frsrfi Zierikzee gefilmd voor tv-serie „In Vogelvlucht" Kleine Kernen Experiment langzaam naar afronding DE ZIERIKZEESCHE COURANT Onder regie van Kitty Knappert Aandacht voor monumenten en toeristendagen Ondersteuning scholenexperimenten onzeker COMPACT IK* PE Bli7- (ï/s/2<-f ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar t 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Vrijdag 18 februari 1983 139ste jaargang Nr. 23272 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Kinderboerderij in Zierikzee Kitty Knappert in gesprek met Hendrik, de sinaasappelverkoper. Hendrik liet zich niet imponeren door de camera en de microfoon, die op hem waren ge richt. ZIERIKZEE - „Loop allemaal maar rond. Heel gewoon doen en vooral niet in de camera kijken. U moet probe ren net te doen alsof de camera er niet is," riep regisseu se Kitty Knappert donderdagochtend op de Vismarkt te gen enkele burgers. Het was de derde opnamedag in Zie rikzee voor een aflevering van de TROS-serie „In Vogel vlucht". De uitzending is donderdagmiddag 31 maart. Op 21 januari bracht Kitty Knappert een oriëntatiebe- zoek aan Zierikzee en maakte zij samen met gids Feiko Postma en VVV-informatrice mevrouw M. van der Pol een wandeling door de stad om de opnameplaatsen te be palen. „Dat was een heel gezellige dag, maar wel ver moeiend," bekende mevrouw Van der Pol. Op dinsdag 1 en woensdag 2 febru ari was Kitty Knappert opnieuw in Zierikzee, maar toen in aanwezig heid van een camera- en een geluids man. Volgens het oorspronkelijke plan zou op de eerste februari in het stadhuismuseum worden gefilmd, maar in verband met het bezoek van prinses Juliana en prinses Margriet aan het stadhuis, werden deze plan nen naar de volgende dag verzet. In plaats daarvan werden toen op namen gemaakt van de Noord- en ZIERIKZEE - Het samenvallen van een vorstperiode met een schoolvakantie is een goede zaak. Dat valt deze week volop te konstateren op elk stukje wa ter, dat zodanig is bevroren dat het ijs de schaatsende jeugd kan dragen. De jeugd vermaakt zich met volle teugen op de schaats of op de slee. Blijkens de foto leven sommigen zich zo sterk in in het schaatsgebeuren, dat men zich soms waant bij schaatswedstrijden van topsporters. Hoe het ook zij. de stijl is duidelijk aanwezig, evenals de inzet. Nu nog even wachten op de snelheid. Maar wie weetOnze huidige nationale schaats-coryfeeën zijn immers ook op deze manier begonnen dat aan het voorheen tien minuten durende programma vijf minuten ex tra zendtijd werd toegevoegd. Dat betekende dat er nog enkele plaatjes in Zierikzee geschoten konden wor den. Kitty Knappert nam opnieuw kon- takt op met VVV-informatrice me vrouw Van der Pol, die Hans Lind- hout, voorzitter van de evenementen kommissie benaderde. „In die laatste vijf minuten wilden we de aandacht op de toeristendagen vesti gen. Want we kunnen best nog wat mensen gebruiken", zei de informa- trice. Om elf uur donderdagochtend be gonnen de opnamen aan de Vismarkt. Uitvoerige aandacht kreeg de mosselstand. Ria Geluk en Hans Germing gaven de verkleumde mensen warme, gekookte mossels. Daar werd dankbaar gebruik van ge maakt, want koud was het op de Vismarkt. Mevrouw Hage-Speelman en haar echtgenoot C. H. Hage verschenen in Schouwse klederdracht voor de lo pende camera bij zowel de mos selstand als bij het orgel, dat werd bespeeld door Arjo de Koning. Hen drik was er ook. Hij vormt samen met zijn karretje vol sinaasappels en mandarijnen een bekend beeld in Zierikzee. De heer M. Mol werd voor zijn schildersezel gefilmd. De stands aan de Vismarkt waren speciaal voor de TROS opgefleurd met schilderijen van de Zierikzeeënaar. Tevreden Kitty