René Pijnen: „Een goede instelling is nog belangrijker dan kwaliteit'' „Wie denkt dat een zesdaagse alléén maar show is, heeft er helemaal geen verstand van" SAMAN BV Bijmakelaardij met een been terug in le klas Brabander leidt als baancoaeh eigen opvolgers op HOOGERHEIDE - René Pijnen werd op 3 september 1946 geboren in Woensdrecht, een kerkdorp in de zuidelijke punt van West-Brabant. Ondanks zijn 36 lentes kondig de de Brabander aan nog twee winters door te willen gaan als aktief renner op de win- terbanen, want daar ligt zijn domein. Pijnen is in de loop van de jaren uitgegroeid tot een van de beste zesdaagse-renners ter wereld. Nu Patrick Sercu gestopt is, wordt Re né Pijnen de nog aktieve keizer van de winterbanen. In die twee winters wil hij probe ren om de tien zesdaagse-overwinningen die hem nog scheiden van Peter Post binnen te halen, „maar het zal niet gemakkelijk zijn", erkent hij, gezeten in een uiterst luxu euze fauteuil in zijn even luxueuze behuizing in Hoogerheide aan de Antwerpse Baan, eigenlijk slechts een steenworp van het Antwerpse Sportpaleis vandaan. „Er zijn een aantal sterke tegenstanders gekomen, die mijn doel wel eens lelijk in de weg kunnen staan. Gert Frank, Urs Freuler, Maurizio Bidinost en Henry Rinklin. Stuk voor stuk renners met feeling voor het zesdaagsewerk". In de loop van 1982 werd René Pijnen baancoaeh als opvolger van Frans Mahn. Hij moet er voor gaan zorgen, dat Nederland in de toekomst opvolgers krijgt voor hemzelf, want de sportpaleizen lopen alleen vol als er ook Nederlandse toppers zijn. Wat zou de zesdaagse van Maastricht zijn zonder een Nederlandse klepper als René Pijnen, of die van Rotterdam René Pijnen: ,,Als man uit de praktijk weet ik beter dan wie ook waar we aan moeten werken. Bij mij zullen de jonge amateurs moeten werken Het lijkt vanzelfsprekend, dat de KNWU niet zomaar voor niks een man uit de praktijk aanstelde als baancoaeh bij de amateurs. Pijnen is nu in de unieke situatie zijn eigen op volgers op te leiden. ,,0 ja, ik heb al diverse renners gezien, die het kun nen gaan maken. Als ze de tijd maar krijgen; het talent en de mentaliteit hebben ze in ieder geval. Wat dacht je van een Peter Pieters, van Appie Harren of van Leon Nevels en laat ik vooral ook Ralf Elshof niet vergeten. Dat zijn jongens die het helemaal hebben, maar het is een kwestie van de juiste begeleiding en vooral ook van geduld. Je kunt zoiets niet dwin gen op die leeftijd. Geduld, geduld, dat moet je als amateurcoach op kun nen brengen". Goede instelling Kwaliteit is geen absolutie garan tie voor een geslaagde karrière als beroepsrenner. René Pijnen heeft ze zien komen en zien gaan, vooral dat laatste. „Coureurs om bij te likke baarden heb ik zien afgaan door een zijdeurtje, omdat ze de juiste menta liteit misten. Neem bijvoorbeeld Leo Duijndam, waarmee ik zelf mijn eerste paar jaar gekoppeld was. Als hij de goede instelling had ge had, hadden we als koppel misschien wel honderd zesdaagsen gewonnen, maar Leo Duijndam kon het zware metier van zesdaagse-renner niet aan en ging er op een bepaald moment fi naal onderdoor. Midden in een zes daagse wilde hij prompt opstappen. Iedereen heeft dat gevoel wel eens in dit vak, maar je moet er niet aan toe geven, want dan ben je verkocht en Leo Duijndam deed dat. Als het rij den klaar was dook hij het nachtle ven in om dan de volgende dag met een kater van hier tot ginder weer op de fiets te stappen. Dat was noppes natuurlijk. Dat snapt een