Waterschap gaat dit voorjaar dijkvakken langs Oosterschelde versterken LO SLAGERIJ 1 ORNÉE....I Dit biedt de beeldbuis ERIC DE NOORMAN voor al uw drukwerk B.V. Drukkerij Lakenman Ochtman VARKENSLAPPEN j TARTAARTJES j 5 halen - 4 betalen GEBRADEN GEHAKT S +*4J«|fc STREEKNIEUWS BERIGTEN UIT HET VERLEDEN Radio Truckstop SUCCESJES Uw slager voor vers vlees: De Schaduw der Steppen - ZONNEMAIRE - Versterking van de waterkeringen, dijken en glooiingen aan de Oosterschelde kwam als be langrijk punt naar voren tijdens de distriktsvergadering (2 en 3) van het waterschap, maandagochtend te Zonne- maire. Het waterschap gaat dit voorjaar beginnen met het storten van 4.500 ton steen op o.a. de dijkvlakken bij Schelphoek Oost, Flaauwers, rond het havenhoofd te Zierikzee en bij Ouwerkerk Vianen. Dijkgraaf M. J. Steur ging hier na der op in, ook in verband met de schade die de stormen in januari en februari tot gevolg hadden. Deze schade bleef volgens hem gelukkig beperkt, omdat de storm op 2 februa ri afnam toen het hoog water werd. Met het versterken van de waterke ringen loopt het waterschap tevens vooruit op de situatie die zal ont staan na sluiting van de Oosterschel-t de met de stormvloedkering. ,,De zorg voor de dijken is voor ons een primaire taak. Tijdens de storm nachten de afgelopen maanden wer den we weer eens goed met de neus op de feiten gedrukt. Onze dijken moeten in orde zijn. Ook in verband met het gereedkomen van de Ooster- scheldewerken (en men zegt dat daar Woensdag 23 februari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 15.00 uur Teleac 15.30 uur Duivenplein 15.45 uur Appelmoes met taartjes 16.00 uur Bokkesprongen 16.30 uur Kanaal dertien. De opa van Door gedraagt zich zodanig opvallend dat men zich een tikkeltje ongerust begint te maken. 17.00 uur Een vader met fantasie. Pa ziet het niet zo zitten om de winter zwervend door te brengen en besluit terug naar huis te gaan. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Pubertijd. Deze aflevering gaat over spijbelen. 19.20 uur Kenmerk 19.45 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.28 uur De mars. Een one-man show van Freek de Jonge. Hij vervult een dubbelrol, namelijk, die van een ouderwetse vader en die van een zoon, die lak heeft aan regels en normen. 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven. Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Politieke partijen. Hierin volgt een uitzending van de CPN. 19.20 uur Van gewest tot gewest On der meer aandacht voor het vertrek van de commissaris van de koningin in Noord-Brabant en zestig jaar sociale woningbouw in Middelburg. 20.10 uur Nationaal songfestival 21.25 uur De Nachtegaal Dit televi siesprookje is muzikaal bewerkt door Theo Loevendie. 22.00 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.25 uur Nieuws voor doven Donderdag 24 februari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur In vogelvlucht De plaats Sloten in Friesland wordt in beeld gebracht 16.10 uur Surfen 16.25 uur Sons and Daughters. Patri cia probeert wat aan de relatie met John te doen. 17.10 uur Jan Pclleboer 18.25 uur Teleac 18.55 uur Prof. Balthasar 19.00 uur Zo vader, zo zoon 19.25 uur Operatie Wombat 20.00 uur Journaal 20.28 uur Armoede. Het onschuldig uitziende Belgische meisje Ada gaat steeds meer aandacht opeisen van Henri en dat blijft niet onopgemerkt door Ammy. Kitty legt meer beslag op de gedachten van PauL 21.15 uur Hier en nu 21.55 uur Maggie Forbes. Zij doet zich als prostituee voor. 22.45 uur De Quakers. Jan de Hartog vertelt over de pogingen van boeren om een stuk woestenij tot vruchtbaar land te ontginnen. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Driester 20.05 uur Babbelonië 20.40 uur Mark Telford, bankier. Om zijn huwelijk wat meer kansen te ge ven had Telford overplaatsing ge vraagd naar Dover. Dat pakt bij zijn vrouw toch anders uit dan verwacht 21.20 uur Maritiem. In deze afleve ring een spektakulaire berging van een veerboot voor de kust van Palma. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag eens een einde aankomt) moeten wij alvast inspelen op de situatie die dan ontstaat". Vragen Naar aanleiding van vragen van in gelanden deelde de dijkgraaf mee dat het waterschap de dijken in de nabije toekomst grondig zal inspekteren. „Als de Oosterschelde is afgesloten kunnen we niet meer spreken van ex treem laag water of extreem hoog water. Het is dan ook moeilijker om de dijken te kontroleren. Over de toestand na de sluiting bestaan nog genoeg vragen. Wij vinden het bij voorbeeld raadzaam als de storm vloedkering de schuiven sluit bij laag water, als tenminste storm wordt verwacht. Zou de kering wor den gesloten bij (extreem) hoog wa ter, hoe lang blijft dat waterpeil dan gehandhaafd. Zijn de dijken bestand tegen een kontinu watepeil. Het is in theorie mogelijk dat die schuiven en kele dagen worden gesloten". De dijkgraaf deelde mee dat het waterschap zo spoedig mogelijk op de hoogte wil worden gesteld van de sluitingsstrategie, om verantwoord op de situatie te kunnen inspelen. Nog een zaak van belang tijdens deze distriktsvergadering was de eventuele overname van wegen die nu nog in beheer zijn van het water schap, door provincie of gemeente. Overname wegen „Als die wet uitkeringen wegen wordt ingetrokken, heeft dat grote konsekwenties op onze financiën. Dit heeft vooral betrekking op kapi taals werken". De dijkgraaf vroeg zich af of het waterschap met de lasten moet blijven zitten van kapi- taalswerken die reeds zijn geschied. Ook staat het waterschap niet meer te popelen om met nieuwe kapitaals- werken te beginnen met de weten schap dat binnen enkele jaren de we gen aan provincie of gemeente wor den overgedragen. In dit verband merkle hij op dat het waterschap op de gebruikelijke wijze doorgaat met het onderhoud aan de wegen. „Als de wegen in een ander beheer overgaan, willen we wel dat deze in goede staat verkeren". Verhoging geschot Griffier J. A. Rotte merkte op dat de overdracht van de wegen in eerste instantie geen invloed heeft op het geschot. „We kunnen niet stellen: geen wegen, geen kosten. We blijven zitten met de materiële en personele kosten. Een verlaging van het ge schot zal dus niet plaatsvinden. Daarbij komt nog eens dat kapi- taalslasten van reeds uitgevoerde werken voor rekening van het water schap blijven. We zijn om die redenen genoodzaakt het geschot voor 1983 te verhogen met zes gulden per hectare. OOSTERLAND Oostersteijnweg In het. verleden werden herhaalde lijk vergissingen gemaakt met de dubbele benaming Zeedijk Oostersteijnweg. Het waterschap Schouwen-Duiveland gebruikte blij kens de bermpalen de naam Oostersteijnweg. De gemeente Dui- veland registreerde officieel Zeedijk. Het gemeentebestuur heeft beslo ten aan deze tweesporigheid een ein de te maken. Thans herleeft de kracht van de historie en zijn de adressen Zeedijk 2, 4, 6, en Viane 2, gewijzigd in respectievelijk Oostersteijnweg 2, 4, 6, 8. BRUINISSE N.C.V.B.