HET FLAT-MYSTERIE BOTENVERHUURDERS VOELEN NIETS VOOR OPEN VISSEIZOEN Voorlopig geen tennis- en ijsbaan in Scharendijke Dit biedt de beeldbuis Poltergeist, Billy Turf en Tiroler Slippertjes Reeks inbraken opgelost „SUKSES" Minister positief over kamperen op landgoederen Bernadette wint Songfestival ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 februari 1983 Nr. 23275 5 YERSEKE - Schippers die hun boten verhuren voor de sportvisserij op zee voelen niets voor het voornemen van staatssekretaris Ploeg van landbouw en visserij de gesloten visperiode af te schaffen. De Sportvisserskombinatie Oosterschelde in Yerseke heeft de bewindsman geschreven grote schade van een geheel open visseizoen te zullen ondervinden. De organisatie meent dat al le verhuurders er een duidelijk nadelige invloed op hun exploitatie van zullen hebben. Volgens sekretaris A. G. Pijnsse van der Aa van de kombinatie gaan veel sportvissers in maart, als het visseizoen voor het binnenwater (en kele wateren uitgezonderd) is geslo ten, de zee op aan boord van speciale schepen. „Juist in maart begint, na de winterperiode, in Zeeuwse wate ren, Noordzee en Waddenzee de plat vis te bijten en stromen de vissers toe. Door de maatregel zal de toeloop sterk afnemen, zo riiet geheel achter wege blijven. De sportvissers kun nen immers op hun eigen stekje in het binnenwater terecht," aldus de sekretaris. De verhuurders konstate ren nu al elk jaar een sterke terug- RIJEN - Met de aanhouding van drie verdachten heeft de rijkspolitie in Rijen een reeks van zestien inbra ken in Nijmegen en omgeving opge lost, waarbij voor circa 100.000 gul den aan goederen werd buitgemaakt. Het gaat om de 38-jarige A. O. uit Nijmegen, die als hoofdverdachte wordt beschouwd, de 23-jarige M. G. uit Rotterdam en de 30-jarige A. de L. uit Nijmegen. Dit heeft een woord voerder van de rijkspolitie woensdag meegedeeld. De inbraken werden eind vorig jaar gepleegd in Rijen, Nijmegen, Mooi, Malden, Geldermalsen, Ouder kerk aan de IJssel, Venlo, Bergen op Zoom, Sluiskil en Rotterdam. Vol gens de politie had de groep het voor al gemunt op supermarkten en win kels. Van de buit is vrijwel niets te ruggevonden. WARSCHAU - De man die woens dag in Katowice in Polen een mis heeft laten opdragen voor de leden van de verboden vrije vakcentrale Solidariteit die in het raam van de staat van beleg gedood of gevangen genomen werden, is aangehouden, zo deelde zijn zoon mee. Kazimierz Swi- ton, een oud-organistor van Solidari teit in het industriegebied van Sile- zië en vooraanstaand ij veraar binnen de centrale, werd bij het verlaten van de kerk door twee rechercheurs in burger meegenomen. Linda van Dyck/ Willem Nijholt Heet dat dus een „blackcomedy": ruim twee uur gekluisterd aan je stoel, volkomen in de ban van het spel van twee oertalenten, klamme handen krijgen van de vele emoties - humor, ontroering, spanning, her kenning - je alleen nog maar betrok ken en geïnteresseerd voelend in het geen zich daar woensdagavond op de planken van de Zierikzeese Concert zaal afspeelde? Nee, dat heet in de eerste plaats „Sukses", dat is „Suk- ses", dat is een absoluut toneelhoog tepunt. Vast niet iedereen zal die emoties zo hebben ervaren, daarvan getuigde alleen al die (storende) lach op momenten, dat het eigelijk niet „mocht". Auteur Norman Beim gebruikte een wat afgezaagd gegeven: om suk ses te hebben, moet je persoonlijk ge luk inleveren. Gina en Jim, een jong echtpaar en een flat in New York, willen dat sukses en leveren dat ge luk in. Is men met zo'n gegeven in