OLÉ FC KERKWERVE OLÉ: 2-0 WINST IN BEKERFINALE All Ready nagenoeg veilig na gelijkspel bij Ter Gouw: 9-9 Freelance-journalist Henk Zorn schreef schitterend wielerboek Underdog kollektief te machtig voor Country Club 6 ZIERIKZEE - Voor de derde keer finalist en voor de tweede keer winnaar. Deze konstatering geldt sinds woensdagavond voor de zaalvoetbalploeg van FC Ker- kwerve. Na twee keer 25 minuten spannend en sensatio neel voetbal troefde de geelblauwe formatie uit Kerk- werve het als favoriet gestarte Country Club af door treffers van Bram Bevelander en Kees Magito. Aan de andere kant weigerde doelman Adrie Rotte pertinent ook maar een vijandelijk schot het net achter hem te la ten bollen, zodat Country Club voor het eerst sinds zeer lange tijd een nederlaag te slikken kreeg van een Schouwen-Duivelandse tegenstander. ,,We hebben net zo veel kansen gehad als Country Club", vertelde Kees Ma gito na afloop glunderend, „en wat nog mooier is: we hebben er nog twee meer ingeschopt als zij ook. Ik denk dat er weinig valt af te dingen op onze overwinning. Country Club dacht FC Kerkwerve even op te rollen, maar ze zijn van een koude kermis thuis gekomen. Toen wij eenmaal met 1-0 voorstonden heeft Country Club zichzelf uit de wedstrijd gemopperd. Met agressief en kollektief voetbal is de technisch betere ploeg er onder door gegaan. Het is leuk, dat zoiets bij voetbal nog kan". Zoals gebruikelijk als de situatie dat noodzakelijk maakt was FC Kerkwerve voor de volle honderd procent aanwezig voor het finaletref- fen om de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalbeker tegen Country Club, dat eksakt een week eerder voor de vierde keer in suksessie het eilandelijke kampioenschap had bin nen gehaald. Geen haar op de Ker- kwerfse hoofden wenste er ook maar aan te denken de gedoodverfde be kerwinnaar de zege zo maar in de schoot te werpen. ,,Ik had de spelers van onze ploeg van te voren nog ge waarschuwd, dat ze de klus niet te gemakkelijk op moesten pakken", vertelde Country Club-doelman Pe ter Noordijke na de koude douche. Noordijke kon evenwel praten wat hij wilde, de Country Club-spelers probeerden hun beproefde spelletje met veel tiktakwerk traditioneel uit te voeren, hetgeen prompt geen mo ment lukte, omdat er altijd wel een Kerkwerfs been naast, voor of achter de bal zat. Teamgenoot Als er echter een speler drommels goed kon weten wat de FC Kerkwer ve kan en wil dan zou het Peter Noor dijke moeten zijn, want als veldkee- per bij WIK ziet hij alle spelers, die in de zaal proberen hem het uitoefe nen van zijn werk zo moeilijk moge lijk te maken, van week tot week ge durende anderhalf uur voor hem be zig. ,,Er wordt dan al gauw gezegd, och het zijn die boeren uit Kerkwerve maar, maar ik wist wel vooruit, dat we niet zo maar weg zouden komen. FC Kerkwerve is er meer dan welke ploeg ook op uit om dergelijke stunts uit te halen. Ze blijven gaan tot ze er bij neervallen en dan met zo'n berg fans op de tribune erbij, dan kan het niet meer kapot". Voor Noordijke betekende het verlies tegen FC Kerk werve de eerste nederlaag tegen een Schouwen-Duivelandse ploeg, zolang hij het doel verdedigt van de kampi oen. „Och eens moet de eerste keer zijn, maar dit vind ik toch niet leuk". Na een periode van aftasten aan beide kanten kwam het eerste ge vaarlijke moment voor de veste van Noordijke, maar toen was de wedstrijd al zeven minuten ver. Op aangeven van Theo Wittenberg be proefde Ad den Boer Peter Noordij ke. Twee minuten later viel de enige twee minutenstraf van de wedstrijd. Kees Magito kon via een opzettelijk Bram Bevelander: 0-1 Ledenvergadering TV „De Bru-Tèn" BRUINISSE