Toon van der Steen wil tiende seizoen als amateur maken tot een topjaar uit zijn loopbaan All Ready sticht bouwfonds voor nieuw klubgebouw Meeste beslissingen gevallen in rekreatie badmintonstrijd Bijeenkomst jeugdbesturen heeft positief resultaat Selektering voor nationale ploeg; leukgeen noodzaak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 maart 1983 Nr. 23279 5 Openingsklassiekers taboe door gekneusde rib na valpartij BRUINISSE - Voor de meeste amateurwielrenners brandt zaterdag aanstaande het wegseizoen 1983 los met de eerste grote wedstrijden. De Ster van Zwolle staat op het programma, maar ook de Omloop van het Volk. Nor maliter zou in een van beide (de Ster) ook Toon van der Steen uit Bruinisse aan het vertrek staan, maar de 27- jarige amateur zal er door een onfortuinlijk voorval niet bij zijn. „Ik ben vorige week woensdag tijdens een trai- ningsrit lelijk gevallen", vertelt hij. „De dokter heeft gekonstateerd dat ik daarbij een gekneusde rib heb op gelopen, reden waarom ik nu onder behandeling ben bij de fysiotherapeut. Ik heb vanmorgen nog wel gepro beerd of ik, goed ingetaped zou kunnen fietsen, maar na een half uur moest ik het door de pijn al voor gezien hou den. Dus geen Toon van der Steen aan het vertrek van de jaarlijkse openingsklassieker en vooralsnog lijkt het er op, alsof twee maanden flink trainen om vooral konditi- oneel klaar te zijn, voor niets is geweest. Jammer, maar dat hoort nou eenmaal ook bij de sport". Toon van der Steen heeft inmiddels zijn tiende amateurlicentie op zak, iets wat niet zo veel amateurs van zijn kaliber hem nadoen. Al heel wat jaartjes wachten velen op een over stap van Van der Steen naar de rijen van de beroepsrenners, „maar", zo stelt hij lakoniek, ,,ik heb altijd het principe gehandhaafd, dat ik veel lie ver een goede amateur, dan een mid delmatig beroepsrenner ben. De gro ten maken het toch allemaal uit. Ik heb er nooit wat voor gevoeld om de kruimels op te moeten rapen, die mannen als Raas of een Knetemann wilden laten liggen. Ik ga liever mijn eigen weg als amateur. Ik denk, dat dat toch heel wat meer bevrediging geeft dan als meerijder te moeten fungeren bij de broodrijders". Veel voordelen Toon van der Steen is al jaren een amateur, die wel degelijk meestrijdt bij de beteren. Vier jaar maakte hij deel uit van de befaamde formatie van ploegleider Ben van Erp. Ip deze Gazelle-periode won Van der Steen zeer veel kriteriums, maar de zege in de klassieke Ronde van Limburg in 1978 was toch het absolute hoogte punt. Drie jaar later won Van der Steen opnieuw een klassieker. Als lid van de Meubeldroom-equipe kwam hij als verrassend winnaar uit de bus in de Omloop van de Baronie. Indirekt leverde hem deze overwinning een plaats op in de bondsploeg van Piet Liebregts. ,,Deze selektering heeft veel voordelen, maar zoals aan alles zitten er ook nadelen aan. Het grote voordeel is, dat je nog eens wat van de wereld ziet. Ik heb de Willem Teil- wedstrijd en de Vredeskoers gereden en ben toch ook naar de wereldkam pioenschappen in Goodwood ge weest. Weliswaar als reserve, maar ik was er toch bij. Dat is leuk. Als normaal amateur kom je daar nooit". Voor Toon van der Steen geldt als groot nadeel, dat je rijdend voor de bond de veelal lukratieve kriteriums moet missen, „wantje kunt niet alle dingen tegelijk doen. En voor de bond in aktie zijn en kriteriums rij den, dat kan niet naast elkaar. Dan breng je van geen van beide wat te recht". In het seizoen 1983 is de selek- tiemethode voor de nationale selek- tie drastisch veranderd. ,,In de voor bije jaren werd de ploeg al samen gesteld op 1 maart, maar dat bleek niet goed te werken. De koereurs die in het voorseizoen goed in vorm wa