staat zulke diepsnijdende emoties los te woelen? Broadway en Hollywood liggen toch niet bepaald naast de deur en het Amerikaanse glitterwe reldje wordt wel vaak belicht, maar biedt voor de doorsnee Hollandse to neeltoeschouwer nou toch ook weer niet zoveel herkenningspunten. Ach nee, maar vul voor dat sukses in de showbizz, sukses in zaken of maat schappij in en de herkenning is er (of kan er zijn). Beim slaagde er in elk geval in met dit stuk niet alleen een geloofwaardig, maar ook een heel aanvoelbaar verhaal te laten vertol ken. Willem Nijholt en Linda van Dyck, onder sublieme regie van Jo Dua, wekken de gedachte, dat er geen twee mensen te vinden zijn, die „Sukses" ooit maar een greintje be ter zouden kunnen spelen, dan zij doen. In de huid van Jim en Gina we ten zij een avondlang te bewijzen, dat ze tot de allerhoogste top der Ne- derlanderse akteurs behoren. Mis schien niet zo aardig gezegd en (een mogelijk verwijt) misschien ook he lemaal niet relevant, maar het moet me even van 't hart: ik zie het Luc Lutz en Simone Rooskens hen nog niet na doen. Dit alleen om aan te ge ven, dat het nauwelijks eerder voor kwam, dat twee mensen in staat wa ren een hele avond het publiek zo te pakken met hun perfekt gedosseerde en op elkaar afgestemde emoties. In zeven scènes kreeg een voor drie/kwart gevulde Concertzaal de relatie van Gina en Jim voorgescho teld, nee... kreeg het publiek die mee te beleven. Gina werd soms wel heel meedogenloos afgeschilderd, zoals in de scène dat ze reeds dat besluit heeft genomen ten gunste van haar carriè re: abortus. Een verwerpelijke vrouw immers, die het moederschap afwijst of verschoven wil zien naar een gunstiger datum. Minder verwer pelijk immers dan Jim, die wel vreemd gaat, maar eigenlijk meer „per ongeluk" en daarna zwelgt in zijn integriteit. Gina windt er van het begin af geen doekjes om: het is en/en niet of/of: huwelijk en sukses, het huwelijk alleen is niet genoeg, een hard, maar realistisch stand punt. Jim lijkt minder meedogen loos: geen koncessies ten koste van het persoonlijk geluk, ook als daar door het sukses langer op zich laat wachten. Alles verpakt in een ij- zersterke tekst, hoewel Linda van Dyck en Willem Nijholt met hun spel toch het grootste aandeel hadden in dit sukses. Mooie mensen ook. die Linda en Willem; ja, dat is misschien ook niet relevant, maar al met al werd het zodoende wel een Uit-in Zeeland toneelavond, die men niet zou (had) mogen missen. A.P. loop in juni, als het visseizoen net open is. Voor de 24 schippers in Yerseke is de situatie, zo schrijft de kombinatie aan Ploeg, extra moeilijk, omdat de mosselkwekers op hun percelen een ankerverbod willen en de rijkspoli tie te water nauwlettend de naleving van het vaarreglement kontroleert. De beste visgronden (voor kabel jauw, wijting en steenbolk) zijn daar door voor de schippers en de sport vissers die zij aan boord hebben on bereikbaar. De staatssekretaris kondigde maandag tijdens de behandeling van het visserijbeleid door de vaste ka merkommissie zijn voornemen aan. Ploeg wil met zijn definitieve beslis sing echter wachten tot de voorlopige raad voor de binnenvisserij advies heeft uitgebracht. Door CDA, VVD en PvdA was aangedrongen om bij wijze van experiment het vissen in het binnenwater het gehele jaar toe te staan. dig, hetgeen voor Middenschouwen neerkomt op 1741,60. De raad stelde zich dus achter de opzet van deze nota, die het vormen van een regionale stuurgroep en het aanstellen van een projectleider be oogt. Beide heren vonden de rappor tage na een