All Ready helpt mee aan fraai kampioensfeest van Fiks: goede korfbalshow Jan Kecskemethy: „Nederlandse ploeg is klaar voor de strijd' Scaldina pakt in Kerkwerve vierde kompetitie winst: 3-7 Bronzen plak voor Bart van Haeringen tijdens nationale jeugd indoorstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 februari 1983 Nr. 23274 DEN HAAG - In een wedstrijd, waarin alles wat korf bal zo leuk maakt, aanwezig- was, heeft het eerste korf balteam van All Ready nogmaals laten zien dat men on terecht nog in degradatiezorgen verkeert. All Ready, dat een van de betere, zo niet de beste, partijen van het sei zoen op de vloer legde, maakte het Fiks in eigen hal bij zonder moeilijk en de thuisklub moest tot het uiterste gaan om zich aan het eind van de partij toch als kampi oen te kunnen laten huldigen. De technische kwaliteit, maar ook op de beslissende momenten een portie geluk, hielpen Fiks over de streep en met de 15-11 winst kon het kampioensfeest beginnen. In een perfekte show, die bei de ploegen de honderden mensen op de tribune voorscho telden, kwam All Ready zowel wat werklust als tech niek betrof, tot een seizoenshoogtepunt, waarvoor men na afloop de verdiende waardering in ontvangst mocht nemen. - - Gerda Kloet was ook in de uitwedstrijd tegen Fiks een van de beste All Ready-speelsters. Niet alleen skoorde zij opnieuw twee keer, maar regelmatig fungeerde zij als stuwende kracht. De eerste tien minuten waren voor Fiks. De zenuwen waren natuurlijk aanwezig, maar het vroege openings doelpunt na twee minuten brak reeds de spanning in de hal en even leek het erop, alsof Fiks zou gaan uitpak ken. Die opening betekende 4-1 met Leo Fonteine als de Zierikzeese schutter van afstand. Na die eerste tien minuten kwam All Ready meer en meer in de wedstrijd en mocht het Klub- kampioenschappen BC Zierikzee ZIERIKZEE - Vanaf zaterdag 26 fe bruari tot en met zaterdag 26 maart worden op de zaterdagochtenden van 9.30 tot 12.30 uur de klubkampioen- schappen gehouden voor zowel de jeugd als de senioren van badminton- klub Zierikzee. De senioren spelen in twee groe pen, rekreatiespelers en kompeti tiespelers. De jeugd is ingedeeld naar leeftijd. Er wordt zoveel mogelijk in poulevorm gespeeld. Alleen de en kelspelen van de kompetitiespelers worden in een afvalsysteem afge werkt. In totaal kwamen 80 spelers en speelsters in aktie: 45 senioren en 35 junioren. Fonteine en Jaap van Gastel. Fiks reageerde met onder andere een strafworp en kwam tot 11-7. De Zie rikzeese bezoekers wensen zich even wel niet gewonnen te geven. Leo Fonteine tekende voor 11-8 en na 12-8 trof Corrie Kloet van afstand doel. De laatste Oegstgeestse tus- sensprint betekende 15-9. Dit gebeur de enigszins fortuinlijk, want All Ready dikteerde in die periode het hele gebeuren. Met een wat konse- kwenter strafworpenbeleid was All Ready dichterbij gebleven. Toch had de Zierikzeese ploeg een sterk laatste woord in een rommelige slotfase. Tussen de konfetti en de toiletrollen door skoorden Gerda Kloet en Jaco Stoutjesdijk de twee laatste treffers van de wedstrijd. Van afstand teken den zij voor 15-11. Alleszins een goed resultaat voor AU Ready tegen de ploeg, die als enige aanspraken mocht doen gelden op de titel in de derde klas van het distriktskorfbal. Degradatie Wie de enige degradant gaat wor den is nog niet helemaal beslist, al ziet het er voor het Roosendaalse Keep Fit niet al te rooskleurig uit. Degradatie Wie de enige degradant gaat wor den is nog niet helemaal beslist, al