ren, bakten er tijdens de wereldti telstrijd vaak niets meer van. Nu komt de selektie pas uit de bus na het rijden van de nationale titelstrijd. Ik denk, dat dat een juiste zaak is. Bo vendien kun je dan tot aan de NK in zetten voor je sponsor. Tenslotte is hij het, die het mogelijk maakt, dat je als amateur je sport kunt bedrij ven". Resultaten Na het ter ziele gaan van de Meubeldroom-equipe, omdat de sponsor op de fles ging, kwamen er bij huize Van der Steen aanbiedingen van grote ploegen, maar de Bruinis- ser amateur koos uiteindelijk voor de Jo van Aarle/Ecco-ploeg van ploegleider Piet Kosten uit Best. „Ik sta niet zo op die grote ploegen te wachten. Een kleine ploeg heeft als voordeel, dat je veel vrijer bent. Ik kan nu voor mezelf uitmaken waar en hoe ik rijd, zonder daarbij even wel de belangen van de sponsor uit het oog te verliezen. Ik raad daarom ook altijd ieder jong amateur aan on in een kleinere ploeg te gaan rijden. In de grotere ploegen wordt het pro gramma voor je gemaakt. Vaak rijd je je dan te pletter en komt er nog niks van je seizoen terecht". Overi gens weet Toon van der Steen zich niet in een zwakke ploeg, want met Werner Wieme, Ad Dekkers, Tiny van Rijsbergen en Johan van Asten heeft hij toch een aantal renners om zich heen, die voor goede resultaten kunnen zorgen. Toon van der Steen plaatste zich het vorig jaar vol in de schijnwerpers ZIERIKZEE - Tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready ontvouwde Rinus Kloet namens het bestuur van de klub een plan over hoe het binnenkort te bouwen tijdelijke klubgebouw op sportpark Bannink financieel zal worden onderbouwd. „We hebben als bestuur het idee opgevat om een obligatielening te gaan uitgeven. Het streven is om twee honderd obli gaties a vijftig gulden aan de man te brengen. Duidelijk werd namelijk dat de exploitatie van het nieuwe gebeuren niet uit de normale midde len van de vereniging gepeurd kan worden. Daarnaast willen we de klub er ook geen revenuen van laten trekken. Het hele klubhuisgebeu- ren wordt een op zichzelf staand iets". Het houten klubgebouw, dat mettertijd op sportpark Bannink zal gaan verrijzen is inmiddels al aangekocht en ligt gedemonteerd op geslagen in de schuur van wethouder L. J. van Gastel. Op 1 april, wan neer de zómertijd ingaat, wil de bouwkommissie van All Ready het ge bouw weer overeind gaan zetten op de voorste punt van het sportpark, achter de fietsenparkeerplaats. „We hebben een begroting gemaakt voor wat we denken, dat het allemaal gaat kosten. We kwamen daarbij uit op ongeveer 6.500,—. Een heel bedrag voor een kleine vereniging, dat er moet komen. We zochten naar een aktie hoe we het geld bij elkaar konden krijgen en zijn uiteindelijk aangeland op het plan met de obli gaties", legt Rinus Kloet uit. Vraag was aan wie dergelijke obligaties aangeboden zouden moeten worden „In eerste instantie natuurlijk aan de eigen leden en de ouders van jeugdleden. Verder zijn we gaan grasduinen in de lijsten van oud spelers. donateurs en andere korfbalfanaten, die er beslist wel zijn", vervolgde Kloet. „Straks gaan er ongeveer 300 brieven de deur uit, waarin de plannen uiteen worden gezet. We hopen op deze manier de be oogde 200 obligaties aan de man te brengen. Alle gelden die binnen ko men gaan naar een speciaal bouwfonds met een eigen bankrekening (rek.nr. 8109.60.184 van de Nutsspaarbank t.n.v. Bouwfonds KV AU Ready). Deze rekening staat overigens ook open voor hen, die vijftig gulden een te hoog bedrag vinden, maar die wel een steentje willen bij dragen. Verdeeld over vijf jaar worden de obligaties uitgeloot en krijgt men het geld terug. Een en ander zal uit de exploitatie van het klubhuis moeten worden gerealiseerd". door