„Feministische theologie" belicht voor CD A-vrouwen Goede resultaten solisten op concours te Zonnemaire Premies op koopwoningen waarschijnlijk omlaag Nog plaats bij ,,doe-clubs,, van clubhuis De Lichtboei ERIC DE NOORMAN In Nieuwerkerk Bestrijdingsplan bacterievuur vertraagd 744.500 werklozen in januari Suriname wordt nieuw Cuba ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 februari 1983 Nr. 23267 5 NIEUWERKERK - Afgelopen maandag hield me vrouw P. M. E. Teekens-Krijgsman te Bruinisse een le zing over het begrip „feministische theologie" voor de regionale huiskamergroepen van het C.D.A.-Vrouwen- beraad, in het gebouw achter de Gereformeerde kerk te Nieuwerkerk. Dit in het kader van de groepsstudie over de discussienota „Emancipatie", waarin over genoemde term wordt gesproken. worden: Wat is dan de taak van de vrouw; We hebben dus tegenwoordig alle kansen; Het huishoudelijk werk mag niet ondergewaardeerd worden; Trouwen is voor een vrouw, die een opleiding genoten heeft, „een keuze doen"; Een specifieke vrouwen maatschappij zou wellicht nog veel gecompliceerder zijn; In Amerika is men op de nostalgische toer, en wordt het oude(rwetse) weer gewaar deerd; Vrouwen worden in het kerke- werk echt wel gewaardeerd om hun kwaliteiten, en heus niet alleen geko zen, omdat er geen mannen beschik baar zijn voor dit werk; Worden fe ministische theologen ook beroepen?; Hier sprak geen femi niste, wèl sprak zij over het femi nisme. De presidente stelde voor, er een punt achter te zetten, en dankte me vrouw Teekens hartelijk voor haar Er was een goede opkomst. De ver gadering werd voorgezeten door me vrouw L. Nederhoed van de groep Zierikzee, lid van het Provinciale Bestuur. Voorgelezen werd een ge dicht van Dorothé Sölle uit: „Speel toch van brood en rozen". De inleidster schetste in grote trek ken de historie van het feminisme, hoe indertijd Aletta Jakobs de eerste studente werd aan een universiteit, wat de doorbraak betekende voor de toegang tot het hoger onderwijs voor vrouwen, en wat de „Wet Jakobs" opleverde, in 1929, bij de totstandko ming van het vrouwenkiesrecht. Om op één avond alle fagetten te belich ten was niet mogelijk, doch zij trachtte een zo globaal mogelijk overzicht te geven. Zelf geen femi niste zijnde, gaf zij daarbij dan haar (evangelische) visie. Amerika In Amerika kreeg de vrouwen emancipatie reeds 50 jaar eerder voet, wat ook daar toen leidde tot fa natiek feminisme. Dit ging zó ver, dat men door de „Women's Bible" schreef: alle stukken uit de Bijbel, die voor de vrouw discriminerend werden ervaren, werden herschreven met een andere uitleg, naar femi nistische visie. Ook wij hier kennen dergelijke geschriften, zoals „Met Mirjam is het begonnen". Het ver haal van de zondeval wordt door de feministen eveneens heel anders geïnterpreteerd, op een wijze waarop volgens spreekster de gehele Bijbel wordt ontkracht. Betekenis „Emancipatie betekent: Het vrij maken van beperkende machten. Wanneer wij dus willen emancipe ren, beogen we daarmee het tot zijn recht doen komen van personen of groepen, die nu nog achtergesteld zijn. Het mag echter nooit leiden tot een dergelijke Schrift-uitleg. In het kort komt het wel hier op neer: zien we de Bijbel als het Woord van God tot ons, of, zoals de feministen, „als een boek, waarin mensen praten over God", dat gelijk staat met de Koran van de Moslims bijvoorbeeld. Zij zijn zichzelf tot norm, en dat mag geen mens zijn. Dan doen we Jezus tekort, Die Zichzelf voor ons aan het kruis gaf, om ons te redden. Zij gaan dus totaal aan de heilsboodschap van de Bijbel voorbij. Dan blijft, ondanks vele vragen, óók in de Bijbel, het woord van betekenis: In Christus is nóch man, nóch vrouw, maar de be vrijde mens. Emancipatie en femi nisme