jaar, aan de hand waar van kan worden beoordeeld of het project aan de verwachting voldoet, een belangrijk gegeven. „Al is de kans van slagen niet 100 procent, moeten we er toch mee aan de slag," oordeelde Renden. Luidinstallatie Bij het beschikbaar stellen van een krediet voor een nieuwe luidinstal latie in de toren van de Hervormde Kerk te Scharendijke 3265,—) wees Renden er op, dat de verlichting van de wijzers te wensen over laat. Daar aan zal aandacht worden besteed. Het beroepsschrift van de heer P. Kokshoorn te Voorburg tegen de wei gering van het college om het oude gemaal aan de Flaauwers (Boogerd- weg 10) als tweede woning te gebrui ken, werd ongegrond verklaard. De beweegreden van het college dat het gebouw in een kwetsbaar na tuurgebied is gelegen, was ook bij de raadsleden het belangrijkste argu ment tot afwijzing van het bezwaar schrift. Eervol ontslag Waarderende woorden sprak de raadsvoorzitter tot gemeentesekreta- ris L. F. van Wijck, die op deze verga dering eervol ontslag werd verleend als gemeentesecretaris en als ambte naar van de burgerlijke stand. Zijn inzet voor de gemeente Middenschou wen ontlokte nu reeds prijzende uit spraken, maar de burgemeester te kende daarbij aan, dat er best nog een gelegenheid zal komen om dat nog uitvoeriger te doen. Basisschool In de rondvraag vroeg Renden naar gemeentelijke vorderingen bij dè voorbereidingen op de intreding van de basisscholen per 1 augustus '85. Burgemeester Den Boer had recent besprekingen gevoerd met de beide werkgroepen (Kerkwerve en Elle- meet Scharendijke) en met de coör dinator kleine basisscholen Zeeland. Hij doet momenteel verwoede pogin gen om de inspektrice van het onder wijs te bereiken. Hij wil met haar de mogelijkheden van de verruimings- wet en de formatieregeling bespre ken. Zo spoedig mogelijk wil hij in het kader van het experimenteel ar beidsproject jeugdwerklozen voor Ellemeet een bespreking, zodat daar kleuters kunnen schoolgaan. NIJMEGEN - De vice-president van het Vorkheftruck-concern Hyster in Europa, J. Stoopman, heeft woensdag in een gesprek met de vak bonden meegedeeld dat bij de Nij meegse vestiging van Hyster dit jaar 235 mensen worden ontslagen. Voor ruim 160 werknemers zal Hyster op korte termijn ontslag aanvragen. De overige zestig werknemers komen aan het eind van 1983 op straat te staan, alsus Stoopman. Kippen te huur NU ENEN - Wie komend sei zoen dagelijks een vers eitje uit eigen ren bij het ontbijt wil, maar zelf geen hok wil bouwen en kippen kopen, kan terecht bij de Stichting Kin derboerderij Nuenen. Deze stichting verhuurt namelijk kippen. Voor twee kippen, compleet met ren en nachthok, moet dertig gulden worden meegeteld. Eind maart kunnen de beestjes worden opgehaald en in oktober, na afloop van het legseizoen. moet ze weer worden ingeleverd. De Stichting Kinderboerde rij Nuenen is bezig met de bouw vaneen kinderboerderij. De kippenactie is een van de vele middelen die geld in het laatje moet brengen. (Vervolg pag. 1) Met nadruk wees de raadsvoorzit ter er op, dat niet alleen de gemeente lijke scholen daarbij worden betrok ken, maar dat naar een goed sa menspel met de bijzondere scholen wordt gestreefd. Politie Aan een motie van de gemeente Westerschouwen inzake de sterkte van het politie-apparaat op Schou- wen-Duiveland werd op aandringen van Van Langeraad, wederom met steun van Renden, adhesie betuigd inplaats van het voor kennisgeving aannemen zoals het college had voor gesteld. Van Langeraad bracht in herinnering, dat er in Middenschou wen bij de algemene