ziet het er voor het Roosendaalse Keep Fit niet al te rooskleurig uit. Aanstaande zaterdag komt de Bra bantse ploeg op bezoek bij All Ready in de laatste thuiswedstrijd, die de ploeg van trainer Rinus Bruël in de plaatselijke sporthal speelt- Keep Fit pakte tegen Harga het vierde kompetitiepunt, maar of het de Roosendaalers kan redden valt te betwijfelen. Niet alleen moet men aantreden tegen All Ready, maar in Roosendaal komt ook de theoretisch tweede degradatiegegadigde KNS nog op bezoek. De stand in de 3e klasse D: Fiks 12 12 0 0 151- 89 24 WION 11 8 1 2 128-105 17 Vlaardingen 12 8 0 4 123- 89 16 All Ready 12 4 1 7 119-124 9 Harga 12 4 1 7 94-123 9 Ter Gouw 12 3 2 7 111-116 8 KNS 12 3 1 8 86-131 7 Keep Fit 11 1 2 8 76-112 4 DEN HAAG - De Nederlandse Sport Federatie (NSF) sluit zich aan bij de kritiek uit de vakwereld van de lichamelijke opvoeding op de voorstellen van minister Deetman (onderwijs) qm het vak lichamelijke opvoeding in! de hoogste klassen van HAVO, VWO en in het middelbaar beroepsonderwijs af te schaffen. Ook het schrappen van de rijksbijdrage voor het schoolzwemmen vindt de fe deratie een onaanvaardbare maatre gel. LINARES - Jan Timman heeft de opgaande lijn in zijn prestaties in het toernooi te Linares voortgezet. Hij won maandag in de achtste ronde van de Hongaar Sax, in een van beide zijden scherp gespeelde partij. GORINCHEM - Mevrouw Mr. M.G.M Ekels (40) uit Vlaardingen wordt de eerste vrouwelijke korpschef van politie in Nederland. Zij is per 15 maart benoemd tot hoofd van de ge meentepolitie in Gorinchem. Steven Rooks houdt stand in Ronde van de Middellandse Zee MARSEILLE - In de derde etappe van de wielerronde van de Middel landse Zee heeft Steven Rooks zon der al te veel problemen zijn lei derstrui kunnen behouden. De leider maakte deel uit van een kopgroep van 21 renners, die al de overigen op een achterstand van bijna dertien mi nuten reed. Onder de geklopten be vond zich ook Bernard Hinault. Rooks eindigde in Marseille als tiende in de eindsprint van het 21- koppige pelotonnétje, dat om de dag prijzen streed. Winnaar werd het Moeskroense gemeenteraadslid Jean-Luc Vandenbroucke. Hij klopte zijn landgenoot Etienne de Wilde en het nieuwe Raleigh-ploeglid Adri van Houwelingen op de meet. Gerrie Knetemann werd achter Serge De- mierre vijfde. In de kopgroep bevon den zich ook Ludo Peeters en Henk Lubberding uit de ploeg van Peter Post, alsmede Joop Zoetemelk, die zijn tweede plaats in het algemeen klassement behield. Steven Rooks telt nog steeds een voorsprong van acht sekonden op Zoetemelk en van 24 sekonden op de Engelsman Graham Jones. Gerrie Knetemann staat met een achter stand van 27 sekonden vierde en Lu- do Peeters heeft als achtste 43 sekon den achterstand op leider Rooks. Henk Lubberding moet al 1.14 minu ten toestaan en Adri van Houwelin gen 2.55 minuten. De twee Post mannen staan op een elfde en een ne gentiende plaats in de algemene klas sering. ZUIDLAREN - Bart van Haeringen van atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee heeft tijdens de natio nale jeugd-indoorkampioenschappen in Zuidlaren voor een aangename verrassing gezorgd door met een bronzen plak uit de titelstrijd bij het verspringen voor A-jongens te stap pen. Van Haeringen onderstreepte zijn puike prestatie door met een ver ste poging van 6.75 meter niet alleen een nieuwe beste Zeeuwse jeugd- prestatie neer te zetten, maar en pas sant ook de nieuwe provinciale re- kordhouder te worden bij de senio ren. Het oude