Groei pleziervaart in Zeeland in 1982 minder groot dan verwacht deurloo mode Gezellige kontaktmiddag Duivelandse bejaarden ERIC DE NOORMAN Onderzoek provinciale VVV Zierikzee koploper bij aantal overnachtingen Zigeunerfamilie in Lelystad Ooievaars erg vroeg De Schaduw der Steppen STREEKNIEIJWS Advertentie ZIERIKZEE - ln 1982 is de pleziervaart in de provincie Zeeland over de hele linie blijven groeien. Daarmee werd een ontwikkeling die al in de zestiger ja ren is begonnen gekontinueerd. Toch is de groei in 1982 wat minder uitbundig geweest dan men op grond van het fraaie zomerweer van 1982 zou hebben mo gen verwachten. Bij de zeven sluizen «U® „vast" bij het jaarlijkse door de VVV-Zeeland te houden onderzoek zijn betrokken, nam het aantal geschutte pleziervaartuigen in de periode mei tot en met september toe met 2,2 %tegen 9 in de overeenkomstige periode in 1981. Bij negenentwintig havens nam het aantal aankomsten van gast-jachten toe met 4,4 en het aantal overnach tingen van die schepen met 3,3 In 1981 bedroegen deze percentages respek- tievelijk 10,8 en 7,2 In tien jaar tijd is de vaart met jachten bij deze zeven sluizen met ruim 260 toegenomen. Dat percen tage vertoont wat inflatie, omdat binnen dat totaal de betrekkelijk jonge sluis in de Grevelingendam bij Bruinisse relatief sterk doorwerkt. Deze sluis vormt namelijk de enige toegang over het water tot het Greve- lingenbekken en het Brouwersha- vense Gat en vooral daar is de wa tersport de laatste tien jaren tot ont wikkeling gebracht. Met andere woorden elders in Zeeland is de ont wikkeling in de afgelopen tien jaren gemiddeld genomen wat rustiger ge weest. HUIZEN - Het bouwfonds Neder landse Gemeenten heeft woensdag in Huizen de bouw van 35 bijzondere woningen aangekondigd die dankzij speciale isolatie en eigen energie voorziening voldoende hebben aan 20 procent van de hoeveelheid energie die de doorsnee gezinswoning ver bruikt. DEN HAAG - Minister Deetman (onderwijs en wetenschappen) heeft woensdag aan de centrales van over- heids personeel meegedeeld dat in het schooljaar 1983-1984 in het voort gezet onderwijs vrijwel geen ge dwongen ontslagen zullen vallen als gevolg van de bezuinigingsmaatrege len die door de bewindsman op 16 fe bruari 1983 zullen afvloeien met een ontslaguitkering van 55 jaar of ou der, niet meer verplicht zijn te solli citeren naar een functie in het onder wijs. LELYSTAD - De zigeunerfamilie Barjamoov mag voorlopig in Le lystad blijven tot het ministerie van justitie een beslissing heeft genomen over het verblijf van deze zeventien man tellende familie in Nederland. Een woordvoerder van de politie van Lelystad heeft dit dinsdag mee gedeeld. de Barjamoovs, die staten- loos zijn en niet beschikken over gel dige identiteitspapieren, zijn inge trokken bij de zigeunerfamilie Ro manov. Deze familie heeft wel een verblijfsvergunning. Volgens de politiewoordvoerder zal waarschijnlijk woensdag in Le lystad met justitie een eerste bespre king plaatsvinden over wat er met de familie Barjamoov moet gebeuren. De familie kwam zondag op Schip hol terug uit Los Angeles. De Vere nigde Staten weigerde hen de toe gang omdat ze geen geldige papieren bezaten. De Barjamoovs hebben in Los Angeles drieëneenhalve maand vastgezeten. Voordat ze ons land werden uitgewezen verbleven de Barjamoovs ook in Lelystad. SCHOONREWOERD (ZH) - Een ooievaarsechtpaar heeft dinsdag besloten zich vervroegd op het ge meentehuis van het Zuidhollandse Schoonrewoerd te verenigen. Vol gens de verbaasde gemeentesekreta- ris kwam hun besluit „Als een don- derdslag bij heldere hemel", omdat volgens kenners een koppel per tra ditie op zijn vroegst begin april daar zijn opwachting maakt. Het mannetje trok zondagmiddag al in. Hij werd binnen 24 uur