moeten dus niet worden ver ward", aldus mevrouw Teekens. Hierna kreeg ieder gelegenheid om in de pauze tijdens de koffie, na te denken en er samen over te praten. Nu, dat is gebeurd gezien de vele vra gen. Vooral het „rollenpatroon" kwam vaak aan de orde, waarbij werd ge constateerd dat wij midden in de emancipatie van de vrouw zijn, maar er blijkt toch nog vaak grote tegen stand te zijn. Niet ieder wil deze ver andering accepteren. Ook blijken nog lang niet alle maatschappelijke mogelijkheden hiervoor aangepast en botsen deze soms met bestaande toestanden. Maar, voorzover dit mogelijk is, is te genwoordig ieder echtpaar vrij, hoe het de taken, zowel in arbeid als ge zin, wil verdelen, was de conclusie. Discussiepunten Aan het eind van de discussie werd door de presidente gevraagd, wat de dames nog speciaal naar voren wil den brengen, echter, zonder daarover nog verder te praten, daar het onge veer tijd was om te sluiten. De vol gende onderwerpen kwamen hierbij nog aan de orde, die wellicht nog eens in de groepen besproken kunnen DEN HAAG - Bij de uitwerking van het plan voor bestrijding van bacterievuur is vertraging ontstaan. Staatssekretaris Ploeg van land bouw heeft dat toegegeven in ant woord op schriftelijke vragen van de kamerleden Tazelaar en de Boois (PvdA). Er wordt naar gestreefd het bestrij dingsplan zo tijdig gereed te hebben dat de fruittelers daarmee bij hun voornemens voor het seizoen 1983/84 rekening kunnen houden, aldus de staatssekretaris. Als oorzaken van de vertraging merkt Ploeg aan „de gekompliceerd- heid van de materie, waarbij tegen strijdige belangen zorgvuldig moe ten worden afgewogen", in kombina- tie met „de vereisten van zorgvuldi ge voorbereiding, van goed overleg met de betrokkenen en van voldoen de tijd voor het bedrijfsleven om zich ook qua bedrijfsvoering op de maat regelen in te stellen". mooie en verduidelijkende inleiding. Haar werden een bos tulpen en een boekenbon aangeboden. Zij dankte allen voor hun aanwezigheid en me dewerking en Nieuwerkerk voor de genoten gastvrijheid en de gulle ont vangst. Mevrouw Teekens dankte vervol gens voor het geschonkene en akti- veerde blij te zijn met onze zegenin gen en verworvenheden, in tegenstel ling tot zovele vrouwen in andere landen. De presidente ging daarna voor in dankgebed en hoopte allen weer te zijn op de Provinciale bijeen komst op 11 april. Aktiviteiten Tot slot werd de aandacht ge vestigd op de volgende punten: Op 17 februari: Stille tocht te Middelburg voor „Dwaze Moeders" in Argenti nië; 24 maart, studiedag „Europa juist nu", van 10-4 uur in de „Prins van Oranje" te Goes, aanmelden bij de Zeeuwse Vrouwenraad; Subsidie- aktiviteiten in het kader van de Emancipatie voor 1984 dienen tijdig te worden aangevraagd bij de ge meenteraad; Provinciale bijeen komst op 11 april om half acht in „De Prins van Oranje" te Goes, waar de bespreking van het onderwerp „Emancipatie" zal worden afgeslo ten. ALMELO - Enkele werkloze mu ziekliefhebbers hebben in Almelo het initiatief genomen voor de oprichting van een koor dat bestemd is voor mensen die geen werk hebben of door een andere omstandigheid overdag behoefte hebben aan een ontspannen samenzijn. Nieuwe telmethode: „Nut en Uitspanning" ZONNEMAIRE - De harmonievereniging „Nut en Uit spanning" organiseerde zaterdag in het dorpshuis te Zonnemaire een onderling solistenconcours. In een bom volle zaal werden dit jaar zeer goede resultaten behaald door de solisten. De gehele avond was een uiterste con centratie goed merkbaar, zowel bij muzikanten als bij de toehoorders. Jurylid de heer J. Boon uit Wissen- kerke had een zware taak om alle deelnemers naar behoren te jureren. Dat het hem toch gemakkelijk af ging, had de heer Boon ongetwijfeld te danken aan