Country Club moet op tellen passen tegen gemotiveerd Kerkwerve Dit biedt de beeldbuis Zierikzee reprise voor Jan Akkerman Legaat Rubinstein voor Jeruzalem 6 Zaalvoetbalbekerfinale in Onderdak ZIER1KZEE - Woensdagavond 9 februari wordt in de sporthal Onderdak de zaalvoetbalbekerfinale 1982/1983 gespeeld tussen Country Club en FC Ker kwerve. Zo op het oog lijkt Country Club, dat vorige week voor de vierde keer in suksessie kampioen van de Schouwen-Duivelandse kompetitie werd, de fa voriet, maar het hoeft geen betoog, dat een gemotiveerde FC Kerkwerve uit erst lastif kan zijn voor de ploeg van coach Cees in 't Veld. Donderdag 10 februari, Nederland 2, 21.30 uur: ,,Deux-pièces". Diskussie over het feminisme met onder andere Germaine Greer uit Engeland. De weg naar de finale was voor Country Club aanmerkelijk lastiger dan voor de Kerkwerse tegenstan der. In de eerste ronde moest Coun try Club het opnemen tegen derde klasser Bijmakelaardij II en dat was nauwelijks problematischer dan de vrijloting van FC Kerkwerve. De kampioensploeg won simpel met 6-1. In de tweede ronde had vooral FC Kerkwerve het uiterst lastig. Tegen de Steeg kon slechts met veel kunst en vliegwerk en 1-2 overwinning Eindstand Lente Toernooi Bowling Renesse RENESSE - Wegens plaatsgebrek moest de officiële uitslag van het Lente Toernooi Bowling in The Country Club zijn plaatsje inleveren in onze editie van gisteren. Dat ma ken we nu echter goed. De uitslagen: Heren: 1. Klaas de Feiter 510 pnt.; 2. Jerry Rijstenbil 506 pnt.; 3. Rini Hendrikse 503 pnt.; 4. Lieve Hoogerhuis 499pnt.; 5. Jacob Stoel 475 pnt.; 6. Toon Stoel 467 pnt.; 7. Joost van de Zande 437 pnt.; 8. Ge rard Keuzekamp sr. 406 pnt.; 9. Leen Duinhouwer 405 pnt.; 10. John Brus selaars 402 pnt. Dames: 1. Janni bal 490pnt.; 2. Em my Warringa 421 pnt.; 3. Miep Vos kuilen 417 pnt.; 4. Irene Meuldijk 407 pnt.; 5. Jopie Meuldijk 400 pnt.; 6. Fransca Troost 396 pnt.; 7. Riet van 't Hof 374 pnt.; 8. Els Frank 373 pnt.; 9. Riet Rijstenbil 350 pnt.; 10. Barry Rijstenbil 344 pnt. In een extra game, waaraan alleen de vier hoogste heren en vier hoogste dames mochten deelnemen en waar bij gestreden werd om een extra prijs in de vorm van een fraai tuinstel, toonde Emmy Warringa zich het sterkste met een gave serie van 194 punten. Met 180 punten werd Janni Bal tweede en Lieve Hoogerhuis eiste de derde plaats op met 179 punten. De dames vertrokken overigens met een handikap van twintig punten. Deze fikse handikap werd bewerkstelligd door een relatief zwak presteren van de dames in het eigenlijke toernooi. worden binnen gehaald. In diezelfde ronde ontmoette Country Club het toen nog sterk spelende Toren Boys. Beide ploegen voerden toen samen de ranglijst aan, maar Country Club liet zich geen moment verontrusten en klopte de runner-up met 5-0 overdui delijk. In de kwartfinale kwam FC Kerkwerve tegen Die Gouwe rede lijk gemakkelijk uit de strijd via een 5-2 overwinning en Country Club had toen de meeste problemen tegen het herboren Skol Boys, dat zich echter in de eerste helft op 3-0 liet zetten en toen in de tweede helft niet verder meer kon komen dan 3-1. Om in de finale te komen moest Country Club het toen schijnbaar zwaar krijgen tegen Sporthuis ZZ, maar hiervan kwam niets terecht. In een fraaie show overdonderde de kampioen en bekerhouder zijn tegen stander met maarliefst 6-0, de groot ste skore, die Country Club boekte in het bekertoernooi. Dat was ook met FC Kerkwerve zo. Stella Boys werd na en flitsende start met 8-3 terug ge wezen. Woensdagavond om 20.20 uur gaan de twee ploegen uitmaken wie de beker voor een jaar in huis mag hebben. Jan Raas wint seizoenopener ALES - In het zuid Franse Ales heeft Jan Raas het nieuwe seizoen ge opend met een overwinning in de Grote Prijs van Ales, een wedstrijd over 128 kilometer. In gezelschap van zijn ploegmaat Cees Priem en de Zwitserse Wigier ontsnapte Raas uit een uit elf renners bestaande kop groep. Kort