Op dinsdag 15 fe- bruari om 20.00 uur wordt in het klubhuis van tennisvereniging „De Bru-Tèn" uit Bruinisse de algemene ledenvergadering gehouden van deze vereniging. Een van de voornaamste agenda punten is de viering van het tienjarig bestaan van de Bruse tennisvereni ging. Als kandidaat-bestuurslid wordt door het bestuur Eric Korstan- je kandidaat gesteld. Verdere punten die behandeld worden zijn het lesten- nis, het afschrijfsysteem, de Ten- nisstichting Schouwen-Duiveland en de tennishal. Ook aspirant-leden en andere geïnteresseerden zijn van har te welkom op de vergadering. handspel voorkomen dat Rob Wijn stekers alleen op doelman Adrie Rot te af kon snellen. FC Kerkwerve kwam de manminderperiode feilloos door en bouwde na terugkomst van Magito meer en meer aan een over wicht, dat aanvankelijk echter niet meer opleverde dan een paar poeiers van Theo Wittenberg en Bram Beve lander voorlangs. In de zeventiende minuut de eerste uitgespeelde moge lijkheid voor Country Club, maar Wim Overweel dreutelde iets te lang, waardoor Adrie Rotte zich tijdig in de baan van het van dichtbij afge vuurde schot kón plaatsen. In de laatste vijf minuten kwamen er geen goede mogelijkheden meer voor de beide doelen, al boeide het duel iede re sekonde. Door de benen De tweede speelhelft begon flit send. Al na dertig sekonden leek Bram Bevelander te gaan skoren, maar toevallig stapte Jaap van Slie- drecht in de baan van het schot, DAMMEN Halve misstap van Sjaak Douw in ZK 'S-GRAVENPOLDERrvNa tien van de elf ronden om het Zeeuws dam kampioenschap in de eerste klas moet Sjaak Douw van Damklub Zie- rikzee de eerste plaats weer delen met Willem Heydra. Douw verspeel de zijn voorsprong van een punt door remise te spelen tegen hekkesluiter Dies Wiskerke, terwijl Heydra win nend uit de strijd kwam met Lieven Meulmeester. Jos de Wild staat nu alleen derde na een remise met Ad van Luijk. The oretisch kan De Wild nog naar de eerste plaats klimmen, maar dan moet hij in de laatste ronde winnen, terwijl Douw en Heydra zouden moe ten verliezen. Zaterdag speelt Douw in 's-Gravenpolder tegen Van Luijk, terwijl Heydra het moet opnemen te gen Lagendijk. Wanneer er meerdere spelers gelijk op kop eindigen volgen beslissingswedstrijden om de kampi oen aan te duiden. Rinus van de Wielen bevestigde zijn goede vorm van de laatste weken door nu te winnen van A. Janse. Van de Wielen staat als vijfde genoteerd met tien punten, maar heeft nog een achterstallige partij tegen De Leeuw in te halen, waarmee hij zich naast Meulmeester op de vierde plaats kan nestelen. Na tien ronden tellen Douw en Heijdra elk vijftien punten, Jos de Wild dertien en Meulmeester twaalf. Van de Wielen en Van Luijk hebben er ieder tien, maar Van de Wielen speelde pas negen keer. Kees Magito: 0-2 waardoor het leer naast het doel zoef de. Amper een minuut later had FC Kerkwerve geluk. Uit een strak genomen hoekschop van Rob Wijnstekers knalde Marcel van Grunsven keihard op de tweede paal en opnieuw een fraktie later moest Peter Noordijke zich volledig strekken om een snel genomen vrije trap van Henk Fondse onschadelijk te maken. In de vijfde minuut alsnog de openingstreffer. Ad den Boer stond met een tweetal puike passeer bewegingen aan de basis en Bram Be velander rondde zonder blikken of blozen van dichtbij af. De bal rolde door de benen van Peter Noordijke. Vanaf dat moment werd de wedstrijd nog grimmiger dan hij vanaf een vijf tal minuten voor het rustsignaal al was geweest. Het duel was zeker niet gemeen of iets wat daarbij in de buurt zou kun nen komen, maar er werden wel de gelijk diverse overtredingen ge maakt, die probleemloos