Eigen werkbestuur voor Zierikzeese ziekenomroep Kennismaking toekomstige leerlingen met Christelijke scholengemeenschap WIK besprak plannen voor nieuw klubgebouw Installatie provinciale emancipatiekommissie Nieuwe studio in betekende dit een 6oede Rode Kruisziekenhuis Uitvoering van „Nu met Hope" STREEKNIEUWS Op vrijdag 18 februari Open dag mavo/lhno ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 februari 1983 Nr. 23267 3 ZIERIKZEE - De Zierikzeese afdeling van ziekenom roep radio Nomen Nescio heeft onlangs besloten in over leg met het stichtingsbestuur, een eigen werkbestuur te vormen. Woensdagavond werd dit werkbestuur in ver pleegtehuis Ter Valcke in Goes officieel geïnstalleerd. Dit betekent dat de Zierikzeese ziekenomroep min of meer op eigen benen komt te staan. Mede door de geogra fische ligging, maar ook om efficiënter te kunnen wer ken werd hiertoe besloten. Voorzitter van het stichtings bestuur, de heer A. C. Schraven feli citeerde het nieuwe werkbestuur, dat hij als een zeer voortvarend team betitelde. Nomen Nescio verzorgt namelijk nog maar een jaar programma's in het Rode Kruis Ziekenhuis. Deze werden zowel door de patiënten als door het personeel dermate enthou siast ontvangen dat er aan uitbrei ding werd gedacht. Tot voor kort maakt het Zierikzeese team nog ge bruik van de studio's en apparatuur van Nomen Nescio te Goes. Maar al spoedig kwam de wens naar voren een eigen studio te bouwen in het Ro de Kruis Ziekenhuis, om direkter te kunnen werken en ook om dichter bij de patiënten te zitten. Studio De direktie van dit ziekenhuis stond volledig achter de plannen en stelde een ruimte beschikbaar. Te- Bruinisse BRUINISSE - Als op vrijdag 18 fe bruari de prachtige tonen van het door Bert Kaempfert gecomponeerde Spanish eyes" door het Durps'uus goi v «,n, zal dit weer één van die hoog tepunten zijn die muziekvereniging „Nu met Hope" uit Bruinisse in sa menwerking met „Oefening en Uit spanning" uit Nieuwerkerk op hun jaarprogramma hebben staan. Dit optreden voor eigen publiek, als vanouds onder de kundige leiding van de heer A. Radewalt, kan als een bekroning gezien worden voor het vele oefenen en de inzet waarmee dit wordt gedaan. Naast dit hoogstandje van Kaemp fert brengen de muzikanten het zo merse „Costa del Sol" (paso doble) van J. Darling, „Music to Relax", een meepikker in deze gespannen wereld terwijl ze starten met de mars „Our Director". De avond wordt geopend om 19.30 uur door de voorzitter D. L. Primus, waarna een optreden volgt van de Drumband en de Majoretten, welks kleurrijke verschijning menig evenement heeft opgefleurd. Onder leiding van de muziekmeester Ad Fluit treedt vervolgens de blokfluit- klub op. „De Komedianten" Na deze muzikale ouvertures volgt een luchtige klucht van het toneelge zelschap „De Komedianten" onder regie van mevrouw E. v. d. Linde. Dit toneelgezelschap heeft zich al een vaste plaats weten te veroveren in het toneelgebeuren van Oostduive- land. Rolverdeling: mevrouw Blok: H. v. Gilst; mevrouw Tang-Blok; A. Viergever; mevrouw Hamer-Hout; M. Klink; mevrouw Weller Steen: M. v. d. Berg; mevrouw de Haas-Konijn: C. Lems; meneer Weller: B. v. d. Berg; Baron Hamel: J. Kempe; Ja mes de Butler: H. Viergever; Mientje de naaister: C. Primus. vens neemt het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis de kosten van de bouw van de studio op zich. Voor de jonge ZIERIKZEE Ds. B. Baks spreekt voor N.C.V.B. Woensdagavond 16 februari 1983 houdt de Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Zierikzee een bij eenkomst in het Hervormd Vereni gingsgebouw, 't Vrije 2. Ds. B. Baks uit Burgh-Haamstede zal spreken over het onderwerp „Hu welijk en Gezin". Aanvang: 20.00 BURGH-HAAMSTEDE Kommissie openbare werken De kommissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen houdt donderdag 24 februari in het gemeentehuis een vergadering van de kommissie openbare werken. Aanvang 19.30. uur. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst PvdA In het Tonnenmagazijn houdt de PvdA, afdeling Brouwershaven don- Ook de gemeenten op Schouwen- Duiveland staan positief tegenover de ziekenomroep. De gemeente Brui nisse, Brouwershaven en Zierikzee hebben inmiddels te kennen gegeven de ziekenomroep te subsidiëren met vijf cent per inwoner. Voor Nomen Nescio komt dit neer op een bijdrage van in totaal ongeveer 850,—. De bouw van de studio te Zierikzee schiet overigens al aardig op. Vol gens planning kan in maart met de uitzendingen worden begonnen. Voorlopig kan apparatuur worden geleend van Nomen Nescio te Goes, maar het nieuwe werkbestuur zal er hard aan moeten werken om gelden beschikbaar te krijgen om eigen ap paratuur aan te schaffen. Een geldin- zamelingsaktie zal binnenkort op touw worden gezet. Nieuw Het nieuwe werkbestuur bestaat uit vijf leden: voorzitter Harrie van Rooyen, sekretaresse Connie boot, hoofd reportage dienst John Cevaal, hoofd technische dienst Peter Mens en penningmeester Wijnand Troost. Bij laatstgenoemde kan men zich op geven als donateur om het werk van ziekenomroep te steunen. BRUINISSE - Dit zijn woningen aan de Noordstraat te Bruinisse, die in opdracht van de woningbouwvereniging Beter Wonen ingrijpend worden verbeterd. Deze week werd met de werkzaamheden begonnen. Ook woningen aan de Kerkstraat worden opgeknapt, waarna in een later stadium van woningen aan de Pr. Beatrixstraat en de Julia- nastraat worden gerenoveerd. derdag 17 december een bijeenkomst. Er wordt een dia-avond gehouden over de geschiedenis van de PvdA. Na afloop bestaat mogelijkheid tot diskussie. Aanvang 20.00 uur. HAAMSTEDE Koffie-ochtend Huisvrouwen De afd. Westerschouwen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen hield dinsdagmorgen in Kondi- torei Hogenaar een koffiemorgen. In haar welkomstwoord herdacht de presidente, mevrouw Dén Hamer de Feijter het feit dat 30 jaar geleden de watersnoodramp plaats had. Zij las een gedicht van mevrouw Smid- Heijse voor. Mevrouw A. v. d. Mark hield een inleiding over haar hobby: Het werk van Rie Cramer, waarin zij diverse werken van deze schrijfster toonde. Mevrouw Demmenie herin nerde de dames aan het bestaan van het Jacobafonds en zij vertelde wan neer en hoe een lid van de afdeling een beroep op dat fonds kan doen. De presidente besloot de gezellige mor gen met het aanbieden van een bloe metje aan mevrouw v. d. Mark en mevrouw Demmenie. DREISCHOR Tennisvereniging Kerkwerve Binnenkort -18 februari - wordt de provinciale emanciaptiecommissie geïnstalleerd. Om lid van de commis sie te kunnen worden is vorig jaar een sollicitatieprocedure gehouden, waarop ongeveer 25 mensen hebben gereageerd. Gedeputeerde staten hebben daaruit hun keuze gemaakt. Voorop stond dat een van de leden zou zijn het lid van gedeputeerde sta ten, dat met emancipatiezaken is be last. Op die stoel zit daarom gedepu teerde E. Maris-Koster en als ambte lijk secretaris treed op Els van 't Hof; zij is ambtenaar emancipatiezaken bij de provincie. Acht leden van de commissie zijn via hun sollicitatie gekozen; het gaat om zeven vrouwen en een man. E. F. Molendijk-Dijk is sociologe en organisatie-adviseur; zij is bekend met geschiedenis, ideeën en problematiek van de vrouwenbe weging in de meest ruime zin. Me vrouw Molendijk is 50 jaar, zij is ge huwd en zij is moeder van drie kinde ren. Jopie Konraad-Jakobsen heeft ook drie kinderen; zij is 31 jaar en haar beroep is huisvrouw. Gerda van Leeuwen is provinciaal consulent in de sector sociaal-cultureel werk (o.a. vrouwenwerk) en zij is vrijwilligster bij enkele vrouwengroepen. Zij is 35 jaar. Ellie Walrave-Troost is huis vrouw en heeft twee kinderen; zij volgt daarnaast de HBO-opleiding cultureel werk en werk sinds 1979 bij de stichting VOS in Vlissingen. Pau la Peters was leidster gezinsverzor ging, o.a. in Zeeuwsch-Vlaanderen. Elly Rekveld-Hoogveld werkt in het lager en middelbaar beroepsonder wijs en dan vooral met meisjes; zij is vrijwilligster in het vormingswerk met vrouwen. Mevrouw Rek veld is getrouwd en heeft twee zonen. Jenny Schneider-van Egten (geboren 1927) is gehuwd en heeft drie dochters. Zij was werkzaam als cursusleidster in de beroepsopleiding voor bejaarden ziekenverzorgenden en als lerares expressie door woord en gebaar. Me vrouw