het feit dat hij vele ja ren op de piano vele solisten op di verse concoursen begeleidde. Kwaliteit De 21 optredens werden door lady- speaker Laura Fokker op een prima wijze aangekondigd. Jurylid Boon prees de enorme goede kwaliteit over de gehele breedte met enkele goede toppers. Ook de beide pianistes mej. C. Kotoun en mevrouw De Regt-de Rijke ontvingen waardering voor hun begeleiding. De hoogste puntenwaardering ging uiteindelijk naar Leo van Nieuwen- huyze die voor zijn vertolking op kla- Venezuela: CARACAS - De Venozolaanse christendemocratische regeringspar tij is van mening dat Suriname bezig is „een nieuw Cuba" te worden. Dat staat in een woensdag in Caracas uit gegeven verklaring van de christen democratische regeringspartij Copei. Volgens de Copei worden Suri naamse studenten in Cuba opgeleid, terwijl steeds meer Cubanen naar Suriname gaan. in de verklaring staat verder dat Russische en Cu baanse militairen speciale troepen opleiden die in Suriname een militie moeten gaan vormen. De Surinaamse legerleider Bouterse wordt verant woordelijk gesteld voor de „ergste sociale zuivering die ooit in dit land is uitgevoerd". „Journalisten, advo caten en docenten zijn gedood en de landbouw, de belangrijkste in komstenbron van het land is verla ten wegens de vervolging van boeren die als eersten hebben geprotesteerd tegen de slachting van 8 december", zo zegt de Copei voorts. Diplomatiek offensief De verklaring van de Copei lijkt representatief voor de mening van de Venezolaanse regering, aangezien president Herrera Campins de partij leidt. De verklaring lijkt bovendien een slag voor het Surinaamse be wind, dat met een diplomatiek offen sief een politiek en economisch isole ment probeert te doorbreken. Met name Venezuela is als machtig land in de regio van belang voor Surina me. Afgelopen week meldde het ge zaghebbende Venezolaanse blad „El Nacional" dat de Venezolaanse rege ring een bezoek van demissionair mi nister van buitenlandse zaken, Naarendorp, had afgewezen. AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft bij een onderzoek in een woning in het flatgebouw Fleerde in de hoofdstad 1,5 kilo heroïne gevon den. Dit heeft een woordvoerder van de politie woensdag meegedeeld. In verband met deze zaak werden aan gehouden de 33-jarige E. van H. S., de 38-jarige N. F. H. en de 30-jarige vrouw E. C. M. rinet van het concert van A. Dimler 55 punten vergaarde. Hiermee bleef hij zijn broer Ad op trombone net een halve punt voor. De totale uitslag was als volgt: L. Fokker en B. Mielard (trom) 47 punten; D. Fonteine (trom) 50 pun ten; L. de Vlieger-Hillebrand, L. Ko toun, T. van Sas en J. de Bie (allen mellophonium) 48 punten; S. Fontei ne en A. van Bloois (klarinet) 47 pun ten; H. van Nieuwenhuize (klarinet) 48 punten; C. Duinhouwer (cornet) 47 punten; E. v. d. Graaf (klarinet) 47 punten; C. van Nieuwenhuyze (tenor sax) 46 V2 punten; A. Duinhouwer en K. v. d. Graaf (fluit) 49 punten; H. van Nieuwenhuize, M. Fonteine en A. Stoel (allen klarinet) 47punten; J. Brouwers (fluit) 51 punten; J. de (Bie (mellophonium) 45V2 punten; T. Van Sas (mellophonium) 50 punten; K. v. d. Graaf (fluit) 50 V2 punten; L. van Nieuwenhuyze en L. van Nieu- wenhuyze-v. d. Houten (klarinet en bariton) 50 punten; A. Duinhouwer (fluit) 49V2 punten; J. Stoel (trompet) 52 punten; C. Kotoun (klarinet) 51 Vi punten; S. Duinhouwer (euphonium) 54 punten; A. van Nieuwenhuyze (trombone) 54V2 punten en L. van Nieuwenhuyze (klarinet) 55 punten. DEN HAAG - Het officiële wer kloosheidscijfer is eind januari geko men op 776.000. Dat blijkt uit eerste voorlopige tellingen van het ministe rie van sociale zaken. Het verschil van 132.000 geregistreerde werklozen eind december{ is te wijten aan een nieuwe telmethode