kind nog wel". Leo Duijndam ging beetje bij beet je de afgrond in. Pijnen daarentegen bleef doorgaan, ondanks de vele te genwerkingen, die hij vaak kreeg., Vooral ook van Peter Post in zijn be ginjaren. Post was in die tijd een au toriteit, waaraan niet geknaagd mocht worden, maar het koppel Pijnen/Duijndam was dusdanig sterk, dat Post regelmatig om zijn oren kreeg. „Als ik je vertel wat hij allemaal uithaalde om ons dwars te zitten, dan lach je je dood. Soms kwam het mij ook wel eens de strot uit, maar het was eenmaal mijn vak en ik wilde wat bereiken in dat vak. Ik heb doorgezet, in tegenstelling tot Leo Duijndam. Voor mezelf had ik zoveel kwaliteit, dat ik wist, dat ik Post eens zou overvleugelen. Daar heb ik me altijd aan vastgeklampt. Of het me ook lukt om Post in aantal overwinningen te pakken, valt nog niet te bezien, maar geloof maar ge rust dat deze jongen er alles voor zal doen", vertelt René Pijnen. Donders graag René Pijnen won zijn eerste zes daagse in Antwerpen en de laatste die hij tot nu toe won was opnieuw Antwerpen. ,,Die eerste zege zal ik natuurlijk nooit vergeten", legt hij uit. ,,Er werd nog volgens de oude formule gereden, 's Nachts om vijf uur trokken we de laatste sprints en vijf uur later stonden we weer op de baan. Van zes tot negen uur mocht je even een tukje doen. Het was niet veel, maar het hielp even. Dat maakte me geen snars uit, want ik fietste wel zo donders graag, dat ik me zelf dood gereden zou hebben al zat er geen mens op de tribune. Ik denk dat deze instelling me gemaakt heeft tot wat ik nu ben. Maar vergeet niet, dat ik ik 36 ben er nog net zo op gebrand ben om te winnen als in 1970, toen ik met Peter Post en Klaus Bugdahl mijn eerste zesdaagse won. En wat denk je van de centen. Ik ben nu aan het oogsten, want in die eerste paar jaar verdiende ik nauwelijks een droge boterham. Ik zou wel gek zijn als ik nu stopte. Ik moet nog wat goedmaken. Financieel gezien dan". René Pijnen heeft zijn ,,vak" altijd bloedserieus uitgeoefend, maar hij is wel zo realistisch om te erkennen, dat er binnen nu en - hopenlijk - pas twee jaar, een einde komt aan zijn aktieve loopbaan. „Het is daarom ideaal om als baancoaeh verder te gaan in je stiel. Dat ideaal is niet voor iedereen weggelegd, maar ik ben toevallig zo'n bofkont, net als Patrick Sercu in België, straks als hij voor de laatste keer afstapt. Zo'n kans mag je niet door je vingers laten glippen, al moet ik toegeven, dat ik toch nog een flinke periode erover heb lopen piekeren, vooraleer ik de finitief ja zei. Je neemt een hele ver antwoording op je, maar nu ik er een jaartje mee bezig ben geweest, moet ik zeggen, dat het me niet is tegenge vallen. Toen ik eenmaal gezien had, dat er wel degelijk talent rondreed, kwam de ambitie er bij mij. Je gaat aan de slag om snel iets te bereiken zonder evenwel de zaak te forceren, want dat is foute boel. We hebben al aardig wat bereikt, ik en mijn jon gens. Het gat met de konkurrentie is al een flink stuk gedicht". Suksesformule René Pijnen weet waarover hij praat en zijn jonge coureurs zijn ge negen om wat van de „vakman" Pij nen aan te nemen. „Dat is mijn suk sesformule", zegt hij lachend. „Ik weet waar ik mee bezig ben. Ik fiets zelf nog en sta dus dicht bij de praktijk. Bij Frans Mahn werd er maar wat aangerommeld. Ik heb een grote voorsprong op mijn voorgan ger, want ik sta zelf nog aan de top. Aankomende baanrenners denken, dat ze er met een uurtje training op de baan al zijn, maar dat