheokrati- sche school; 20.30 uur dienstvergade- ring. Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uurds. Stutvoet. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Hardenberg (toez.): G. van Asselt, Weesp. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Almere in samenwer king met de Nederlands Gerefor meerde Kerk: K. T. de Jonge, Le lystad, die dit beroep heeft aangeno men. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Vlaardingen: R. Kat- tenberg, Lelystad; te Kapelle-Bieze- linge: J. J. van Eckeveld, Zeist; te Hoogvliet: A. B. van der Heiden, Enkhuizen. „Dit is mijn Zoon, de Uitverkorene, luistert naar Hem. Geloven houdt heel veel mensen bezig. Er worden heel wat boeken over geschreven, en er wordt heel veel over gesproken. En toch is er geen duidelijkheid; je komt gewoon terecht in een doolhof van meningen. Je zou haast zeggen: zoveel hoofden, zoveel zinnen. En met al onze ellen lange discussies, tot vaak diep in de nacht komen we geen steek verder. Voor vele mensen wordt het daar door nog maar steeds meer duister der. En waarom? Zou het niet kun nen zijn, omdat we meer uit onszelf spreken over geloven, dan dat we spreken en handelen vanuit geloof? Geloven is heel wat anders dan over geloof spreken. Jezus toont ons een andere weg. Herhaaldelijk trekt Hij Zich terug uit de drukte van de mensen, en gaat de berg op om er te bidden. Bidden is bij de Vader zijn, is luisteren naar de Vader om zijn wil te kennen en om vanuit die wil te leven. Zo nam Hij eens drie leerlingen mee en ging de berg Tabor op om er te bidden. En wat gebeurde er toen? Terwijl Hij in gebed was, veran derde zijn gelaat van aanblik en wer den zijn kleren verblindend wit. Zo als een kind helemaal verandert van gezicht, als het zich weer veilig weet in de grote armen van zijn vader, zo veranderde Jezus helemaal van uit erlijk, toen Hij door gebed bij zijn Vader was. Hij werd helemaal an ders en verscheen zoals Hij werkelijk was: de Zoon van de Vader zelf. En met Hem verschenen de grote leiders van het Joodse volk of van het Oude Verbond; Mozes en Elia. Zij leidden het volk uit de slavernij naar de vrij heid, en spraken nu met Jezus over de nieuwe bevrijding, niet alleen van het joodse volk maar van alle men sen, nl. over zijn heengaan, dat Hij in Jeruzalem zou voltrekken, d.i. over zijn lijden, dood en verrijzenis. Door lijden en sterven of door totale af braak zal Hij komen tot de heerlijk heid van het echte leven bij de Vader. Zoals Jezus zelf ook zeide tot zijn be droefde leerlingen op weg naar Em- maüs: „Moest de Messias dat alles niet lijden om in zijn glorie binnen te gaan?" Wie is Jezus dan eigenlijk? Alleen de zoon van Maria? Alleen de man uit Nazareth, de timmerman? Ja, dat was Hij maar dat niet alleen. Deze Jezus is ook de Zoon van God, zoals Hij ons door de Vader zelf geopen baard of bekend is gemaakt. Want in hetzelfde evangelieverhaal lezen we, dat er een stem uit de wolk klonk die sprak: „Dit is mijn Zoon, de Uitver korene". God zelf verklaart zelf uit drukkelijk, dat deze Jezus, die ze al lemaal kennen als de man uit Naza reth", zijn eigen Zoon is, dus de Zoon van God. En wat is daarop ons antwoord? God zelf geeft ons het antwoord: „Luistert naar Hem". En dat is de kern van het geloven. Geloven is niet op de eerste plaats spreken over Je zus, maar naar Hem luisteren. En luisteren is ontvankelijk zijn voor Hem, je aan Hem durven overgeven en toe te vertrouwen, je door Hem bij de hand laten nemen, en met Hem meegaan de berg op, zoals Hij zijn drie