gevolgd door een aanhalig vrouwtje. Volgens kenners eveneens een unicum. In alle voorgaande jaren arriveerde zij na melijk minstens tien dagen later dan de echtgenoot. „Morgen zullen we met verrekij kers via de ringnummers proberen te achterhalen met welk paartje we te maken hebben", aldus gemeentese- kretaris De Leeuw. Inmiddels heeft de sluis bij Brui nisse zich tot één van de drukste slui zen voor de pleziervaart van heel Ne derland ontwikkeld. Desondanks kan de pleziervaart er vlot passeren en doen zich weinig problemen met wachttijden voor. Bij vijf van de zeven sluizen is men in staat ook de nationaliteit van de passanten vast te stellen. Van de 83.462 pleziervaartuigen voer 65 onder Nederlandse vlag. De buiten landers namen dus 35 voor hun re kening, waarvan de Belgen het leeu wenaandeel met ruim 19 De Duit se Bondsrepubliek was goed voor ruim 7 Groot-Brittannië voor 7,5 en alle overige nationaliteiten tesamen voor 1,5 Zeeland blijft nog steeds de provin cie met de meest internationaal sa mengestelde pleziervaart in Neder land. Juli is de drukste maand ge weest met 31,9 7r tegen 30,1 in 1981, gevolgd door augustus met 28,5 te gen 29,9 in 1981 Het havenverkeer De vaart met jachten door de wate ren via bepaalde sluizen zegt echter lang niet alles voor de omvang van de pleziervaart. Minstens zo belang rijk is de ontwikkeling in aan komsten en overnachtingen van ple ziervaartuigen in havens. Nagenoeg alle havens in Zeeland geven hun ge gevens door aan de VVV-Zeeland. Aan de hand van die opgaven kon ta bel 4 worden samengesteld. In de vier linker kolommen vindt men een overzicht van de aankomsten in de betrokken havens en in de vier rech ter kolommen een overzicht van de overnachtingen van gast-schepen voor de periode 1979 tot en met 1982. In zowel de aankomsten als de overnachtingen is sprake van onafge broken groei. De tellingen in de ha vens zijn echter minder nauwkeurig en niet zo makkelijk uit te voeren dan op de sluizen. In de ene haven wordt een jacht dat even afmeert om te provianderen wel meegeteld, maar in een andere haven niet. In het alge meen stelt men in de drukke havens op bepaalde tijdstippen vast hoeveel gasten er binnen zijn, maar vooral bij getijdehavens is het een komen en gaan, ook 's nachts in verband met de stroom. Zierikzee is koploper wat betreft het aantal aankomsten en overnach tingen pleziervaartuigen in havens. Nummer twee is Brouwershaven en de jachthaven van Aqua Delta te Bruinisse staat als derde genoteerd. Rekreatieve overnachtingen Behalve de toeristische overnach tingen op het water zijn er in Zeeland ook nog eens de rekreatieve over nachtingen op het water. Daarbij gaat het om overnachtingen van de bemanning aan boord op de eigen (vaste) ligplaats. Omdat het ligplaatsenbestand vrij wel ongewijzigd bleef, namelijk ca. 6600, is het uitgesloten dat het aantal schepen is toegenomen. Wel kan het aantal overnachtingen op de schepen in verband met het goede zomerweer zijn toegenomen, maar dat is niet meer dan een veronderstelling. Om dat het gemiddelde aantal opvaren den van de gastschepen een tikkeltje terug is gelopen mag er van worden uitgegaan dat ondanks de groei van het aantal gast-schepen, het totale OUWERKERK - Onder leiding van mevrouw Zoeter kwamen woensdag middag de bejaardensozen van Ou- werkerk, Nieuwerkerk, Oosterland en Sirjansland in het Dorpshuis te Ouwerkerk bijeen. Engel Reinhoudt was hiervoor entertainer geïnvi teerd. Mevrouw Zoeter sprak een wel komstwoord tot de vele aanwezigen. Het is zes jaar geleden dat de kon taktmiddag te Ouwerkerk plaats vond. Zij wenste de aanwezigen een gezellige middag toe. Het samenzijn werd geopend met het klublied: „Wij zitten hier knus bij elkander", waarna de heer Rein houdt op de planken kwam