de meerdaagse ronde van Nie- dersaksen op zijn naam te schrijven, een overwinning die als ploeg werd afgedwongen. „We hebben daar alle zes sterk gereden. In de eerste etappe kreeg ik twee minuten aan de broek, maar in een van de bergachtige etap pes pakte ik die weer helemaal terug'. Door een vijfde plaats in de tijdrit op de laatste dag pakte ik de leiderstrui, waarna alle anderen mij in de afslui tende vlakke rit naar de meet hebben gebracht zonder dat de trui nog in ge vaar kon komen. Later in het seizoen kreeg ik een fikse terugslag, waar door ik nog buiten de WK-ploeg viel". Aanvankelijk kwam de niet- selektering hard aan bij Van der Steen. Vooral de manier schoot bij hem in het verkeerde keelgat. In een eerste reaktie zwoer hij de nationale ploeg voor de toekomst af, maar de koerswijziging in selektering heeft zijn instelling daaromtrent weer drastisch gewijzigd. Eigen dorp „Ik wacht gewoon af, wat Lie bregts na de Nederlandse titelstrijd zegt. Selekteert hij mij dan is het leuk, doet hij het niet, dan lig ik daar ook niet van wakker. Nu gaat het voorseizoen tenminste niet verloren. Ik wil dit jaar gewoon niets laten lig gen". Toon van der Steen maakt zijn debuut in Nederland nu in de Om loop van de Baronie, een wedstrijd waar hij meer dan in welke koers ook zijn zinnen op zet. „Het is altijd leuk om in eigen dorp te winnen", stelt hij. Vóór de Om loop van de Baronie hoopt Toon van der Steen nog een paar keer in België te kunnen koersen als lid van zijn wielervereniging Breda. „Dankzij het nieuwe, ijverige bestuur van de klub is deze mogelijkheid geschapen. Dat Van der Steen als lid van een ploeg uit de A-kategorie kan rijden en de kriteriums (ook die op Schou wen-Duiveland) staat Toon van der Steen op 25 mei ook in Hillegom aan de start van Olympia's Ronde door Nederland. Voorlopig(,,hopelijk niet te lang") pioet hij toezien hoe ande ren de eerste bloemen en de eerste klassieker-overwinningen bekam pen. BRUINISSE - Tijdens een eerste bijeenkomst van alle jeugdbesturen en jeugdleiders van de Schouwen-Duivelandse voetbalverenigingen stelde Wim Broekhoven, bestuurslid van de afdeling van de KNVB, niet gelukkig te zijn met de ABO-opleiding in zijn huidige vorm. Het is volgens zijn zeggen, een noodzakelijk kwaad. „Het is van belang, dat van te voren gekozen wordt voor een kursus met alleen deelnemers uit de voetbalwereld, of voor een kursus met mensen uit allerhande sporten. In het eerste geval kan men uiteraard al tijd rekenen op een docent uit de voetbalwereld", stelde hij vast. Broekhoven zette het hoe en' waarom van de mogelijkheden op kursusgebied uiteen. De kursus jeugdvoetbalbegeleider is puur op de' begeleiding gericht. Het iè" een kur sus die acht avonden duurt en waarin uiteen wordt gezet wat kan en mag bij de jeugd. Docent is Tonnie Sheilds. Piet Lindenberg verzorgt de kursus oefenmeester III, hetgeen een kursus is,v die puur op de trainersop leiding. Ze wordt altijd in Goes gege ven en ze kost het slordige bedrag van duizend gulden. De mogelijkheid bestaat, dat een dergelijke kursus op Schouwen-Duiveland gegeven zou kunnen worden, maar dan dienen er wel vijftien liefhebbers te komen, die dan toevallig ook nog ergens dui zend gulden in een achterzak hebben zitten. Haalbare kaart Ook de kursus jeugdvoetballeider is een trainersopleiding. Ze duurt zestien avonden, waarvan vier theo retisch zijn. Een ABO-opleiding is verplicht. Op korte termijn start een dergelijke kursus in Kerkwerve, maar er moet nog drie kursisten bij komen. De kursus jeugdvoetbalspelleider vereist geen ABO-opleiding en ze is voornamelijk bedoeld voor hen die bezig zijn met pupillen. Broekhoven beloofde op korte termijn kontakt op te zullen nemen