Schneider is free-lanche vor mingswerkster vrouwenwerk. De man in het gezelschap is A. J. Dijk- wel, 46 jaar en adjunct-directeur van een scholengemeenschap lbo-mbo. Zijn werkterrein lag - toen hij school decaan was - in de sfeer van roldoor- brekende activiteiten binnen de school. Hij is nu belast met de onder bouw van het lbo. De heer Dijkwel is politiek actief. Ledenvergadering landbouwvereniging Woensdag 16 februari houdt de landbouwvereniging „Dreischor" de algemene ledenvergadering in De Drie Schapen te Dreischor. De verga dering begint om half acht. Na het huishoudelijke gedeelte, zal de heer Eversdijk, leraar aan de Groene School te Kapelle, een inlei ding houden over tuinarchitectuur. NOORDGOUWE Lezing Plattelandsvrouwen Op uitnodiging van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noordgouwe e.p., houdt dierenarts ^Bergsma woensdag 23 februari een. Jezing in'de foyer van-Mondragon te Zierikzee. BRUINISSE Veerdienst buitendienst De veerdienst tussen Zijpe en Anna Jacobapolder zal nog tot en met mor gen, vrijdag 11 februari, buiten dienst zijn. De autoveerpont „Zijpe" die voor de jaarlijkse onderhouds beurt aan een Rotterdamse werf ligt, KERKWERVE - De tennisvereni ging W.I.K. uit Kerkwerve hield maandagavond de algemene leden vergadering in het verenigingsge bouw. Er kwamen diverse belang rijke zaken aan de orde. Een moeilijk diskussiepunt bleek het plan: nieuw klubgebouw. Besproken werd of het een stenen, of een houten gebouw moet worden. Dit houdt sowieso in dat de kontributie zal moeten wor den verhoogd, bij een stenen gebouw meer dan bij een houten. Verder zullen leden zich beschik baar moeten stellen om te helpen bij de bouw, die mogelijk is geworden omdat de gemeente de huur verlaag de van 10.000,— tot 3.000,—. Voordat hierover een besluit wordt genomen, zullen de leden een schrij ven ontvangen waarin de mogelij k- heeft enkele cfógeri langer nodig dan was voorzien. De veerverbinding wordt momenteel uitgevoerd met de „Hollands Diep" welke uitsluitend personen, fietsen en bromfietsen ver voerd. Dat er toch nog regelmatig au to's voor de pont staan te wachten ligt aan het vrij kleine bord dat pas bij de brug naar de ponton hangt, in- plaats van een duidelijk bord op de Staphorsterkruising, zoals enkele brommende automobilisten sugge reerden. heden worden opgesomd voor het klubgebouw en de kontributie verho ging. Daarna zal een ledenvergade ring worden belegd, waar deze zaken besproken zullen worden. Jeugd Verder deelde voorzitter Ton van der Tak mee dat het deelnemen aan de distriktscompetitie heel goed was bevallen. Het dankte de technische kommissie voor het vele werk. De jeugdkommissie werd gekomplimen- teerd voor het enthousiasme, dat bij de jeugd teweeg was gebracht. De baankommissie deed haar werk uit stekend. Leen Overhand, die bij degenen "be hoorden die de basis van de vereni ging hebben gelegd, nam afscheid van het bestuur, als dank voor het vele werk dat hij heeft verricht kreeg hij een presentje aangeboden. Ook de veelzijdige Cees van Cleef stapte op. Bij monde van Joop Dikhooff be vestigde de kaskommissie dat het fi nancieel verslag prima in orde was. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Magda Renden was herkiesbaar en werd opnieuw gekozen. Nieuwe bestuursleden zijn Cees van Burgh en Hans Minnaar. Na de pauze volgde de instelling van verschillende kommissies. ZIERIKZEE - Woensdagmiddag en -avond hebben ou ders en leerlingen van de zesde klas lagere school kennis kunnen maken met de Christelijke Scholengemeenschap mavo/lhno te Zierikzee. 