Huurprijs sportzaal Raamstraat moet drastisch verhoogd worden Bru feliciteerde massaal jubilerende commies D. W. Bal c Bouw voorsorteercentrum in Zierikzee van start J 6 4^ 2t/ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie Financiën Zierikzee Gebruikers: Dat kunnen we niet opbrengen Dinsdagavond in verenigingsgebouw: m 8i i.r ^|V,VÓ- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 3 maart 1983 139ste jaargang Nr. 23279 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Nieuwe voorzitter wetswinkel ZIERIKZEE - „Niet de gebruikers van de gymzaal in de Raamstraat zijn het slachtoffer, maar de mensen, die al jarenlang zijn aangewezen op het gebruik van de duur dere niet-gemeentelijke gymzalen". Dat zei wethouder L. J. van Gastel dinsdagavond tijdens een openbare ver gadering van de kommissie financiën toen advies werd gevraagd over het voorstel de huurprijs per uur voor de gymzaal in de Raamstraat te verhogen van 8,55 naar 17,90. Een verhoging van meer dan honderd procent, die de gemeente in de loop van vier jaar wil doorvoeren. Deze kwestie kwam reeds eerder aan de orde in de kommissie sport en in de vergadering van de sportraad. Evenals toen werd dinsdagavond ge wezen op de ongelijkheid, die is ont staan tussen de verschillende sport verenigingen. Vier klubs, te weten: Tafeltennis vereniging Scaldina, gymnastiekve reniging „Delta Sport", atletiekve reniging „Delta Sport" en voetbalve reniging Zierikzee, maken gebruik van die zaal in de Raamstraat, het enige gymnastieklokaal van de ge meente Zierikzee. De overige sport- klubs zijn aangewezen op de duurde re zalen van de Rijksscholengemeen schap, de Christelijke Scholenge meenschap en de Z.L.M. De uurprijs van deze zalen is volgens de rijks norm vastgesteld op 17,90, terwijl de gemeente voor de zaal in de Raamstraat tot nu toe slechts 8,55 per uur in rekening bracht. Een scheef gegroeide situatie, die volgens de voorzitter nu te laat moet worden rechtgetrokken. „Niet lollig" ,,Ik vind dit ook niet lollig, maar als we het niet doen zakken we af naar een situatie, waarin het mo ment komt dat de sleutel van de Raamstraat-zaal voorgoed moet wor den ingeleverd", aldus Van Gastel. Oud-direkteur heit eerste paal ZIERIKZEE - ,,\Ve mogen erg veel waardering hebben voor de mensen van de besteldienst van ons ressort, dat zij hun werk onder zulke slechte huis vestingsomstandigheden moeten verrichten. Aan deze onhoudbare toestand komt straks echter voorgoed een einde, wanneer deze nieuwbouw zal zijn vol tooid." Deze woorden sprak de post-direkteur van het PTT-ressort Zierikzee, de heer C. Karremans, woensdagmiddag tijdens de officiële bijeenkomst ter gelegenheid van het heien van de eerste paal voor het nieuwe voorsorteercen trum aan de Haringvlietstraat in Zierikzee. Deze officiële handeling werd ver richt door de heer H. M. van der Post, oud-direkteur van het ressort. „Het is aan de heer Van der Post te danken dat er hier nu gebouwd gaat worden. Hij is de man, die gevochten heeft voor een betere huisvesting voor on ze besteldienst", aldus de heer Kar remans. De nieuwbouw zal, volgens de planning gereed zijn in augustus. De officiële ingebruikname zal in Hij gaf daarmee aan - en bevestigde dat ook op een vraag van de heer D. van der Wekken (PvdA) - dat de huur prijs op grond van twee argumenten verhoogd dient te worden: de reeds genoemde gelijkschaling tussen alle zaalsportbeoefenaars, maar ook de exploitatielast voor de gemeente. In vesteringen als het vorig jaar aange bracht nieuwe dak en de dit jaar te vernieuwen vloer, hebben op dat laatste ook hun invloed. De voorzitter van tafeltennisvere niging „Scaldina" Sjaak Vermeulen en woordvoerder van gymnastiekve reniging „Delta Sport" Hans Does maakten gebruik van het spreek recht voor de publieke tribune en ga ven zoveel mogelijk tegengas tegen de voorgenomen rigoureuse verho ging. De Scaldina-voorzitter kon een heel eind meegaan met het argument,' dat er geen onderscheid gemaakt diende te worden tussen de verschil lende sportbeoefenaars. Hij vroeg zich echter af waarom de gemeente Zierikzee zich moest richten op de ho ge rijksnorm, die voor het gebruik van andere zalen geldt. Vermeulen adviseerde eens naar de uurprijzen voor de gymzalen in omliggende ge meenten te kijken. „Wij kunnen toch niet helpen, dat Zierikzee maar één zaal heeft", aldus de voorzitter van de tafeltennisvereniging. Weg niet afsnijden De woordvoerder van Delta Spoi't- gymnastiek kon zich daar volledig bij aansluiten. Hij had becijferd, dat de huurverhoging voor zijn vereni ging een extra belasting van 4.00(\ - per jaar zou betekenen. Dat is een enorme prijsverhoging voor een ver eniging met 220 a 240 leden", aldus Hans Does. Hij vestigde in dit ver band ook de nadruk op het grote aan tal jeugdleden, die Delta Sport telt. „Snijd die weg naar sportbeoefening door de jeugd niet af door het ons zo moeilijk te maken", aldus Does. Naast het sporten in de Raamstraat zaal, maakt Delta Sport ook gebruik van de zaal van de Z.L.M., hetgeen een bedrag van 10.000,- op jaarbasis vergt. De heer Does liet desgevraagd we ten, dat de gymtoestellen en verdere materialen in de Z.L.M.