waarmee het mi nisterie vanaf 1 januari is gaan wer ken. Het feitelijke aantal werklozen dat er in januari bij is gekomen be draagt ongeveer 11.500 (een stijging van 12.200 bij mannen en een daling van ongeveer 700 bij vrouwen). De werkelijke stijging van de wer kloosheid met 11.500 is groter dan op grond van seizoensinvloeden ver wacht mocht worden. Als hiervoor een korrektie wordt aangebracht om dat er 's winters altijd meer (seizoen) werkloosheid is dan 's zomers, blijft een stijging van het aantal werklo zen met 8000, waarmee het totale aantal geregistreerde werklozen komt op 744.500. Het totaalcijfer (vorige maand be droeg het aantal werklozen zonder seizoenskorektie 644.100) is deze maand zoveel hoger omdat het mi nisterie van sociale zaken is gaan werken met een nieuwe definitie van werkloosheid. Mensen die werk zoe ken voor 20 uur of meer per week worden als werkloos aangemerkt. Tot en met vorig jaar werd gerekend vanaf een grens van 25 uur per week. Door deze wijziging stijgt het officië le cijfer met 37.000. Daar komen 83.500 mensen bij van wie de Arbeidsbureaus zeggen dat zij tijdelijk of blijvend voor hen niet kunnen bemiddelen. Die bleven tot nu toe buiten de officiële cijfers, maar vallen er nu wel onder, wat een vergroting van het aantal werklozèn betekent met 83.500. SCHEEPVAART Abida, 8-2 280 zuid Bermuda naar Bermuda Acila, 8-2 ten Anker rede Sharjah Aldabi, 8-2 van Antwerpen naar Duinkerken Nedlloyd Barcelona, 8-2 te rede Suez Nedlloyd Dejima, 8-2 van Tokio naar Hongkong Nedlloyd Delft, 7-2 100 zuid oost So- cotra naar Jeddah Nedlloyd Rockanje (pass.), 8-2 Sicilië naar Livorno Nedlloyd Rotterdam, 8-2 90 west Gi braltar naar port Said "Nedlloyd Tasman, 8-2 van Rotterdam naar Hamburg Onoba, 8-2 te Curagao KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Voorthuizen: H. Talsma, Harderwijk; te Dinxperlo: J. Plante, Oosterland en Ouwerkerk; te Wageningen: R. ten Napel, Giessen- Oudekerk; te Zoelen: N. de Boo, kand., Koudekerk a.d. Rijn; te Ber- kel en Rodenrijs: J. H. van Osch, Waarde; te Lemmer; G. A. Zuidam, Hoogezand-Sappemeer-Kropswolde; te Maassluis: drs. A. H. van Erp, kand., Rotterdam. Aangenomen naar Naarden: W. B. van de Woord, Doetinchem; de benoe ming tot pastor prov. ziekenhuis Santpoort te Bloemendaal (part- DEN HAAG - De rijkspremies op koopwoningen in de sociale sektor gaan wellicht toch omlaag als gevolg van de huidige, betrekkelijk lage rentestand. Een woordvoerder van het ministerie van volkshuisvesting heeft woensdag verklaard dat staatssekretaris Brokx op het ogenblik overweegt om de bedra gen van de jaarlijkse bijdragen aan eigenaren van premie-A- en premie-B- woningen te verminderen. Nog niet bekend is de mate van premieverlaging. Evenmin kon de woordvoerder zeggen wanneer de nieuwe premies van kracht zullen worden. Het plan voor de verlagingen komt een maand na het besluit van de staatssekretaris om de premies ongewijzigd te laten. In de eerste week van januari heeft Brokx gezegd dat de bereikbaarheid van premiekoopwonin gen voor de lage(re) inkomens groter zou worden door gelijkblijvende subsi die en de gedaalde rente. ZIERIKZEE - In het clubkuis ,,De Lichtboei" van het Leger des Heils worden verschillende leuke „doe- clubs" gehouden. Na de krokusva kantie kunnen nog meisjes en jon gens terecht voor een aantal van die leerzame samenkomsten. Dat betref fen: handwerken (poppen maken etc.), 's maandags van 18.30-19.30 uur: timmerclub (maken wat je zelf wilt), dinsdag 18.30 - 19.30 uur; good- newsclub zingenverhaal, creatief), woensdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur; kleien (potten, beesten maken en bakken), donderdag 18.30 - 19.30 uur. Inlichtingen: Clubhuis de Licht boei, Poststraat 37, of tel. 01110-2075. Volgens