beschouwingen ook al op een versterking was aange drongen. Een motie van Arnemuiden inzake de werkgelegenheid bij de Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen werd gesteund. SCHEEPVAART Acila, 21-2 T.A. rede Sjarjah Aldabi, 21-2 140 noord noord- oost Gran Canaria naar Libreville Atlantic Star, 21-2 te New York Macoma, 21-2 130 noord west Kuala Lumpur naar Singapore Nedlloyd Adelaide, 22-2 te" Mauritius- Nedlloyd Barcelona, 22-2 tq Bremen Nedlloyd Dejima, 21-2 270 oost zuid oost Socotra naar Djeddah Nedlloyd Delft, 22-2 van Rotterdam naar Hamburg Nedlloyd Rockanje, 21-2 rede Livor- no Nedlloyd Tasman, 21-2 T.A. port Said Ondina, 21-2 T.A. rede Cork Onoba, 21-2 210 zuid west Landsend naar Lymebay KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Stellendam: G. Mul der, Hasselt; te Vlissingen: J. W. Glashouwer, Nieuwleusen; te Ter Heijde aan Zee: dr. B. W. Steenbeek, Nijega en Opeinde; te Spijkenisse: J. Brezet, IJmuiden-Oost; te Veere en Kleverskerke: mevr. ds. A. W. E. Brokerhof, Voorhout; te Augustinus- ga: mevr. G. Berkhof, kand., Harlin- gen; te Vreeland: J. H. Verwaal, kand., Leiden. Aangenomen naar Dinxperlo: J. Plante, Oosterland en Ouwerkerk; naar Lopik: Chr. van der Valk, Sir- jansland; naar Lemmer: G. A. Zui- dam, Hoogezand-Sappemeer-Krops- wolde; naar Maassluis: dr. A. H. van Erp, kand., Rotterdam; naar Som- melsdijk (als predikant bijzondere werkzaamheden St. Herv. Diac. Ge zondheidszorg): W. H. van Kooten, Hillegersberg; naar Rotterdam: H. de Lange, Tricht. Gereformeerde Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-Es- camp (als geestelijk verzorger in „De Lozerhof"): drs. N. C. de Fockert, alg. secr. Chr. Jongeren verbond wo nende te Houten, die dit beroep heeft aangenomen; te Krimpen aan de IJs sel: drs. J. C. Eikelboom, Haamstede; te Sneek (als geestelijk verzorger van het verpleeghuis „De Ielênen): drs. J. C. Dondorp, Beverwijk-Velsen, die dit beroep heeft aangenomen; te Oostkapelle: drs. A. W. W. de Ruiter, kand., Oostkapelle, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Vriezenveen: C. W. Neef, Donkerbroek; naar Emmel- oord: H. Torenbeek, Oosterhout (N.B.). Beroepbaar: drs. A. W. W. de Rui ter, Margrietenlaan 5, 4356 JM Oost kapelle, tel. 01188-3096. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Nieuwleusen: E. A. W. Mouissie, kand.. Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Drachten: C. Langbroek, Veenendaal. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Oosterland: J. C. Weststrate, 's-Gravenpolder. Bedankt voor Terneuzen: M. Mon- dria. Waardenburg. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland SAN SALVADOR - President Al- varo Magana van El Salvador heeft woensdag de vorming van een com missie aangekondigd die een einde moet maken aan de drie jaar oude staat van beleg. Ook zal de commis sie de voorwaarden proberen te scheppen die het mogelijk moeten maken dat gematigde linkse politici weer worden betrokken bij de poli tiek van het land. DEN HAAG - Minister Braks van landbouw en visserij staat positief tegenover de wens van de Verenigde Nederlandse Langoed- en Kasteel campings (LKC) de kampeermoge- lijkheden op landgoederen te behou den. De minister heeft dit meege deeld tijdens een oriënterend gesprek met de vereniging. De LKC had er bij de minister op aangedron gen het „groen" kamperen niet te verkleinen met het oog op de exploi tatielasten van landgoederen. De wens van de vereniging om meer vertegenwoordigers te benoe men in de kampeerraad wil de be windsman niet op voorhand honore