met Zeeuwse dialect-versjes, aan elkaar gepraat met „Parlando". Na het Oogstlied („Sikkels klinken, sikkels blinken") was er theepauze. Inmid dels was burgemeester J. van Bom mel gearriveerd, die voor de eerste keer de kontaktdag te Ouwerkerk bijwoonde. De volgende skmenzang „De her der" („Op de grote stille heide") ging vooraf aan het optreden van de heer Reijnhoudt en na de koffiepauze werd het Schouws Volkslied („Kent gij ons land. ons Schouwse land?") gezongen. Tenslotte kwam de heer Reinhoudt voor de derde maal naar voren mot zijn Zeeuwse sketches. Mevrouw Van Bommel dankte na mens de sozen Sirjansland, Ooster land en Nieuwerkerk voor de gast vrije ontvangst. Zij meldde, dat het zwembad voor de bejaarden de gele genheid biedt voor vrij zwemmen. Voor een paar guldens meer een beste kwaliteit Mc. Gregor Hermiel Wilson Glenny Tenson Robe di Kappa LaCoste Melka (reeds „merk"-overhemden vanaf f 25,—) Mol 5-7, Zierikzee Aankomsten pleziervaartuigen 1979 1980 1981 1982 Zierikzee14.104 13.488 14.056 14.651 Brouwershaven6.037 7.009 7.366 7.282 Bruinisse5.000 5.000 6.000 7.000 Overnachtingen pleziervaartuigen 1979 1980 1981 1982 Zierikzee16.798 16.188 15.335 15.868 Brouwershaven14.017 14.540 15.147 14.883 Bruinisse9.945 9.641 11.987 13.540 aantal overnachtingen van personen een goede 500.000 is gebleven evenals het aantal rekreatieve overnachtin gen: ruim 300.000. Het totale aantal overnachtingen op het water bleef met 800.000 dus vrijwel gelijk aan 1981. Evenals in voorgaande jaren kan weer worden vastgesteld dat de ple ziervaart in Zeeland overwegend uit zeilvaart bestaat ook al worden door zeilschepen bepaalde trajecten op de motor afgelegd. Ruw geschat nemen de zeilschepen 65 van de vaart door Zeeland voor hun rekening. De motorboten zijn vooral in enkele kleine havens ster ker vertegenwoordigd, zoals in Elle- woutsdijk, de beide havens in Goes, Sas van Gent, Neusen, Stavenisse en de stadshaven in Veere. Mevrouw Zoeter sloot de middag met dankzegging aan het adres van allen, die tot het welslagen hadden bijgedragen. In het bijzonder noemde zij hierbij de heer Reijnhoudt. „De beurt is nu aan Sirjansland". Het Zeeuwse Volkslied vormde het sluitstuk van de plezierige middag. OOSTERLAND Ruilbeurs „Delta-West" De fitalistenvereniging „Delta- West" houdt zaterdag, 5 maart a.s. een ruilbeurs in het dorpshuis',,Oos terhof". De beurs wordt gehouden van 14.00 tot 17.00 uur. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Ledenvergadering S.V. Duiveland Vrijdag 4 maart om 8 uur 's avonds wordt de halfjaarlijkse algemene le denvergadering gehouden van de Sportvereniging Duiveland. De ver gadering vindt plaats in de kantine op het Oostersportpark aan de Weelstraat. De agenda vermeldt een aantal huishoudelijke zaken, zoals de finan ciële stukken over 1982 en de begro ting voor 1983. Na de pauze zal de film „Oosterland anno 1966" worden vertoond. Aan de samenstelling van deze film heeft de sportvereniging ook een bijdrage geleverd. Velen kunnen zichzelf - zij het zestien jaar jonger - op deze film terugzien. BRUINISSE Ouderavond peuterspeelzaal „De Krukels" Op donderdagavond 10 maart zal de stichting Peuterspeelzaal „De Krukels" haar jaarlijkse ouder avond houden. De plaatselijke tand arts drs. Backer zal een lezing hou den over kindergebitjes. Na afloop hiervan is er gelegenheid tot het stel len van vragen. De agenda vermeldt verder een film over het 10-jarig bestaan, een overzicht omtrent het reilen en zeilen en de verkiezing van een nieuwe se- kretaris voor de peuterspeelzaal. In de pauze is er een verloting die ge heel ten goede komt aan de peuters. Aanvang 20.00 uur in de peuterspeel zaal in de Dr. de Kockstraat 81. GREVELINGENDAM Verkeerskontroie Ter hoogte van de parkeerplaats op de