rekord van 6.56 meter van Gerben Rodts moest er ruim schoots aan geloven. Het werd overigens toch het kam pioenschap van Bart van Haeringen. Naast zijn voortreffelijke prestatie op het verspringen kwam hij ook uit stekend voor de dag bij het hoogspringen. Hij overbrugde daar bij opnieuw de 1.90 meter, een evena ring van het Delta Sport-klubrekord en goed voor een zesde plaats in Zuid laren en provinciaal gezien is hij met deze hoogte een echte hoogvlieger. Een nieuw klubrekord was er in Zuidlaren ook voor Chris Hoek, ook al een A-junior van voortreffelijk ni veau. 800 meter Hoek noteerde op de 400 meter een fraaie tijd van 53,70 sek. Bij het hinkstapspringen overbrugde Chris Hoek een afstand van 12.02 meter. De derde A-junior die tijdens de na tionale indoorkampioenschappen sterk akteerde en ook met een klu brekord thuiskwam was Jan Konij nenburg. Zijn 2.07,74 min. over de 800 meter betekende de beste prestatie van een Delta Sport-atleet uit deze leeftijdsgroep uit de 26-jarige histo rie van de Zierikzeese vereniging. Bart van Haeringen manifesteert zich meer en meer bij het ver- en hoogspringen. Tijdens de nationale titelstrijd in Zuidlaren inkasseerde hij een bronzen plak en een Zeeuws rekord op het verspringen. Minder opvallend waren voor een keer de prestaties van Jacolies van Gastel. De overstap naar de A- kategorie dwingt haar duidelijk om tijdelijk met minder genoegen te moeten nemen. Op de 60 meter hor den snelde zij nog wel naar de finale, maar haar 9,14 sek. in de eindstrijd leverde „slechts" een vijfde plaats op. Bij het verspringen reikte de Del ta Sport-atlete naar 5.02 meter, maar de 10.47 meter bij het kogelstoten was toch weer goed voor een Delta Sport-klubrekord en een zevende plaats in de eindklassering. Onderzoek naar verleden van Eric Vilé gevraagd AMSTERDAM - De Belangenver eniging van Amateurklubs in Amsterdam (BAVA) heeft in een brief aan het bondsbestuur van de KNVB dringend gevraagd om een on derzoek naar het verleden van Eric Vilé, voorzitter betaald voetbal en vice-voorzitter van de KNVB. De BAVA had hier in een brief hal verwege 1982 al eens op gewezen. De publikaties in Vrij Nederland, waarin stond dat Vilé afwist van malversaties bij FC Utrecht, waar hij destijds bestuurslid was, vorm den de aanleiding tot een herhaling van de vraag om een onderzoek. De BAVA is van mening, dat als blijkt dat Vilé onschuldig is hij van alle blaam gezuiverd wordt. Zo niet, dan kan hij niet langer blijven funk- tioneren. toch behoorlijk aanwezige technisch vernuft van een lager niveau zijn dan van Fiks, dit werd ruimschoots ge- kompenseerd door werklust en en thousiasme, waarmee de Zierikzeese ploeg opereerde. In één minuut werd het gat dichtgetrokken door de weer nadrukkelijk aanwezige Gerda Kloet en Jaap van Gastel, die beiden lieten zien de laatste weken in een goede vorm te steken. Frommeldoelpunten Beiden skoorden van afstand. Fiks had er twee frommeldoelunten voor nodig om weer een gat te slaan tot 6- 3, maar door Hans van Gastel werd de ruststand bepaald op 6-4. All Ready nam zich tijdens de pau ze voor om in de tweede helft alles uit de kast te spelen. Het werd een half uurtje met maar liefst zestien doelpunten, waarvan een aantal van zeer hoog niveau. Door Jaap van Gastel werd het vanaf de afworp 6-5, waarna de derde Fiks-demarrage volgde tot 9-5, maar andermaal had de thuisploeg een dubieuze straf worp 6-5, waarna de derde Fiks- demarrage volgde tot 9-5, maar an dermaal had de thuisploeg een du bieuze