leerlingen met Zich meenam naar de Vader. En door deze onvoor waardelijke overgave aan Jezus krijg je een heel ander zicht op het le ven, verandert je leven, en verandert je gelaat van aanblik zoals bij Jezus zelf. Geloven is dus niet op de eerste plaats veel erover praten, maar je zelf overgeven en toevertrouwen aan Jezus, en vanuit deze overgave of ge loof samen de weg zoeken en gaan, die Jezus gegaan is: de weg, die door alle lijden en tegenslag heen uitein delijk voert naar het ware leven in alle heerlijkheid, waarvan ons nu reeds een voorproef wordt gegeven in ons geloof of verbondenheid met Hem. Pastor H. de Graaf BROUWERSHAVEN - Liefhebbers van country mu ziek komen volgende week aan hun trekken. Donderdag 9 maart namelijk treedt in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven het duo „A.G. and Kate" op, een duo dat countru muziek presenteert „in that old tradition". DE NIEUWE PUZZEL Nr. 1212 E HORIZONTAAL: 1. slagdeurtje aan een duiventil; 4. ovaalvormig verfbordje; 8. knaagdier; 12. water bewoner; 13. oude lap; 14. laagte tus sen bergen; 15. vrouwelijk dier; 17. niet vet (b.v. van vlees); 19. Argen tijnse munt; 20. metselaarsgereed schap; 22. lang en smal gangtapijt; 24. bloeiwijze; 25. inhoudsmaat; 27. plaats in Drente; 29. mannetjeskat; 32. inrichting voor het drogen van mout; 34. herrie, lawaai; 36. lastdier; 38. proper; 39. dwaas; 40. oogholte; 41. denkbeeld, gedachte; 43. plaats in Gelderland; 45. graafschap in Groot- Brittannië; 46. Amerikaanse sier- heerster; 48. roosvormig sieraad; 50. trechtervormig sleepnet; 51. geheel gevuld; 53. broodsuiker; 55. .hoofd stad van Tunesië; 58. wild zwijn; 60. baldadige, lummelige jongeman; 62. tijding; 64. telwoord; 65. onderricht; 66, kleverige limstof; 67. listig (met ongunstige bijgedachte); 68. kernspreuk; 69. lichte bedwelming door sterke drank. VERTICAAL: 1. kist van open lat werk; 2. pluis op wollen stoffen; 3. vogel; 5. wisselborgtocht; 6. dik en plomp; 7. wars van laagheid; 9. bloedvat; 10. lokspijs; 11. nauwe doorgang tussen huizen; 16. voorzet sel; 17. vogel; 18. verhaal van aan zienlijke omvang; 19. universiteits bode; 21. zangstem; 23. gegraven diepte; 26. „bouw"-afdeling van het leger; 27. bloem; 28. titel van de kei zer van Ethiopië; 29. soort grauwe er wt; 30. zichzelf voortstuwend projek- tiel; 31. streng afgesloten maatschap pelijke kring; 33. plechtige verkla ring; 35. afgelegen; 37. Engels eiland; 42. vrachtschip voor de binnenvaart; 43. vrouwelijk dier; 44. nieuwigheid (Latijn); 45. tapijtachtige stof; 47. rond en dik (b.v. van de wangen); 49. hemellichaam; 52. vogel; 53. spijs kaart; 54. alleenzang; 55. beproeving; 56. palmmeel; 57. klipgeit; 59. blad papier; 61. duw, stoot; 63. landmaat. 1 2 3 5 6 7 *ll8 9 10 11 12 13 14 15 16 •Jv| 17 18 19 20 21 22 23 [■V [.{•JIJ 24 ïi'i 2b jijijij i" S? 27 28 29 30 :j;ï 31 32 33 jjjjjj 34 35 ':*S 36 37 38 3» ig: 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 8$ 51 52 iy 53 54 55 56 57 58 59 $5 60 li 62 •3 64 65 66 «7 iM I" 12 OOSTERLAND - Donderdagavond tijdens de ouderavond in het dorpshuis „Oosterhof" bleek uit het jaarverslag van de periode maart '82-maart '83, dat de peuterspeelzaal een moeilijk jaar achter de rug heeft. Mevouw Plante (se- kretaresse) gaf aan, dat de extra subsidie van de gemeente Duiveland over 1982 zeer welkom was om het gat in de exploitatie te dichten. „De subsidie op jaarbasis van 4.000,- voor de peuterspeelzaal is zeker niet te hoog gegrepen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5