een twee minutenstraf op hadden moeten leve ren. Scheidsrechter Jan Oosterboer wenste evenwel de tolerante taktiek te hanteren en waarschijnlijk hielp hij daarmee om het duel die spanning te laten houden, die het had. Na de 1- 0 treffer ging Country Club meteen op een hogere versnelling over, maar FC Kerkwerve raakte daar geen mo ment van onder de indruk. „Het gat wat Country Club zo graag zou zien vallen, kwam er niet en dat veroor zaakte dat de kampioen steeds panie keriger ging voetballen. Naar gelang de tweede helft vorderde bleef er steeds minder over van het gestroom lijnde spelletje dat de ploeg graag speelt. Dat iriag best een verdienste van onse agressieve speelwijze ge noemd worden", meende Kees Magi to, die in de eerste periode van de goldrush van Country Club nog deel uitmaakte van deze formatie, maar die ook later in de wedstrijd Country Club definitief de das om zou doen. Genadeklap Van tijd tot tijd kreëerde Country Club zich nog wel kansen, maar de overtuiging in eigen kunnen ebde meer en meer weg, toen doelman Adrie Rotte bewees evenals zijn dorpsgenoot aan de andere kant van het veld over fenomenale reakties te beschikken tussen de doelpalen van het Kerk werf se hok. Rotte keerde werkelijk ieder schot. Rob Wijnstekers, Wim Overweel, Jaap van Sliedrecht, Marcel van Grunsven en Rini Stoutjesdijk pro beerden beurtelings de belangrijke aansluitingstreffer te produceren, maar Adrie Rotte bleef onvermurw baar. Aan de andere kant was FC Kerkwerve via uitvallen levensge vaarlijk te meer omdat Country Club meestal massaal aandrong. Theo Wit tenberg en Bram Bevelander kwa men oog in oog met Noordijke, maar de Country Club-doelman liet beide keren zien niet voor niets in de Zeeuwse ploeg te zijn gekozen. In de zeventiende minuut uiteindelijk de genadeklap voor Country Club. Op een werkelijk sublieme manier pro duceerde Kees Magito volkomen solo de treffer, die de grote beker defini tief naar Kerkwerve zou halen. Magito pakte de bal op bij zijn ei gen keeper, wandelde in ijltempo langs de lange kant van het veld en tikte het leer langs de onthutst toe kijkende Peter Noordijke in het ver laten doel. „Ik twijfelde tussen uit komen en blijven staan. Toen ik dacht dat de bal achter de lijn zou rol len ben ik er maar uit gekomen in de veronderstelling, dat er wel een ploegmaat achter mij zou opduiken. Toen dat niet gebeurde was het een gebakken eitje voor Kees Magito", vertelde Peter Noordijke de toe dracht van de tweede Kerkwerfse treffer. Machteloos probeerde Coun try Club nog wel de bakens te verzet ten, maar Adrie Rotte bleef de grote sta-in-de-weg. In de laatste minuut ontsnapte Country Club nog aan een derde treffer, maar de inzet van Ka- rel Manni spatte op de paal uiteen. De herovering van de Schouwen-Dui velandse zaalvoetbalbeker was voor FC Kerkwerve evenwel een feit en onder luide toejuichingen met zeer veel olé's nam de ploeg de schitteren de trofee in ontvangst. „We staan nu weer met beide benen op de grond en dat is misschien wel goed zo", vond Peter Noordijke realistisch. „Anders gaan we maar te veel met de kop in de wind lopen en dat is ook niet goed". Cees de Ruyter overleden WAALWIJK - Op 57-jarige leeftijd is in zijn plaats Waalwijk de vroege re biljartkampioen Cees de Ruyter overleden. De Ruyter, die al jaren ziek was, veroverde twee keer een Europees kampioenschap. In 1949/1950 behaalde hij in Wenen de libre-titel en in hetzelfde seizoen veroverde hij in Saint Etienne de ti tel in het anker kader 47/2. De Ruy ter, de oudere broer van Henny die later triomfen vierde in het drie ban den, werd voorts in het begin van de jaren vijftig zes keer