NeVoBo zwicht voor eisen van Italiaanse invaller en laat Zierikzeese vereniging vallen BRUSE BOYS, SKNWK EN MEVO VERLENGEN TRAINERSKONTRAKT 5 Mevo '80 had organisatie EC-finale in drie dagen rond Piet Zoon: Dit is een daad van willekeur Eerste verlies voor Kwiek-heren in inhaalduel Mevo '80 en Kwiek in aktie voor distriktsbeker Mevo '80 loopt punt uit op WIK in rekreatie- volleybal Herkamp voor Sjaak Douw om Zeeuwse damtitel Zierikzee vervangt Bas de Zeeuw door Jack Schipper ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 februari 1983 Nr. 23270 ZIERIKZEE - Bittere teleurstelling en een enorm gevoel van flink genomen te zijn. Dat restte het bestuur van de Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80, nadat de Eu ropese Volleybal Bond op donderdagmiddag 10 februari om drie uur een telex uit liet gaan, waarin lakoniek werd gemeld, dat de organisatie van de Europa Cup-finale vol leybal voor bekerwinnaars bij de dames definitief was toegewezen aan het Italiaanse Pallovolo Nelsen, „omdat alle pogingen om in Nederland een vervangende organisa tor te vinden op niets waren uitgelopen". Als een donderslag bij heldere hemel kwam deze mededeling in het bestuurlijke kamp van Mevo '80, „want, hoe krijgen ze het in vredesnaam verzonnen", verzucht Mevo '80-sekretaris Piet Zoon. „Mevo '80 levert daar even een organisatorische stunt van de eerste orde af en daar word je dan zomaar even gemeld, dat er in Nederland geen organisator voorhanden zou zijn. Dit is op z'n zachtst gezegd een daad van willekeur. Een daad van onbehoorlijk gedrag". Piet Zoon: ,,Het is belachelijk, dat een grote organisatie als de NeVoBo een klubje als Mevo '80 zo laat zitten". De gebeurtenissen rondom de orga nisatie van de EC-finale voor natio nale bekerwinnaars bij de volleybal dames speelden zich tussen 3 en 10 fe bruari in een sneltreinvaartje af. Aanvankelijk zou de finale van 18 tot en met 20 februari door Sliedrecht Sport georganiseerd worden in de Sliedrechtse sporthal. Deelnemende ploegen waren Starlift Blokkeer uit Voorburg, Rode Ster uit Tsjecho-Slo- wakije, Odessa uit Rusland en Vasas uit Hongarije. De Hongaarse forma tie kon zich echter op het laatste mo ment niet verenigen met het ver schuiven van de speeldata naar 18 tot en met 20 februari, omdat de ploeg in dat weekeinde een aantal internatio nals moest leveren voor een stage naar het Verre Oosten. Vasas Boeda pest trok zich daarop terug. Essentieel belang Dit betekende voor Sliedrecht Sport evenwel ook het sein om af te zien van de organisatie van de EC- finale. Voor de organiserende vereni ging was de komst van dri^Dosteu- ropese ploegen van essentieel belang geweest bij de kandidaatstelling voor de organisatie. Na het terugtrekken van Vasas Boedapest verzocht de Europese Vol leybal Bond het Italiaanse Pallovolo Nelsen, dat in de tweede ronde was uitgeschakeld, de opengevallen plaats in te nemen. Geen drie Oosteu- ropese ploegen derhalve meer en dus ook geen organisatie door Sliedrecht Sport. De Zuidhollandse vereniging gaf de organisatie daarop via de Ne derlandse Volleybal Bond terug aan de Europese Volleybal Bond, die op zijn beurt evenwel weer een verzoek richtte aan de NeVoBo om voor een vervangende Nederlandse organisa tor te zorgen. Na het vernemen van wat er met de EC-finale was voorgevallen sprong Mevo '80-sekretaris Piet Zoon on middellijk in het geweer. ,,Het vorig jaar organiseerden we een wedstrijd van de nationale ploeg tegen het Ja panse Nippon Kokan en dat was ons voortreffelijk bevallen. Reeds toen hebben we de NeVoBo ingeseind, dat als er eens wat leuks te organiseren zou vallen wij daar wel voor te por ren zouden zijn. De kans leek nu le vensgroot aanwezig", vertelt Zoon. Op vrijdag 4 februari ontstond het belang zijnde personen gaande ge houden. ,,Met name Starlift Blok keer bleef voortdurend informeren om te weten of zij nu wel of niet kon den spelen voor die Cup", stelt Zoon. Duurkoop op zijn