Duiveland nam afscheid van direkteur gemeentewerken Laatste eerbetoon aan Johannis Rotte Muziek en toneel in Dorpshuis Bruinisse Stichting Samenlevingsopbouw verlangt duidelijke uitspraak Frederik Schuilingh was 38 jaar in overheidsdienst STREEKNIEUWS „Haalt het opbouwwerk 1984?" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MaandaK 21 februari 1983 Nr. 23273 3 NIEUWERKERK - „Een mens alleen is niet zoveel, maar in goede onderlinge samenwerking kan er veel werk worden verzet". Met deze woorden besloot direk teur Gemeentewerken van Duiveland F. Schuilingh vrij dagmiddag in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk zijn dankwoord tot al degenen, die hem tijdens dit officiële afscheid in het zonnetje hadden gezet en tot iedereen, met wie hij zich samen heeft ingezet voor het aanzien van de gemeente Duiveland. Schuilingh was 38 jaar in overheidsdienst, waarvan 32 in Duiveland. Met ingang van 1 maart maakt hij gebruik van de V.U.T.-regeling. Burgemeester J. van Bommel drukt de afscheidnemende direkteur gemeente werken F. Schuilingh de hand. Foto: Johan Berrevoets jr. Burgemeester J. van Bommel ging vrijdagmiddag zeer gedetailleerd in op de loopbaan van de afscheidne mende direkteur gemeentwerken. Hij ging daarbij zelfs terug tot diens geboortedag op 17 mei 1919 in Gassel- te. De eerste burger memoreerde on der meer Schuilinghs inzet als op zichter voor Schouwen-Duiveland van het bureau Wederopbouw Boer derijen, direkt na de oorlog. Zijn huwelijk met de Zierikzeese lieftallige jongedame Louisa Sophia Keeleman had er volgens spreker on getwijfeld toe bijgedragen, dat het gezin na verloop van enkele jaren naar Schouwen-Duiveland terug keerde. In die tussentijd was Schui lingh werkzaam geweest bij de ge meente Alphen aan de Rijn. Wederopbouw De burgemeester schetste verder de situatie na de ramp in 1953 en de jaren van wederopbouw daarna. Hij noemde de nieuwbouwwijken, nieu we scholen, het gemeentehuis, dorps huizen, de herrijzing van de toren van Nieuwerkerk en uiteraard - Schuilinghs eigen schepping - zwem bad „Dolfijn". Wat dit laatste betreft, liet burge meester Van Bommel nogeens even duidelijk weten, dat het gemeente bestuur trots is op deze voorziening en kritiek van elders naast zich neer legt. Hij herinnerde verder aan Schui linghs betrokkenheid met de kleuter school in Nieuwerkerk, zijn talent voor het uitzetten van puzzelritten, zijn voorliefde voor vissen en voor postzegels verzamelen. De burgemeester besloot met zijn waardering uit te spreken voor de wijze waarop Schuilingh zich altijd had ingezet en memoreerde in dit ka der ook de houding van de direkteur gemeentewerken ten opzichte van het bestuur, die - volgens de burge meester - altijd een duidelijke grens had getrokken tussen adviseren en besturen. Namens het gemeente bestuur mocht Schuilingh De Zeeuw se Encyclopedie in ontvangst nemen. Gemeentesekretaris J. van der Maas had 32 jaar met hem samenge werkt. Ook de gemeentesekretaris dook nog even in de geschiedenis en herinnerde aan de beginperiode in het gemeentehuis te Oosterland. Hij gaf eveneens een korte opsomming van de talloze zaken, die onder Schuilinghs leiding in de gemeente Duiveland tot stand zijn gekomen. Van der Maas noemde daarbij ook het grote aantal woningen (700) dat gebouwd werd mede naar aanleiding van de bevolkingsaanwas in Duive land. Verder wees hij erop, dat Schuilinghs werkzaamheden de laatste jaren nog waren