T> Hennie Kloet mist Zeeuwse titel na ingreep van wedstrijdleiding Marrie van de Velde en Rocco de beste in L-dressuurklasse Logische eindzege voor Genie Knetemann in Ronde van de Middellandse Zee Winst en verlies voor Ouwerkerk in doublé' Erna van der Spek kampioene bij turnsters junioren Tijdens wedstrijden LR en PC Bru in manege Grol 6 VLISSINGEN - Een aantal belachelijke incidenten hebben een rare smaak gebracht aan de Zeeuwse turnkampioenshappen voor dames en junioren in Vlissingen. In alle gevallen - drie keer - speelde het Zierikzeese Delta Sport een hoofdrol. Al voordat een turnster een toestel had aangeraakt speelde het eerste incident zich af. Alle Delta Sportturnsters moesten voor de aanvang van de wedstrijden hun sponsorkleding uit trekken, omdat officiële bondsfunktionarissen wedstrijdleidster Sonja de Waal er op attendeerden, dat de turnsters niet gerechtigd zouden zijn met deze sponsornaam te lo pen. De KNGV-toestemming zou niet zijn afgegeven, hetgeen evenwel door Delta Sporttrainer Ron de Waal terecht werd ontkend. In de week voorafgaand aan de kam pioenschappen zou de goedkeuring voor verlenging zijn binnengekomen bij Delta Sport-sekretaresse mevrouw Stoutjesdijk, maar de bevestiging hiervan was in Zierik- zee achtergebleven. Ook de betreffende sponsor werd van de verlenging op de hoogte gesteld. De Waal kon de wedstrijdleidster niet overtuigen, waardoor de turnster het verder zonder trainings-outfit moesten stellen. Later ontspon zich nog een incident rond Astrid van der Spek toen deze door de onderste legger van de brug zakte en om al les kompleet te maken was Hennie Kloet hoofdpersoon in een incident rondom een al dan niet gezongen fragment in haar begeleidende muziek bij de vrije oefening, dat haar vrijwel zeker de titel kostte bij de dames. Nu werd Sandra de Leuw kampioene, toevallig wel lid van het Bruse Kwiek, waar wedstrijdleidster Sonja de Waal de trai ningscepter zwaait. Bij de dameswedstrijd - overigens met slechts een deelname van drie dames - leek Hennie Kloet voor een fikse verrassing te gaan zorgen, om dat zij haar grote rivale en titelver dedigster Sandra de Leuw schijnbaar probleemloos bij kon houden. De Zie rikzeese verspeelde uiteindelijk de titel, doordat het Eindhovense hoofdjurylid Andrea van Asten op een wel bijzonder opmerkelijke ma nier ingreep. ,,Ik hoor duidelijk zangstemmen in de muziek", stelde zij, nadat de orkestband, die Hennie Kloet begeleidde bij haar vrije oefe ning was uitgespeeld. De Eindhoven- se repte zich allerijl naar wedstrijd leidster Sonja de Waal met haar on toelaatbare konstatering. ,,Ik hoor het ook", stelde deze, nadat de or kestband was teruggeluisterd. Trompetten Doordat de reglementen zangele menten op een orkestband niet toestaan volgde de daarvoor staande straf voor Hennie Kloet. Haar puntentotaal van 8.25 punten werd met een half punt verlaagd, juist de marge die haar bij de eindaf rekening scheidde van Sandra de Leuw en een gedeelde Zeeuwse titel met de Kwiek-turnster. Bijna logisch was de reaktie van Delta Sporttrai ner Ron de Waal op het opmerkelijke gebeuren. ,,Je denkt toch zeker niet, dat ik het hierbij laat zitten", brieste hij. ,,We zijn met deze muziek ook op nationale wedstrijden geweest en daar hoorde niemand zingen. Manke ren die mensen soms iets aan hun oren? Hier horen ze trompetten zin gen". De Waal gaat in beroep bij de sek- tie wedstrijdsport