beurt stelde NeVoBo-voorzitter Piet de Bruin op de hoogte van het Mevo '80-besluit en deze belde diezelfde middag om half een huize Zoon in Zierikzee, maar had de pech (of liever: Mevo '80 had de pech), dat Piet Zoon zich elders be vond. Door de grond ,,De Bruin heeft die middag tegen mijn vrouw gezegd, dat hij later op de dag - om zes uur - terug zou bellen, maar dat heeft hij niet gedaan. Ik ben de hele avond bij de telefoon ge bleven, want Piet de Bruin moest het definitieve fiat geven, maar wie er ook belde, geen NeVoBo-voorzitter. Je gaat wel kolossaal door de grond als je de volgende ochtend om tien uur verwittigd wordt van het feit, dat de organisatie van de EC- finale voor bekerwinnaars is toege wezen aan Pallovolo Nelsen in Italië.1 De Italianen zouden zijn inge vallen, nadat Vasas Boedapest ge schorst zou zijn, omdat zij geweigerd hadden om te spelen in Sliedrecht. Pallovolo Nelsen liet zijn „welwil lendheid" om te spelen wel vergezeld gaan van de eis, dat zij dan zouden mogen organiseren. Dat druist wer kelijk tegen alle sportieve normen in. Een organisatie als de NeVoBo laat een plattelandsklubje met 150 le den, dat eén enorme toer uithaalde om binnen een paar dagen een derge lijk toernooi organisatorisch rond te maken, zo maar in zijn hemd staan. Dat kan er bij ons nu nog niet in". Het afgelopen weekeinde kon Piet Zoon weer aan de slag, maar nu in omgekeerde vorm van een weekein de eerder. Alles wat toen voor elkaar werd gebracht, moest weer worden teruggedraaid. Alle verenigingen konden weer worden geïnformeerd over het feit, dat alle geplande wedstrijden voor het weekeinde 4 tot 6 maart gewoon doorgang konden vinden. Alle Mevo '80-teams konden gewoon hun inmiddels uitgesteld wedstrijden spelen en alle Mevo '80- scheidsrechters konden weer reke ning houden met hun geplande wedstrijden. Ook moest er weer met de sponsor „De Zeeuwse Stromen" worden gepraat. Een unieke kans om een schitterend toernooi in Zierikzee te krijgen ging de mist in. „Ik weet niet of er een vies spelletje is gespeeld", zegt Dick Duurkoop des gevraagd. ,Maar ik heb er net als Me vo '80 wel een vieze smaak van in de mond gekregen. Mevo '80 staat bij mij waar het om organiseren gaat zeer hoog aangeschreven. Ik was er van overtuigd, dat het ook nu zou sla gen. Maar net als zij heb ik er ook ve le, vele uren ingestoken en voor mij is het ook een diepe teleurstelling, dat het zo is verlopen". Liquiditeit „Mevo '80 mocht ook van Piet de Bruin de finale organiseren, maar volgens zijn zeggen school er nog een klein addertje onder het gras, waarop het bleef hangen", vervolgt Duurkoop. „De voorzitter verlangde een zekerheidsstelling met betrek king tot de liquiditeit van de spon sor. Die voorwaarde werd niet ver vuld en omdat De Bruin naar Ankara moest, moest de beslissing gefor ceerd worden. Pallovolo Nelsen was invaller, maar wilde wel graag orga niseren. Geen problemen dus, maar Mevo '80 werd wel het kind van de rekening. Een kwestie van: wie het hardst roept, roept het best". En Piet Zoon: „Ronduit bespotte lijk. Wij hadden met ongeacht welke invaller voor Vasas de organisatie willen hebben, maar er is ons gewoon een kunstje geflikt. De NeVoBo vindt in heel Nederland niet één ver eniging die een dergelijk toernooi zo snel organiseert. Mevo '80 doet het even en dan word je zo behandeld". De Zierikzeese vereniging kreeg overigens een pleister op de wonde in de vorm van een belofte uit de mond van Piet de Bruin. „Als Mevo'80 zich tijdig - dus voor de loting medio juli - kandidaat stelt, maken wij ons er sterk voor, dat de Zierikzeese vereni ging de EC-finale voor landskampi oenen krijgt in 1984", liet De Bruin bij monde van Dick Duurkoop we ten, dus SE VILLA - Kees Rijvers zal het Ne derlands voetbalelftal voorlopig niet meer gebruiken als opbouwploeg op de weg naar de eindronde van het Europese kampioenschap van 1984 in Frankrijk tellen voor hem alleen de resultaten. VOLLEYBAL