ren, omdat hij advies over verdere invulling van de raad wil afwachten. Het bestuur van de LKC had de mi nister tevens gevraagd landgoederen meer als eenheid te behandelen in bestemmingsplannen. Braks heeft laten weten hier weinig aan te kun nen doen, omdat het maken van bestemmingsplannen onder de auto nome verantwoordelijkheid van ge meenten valt. Het ministerie heeft dit woensdag bekendgemaakt. Vrijdag 25 februari, 22.50 uur, Ned. 2: Vlees". Wolf Roth als Bill. Vrijdag 25 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Duivenplein 16.15 uur Livingstone. In deze Franse jeugdfilm wordt in een dorp een lom penhandelaar met nek aangekeken, maar een groep kinderen sluit vriendschap met hem. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Nils Holgersson. Niels moet mét zijn toverfluit een aanval van grijze ratten op de ganzen zien af te slaan. In bioscoop Zierikzee ZIERIKZEE - Stichting Het Theater heeft voor komend weekeinde een ge varieerd filmprogramma te bieden. Zaterdag 26 februari kunnen de bezoekers in bioscoop de Concertzaal drie verschillende films zien. 's Middags is er een voorstelling van Billie Turf, de eerste avondvoorstelling laat Poltergeist zien en Tiroler Slippertjes sluit de filmdag af. Zondag 27 februari draait Polter geist opnieuw. Poltergeist is een produktie van Steven Spielberg, die faam heeft verworven met Jaws en Raiders of the lost Ark. In deze spannende film spelen Jobeth Williams en Graig T. Nelson de hoofdrollen. De bovennatuurlijke elementen zijn vanaf het allereerste begin in de film aanwezig. Het vijf jaar oude dochtertje Carol Anne communiceert via de tv met iets of iemand. Haar ou ders Diane en Steven (Williams en Nelson) denken dat ze slaapwandelt. De volgende nachten nemen deze TV- mensen-bezit vah het*,:huis. Het la chen vergaat de familie Freeling. Zij roepen de hulp in van een team onder leiding van de (para) psychologe dr. Lesh (Beatrice Straight). Zij sugge reert dat het een poltergeist zou kun nen zijn, iets dat mensen achtervolgt. Mr. Teague, Steven's directeur, komt poolshoogte nemen en biedt hen een nieuw huis aan. Hij is bang in Steven zijn beste huizenverkoper te verliezen. Tijdens het gesprek komt Steven erachter dat de grond waarop zijn huis staat vroeger een kerkhof is geweest. Volgens Teague is dat verplaatst. Dr. Lesh komt terug in gezelschap van een helderziende, Tangine Bar- rons. Deze geeft een verklaring voor het mysterieuze licht, en op haar aan wijzingen slaagt Diane erin Carol Anne terug te halen. De zaak lijkt nu opgelost. Maar nog is de nachtmerrie niet voorbij. Als alle voorbereidin gen voor de verhuizing zijn getroffen slaat „het beest" (in Tangina's woor den) definitief toe. Zowel Diana, Robbie als Carol Anne worden plot seling aangevallen en dreigen in een afschuwelijk gapend gat gezogen te worden. Dan, in een spectaculaire fi nale, wordt alles duidelijk. Aanvang zaterdag 19.00 uur en zondag 20.00 uur. Billy Turf Billy Turf draait zaterdagmiddag in de bioscoop. Als Billy Turf in de buurt is moet je op je tellen passen, vooral als je naam Kwel is. Deze arme onderwij zer kan hele boekwerken schrijven over de rampen die het dikke stu dentje heeft veroorzaakt en gaat dan ook met angstige voorgevoelens met Billy uit vissen. En ja hoor, het loopt weer helemaal mis, Turf is in vorm! Dat hij binnen luttele minuten de volledige voorraad proviand veror bert is het ergste nog niet, maar dan zet hij per ongeluk een gloeiend hete koekepan op het plekje waar Kwel toevallig wil gaan zitten en als klap op de