met de afdeling Rot terdam om te onderzoeken of er mo gelijkheden zouden kunnen zijn om samen met de afdeling Zeeland kur- sussen op te zetten. Met name de sa menwerking met Goeree-Overflak- kee lijkt in dit opzicht een haalbare kaart. Cees in 't Veld, voorzitter van de Kommissie Zaalvoetbal Schouwen- Duiveland, kwam opnieuw met het plan om tijdens de winterstop van het jeugdvoetbal meer zaalvoetbal- aktiviteiten voor deze jeugd te kreë- ren. Volgens de rayonkommissie ligt hier een taak voor de verenigingen. „Dit zou een eventuele konkurren- tiestrijd tussen zaal- en veldvoetbal moeten of kunnen voorkomen", meende hij. Drijfveer achter het plan is het feit, dat pupillen slechts vijf maanden per jaar aktief zijn op de velden. „De KNVB had al veel eerder op het jeugdzaalvoetbalgebeuren in moeten spelen". Naar aanleiding van het plan zegden alle Schouwen-Dui velandse verenigingen toe te gaan onderzoeken, hoeveel uren er in de diverse lokaliteiten nog vrij zouden kunnen zijn, gegevens die dan wor den doorgestuurd aan het afdelings bureau van de KNVB in Middelburg. Gesprekspunten Aangaande het pupillenvoetbal was er in oktober 1982 een jeugdhea- ring in Colijnsplaat. Hierin kwamen een aantal gesprekspunten aan de or de. W Bruse Boys gaat deze gesprekspunten tot een enquête formulier verwerken, dat aan alle Schouwen-Duivelandse verenigin gen zal worden gepresenteerd. Na retoernering zal de jeugdkom- missie van Brusc Boys er een rapoort over opstellen. Enkele van de voor naamste diskussiepunten zijn: de E- pullen tot aan de zcstienmctcr- gebieden laten spelen met een gelei delijke overgang naar het grote veld bij de D-pupillcn. Ook wordt gesteld. dat het bij E-pupillen beter zou zijn met negen tegen negen te laten spe len en een belangrijk punt is zeker ook dat een elftalleider van pupillen geen wedstrijden leidt van zijn of haar team. Een onpartijdige scheids rechter derhalve. Alle aanwezigen waren er het in de kantine van Bruse Boys over eens, dat de vergaderingen zoals die nu voor het eerst werd gehouden er moe ten blijven. W Renesse organiseert op 27 of 28 april de volgende bijeen komst. Tijdens de rondvraag deelde Wim Broekhoven mee, dat er op za terdag 30 april een volledig kompeti tieprogramma zal worden vast gesteld. „In overleg kan men uitwij ken naar vrijdag 29 april of maandag 2 mei", voegde hij er verzachtend aan toe. Betreffende het (vaker) voorko: mende feit, dat twee verenigingen sa men één elftal vormen, werd er op ge wezen, dat de overschrijvingen vóór 1 juni plaats dienen te vinden, omdat anders de betreffende spelers aan het eind van het seizoen niet terug kun nen naar hun „eigenlijke" vereni ging. De afdeling Zeeland van de KNVB liet al bij herhaling weten voor verlegging van de leeftijdsgrens van A-junioren tot 19 jaar te zijn. „Dit punt komt op de voorjaarsver gadering aan de orde, maar het wordt moeilijk, want het bestuur van de sektie amateur-voetbal is fali- kant tegen", memoreerde Broekho- Wedstrijdprogramma Deltafederatie ZIERIKZEE - Voor zondag 6 maart staat de eerste wedstrijd voor het Delta kampioenschap op het pro gramma. De wedstrijd wordt georga niseerd door de h.s.v. „de Zeenaald" te Rockanje. Inschrijven en kaarten afhalen in het verenigingsgebouw te Rockanje tot 11.30 uur. Er wordt van 12.00 tot 15.00 uur gevist aan het strand van Rockanje. Deze wedstrijd wordt altijd geken merkt door veel deelnemers en veel vis. Het overige programma om het Delta Kampioenschap luidt als volgt: 9. april St. Maartensdijk; lü april Lepelstraat; 24 april De Heen; 8 mei Nieuw Vossemeer; 12 mei Halsteren; 23. mei Scherpenisse; 28. mei de Krabbe Renesse; 22 oktober Kapelle en 6 november 's Heeren- hoek. VOLLEYBAL Mevo '80-heren vanavond tegen hekkesluiter ZIERIKZEE - Vanavond (donder dag 3 maart) staat er voor de heren- volleybalploeg van Mevo '80 uit Zie- rikzee een uitwedstrijd op program ma in de tweede klas van distrikt 17 van de NeVoBo. Om 20.15 uur moet de formatie van trainer/coach Marco Reedijk het in sporthal De Enk in Rotterdam opne men tegen hekkesluiter Jong Pen- drecht. Normaliter moet deze wed strijd gemakkelijk in winst omgezet kunnen worden. Na deze wedstrijd wachten Mevo '80 nog vijf wedstrij den, waarvan met name de eerste vier van een behoorlijk pittig kaliber zijn. Op zaterdag 12 maart ontvangt Me vo '80 in Zierikzee het lastige Apollo en een week later staat de allesbeslis- sende ontmoeting tegen Spivo op het programma in Spijkenisse. De win naar van dit duel wordt vrijwel ze ker de kampioen en zeker promoven dus naar de eerste klas. Op 26 maart komt daarna Kangoeroes naar Zie rikzee en op 9 april staat de uit wedstrijd naar Hollemare te wach ten. Op 16 april wordt de kompetitie besloten met de thuiswedstrijd tegen Pollux. TOG Bruinisse BRUINISSE - Koploper J. de Korte heeft in de 25e ronde van de huishou delijke kompetitie van de Bruse schaakvereniging T.O.G. zijn Water loo gevonden. In een erg rumoerige zaal van het voormalige gemeente huis, wat slecht voor de konsentratie was, verloor hij van Abr. van de Ber ge. Deze zet hiermee zijn overwin ningsreeks voort. J. de Jonge won gemakkelijk van C. van de Berge. A. Douw verloor geen terrein door winst tegen K. van de Bos. Hij is nu weer tot op een half punt genaderd. De rest van de top tien verloor of blink uit in afwezig heid zodat de afstand tussen de drie koplopers en de achtervolgers nog groter is geworden. J. van de Bos, die de vierde plaats bezet, staat vijf pun ten achter op A. Douw. In de strijd om de rode lantaarn kwamen M. Duinhouwer en J. Stou ten reeds na zes zetten een salon remise overeen wat eigenlijk een on waardige schaakpartij is waar jonge spelers totaal niet van leren. Uitslagen: J. de Korte-Abr. van de Berge 0-1; C. v. d. Berge-J. de Jonge 0- 1; K. v. d. Bos-A. Douw 0-1; A. J. v. d. Berge-A. van Klinken 0-1; M. Kik-E. Ruitenbeek 0-1; R. Jongen-P. Hanse 1-0; E. van Gilst-P. Kostense 1-0; J. Klink-E. Wiebrens 0-1; A. Knop-L. Kostense 1-0; M. Duinhouwer-J. Stouten V2-V2. ZIERIKZEE - De meeste beslissingen zijn gevallen in het gestaag op zijn eind lopende rekreatieve badminton- gebeuren op Schouwen-Duiveland. In zowel de eerste als de derde klas zijn inmiddels al Zierikzeese ploegen kam pioen en in de tweede klas zit het veroveren van de titel er voor het Haamsteedse DFS aan te komen na de zeer ruime 0-6 overwinning op Netovertnet II. Alleen Zierik zee II kan bij de Westhoekers nog roet in het eten gooien, maar DFS heeft alles in eigen hand, omdat men onbe reikbaar wordt, wanneer de ene nog te spelen wedstrijd in winst wordt omgezet. De stand in de tweede klas: DFS I 9 6 3 0 41-13 15 Zierikzee II 8 5 2 1 32-16 12 Zierikzee III 8 3 3 2 27-21 9 Netovertnet II 7 3 2 2 23-19 8 Duiveland III 6 0 1 5 7-29 1 Netovertnet III 8 0 1 7 8-40 1 In de eerste klas heeft Zierikzee I al een paar weken de titel op zak. De beide Duivelandse ploegen kwamen in hun respektieve negende kompeti tiewedstrijd wel beide tot winst, maar het inmiddels behaalde totaal van vijftien wedstrijdpunten van Zierikzee I is noch voor de een, noch voor de ander nog bereikbaar. Duive- land I klopte in Oosterland hek kesluiter ZSC II met 5-1. Het enige winstpunt voor de Scharendijkse ploeg kwam op naam van G. Cobus- sen in het heren enkelspel. J. van de Bos moest met 9-15 en 11-15 zijn meerdere erkennen. Zeer opmerke lijk was de skore in het dames en kelspel. J. Dorst van Duiveland won haar partij