üruo 9 I i Bouw Sportcentrum 'Krayestein' wordt maandag 28 februari weer opgepakt na vijf maanden stilte Jtietnisso Leerlingen vijfde klas ondernemen aktie tegen hondepoep in Poortambacht DE ZIERIKZEESCHE COURANT Financiële perikelen door Amro-bank opgelost Cees Bom: Deze tijd maar zo snel mogelijk vergeten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Vrijdag 25 februari 1983 139ste jaargang Nr. 23276 ,v\G\AtÊ B'.B'JQJ- WAARIN OPGENOMEN - r.'-^ (1797 - 1889) In dit nummer: Geïntegreerd onderwijs in Sirjansland r i F Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 in de wintermaanden maandag en dinsdag gesloten, uitgezon derd diners en partijen. ZIERIKZEE - Gisteravond werden tijdens de jaarvergadering van de U.V.V., die werd gehouden in het ontmoeting scentrum van het V. V. V. aan het Kerkhof in Zierikzee, een aantal nieuwe medewerksters geïnstalleerd. Op de foto ziet u de dames van Ballegooijen, Brandenbarg, Brinkman, Heijboer, Heijneman, de Jong, Ornee, van Vossen, Willemse, Swartz en Frieling. BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - Het is donderdagavond 24 februari om streeks kwart over acht als ten huize van Cees Bom in Burgh-Haamstede de telefoon overgaat en Robert-Jan Pothaar uit Zierikzee informeert hoe de zaken ervoor staan. „Het is allemaal voor elkaar", antwoordt Bom met een diepe zucht van welgemeende opluchting. „Als de weersomstandigheden het toestaan gaat Bouwbedrijf Pellikaan maandag aanstaande (28 februari, - red.) weer verder met de werkzaamheden". Ook voor Pothaar is het bericht waarschijnlijk de prettigste tijding, die hij de afgelopen vijf maanden te horen kreeg. Het is inmiddels ongeveer zeveneneenhalve maand gele den sinds de Westerschouwse burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer op woensdag 14 juli 1982 de eerste paal de grond in joeg voor wat een kolossaal sportkomplex zou moeten gaan worden in haar gemeente. Sinds die tijd is er evenwel heel wat gedaan en niet gedaan wat toen met zoveel trots werd aangekondigd. Naast het Zierikzeese Sportcentrum Onderdak zou Schouwen-Duiveland er eind oktober/begin november 1982 een tweede grandioos sportkomplex bijhebben. Op 22 december 1982 zou „Krayestein" officieel en feestelijk geopend worden. Maar er ging duidelijk iets fout. Sinds enkele uren is die fout, om het zo maar eens te blijven betite len, verleden tijd. Onder de direktie van de broers Arie en Cees Bom, de direktie spor tief van Robert-Jan Pothaar en de financiële impulsen van de Amro-bank wordt de draad weer opgepakt, daar waar hij ongeveer vijf maanden geleden definitief gebro ken leek. ZIERIKZEE - Enkele leerlingen van de vijfde klas uan de lagere school 't Kofschip nemen binnenkort bezems, harken en scheppen ter hand om het gras te schonen van hondepoep. in de hallen. Alles wat geweest is, is geweest. Wat voor ons telt is het komplex er zo vlug mogelijk te krij gen, dat de bal kan gaan rollen. Ver der telt er niets meer". Vertrouwen Bom vertelt, dat hij en zijn broer er zich terdege van bewust waren, dat er niet zo veel mensen meer waren, voor wie het sportkomplex ooit wer kelijkheid zou worden. „Dat is ook wel een beetje begrij pelijk, maar zij zijn er altijd in blij ven geloven, en ik denk, dat dat ook wel moest. Anders had je zo wel kun nen stoppen. We zijn ontstellend blij, en niet alleen voor ons zelf, maar ook voor iedereen - met name de sporters - die zo enthousiast waren over de komst van „Krayestein", dat we het vertrouwen hebben kunnen krijgen van de direkte van de Amro-bank en dat zij alsnog met ons in zee zijn ge gaan. Voor ons was en is het een haal bare zaak en we hebben de Amro- bank-direktie voor ons kunnen win nen. Ook zij geloven in het projekt. Het moet er nu maar heel snel ko men, zodat ons gelijk bewezen wordt". Na een voorbereidingsperiode van drie a vier jaar startte de bouw van Sportkomplex „Krayestein" op 14 juli 1982 officieel door de officiële handeling van de Westerschouwse burgemeester. Door het in werking stellen van een artikel negentien- procedure kwam de bouw van het komplex in een stroomversnelling. Door deze procedure toe te passen werd een jarenlang proces met be handeling van bezwaarschriften om zeild, Door het meenemen van een aantal gegronde bezwaren in een ge-., wijzigd ontwerp kon de bouw ver sneld starten. „Eigenlijk iedereen dacht toen, dat de zaken financieel rond waren", vertelt Robert-Jan Po thaar. „Er stond evenwel niets zwart op wit, maar inmiddels begon Pelli kaan wel aan de eerste werkzaamhe den. Toen op een bepaald moment de termijn verstreek, waarbinnen het