's Middags werd de leerlingen van de lagere school een programma aangeboden, waarin vooral de voor hen nieuwe vakken centraal ston den. Aandacht werd geschonken aan wiskunde, algeme ne technieken, frans en huishoudkunde. In groepjes on der leiding van een leerkracht en een oudercommissie lid, werden de jongelui in de gelegenheid gesteld een drietal verkorte lessen mee te maken. ZIERIKZEE - Het reeds geruime tijd leegstaande pand Poststraat 6 ondergaat een ingrijpende verbouwing. Voorheen was hier de elektriciteitszaak ..Electra" - thans gevestigd op de Dam - gehuisvest. Het pand deed ook enkele maanden dienst als hulppostkantoor. De huidige verbouwing wordt verricht door aannemingsbedrijf Roggeband in opdracht van A. Deurloo van Deurloo Woninginrichting, Appelmarkt. Bij het vak wiskunde maakten ze een test over het herkennen van con gruente figuren. Na afloop bleek dat dit goed gelukt was. Ook bij het vak frans kwamen ze snel tot aardige resultaten. Na wat oefenen waren ze in staat enkele franse kruiswoord puzzels op te lossen. De leerlingen maakten kennis met de keuken door even gezellig te bak ken, te proeven, af te wassen en gauw het receptje op te schrijven. Meisjes uit de 4e klas lhno gaven de leerlingen aanwijzingen, want soms dreigde een gasvlam wat te hoog en een baksel wat te donker te worden. Ook het nieuwe vak algemene tech nieken kwam aan bod: een vak voor alle brugklassen. Na een uitleg van „waar het om gaat bij algemene tech nieken" en het horen noemen van on derwerpen, zoals passen en meten, wegen, veiligheid, reparatie fiets enz. zijn ze aan de slag gegaan met het onderwerp „kleur". In de aula was een expositie inge richt met werkstukken van leerlin gen van de school, terwijl studieboe ken bekeken konden worden. Al met al een waardevolle oriëntatiemiddag waarin leerlingen op een speelse wij ze kennis konden maken met het ver volgonderwijs aan de Christelijke Scholengemeenschap. 's Avonds was er voorlichting voor ouders van kinderen, die dit jaar de lagere school zullen verlaten. De di- rekteur, de heer Van Drie, verwel komde alle ouders en las een gedeelte uit Lucas 18, waarbij hij wees op de grote verantwoordelijkheid, die wij op ons nemen, als we het woord van Jezus: „laat de kinderen tot mij ko men", ook in het onderwijs van es- sentiëel belang achten. Na te zijn voorgegaan in gebed ging hij in op het doel van de bijeenkomst, informatie met betrekking tot de schoolkeuze na de lagere school. Hij ging in op een aantal faktoren, die bij de keuze een rol spelen, daar bij noemend intelligentie, geheugen, karakter, opvang door de ouders, koncentratie, bereidheid thuis te oe fenen. Hij wees op het feit, dat de wer kweek van kinderen bij het voortge zet onderwijs wel eens meer dan 40 uren kan tellen. Is het kind meer the oretisch of meer praktisch ingesteld, kan het de vaak lange weg naar de voltooiing van een beroepsopleiding wel overzien? Moeilijke keuze Het maken van de schoolkeus valt helaas vóór de puberteit en juist in die periode vinden er bij de leerlin gen grote veranderingen, geestelijk en lichamelijk, plaats. In die vaak moeilijke periode zijn ze op weg naar een stuk zelfstandigheid, leren ze omgaan met de eigen wil en de eigen verantwoordelijkheid. Mede daarom is het belangrijk, dat wij door middel van een geïntegreerde brugklas trachten een wat meer definitieve keuze nog een jaar uit te stellen. De schooldekaan, de heer Renden, vertelde iets over het schoolsysteem in ons land in het algemeen, en ging vervolgens in op de gang van zaken aan de eigen school, waaraan hij aan dacht besteedde aan zaken als de on derwezen doorstroming en de diverse eindexamenpakketten. Hierna volg de een eerste gespreksronde, waarbij diverse vragen werden beantwoord. Brugklas Na de pauze gaf de brugklascoördi nator, de heer Kouwer, een overzicht van enkele zaken, speciaal betrek king hebbend op de brugklas, waar bij hij inging op aanmelding en toela ting, de vakken in de brugklas, de be tekenis en de praktijk van de studie les en het mentoraat. Daarna kreeg de heer Quist, brugklascoördinator van het christelijk lyceum te Goes het woord. In Goes is een tweejarige verlengde brugperiode ingevoerd, waarin het kind de eigen mogelijkheden leert kennen. Er is een intensieve leerlingenbege- leiding en momenteel is een der do centen bezig een opleiding tot reme dial teacher te volgen, voornamelijk voor kinderen die tengevolge van dyslexie in de problemen dreigen te geraken, bijtijds te kunnen opvan gen. Tot slot dankte de heer Van Drie al len voor hun aanwezigheid en be langstelling. waarna de heer Quist voorging in dankgebed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3