Grevelingendam heeft dinsdag tussen 9.00 en 15.00 uur een uitgebrei de verkeerskontroie plaatsgevon den. De kontrole werd uitgevoerd door de rijkspolitie groep Schouwen-Dui- veland, de surveillance-afdeling van de verkeersgroep Middelburg, de technische afdeling van de verkeers groep Middelburg, de verkeersin- spektie, het korps kontroleurs ge vaarlijke stoffen en de rijksmotorij- tuigenbelösting. In totaal werden 225 voertuigen gekontroleerd, waaron der 120 vrachtauto's. Er werden 30 processenverbaal uitgereikt voor uit eenlopende overtredingen, waaron der de rijtijdenwet. Door de be lastingdienst werden 22 voertuigen gekontroleerd. Eén bestuurder van een auto, beladen met gevaarlijke stoffen kreeg een waarschuwing. To taal werden 23 man ingezet op de Grevelingendam. GOES Klubmatch Kynologenklub Zeeland De Kynologenklub Zeeland houdt zaterdag 12 maart in de Zeelandhal len te Goes haar jaarlijkse klub match. Voor dit jaar is een record aantal honden ingeschreven. De 341 honden vertegenwoordigen 67 verschillende rassen, waaronder enkele bijzondere exemplaren. De honden zijn onder verdeeld in een puppy-klas, een vete- ranenklas en een kampioens-klas. Ook wordt er de hele dag een gedrag en gehoorzaamheidswedstrijd gehou den voor het klubkampioenschap van de Kynologenklub. Om 8.30 uur is de ontvangst van de honden en om 16.30 uur volgt de uitslag van de wedstrijd en begint de keuring van de beste hond van de klubmatch. MIDDELBURG Dolman spreekt voor JOVD De voorzitter van de Tweede Ka mer, de heer D. Dolman spreekt vrij dag 11 maart voor de Jongeren Orga nisatie voor Vrijheid en Democratie. Dolman spreekt over de toekomst van de parlementaire democratie in Nederland in de Brasserie te Middel burg. Aanvang 20.30 uur. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 2-3. CoÖp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer 2.035.620 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 49-50 gram 9,75; 55-56 gram 12,10 - 12,50; 60-61 gram 12,80 - 13,30; 65-66 gram 13,00 - 13,80. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 2-3. Totaalaanvoer: 7584, waaronder: runderen 2594, graskalveren 529, vette kalveren 40, nuchtere kalveren 2777, schapen 954, lammeren 14, geiten 20, slacht- varkens 656, en slachtrunderen 1392. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2050 - 3250; guiste koeien 1400 - 1950; kalfvaarzen roodbont 2100 - 3200; zwartbont 2000 - 2900; klamvaarzen 1700 - 2150; guiste vaarzen 1600 - 2050; pinken 950 - 1825; graskalveren 650 - 1350; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 105 - 545; zwartbont 100 - 330; weidescha- pen 110 - 180; weidelammeren 100 -ƒ 190; vette schapen 180 - 260; vette lammeren 210 - 310. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 8,70 - 9,35, 2e 7,60 - 8,70; vaarzen le 7,50 - 8,65, 2e 6,80 - 7,50; koeien le 7,50 - 8,50, 2e 6,50 - 7,50. 3e 6,20 - 6,50; worstkoeien 5,75 -ƒ 7,00; dikbillen extra kwaliteit 9,75 - 12,50; vette kalveren le 6,85 -ƒ 7,00, 2e 6,70 - 6,85, 3e 6,55 -ƒ 6,70; slachtzeugen le 2,70 - 2,85, 2e 2,55 - 2,70, 3e 2,40 - 2,55. Overzicht: melk- en kalf koeien: aanvoer gelijk, handel normaal, en prijzen gehandhaafd; guiste koeien: aanvoer gelijk, handel normaal, en prijzen gelijk; graskalveren; aanvoer groter, handel traag, en prijzen ge lijk; vette kalveren: aanvoer groter, handel vlot, en prijzen hoger; nuchte re kalveren: aanvoer kleiner, handel lui, en prijzen lager; schapen en lam meren: aanvoer kleiner, handel traag, en prijzen hoger; slachtvee: aanvoer kleiner, handel lui, en prij zen lager; en slachtzeugen: aanvoer kleiner, handel lui, en prijzen lager. SCHEEPVAART Abida, 2-2 te San Juan verw. Acila, 1-2 te Sjarjah Acmaea, 2-2 te Singapore verw. Atlantic Star, 28-2 1020 west zuid west