Tevredenheid over de paling vangsten in 1982 HET FLAT-MYSTERIE Dit biedt de beeldbuis Vergadering beroepsaal vissers Afscheid sekretaris de heer V. Laban STREEKNIEUWS Raadsvergadering maandag 21 februari KOLLEGE ZIERIKZEE VERDEELD OVER VOORTZETTING JUMELAGE Jaarvergadering vereniging beroepsaalvissers Omroepmuseum geopend Verlaging premies voor premie koopwoningen A m fl Landbouw: Pulpprijzen in de lift 4 t In de vrijdag 11 februari gehouden algemene vergadering van Beroeps- aalvissers Zuid West Nederland te Zierikzee kon de voorzitter de heer W. K. Schot niet alleen een groot aantal leden welkom heten, maar ook een groot aantal ambtelijke vertegenwoordigers. Zo was er onder meer de heer ir. J. D. Holstein van Directie Visserijen van het departement van landbouw en visserij met de ambtenaren Ver- meirsen en Abrahamse, de heer Goe- degebuure namens Rijkswaterstaat, de heren Brouwer en Van den Dorpen van de A.I.D., de heren Rens en Van Andel namens de landelijke Bond van Beroepsaalvissers, de heer L. J. van den Bos, voorzitter van Zevibel, vertegenwoordigers van de Deltafe deratie en nog diverse anderen. Met genoegen kon de voorzitter in zijn openingswoord terugzien op een tot tevredenheid stemmend jaar, wat betreft de palingvangsten. Vooral Veerse Meer en Grevelingenmeer wa ren beter dan vorig jaar en ook de Oosterschelde viel niet tegen. Met de ambtenaren in de sektor Visserij was er in 1982 een goed kontakt geweest. Dat dit de laatste vergadering was, dat de secretaris de heer V. Laban als zodanig in funktie was, stemde wee moedig, maar hij hoopte in zijn op volger straks een goede plaatsver vanger te kunnen begroeten. GOES Informatie-avond wet medezeggenschap De Vereniging voor Openbaar On derwijs steekt veel energie in de be geleiding van openbare scholen bij de invoering van de Wet medezeggen schap. Nu overal in het onderwijs de voor lopige medezeggenschapsraden geko zen zijn, gaat het er om op alle scho len in te vullen welke inspraakrech ten de gekozen vertegenwoordigers kunnen verwerkelijken. In het over leg met de gemeentebesturen moeten de voorlopige raden een medezeggen- schapsreglement behandelen. Om de leden van de medezeggenschapsra den en met name de ouder-vertegen- woordigers bij dat overleg een steun in de rug te bieden, organiseert het district Zeeland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs op donder dag 24 februari in de Burgemeester van Dusseldorpschool, openbare ma vo, Voorstad 78, te Goes een regiona le bijeenkomst. Aanvang 20.00 uur. Uitgangspunt op deze informatie discussie-avond is het landelijk mo delreglement dat de V.O.O. in sa menspraak met de andere organisa ties in het openbaar onderwijs ont wikkeld heeft. Er zal zonodig een toelichting op het model gegeven worden en over de toepassing in de praktijk zal van gedachten gewisseld worden. De inleidingen worden gehouden door twee hoofdbestuursleden van V.O.O.de heren G. Moelker en G. W. Eyssens. De beide inleiders zijn wet houders van onderwijs in resp. Dor drecht en Borsele. Na de inleidingen is er gelegenheid tot discussie. De Vereniging voor Openbaar On derwijs zal een informatiestand ver zorgen. Die opvolger was de heer J. Bolier, hoofdcommies ter secretarie van Tholen, die met algemene stemmen werd gekozen. Ook de bestuursleden J. B. M. Moorthamer en J. D. Nijssen werden bij acclamatie herkozen. De ingeko men stukken gaven stof tot enige dis cussie. De vragen die waren ingeko men waren al schriftelijk beant woord. Afscheid sekretaris De heer Laban leverde voor de laatste maal zijn jaarverslag, terwijl films werden vertoond over de boom- korvisserij en de aalintrek aan de Af sluitdijk. In hartelijke bewoordingen werd tenslotte afscheid genomen van de heer Laban. De voorzitter roemde de goede samenwerking, die er jaren lang was geweest