uitgebreid met de milieuwetgeving. „Tegenover het bestuur was je altijd aan de voor zichtige kant. Je voorstelling en ad viezen gingen tot een bepaalde hoog te. Daarna wordt het beleid, zie je dan," aldus Van der Maas. Dankwoorden Dankwoorden kwamen verder van de heer A. v. d. Linden, een oud medewerker van de binnendienst, die zich inmiddels in de Krimpener Waard heeft gevestigd. Hij liet weten dankbaar te zijn voor hetgeen Schui lingh hem had bijgebracht en over handigde hem een smakelijk uitzien de kaas, een specialiteit uit die Krim pener Waard. Wethouder A. L. Bakker bedankte de afscheidnemende niet alleen voor een prettige samenwerking, maar ook voor de persoonlijke vriend schap. "i V-O-f-, Het laatste woord tijdens deze offi ciële bijeenkomst was aan Schui lingh zelf. Hij liet weten bewust naar deze dag te hebben toegeleefd, maar moest erkennen, dat het vertrek uit zijn funktie hem nu toch wel wat deed. Hij dankte alle sprekers per soonlijk voor hun vriendelijke woor den. De samenwerking met het gemeen tebestuur zei hij altijd als voortreffe lijk te hebben beschouwd. Hij kon zich derhalve dan ook loyaal opstel len, als eens een advies van hem door het bestuur werd afgewezen. Hij liet weten ongetwijfeld vooral de b. en w.-vergaderingen op de maandag ochtend te zullen missen. Na de officiële bijeenkomst volgde een afscheidsreceptie om de vele be langstellenden de gelegenheid te ge ven Schuilingh persoonlijk de hand te schudden naar aanleiding van zijn vertrek als direkteur gemeentewer ken. Nuchtere noordeling Spreker had er vertrouwen in, dat zijn afscheidsnemende kollega ook een dag als deze als nuchtere noorde ling wist te beoordelen op zijn juiste waarde. De gemeentesekretaris ging verder nog nader in op de hobbies van Schuilingh en bood hem tot slot, namens het sekretarispersoneel een fraaie parasol aan. Opvolger van Schuilingh de heer D. A, Haak vertolkte de gevoelens van de mensen van binnen- en bui tendienst. Persoonlijk kon spreker reeds putten uit twaalf jaar samen werken met de afscheid nemende di rekteur gemeentewerken. Haak herinnerde aan die begintijd met veel werk en nog weinig rappor ten. Volgens hem had Schuilinghs le venservaring vaak bijgedragen aan de oplossing van moeilijke situaties. NIEUWERKERK - Velen hebben vrijdag de laatste eer gebracht aan de maandag 14 februari overleden Jo hannis Rotte te Nieuwerkerk. De rouwdienst, die vooraf ging aan de teraardebestelling op de algemene begraafplaats ter plaatse, werd bij gewoond door een groot aantal men sen. Ook de begrafenis werd door ve len bijgewoond. De rouwdienst werd geleid door de plaatselijke predikant, drs. A. ten Hove. De schriftlezing tijdens de dienst was uit de oude bijbelverta ling en omvatte Spreuken 30 vers 1-9 en Romeinen 12 vers 1-8. Ds. Ten Ho ve hield een overdenking naar aan leiding van Sreuken 30 vers 8: „Voed mij met het brood van het mij toege wezen deel". Aan het eind van de dienst richtte de heer J. op 't Hof het woord tot de familie Rotte namens de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk. Hij me moreerde het feit dat de heer Rotte met een grote liefde en toewijding de kerk had gediend, evenals de zaak van het CDA en de Christelijke school. „Niets was hem te veel. Hij laat een lege plaats achter in de kerk en bij de kerkeraad", aldus Op 't Hof, die de familie echter getroost weet door de wetenschap dat „hij een rotsvast geloof had in zijn Heer". Tijdens