om zijn gelijk en eventueel zelfs genoegdoening te krijgen. Hierbij riskeert hij echter diskwalifikatie van zijn 17-jarige pu pil, hetgeen dan weer tot gevolg heeft, dat Hennie Kloet ook niet mag aantreden op de Zuidnederlandse en nationale titelstrijd. Hennie Kloet klopte Sandra de Leuw op de onderdelen sprong en m.Hx 'ïm\ Tijdens de Delta Sport-klubkampioensckappen reikte Ria Kosters aan Erna van der Spek een nieuwe wisseltrofee uit. Ieder jaar kent de technische staf van de Zierikzeese vereniging deze toe aan die turnster, die op regionaal ge bied de meeste progressie heeft doorgemaakt. Voor 1982 kwam deze terecht bij Erna van der Spek. Een week later onderstreepte zij deze onderscheiding door in Vlissingen Zeeuwse kampioene te worden. brug, waarvoor de Zierikzeese respektievelijk 8.40 punten en 8.65 punten toebedeeld kreeg. De Vlis- singse in Bruse dienst liep een ach terstand van 0.55 punt op, een marge die zij op de balk op vijfhonderdste punt na wegwerkte. Hennie Kloet boekte op dit onderdeel 7.30 punten. Voornamelijk op de balk ondervond Hennie Kloet nog nadelige gevolgen van een ternauwernood herstelde en kelblessure. Het „avontuurtje" tij dens de vrije oefening hield haar tenslotte van de titel af. Perfekte sprong Bij de wedstrijd voor turnsters ju nioren werd er een spannend gevecht geleverd door de drie Bruse zussen Van der Spek, een duel dat uiteinde- BEZIERS - De wielerploeg van Peter Post heeft de Ronde van de Middel landse Zee kompleet beheerst. Voor de derde keer schreef Gerrie Knetemanh de meerdaagse wedstrijd op zijn naam na een schitterende tijdritzege in het tweede deel van de vierde en laatste etappe. De Kneet won zijn specialiteit in een rit tegen het uurwerk met meer dan een minuut voorsprong op de naaste belager, de Fransman Frederic Brun. De profrenner uit Huijbergen onttroon de zo zijn landgenoot Steven Rooks, die gedurende drie dagen de leiderstrui om de schouders had mogen dragen. neerkomt op een gemiddelde snel heid van 42,352 kilometer per uur, Ploegleider Post maakte de triomf van Knetemann overigens niet mee, omdat hij eerder met de geblesseerde Bert Oosterbosch naar Nederland te rug keerde. Oosterbosch kwam zon dag zwaar ten val en liep diepe vlees wonden op aan zijn linkerhand en zijn linkerbeen. Het herstel zal tien dagen vergen. Voorste groep Ook zonder Oosterbosch en Jan Raas, die wegens een abces in de mondholte niet deelnam, was de Post-brigade superieur. Leo van Vliet nam de taak waar als sprinter en zegevierde in twee etappes, waar van de tweede in het eerste deel van de laatste etappe. Knetemann hield zich betrekkelijk rustig, maar was wel steeds in de voorste groep te vinden, om uiteinde lijk via een sterke tijdrit de eindzege naar zich toe te trekken. Tegen de ontketende Knetemann was door niemand iets te beginnen. Rooks werd zevende in de tijdrit op ruim anderhalve minuut van de winnaar. Joop Zoetemelk werd in het eind klassement tweede, nog net voor Rooks, waardoor het Nederlands sukses kompleet is. Het eindklassement is: 1. Gerrie Knetemann (Ned.) 14.57,08; 2. Joop Zoetemelk (Ned.) op 1.03; 3. Steven Rooks (Ned.) op 1.07; 4. Stephen Roche (Ier) op 1.37; 5. Serge Demierre (Zwi) op 1.54; 6. Michel Laurent (Fra) op 1.58; 7. Jerome Simon (Fra) op 2.32; 8. Ludo Peeters (Bel.) op 2.37; 9. Graham Jones (GBR) op 2.43; 10. Henk'Lubberding (Ned.) op 2.45. Rooks moest in de tijdrit, evenals