voor de finishplaats Ales liet Raas zijn medevluchters in de steek om met een voorsprong van 25 seconden op Priem, die de Zwitser in de eindsprint versloeg, winnend door de finish te gaan. Met 1 minuut achterstand klasseer de Leo van Vliet zich door het win nen van de sprint van acht achtervol gers als vierde. Bert Oosterbosch werd 5e, Jac. Hanegraaf 7e en Johan van de Velde 10e. Het peloton, waarvan Ad Wijnands de sprint won, arriveerde met een achterstand van 3 minuten. Bernard Hinault klasseerde zich hierin als 49e. De Grote Prijs van Ales, waar mee in Besseges werd gestart, is de eerste van twee wedstrijden, die voorafgaande aan de Ster van Besse ges. Vandaag, dinsdag, wordt een wedstrijd tussen Nimes en St. Gilles over een afstand van 130 kilometer gereden. Woensdag wordt met het rij den van de proloog een aanvang ge maakt met de Ster de etappe kours waarmee het seizoen echt word geo pend. Finaletoernooi le klas libre NIEUWERKERK - Op vrijdag, za- terdag en zondag 11,12 en 13 februari a.s. zal door de biljartvereniging Al weer Mis te Nieuwerkerk in café „De Meebaal" het toernooi le klasse libre om het kampioenschap van het dis- trikt Schouwen-Duiveland worden georganiseerd. Voor het finaletoernooi hebben zich weten te plaatsen: C. Hector, H. Wielaard en P. Bodbijl, allen D.Ó.S. Nieuwerkerk; H. Berrevoets en B. Versteeg, beide O.K.K. Nieuwer kerk, J. Berrevoets, B.V. Renesse; J. van der Weijde, K.V.L., Noordgouwe en L. de Munnik, Bommenede, Zon- nemaire. In de le ronde zullen de volgende partijen worden gespeeld: J. van der Weijde-B. Versteeg; J. Berrevoets-H. Wielaard; H. Berrevoets-P. Bodbijl en C. Hector-L. de Munnink. Met het spelen van de le ronde zal vrijdagavond te 19.00 uur een aan vang worden gemaakt. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hardenberg: G. van Asselt, Weesp; te Heerde: J. Th. W. Quak, Vianen. Aangenomen naar Rozenburg: C. van der Sluis, Zuid-Beijerland; naar Wierden: A. Visser, Nieuwland en Oosterwijk, die bedankte voor Rid derkerk (nieuwe predikantsplaats). Bedankt voor Ooltgensplaat: M. Goudriaan, Ouderkerk a.d. IJssel. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Damwoude (2e predikantsplaats): drs. S. Poelman, Mariënberg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Goes: H. Geert- sema, Nijverdal, die bedankte voor Amstelveen in combinatie met Hoofddorp, voor Berkum, voor Kan tens in combinatie met Middelstum, voor Schildwolde, voor Stadskanaal en voor Zwijndrecht. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Delft: K. Boersma, Hoogeveen en J. P. van den Boom gaard, Rijswijk. Aangenomen naar Boskoop: P. N. Ribbers, Aalsmeer. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Herkingen: J. Karens, Opheusden; te Fort Macleod (Alber ta, Canada): M. Golverdingen, 's-Gra- venzande. Bedankt voor Arnhem: D. Hakken berg, Lisse; voor Vlaardingen: B. Reinders, Hardinxveld-Giessendam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Assen-Zuid: E. Hoogendoorn, Dalfsen. Bedankt voor Drachten zuid/oost: J. Slotman, Enschede-West. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Alphen aan de Rijn: D. Slagboom, Katwijk aan Zee. Donderdagavond dienst in Ooster- land Donderdagavond in de dienst van de Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland te Oosterland, gaat voor ds. A. P. van der Meer uit Kinder dijk. De kerkdienst begint om half acht. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 7-2. Aanvoer totaal 1569, waaronder slachtrunderen 1002, schapen en lammeren 567. Prijzen per kg: Stieren le 8,70 - 9,55, 2e 8,30 - 8,70; vaarzen le 7,60 - 8,85, 2e 6,65 - 7,50; koeien le 7,55 - 8,75, 2e 6,85 - 7,50, 3e 6,35 - 6,80; worstkoeien 5,75 - 6,85; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 13,75. Prijzen per stuk: Schapen 215 - 260; lammeren 215 - 300. Overzicht: slachtrunderen: handel goed, en prijzen stabiel; schapen en lammeren: handel rustig; en prijzen stabiel. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 7-2. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 292 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4000; werk paarden 2200 - 3400; oude paarden 1800 - 2450; 3-jarige paarden 1600 - 2600; 2-jarige paarden 1350 - 2450; veulens 450 - 1300; hitten 550 - 1450; pony's 250 - 950. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 4,95 - 6,45; jonge slachtpaarden 5,20 - 6,70. De handel: slachtpaarden rustig, pony's willig. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 7-2. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 12,50 - 13,00; Bintje 50 mm opwaarts 16,50 -ƒ17,00; Bintje 35-55 mm ƒ13,50 - 14,50; Eigenheimer 35 mm op waarts in zakken 31,00 - 34,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 11,75 - 12,50; Bintje 50 mm op waarts 15,00 - 15,50. Exportaardappelen: blankschillige rassen van de kleigrond voor over zee, 40 mm opwaarts in zakken 14,00 - 14,50; Bintje 45 mm op waarts in zakken 16,50 - 16,75. Voeraardappelen 8,00 - 10,00. Stemming: prijshoudend. SCHEEPVAART Abidaj 5-2 van Curagao naar Bermuda Acmaea, 7-2 te Singapore Acteon, 7-2 te Singapore verwacht Aldabi, 5-2 te Rotterdam Atlantic Star, 7-2 van Rotterdam naar Gothenburg Moordrecht, 6-2 van Sao Vincente naar Los Angeles Nedlloyd Barcelona, 5-2 300 noord Assab naar Jeddah Nedlloyd Dejima, 5-2 van Kobe naar Nagoya Nedlloyd Houtman, 5-2 van Suez naar port Kelang Nedlloyd Rockanje, 6-2 te Tripoli Nedlloyd Rotterdam, 5-2 460 west Sao Miquel naar port Said Nedlloyd Tasman, 7-2 te Rotterdam Ondina, 5-2 van rede' Scheveningen naar Sullomvoe INGEZONDEN STUKKEN Stille Tocht Op 17 februari zal de derde „Stille tocht" worden gehouden om solidari teit te betuigen met de Dwaze Moe ders in Argentinië. Na het vinden van drie massagraven (november 1982) wordt het steeds duidelijker wat er gaande is. De moeders van de Plaza de Mayo in Argentinië blijven daarom doorgaan met het vragen: „Waar zijn onze vermisten?" Ze heb ben daarbij onze steun hard nodig. De commissaris van Zeeland, dr. C. Boertien, verzekerde volledig achter de aktie te staan en wil dit tot uiting brengen door, zolang dit nodig mocht zijn, 1 maal per jaar de petitie in ont vangst te nemen. Ook wij gaan door.' Mogen wij daarbij op uw steun reke nen? Het is ons gebleken, dat een aantal vrouwen van Schouwen-Duiveland liever op eigen gelegenheid gaat. er zal daarom geen speicale bus rijden. Wel rijden we vanuit de Westhoek met eigen auto's. Vrouwen die mee willen rijden of eventueel een plaats over hebben, kunnen dit opgeven aan mw. Baas, tel. 01115-1273. Datum Stille tocht: 17. februari 1983. Plaats: Middel burg. Verzamelen: Loskade (t.o. het station) vanaf 9.45 uur. Vertrek Los kade: 10.15 uur (correctie eerdere be richtgeving). Petitie aanbieden: 11.00 uur op het Abdij plein. Na de Stille tocht zal er om 11.30 uur in de Hofpleinkerk een gebeds dienst worden gehouden, waarin voorgaat: ds. E. de Boer-Hessel uit Sint-Laurens. Het organiserend komité wijst er nog eens nadrukkelijk op, dat de „Stille tocht" bedoeld is voor alle vrouwen uit Zeeland, ongeacht of men lid is van een bepaalde vrou wengroep. Vrouwen in Zeeland uit alle richtingen hebben elkaar gevon den in het solidair zijn met de ver drukten. Namens het Zeeuws Comité „Stille tochten", C. M. v. d. Kreeke-Hanse, Burgh JERUZALEM - De wereldberoem de pianist Arthur Rubinstein die af gelopen december op 95-jarige leef tijd overleed, heeft een legaat van 500.000 dollar 1,35 miljoen gulden) nagelaten aan de stad Jeruzalem, oz hebben Israëlische kranten maandag gemeld. Een woordvoerster van een stich ting zei dat het geld zal worden besteed aan muzikale en andere cul turele projecten in Jeruzalem waar Rubinstein verscheidene malen gast- concerten heeft gegeven. 