-vergadering „in het teken van de wand" De N.C.V.B., afdeling Bruinisse kwam weer in vergadering bijeen. De presidente, mevrouw De Groot- Fluyt opende de bijeenkomst, waar na ze een meditatie hield naar aanlei ding van enkele verzen uit Hebreeën 11. Een speciaal welkomstwoord richtte ze tot de heer J. G. Andela, medewerker van Rath en Doodeheef- ver's behang uit Amsterdam. Deze had als onderwerp: „De kunst van het wandbekleden". Het werd een boeiende en leerzame avond. Aan de hand van een serie prachti ge dia's vertelde Andela hoe men reeds in de oudheid al begon met het versieren van de wand door middel van tekeningen, wandtapijten en an dere kreatieve kunstvormen. Pas in de 15e eeuw kwam de eigenlijke wandbespanning in zwang. Naast linnen kwamen in de 18e eeuw ook zijden-, bedrukte katoenen-, fluwelen- en papieren behangsels voor. Toonaangevend voor het wandbe kleden in de middeleeuwen waren de toen opeenvolgende bouwstijlen. Zo Voordat de dijkgraaf een uiteenzet ting gaf over de taken en beleidslij nen van het waterschap, gaven de he ren L. J. Klompe en W. den Boer een overzicht van de werkzaamheden in 1982 in de distrikten 3 en 2. Volgens de heer Den Boer was het verbod om bieten op o.a. bermen op te slaan goed nageleefd. Wel sprak hij van illegale lozingen in het opper vlaktewater, waartegen de techni sche diehst moest optreden. Een van de aanwezigen stelde ten slotte een vraag over het waterpeil in de Grevelingen. Volgens hem zou dit lager zijn dan het afgesproken peil, namelijk 20 cm beneden NAP. Deze opmerking zou nader worden beke ken. komt in het behangdessin thans nog vaak het renaissance-motief terug. De heer Andela vertelde ook welke behandeling de verschillende be hangsels ondergaan en voor welk in terieur ze daarna geschikt zijn. Na deze zeer interessante uiteen zetting sprak de vice-presidente me vrouw Verton namens alle aanwezi gen dankwoorden tot de heer Ande la. Vergiftiging-voorlichting Op woensdag 2 maart om 20.00 uur verzorgt het Nationaal Vergiftigingen-informatiecentrum uit Bilthoven op uitnodiging van de Kontaktkommissie Bruinisse van het Groene Kruis een voorlichtingsa vond in het Ned. Herv. verenigings gebouw. Op deze avond zal mevrouw S. A. Pikaar uit De Bilt een inleiding houden met als titel: „Vergiftigingen bij mens en dier, de gevolgen en de bestrijding daarvan". Een interessant onderwerp voor met name moeders met kleuter en peuters. Zij zal haar inleiding on dersteunen met dia's. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. (uit de krant van 50 jaar geleden) ZIERIKZEE - Vrijdagavond kwam de vrachtauto van de N.V. H. van Dijk en Co alhier, bestuurd door A. B., terwijl nog een jongen op den wa gen zat, bij den oprit bij dhr. G. v. d. Sluis, gemeente Kerkwerve te slip pen, waardoor de wagen in de vaart terecht kwam. De passagier ging door de voorruit in het water, doch kon worden gered. RENESSE - Zaterdagavond gaf het muziekgezelschap „Luctor et Emer- go" in de zaal van den heer Telle haar j aarlij ksche uitvoering voor de dona teurs. Na opening door den vice- voorzitter, de heer J. M. de Nooijer ving het muziekgezelschap aan met het afwerken van het programma, hoewel eenigszins gehandicapt door een lichtstoring welke daarna op trad. BROUWERSHAVEN - Onderge- teekende maakt de Garnalenvis- schers van Brouwershaven, Stellen dam en Ouddorp bekend, dat zij voor hem kleine garnalen kunnen vis- schen waarvoor lVi cent per K.G. en voor Koppen 1 cent per K.G. wordt uitbetaald. Ze kunnen dagelijks 3 4.000 K.G. leveren. L. van Beveren, Brouwershaven, garnalenpellerij „Lichtschip Schouwenbank". ADVERTENTIE - Donderdag, Vrij dag en Zaterdag speciale RADION RECLAME. Door een vakkundige zal U