tussen sekretaris en voorzitter. ,,Hij heeft veel gedaan en bereikt voor de vereniging en voor de individuele leden. Met talrijke ,,bon mots" werd deze samenwer king gememoreerd. Als waardering daarvoor werd aan de scheidende se cretaris een enveloppe met inhoud ter hand gesteld. Ook persoonlijk was er een band gegroeid. Een foto van de Zierikzeesche haven uit 1917, gaf uitdrukking aan de persoonlijke vriendschap. De heer Laban werd met algemene stemmen tot ere-lid benoemd. Zevi bel voorzitter J. van den Bos had be wondering gehad voor het werk van de heer Laban voor de vereniging voor de belangen van de provincie en voor de Zeeuwse visserij. Op een congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in Maastricht had hij hem het eerst ont moet. De heer Van Andel van de Lande lijke Broepsvissers was de derde man, die de heer Laban lof en dank bracht voor zijn inbreng. De heer Laban dankte alle spre kers persoonlijk. ZIERIKZEE - De internationale uitwisselingen tussen de jumelagesteden Hatfield en St. Hilaire zullen weer onderwerp van diskussie vormen tijdens de Zierikzeese gemeenteraadsvergadering op maandagavond 21 februa ri. De raad dient een beslissing te nemen over een meer- derheidsvoorstel van het kollege van B. en W. CDA-wet- houder P. de Rijke kan zich niet met dat voorstel vereni gingen. Hij zou de internationale uitwisselingen in de toekomst willen beperken tot de traditionele jeugduit- wisselen en derhalve de officiële uitwisselingen willen stopzetten. De meerderheid van het kollege wil echter niet verder gaan, dan fre quentie en omvang van het officiële uitwisselingen beperken. Voor gesteld wordt in 1983 een kleine dele gatie uit Hatfield uit te nodigen voor een officieel bezoek aan Zierikzee en in 1984 een kleine delegatie uit St. Hilaire. Over het handhaven van de traditionele jeugduitwisselen zijn B. en W. het eens. De raad zal zich verder moeten uit spreken over het voorstel een subsi die te verstrekken aan de Christelij ke Jongeren Vereniging (C.J.V.) „Sa men Verder" in verband met tijde lijk gebruik van het schoolgebouw aan de Raamstraat. Na het vertrek van de J. W. van den Doelschool naar de nieuwe school in Poortambacht heeft het kollege het schoolgebouw in de Raamstraat in gebruik aange boden aan de C.J.V. Niet onbeheerd Deze tijdelijke ingebruikgeving BRUINISSE/ZIERIKZEE - Uit het jaarverslag van de secretaris van ver eniging van Beroepsvissers Zuid-West-Nederland op.de jaarvergadering te Zierikzee bleek, dat de vereniging 49 leden telt. Het afgelopen jaar was een bevredigend jaar voor de aal visserij, met name voor de Veerse Meer vissers en de Grevelingenvissers, was dit het geval. In het Grevelingenmeer werd 1750 kg glasaal uitgezet, op het Veerse Meer 400 kg. In antwoord op een schrijven van de Adviesraad Binnenvisserijen werd nagegaan, of vergunningen en voorwaarden in huurovereen komsten in staatswateren bijstelling behoefden. Geconstateerd werd dat niet méér haalbaar was, dan een nor male huurovereenkomst. Noodge dwongen is men daarmee accoord ge gaan. De door de Kamer voor de Binnen visserij voor twee jaar verlengde huurovereenkomsten, zullen worden vervangen door kontrakten die ge lijk lopen met de huurovereenkomst van de Deltafederatie, met als ver valdatum 31 december 1987. De pu bliekrechtelijke vergunningen van Rijkswaterstaat zijn inmiddels afge komen. Het korren op de Grevelingen naar oesters ging door, ondanks de bezwa ren van de Grevelingenvissers. Jonge aal Ten behoeve van de rekreatie in het Grevelingenmeer werd bij Kab- belaarsbank weer een eiland op gespoten. Dat organische stoffen op de bodem van het Grevelingenmeer een sliblaag hebben gevormd, is gunstig voor de palingvisserij. Op verschillende plaatsen werd veel jon ge aal gevangen, de prijzen die in de zomer voor aal werden