is fout. Een uur of drie, vier per dag op de weg trainen moeten ze en dan 's avonds of zo nog een uurtje op de baan, maar niet als in de tijd van Mahn. Dan mocht het al nauw lukken als ze een uur op de baan bezig waren, maar vaak was dat niet eens het geval. Bij mij moeten ze werken en dan komen de resultaten van zelf. Ik durf er wat op te zetten, dat wij met een gouden plak terugkomen van de Olympische spelen. Zet maar in". Voor René Pijnen staat het vast, dat de baanwielersport en zeker ook de zesdaagsen nog een gouden tijd voor zich hebben. De mensen komen voor spektakel en dat krijgen ze in de zesdaagsen nieuwe stijl, zoals die door Peter Post - ook al zo'n man uit de praktijk - zijn ontworpen. „Het is bepaald niet zo, dat het alléén maar show is tijdens een zesdaagse", zegt Pijnen. „Wie dat zegt heeft er niet één cent verstand van. Akkoord, er zijn onderdelen, waarin wat wordt gerommeld, maar als het om de knik kers gaat, om de punten beter ge zegd, dan is het wel degelijk een se rieuze zaak. Denk je dat ze mij of Ser cu een zesdaagse kado geven als ze met z'n allen dat tegen kunnen hou den? Nou vergeet het maar. Dat ligt wel even anders. Je moet maar eens met een Bernard Hinault gaan pra ten of met Joop, Joop Zoetemelk, die ken je toch zeker wel? Nee, deze man nen worden niet in bescherming ge nomen. Op dertig ronden gaan ze, als het aan de echte zesdaagse-renners ligt. Het is een circus, maar wel een onbarmhartig circus. Dat wel". Programma zaalkorfbal Zaterdag 19 februari, sporthal On derdak: ADSPIRANTEN Klasse 2 C: Tjoba CI-A11 Ready Cl, 14.10 uur. PUPILLEN Klasse PI: All Ready PI-TOP PI, 13.35 uur. Klasse P IV: All Ready PII-TOGO Pil, 13.00 uur. SENIOREN 3e klasse A: All Ready II- Stormvogels III, 15.00 uur. All Ready naar kampioensfeest van Fiks ZIERIKZEE - De Zierikzeese korf balploeg van All Ready gaat zater dagmiddag op bezoek bij koploper Fiks. Het lijkt niet voor de hand te liggen, dat de roodzwarte brigade er voor kan zorgen, dat het op handen zijnde kampioensfeest van de ploeg van Frank Berendes naar later da tum wordt verschoven. In Zierikzee wonnen de aanstaande tweede klas- sers al ruim met 11-19 en dat zal bij de Oegstgeestse formatie thuis wel niet veel anders worden. Het hoeft ook allemaal niet meer zo nodig voor All Ready. Na een moeilijke periode met uitnederlagen bij Keep Fit en KNS heeft de Zierik zeese ploeg zich via thuisoverwinnin gen tegen Harga en Vlaardingen en een gelijkspel bij Ter Gouw nage noeg in veiligheid gespeeld. Slechts een honderste procent skore van Keep Fit in de laatste wedstrijd kan er nog voor zorgen, dat de Roosen- daalse ploeg het vege lijf redt en niet naar het afdelingskorfbal hoeft te de graderen. Keep Fit krijgt in de laatste wedstrijden nog KNS op bezoek en de volgende week (zaterdag 26 febru ari) ontvangt All Ready de Roosen dalers in sporthal Onderdak. Een duidelijke revanche voor de in Bra bant gelden nederlaag is toch wel het minste wat All Ready zichzelf zal willen presenteren, waardoor de ploeg van trainer Rinus Bruël niet al len in veilige haven raakt, maar te vens het doek valt voor Keep Fit. Advertentie VERWARMINüSSERVICE Telefoon 01110-2647 - 3909 SHEFFIELD - Voor de ploeg van Peter Post zal dit jaar ook een En gelsman rijden. TI-Raleigh kontrak- teerde deze week de 20-jarige John Wainright uit Sheffield. Programma basketball ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag en - avond staan er in sporthal Onderdak in Zierikzee vier