eerste bedrag a 500.000,- betaald moest zijn en het geld er nog steeds niet kwam, toen begon iedereen zich te realiseren, dat er iets wel eens niet goed zou kunnen zitten. Pellikaan ging nog veertien dagen langer door, maar stelde toen een ultimatum: Als er morgen geen geld is, stoppen wij meteen". Uitgestorven Het afgesproken bedrag kwam er niet. Pellikaan vertrok met het kom- plete materiaal, maar de firma Bom Advertentie „Het spreekt voor zich, dat we ont stellend blij zijn, dat het allemaal alsnog zo goed op zijn pootjes terecht gekomen is", erkent Cees Bom in een eerste kommentaar op de overeen komst met de Amro-bank, die don derdagavond tot stand kwam. „We hebben ons vijf maanden lang alles behalve lekker gevoeld, maar we zijn van plan om deze periode maar zo snel mogelijk te vergeten. We gaan er ons nu weer voor de volle honderd procent voor inzetten, dat de hele bouw er in de kortste keren staat. Bouwbedrijf Pellikaan uit Tilburg heeft ons de uitdrukkelijke belofte gedaan, dat er alles, maar dan ook al les aan gedaan zal gaan worden om zo spoedig mogelijk sport te hebben Lagere school 'f Kofschip Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur omstreeks 5, middagtemperatuur ongeveer 8 gra den; matige zuidwestenwind, wind kracht 4. ZON- EN MAANSTANDEN 26 febr. Zon op 7.34, onder 18.13 Maan op 16.55, onder 7.35 27 febr. Zon op 7.32, onder 18.15 Maan op 18.22, onder 8.05 28 febr. Zon op 7.30, onder 18.16 Maan op 19.47, onder 8.28 Volle Maan: 27 febr. (9.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 febr. 2.05 14.59 8.05 20.29 27 febr. 2.42 15.54 8.49 21.09 28 febr. 3.14 16.44 9.38 21.54 Springtij: 1 maart WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 1 maart: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: n.west 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 4 ZIERIKZEE - De vijfde klas van de openbare lagere school 't Kofschip te Zierikzee wil het gras in de wijk Poortambacht zoveel mogelijk vrijwaren van honde poep. Na schooltijd brachten de leerlingen hun vrije tijd door met voetballen en andere spelletjes in de buiten lucht. In de buurten, waar de kinderen zich vermaakten, werden ze weggestuurd door de bewoners. Klachten over lawaai-overlast en angst voor beschadigingen aan de auto's leidden ertoe dat de schoolkinderen hun vertier elders moesten zoeken. De grasvelden zou een goed alter natief zijn, ware het niet dat deze - volgens de kinderen van de vijfde klas - bevuild zijn door uitwerpselen van honden. „Op enkele vierkante meters zie je er wel twintig liggen," zei een leerling. Zij vragen zich af of er geen mogelijkheid bestaat om be paalde grasdelen in Poortambacht aan te wijzen als de plaats, waar de honden uitgelaten kunnen worden, zodat niet al het gras vervuild wordt. Onderwijzer S. van Genderen be vestigt dat het aantal uitwerpselen een probleem vormt voor de kinde ren. „Ze hebben er echt veel last van. Ze kunnen niet fatsoenlijk spelen, zonder dat de schoenen vies worden", zegt hij. Vlak voor de krokusvakantie nam een aantal leerlingen uit de vijfde klas het initiatief tot een handteke- ningenaktie in Poortambacht. Onge veer driehonderdvijftig handteke ningen werden opgehaald. Binnen kort willen de kinderen het veldje naast de school aan de Scheldestraat schoonmaken. Een soort mini- protest dus. „Nou, we willen er niet echt een demonstratie van maken, maar we willen de mensen (en de ge meente) er wel op wijzen hoe erg het is. Hierdoor proberen we de aan dacht te vestigen op het probleem," aldus onderwijzer Van Genderen. Ongeveer twintig kinderen uit de vijfde klas gaan dan met harken, scheppen en bezems aan de slag om het gras schoon te maken. Een soort protest op speelse wijze dus, maar wel serieus bedoeld. De klas heeft ook plannen om de handtekeningen aan de gemeente Zierikzee aan te bieden om het dage lijks bestuur op het probleem van de hondepoep te wijzen. „Duidelijk werd al gauw, dat ook dit geen haalbare kaart was en ook dat personeel verdween, zodat het een uitgestorven boeltje werd. Ach ter de schermen werd evenwel kei- en keihard gewerkt om de defekte scha kel weer heel te krijgen. Ruim vier maanden is onderhandeld en het is nu rond. De Amro-bank staat garant Vervolg pag. 4 Advertentie Ook voor uw BUSPENDEL naar o.a. Spanje en Oostenrijk vanaf f 180,-Pp. liet de werkzaamheden via eigen per soneel doorgaan. „Toen kwamen ook die verhalen in de wereld van die „ene man met die kruiwagen" en zo", vervolgt Pothaar. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. vonm REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1