betaald wa ren laag, maar door de goede vangsten toch lonend. Voor schieraal werd de normale prijs betaald. Betreurd wordt dat de plaatsing van een keernet voor de 70 meter bre de sluismond in de Brouwcrsdam, door Rijkswaterstaat nog steeds niet is toegestaan. Dat zou veel aal belet ten, om in het seizoen begin oktober eind maart, uit het Grevelingenmeer te trekken 'en in de Noordzee terecht te komen. Voor de zomermaanden werd voor het spuiregiem, van het doorlaat werk in de Brouwersdam een bevre digende oplossing gevonden. Het verzoek om ook voor de paling visserij een adviescommissie in te stellen identiek aan de Mossel Ad vies Commissie voor de Mosselvisse rij werd door de afd. Visserijen van het ministerie van landbouw en vis serij afgewezen. Men gaf de voorkeur aan periodiek overleg met de ambte naren. Met deze ambtenaren was het kontakt overwegend goed. De concept nota's Visserijbeleid en Visserijbeheer in de kustwateren werden in het bestuur besproken. Fuikenplaatsen De afgifte van vergunningen voor vaste vistuigen êan garnalenvissers, de verdeling van de fuikenplaatsen in het Havenkanaal te Zierikzee. de standplaatsenkwestie voor vishan delaren, de rechtspositie van de aal vissers, de Grevelingen zoet of zout en de vooruitzichten voor de aalvis serij in verband met de Deltawerken en de bevissing van het sluiskanaal bij de Schelde Rijn verbindingen werden als onderwerpen ook door het bestuur in vergaderingen onder de loep genomen. Over een vier jaar slepende procu- dure inzake de groepsregeling kleine zelfstandigen zal de Raad van State dezer dagen uitspraak doen. komt, volgens het kollege, tegemoet aan de wenst om het schoolgebouw, in afwachting van het weer benutten van het gebouw voor onderwijsdoe leinden, niet onbeheerd en leeg te la ten staan. „Bovendien biedt dit tijde lijk gebruik de C.J.V. de mogelijk heid haar jeugdaktiviteiten beter uit te oefenen dan in haar huidige pand je aan de Visstraat", aldus de toelich ting bij het voorstel. Voor het tijdelijk gebruik is op jaarbasis een bijdrag van de C.J.V. „Samen Verder" gevraagd van 1.800,- in de energiekosten, die in totaal naar raming 6.000,- bedra gen. Gezien het belang dat de gemeente heeft bij het voortzetten van de „be woning" van het schoolgebouw in de huidige overgangsperiode, stellen B. en W. voor aan de C.J.V. op jaarbasis een gemeentelijke subsidie te ver strekken van 4.200,-. Bestemmingsplan Malta Een „historisch" moment belooft de vaststelling van het bestem mingsplan „Malta" te worden, dat na langdurige fasen van vooroverleg door de raad moet worden vast gesteld. De agenda vermeldt verder een voorstel tot onteigening van enkele percelen ten behoeve van de realisa tie van een fietspad langs de Heu- velsweg te Zierikzee. De raad wordt een krediet ge vraagd van 250.000,- ten behoeve van werkzaamheden in verband met de bouw van 34 woningen in het Ha venkwartier. Deze werkzaamheden betreffen sloopwerken en bouwrijp maken van terreinen, aanbrengen van stoppen, verharding van achterpaden, aan brengen openbare verlichting en bestrating van Molenstraat-Lange Groendal. Het kollege stelt verder voor ak koord te gaan met de vestiging van een zakelijk recht ten behoeve van het Waterschap Schouwen-Duive- land wegens aanleg van een riool persleiding Zierikzee-Prommelsluis. Overeenkomstig het advies van de onderwijskommissie wordt verder voorgesteld te besluiten tot ophef fing van de schoolgrenzen voor het openbaar lager onderwijs. Frituurwagen De lijst van ingekomen stukken vermeldt onder meer een verzoek om vergunning voor een standplaat aan het Luitje voor een frituurwagen. Verder wordt ingegaan op de reak- ties op de motie van de gemeente Zie rikzee betreffende de beleidsvoorne mens van het Rijk tot wijziging van de Financiële Verhoudingswet 1960. Het kollege stelt