de teraardebestelling wer den de aanwezigen toegesproken door de oudste zoon, de heer A. J. Rotte. De begrafenisplechtigheid werd beëindigd in het kerkgebouw. Namens de binnen- en buitendienst bood hij ten slotte een elektrische verfafbrander aan. Woordvoerder van de gemeente raad, de heer C. J. Hillebrand om schreef Schuilingh als „een rijk mens". Niet alleen vanwege diens goede gezondheid, maar ook wegens het feit, dat hij enkele geheimen kent, die hij nooit prijs zal geven. Spreker doelde daarmee op een ille gaal schuurtje, een zonder bouwver gunning gerealiseerd duivenhok enz. De kontakten tussen de raad en de di rekteur gemeente werken bleven meestal beperkt tot de vergaderin gen van de kommissie voor openbare werken en de rekreatie. Raad en gemeentewerken Overigens werd tijdens deze bij eenkomst diverse malen opgemerkt, dat de raadsleden best eens wat va ker bij de dienst gemeentewerken zouden kunnen aankloppen voor ad vies. De heer Hillebrand on derstreepte de waardering van de ge meenteraad met de aanbieding van een geschenkenbon. De heer W. A, van Bochove, direk teur gemeentewerken te Vlissingen, sprak namens de afdeling Noord- Zeeland van het NIDIG (Ned. Insti tuut Direkteuren en Ingenieurs Ge meentewerken); een afdeling die tien jaar geleden werd opgericht. De heer Van Bochove bestreed dat het hier maar een klubje voor de ge zelligheid betrof, maar vestigde de aandacht op het feit, dat een groot aantal direkteuren gemeentewerken zich binnen het NIDIG treft en aller lei overeenkomstige problemen kan doorspreken. Hij omschreef Schui lingh als een zeer trouw lid en prees zich gelukkig, dat Schuilingh voorlo pig buitengewoon lid van het NIDIG zal blijven. Van Bochove overhan digde tot slot een geschenkenbon. ZIERIKZEE Jaarvergadering UW In het ontmoetingscentrum houdt de UW, afdeling Zierikzee donder dag 24 februari haar jaarvergade ring. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing, de installatie van de nieuwe medewerksters en het praatje van mevr. J. M. Tempelaars- Le Düc. Aanvang 19.00 uur. Bijaankomst N.C.V.B. Op woensdag 16 februari hield de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. de maandelijkse bijeenkomst. De presidente mevrouw Tuitman- van der Maas opende de bijeenkomst met een woord van welkom, gebed en schriftlezing. Na het zingen van lied 288 werd het huishoudelijk gedeelte van de vergadering afgewerkt. Als gastspreker was ds. Baks uit Haamstede uitgenodigd: „Huwelijk en gezin" vormde het thema van zijn inleiding. Op zijn eigen, zeer indrin gende wijze bracht ds. Baks de mo derne problemen rond huwelijk en gezin onder de aandacht. In het Bij bels perspeqtief stelde hij het huwe lijk als heilig en uniek en het gezin als de onmisbare basis voor een ge zonde samenleving. Als men deze waarden loslaat is men nergens meer. In deze woelige tijd, waarin we van de „Verzorgingsstaat" een „Zorgenstaat" hebben gemaakt, staan huwelijk en gezin onder sterke druk. Als negatieve invloeden schetste ds. Baks de welvaart, het humanistisch denken en het femi nisme. Het huwelijk is evenals het geloof niet vrijblijvend. Man en vrouw moe ten participeren, elkaar aanvullen i.p.v. elkaar verdringen. Het kind zal zich in een harmonisch gezin even wichtig ontwikkelen. De kinderen kijken naar de ouders, ze voelen zich veilig als ze echte liefde der ouders ervaren. Een kind heeft leiding no dig, het wil weten waar het aan toe is, waar