wedstrijden van Mevo '80-basketballteams op het pro gramma. Om 19.30 uur komen de her en van de Zierikzeese vereniging als laatste in aktie tegen het sterke Jum ping Crabs uit Bergen op Zoom. Mits de oranje formatie in volle sterkte kan aantreden wordt dit zeker een uiterst spannend gebeuren, waarin Jumping Crabs terdege op zijn tellen mag passen. Een uur eerder - 18.30 uur - komt het tweede damesteam van Mevo '80 binnen de lijnen tegen Bucker Bors- sele. Ook hier moet een kleine over winning voor de Zierikzeese ploeg mogelijk zijn. Moeilijker ligt het wat dat betreft voor de beide jeugdploe- gen, die vanaf 16.30 uur aantreden. Eerst komen de meisjes-aspiranten in aktie tegen het zeer sterke Sou burg en een uur later is het de beurt aan de meisjes-junioren om Smok- kelhoek partij te geven. BADMINTON Sukses voor team BC Zierikzee TERNEUZEN - Een rekreatieteam van badmintonvereniging Zierikzee heeft met sukses deelgenomen aan een sterk bezet toernooi van BC Ter- neuzen. Het team, bestaande uit de dames C. Kloet en E. Bruggeman en de her en H. van de Zande en H. Bruggeman behaalde op dit toernooi, waaraan zestien teams deelnamen, een zeer eervolle tweede plaats. Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - In de twintigste ron de van de huishoudelijke kompetitie werden bij Schaakvereniging Zierik zee acht partijen gespeeld. H. C. Juk- kenekke en A. M. van de Westen wonnen hun partijen tegen respek- tievelijk J. M. C. Zwarts en A. J. Scheele na arbitrage. De uitslagen waren als volgt: J. J. van den Ende-H. Uil V2-V7 J. M. C. Zwarts-H. C. Jukkenekke 0-1 (na arb.) A. J. Scheele-A. M. van de Westen 0-1 (na arb.) P. Wiebols-P. M. Bouwens 1-0 J. L. Bom-J. A. J. van de Made 1-0 C. van Eldik-B. S. Spiegels 0-1 J. Vos-S. J. Stoel 1-0 J. A. de Jong-A. Waaijers 1-0 Zaalvoetbal ZIERIKZEE - De meeste beslissingen beginnen zich aardig af te tekenen in het Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalgebeuren. In uc eerste klas werd Country Club al eerder voor de vierde keer kampioen en degraderde SKNWK al weken geleden. Voor Stella Boys gaat het er inmiddels ook steeds donker der uitzien nu Skol Boys weer een puntje pakte tegen FC Kerkwrve. In de tweede klas valt over het kampioenschap nog niet zo veel te zeggen, maar het begint er wel steeds meer op te lijken, dat Bijmakelaardij en Ouwerkerk de voornaamste gegadigden worden voor de openvallende plaatsen in de eerste klas en aan de promotie van VV Oosterschelde Mondragon uit de derde klas hoeft ook niet meer getwijfeld te worden. In de eerste klas lijkt Stella Boys inderdaad met SKNWK een stapje te rug te moeten gaan doen. Zelf kwam de rood-witte ploeg niet in aktie, maar Skol Boys boekte een ver dienstelijk en nuttig 3-3 gelijkspel te gen FC Kerkwerve. Stella Boys staat nu inmiddels drie punten achter op Skol Boys, omdat de wedstrijd tegen Sporthuis ZZ definitief als niet gespeeld verklaard is. Er resten Stel la Boys nu nog wedstrijden tegen kampioen Country Club en Toren Boys. Indien noodzakelijk zal dan ook eventueel de ontmoeting tegen Sporthuis ZZ gespeeld moeten wor den, maar dan dient Stella Boys voordien wel minimaal een punt te moeten pakken, terwijl Skol Boys met lege handen moet blijven in de slotwedstrijd tegen Bruse Boys, dat theoretisch ook nog problemen kan krijgen nu woensdagavond met 3-5 aan het kortste eind werd getrokken tegen Sporthuis ZZ. De stand in de eerste klas: CountryClub 15 12 3 0 85-20 27 Mevo 15 10 3 2 67-34 23 Sporthuis ZZ 