5 Tot ere van Henri dient gezegd dat hij werkelijk verliefd was geworden op Tillie, wellicht juist door het ver schil in hun beider leven en levensop vatting; soms merkte hij dat hij toch een dagje ouder werd en er niet meer zo goed tegen kon als voorheen, be hoefte kreeg aan geborgenheid. Tillie, ofschoon uiterlijk een zeer aantrek kelijke vrouw, vond hij maar een stijve prent, maar dat zou hij wel eens even veranderen en het vooruit zicht op deze werkzaamheid wond hem bijzonder op. Hij overweldigde Tillie met zijn attenties, die soms zeer charmant en van romantiek doortrokken waren, imponeerde haar met zijn gewendheid als man van de wereld bijvoorbeeld wanneer bleek hoeveel kelners hij bij naam en toe naam kende, of door met de mine van een kenner de juiste wijn te kiezen. Tillie had, behalve in de vakanties, weinig gelegenheid tot uitgaan gehad. Ze trouwden al gauw, Tillie had een huis, dus dat was makkelijk, en M1- dens een drukbezochte receptie nam ze afscheid van het Kraamcentrum. Dt jonge moedertjes wier babies te ter wereld had helpen brengen, oog den waarderend en respektvol naar de knappe donkere man met wie zuster Tillie trouwde, en zeiden „er is geen paar of het lijkt elkaar". Wanneer het precies begon mis te gaan, en hóe en waarom het misging, daarover liet Tillie zich niet uit, hoe wel Henri in een alcoholisch-vertrou- welijke bui wel eens wat liet vallen. Maar Henri werd al uithuiziger en begon weer flink te drinken, had veel geld nodig (van Tillie) en er gingen geruchten over minder onschuldige Woensdag 9 febr Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur RVU 15.30 uur De poppenkraam 15.55 uur Internationale goochels- how 16.45 uur Kun je nog zingen, zing dan mee 18.25 uur Teleac 18.55 uur Pubertijd 19.20 uur Kenmerk 19.45 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.28 uur Kooten De Bie. Satirisch programma vanuit Juinen. 21.15 uur Chicken ranch. Film hande lend over een erotisch centrum in de Neveda woestijn 22.30 uur Hotel Suburbia. Muziek programma waarin dit keer centraal staat de Amsterdamsé groep Mecana. 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest. Een kijkje wordt genomen in Heerlen en Delft. 20.10 Het korte spel. Poppenspel 20.40 uur Laat ze maar praten. Een praatprogramma o.l.v. Koos Poste- ma. Als gast vanavond Mevrouw Mien Ruys. 22.00 uur Studio Sport 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven Donderdag 10 februari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven uitgangetjes. Tillie wilde niets horen en niets zien, beet zich vast in haar missie, Henri op het rechte pad te houden, en liet niet merken hoe ze tot in het diepst van haar ziel was ge krenkt. Na verscheidene stiekume p.vontuurtjes kreeg hij het tenslotte te pakken van een knappe rossige seksbom, een serveerster in het res taurant van een groot warenhuis, en liet in zijn wervende aktiviteiten ron I het opvallende persoontje van Carla (of zoals ze bij de burgerlijke stand bekend stond: Catharina Dieuwertje Volkers) alle diskretie varen. Hij haalde haar na afloop van haar werktijd in zijn auto af, ten aaiv- schouwe van al de kollega's en wie verder aanwezig waren, bleef enkele malen 's nachts weg. En toen Tillie er achter kwam dat hij eens, toen ze voor familiebezoek uit de stad was, het rosse meidje in huis had gehaald en in het echtelijk bed... toen brak de hoogspanning waarin ze geleefd had in een explosie, die er toe leidde dat Henri de deur met een harde slag dicht smeet en zijn heil zocht op een flat in de dichterswijk. Daar kon hij, zei Tillie, zijn eigen leven leiden. Allen die haar kenden, steunden haar met hun sympathie en betreurden slechts, dat dit alles nodig geweest was om Tillie de ware aard van Henri Nieuwolda te doen kennen, die voor zovelen immers een open boek was geweest. Tillie zat niet b(j de pakken neer en toonde dit de wereld. Ze nam haar verpleegsters-werkzaamheden niet weer op maar wierp zich op allerlei maatschappelijk werk. Ze was door haar ouders, zoals dat heet, niet oii- 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Aktua tv 16.15 uur Skiën leer je zo 16.40 uur Sons and Daughters 17.05 uur Jan Pelleboer 18.25 uur Teleac 18.55 uur Prof. Balthasar 19.00 uur Zo moeder, zo dochter. Spelprogramma 19.25 uur Operatie Wombat 20.00 uur Journaal 20.28 uur Armoede. Kitty verschijnt op Hogher Heyde, waarop Paul zich terugtrekt in de Orangerie. Daar zit ook Bernard die zijn vader op de hoogte heeft gesteld van de trouw plannen die zijn vader op de hoogte heeft gesteld van de trouwplannen die hij met Lena heeft. 