de grenzen liggen. Na een dankwoord van de presi dente en het zingen van lied 456 sloot ds. Baks de bijeenkomst met dankge bed. Solistenconcours Vrijdagavond 18 februari 1983 werd in het repetitielokaal van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" te Zierikzee het jarlijkse onder linge solistenconcours gehouden. Voor de vele jeugdige muzikanten betekent deelname aan dit concours een goede stimulans. De heer J. H. Blom uit Renesse werd bereid gevon den het geheel te jureren. Een niet al te gemakkelijke opgave. Traditiege trouw zorgde mevrouw H. G. J. de Regt-de Rijke uit Zierikzee voor de begeleiding op de piano. Het con cours verliep in een erg gezellige sfeer. Er werd in 3 afdelingen gespeeld, namelijk de derde, tweede en eerste afdeling. In de derde afdeling behaal den de dames M. Klink en C. Jumelet het hoogste aantal punten, namelijk 56 voor de uitvoering van 3 delen uit het klarinetto van J. van Beekum. In de tweede afdeling werden door Anja Peute, scherpe trom, Erik van Gees- bergen, doffe trom en Wim Schot, grote trom de meeste punten be haald, namelijk 57, hetgeen ook een eerste prijs betekende. Uitgevoerd werd de Gemert mars van H. van Ka pel. In de eerste afdeling behaalde Ko- ra den Boer op dwarsfluit 61 punten voor haar vertolking van het Ada- gietto uit het eerste concert van W. A. Mozart. Kora den Boer kreeg tevens de wisselbeker voor het hoogste aan tal punten van het concours. De voorzitter van „Kunst en Eer", de heer H. Asma, reikte aan het slot van de avond de prijzen uit. SEROOSKERKE Bermbrandje Op de Prunjeweg raakte vrijdag avond door onbekende oorzaak, rond 18.00 uur de berm in brand. De brandweren van Haamstede en Re- nesse bestreden het vuur en weldra waren de haarden geblust. De schade bestaat.alleen uit wat verbrand gras. BURGH-HAAMSTEDE Nationale boomfeestdag De schooljeugd plant woensdag 23 maart in de gemeente Westerschou- wen bomen en heesters in verband met de Nationale Boomfeestdag. Om negen uur 's ochtends worden dertig knotwilgen geplant langs het voet pad Irenestraat-Leliëndaleweg door leerlingen van De Kirreweie te Haamstede. Om half tien planten leerlingen van Onder de Wieken te Haamstede zesentwintig linden langs de Willem Alexanderstraat. Om tien uur planten kinderen van 't Staepel'of te Renesse elf iepen langs de Stoofweg tegenover het politie kantoor. Om half elf worden twintig elzen langs de Ingridstraat geplant door leerlingen van De Stove te Noordwelle. Om elf uur planten kin deren van De Schelphoek te Seroos- kerke tweehonderd sneeuwbessen (heesters) langs de Frederikstraat. Van het kollege van b. en w. zal een vertegenwoordiger aanwezig zijn. HAAMSTEDE Jaarvergadering N.C.V.B. Dinsdag vierde de afdeling Burgh- Haamstede van de N.C.V.B. haar jaarvergadering met een feestelijke broodmaaltijd, verzorgd door de da mes Geldof en Jonker-Viergever. Aanwezig waren ook afgevaardigden van de afdelingen Kerkwerve en Zie rikzee en de nieuwe rayon-kontakt- vrouw mevrouw Boot-Brandt. De af deling Bruinisse was met kennisge ving afwezig. De maaltijd werd afgewisseld door de meditatie naar aanleiding van Deut. 8 en de verslagen van penning- meesteresse en sekretaresse, het laatste op rijm. Na de eerste pauze met koffie en eigen gebakken kruid koek, brachten de dames Boot-v. d. Linde en Willemse-Dekker een „mee- zing"-lied, „Duo-broek" geheten. Daarna volgde een geestige sa menspraak van de dames Haek- Engel en Van