vuurpijl kiepert hij even later de getergde onderwijzer de sloot in. De volgende morgen breekt Billy alle rekords wanneer hij na wat kat- tekwaad aan meester Kwel probeert te ontkomen. De achtervolging heeft vooral voor de laatste een ongelukki ge afloop; zes weken met een voet in het gips. Ook Billy krijgt zijn trek ken thuis, namelijk een week lang korvee en een week zonder avond eten naar bed, het ergste wat hem kan overkomen. Maar Kwel heeft nog een gezonde voet en het duurt niet lang of Billy slaagt erin ook deze voet in het gips te krijgen. Aanvang 14.30 uur. 19.20 uur Leven en overleven. In deze natuurfilm komt de plantengroei langs de wegen, spoorbanen en wa terwegen aan de orde. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Lotto show. Willem Ruis ontmoet in zijn show de Franse zan ger Dave als gast. 22.00 uur Fame. Er zijn spanningen op school. Deels door het vijandige optreden van Leroy en deels door Bruno, die in de zuigkracht van een platenmaatschappij verwikkeld raakt. 22.50 uur Achter het nieuws 23.05 uur Haagse bluf 00.05 uur Journaal 00.10 uur Studio Sport. Hierin een sa menvatting van de zaalhandbal wedstrijd Nederland-Tsjechoslowa- kije tijdens de wereldkampioen schappen te Boxmeer. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.12 uur Frank Buck. Een mooie agente van de Amerikaanse geheime dienst komt Frank om hulp vragen. 19.55 uur Kieskeurig 20.20 uur Derrick. Tijdens een in braak in een fabriekskomplex wordt de nachtportier doodgeschoten. Der rick heeft slel een van de mannen te pakken. Zijn assistent schiet de tweede man dood. De derde overval ler levert meer moeilijkheden op. 21.30 uur TV-Privé 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven 22.50 uur De een zijn brood 23.40 uur Gesprek met de minister president 23.50 uur Vlees. Een pas getrouwd stel maakt een huwelijksreis naar Mexico in dit Duitse tv-spel. De brui degom verdwijnt. De man is ont voerd om organen te leveren om over te planten in andere lichamen. MADRID - De Spaanse regering heeft woensdag de nationaliseatie bekendgemaakt van Rumasa, Span- jes grootste Holding-maatschappij die 18 banken en 400 andere bedrij ven omvat. Het besluit is meegedeeld na het wekelijkse kabinetsberaad. DEN HAAG - De 23-jarige Zaanse zangeres Bernadette heeft woensda gavond in het Haagse congresge bouw met het liedje „Sing me a song" het nationale songfestival 1983 gewonnen. Bernadette zal met dit liedje Nederland vertegenwoordigen op het Eurovisie songfestival op 23 april in München. De in Amsterdam geboren Berna dette Kraakman begon haar carrière in het kinderkoor „De Damrakkert jes". Daarna trad zij op in de Fat Ed dy Band. Haar eerste liedje „Soms" eindigde in de eindrangschikking in de middenmoot. De tekst en muziek van „Sing me a song" zijn geschre ven door Piet Souer en Martin Dui- ser. Beroepen te Papendrecht: M. Ketterij, Urk. v. d. 14 Tegelijk zag ze in een flits van zelf kritiek dat het helemaal de baan niet was, niet de chef, niet de klant, maar dat ze des duivels was door Henri! De chef was echt de beroerdste niet... Nee, zei ze, ik ben ook niet honderd procent, maar 't gaat wel. Ik neem wel een asperientje dat had ze he lemaal niet nodig, maar ze moest de schijn ophouden en over v(jf minu ten is het weer oké. Nou dat hoop ik dan maar, zei de chef weifelend; u begrijpt toch wel, als je de mensen een kop-en-een-bak geeft, morsen ze op hun kleren... O ja, ik snap het best, zei Carla, die moeizaam haar slecht humeur in toom hield, maar 't gaat wel weer. Ik vraag juffrouw Mutsemakers