voor adhesie te be tuigen aan de motie van de gemeente Westerschouwen betreffende de sterkte van het politie-apparaat op Schouwen-Duiveland. Ten aanzien van de motie van de gemeente Arnemuiden inzake de Kon. Mij. „De Schelde" stellen b. en w. voor deze voor kennisgeving aan te nemen. MIDDELBURG - De woningbouw vereniging Middelburg wil drie hoogbouwflats, die wegens gebrek aan belangstelling grotendeels leeg staan, een kopje kleiner maken. Het ligt in de bedoeling vier van de in to taal elf verdiepingen te laten staan en de overige zeven etages elders als laagbouw te herbouwen. Hopelijk komen er dan wel gegadigden, zo meent de woningbouwvereniging, die het plan vrijdag aan haar leden heeft voorgelegd. De uit 1972 date rende flats bevatten 374 wooneenhe den, waarvan er nu ruim 90 leegstaan. Die leegstand neemt hand over hand toe en verpaupering dreigt als er niet snel wordt ingegrepen, al dus de woningbouwvereniging. HILVERSUM - Burgemeester Van der Sluis van Hilversum heeft het Omroepmuseum, dat tijdelijk is ge vestigd in de voormalige behuizing van de radionieuwsdienst ANP aan het Melkpad in zijn gemeente, offi cieel geopend. Om dit gebouw, waarin ook de hoorspelkern van de omroep is ge vestigd, is slechts een bescheiden deel ondergebracht van de collectie van de in 1975 in het leven geroepen Stichting Nederlands Omroepmu seum. Veel grote objecten, onder meer een complete straalunit van de PTT, zijn nog opgeslagen in diverse andere omroepgebouwen. In de tijdelijke vestiging, die al-, leen op afspraak bezocht kan wor den, zijn vooral zaken uit de begin tijd van de omroep geëxposeerd. Daaronder tal van artikelen uit de nalatenschap van de in 1956 overle den radiopionier Corver. Flitsen uit het buitenland DOCOTA (COLOMBIA) - Driehon- derd vijftig opstandelingen in Colom bia die behoorden tot de ondergrondse beweging M-19, grootste en aktiefste' der vier belangrijkste groeperingen die vechten voor de val van het handvol grootgrondbezitters dat de Colom biaanse ekonomie beheerst, hebben zich aan de Colombiaanse autoriteiten overgegeven, profiterende van hun amnestie-aanbod. LONDEN - De meerderheid van de Britten is tegen het plaatsen van Ame rikaanse kruisraketten op Brits grond gebied en wil gezamenlijke kontrole met de Verenigde Staten over het lan ceren van de raketten. Dit blijkt uit een nieuwe opniniepeiling onder 998 vol wassenen die zondag werd gepubli ceerd en werd gehouden in opdracht van Londen Weekend Television. DEN HAAG - Met ingang van afge lopen zaterdag worden de maximale premies voor premiekoopwoningen verlaagd. De premie voor premie A- woningen woral verlaagd van 10.900 gulden tot 8.400 gulden. In de B- kategorie wordt de premie gebracht van 5.500 gulden op 4.500 gulden. Besloten is de jaarlijkse verlaging van de premie (nu 500 gulden) te be perken tot 300 gulden. De nu getroffen maatregelen han gen nauw samen met de sterke daling van de rentestand. Die ontwikkeling rechtvaardigt een bijstelling van de premies, aldus de minister-president in een toelichting. Tot de minder snelle „afbouw" van de jaarlijkse bijdrage werd besloten in verband met de verminderde inkomensver wachtingen. De overheid gaat ervan uit, dat ondanks de premieverlaging toch een voldoende stimulans voor het eigen woningbezit kan worden gehandhaafd. Dinsdag 15 februari, 20.30 uur, Nederland 2: Met Gert en Hermien naar Is raël. Gert en Hermien, die ons zingend door Israël voeren. Dinsdag 15 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Dinsdag 15 februari 1983 18.25 uur Teleac 18.55 uur Flappie in sprookjesland. Dit is de eerste aflevering van een zesdelige kinderserie. Op de Efteling komt clowntje Flappie in Sprookjes land terecht. 