de woordvoerder is het thans op tafel liggende plan een lo gisch gevolg van de ontwikkelingen aan het rentefront. Het regeringsbe leid gaat onder meer uit van bevorde ring van het woningbezit. De woordvoerder verklaarde des gevraagd dat Brokx zelf is terugge komen op zijn besluit van een maand geleden. Volgens hem is er geen spra ke van dat minister Ruding van fi nanciën druk heeft uitgeoefend op het departement van volkshuis vesting. Ruding heeft in januari voor nogal wat opschudding gezorgd door te zeggen dat de rijksoverheid op het gebied van de volkshuisvesting aan de top van haar financiële mogelijk heden zit. Bijna voor niets Bij de huidige rentestand en met de thans geldende rijksbijdragen wonen veel kopers van premie-A-woningen bijna voor niets. Wie nu tegen acht procent rente een premie-A-woning voor 150.000 gulden koopt en de bij komende lasten laat meefinancieren in een tophypotheek, en bovendien de hoogste premie in de wacht sleept, 'komt na aftrek van fiscaal voordeel op een maandbedrag van ongeveer 150 gulden aan rente en aflossing. De hoogste premie voor A-wonin gen bedraagt 10.900 gulden in het eerste jaar. Inwoners van de Randstad en van de zogenoemde lokatiesubsidie-gemeenten daarbui ten met een belastbaar inkomen over 1982 van 29.500 gulden komen in aan merking voor deze premie. Elk jaar wordt de premie met vijfhonderd gulden verlaagd. De laagste premie in het eerste jaar is 5500 gulden. Deze premie is voor belastbare inkomens tussen 41.500 gulden en 70.000 gul den. In de rest van het land worden iets lagere belastbare inkomens ge hanteerd. Voor de B-woningen, die luxueuzer zijn, is de hoogste premie 5500 gulden en de laagste 2700 gulden. Hier is zij afhankelijk van de koopsom en niet van het inkomen. Zo'n woning mag time): G. A. Odé, IJsselstein (deelge meente Burchtkapel). Bedankt voor Numansdorp. W. P, van der Hoeven,. Oosterend (Fr.). Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger (in „Saron") te Beuningen, gem. Denekamp: drs. J. A. Woudenberg, Puttershoek. Beroepbaarstelling: J. van der Hei de, 1.1. predikant te Oost-Souburg, Bergstraat 6, 4371 AK Koudekerke (01185-2834). Gereformeerde Kerken Beroepen te 's-Gravenhage- Escamp (als evangelisatiepredikant in de classis 's-Gravenhage): drs. J. Buikema, leraar godsdienst aan de scholengemeenschap Visser 't Hooft te Leiden, wonende te Alphen aan de Rijn, die dit beroep heeft aangeno men; te Vriezenveen: C. W. Neef, Donkerbroek; te Ouderkerk aan den Amstel: drs. Bart Thijs, kand., Amsterdam, die dit beroep heeft aan genomen; te Boskoop: E. Overeem, Enter. Aangenomen naar Vlaardingen: drs. G. v. d. Veere, Drachten; naar Zwartsluis: drs. A. Bouman, Oude- mirdum c.a. Beroepbaarstelling: K. J. Buist, Anton Wachterburg 86, 2907 CB Ca- pelle a.d. IJssel. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Spakenburg-Zuid: E. Hoogendoorn, Dalfsen; te Aduard: E. A. W. Mouissie, kand., Kampen. Beroepbaarstelling: drs. A. P. Fei- jen, Pallasstraat 18, 8303 BPEmmel- oord, tel. 05270-99042. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Terneuzen: M. Mon- dria, Waardenburg; te Groningen: D. Hakkenberg, Lisse. Bedankt voor Scherpenisse: A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland; voor Scherpenzeel: J. van Haaren, Amers foort. maximaal 187.000 gulden kosten. Een premie-A-woning mag hooguit 152.000 gulden kosten. Bij een B- woning wordt de premie lager naar mate de prijs hoger is. INGEZONDEN STUKKEN Wie helpt Stichting „Europa Kinderhulp" zoekt dringend gastgezinnen Weer staan we vlak voor onze va kanties, waarnaar iedereen met ver langen uitziet. Niet alleen in ons eigen land, maar ook buiten onze landsgrenzen. In Frankrijk, Engeland, Duitsland en Nederland kijken kinderen hoopvol