alle andere koereurs, diep buigen voor het meesterschap van Knete mann, die het parkoers aflegde in 32 minuten en 35,5 sekonden, hetgeen ,4 Zoals verwacht mocht worden pakte Gerrie Knetemann via een tijdritze ge de eindzege in de Ronde van de Middellandse Zee. lijk opnieuw uitviel in het voordeel van de oudste van het drietal, Erna van der Spek. Achteraf bezien had de titelverde digster dit voornamelijk te danken aan haar perfekt uitgevoerde sprong, terecht beloond met de allerhoogste waardering van de dag: 9.40 punten. Astrid en Monique van der Spek kwamen respektievelijk tot 8.55 pun ten en 8.70 punten. Op het onderdeel brug troefde Astrid van der Spek haar twee zussen ruimschoots af. Met 8.65 punten boekte ze een winst van 1.3 punt op tweelingzus Monique en van zelfs 1.6 punt op Erna. Het onder deel balk was vervolgens weer over duidelijk voor Erna van der Spek. Met 8.75 punten pakte ze 0.35 punt op Astrid en 0.55 punt op Monique. Het laatste en beslissende onderdeel, de vrije oefening ging naar Monique van der Spek, maar de 8.90 punten waren net niet voldoende om hoger te komen dan de derde plaats in de eindrangschikking. Aan de top ver anderde nog wel wat: Astrid leidde nog na drie onderdelen, maar door dat zij 0.55 punt moest inleveren op Erna kwam de titel toch terecht bij de oudste Van der Spek, zij het dat het verschil slechts 0.15 punt be droeg. Monique moest Astrid met een kwart punt voor laten gaan voor de tweede plaats. Astrid van der Spek was overigens nog hoofdpersoon in een niet alledaags incident op de brug. Toen zij tijdens haar oefening een moment vol op de onderste leg ger rustte, begaf het houtwerk het en moest er snel voor een nieuwe legger worden gezorgd. Snel duurt in Vlis singen een uur, maar daarna kon als nog worden doorgeturnd. Achter de drie Spekken, die samen voor een knap stukje turnsport zorg den, eindigden de overige deel neemsters op ruime achterstand. Ire ne Buys van Delta Sport moest zich tevreden stellen met een zesde plaats op ruim vier volle punten van kampi oene Erna van der Spek. Bij de jeugd- turnsters kwam de titel terecht bij Jacqueline Ventevogel van MTV. In een duel met Miranda van de Velde van Kwiek uit Bruinisse won zij met twee punten voorsprong. Zwakke vertoning herenhandbalploeg Delta Sport in Tilburg: 19-14 TILBURG - De herenhandbalploeg van Delta Sport heeft in de sporthal in Tilburg een zwakke wedstrijd gespeeld tegen het op de ranglijst on geveer op gelijke hoogte staande Boemerang. Na een 8-6 achterstand bij rust, verloor de ploeg van coach Cor Mol de ontmoeting met 19-14. „Er werden bijzonder veel persoon lijke fouten gemaakt", erkende Mol, „niet alleen in de aanval, maar voor al ook verdedigend". „Je zou hebben mogen verwachten, dat de ploeg lekker ontspannen aan het duel zou kunnen beginnen", meende Kees de Vos na afloop. „Het tegendeel was echter waar. Er werd gedurende grote perioden maar wat aangerommeld en de overtuiging ontbrak volledig. Het leek wel of de automatismen er wat uit waren". In Tilburg beschikte Delta Sport voor het eerst over een nieuwe van het Goese Volharding overgekomen spe ler. Cor Lagendijk kwam na zestien minuten aardig binnen door vrijwel onmiddellijk tegen een gele kaart aan te lopen. Vijf minuten later re vancheerde hij zich door het vijfde Zierikzeese doelpunt voor zijn reke ning te nemen. Onnauwkeurig Tot aan de achtste minuut gingen de