14 7 4 3 44-28 18 Toren Boys 14 8 1 5 46-38 17 FC Kerkwerve 15 7 2 6 46-44 16 Bruse Boys 15 5 1 9 34-59 11 Skol Boys 15 4 2 9 44-58 10 Stella Boys 13 3 1 9 32-58 7 SKNWK 14 0 1 13 24-83 1 In de tweede klas lijkt Bijmake laardij aardig op weg het eerste klas- serschap te heroveren. In het belang rijke duel tegen De Steeg pakte de koploper in de laatste minuut de vol le winst (1-2). Dreischor is zich aan de staart van de tweede klas aardig aan het roeren. Na het 1-1 gelijkspel tegen De Steeg een week eerder won de hekkesluiter met 7-2 van naaste rivaal Brogum en staan beide ploegen nu naast elkaar op een van Skol Boys II. De stand in de tweede klas: Bijmakelaardij I 12 10 0 2 49-19 20 Ouwerkerk I 10 6 2 2 25-22 14 De Steeg 12 6 2 4 35-20 14 Die Gouwe 10 4 3 3 23-14 11 Country Club II 9 4 2 3 21-23 10 ZZ'72 I 11 4 2 5 20-24 10 Skol Boys II 12 2 3 7 22-41 7 Brogum I 10 3 0 7 24-49 6 Dreischor 12 2 2 8 22-30 6 In de derde klas veranderde er aan de kop van de ranglijst niets, omdat de kandidaat promoveerders niet in aktie kwamen. Ouwerkerk II won met 9-4 van hekkesluiter ZZ'72 II en Brogum II pakte opnieuw een punt door met 4-4 gelijk te spelen tegen Renesse, waardoor de soosploeg nu een plaatsje stijgt in de klassering. De stand in de derde klas: VV Oost./Mondr. 10 9 1 0 41-19 19 Zeelandia 10 7 2 1 44-16 16 Mevo II 9 4 2 3 20-23 10 Ouwerkerk II 10 4 2 4 33-39 10 Renesse 8 3 2 3 31-24 8 Brogum II 12 3 1 8 20-36 7 Bijmakelaardij II 6 3 0 3 18-15 6 Stella Boys II 10 2 2 6 17-26 6 ZZ'72 II 9 1 0 8 14-30 2 Konkoers van LR en PC Bru BRUINISSE - De landelijke rijver- eniging en ponyklub Bru organiseert zaterdagmiddag 19 februari een dres- suurwedstrijd in manege Grol in Re- Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - Op de elfde kompeti tie-avond van de Zierikzeese Bridge Klub werd in drie groepen zeer gril- liggespeeld. Het op de tweede plaats van de ranglijst staande paar haalde slechts 30,55 hetgeen best wel aar dig is voor het verloop van de kompe titie, maar wat ook aantoont, dat er aan de top voortdurend wijzigingen zijn. De komplete uitslag van de elfde dri ve: Groep I 1. mw. Sleegers-heer Nolet, 136 punten (62,96 2. mw. Akerboom heer Kloet en heren Blonk-Van Hengstum, 124 punten (57,41 4. echtpaar Van den Berg, 122 punten; 5. dames Kops-Tuinman, 121 punten; 6. heren Becu-Van der Post, 116 pun ten; 7. dames Van Oeveren-Tennekes, 99 punten; 8. heer Goedhart-mw. Van de Zande, 91 punten; 9. heren Eekman-Viergever, 81 punten; 10, echtpaar Pomper, 66 punten (108 pun ten is 50 van de maximale score). Groep H 1. dames Goedhart-Terwisscha, 100 punten (59,52 2. heren Duindam- Schot, DO punten (53,57 3. dames Does-Hendriksen, 87 punten; 4. heren Van der Mark-De Wit, 85 punten; 5. dames Born-Sluijter, 80 punten; 6. mw. Heuser-hr. Boot, 78 punten; 7. heren Besamusca-Meulstee, 77 pun ten; 8. heren Hendrikse-Sweere, 75 punten (84 punten is 50 Groep III Noord-zuidlijn: 1. heren Turel-De Vries, 94 punten (58,75 2. echt paar Schults, 90 punten; 3. dames Gaanderse-Klompe en echtpaar. Schults, 86 punten; 5. dames Van der Duijn-Van Kooten, 70 punten; 6. da mes De Graag-Lepelaars, 54 punten (80 punten is 50 Oost-westlijn: 1. dames Van Groningen-Schaalje, 106 punten (55,21 2. mw. Van den Bergh-heer Does, 100 punten; 3. dames Van 't Leven-De Vos, 98 punten; 4. dames Besamusca-Lievense, 93 punten; 5. dames Becu-Van der Post, 83 punten (96 punten is 50 VOLLEYBAL Mevo '80 heren simpel naar tweede bekerronde HOORNAAR - In