der Pol-Wakker, geti teld „Vrouwenpraat". Mevrouw Hessels verzorgde 2 maal een quiz, waaraan allen ingespannen deelnamen. Na de tweede pauze met een drank je, werd afscheid genomen van de bestuursleden mevrouw Slager-van Dijke en Den Boer-Steenland. Me vrouw Slager, die.o.m. het jaarlijkse busreisje verzorgde, kreeg haar ca deautje vergezeld van een mooie kar tonnen bus en mevrouw Den Boer werd verrast met een spaarvarken van papier-maché, wegens haar werkzaamheden als penningmeeste- resse; tevens werd ze hartelijk be- Voor elk wat wils BRUINISSE - „Voor elck wat wils", zou de zeer geslaagde avond kunnen heten vrijdag in het Durps'uus van Bruinisse. Showelementen, heldere blok- fluittonen, een staaltje hoogstaand volkstoneel en de hoofdmoot van de avond, het optreden van de muziekvereniging „Nu met Hope" in samenwer king met „Oefening en Uitspanning". Een avond vermaak, gebracht door ge weldig enthousiaste amateurs. Voorzitter D. L. Primus omschreef het zo in z'n welkomstwoord aan de talrijke aanwezigen: „Bij het woord muziek denk je aan instrumenten en muziekstukken, maar het zijn de mensen die er échter staan, en zich er voor inzetten, die de muziek tot le ven brengen". Bij het muzikale gedeelte van de avond werd de spits afgebeten door de drumband onder leiding van Jaap van Putten die een optreden met de majorettes verzorgden. Leidsters bij deze majorettes wa- dankt voor het presideren van de vergaderingen in het afgelopen jaar. De bestuursfunkties zullen nu ver vuld worden door de dames Hack, Klatter en Speelman. Mevrouw Bouterse las nog drie mooie gedichten van mevrouw IJskes-Kooger, waarna de gezellige avond werd besloten met een lied en dankgebed. Ouderavond De Chr. Nat. school „Onder de Wie ken" houdt maandag 28 februari een ouderavond in de gemeenschaps ruimte van de school. Op de agenda staat onder meer jaarverslagen en af scheid nemen van de bestuursleden mevrouw Landman en de heer Groenleer. Verder een inleiding over het onderwerp: „Hoe leert mijn kind op school" met na de pauze een geza menlijke bespreking. Aanvang 19.45 Vergadering „C. et C." Op vrijdag 25 februari vergadert de Landbouwvereniging C. et C. in hotel Haamstede aan de Hogezoom. Op de agenda staan onder meer het financieel verslag en de bestuursver kiezing. Aftredend zijn de heren J. J. Dalebout, J. C. de Feiter en Th. Beije. Na de pauze zal de heer H. Eerkens, bedrijfsvoorlichter voor Schouwen- Duiveland, een inleiding houden over het onderwerp: Landbouwaktu- aliteiten. Aanvang: 20.00 uur. SCHARENDIJKE Diefstal benzine Uit de auto van A. v. O., gepar keerd in de Ingridstraat bij de Put- meet, werd 50 liter benzine gestolen. Van de daders nog geen spoor. ren Ellen Schilperoort bij de kleine en Janette Schraver bij de grote(re), allen keurig in het nieuwe show-pak, gemaakt door mevrouw Reinberg. In deze nieuwe out-fit werd op speciale muziek een knappe show weggege ven, hogelijk gewaardeerd door het publiek. Blokfluitgroep Fijntjes en helder klonk hierna de blokfluitgroep, die was uitgenodigd door de muziekvereniging, en hier mee in de roos schoot. De 3e en 4e jaars fluitisten stonden onder leiding van de muziekmeesters Ad Fluit en Bram de Leeuw, die hun muzikale enthousiasme goed op de leerlingen hadden overgebracht. Startend met de vlot in het gehoor liggende mars „Our Director" van F. E. Bigelon was het optreden van de muziekkorpsen „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" een