op de vele voordelen van dit arti kel worden gewezen. Gedurende deze drie dagen voor ieder, welke bij ons minstens ƒ1,— besteedt (boter, sui ker en eieren uitgezonderd) een pri ma pakje cocoa GRATIS. J. Unger- Poststraat. ROTTERDAM - Verdere huiszoe kingen in de kantoren van Slaven burg* s barik of in woningen van perso neelsleden zullen niet plaatsvinden. Het tot nu toe in beslaggenomen mate riaal geeft daartoe geen aanleiding. Met de leiding van de bank zijn afspra ken gemaakt over een zo spoedig mo gelijke teruggave van de in beslag ge nomen bescheiden. SCHEEPVAART Abida, 20-2 van Port au Prince naar Montegobay Atlantic Star, 19-2 van Porthmouth naar Baltimore Macoma, 23-2 te Singapore Nedlloyd Barcelona, 20-2 te Ham burg Nedlloyd Delft, 21-2 te Rotterdam Ondina, 17-2 te Whitegate Zafra, 19-2 van Teesport naar Auck- field MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 21-2. Aanvoer totaal 1504, waaronder slachtrunderen 958, schapen en lammeren 546. Prijzen per kg: Stieren le 8,60 - 9,45, 2e 8,35 - 8,60; vaarzen le 7,65 - 8,90, 2e 6,75 - 7,60; koeien le 7,60 - 8,80, 2e 7,00 - 7,60, 3e 6,60 - f 7,00; worstkoeien 5,80 - 6,90; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 13,75. Prijzen per stuk: Schapen 215 - 290; lammeren 225 - 320. Overzicht: slachtrunderen: handel goed, en prijzen stabiel, stieren la ger; schapen en lammeren: handel re delijk; en prijzen stabiel. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 21-2. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 274 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4000; werk paarden 2200 - 3400; oude paarden 1800 - 2450; 3-jarige paarden 1600 - 2600; 2-jarige paarden 1350 - 2450; veulens 450 - 1300; hitten 550 - 1450; pony's 250 - 950. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,95 - 6,45; jonge slachtpaarden 5,20 - 6,90. Handel: slachtpaarden rustig, po ny's redelijk. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 21-2. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 13,75 - 14,25; Bintje 50 mm opwaarts 19,75 - 20,25; Bintje 35-55 mm 15,50 -ƒ 16,00; Eigenheimer 35 mm op waarts in zakken 32,00 - 34,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 12,75 - 14,00; Bintje 50 mm op waarts 17,25 - 18,25. Exportaardappelen: blankschillige rassen van de kleigrond voor over zee, 40 mm opwaarts in zakken ƒ14,50 - 15,00; Bintje 45 mm op; waarts in zakken 19,W:7 19,50. Voeraardappelen 8,00 - 10,00. Stemming: rustig. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Emmer-Compascuum: J. H. B. M. Haakman, Zwammer- dam; te Ermelo (toez.): W. Dankers, Heteren; te Nieuw-Beijerland: W. G. Teeuwissen, kand., Huizen. Bedankt voor Renkum (toez.): A. Boertje, Wezep; voor Houten: W. Roos, Veen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Haren: dr. S. de Vries, Dronten, die bedankte voor Hoogkerk en voor Utrecht-Noord- West. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Rotterdam-West: P. van Zonneveld, Doornspijk. Tweetal te Zeist: B. de Graaf, Zie rikzee en H. Korving, Drogeham. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Breda: A. Moerker ken, Nieuw-Beijerland; voor Woer den: D. Hakkenberg, Lisse. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Vlaardingen: A. van Straalen, Paterson USA. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Achterberg, te Rijssen en te Scheveningen: dhr. A. D. Muil wijk, lerend ouderling te Sliedrecht. Wat een grote teleurstelling voor ons Piratenfans de gehandicapten, bejaarden en scholieren enz., ons troetelkind, ineens weg Een trucker onze Mark v. Amstel en Henkie Frankie een hele week weg, om op tijd terug te zijn om voor ons de weekends op te fleuren. Maar wij wachten en blijven hopen. Ja, Truckstop, kom a.u.b. terug, je bent zo belangrijk in ons leven. Moeten wij in deze moeilijke tijd, ook jouw nog missen. Nee jouw fans wachten op jou, en zullen je steunen. Nee jouw fans vergeten je niet en blijven je trouw. Daarom veel sterkte toegewenst ook de Hepie's en een goede toekomst, want dat zijn jullie voor ons. Dit is een kleine steun van jou piratenfans, en dat zijn er zoveel, M. L. G. teN. Jannewekkeri 11 Zierikzee Telefoon 01110-6551 Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Te koop: Zetpoters: Doré, Eersteling, Bintje, Irene, Lekkerlander, Meerlander en Eigenheimer. Tuincentrum, Renesse, Laó- ne 20, Renesse, tel. 01116- 1820. Luxmann stereo-installatie, 1 mnd. oud; stereo verster ker, 2 x 50 Watt platenspele rautomaat, incl. 2 boxen, vr.pr. 650,-. Tel. 01116-1819. Groentezaden, bloemzaden, tuinkruiden, potgrond, tuin- turf, compost, bemestingsar tikelen, bestrijdingsmidde len enz. enz. Zaadhandel Bol le, Zuidwellestr. 14, Zierik zee, tel. 01110-3272. Alle groenten- en bloemenza- den van Van Rossum, nieuwe oogst. Speciaalzaak G. J. Wil brink, Korte Sint Janstraat 3, Zierikzee. Bruidsjaponnen, nieuw en niet gedragen. Showmodel len 50% van de nieuwprijs. Ook alle accessoires. Prijzen vanaf 100,—. Bel voor een afspraak. Tel. 01874-1552, Beatrixstraat 16, Oude Ton- ge. b.g.g. 01862-3747. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. „Duivenvoeders". Reeds vanaf 24,-per 25 kg, mooie kwaliteit. Ook voor vogelza den en -accessoires naar: Bol le, Zuidwellestraat 14, Zie rikzee, tel. 01110-3272. Tot 30 april gratis monteren en opmeten van zonwering. Hubo-Karweishop Renesse. Vraag naar onze zeer interes sante prijzen. 500 gramf 6,80 100 gramf 0,30 9 SINT DOMUSSTRAAT 8 - ZIERIKZEE 4 37. Bliksemsnel overziet Eric de toestand, ^waarin hij verkeert. De bosrand, hoe nabij ook, is voor hem onbereikbaar. Vóór hij hon derd meter kan afleggen, hebben de nomaden hem te pakken. Maar niet ver van hem vandaan bevindt zich een kleine heuvel en zijn wapens bij elkaar grissend, stormt de Noorman daarheen. Ter wijl de eerste pijlen al akelig naast hem in de grond bijten, bereikt hij hijgend de top. Een oude, half vermolmde boomstronk biedt nog enige dekking en snel schudt hij zijn pijlkoker voor zich op de grond leeg. De eerste nomade. die het waagt de heuvel op te stormen, glijdt met een gil uit het zadel en nummer twee ver gaat het al niet beter. „Zes tegen één", mompelt de Noorman, de overblijvende tellend, „en ik heb twintig pij len, wel het moet raar lopen als ze mij te pak ken krijgen Van twee kanten hernieuwen de ruiters nu hun aanval en weer tuimelen er een paar uit het zadel, waarop de overigen haastig terugkeren. „Als jullie doorzetten, leg ik het loodje", mompelt de Noorman grimmig, maar de no maden missen kennelijk de moed om de dode lijke pijlen van deze formidabele tegenstander te trotseren en trekken zich even terug om krijgsraad te houden. „Nou komt het", denkt de Noorman, als hij ze ziet afstijgen. Ze gaan uit elkaar en het vol gend ogenblik onttrekt de glooiing van de hel ling hen aan het gezicht. Zweetdruppels pare len op Erics voorhoofd en krampachtig om klemt hij zijn boog, terwijl hij als een wanho pige om zich heen loert, want ze naderen nu door het gras van vier kanten en hij kon onmo gelijk alle zijden tegelijk in het oog houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6