Voorlopig geen tennis- en ijsbaan in Scharendijke Weinig partikulieren brachten afvalstoffen naar Reinigingsdienst Zierikzeese Oranjevereniging wordt geleid door werkgroep DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadsvergadering Middenschouwen Ombouw Flevocentrale levert werkgelegenheid <T)i u *17 Li ~n ZBHla^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 24 februari 1983 139ste jaargang Nr. 23275 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Hoorzitting over eendepit Bru <as> Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. MWW\AAAAAAAAAAAAA»WWV SCHARENDIJKE - De aanleg van tennisvelden en een ijsbaan op het nieuwe sportveld te Scharendijke wordt voorlopig uitgesteld. Gedeputeerde Staten hechtten geen goedkeuring aan het totaalbedrag dat voor de sportvelden in de begroting was opgenomen. Vandaar dat de gemeente na enig cijferwerk opteerde voor een wijziging, waarin bovenstaande voorzieningen werden geschrapt, maar die de bouw van kantine en kleedgebou wen in ieder geval wel garandeert. Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen deelde tijdens de raadsverga dering, woensdagavond in het gemeentehuis te Scharen dijke, mee dat de provincie is gevraagd spoed te betrach ten bij de goedkeuring aan de nieuwe begrotingswijzi ging. PvdA-raadslid W. Renden uitte zijn teleurstelling over het vervallen van de tennisbaan, maar de raads voorzitter verzekérde hem dat er kontakt met de vereniging zal wor den opgenomen om ,,de mogelijkhe den te onderzoeken om toch tot iets te komen." Binnen het gemeentelijk budget is in ieder geval geen ruimte aanwezig. Renden bracht ook de ijsbaan ter sprake. Sportwethouder L. C. Hart legde hem uit, dat de ijsbaan waar van in de algemene beschouwingen was gesproken een stukje bouwter rein bij de Putmeet („een grote plas KERKWERVE - Woensdagavond waren in totaal meer dan 1000 kg giftige afvalstoffen ingeleverd bij de Reini gingsdienst, die gisteren en ook vandaag een speciale in- zamelingsaktie hield. Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland konden restanten van bestrijdingsmiddelen worden ingeleverd, die in speciale dozen en vaten tijde lijk worden opgeslagen op het terrein aan de Hoosjesweg, waarna ze voor ver dere verwerking worden afgevoerd naar de Rijnmond. water") betrof, terwijl bij de opzet van het sportpark een nieuw aan te leggen, ijsbaan was gepland. Zoals beloofd was de huidige „ijsbaan" in derdaad „schaatsklaar" gemaakt. Brief aan PZEM Zowel WD-er H. van Langeraad als Renden, die overigens de enige aanwezige van de vijf raadsleden wa ren, hekelden het eigenmachtig op treden van de PZEM, die meer wo ningen in onrendabele gebieden op het aardgas had aangesloten, dan de gemeente had aangegeven. Om de bewoners niet te duperen, stelde het college voor de extra kosten 11.500,— toch maar beschik baar te stellen boven het geraamde bedrag van 23.500, De beide raadsleden waren van de zelfde gedachte, maar Van Lange raad drong aan op een „hele scherpe brief naar de PZEM", waarbij hij door Renden werd gesteund. Burge meester Den Boer deelde mee, dat er al een brief uit was naar de PZEM over de werkwijze, weliswaar niet zo scherp gesteld, maar waarin met hele duidelijke woorden het misnoegen werd geuit. Met inschakeling van het Bureau Organisatie, Documentatie, Re- gistrateur en Personeelsbeheer van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten is - na een eerdere afwijzing door G.S. - nu de eerste herziening Bezoldigingsverordening gemeente- personeel 1981 opgesteld, die de raad unaniem goedkeurde. Burgemeester Den Boer sprak de hoop uit, dat de afwikkeling in Middelburg snel ze,! gebeuren omwille van de „rust van de medewerkers". Werkloosheid Evenals Zierikzee stelde de raad 1 s SCHARENDIJKE - Er komt een nieuwe luidinstallatie in de toren van de Ne derlands Hervormde Kerk te Scharendijke. De oude is versleten en reparatie is onmogelijk geworden, omdat onderdelen niet meer kunnen worden gele verd. De gemeenteraad stelde woensdagavond het krediet voor een nieuwe in stallatie beschikbaar. Er zal ook aandacht worden besteed aan de verlichting van de klok, die te wensen overlaat. van Middenschouwen zich positief op ten aanzien van de aanpak van de (jeugd)werkloosheid, met name de bestrijding van de gevolgen daarvan, zoals die in de nota van de Interge meentelijke Sociale Dienst en de af deling welzijn van de gemeente Zie rikzee zijn vastgelegd voor de regio Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland. Wanneer alle betrokken gemeenten zullen participeren, is daarvoor een bijdrage van 0,70 per inwoner no- Vervolg pag. 5 Direkteur J. Landman van de Rei nigingsdienst was niet geheel onte vreden over het resultaat, hoewel hem de opkomst van partikulieren is tegengevallen. Hij denkt, dat er nog heel wat land bouwers en andere partikulieren zijn, die nog restanten van onder an dere landbouwbestrijdingsmiddelen in een schuur hebben staan. Het zou jammer zijn, als die „gewoon" in vuilnisbakken terecht zouden ko men, omdat het doel van de speciale inzameling is chemisch afval van de SCHARENDIJKE - Een uitzonde ring op de regel. Bij de gemeente werkplaats te Scharendijke arriveer de landbouwer G. S. Gakeer als een van de weinige partikulieren, die ge bruik maakte van de inzamelingsak- tie van de reinigingsdienst. Hij had al geruime tijd restanten bestrij dingsmiddelen voor aardappels in zijn schuur staan, die hij op een kar retje naar de werkplaats bracht. De heer D. de Graaf van gemeentewer ken nam het graag in ontvangst. stortplaats aan de Hoosjesweg te we ren, met het oog op milieuvervuiling. Het kan alsnog Daarom wijst Landman er met na druk op, dat bij de Reinigingsdienst het gehele jaar door dergelijke af valstoffen kunnen worden ingele verd. Ze kunnen te allen tijde wor den afgegeven bij de garage aan de Hoosjesweg en er kan ook altijd tele fonisch kontakt over worden opgeno men (01110-4237). De tweedaagse speciale inzame- lingsaktie werd het meest gebruik gemaakt door de handelaren. Woens dag was er één, die een zo grote partij afleverde, dat de totale inzameling daardoor bijna werd verdubbeld. De Reinigingsdienst blijft hameren op het apart meegeven van de pro- bleemstoffen. Er zit zelfs een moge lijkheid in, dat er in de toekomst stringentere voorschriften op dit ge bied zullen komen, mocht dat nood zakelijk blijken. Programma Koninginnedag in grote lijnen klaar ZIERIKZEE - De Zierikzeese Oranjevereniging is druk doende om het programma voor Koninginnedag rond te breien. In een vergadering op dinsdagavond is een raam programma opgesteld, waarin een groot aantal aktivi- teiten zijn opgenomen. Ook na de vergadering van deze week is er nog geen officieël bestuur gekozen, maar is besloten tot de vorming van een werkgroep, onder voor zitterschap van de heer T. C. J. Simmers. In deze werk groep hebben, behalve vijf oud-bestuurleden, vertegen woordigers van buurtverenigingen en oudercommissie leden van verschillende scholen zitting. „We hebben besloten om voorlopig op deze wijze verder te gaan. Ook tij dens de vergadering van dinsdag bleek weer, dat er een goede, positie ve opstelling is ten opzichte van de noodzaak tot het handhaven van de Oranjevereniging. De medewerking van alle kanten is enorm". Aldus werkgroep-voorzit ter Simmers. Hij benadrukte het voordeel van deze „bestuurvorm", omdat daardoor een groot aantal mensen betrokken is bij de uitvoering van de aktiviteiten. „Daardoor voorkom je dat, zoals in het verleden is gebeurd, te weinig mensen teveel moeten doen". Tijdens de vergadering werden een aantal commissies in het leven geroe pen, die de verschillende onderdelen van het Koninginnedag-programma verder gaan uitwerken. „Ik ben blij dat de vergadering erg goed werd be zocht. Er waren zo'n veertig tot vijf tig mensen aanwezig, afkomstig uit het buurt- en verenigingsleven en uit de verschillende oudercommissie's. Mede door dat feit konden alle com misies goed worden „bemand". En dat is weer noodzakelijk om een goed programma te kunnen brengen, want de voorbereidingstijd, die ons nu nog rest, is bepaald niet te lang. Ik heb er echter alle vertrouwen in dat op deze manier alles goed voor elkaar komt". Kinderspelen Het programma dat, zoals gemeld, nog slechts in grote lijnen klaar is, omvat een groot aantal aktiviteiten. In de ochtenduren is er een muzikale Wat iemand niet zegt, is vaak veel kenmerkender voor hem dan wat hij wel zegt. Sirius WA> mi- pa Biar rondgang