wel even voor u in te vallen, regelde de chef, en doe het maar kalm an. Hij zag haar na, toen ze naar de kleedkamer ging. Het was tegen woordig altijd wat met het personeel, en deze was bepaald de makkelijkste en ook de beste niet. Maar wat moest je? Beter een half ei dan een lege dop. Hij zou haar wél in de gaten houden 't was gelukkig een stille morgen. Wat had jij?, vroeg Dorie Mutse makers aan Carla. mot met de baas Welnee meid, dat ouwe kreng zat te mopperen omdat er een beetje koffie op haar schoteltje kwam. Laat geworden zeker gisteren?, grijnsde Dorie, met kennersblik haar kollega opnemend. Laat geworden! Gisteren! Opeens overviel Carla weer de vernederende herinnering aan gisteravond. LAAt geworden? De bons had ze gekregen! Als een ouwe zak had hjj haar op rij gegooid! Met een snelle blik over het restaurant, die haar ervan over- tuide dat niemand haar direkt nodig had, maakte ze Dorie deelgenoot van haar woede. Tja, zei Dorie, zo zijn die kerels toch meid. Zo'n ouwe schuinsmarcheerder. Maar d'r zit natuurlijk een Ander achter. Zou je denken?, vroeg Carla ont hutst. Ze was er zó zeker van ge weest dat ze Henri helemaal had in gepakt, dat de gedachte dat hij nêAst haar nog een ander had, b(j haar niet was opgekomen. Ach meid, eerst laat die vent z(jn eigen vrouw zitten. En geloof maar niet dat j(j de eerste was met wie hij is uitgeweest. Zo'n sjieke meneer zei Dorie niet zonder spijtig leedver maak, want Carla had nogal opge schept over Henri's mérites die vindt een griet als jou en mij goed genoeg voor een geintje. Je hebt toch nooit écht gedacht dat ie met je wou trouwen Carla zag Dorie aan en bedacht dat ze toch eigenlijk wel gek was, om zo haar hele hebben en houden op straat te gooien. Zó innig was ze ook niet met Dorie, en een paar maanden ge leden hadden ze als furies tegenover elkaar gestaan toen Carla, puur voor de aardigheid, probeerde Sjors, de vaste vriend van Dorie, voor haar neus weg te kapen, alleen om nóg een scalp aan haar gordel te kunnen hangen. Trouwen?, zei ze opeens nuchter. Wel nee, wat mot ik met zo'n ouwe vent? Als ik nog een jonge vrouw door TOM LODEWIJK ben heeft hij al AOW! Maar daarom hoeft ie nog niet te proberen mij een loer te draaien? Als ik merk dat ie met een ander op sjouw gaat, nou, dan kan ie nog wat beléven! Een klant tikte met haar lepeltje tegen haar kopje, wilde afrekenen. Carla haastte zich naar het tafeltje. De chef, uit zijn hoekje, keek toe. Hm, vriendelijk lachje, 't Was zeker weer over. Als dat door een aspi rientje kwam, dan deed het wél won deren. Het werd drukker en Carla was blij, want dat leidde haar gedachten af. Maar over alles lag een schaduw. Het verschafte haar geen voldoening meer wanneer de héren sluiks naar haar benen keken, of „ouwe taarten" met jaloerse afkeuring naar haar, zelfs in de kuise lunchroomuniform, nog uitdagende vormen. Ze deed haar werk als een automaat en zuchtte van verlichting, toen ze eindelijk zich kon omkleden en de straat opgaan. Maar de dag lag voor haar als een groot gat. Anders had ze nu zitten plannen noe ze zich zou opmaken en wat! ze zou aantrekken om Henri op te' jutten, hoe ze er weer een wilde avond van zouden maken. Maar het hoefde niet Ze begreep zelf niet noe ze de uren doorkwam. De gedachte dat niet zij, maar een ander straks aan Henri's arm zou hangen, in zijn auto zou zitten, waar hij natuurlijk met haar zou zitten vrijen, liet haar geen rust. Zodra ze wist dat Henri thuis kon z(jn, belde ze hem op. (wordl vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5