betrekkelijk kor te tijd heeft het eerste heren volley balteam van Mevo'80 de eerste ronde overleefd voor de distriktsvolleybal- beker. In Hoornaar, onder de rook van Gorinchem, won de ploeg van co ach Marco Reedijk met 0-3 via de setstanden 3-15, 8-15 en 4-15. De Zierikzeese ploeg had weinig te genstand te dulden van Vedo'70, dat uitkomt in de derde klas van de dis- triktskompetitie. In alle rust kon de thuisploeg dan ook naar een regelma tige nederlaag worden gespeeld. De wedstrijd fungeerde daardoor als een aardige test-wedstrijd voor het zwa re kompetitietreffen, zaterdagmid dag in sporthal Onderdak, tegen Ibis. Slechts in het begin van de eerste en tweede set kon Vedo'70 de Zierik zeese ploeg aardig bijbenen, maar de kwaliteiten als team waren aanmer kelijk minder als die van Mevo'80. dat via eenvoudig aanvalsspel en goed serveerwerk simpel naar het einde ging. Door zijn irritante spel ging de Hoornaarse speler Dick Ver beek regelmatig dusdanig over de schreef, dat arbiter Jansen hem een officiële berisping bezorgde. Een smet op een overigens sportieve wedstrijd. Programma volleybalkompetitie ZIERIKZEE - In het kader van de rekreatieve volleybalkompetitie worden vanavond (vrijdag-18 februa ri) in de Zierikzeese sporthal Onder dak weer een zestiental wedstrijden gespeeld in de diverse poules. Het komplete programma is als volgt: 19.00 uur: Kwiek 5-Renesse 4 (J); WIK J2-Kwiek 4 (J); Mevo D3-Mevo D2 (Dl); Willibrordus-ZWN (C). 19.45 uur: ZRKZiekenhuis 1-Big S (A); BB Wansink-WIK 1 (A); Mevo Dl- Kwiek 2 (D2); Renesse 1-CPJ (B). 20.45 uur: Fiscus 2-ZRKZiekenhuis 2 (C); de Putters 2-PJZ 2 (E); WIK Dl- WIK D2 (D2); Opel Team-WIK 2 (B). 21.40 uur: v. Oeveren Reizen 1-de Putters 1 (A); CSG-Havenpark (A); ZRKZiekenhuis 3-Renesse 3 (Dl); VCS-Rabobank (E). Zware opgave voor herenploeg van Mevo '80 ZIERIKZEE - Zaterdag 19 februari spelen drie teams van de Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80 thuis wedstrijden in sporthal Onderdak. Om 18.00 uur komt het eerste heren- team na een rust van enkele weken weer een uiterst lastige opponent te genover zich in het Hellevoetsluise Ibis. Het is voor Mevo '80 bittere nood zaak om de volle winst te pakken te gen Ibis. Momenteel volgt de ploeg van coach Marco Reedijk koploper Spivo op een punt, hetgeen meteen de verklaring is voor de „must" om te winnen. Puntenverlies zou de mar ge weer opvoeren en dat is juist wat de Zierikzeese ploeg niet kan hebben met de uitwedstrijd tegen Spivo nog te doen. Ibis staat als vierde geklas seerd op de ranglijst, waaruit mag worden afgeleid dat het bepaald geen gemakkelijke kluif zal worden voor de oranje formatie. Tot deze ontdek king kwam men overigens al eerder, toen Ibis het eerste verliespunt voor Mevo '80 liet aantekenen in de thuis wedstrijd in Hellevoetsluis. Mevo '80 zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om deze „oneffenheid" in ei gen zaal glad te strijken. Om 16.45 uur speelt het eerste da mesteam van Mevo '80 eveneens in sporthal Onderdak de eerder uit gestelde wedstrijd tegen Sparta/H uit Middelharnis. Normaliter zou het een Zierikzeese zege moeten worden, maar door het uiterst wisselvallig presteren van de formatie van coach Hans Boot lijkt een voorspelling uiterst riskant. Ge lijktijdig speelt het vierde heren team tegen Ibis VI, een tegenstander waarvan in Hellevoetsluis met 3-0 werd verloren, maar een halve re vanche zou er toch in moeten zitten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6