strafworp nodig om zover te komen. Binnen twee minuten kwam All Ready evenwel opnieuw in het kielzog door doelpunten van Leo TENNIS WIESBADEN - De televisie-uitzendingen van Wimble don (20 juni - 3 juli) staan ter diskus- sie. De vraagprijs aan de European Broadcasting Union (EBU) is derma te hoog, dat Werner Ell van het twee de Duitse programma spreekt van „utopisch". De onderhandelingen zijn nog gaande. VOETBAL LONDEN - De loting voor de kwartfinales van de Engelse F. A. beker van zaterdag 12 maart: Crystal Palace of Burnley - Sheffield Wednesday, Middlesbrough of Arse nal - Aston Villa, Manchester United - Everton, Brighton - Norwich. Finaletoernooi 2e klas bandstoten in Noordgouwe NOORDGOUWE - Door de biljart vereniging Windenburg zal vrijdag, zaterdag en zondag, 25-, 26- en 27 fe bruari a.s. in café-restaurant Van der Weijde te Noordgouwe het toernooi bandstoten 2e klasse voor het kampi oenschap van het distrikt Schouwen- Duiveland van de KNBB worden ge organiseerd. Uit de voorwedstrijden hebben de volgende spelers zich voor het finale toernooi weten te plaatsen: J. Ver boom sr en A. Koot, beiden De Wig, Renesse; B. Wittenberg, K. Kenters en D. Snijders, alle drie De Country Club, Renesse: J. Vis, OKK, Nieu- werkerk; L. Hokke, DOS,. Nieuwer- kerk en D. van Wijk, Onder Vrien den, Burgh. In de eerste ronde zullen de volgen de partijen worden gespeeld: L. Hokke-K. Kenters; J. Vis-A. Koot; B. Wittenberg-D. van Wijk en J. Ver boom sr.-D. Snijders. Vrijdagavond te 19.00 uur zal een aanvang met het toernooi worden ge maakt. De lengte der partijen is vast gesteld op 45 caramboles. Wereldkampioenschappen handbal voor heren in B-poule BERGEN OP ZOOM - „We zijn klaar voor de wereldtitelstrijd", zei Jan Kecskemethy, de coach van de Nederlandse herenzaalhandbalploeg, bij terug keer in Nederland na een trip naar Zwitserland waar drie interlands werden gespeeld tegen de kwa niveau zeer hoogstaande Zwitserse nationale ploeg. Na afloop van de derde interlandwedstrijd maakte Kecskemethy de balans op. Voor de tweede keer speelde de Oranje ploeg gelijk tegen de Zwitsers en een keer werd met klein verschil verloren. De Tsjechoslowaak toonde zich te vre- den over wat zijn ploeg ten toon had gespreid, te meer daar Nederland in de derde wedstrijd moest aantreden zonder zijn beste speler, Wil Jacobs. De Lim burger kampt met een knieblessure. „We kwamen in de laatste wedstrijd snel op achterstand, waar bij het leek alsof de Zwitsers tracht ten te profiteren van de afwezigheid van Jacobs", herinnert Kecskemethy zich. De Nederlandse coach had bij een 6-3 achterstand evenwel een tak- tisch foefje in petto. „Ik heb toen op dracht gegeven om van een 4-2 stel ling over te gaan in een 5-1 formatie. Die verandering bracht de Zwitsers in verlegenheid. Ze konden nog wel uitlopen naar 8-5, maar daarna kwa men wij beetje bij beetje terug in de wedstrijd". Afwerking Jan-Willem Hamers nam de rol van Wil Jacobs als spelverdeler over. Toen bleek, dat Nederland het ook zonder de 22-jarige Limburger kan. Zowel vanaf de cirkel als van afstand werd het doel van de Zwitserse kee per Hans-Peter Lutz bestookt. Zwitserland mocht uiteindelijk de handen dichtknijpen, dat de kansen van Nederlandse zijde niet voldoen de werden benut. Alleen al in de eerste helft werden vijf breaks en een strafworp gemist. Bij rust was de marge nog maar een doelpunt (10-9). Ook in de tweede helft was Neder land de betere ploeg. Slechts de af werking liet te wensen over. Vijf minuten