partijen goed tegen elkaar op, het geen resulteerde in een 3-3 tus senstand, Voor Delta Sport skoorden Jaco Vleeshouwer en Bert de Vos (twee keer). Hierna verwarden de bezoekers zich echter meer en meer in een on nauwkeurig spelletje, dat Boeme rang in staat stelde simpel van de te genstander weg te lopen. Pas bij 6-3 herpakte Delta Sport zich enigszins, maar een echte bedreiging werd de ploeg geen moment meer voor de Til- burgers. „Er werd erg zwak verde digd, waarbij vooral de werphand van de tegenstander niet in bedwang werd gehouden", stelde Cor Mol vast. Bert de Vos, Cor Lagendijk en Kees de Vos uit een strafworp tekenden voor de resterende treffers in de eerste helft. In de tweede minuut van de tweede wedstrijdhelft mocht Jaco Vleeshouwer de enige twee minu- tenstraf van de wedstrijd uitzitten, maar ondanks een ondertalsituatie zorgde Kees de Vos uit een strafworp voor 9-7. Na negen minuten leek Del ta Sport terug in de wedstrijd te ko men, toen achtereenvolgens Bert de Vos en Piet van Dalen skoorden en de Zierikzeese ploeg daardor op 10-9 kwam, maar in plaats van de in de lucht hangende gelijkmaker drukte Boemerang plotseling door naar 14-9. Strafworpen In de twaalfde minuut zag Kees de Vos binnen vijftien sekonden twee strafworpen gestopt, waarna Piet van Dalen later als scherprechter vanaf zeven meter ging fungeren. Twee keer kort achter elkaar doel puntte Van Dalen, maar de marge van twee doelpunten bleef voortdu rend gehandhaafd. In de laatste ze ven minuten voerde de thuisploeg de voorsprong met aardig handbal op naar 19-14 door een hele serie verde- digingsfouten aan Delta Sport kant. In de tweede helft zorgden Kees de Vos en Piet van Dalen met ieder drie en Bert de Vos met twee treffers voor de Zierikzeese produktie. ZIERIKZEE - In de dameshandbalkompetitie boekte de ploeg van Ouwer kerk in twee wedstrijden kort achter elkaar een winst- en een verliespartij. Eerst kreeg de ploeg van Henk Snijders met 12-5 klop van Volharding, maar later revancheerden de Ouwerkerkse dames zich door HVH uit Hulst met 10-5 aan de zegekar te binden na een 9-1 ruststand. Tegen Volharding kwam Ouwer kerk door Marja Otte op voorsprong, maar ondanks voortreffelijk verde digen via een 3-2-1 verdediging kwa men de Goese dames toch nog aan een voordelige 3-1 ruststand. In de twee de helft leek Ouwerkerk aan te kun nen blijven klampen, toen Erna Bak ker 2-3 skoorde, maar het vele loop werk brak de thuisploeg toch op. Via 3-6 werd het uiteindelijk 5-12. Hoofd rolspeelster in het duel was Ouwer kerk-keepster Diana Bakker. De resterende drie treffers kwamen op het konto van Marja Otte. Agressief Ondanks de eerder gespeelde wedstrijd tegen Volharding startte Ouwerkerk sterk tegen HVH. Corine Rens tekende voor de eerste treffer en Marja Otte voerde de skore op tot 2-0. Door opnieuw het agressieve ver dedigende spel te spelen, kreeg HVH aanvallend weinig mogelijkheden. Slechts één keer konden de Hulsterse aanvalsters Diana Bakker passeren, maar daarna voerde Ouwerkerk de voorsprong gestaag op tot een 9-1 ruststand. Erna Bakker bracht 3-1 op haar naam en Cora Neele bepaalde de ruststand op 9-1. De overige vijf tref fers kwamen op naam van Marja Ot te. Verdedigend speelden Clazien Ruiter en Adrie Harinck een goede partij. In de tweede helft mocht HVH nog iets terug doen, maar de winst bleef voor Ouwerkerk (10-5). Het tweede handbaldamesteam van Delta