21.20 uur Kwistig met muziek. Spel programma 22.30 uur In Stemming. Koorzang- programma 23.00 uur Hier en nu 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Daar vraag je me wat. Po pulair wetenschappelijk program ma. 19.50 uur De KRO komt langs in Gro ningen. Artiesten die voor het voet licht zullen treden zijn Vader Abra ham, Wim Koopmans, Benny Npy- man en George Baker. 20.45 uur Waterrijk dierenrijk. Ne derlandse natuur dokumentaire I 21.30 uur Dieux pièces. Internatio naal feministisch diskussie program ma. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven door TOM LODEWIJK verzorgd achtergelaten. Ze noefde niet eens te werken voor haar brood je en nu Henri geen aanslag op haar geldmiddelen deed door leningen of stiekume diefstalletjes, kon fee er ruim van rondkomen. Ze was van harte welkom in diverse verenigingen die behoefte haddön aan wérkende bestuursleden. Nu <ac ie- classering van Henri op niets was uitgedraaid, gaf ze haar krèchten aan de reclassering van anderën. Ze was bestuurslid van verenigingen op het gebied van zieken- en bejaarden zorg, van het Rode Kruis en van het Nut. dat in deze kleine stad nog altijd verzamelpunt was van een groèp go- reten burgers. Dvoorzitter van de Reclassdrings- vcreniging, mr. Gerard van Wee»- hem. had haar al eens aangeraden, echtscheiding aan te vragen. Zé bleef neg altijd mevrouw Nieuwolda, ten minste officieel. Juridisch en zelfs fi nancieel kon dit minder aangename gevolgen hebben. Henri, die het blijk baar goed te pakken had van zijn Carla. had al pogingen in het werk gesteld om een procedure te beginnen en had aangeboden alle schuld op zich te nemen, maar het was afge stuit op Tillic's weigering. Haar mo tieven noemde ze niet. maar ieder die haar kende was ervan overtuigd, dat Tillie's opvattingen over het huwelijk geen plaats lieten voor een scheiding. Onder haar vrienden waren er die vreesden dat wanneer Henri, als een uitgebluste vulkaan, uiteindelijk be rouwvol tot haar terug zou keren, ze hem nog zou némen ook... je héd van die vrouwen. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - Vrijdagavond 11 februari verzorgt de Nederlandse gitarist Jan Akkerman voor de tweede keer in zes dagen een optre den op Schouwen-Duiveland. Na het voortreffelijk solo-gebeuren van afgelopen zondagavond in soos „De Pul" in Bruinisse krijgen degenen, die toen al de moeite namen om de voormalige Focus- gitarist aan het werk te zien in zijn proniotion-tour voor zijn nieuwste langspqler „It Could Happen To You" een unieke gelegen heid een en ander nog eens over te doen in de Zierikzeese soos Bro- gum aan de Julianastraat. Jan Akkerman verschijnt ook in Brogum weer solo, maar hij doet dit zo boeiend, dat het nauwelijks opvalt, dat er niet meer muzikan ten op het podium hebben plaatsgenomen. „It Could Happen To You" is wel wat anders dan het nummer waarmee Akkerman in de zestiger jaren met The Hunters voor het eerst bekendheid kreeg. Ook zijn Brainbox-periode komt niet tot uiting in zijn meest recente produkt. Wat Akkerman nu brengt is veel meer gepolijst en getuigt van absolute wereldklasse. De elpee wordt door hem volgespeeld met vier lange nummers, die stuk voor stuk alles herbergen wat een goed instrumentaal muziekstuk moet hebben om „klasse" te heb ben. Zo funktioneert ook een live-optreden van ,,'s werelds beste gi tarist". De eerste noten weerklinken in de Brogum-boerderij vanaf 21.30 uur. I V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6