voor tijd kwam Ne derland middels de uitblinkende Pe ter Verjans voor de eerste keer op voorsprong (18-17) en dat in een on- dertalsituatie. Dat was overigens het tweede nadeel van de Nederlandse zaalhandballers. In de tweede helft speelden zij vrijwel steeds met een man minder, omdat de Oostduitse scheidsrechters Rauchfess en Buchda elke kleine overtreding van Neder landse zijde wensten te bestraffen. Oranje hield het hoofd echter koel en reageerde niet op eenzijdige arbitra ge. Nadat de Zwitserse topskorer Pe ter Jehle 20-19 op het skorebord had gebracht, zorgde Jan-Willem Hamers in de laatste minuut voor de meer dan verdiende gelijkmaker. Maximaal haalbare „Ik ben tevreden", glunderde Kecskemethy. „Beter kunnen we niet. Dit is het maximaal haalbare. Ik heb een ploeg aan het werk gezien, die alles uit de kast heeft gehaald en ik dank, dat het voldoende is voor het WK-toernooi. Speltechnisch zijn we op peil. Tak- tisch hebben we zeer goed gespeeld. Vergeet niet, dat Zwitserland een van de betere Westeuropese landen is op handbalgebied. De Nederlandse ploeg heeft karakter getoond door zich over de tegenslag van het gemis van Wil Jacobs heen te zetten. Dat is een pluspunt van de eerste orde. Als we tijdens het wereldkampioenschap ook de kansen nog benutten, dan hebben we een goede kans om ons in de B-poule te handhaven. Het team is in vorm. De intensieve voorberei ding heeft zijn vruchten afgeworpen". Ondanks het goede optreden in Zwitserland zal Kecskemethy de steun van Jacobs tijdens het wereld kampioenschap niet kunnen missen. De Limburger kon maandagmorgen al weer behoorlijk lopen, nadat hij in het tweede duel tegen de Zwitsers zijn kniebanden verrekte. „Ik heb goede hoop, dat ik er in de openings wedstrijd tegen Tsjechoslowakije weer bij ben", vertelde hij min of meer opgewekt. „De medische staf is ook kontent over het genezings proces". Navraag toonde evenwel aan, dat men zich nog niet wilde uit laten over het eventuele meespelen van Jacobs tijdens het WK. Het enige wat arts Leo Heere er over kwijt wil de was, dat het hier een uiterst lasti ge blessure betreft. Zierikzeese ploeg weer een stapje dichter bij derde klas KERKWERVE - Het eerste tafeltennisteam van de Zierikzeese vereniging Scaldina lijkt in sneltreinvaart op weg naar herovering van het derde klas niveau. In Kerkwerve klopte het drietal Ton ten Hove, Hans Volkeri en Michel Holm het plaatselijke tweeede team met 3-7, waardoor Scaldina na vier kompetticwedstryden in de vierde klas nog met de volle honderd procent skorc leider is. Achtereenvolgens werden de twee lastige klippen met 3-7 omzicld. Slagvaart moest het in Zierikzee afleggen en Kerkwerve kreeg nu in eigen zaal klop. De eerlijkheid gebied evenwel te stellen, dat de Zierikzeese formatie bepaald niet mag mopperen, vanwege de aanwinst van Ton ten Hove. Zonder deze speler zou de ploeg het in de vierde klas mogelijk aanmerkelijk moeilijker hebben gehad, omdat met name Michel Holm bepaald niet een van zijn beste seizoenen doormaakt Zowel tegen Slagvaart als Kerkwerve moest hij twee keer een nederlaag inkasscren. In Kcrwerve kreeg ook Hans Volkeri een nederlaag aan zijn broek. Buddy Mathcy zorgde voor twee van de drie Kerkwerfsc punten, terwijl Jan van Urk drie op zijn naam schreef. Hans Volkeri zette Scaldina in de openingspartij op voorsprong door na fel verweer van Henk 't Hart met 21- 23, 16-21 aan het langste eind te trek ken. Door Ton ten Hove werd nog uitgebouwd naar 0-2, omdat de Scaldi- na-nieuwkomer