-zaal uitste kend zijn, maar dat juist in de Raamstraat vrijwel alle toestellen ZIERIKZEE - De gymnastiekzaal in de Raamstraat vormde dinsdagavond tijdens de openbare vergadering van de kommissie financiën onderwerp van diskussie. Om te komen tot een gelijkschaling van alle zaalsportbeoefenaars, zal het uurtarief van deze enige gemeentelijke zaal in de loop van vier jaar verhoogd moeten worden van f 8,55 tot f 17,90. zijn afgekeurd, zodat Delta Sport meestal met eigen toestellen moet slepen. De leden van de kommissie financiën bleken het in elk geval ero ver eens, dat toestellen en materialen in orde moeten zijn als straks die drastische huurverhoging zal worden doorgevoerd. De heer J. J. Geleijnse (VVD) had „geweldig veel moeite" met het voorstel, maar wgs van mening, dat men niet buiten deze huurverhoging zal kunnen. Hij maakte nog wel de kanttekening, dat het ministerie van ekonomische zaken toestemming zal moeten verlenen voor die huurverho ging van 25% gedurende de komende vier jaar. Eerst overleg De heer Van der Wekken liet weten ook „bijzonder veel moeite" met dit voorstel te hebben. Hij wees erop, dat Zierikzee geen enkele sportvoor- ziening heeft, die kostendekkend is; dat uitgangspunt diende ook in deze diskussie naar zijn mening overeind gehouden te worden. Verder vroeg hij zich af of Zierikzee nu beslist, die rijksnorm moet volgen. Hij pleitte bij het kollege eerst eens met de ge bruikers van de Raamstraatzaal te overleggen en pas daarna een voor stel te formuleren. Van der Wekken zei niet te ontken nen, dat een zekere verhoging van de huurprijs noodzakelijk zal zijn. De voorzitter gaf te kennen geen enkel probleem te hebben om met genoem de gebruikers in overleg te treden. De heer K. T. de Jonge (SGP) zei wel te voelen voor een gelijkschake ling tussen de diverse sportbeoefe naars en ook de heer L. S. P. van Velthoven (CDA) sprak over „gelijke monniken, gelijke kappen". De meerderheid van de kommissie adviseerde derhalve voor die gelijk trekking, terwijl Van der Wekken eerst genoemde overleg wilde zien plaatshebben voordat er definitieve voorstellen tot huurverhoging uit de bus rollen. Allen waren het erover eens, dat in elk geval de toestellen in de Raamstraatzaal verbeterd moeten worden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. september van dit jaar gebeuren. Het gebouw, dat voor het eerst een defi nitieve scheiding tussen de loketten- dienst en de besteldienst van de PTT in Zierikzee zal bewerkstelligen, wordt gebouwd door Slavenburg te Schiedam/Dordrecht, terwijl de di- rektievoering in handen is van het architektenbureau Rothuizen en 't Hooft b.v. te Middelburg. Nadat het hei-kartvei tuas gebeurd, ontbrandde een grote partij vuurwerk om aan te geven dat de eerste paal in de grond zat. De wind was er op dat moment de oorzaak uan dat de heer Van der Post en zijn assistent temidden uan het knallend geweld verzeild raakten. BRUINISSE - „Publiek applaudiseert voor vuurwerk, maar nooit voor een zonsopgang-", aldus gemeentesekre- taris B. de Groot, dinsdagavond in het Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Deestraat. Als direkte chef voer de De Groot het woord op de receptie van commies D. W. Bal naar aanleiding van zijn 25-jarig ambtsjubileum. De vergelijking met een zonsopgang sioeg op Bal, waarvan De Groot zei: „We hebben je verdiensten stilzwijgend aanvaard en zelf herinnerde jij er ons nooit aan, omdat geldingsdrang je volkomen vreemd is". Ambtenaar zonder geldingsdrang" „Bal 25 jaar in ambtenarenland. 