aan eenschakeling van goed en fris ge brachte muziekstukken, onder lei ding van de heer A. Radewalt. Dat de wat bekendere stukken een hoger waarderingscijfer van het pu bliek kregen dan de andere is niet moeilijk te verklaren. Hoge ogen gooide dan ook het overbekende maar altijd weer mooie „Spanish ey es" van Bert Kaempfert. Ook een medley van Seifert Kressbronn „Un- ter fremden Sternen" werd levendig vertolkt door de korpsen. „Sara Leefanders" Na de pauze speelde de plaatselijke toneelvereniging „De Komedianten" de klucht „Sara Leefanders". Me vrouw Blok (Hanny van Gilst) had een „tea" georganiseerd. Ze doet graag dik en daarom heeft ze een be roemde actrice uitgenodigd. Maar er komt een kink in de kabel want de beroemde filmdiva is plots verhin derd. Gelukkig weet James de butler (Han Viergever (raad en redt de par ty. Hij laat het naaistertje Mientje (Coby Primus) voor filmster spelen. De gehele society lijkt te vreden tot mevrouw Haas (Corry Lems) haar ei gen jurk ontdekt, door Mientje ge dragen. Hierdoor komt het complot uit De baron (Dingeman Primus), de dames Tang en Hamer (Addy Vier gever en Marie Klink), de Wellers (Mariam en Bert v. d. Berg) zijn erg onthutst. Deze klucht van Gerard Bon, voortreffelijk op de planken ge zet door de Komedianten, stond on der regie van mevrouw E. v. d. Lin den. ZIERIKZEE - „Haalt het opbouwwerk 1984?". Deze vraag stelt de Stichting Samenlevingsopbouw Schou wen-Duiveland aan de zes gemeentebesturen in de regio, aan alle raadsleden en aan de leden van de plaatselijke welzijnsadvieskommissies. De stichting doet dat door middel van een rapport met onder meer een terugblik op de werkzaamheden sinds 1981; een toelichting op de me dewerking aan het Kleine Kernen Experiment sinds die tijd; een overzicht van hetgeen er dreigt weg te vallen na het verdwijnen van het regionaal opbouwwerk en met een hoofdstuk gewijd aan het bestaansrecht van het op bouwwerk. Zoals bekend namen de zes ge meenteraden op Schouwen-Duive land in 1981 het besluit de subsidie aan de Stichting Samenlevingsop bouw met ingang van 1 januari 1984 stop te zetten. Wel werd gesteld, dat de toen zo juist nieuw aangetrokken opbouwwerker (Ad Boonman) een eerlijke kans moest krijgen het bestaansrecht van het opbouwwerk in deze regio te bewijzen. Verschil lende malen werd gesproken over een „tweede kans" voor deze stich ting. Het dagelijks bestuur van de Stich ting Samenlevingsopbouw besloot nu tot het opstellen van bovenge noemd rapport om de diskussies over het voortzetten van het opbouwwerk binnen het algemeen bestuur, maar vooral ook binnen de gemeenteraden op gang te krijgen. Aan het einde van dit rapport komt het dagelijks bestuur tot de konklu- sie dat het opbouwwerk ook op Schouwen-Duiveland een nuttig in strument is voor bevolkingsgroepen, dat het stimulerend werk kan ver richten en een informatiebron kan zijn voor de bewoners. Praktijk De praktijk wijst, volgens dit rap port, uit dat bevolkingsgroepen vee lal niet weten wat de plannen zijn van gemeenten en andere overheid sinstanties met betrekking tot hun woon- en werk wereld. Dat de bewo ners daar toch bij betrokken willen zijn, blijkt volgens de stichting uit de opkomst van wijkgroeperingen en dorpsraden in de laatste jaren. Gesteld wordt, dat het opbouwwerk daarbij een zinvolle funktie heeft door het overleg tussen die groepe ringen onderling en met de desbetref fende instanties te ondersteunen