weinig heel liet van de illusies, die Buddy Mathey zich even tueel gekoesterd had. In de eerste ga me bracht Mathey het nog tot veertien punten, maar in de tweede drukte Ton Hove door naar 9-21. Jan van Urk bracht in de volgende partij weer een stukje spanning terug in de streek- derby door in twee games af te reke nen met een opnieuw niet overtuigend spelende Michel Holm. In beide games won Van Urk met het kleinste ver- schil: 21-19, maar Kerkwerve leek e- ven terug in de race. Evenals Ton ten Hove in het enkel spel bleef ook het Zierikzeese dubbel Hans Volkeri en Michel Holm onge slagen in het vierde kompetitiedueL Henk 't Hart en Jan van Urk kwamen in de eerste game duidelijk te kort 15- 21), maar drongen in de tweede game toch op merkelijk aan. Volkeri en Holm hadden evenwel net iets meer in huis om de Kerkwerf sc trein een derde game te gunnen. Via 20-22 kwam de game en de partij veilig in Zierikzees bezit, waardoor de tussenstand op 1-3 kwam. toch wenste Kerkwerve nog allerminst zo maar genoegen te nemen met verlies. Buddy Mathey verraste met zijn rechtlijnige spel Hans Volkeri, nadat de Zierikzeese speler in dc tweede game een matchpunt liet glippen bij 17-21 en 19-20. Mathey pakte alsnog de tweede game om vervolgens ook de derde op zak te steken: 23-21, 21- 17. Van lange duur was de Kerwerfse vreugde echter niet Michel Holm klopte Henk 't Hart in een regelmatige partij met 16-21 en 15-21 en Ton ten Hove pakte ook zijn tweede winst door Jan van Urk weinig mogelijkheden de bieden: 13-21, 6-21. Scaldina verze kerde zich hiermee van een rustge vende 2-5 voorsprong, een rust die evenwel nog niet van het spel van Michel Holm uitging. Mathey klopte Holm in de eerste game met 21-14, maar de Zierikzeese speler revan cheerde zich onmiddellijk door met 17-21 de tweede game binnen te halen. Holm leek door te drukken toen hij in de derde en beslissende game met 4- 11 voor kwam, maar een aantal non chalante momenten stelden Mathey in de gelegenheid om bij 15-15 naastzij te komen en Holm even later zelfs achter zich te laten. Via 21-18 inkasseerde Kerkwerve het derde wedstrijdpunt, maar het betekende slechts uitstel van exekutie, omdat Hans Volkeri afre kende met Jan van Urk (12-21, 8-21), hetgeen Ton ten Hove even later na deed door Henk't Hart met 11-21,10- 21 kansloos te laten en zo de 3-7 eind stand op de borden te brengen. Jcugdteam Het tweede team van Scaldina haal de het eerste kompetitiepunt binnen door Batavo verrassend op 5-5 te hou den. Invaller Ad de Graaf boekte'twee overwinningen, hetgeen ook werd ge daan door de goedspelende Jan Kik. Rita de Oude zorgde, ondanks hinder lijke kramp, voor het vijfde punt Het dubbel Rita de Oude/Jan Kik verloor na drie spannende games. Het vierde team speelde eveneens met 5-5 gelijk. Sint Laurens uit Mid delburg was hier de tegenstander. Bram Vroegop boekte twee overwin ningen en Hary Koper miste net de volle winst door zijn derde partij via 22-20 verlies in de derde game in te leveren. Het vijfde punt moest daar door van het dubbel Vroegop/Koper komen, hetgeen na zware strijd ook gebeurde. Invalster Wil dc Graaf ver weerde zich stug, maar kon niet niet winnen. Het jeugdteam verloor op nieuw, nu van Wilno in vlissingen. Cor van der Wekken won drie keer en Hans Samen zorgde voor het vierde punt Michel van de Berg miste een portie geluk en verloor drie keer in drie games. Het dubbel Van der Wek ken/Van de Berg kreeg eveneens klop. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5