nationaal bil jartkampioen. VOLLEYBAL Duel Kwiek-heren op beslissend moment afgebroken ZUIDLAND - Het zit het heren vol leybalteam van Kwiek uit Bruinisse dit seizoen bepaald niet mee. Werd enige weken geleden een thuis wedstrijd na twee sets door de scheidsrechter gestaakt, omdat hij zich niet kon verenigen met zijn wat excentriek geplaatste stoel boven het net, afgelopen zaterdag was het in Zuidland zo mogelijk nog een stukje erger. Kwiek leidde na drie sets met 2-1 en in de vierde set wees het skore- bord 15-15, toen de klok twee uur aanwees, het mikpunt waarop de be heerder van de zaal had gewacht: tot iiat tijdstip mocht Setpoint beschik ken over de zaal, dus einde van de wedstrijd op mogelijk twee slagen van de beslissing. De wedstrijd zelf gaf in de eerste set een wat onwennig Kwiek te zien. Aanvallend kwam er te weinig uit de ploeg, zodat deze openingsset verlo ren ging met 15-7. Een heel stuk beter ging het al in de tweede set. Vooral Kees van de" Berge en good-old" Joop Goedhard waren aanvallend goed op slag. In de derde set ging het weer moeizamer bij Kwiek, terwijl het aan de andere kant, bij Setpoint dus een stuk soepeler draaide. Na een 4-4 tussenstand liep Set point uit naar 10-5, maar Kwiek kwam terug en het werd uiteindelijk 16-14 in Bruinisser voordeel. Ook in de vierde set maakte de bezoekende ploeg er niet zo bijzonder veel van. het bleef ontbreken aan een goed draaiende aanval. Kwiek keek dan ook vrij vlot tegen een 10-4 achter stand aan. Kwiek knokte op karak ter terug via 13-7 tot 14-14 en 15-15. Op dat moment was Kwiek aan de opslag, maar de beheerder besliste anders. Het tweede damesteam van Kwiek speelde een thuiswedstrijd tegen Da ta C/D V uit Oud-Beijerland. Het werd een gemakkelijke zege voor de Duivelandse dames, omdat de tegen stand van bijzonder laag nivo was. Via de setstanden 15-4, 15-7 en 15-10 kwam de winst uiterst simpel bij de thuisploeg terecht. GOUDA - Met nog vier wedstrijden te gaan in de zaalkorfbalkompetitie is All Ready nagenoeg in veiligheid in de derde klas van het distrikt zuid-west van het KNKV. Het verdienstelijk 9-9 gelijkspel bij Ter Gouw en het gelijktij dige zware verlies van het Roosendaalse Keep Fit (15-6) bij bijna-kampioen Fiks zijn debet aan deze konstatering. Vier punten scheiden de hekkesluiter en de Zierikzeese formatie nu en dat lijkt met de slotwedstrijd in sporthal On derdak tegen Keep Fit nog in het verschiet een veilige marge. De rood-zwarte brigade kan evenwel aanstaande zaterdag al op een definitieve afstand ko men door de thuiswedstrijd tegen het sterke Vlaardingen te winnen. In Vlaar- dingen won All Ready in de eerste kompetitiehelft verrassend met 7-9. In het afgelopen weekeinde speelde KNS met 7-7 gelijk bij WION in Rotterdam, ter wijl Vlaardingen in eigen zaal Harga flink aftroefde: 15-9. All Ready kwam aanvankelijk op voorsprong in Gouda, maar moest nadat Ter Gouw bij 4-4 naastzij was gekomen steeds een achterstand inlo pen. Dit lukte tot 8-8 uitstekend, maar toen de Zierikzeese ploeg bij 9-8 in Gouds voordeel erg lang moest zoeken naar een nieuwe gelijkmaker dreigde de ploeg alsnog onverdiend de mist in te gaan. Een minuut voor tijd echter kreeg de formatie van coach Rinus Kloet alsnog het dikver diende winstpunt, doordat Corrie Kloet een door Jaco Stoutjesdijk meegekregen strafworp koel verzil verde. Hierna drong Ter Gouw niet meer aan en besloten de ploegen de buit broederlijk te delen. De ploeg van Meine Jonkers is met zijn acht punten ook nog niet echt veilig, maar er mag toch gerust worden aangeno men dat beide ploegen ook in de vol gende kompetitie landelijk zullen akteren. Initiatief