Sport klopte de Hulsterse formatie van HVH eveneens. De eindstand werd hier 9-6. Minder goed verging het de eerste damesformatie van de Zierikzeese vereniging. Bij Walcheren II werd met 10-6 verloren en het degradatiespook staat erg dicht bij. Verlies was er ook voor de tweede herenploeg van Delta Sport bij Utopia II (22-14). De meisjesaspi ranten van Delta Sport boekten een ruime 14-9 zege op Walcheren I en de leeftijdsgenoten van Ouwerkerk klopten KHV in eigen zaal met 6-8. De meisjes-pupillen van Ouwerkerk MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 22 februari 1983 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 uit opslag handel en coö peratie 52,00 - 52,50; tarwe, basis 16'%, uit eigen opslag 53,00 - 54,50; zomergerst (brouwgerst), ba sis 16 57,00 - 58,00; voergerst, basis 16 48,50; haver 46,50; erwten (kleine groene) 79,00 - 85,00; Capucijners 69,50 - 77,50; Schokkers 77,50-/ 88,00; bruine bo nen, vrij van grond en halve bonen, 18 vocht, 115,00 - 122,50; karwij (boerenschoon) 217,00 - 221,00; karwij (prima doorsneekwaliteit) 223,50 -ƒ 237,50; blauwmaanzaad, geschoond en droog 380,00 - 415,00. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 14,50-/ 16,00 per 100 kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen 15,50 - 16,50 per 100 kg. Voederaardappe len 9,00 - 10,00 per 100 kg. Exklu- sief b.t.w. Notering Rotteramse Beurs dd. 21 februari 1983: Bintje 35-50 mm 13,75 - 14,25 per 100 kg; Bintje 50 mm opwaarts 19,75 - 20,25 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, 40 mm opwaarts, 4,00 - 8,50 per 100 kg. Op auto geleverd. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, uit de schuur, op auto geleverd, 0,40 - 0,55 per kg. Exklu sief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 325,- 375,—; dijkhooi 250,325,—; tarwestro 135, 150,—; gerstestro 160,175,—; haverstro 110,— - 120,—; Rood- zwenk 190,220,—; Rietzwenk 190,- - 220,-; Veldbeemd 220,- 250,—; Raaigrassen 220,— -ƒ 235,—. Op aiito geleverd en exklu sief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 23-2. Totaalaanvoer: 8161, waaronder: runderen 2626, Spelmoment uit de dameshand bal wedstrijd tussen Ouwerkerk en HVH uit Hulst. De Ouwerkerkse topskoorster Marja Otte in duel om de bal met een van de Hulsterse da mes. verloren van KHV met 4-1 en verlies was er ook voor de welpen van Delta Sport. Bij Volharding kwam een 8-1 eindstand in de boeken. De jongens aspiranten van Delta Sport verloren in Zierikze met 10-11 van Walcheren. graskalveren 352, vette kalveren 39, nuchtere kalveren 2867, schapen 1317, lammeren 9, geiten 15, slacht- varkens 936, en slachtrunderen 1480. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2550 - 3250; guiste koeien 1400 - 1950; kalfvaarzen roodbont 2150 - 3200; zwartbont 2050 - 2900; klamvaarzen 1700 - 2150; guiste vaarzen 1600 - 2050; pinken 925 - 1825; graskalveren 650 - 1350; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 150 - 555; zwartbont 100 - 335; weidescha- pen 100 - 170; lammeren 80 - 185; vette schapen 180 - 265; vet te lammeren 200 - 300. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 8,70 - 9,35, 2e 7,60 - 8,70; vaarzen le 7,55 -ƒ 8,70, 2e 6,85 - 7,55; koeien le 7,55 - 8,55, 2e 6,55 - 7,55, 3e 6,25 - 6,55; worstkoeien 5,75 -ƒ 7,00; dikbillen extra kwaliteit 9,50 - 12,50. Prijzen per kilogram levend ge wicht: Vette kalveren le 6,75 -ƒ 6,90, 2e 6,60 - 6,75, 3e 6,40 -ƒ 6,60; slachtzeugen le 2,75 - 2,90, 2e 2,60 - 2,75, 3e 2,45 - 2,60. Overzicht; melk- en kalfkoeien: aanvoer groter, handel normaal, en prijzen gelijk; guiste koeien: aanvoer gelijk, handel normaal, en prijzen normaal; graskalveren: aanvoer gro ter, handel stroef, en prijzen gelijk; vette kalveren: aanvoer gelijk, han del vlot, en prijzen hoger; nuchtere kalveren: aanvoer groter, handel traag, en prijzen lager; schapen en lammeren: aanvoer groter, handel normaal, en prijzen hoger; fokzeu- gen: aanvoer groter, handel lui, en prijzen lager; slachtvee: aanvoer gro ter, handel lui, en prijzen gelijk. RENESSE - Tijdens een door de landelijke ruitervereniging en ponyklub Bru in manege Grol in Renesse georganiseerde dressuurwedstrijd voor pony- kombinaties zijn twee klasse-overwinningen bij kombinaties van de Schouw- se Ruiters terecht gekomen. De gekombineerde M- en Z-klasse werd een zege voor Simone Stahlie met Diamond van de organiserende vereniging, maar in de L-klasse pakte Marrie van de Velde met Rocco de winst, terwijl Arianne Hanse met Liza de oranje rozet in de B-klasse in ontvangst mocht nemen. Jury Knook uit Willemstad toonde zich in Renesse in een gulle bui en deelde aardig wat winstpunten uit tijdens een goed georganiseerd konkoers. Tot de hoogste skore van de dag kwam Marrie van de Velde met Roc co in de L-klasse. De enige in de bak verschijnende L2-kombinatie totali seerde 128 punten, maar ze boekte daarmee slechts een enkel punt meer dan Marian Jumelet met Romeo van de LR en PC Bru. Opnieuw een punt minder was er voor Willem de Boer met Melcha. Zijn puike totaal van 126 punten leverden hem evenwel niet meer dan een derde plaats op. De Oranjezon-kombinatie Nicky Abra- hamse met Laika werd vierde en zij mocht dank zij de 120 punten, die de jury toekende ook nog net een winst punt toevoegen aan haar totaal. Manita Simonse met Evalien van de Schouwse Ruiters eindigde op de vijfde plaats met 118 punten. Simone Stahlie In de gekombineerde M/Z-klasse ging de overwinning niet naar de als favoriet gestarte Wilma Beun met Ajax van Oranjezon, maar naar Si mone Stahlie met Diamond van de organiserende vereniging. Deze Kerkwerfsc kombinatie kreeg 118 punten op haar startkoe- pon, een punt meer dan Maja Beun met Amigo. Zowel de kombinatie van Bru als van Oranjezon reden een M-proefWilma Beun en Ajax, de eni ge Z-kombinatie die in Renesse in de bak kwam. reikte naar 115 punten. Het was overigens bijzonder span nend in deze gekombineerde klasse, want ook de nummers vier en vijf klasseerden zich in het kielzog van de beteren. Ellen van Dijke met Do nald kreeg 114 punten en Monique van der Werve en Natascha totali seerden twee punten minder dan hun klubgenoten. Ook in de B-klasse ging de zege naar een kombinatie van de Schouw se Ruiters. Arianne Hanse kwam met Liza uit op 122 punten, ondanks een ogenschijnlijk verkrampt gereden proef. Jury Knook zag het evenwel duidelijk anders, gezien zijn zeker niet geringe waardering. Corry Krabbe reed zich met haar pony Sil via naar een verdienstelijke tweede plaats. Deze Schouwse Ruiterkombi- natie kwam uit op 118 punten. De wedstrijden in manege Grol werden verreden onder de reglementen van LRU Nederland. Simon Stahlie hield met Diamond de eer hoog van de organiserende vereni ging Bru. Zij pakten de eerste plaats in de gekombineerde M/Z-klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6