van zowel „Rust Roest" als „Kunst en Eer", waarna het traditio nele vlaghijsen op het havenplein zal plaatshebben, van 10.30 tot 12.30 uur staan vier zaken op het programma: kinderspelen in de verschillende wij ken en georganiseerd door oudercom missies en buurtverenigingen, open lucht-schaak in de Beurs, sport- en spelcircuit op sportpark Bannink en een mini-zeskamp op het Haven plein. Optocht 's Middags is er een grootscheepse optocht met versierde wagens waar voor al vele aanmeldingen binnen zijn, gevolgd door gekostumeerd voetbal tussen elftallen van v.v. ME- VO en v.v. Zierikzee. Aan het begin van het avondprogramma is er een optreden van de showband Rust Roest op het Havenplein. Oranjemarkt De koninginnedagviering wordt besloten met een grootse Oranje- markt op het Havenplein. Opgave voor deelname aan deze markt kan worden gedaan bij het heer J. N. Been, tel. 2142. Tijdens de Oranje- markt treedt in de Beurs het Zierik zeese „Trio Plus een" op; in en rond de Beurs is ruimte voor een dansje, terwijl een terrasje wordt gekreërd, waar onder het genot van een drank je het gehele spektakel kan worden aanschouwd. ENSCHEDE - Het parlement moet er bij minister Rietkerk van binnen landse zaken op aandringen dat hij het wetsontwerp voor de splitsing van Overijssel alsnog bij de Tweede Kamer indient. Dit heeft de ge westraad Twente woensdagavond uitgesproken in een motie. ENSCHEDE - De gewestraad Twente heeft woensdagavond een motie aangenomen waarin zij er bij het parlement, de ministers van eko- nomische zaken, sociale zaken en werkgelegenheid aandringt op het onverkort handhaven van de keuze vor concentratie van de zware ketel- bouw bij Stork ketels in Hengelo. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur omstreeks 2 gra den; middagtemperatuur ongeveer 8 graden; matige zuidenwind, wind kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 febr. Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 4 Maandag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 febr. Zon op 7.36, onder 18.11 Maan op 15.29, onder 6.59 Volle Maan: 27 februari (9.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 febr. 1.06 13.54 7.16 19.44 Springtij29 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is vrijdag droog en er komen perioden met zon. De mid dagtemperatuur is ongeveer 8 gra den. Er waait een matige zuiden wind. Deze wordt in stand gehouden door een krachtig hogedrukgebied, waar van de kern boven Joegoslavië en Italië ligt. De invloedsfeer ervan reikt echter tot in zuid en midden Scandinavië. Op de oceaan ten zuiden van Groenland ligt een vrij diepe depres sie. Een bij deze depressie behorend regengebied wordt vrijdag boven Ier land en west Frankrijk verwacht. De ze regen komt langzaam naderbij en zal onze omgeving in de nacht van vrijdag op zaterdag bereiken. DEN HAAG - Het investeringskli maat in ons land is over het geheel genomen volgens minister Van Aar- denne van ekonomische zaken niet slecht. Bovendien is er op verschil lende terreinen sprake van verbete ring. Dat geeft de minister de hoop en de verwachting dat de investe ringsbereidheid in ons land weer zal gaan toenemen, zeker als ook het in ternationaal tij gaat keren, zo zei hij woensdag in Den Haag op een con gres van het Nederlands centrum van direkteuren. AMSTERDAM - Het Amsterdamse VVD-raadslid R. Groothoff is van mening dat het ombouwen van de Flevocentrale 3 van oliestook op ko- lenstook een positieve uitwerking zal hebben op de ekonomische bedrij vigheid en werkgelegenheid in Zee land, Twente en het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied. In een nota getiteld „Werkgelegen heid uit steenkool" schrijft Groot hoff dat zo'n maatregel op middel lange termijn het voortbestaan kan verzekeren van de Koninklijke Maatschappij De Schelde (KMS) in Vlissingen door daar alle orders te plaatsen voor thans voorgenomen ombouwoperaties, te weten de ketel- orders voor de centrale op de Maas vlakte, die in Borssele en die in Bug- genum. Het gaat daarbij om vier ke tels. De order voor een vijfde ketel, die nodig zou zijn voor de Flevocen trale, zou dan gegeven kunnen wor den aan Stork Ketelbouw (MESK) in Twente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1