't Is niet niks, en dat in Bru, waar je toch wel een sterk hart moet hebben en een groot inkasseringsvermogen!" Over het eerste begin bij de gemeente zei de sekretaris: „Je was zo'n beetje het paard van de schilleboer: je ging 's ochtends op stap en vond je weg zonder koetsier. Trouwens, wie zou jou de weg naar huis moeten vertellen?" „Iemand vroeg mij: welke leuke dingen heb je met Bal meegemaakt? Ik heb toen gezegd dat het met Bal al tijd leuk was, en dat is toch wel de beste aanbeveling die we je mee kun nen geven. Je gelijkmatig karakter is daar niet vreemd aan", aldus de heer De Groot. Namens het personeel bood hij de jubilaris een set dopsleu- tels aan met daarbij een pak schroe ven en moeren. Hart op de tong „Het dienen van de Bruse gemeen schap is bepaald geen sinecure", al dus burgemeester T. C. Hekman, „en met het bekende hart op de tong wek ken wij bij buitenstaanders nogal eens de indruk een verdeeld en emo tioneel volkje te zijn, waarin het flink kan stormen. Anderzijds is er de positieve ervaring, dat onder de Bruse gemeenschap een sterk meebe leven is bij hoogtepunten, maar ook bij dieptepunten. Ik dacht, meneer Bal, dat u als geboren Bruënaar daar van kunt getuigen". Het leven van de jubilaris kende vooral de eerste dertig jaar veel diep tepunten, met onder meer de oorlog en deportatie en terugkomst als oor logsslachtoffer. De burgemeester kon uit eigen bittere ervaring goed met Bal meevoelen. De burgemeester erkende dat de heer Bal voor hem persoonlijk een belangrijke vraag baak is, wegens zijn enorme kennis van de gemeente en noemde de jubi laris een voorbeeld voor velen. Namens het gemeentebestuur over handigde de burgemeester de in amb telijke kringen welbekende envelop pe met inhoud. Mevrouw Bal kreeg een bos tulpen. Wf Oud-wethouder W. van Gilst hield een humoristische toespraak, uiter aard in het Bru's, maar wist ook een ernstige toon aan te slaan. Bij de al genoemde dieptepunten van Bal's jonge jaren dacht Van Gilst aan Psalm 90, waarin gesproken wordt over moeiten en verdriet. Ook het Bijbelwoord dat de dagen van Mozes hard voorbij vlogen, bracht Van Gilst in herinnering. „Dat wou er vroeger niet in, maar hoe ouder je wordt, hoe meer je daarbij stilstaat", aldus de oud-wethouder. Het was Van Gilst die 25 jaar gele den Bal bij de gemeente introduceer de als gemeentebode, met een salaris „teveel om te sterven en te weinig om van te leven". Uitvoerig bracht Van Gilst in herinnering hoe er mos sels gekookt werden tijdens de raadsvergaderingen van eertijds. „Er zat een grote zoute ring in de tafel van de pan met mossels. De ver gaderingen duurden altijd tot in de kleine uurtjes, ik heb het eens meege maakt dat het al licht werd toen we naar huis gingen. Logisch dat je dan wat te eten (en te drinken) moest heb ben en daar zorgde Bal dan voor". Namens de Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (het vroege re N.C.B.O.) bood Van Gilst een bloemstuk aan, overhandigde door de sekretaris van de Federatie afdeling Bru, Koos de Bil. Ik Dank U Hoewel de jubilaris zei geen spre ker te zijn, had hij zijn dankwoorden nétjes verpakt in drie punten: „Dat gebeurt op een ander terrein wel meer aan de drie worden Ik Dank U. hing Bal zijn toespraak op. Vanwege de volgorde beginnend met Ik, waar hij stil stond bij zijn le- Vervolg pag. 3 Verwachting tot vrijdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur onge veer nul graden; middagtemperatuur rond 9 graden; weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 7 maart. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 5 Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min;temp.: 4 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 5 Maandag: Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 4 maart Zon op 7.22, onder 18.24 Maan op onder 9.46 Laatste Kwartier: 6 maart (14.16) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 4 maart 6.23 18.56 0.00 12.37 Doodtij: 8 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen zijn er wolken velden en is het vrijwel overal droog. De druk is laag tennoorden van IJs land en hoog boven het vasteland van Europa. Bewolking van de diepe depressie nabij IJsland trekt over Engeland langzaam naar onze omge ving. Uit de bewolking valt boven de Britse eilanden regen, maar doordat de druk ten zuidwesten van Ierland stijgt en boven het vasteland van Eu ropa hoog blijft zijn de regenkansen bij ons klein. De temperatuur daalt vannacht tot om het vriespunt. De middagtemperatuur ligt vrijdag rond de 9 graden. Er is weinig wind. ROTTERDAM - De werkgevers in de Rotterdamse en Amsterdamse ha ven hebben zich woensdag in het c.a.o.-overleg met de vervoersbonden FNV en CNV afwijzend opgesteld tegenover een plan tot arbeidstijd verkorting van tien procent voor de gehele haven. Zij willen het overleg hierover alleen voeren in de afzon derlijke sectoren, omdat de behoefte per sector verschillend is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1