uit of er gastouders in Nederland zijn, die hen voor de vakantieperiode gedurende 3 V2 week willen opvan gen. De „Stichting Europa Kinderhulp", distrikt Zeeland komt wederom gastouders tekort om elk kind een vreugdevolle vakantie te geven. De Stichting stelt zich ten doel om kinderen uit kansarme ge zinnen door een vakantie even op adem te laten komen, alsook hun ou ders. Meestal gaat het om kinderen die geen vader of moeder hebben, of kinderen uit woonkazernes die geen speelruimte hebben of waarvan de ouders noodlijden. De leeftijden van de „vakantie kinderen" variëren van 6 tot 14 jaar. U als gastouders nemen gedurende een periode van 3'/2 week een kind op in uw gezin. De bedoeling is dat het kind ge woon meedraait in het gezin. Belang rijk voor het kind en het gastgezin is, dat minstens één van de gastouders één van de talen spreekt, zodat het kind zich zeker makkelijker bij u thuisvoelt. Mocht er onverhoopt sprake zijn van ziekte of ongeval tijdens de va kantie, de kinderen zijn voor de -ge hele vakantie-periode verzekerd. Kosten van het verblijf en voeding van het kind komen geheel voor re kening van de gastouders. Een niet gemakkelijke, maar een ontzettend dankbare taak, omdat de ze kinderen deze vakantie broodno dig hebben. De vakantie-periodes van deze kin deren zijn als volgt: Nederland: van 25-7-83 tot 13-8-83; Frankrijk: van 2-7- 83 tot 27-7-83 en van 27-7-83 tot 19-8- 83; Duitsland: van 4-7-83 tot 28-7-83; Engeland: van 25-7-83 tot 15-8-83. Als u interesse heeft dient u zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij mevrouw E. Lossie, Cort van de Lin- denstraat 59 te Goes, telefoon 01100- 15687. R. J. M. D. van Goeije Zaagmolenstraat 76 4461 BM Goes Open-avond FIOM-Zeeland Zwanger....? Wat kies je? Op drie maart zal Fiom-Zeeland de eerste open-avond houden van een se rie van drie avonden met als thema "Zwanger...? Wat kies je?". Op de eerste avond zal het aksent liggen op de mogelijkheid van het niet uitdragen van de zwangerschap en het kiezen voor een abortus. De avond zal worden ingeleid door Mar lies Schellekens, arts bij Stimezo te Groede. Na de inleiding is er de mo gelijkheid om te diskussiëren over de vragen over al dan niet gewenste zwangerschap. De twee andere avon den, die in de loop van dit jaar gehou den zullen worden, hebben als keuze mogelijkheid de thema's "afstand ter adoptie" en "het kind zelf houden en opvoeden". De open avond op donderdag 3 maart begint om 8 uur en vindt plaats in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 39 te Middelburg. Voor meer informatie: bel Fiom- Zeeland 01180-27311 FIOM-ZEELAND MIDDELBURG De Schaduw der Steppen 30. De Noorman lacht een beetje spottend. „Ge hoeft niet bang te zijn, dat we u zullen be driegen. heer Yegusai, maar ik kan deze maat regel begrijpen. Ten slotte zal het weinig uit maken." „Laat ons vaststellen", mompelt de nomade, „dat uw aanwezigheid nodig is om Yegusai en dienst krijgers de weg te wijzen naar de zee en thans zult ge de twee vrouwen willen ontmoe ten en hun vertellen waarom het gaat." In een kerker, een eind verder de donkere gang in, deinzen moeder en dochter angstig achteruit, als ze Yegusai met Eric en Axe zien binnentreden, maar de aanblik van Aranrod stelt hen weer wat gerust. Rustig zet Yegusai de toestand uiteen en het is Isolde en haar moeder aan te zien, dat ze het nauwelijks begrijpen cn nog minder geloven. In hun verwarring willen ze Eric en Axe be danken, maar de Noorman zegt: „Dank heer Yegusai, die niet alleen uw, maar ook onze weldoener is." Maar als de Noorman de blik ziet, waarmee de nomade Isolde gadeslaat, vraagt hij zich ineens bezorgd af, of deze wel doener wel zo belangeloos is. als hij lijkt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5