Ter Gouw kwam met de eerste de beste schotpoging op voorsprong, maar hierna trok All Ready het initi atief naar zich toe, hetgeen vrij vlot resulteerde in een 1-3 voorsprong voor de bezoekers. Eerst mikte Gerda Kloet van af stand zuiver en drie minuten later skoorde de goedspelende Karin den Dekker het tweede Zierikzeese doel punt, hetgeen tevens haar tweede kompctitiedoelpunt betekende. Leo Fonteine mikte van afstand nummer drie door de Goudse korf, maar nog in dezelfde minuut sloot de thuisploeg weer aan: 2-3. Door Corrie Kloet werd de marge even later weer twee doelpunten, maar via af standstreffer kwam Ter Gouw weer naast All Ready: 4-4. Aanvankelijk bleef All Ready nog sterker, maar tastbaar resultaat le verde het nog niet op. Jaco Stoutjes dijk „kreeg" een strafworp mee, maar voor de eerste keer dit seizoen liet hij deze buitenkans onbenut. Dit was voor Ter Gouw het sein om het initiatief weer iets over te nemen. De thuisploeg kwam op voorsprong, maar miste toch ook de kracht en de inventiviteit om AU Ready definitief op afstand te zetten. Gerda Kloet skoorde haar tweede treffer, andermaal van afstand. Ter Gouw kwam opnieuw op voor sprong, maar nog net voor het afslui ten van de eerste speelhelft trok Leo Fonteine de zaken weer recht. Gelijkwaardig Na de pauze opnieuw een uiterst spannende wedstrijd met twee ge lijkwaardige ploegen. In de schitte rende nieuwe Goudse sporthal, waar overigens wel zo nu en dan de ha gelstenen door het dak heen op de speelvloer belandden, liet de Henk Zorn (midden) met de twee Tourwinnaars Joop Zoetemelk en Jan Janssen. ROTTERDAM - In tegenwoordigheid van onder meer de twee Neder landse winnaars van de Ronde van Frankrijk, Jan Janssen en Joop Zoe temelk en de oud-renners Ab Geldermans, Jo de Roo, Wim van Est en Henk Nijdam is in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' een schitterend wielersportboek van de freelance sportjournalist Henk Zorn gepresen teerd. Zorn werkte ruim anderhalf jaar aan het 392 pagina's dikke boekwerk, dat de welsprekende titel „Wielersport" meekreeg. Hij be handelt er het fietsen in vanaf het prille begin tot de huidige dag, maar daarnaast besteedt hij ook ruime aandacht aan het fietsen in al zijn fa cetten, zoals het toerfietsen, de trainingsopbouw, de medische verzor ging en de verzorging van het materiaal. Wie het boek van begin tot eind gelezen heeft mag voor zichzelf stel len, dat hij aardig is ingewijd over wat zich voor en achter de schermen van de wielrennerij afspeelt. Zelfs wat door de beroepsrenners te ver dienen is in een Ronde van Frankrijk en in een profkriterium, of wat de amateurs en de dames in de zak steken in een wedstrijd staat in geuren en kleuren in het keurig verzorgde boek te lezen. „De vele facetten die de wielersport biedt zijn eindelijk in één boek samengevat. Het boek geeft de lezer èen totaal en boeiend overzicht van deze fascinerende sport", stelt Peter Post over Wielersport". Een dokument Evert van Mokum, de nestor van de Nederlandse wielersportjourna- listiek toont zich ook opgetogen over wat Zorn in zijn vrije tijd produ ceerde. „In mijn lange wielerleven heb ik menig wielerboek op de markt zien verschijnen. De meeste hebben mij kwa inhoud te weinig aangespro ken. Veelal ontbrak een scherpe analyse, werden problemen en facetten niet voldoende belicht. Henk Zorn is gelukkig op de materie ingegaan. Hij deed dat op deskundige wijze én met een vlotte pen". Jan Jans sen en Joop Zoetemelk noemden het boekwerk van Zorn een „doku ment van onmisbare waarde voor de wielersportliefhebber". In het hoofdstukje „Afzien" is een persoonlijk verhaal van Peter Win nen