tegen C. de Vrieze met 11- 0 en 11-0. De vier dubbelspelen lever den stuk voor stuk ruime Ooster- landse overwinningen op in twee sets. Verrassend Min of meer verrassend was de 4-2 overwinning, die Duiveland II wist te bewerkstelligen tegen het eerste team van Netovertnet uit Bruinisse. Het heren enkelspel leverde Oosterlandse winst op voor B. Jon ker, die H. van der Zandc met 15-10 en 15-7 klopte, maar het dames en kelspel ging met 7-11 en 2-11 naar L. Vleugel. A. Stouten was de verliezen de dame. Netovertnet boekte ook nog een winstpartij in het heren dub belspel. B. Matthec en B. Jonker wonnen nog wel de eerste set, maar moesten daarna hun meerdere erken nen in H. van der Zandc en K. Delf- gauw: 8-15 en 8-15. De dubbels A. Stouten/N. Jonker, A. Stouten/B. Jonker en N. Jonker/B. Matthee stel den de Oosterlandse eindzege veilig. De stand in de eerste klas: Zierikzee I Duiveland II Duiveland I Netovertnet I ZSCI ZSC II 8 7 1 0 39- 9 15 9 6 0 3 33-21 12 9 5 0 4 31-23 10 8 4 1 3 29-19 9 8 116 11-37 3 8 0 1 7 7-41 1 In de tweede klas bewees DFS I zich een voortreffelijke dienst door de lastige uitwedstrijd bij Netovert net II met de maximale 0-6 winst af te sluiten, waardoor de kampioensbloe- men nu wel met redelijke trefzeker heid besteld kunnen worden. In het heren enkelspel klopte H. Schreurs zijn Bruse tegenstander K. Delfgauw met bijna de maximale skore. In de eerste set kon de man van Netovertnet nog net het eerred- dende punt skoren: 1-15, 0-15. Ogen schijnlijk spannender ging het er aan toen in het dames enkelspel. A. Rit- terbex won de eerste set met 4-11, maar moest vervolgens de tweede met dezelfde cijfers aan T. van der Zande laten. De derde en beslissende set kwam echter weer met 1-11 bij de Haamsteedse terecht. De vier dub belspelen leverden eveneens stuk voor stuk DFS-zeges op. Alleen in het dames dubbelspel kwam Net overtnet dicht bij een winstpartij. T. van der Zande en J. van de Ouden verloren de derde en beslissende set met 17-18 van A. Ritterbex en A. Schreurs. In de derde klas deed zich de voor bije week de opmerkelijke situatie voor, dat een team zich terug moest trekken uit de kompetitie, zo dicht voor het einde van het gebeuren. Het derde team van DFS zag het plotse ling niet meer zitten, waardoor de wedstrijd tegen Zierikzee IV als eerste van het programma verdween. Winst op Haamsteedse ploeg had de Zierikzeese formatie het kampioen schap opgeleverd. Na het terug reke nen van de stand bleek Zierikzee IV nu echter ook zonder te spelen de ti tel binnen te hebben. ZSC III deed de afgelopen week slechte zaken. Het als tweede geklas seerde Scharendijke team speelde in eigen zaal met 3-3 gelijk tegen Renes se en moest twee dagen later zelfs een 5-1 nederlaag innemen bij Torpedo. Door deze resultaten is de afstand met Zierikzee IV zo groot geworden, dat de koploper nu al kompleet niets meer kan gebeuren met nog twee wedstrijden te gaan. Renesse haalde bij ZSC III drie winstpunten binnen via P. Peterse in het heren enkelspel, Peterse en J. Merland in het heren dubbelspel en M. de Jong en W. Dor reman in een van de twee gemengd dubbelspelen. Voor ZSC III skoorden N. Smits in het dames enkelspel, K. Dorreman en R. Louwerse in het da mes dubbelspel en G. de Voogd en N. Smits in het tweede gemend dub belspel. Tegen Torpedo werd de eer gered door G. de Voogd en T. Petiet in het heren dubbelspel. K. van de Male, M. Bolle, K. van de Welle, R. Blom en M Boogert verzamelden de Brouwse punten. De stand in de derde klas: Zierikzee IV 8 7 1 0 31-17 15 ZSC II 9 4 1 4 28-26 9 Torpedo I 8 3 1 3 22-26 9 Drei schorl 8 3 1 4 26-22 7 DFS II 8 1 4 3 20-28 6 Renesse I 9 1 2 6 23-31 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5