19.05 uur Frank Buck. Buck wordt gevraagd op een leeuwtje te passen. Daardoor steekt hij zich wel in een terroristen wespennest 20.00 uur Journaal 20.28 uur De TV-show 21.30 uur Gejaagd door de storm. De lotgevallen van de familie Geyser worden uit de doeken gedaan. 22.20 Aktua tv 22.55 uur Falcon Crest. Het huwelijk van Lance en Melissa dreigt al vroeg tijdig problemen op te leveren als Melissa niet zwicht voor de aandrang van Lance om abortus te laten ple gen. 23.45 uur In Vogelvlucht. Middelburg wordt aangedaan. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant 19.40 uur De Waltons. Oma krijgt een meevallertje. Een vriendin blijkt haar erfgename te hebben gemaakt van een som geld. 20.30 uur Met Gert en Hermien te gast in Israël. 21.10 uur 3 x M nieuws uit Kenia. Henry Kaija vertelt over bouwplan nen voor een kindertehuis en Jan Leegstra vertelt over zijn werk als zendeling in de Matary-vallei. 21.35 uur Tenslotte 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 ïiur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven. TOKIO - Grote delen van het westen van Japan zijn zondag door een ver blindende sneeuwstorm tot maximaal drie meter onder de sneeuw komen te liggen. Het binnenlandse lucht- en treinverkeer werd ontwricht ZIERIKZEE - De verwachting, dat door de overvloedige suikerbieten- oogst de prijs van pulp zou dalen, is niet in vervulling gegaan. Het tegendeel was het geval, de prijs van pulp liep gestadig op. Het resultaat daarvan is een januari-no- tering van 43,— voor prompte leve ring, los, af fabriek. En de verwachting is nu een nog hogere notering voor de verdere maanden van 1983, omdat de be schikbare hoeveelheid niet genoeg zal zijn, om de zeven maanden tot be gin september (nieuwe oogst) te over bruggen. Duitsland en Frankrijk ex porteren minder dan andere jaren. Deze landen gebruiken de pulp voor het grootste deel in eigen land. De suiker, het eigenlijke hoofdpro- dukt volgt niet de tendens van de pulp. De notering voor suiker is nog steeds van de landbouw uit gezien, bedroevend laag (wit suiker in bulk 43,50 per 100 kg af fabriek). Ruw suiker noteert nog belangrijk lager. Polen en Turkije hebben belang rijk meer geproduceerd, dan in 1981/82, maar Rusland is teruggeval len van 7'/2 miljoen ton, naar 7 mil joen ton. Mexico, anders een belang rijk exportland van suiker, moet nu suiker invoeren, terwijl ook Equador en Sri Lanke tot de kopers behoren. Brazilië, Australië en Zuid-Afrika produceerden daarentegen meer dan vorig jaar en de wereldoogst 1982/83 wordt geschat op 99 miljoen ton. SCHEEPVAART Acmaea, 10-2 van Cilacap naar Singa pore Aldabi, verw., 11-2 te le Havre Nedlloyd Dejima, 10-2 130 west zuid west Taipeh naar Hongkong Nedlloyd Delft, 10-2 van Jeddah naar Suez Nedlloyd Rotterdam (pass), 10-2 Tu nis naar port Said Nedlloyd Tasman, 10-2 van Breijner- haven naar port Said Vitrea, 10-2 van Bilbao naar Trarjr re Zafra, 10-2 van Teesport naar Apck- field KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Rotterdam: H. de lan ge, Tricht; te Renswoude (toez.) D. Heuvelman, Hoogblokland. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Moerkapelle: R. I tenberg, Lelystad. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Katwijk aan Zee: J D. van den Berg, Werkendam; te F kum: J. H. van Osch, Waarde; te lijnsplaat: N. de Boo, kand., Kodde- kerk aan de Rijn; te Dronrijp: J. H. B. M. Haakman, Zwammerdam. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: A. Linde, Jou- bertstraat 217, 2806 GD Gouda (part time); mevr. C. Wolters-Berghdut, Tarwehof 21, 8308 BK Nagele. Beroepen te Nagele en Tollebeèk: H. T. Wolters, en mevr. C. Woltèrs- Berghout, kandidaten te Nagele, [3ie beiden dit beroep hebben aangeno men. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hoogkerk (2e preöi- kantsplaats): S. de Vries, Drontenl 8 door TOM LODEWIJK Toen Tillie een kwartier later de lunchroom verliet, stond Carla op haar te wachten. Waarom, zei ze, moest u me dat zo nodig vertellen? Tillie zag dat zc aJ haar zelfbewustzijn weer terug had. haar ogen waren uitdagend en een beetje spottend op Tillie gericht. Ik geef je een kans, zei Tillie koud. om goed na te denken. Je af te vra gen of je gelukkig zult worden, als je je zin krijgt. Je zou per ongeluk je verstand eens kunnen gaan ge bruiken! Carla lachte spottend. Ik heb niet zoveel verstand als u, maar ik héb hem en bent hem kw(jt. Misschien vraagt een man méér dan alléén maar verstand en fatsoen, zei ze met beledigende na druk. Over fatsoen heb ik niet gesproken, korrigeerde Tillie ijzig, daarvan is hier, meeii ik, helemaal geen sprake. Maar je moet het zelf weten, meisje. Ik wéét wat ik doe, zei Carla uit de hoogte. Tillie keek haar nog eenmaal aan en het meisje knipperde even met de oog- leden. Toen ging ze, rustig en waar dig. haar weg naar de uitgang. Wie was dat? vroeg Dorie, Carla's kollega, nieuwsgierig. De ouwe griet van Henri, vertrouwde Carla haar toe. Ze gaat scheidon. Dat zei ze tenminste. Nou. zei Dorie. dan kun jullie je gang gaan. Dat deden we toch al. lachte Carla. je kan nou met 'em trouwen. Dan komen we samen, fantaseerde Carla grinnekend, in de lunchroom hier. Zeg Door, en dan kom jij en zeg je... Mevrouw, menéér, was Dorie meteen in de rol. Wét mag het zijn? Voor mij koffie met een moorkop, juffrouw, bestelde Carla met een pruimemondje, en voor menéér een pils. En ondertussen, profeteerde Done ondeugend, zit jouw Henri tegen mij te sjanzen. Want 'et is een sjanspit, Carl, het kijkt z'n ogen uit! Haha! lachte Carla, en dan k(Jk ik jou ijs-koud an, z6 en dan zeg ik: graag een beetje vlug, juffrouw. En tegeiyk knjjp ik Hanneman zo ont zettend gemeen in z'n arm, dat ie au roept! Ze proestten beiden. Beneden kocht Tillie een paar hand schoenen. In een gedekte kleur. Henri Nieuwolda zet te staren op de brief van mr. Van Weerhem, Schutte en Craenendonck, advokaten en pro cureurs. Het was dus zo ver. Tillie gaf het op. Hij had zijn licht al eens opgestoken en wist dat hij eigenlijk niets te doen had dan de zaak over zfjn kant te laten gaan. Hij kréég de schuld, hij héd de schuld en zou die met genoe gen op zich nemen. Het zou nog wel even duren, maar het was de eerste stap op de weg naar de vrijheid. Hij glimlachte wat stuurs. De eerste stap op de weg naar de vrijheid en dén? Zo gauw mogelijk wéér trouwen? En. met Carla? Nu, op dit ogenblik, waarop de mo gelijkheid reëel scheen te worden, wist Henri met absolute zekerheid, dat hij dit niet van plan was. Hij zou de pas gewonnen vrijheid niet zó maar prijs geven, en gebeurde het toch, dan voor een prijs die de moeite waard was. Hij wist dat hij nog altijd een knappe man was, hij wist dat hf| elke vrouw nou ja, élke. maar toch heel wat! het hoofd op hol koé brengen. Dat was gebeurd met dé styve fatsoenlijke en beschaafde Til lie, zo goed als met die huistyger Carla, en vul verder maar in op de stippellijn, maar wanneer hij wéér een keer de boot inging dan moest hy er in alle opzichten op vooruit-1 gaan én zoveel mogeiyk van zyn vryheid zien te bewaren. Dat zou by I Carla niet lukken, die jaloerse feeks. En tegeiyk wist hij heel zeker dat, als hy met Carla trouwde, ééns de bordjes zouden worden verhangen. Dan zou Carla, veel jonger dan hy en hem tenslotte zat, doen waar ze zin in had en zou hy, Henri Nieuwol da, fungeren als de horendrager. Néé, merci. En daarom zou het maar beter zyn, Carla nog niets over die brief te ver tellen. Wat niet weet, wat niet deert. Carla... Hy had haar voor het eerst gezien in de Shocking, een dancing waar veel jongelui kwamen maar ook wel en kele ouderen, die nog plezier in het leven wachtte en openiyk dan wel klandcstlen het avontuur zochten. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4