Knappert vertelde na afloop van de opnamen dat het programma „In Vogelvlucht" voortaan 's mid dags te zien zal zijn. „Ik denk wel dat op dat tijdstip belangstelling voor het programma bestaat. Moeders en De mosselstand op de Vismarkt was zeer populair bij de mensen. Ria Geluk en Hans Germing voorzagen de filmploeg, de figuranten en de hoofdrolspelers van heerlijke, warme, gekookte mossels. opgroeiende kinderen kunnen er in elk geval naar kijken." Kitty Knappert toonde zich erg te vreden over de opnames in Zierikzee en verklapte dat het haar idee was om de stad Zierikzee in het program ma op te nemen. „Ik had al eerder een bezoek gebracht aan deze plaats en het was dan ook mijn wens om er nog een keer terug te keren en opna men te maken voor „In Vogelvlucht". Vrijdag 22 april brengt de TROS- ploeg een bezoek aan Dreischor en za terdag 23 april aan Bruinisse. In eerste instantie zouden de opnamen in Bruinisse heden-vrijdag plaats vinden, maar omdat Bruinisse pas in juni op het tv-scherm te zien is, werd besloten de opnamen te verzetten naar een later tijdstip. In Dreischor worden het landbouwmuseum en de Ring gefilmd en in Bruinisse wordt de aandacht gevestigd op de spullen uit het visserijmuseum, die op de mosselkotters tentoongesteld zullen worden; „Het is belangrijk dat de Nederlan ders via de televisie ontdekken hoe veel mooie plaatsen er in Nederland zijn. En dat proberen we via „In Vogelvlucht" te stimuleren", aldus Kitty Knappert. Zuidhavenpoort. Voor de beide poor ten „poseerden" de dames Hage en Pannekoek in originele kleder dracht. De volgende dag kon de TROS-ploeg wel in het stadhuismu seum terecht en werd ook het Burger weeshuis aan de Poststraat op de film gezet. Vijf minuten extra Na deze opname-dagen werd regis seuse Kitty Knappert meegedeeld BROUWERSHAVEN - Het Kleine Kernen Experiment op Schouwen-Duiveland gaat naar een afronding. Met ingang van 1 april dit jaar zal de projektleidster - in ver band met een nieuwe werkkring elders in het land - nog maar twee dagen maximaal per week aan dit experi ment werken. Per 1 mei of 1 juni stopt zij definitief met haar werkzaamheden. De regionale werkgroep blijft in principe de gehele „looptijd" van het Kleine Kernen Ex periment in funktie, dat wil zeggen tot eind 1983. Dit wordt medegedeeld in de zesde voortgangsrapportage, die donder dagavond in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Brouwershaven ter sprake kwam tijdens de algemene bestuursvergadering van de Stich ting Samenlevingsopbouw Schou wen-Duiveland. Projektleidster Emeline Kleber wijst er in die rapportage op, dat en kele aktiviteiten na maart van dit jaar nog niet zullen zijn afgerond en verdere ondersteuning vragen. Na overleg met de Stichting Samenle vingsopbouw is overeengekomen, dat die steun zoveel mogelijk ver leend zal worden door de opbouw werker. Daarbij dient wel rekening gehouden te worden met het feit, dat het zwaard van Damocles boven het hoofd van het regionaal opbouw werk zweeft en waarschijnlijk eind dit jaar zal vallen. De zes gemeente raden op Schouwen-Duiveland beslo ten immers met ingang van 1 januari 1984 de financiële bijdrage aan de Stichting Samenlevingsopbouw te staken. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 in de wintermaanden maandag en dinsdag gesloten, uitgezon derd diners en partijen. Desalniettemin zal de opbouwwer ker, zolang hij daar nog de kans voor heeft, mede zijn steun verlenen aan uit het Kleine Kernen Experiment voortgevloeide projekten. Zo'n projekt, dat in de toekomst in derdaad ondersteuning nodig heeft, betreffen ongetwijfeld de integrale dorpsplannen. Indien de dorpsplan nen daadwerkelijk na april uitge voerd worden en er een koördinator wordt aangesteld is het, volgens de projektleidster, noodzakelijk dat de bewoners hulp krijgen bij hun in breng. Ook de werkgroep Kleine Scholen, die ook in en na 1983 wordt gekonti- nueerd, zal ondersteund blijven door het opbouwwerk. De voorbereidende aktiviteiten rond het dorpshuis Serooskerke zul len in het voorjaar van 1983 voor het grootste deel klaar zijn. Daarna zul len de verbouwing en het daadwer kelijk realiseren van een multifunk- tioneel gebruik, vorm moeten krij gen. Ook daar zal het opbouwwerk aandacht aan besteden. Scholen experimenten In de voortgangsrapportage wordt verder opgemerkt, dat nog onduide lijkheid bestaat in welke vorm de on dersteuning aan beide scholenexperi menten op Schouwen-Duiveland voortgezet gaat worden. Het gaat daarbij om het signaleren van knel punten. het rapporteren van de voortgang aan verschillende instan ties, de tussentijdse en laatste (1984/85) evaluatie en het verzorgen van de ondersteuning voor Seroos kerke en Noordwelle in 1984. Er zal PHILIPS het audio systeem van de toekomst is er al DEMONSTRATIE Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. naar een oplossing gezocht worden in overleg met het Steunpunt Kleine Basisscholen Zeeland. Uit de hele gang van zaken rond het scholenexperiment in Sirjans- land is, volgens de projektleidster, nu wel duidelijk geworden, dat het ontbreken van een geregeld overleg tussen alle betrokkenen een belem mering vormt voor een goede uitwer king van een projekt. „Hoewel een projektgroep ook niet altijd goed funktioneert, kan het ont breken ervan tot echte misverstan den en grote onvrede bij sommige participanten leiden. Hetgeen in Sir- jansland dan ook gebeurd is", aldus de zesde voortgangsrapportage. Het huidige tweeklassige schoolge bouw in Sirjansland dateert uit 1883. Bij het opstellen van het projektplan werd door de onderwijzers als voor- (Vervolg pag. 7) Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig Zonnig. In de nacht en vroege och tend lichte tot matige vorst met mini mumtemperaturen van min twee tot min zes graden; middagtemperatuur ongeveer drie graden; weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 22 febr.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -3 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: n.west 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: noordoost 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 19 febr. Zon op 7.49, onder 18.00 Maan op 10.31, onder 0.07 20 febr. Zon op 7.47, onder 18.02 Maan op 10.55, onder 1.23 21 febr. Zon op 7.45, onder 18.03 Maan op 11.25, onder 2.41 Eerste Kwartier: 20 febr. (18.32) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 febr. 6.51 19.35 0.42 13.17 20 febr. 7.31 20.17 1.23 13.58 21 febr. 8.23 21.10 2.16 14.50 Doodtij: 23 februari HET WEERO VERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk- gebied boven de Noordzee blijft voorlopig dicht bij ons land. Dit bete kent dat het morgen een zonnige dag is met weinig wind. Ook vannacht is het helder en rustig weer, zodat de temperatuur op enkele plaatsen tot zes graden onder nul kan dalen. Morgenmiddag is de temperatuur ongeveer drie graden. Voor de dagen hierna wordt verwacht dat het hoge- drukgebied naar het zuidoosten weg trekt. Zijn rol wordt echter spoedig hierna overgenomen door een nieuw hogedrukgcbied, dat nu nog bij Schotland ligt. Zondag bevinden wij ons tussen deze systemen in en is er meer bewolking, maar hierna klaart de hemel weer op. Tot woensdag moet er in de nacht op lichte vorst worden gerekend en op een middag- temperatuur van rond drie graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1