BRUINISSE - De herenvolleybal- ploeg van Kwiek uit Bruinisse moest zaterdag een inhaalwedstrijd spelen tegen Kangoeroes. De Bruse ploeg moest dit doen met slechts zes spelers en dit zou de ploeg danig opbreken. De bezoekers zouden hiervan profi- geren en met 0-3 de thuisploeg de eerste seizoennederlaag toebrengen. De Bruse ploeg kreeg het zeer zwaar te verduren tegen Kangoeroes. In de eerste set ging de strijd nog ge lijk op, maar de bezoekers bleven steeds een paar punten in de plus, hetgeen uiteindelijk een 13-15 setzege opleverde. In de tweede set nam Kan goeroes wat meer afstand, mede door het feit, dat de afwerking in de Bruse aanval niet al te best funktioneerde. Via 3-6 en 6-10 wonnen de bezoe kers met 8-15. In de derde set leek Kangoeroes korte metten te maken met de thuisploeg, omdat bij Kwiek de overtuiging en het zelfvertrouwen steeds meer wegebde. Pas bij 4-11 kon Kwiek nog wat terug doen, maar de nederlaag kon niet meer worden afgewend: 11-15 en 0-3 in Kangoeroes voordeel. De bezoekers hadden hun betere afwerking beloond gezien. ZIERIKZEE - Donderdagavond 17 februari speelt het herenteam van Mevo '80 een wedstrijd uit de eerste ronde van de distriktvolleybalbeker. De ploeg van trainer Marco Reedijk moet op bezoek bij Vedo '70 uit Hoor naar, een gemeente onder de rook van Gorinchem. Het duel begint om 20.15 uur. Ook de heren van Kwiek spelen om de distriktsbeker. De Bruse ploeg moet het zaterdagmiddag om 16.15 uur in gymzaal De Dreef in Bruinisse opnemen tegen de sterke tweede klasser Meteoor uit Gorinchem. De Bruse heren zullen alles uit de kast moeten spelen om een ronde verder te komen. Zowel het eerste damesteam van Mevo '80 als van Kwiek wonnen hun wedstrijden om de distriktsbeker te gen respektievelijk Hollemare en Meteoor. LINARES - Jan Timman heeft ook zijn tweede partij van het toernooi in Linares afgebroken. Hij speelde maandag met zwart tegen Larsen. Timman kwam niet goed uit de Pirc- opening en stond op een gegeven mo ment totaal verloren. Hij haalde echter het afbreken en verschafte zich daar mee tijd een plan te bedenken. Overi gens moet Timman ook nog de hang- partij uit de tweede ronde tegen Hort uitspelen. Hij heeft daarin winstkan- ZIERIKZEE - De eerste ploeg van Mevo '80 heeft de marge met naaste achtervolger WIK in de rekreatieve volleybalkompetitie met een punt vergroot door zelf met 3-0 te winnen van Havenpark en het verlies van een set door WIK aan het tweede Mevo '80-team: 1-2. In poule A won BB Wansink verder van het team van de CSG: 3-0. In poule B werden twee wedstrijden gespeeld. De ploeg van Onderdak ver loor verrassend ruim van PJZI (0-3) en Zeelandia I overtroefde de ploeg van Cluzona ook al met de maximale skore. In poule C een 3-0 zege van Fiscus I op Van Oeveren Reizen II en 1-2 verlies van SDAZ tegen het vierde team van Mevo '80. In de eerste damespoule boekte DFS een regelmatige 0-3 overwinning op Mevo '80 DIII en Cluzona II was met 3-0 te sterk voor Renesse HI. In poule DII twee 2-1 uitslagen. De winnende ploegen waren PJZ III en Zweedse Rode Kruisziekenhuis IV, terwijl Me vo '80 Dl en Kwiek II de respektieve- lijke vrliezers waren. In de jeugdpoule klopte WIK JI Clu zona III met 3-0 en was Kwiek IV net sterker dan DFS III. In de E-poule was DTS ruim de meerdere over Zeelandia II (0-3) en moest PTT met dezelfde cijfers het onderspit delven tegen Re- nesse IL SEVILLA - Michel van de Korput, die na dit seizoen bij Torino moet vertrekken, houdt serieus rekening met een voortzetting van zijn loopbaan bij Ajax DAMMEN 's-GRAVENPOLDER - Zoals wel min of meer viel te verwachten is de beslissing in de eerste klas van het Zeeuws damkampioenschap nog niet gevallen. Sjaak Douw van DC Zierik zee won gemakkelijk van A. van Lugk en Willem Heijdra uit Vlissin- gen troefde H. Lagendijk af. Douw en Heijdra zijn hierdoor gelijk geëin digd en zullen in een herkamp uitma ken wie zich eerste klaskampioen van Zeeland mag