opgenomen, waarin hij de laatste kilometer beschrijft van de be klimming in 1981 van de Alpe d'Huez, de etappe in de Tour, die hij wim nend afsloot. Winnen beschrijft erin hoe een renner aan het einde van zijn krachten toch nog de moraal kan vinden om door te gaan. „Ik voel me eindeloos leeg", schrijft Winnen. „Ik zie de finish en zie de bordjes 200 meter, 150 meter, 100 meter, 50 meter, 25 meter en overschrijd de streep. Ik ga scheef hangen anders krijg ik mijn arm niet omhoog. Diep in mij juicht iemand. Maar ik weet, dat ik zo dood ben als een pier". Het boek van Henk Zorn werd ten overstane van een legertje sportjourna listen gepresenteerd door Theo Koomen. Een stiefkind Koomen nam de gelegenheid te baat om zijn grieven kenbaar te ma ken, dat de nationale sportjournalistiek en -literatuurnog steeds niet of nauwelijks serieus wordt genomen. „Ik kan me razend maken over het feit, dat overal ter wereld in dag- en weekbladen, maar ook op radio en televisie tijd en ruimte besteed wordt aan de sportliteratuur, maar dat dat in Nederland nog steeds een stiefkind blijkt te zijn", konstateerde Koomen. „Gelukkig wordt de sportjournalist - zij het nog steeds uiterst lang zaam - als volwaardig beschouwd, maar nog te veel wordt zijn (of haar) we-k als sluitpost gebruikt. Deze mensen moeten onder ongekende om standigheden en druk hun werk doen en steeds vechten tegen het feno meen dead-line". Maar laten we niet wanhopen, het wordt beter. Ein delijk, verdorie De enige slotkonklusie over „Wielersport" moet zijn: dit schitterende, allesomvattende boek mag bij geen enkele aktie- ve sportbeoefenaar, trimmer of toerrijder in de boekenkast ontbreken. Theo Koomen (links) in gesprek met Wim van Est (rechts). Ab Gelder- mans en Henk Zorn luisteren toe. thuisploeg het eerst van zich horen door 7-6 te laten aantekenen. Net als in de eerste speelhelft ech ter zorgde All Ready er attent voor dat er geen groter gat ontstond. De goed op dreef zijnde Corrie Kloet te kende weer voor de gelijkmaker, maar de achtervolgingswedstrijd was nog niet tein einde, want Ter Gouw skoorde even later 8-7. Leo Fonteine trok zijn ploeg evenwel voor de vierde keer naast Ter Gouw, toen beide Goudse heren hem weiger den te verdedigen, maar dat zou nog niet de laatste keer blijken te zijn. Nadat Ter Gouw twaalf minuten voor tijd leek door te stoten zorgde Corrie Kloet zestig sekonden voor het einde voor de verdiende gelijk maker (9-9). De stand in de derde klasse D, dis trikt zuid-west: Fiks 10 10 0 0 123- 73 20 WION 10 7 1 2 113- 99 15 Vlaardingen 10 7 0 3 101- 75 14 Ter Gouw 10 3 2 5 97- 91 8 Harga 10 4 0 6 80-101 8 All Ready 10 3 1 6 100-102 7 KNS 10 2 1 7 71-108 5 Keep Fit 10 1 1 8 67-103 3 Na zege voor Raas triomf voor Gerrie Knetemann ST. GILLES - Een dag nadat Jan Raas de eerste seizocnwieler- wedstrijd op zijn naam schreef in AIcs heeft Gerrie Knetemann de Gro te Prijs van Costieres du Gard op zijn naam geschreven. Knetemann won de sprint van een kopgroep van vier renners na 128 kilometer koers. Twintig kilometer voor de eindstreep ontsnapte een groep van twaalf renners uit het peloton. Hier bij zaten ook de Nederlandse Adri van Houwelingen, Ad Wijnands, Cees Priem en Steven Rooks. Twaalf kilometer verder waagden Knete mann, de Zwitser Seiz, de Deen An deren en de Franse neoprof Capuis een sprong uit de kopgroep. Het kwarter bouwde alsnog een voor sprong op van anderhalve minuut. Knetemann was veruit de snelste in de eindsprint. Op 1.32 min. van het viertal won Adri van Houwelingen de sprint voor de vijfde plaats voor Ad Wijnands. Priem eindigde als ne gende.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6