Landsend naar le Havre Moordrecht, 28-2 650 noord noord oost Honolulu naar Shanghai Nedlloyd Adelaide (pass), 28-2 Kaapstad naar Abidjan Nedlloyd Barcelona, 1-3 van Londen naar Rotterdam Nedlloyd Dejima, 2-3 te Fos sur Mer Nedlloyd Delft, 2-3 van Rotterdam naar le Havre Nedlloyd Houtman, 1-3 van Tokio naar Hongkong Nedlloyd Rockanje, 28-2 rede Livor- no Nedlloyd Rotterdam, 28-2 95 noord west Muscat naar Suez Nedlloyd Tasman, 1-3 65 noord masi- ra naar Dubai Ondina, 1-3 van rede Cork naar Ar- zew Onoba, 28-2 te Belfast Vitrea, 8-3 te Castellon verw. Zafra, 1-3 van Teesport naar Auck- field KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wekerom: A. de Lan ge, kand., Staphorst; te Bleiswijk: B. J. v. d. Kamp, kand., Driebergen-Rij - senburg; te Ernst: J. C. den Toom, kand., Hardinxveld-Giessendam; te Beerta-Nieuw Beerta-Nieuwe Schans (Herv. Geref. Samen op Weg): A. Teu- ling, kand., Hoogerheide. Aangenomen naar Veere en Kle- verskerke: mevr. ds. A. W. E. Broker hof, Voorhout; naar Dronrijp; J. H. B. M. Haakman, Zwammerdam, die bedankte voor Emmer-Compascuum. Gereformeerde Kerken Benoemd te Valkenburg (Z.H.) m.i.v. 1 mei '83 in tijdelijke dienst: drs. S. Oegema, vlootpredikant, wo nende te Oegstgeest, die deze benoe ming heeft aangenomen. Beroepen te Heerde: H. de Haan, Appingedam; te Veendam: drs. C. Kruijswijk Jansen, Hoevelaken; te Diemen-Watergraafsmeer-Bijlmer (als geestelijk verzorger Bijlmerba jes): R. Knol, kand., aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; te Utrecht-West: J. Rinzema, Soest. Aan de Theologische Hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerken te Apeldoorn slaagden voor het kandidaatsexamen: W. van Her wijnen te Apeldoorn en T. Veenstra te Genemuiden. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Leerdam en te Zaamslag: A. P. Feijen, kand., Emmeloord; te Blija-Holwerd: R. van Nus, Bruchterveld. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Doetinchem: H. C. Mijnders, kand., Veenendaal. Aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn slaagden voor het kandi daatsexamen en werden beroepbaar gesteld: H. van der Ham, Schouten hof 30, Barneveld; ir. J. Slagboom, Kruizemuntstraat 343, Apeldoorn; W. van 't Spijker, Karawanken 56, Utrecht. Verder slaagden voor het kandi daatsexamen: mevr. M. Vennik, Apeldoorn; mevr. C. M. D. de Vries- Hofland, Papendrecht; J. J. Lof, Amersfoort en D. van der Zwaag, Damwoude. Bovendien werden beroepbaar gesteld: A. Brons, Prins Mauritslaan 7, Apeldoorn; H. C. Mijnders, Vee nendaal; T. M. Hofman, Kare- kietstraat 17, Sliedrecht; H. M. van der Vegt, Kapelweg 6, Blauwkapel; J. M. Wüllschleger, Panweg 71, Zeist. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk- Pendrecht-Lombardioje: J. van Haa- ren, Amersfoort; te Krabbendijke en te Wolphaartsdijk en Nieuwdorp: D Hakkenberg, Lisse, die bedankte voor Groningen; te Poortugaal en te Vlissingen (ten bate van de zending Izi, Nigeria): M. Burggraaf, kand., Rotterdam. Bedankt voor Herkingen: J. Ka rens, Opheusden. Tweetal te Waarde: L. Blok. Nunspeet en M. Burggraaf, kand., Rotterdam. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Nieuw-Beijerland, te Overberg, te Utrecht, te Doom, te Krimpen a.d. IJssel en te Loenen: A. D. Muilwijk, lerend ouderling te Sliedrecht. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK - Donderdag 3 maart, 19.30 uur, ds. J. de Groot, Rijssen. Hervormde gemeente Scharendijke en Kerkwerve In de Hervormde kerk van Scha rendijke wordt vrijdag 4 maart een interkerkelij ke gebedssamenkomst gehouden. Aanvang 20.00 uur. Gereformeerde kerk Bruinisse Vrijdag 4 maart wordt om 20.00 uur in de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk een kerkdienst gehouden in verband met de Wereldgebedsdag. De liturgie werd samengesteld door vrouwen uit het Caribische gebied. INGEZONDEN STUKKEN Arbeid is een zegen! Werkloosheid een kwaad Arbeid is een zegen! Men zegt ook wel eens: arbeid adelt. De SGP- fraktie in Bruinisse zegt: „Werkloos heid een kwaad, gevolg van onze zon de". In welk bijbelgedeelte kan men dat lezen? De heer G. E. Houtekamer (SGP- raadslid in Bruinisse) heeft waar schijnlijk niet de crisis in de dertiger jaren meegemaakt. Toen hadden we een uitgesproken Christelijke rege ring. Een schatrijk Nederland, doch een straatarme bevolking, vooral de arbeiders en de kleine middenstands gezinnen. Werkloosheid was toen het gevolg van een algehele instorting van de wereldeconomie. De talrijke grote gezinnen, waarin bittere ar moede werd geleden, kregen op een dag te horen dat zij naar de visboer konden gaan om wat visafval te ha len. Van de kop en de staart kon wel vissoep worden gekookt. Toen kwam de eenheidsworst, daarna de goedko pe margarine (wagensmeer). Kulturele- en sportevenementen zijn volgens de SGP ook een zonde. Ondanks alle ellendige en armoedige omstandigheden was het vereni gingsleven uitstekend. Sport, spel, zang en muziek hielden de mens op de been. De volle schatkist bleef gesloten. Totdat de NSB de kop opstak en de bevolking koeien met gouden hoorns beloofde. Vele Christenen stemden op Mussert. Zij geloofden weer in de toekomst. Zij zagen toen niet dat het de duivel zelf was, die daarin een hoofdrol vervul de. Laten we hopen dat deze regering het er beter afbrengt. U, heer Houtc- kamer, bezin u alvorens u spreekt. Mevrouw L. Verkerk-Rijsdijk Kaersemakerstraat 21 4301 KP Zierikzee ZONNEMAIRE Oud papier Zaterdagochtend 5 maart vanaf ne gen uur haalt de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" oud papier op. Graag het papier gebundeld gereed zetten. DREISCHOR Uitvoering muziekvereniging „Crescendo" Zaterdag 5 maart geeft muziekver eniging „Crescendo" een donateurs- uitvoering in het dorpshuis van Drei- schor. Na een openingswoord van voorzit ter P. J. Van Donge, volgt een optre den van de blokfluitgroep. De drum band o.l.v. de heer A. Struijk ver volgt het programma met een vijftal nummers, waarvan het laatste in sa menwerking met de fanfare. Het mu ziekkorps o.l.v. de heer A. L. van Wallenburg, sluit het muzikale ge deelte af met de uitvoering van ne gen marsen en moderne werken. On der regie van de heer K. v. d. Vreugde treedt na de pauze de toneelgroep op met de klucht „Oei. oei wat een geknoei", van Hans van Wijngaar den. Zaterdagavond 12 maart wordt hetzelfde programma herhaald. Be langstellenden zijn welkom. Beide avonden worden afgesloten met een bal-na. jipft I "i:*j -> 42. Het bericht dat zowel Isolde als Tristan zich in handen bevinden van de nomaden ver vult Axe met verbijstering. Van de afspraak met Yegusai en Eric komt hierdoor niets meer terecht. Er moet iets misgegaan zijn daar op de burcht, mompelt hij, en ik denk dat deze Khul- dar Khan daar de schuld van is. Als die daar is, kan Yegusai niets meer beginnen. En dit is helaas maar al te waar. want op dit zelfde moment heeft Yegusai grote moeite zich goed te houden, als hij het gevangen genomen meisje weer voor zich ziet. „Ze wou zich niet laten scheiden van deze krijger, die zich Tristan noemt", grijnst Khul- dar Khan spottend, terwijl hij Yegusai scherp gadeslaat. Hij klapt in de handen. „Brengt hem in de kerker! Morgen keren wij terug naar Attila Khan." Even later is Khuldar alleen in het vertrek „Gij bedriegt mij niet Yegusai", mompelt hij voor zich heen. „Uw hart staat in vlam voor deze bleke vrouw. Dat is een lelijk ding. want het kon zijn dat gij eerder uw hart gehoor zaamt dan Attila de Grote En dat bekoopt ge met de dood

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6