noemen. Beide spe lers totaliseerden zeventien punten uit elf duels. Jos de Wild speelde in zijn laatste ronde remise tegen Jan Grim, maar stond lange tijd een schijf voor. De Wild is hiermee op een goede derde plaats geëindigd met veertien punten. Rinus van de Wielen klom naar de vierde laats met dertien punten door een snelle zege in de slotronde op A. Janse. Daarvoor speelde Van de Wie len remise in zijn inhaalpartij tegen W. de Leeuw. Resumerend kan worden gesteld, dat de Zierikzeese spelers het in de eerste klas uitstekend hebban gedaan, hetgeen een herhaling van het vorig jaar betekent, toen Sjaak Douw ook kampioen werd en Rinus van de Wie len de derde plats voor zich opeiste. eerste kontakt met Dick Duurkoop, de sekretaris Kommissie Nationale Top van de NeVoBo. „Duurkoop had direkt oren voor onze interesse, maar hij waarschuwde ons, dat het een zeer kostbaar gedoetje was. De bond zou geen cent bijdragen, alles kwam voor rekening van de organiserende vereniging en daar schrok ik in eerste instantie wel van". Engelengeduld Inmiddels werd er wel gesproken over een nieuwe datum, te weten van vrijdag 4 tot en met zondag 6 maart, dus op zeer korte termijn, haast ge boden derhalve. „Op dat moment was Vasas Boedapest nog steeds bij de deelnemende ploegen, want voor dat weekeinde speelde hun handikap niet meer, dus geen enkel beletsel om te komen voor de Hongaren", herin nert Piet Zoon zich. In het weekeinde toog Zoon met en gelengeduld aan de slag om te bezien of de organisatie zowel speeltech- nisch als financieel rond te krijgen was. „Binnen twee dagen kreeg ik het voor elkaar, dat alle verenigin gen, die van 3 tot en met 6 maart ge bruik zouden maken van sporthal Onderdak naar elders zouden uitwij ken. Het was een fijne gewaarwor ding dat er van alle kanten onmid dellijk bereidheid bestond. Op de maandag (7 februari) kwam de finan ciële afwikkeling rond. Hotel-Con grescentrum „De Zeeuwse Stromen" stelde zich garant voor de financiële kant van het gebeuren. Een fenome nale geste, waarbij het volledige on derkomen van de vier ploegen met aanhang was inbegrepen". Met de resultaten van een weekein de „echt" organiseren toog Piet Zoon op dinsdagavond 8 februari naar het voltallige bestuur van Mevo'80, die het uiteindelijke groene licht moesten geven, omdat alles wat lid was van de 150 leden tellende vereni ging in paraatheid gebracht diende te worden om de organisatie mogelijk te maken. Met uitzondering van een paar kleine voorwaarden verklaarde het bestuur van Mevo '80 zich bereid de organisatie doorgang te laten vin den. Op woensdagochtend 9 februari om tien uur stelde Piet Zoon Dick Duurkoop van de positieve ontwik kelingen op de hoogte. Inmiddels wa ren ook de kontakten met andere van ZIERIKZEE - Drie van de vier Schouwen-Duivelandse KNVB-voetbalverenigingen hebben in het seizoen 1983/ 1984 nog dezelfde trainer voor het standaardteam. Alleen by zondag derde klasser Zierikzee verschijnt na twee jaar een nieuwe man aan het roer. Bas de Zeeuw ver dwijnt en Jack Schipper komt van RCS uit Souburg over naar sportpark Bannink. Bij Bruse Boys, SKNWK en Mevo gaat men voorlopig nog een jaar door met de trainer, die ook momenteel de scepter zwaait bij deze verenigingen. Veertien dagen geleden kwamen Mevo en Toon van Tiggelhoven al overeen en het afgelopen Week einde werden Bruse Boys en Jan Englebert en SKNWK en Kees van de Linde het eens over een verbintenis voor een tweede seizoen bij respektieve ploegen. Voor Bas de Zeeuw zat er weinig anders op dan de verbintenis met Zie rikzee te verbreken. De Zierikzeese oefenmeester werkte voor het tweede seizoen met een dispensatieregeling Kees van de Linde: ,,Ik zie SKNWK nog niet degraderen". en het zat er beslist niet in, dat er een derde seizoen bij kon komen, voorna melijk door de felle akties, die de WON momenteel voert om niet vol doende gekwalificeerde trainers te weren. Jack Schipper was de laatste vijfjaar