en in goede banen te leiden. Verder wordt gewezen op de initiatieven, die het opbouwwerk kan ontplooien, bijvoorbeeld bij het verenigings leven, het opzetten van een organisa tie, het inventariseren van aktivitei- ten en voorzieningen, kadervorming en dergelijke. Er wordt gewezen op het feit, dat op Schouwen-Duiveland, een gebied waarin de afgelopen decennia zoveel ontwikkelingen (ontsluiting, foren sisme, toerisme) het maatschappelijk leven hebben beïnvloed, onmisken baar leefbaarheidsproblemen zijn ontstaan. „Nieuwe wijken met allochtonen met een andere leefwijze, kleine ker nen die de dupe worden van schaal vergroting, de groeiende werkloos heid vooral bij lager geschoolden, zijn hier enkele voorbeelden van", aldus het rapport. De konklusie luidt dan ook: Samenlevingsopbouw kan een zinvolle en positieve bijdrage le veren aan het handhaven en verbete ren van het welzijn van de inwoners van Schouwen-Duiveland." Wat valt er weg? In het rapport wordt een apart hoofdstuk gewijd aan hetgeen dreigt weg te vallen na het verdwijnen van de Stichting Samenlevingsopbouw. In de eerste plaats wordt gewezen op het feit, dat halverwege dit jaar het Kleine Kernen Experiment is afgelo pen. Dat betekent, dat er dan geen projektleidster meer werkzaam is, de financiële middelen ten behoeve van de projekten verdwijnen en de regionale werkgroep kan haar akti- viteiten afronden. De koördinatie en begeleiding van de vanuit de Kleine Kernen Experiment opgezette pro jekten valt weg. Het opbouwwerk zou in deze gevallen een begeleiden de en ondersteunende funktie kun nen vervullen. Het hoofdstuk gaat verder gedetailleerd in op de funk- ties en werkzaamheden, die door het opheffen van het regionaal opbouw werk zouden verdwijnen of vermin deren. Zo wordt verwezen naar begelei ding en ondersteuning van dorpsra den, wijkcomité's en verenigingen. Verder naar de ondersteuning van bewonersinbreng in en bij verschil lende inspraakprocessen, zoals bij het projekt Integrale Dorpenplanncn en de welzijnsplanning. De in gang gezette ontwikkelingen in de richting van een regionale aan pak van de volwassenedukatie drei gen, volgens het rapport, weg te val len. Het verdwijnen van de stichting zou verder inhouden, dat vanuit het opbouwwerk geen kursussen, advie zen en begeleiding meer kan worden gegeven. In de loop der jaren werd verder een pakket aan informatieve dokumentatie materialen opge bouwd. Nu nog heeft iedereen dc mo gelijkheid zich daarin te verdiepen, ook die mogelijkheid zou echter ver dwijnen. Verder wordt opgemerkt, dat de vele groepen, verenigingen e.d. die voor kopiëer- en stencilwerk bij de stichting terecht konden, el ders hun weg zullen moeten zoeken. Kontakten Tot slot wordt aangevoerd, dat de kontakten met andere regionale en provinciale welzijnsvoorzieningen en overheidsdiensten zullen wegval len. Ook vanuit het landelijke en provinciale diensten en instellingen zal het, volgens het rapport, moeilijk worden een aanspreekbaar orgaan te vinden op Schouwen-Duiveland, die initiatieven en projekten kan on dersteunen. Dit rapport werd vorige week besproken tijdens een openbare alge mene bestuursvergadering van de Stichting Samenlevingsopbouw. Het algemeen bestuur kon zich akkoord verklaren en besloten werd door middel van deze notitie te trachten de diskussie rond het voortbestaan van het regionaal opbouwwerk in gang te zetten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3