trainer bij RCS, maar hij was ook al tijdens de vorige transferperiode in de markt bij Zierikzee. Bas de Zeeuw bleef echter nog een jaar. Na de wedstrijd tussen RCS en Zierikzee in Souburg kwamen het Zierikzee-be- stuur en Jack Schipper tot een begin sel-akkoord en de volgende avond werd het kontrakt getekend. Honderd procent Bij Mevo gaat Toon van Tiggelhoven het derde seizoen in. Toen Van Tiggel hoven anderhalf jaar geleden begon had Ko Willemse de Zierikzeese zater- ploeg via een goed uitgevallen drie jarenplan naar het KNVB-voetbal ge loodst en als de schijn niet al te veel bedriegt is ook Van Tiggelhoven aar- dig op weg een dergelijk plan uit te voeren. In het eerste jaar in de vierde klas ontbrak het Mevo nog aan routine om een grote rol mee te spelen om de hoogste klasseringen, maar dat te kort lijken de oranje Zierikzeeënaren dit jaar al te hebben ingehaald. Mo menteel leidt Mevo samen metNieuw- dorp en Nieuwland de dans in de vierde klas en Mevo lijkt voor hon derd procent in de race om de over stap naar de derde klas te maken. „Als het dit jaar niet lukt, dan het volgend jaar maar. Dus moest ik nog wel een jaar blijven", zegt Van Tig gelhoven lachend. Voor Jan Engelbert en Kees van de Linde zit het tweede jaar op Schou- wen-Duiveland eraan te komen. „Be stuur en spelers waren van mening, dat ik voorlopig nog wel een jaar mocht blijven en dat leek mij ook best wel wenselijk", vertelt Jan Englebert „Er ligt voor mij nog heel wat werk bij Bruse Boys, wat ik graag wil trachten af te maken". In een oriënterend ge sprek maakte Englebert een aantal wensen kenbaar, die zouden meespe len in zijn besluit om bij Bruse Boys te blijven. „Naar mijn mening moest er een stukje materiaal bij komen wat op het niveau van Bruse Boys gewoon aanwezig moet zijn. Ook een stukje medische begeleidingen enige akkom- modatieverbetering zijn volgens mij nodig. Het bestuur was het met me eens en dus was de kontraktverlen- ging snel een feit". Oefenmeester I Dat het aanblijven van Englebert ook binnen de spelersgroep gunstig is gevallen mag blijken uit het feit, dat een aantal spelers, die aanvankelijk aankondigden te zullen stoppen, zich nu bereid verklaarden om „standby" te blijven voor als Englebert hen onver hoopt nodig zou moeten hebben in het volgend seizoen. Als het allemaal goed gaat, krijgt Bruse Boys het volgend seizoen een van de hoogst gekwalificeerde trai ners van Zeeland, „maar", zo stelt hij, „het is nog niet zo ver. Er slaagt slechts een enkeling voor Oefen meester I, maar als het me eind mei begin juni lukt ben ik bevoegd om Jan Englebert: ,,Ik heb bij Bruse Boys nog wat af te werken". assistent-trainer te spelen in het be taald voetbal. Ik wil echter duidelijk stellen, dat ik totaal geen ambities heb om in het betaalde voetbal aan dc slag te gaan. Ik kreeg de kans om deze kursus tc volgen, hetgeen op zich al een lot uit de loterij is, maar meer ook niet". Bij het in ernstige problemen verke rende SKNWK blijft ook Kees van de Linde nog een jaar trainer. „Het be stuur heeft me gevraagd om te blijven en zaterdag heb ik gezegd akkoord te gaan. Ik doe het overigens met veel plezier, want ik voel me uitstekend thuis bij de Nieuwerkerkse klub, on danks het feit dat de sportieve sukses- sen ver bij ons vandaan blijven", ver telt Kees van de Linde. „De smalle basis heeft ons opgebroken, zeker toen er nog een serie blessures bijkwamen. Als de voortekenen niet bedriegen is er echter nog hoop en zeker ik zelf heb er een vast vertrouwen in, dat SKNWK het nog redt Er zijn zwakkere ploegen in de klas, maar het moet ons even meezitten. Afgelopen zaterdag maakte Leo Wandel een goede rentree in de met 4-1 gewonnen oefenwedstrijd te gen Dreischoren komende week gaat ook Arie Folmer weer in training. De laatste wedstrijden is er duidelijk pro gressie in de speelwijze en wie weet wordt mijn vertrouwen alsnog gehono reerd".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5