Klaas de Feiter op de valreep langs talent Jerry Rijstenbil Mariëlle Hordijk uit Renesse verrassend klubkampioene DS Hoofdmacht Scaldina nu naar 9-1 zege op TTVO WIK-team winnaar van spelregelwedstrijd Janni Bal met overmacht winnares bij de dames Eric Berrevoets klasse apart bij oudere jongens Afknabbelen De zes heren turners tijdens het klubkampioenschap van Delta Sport. Op het hoogste schavot de sterke winnaar Eric Berrevoets, geflankeerd door de vijf overige deelnemers, hetgeen aantoont, dat de jongenstumerij bij de Zierikzeese vereniging ook wel degelijk meetelt. Z1ERIKZEE - De Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport hield in de ZLM-zaal aan de Mulockstraat haar klubkampioenschappen in vier kategorieën. Aan staande zaterdag komen de nog resterende groepen aan de beurt in hun kampioenschap. Bij de jongens van 12 tot 16 jaar liet Eric Berrevoets zien al wat langer het turnen te beoefenen dan zijn vijf tegenstrevers. Met een flinke voorsprong van vier volle punten pakte hij de titel. Ed win Vrijland en Cor Groen eisten de overige ereplaatsen op. Bij de meisjes in de C-selektie kwam Mariëlle Hor dijk uit Renesse als de verrassend ruime klubkampioene uit de bus. Janneke van Veeren werd door haar op ruim anderhalve punt gemanoeuvreerd. De derde prijs ging naar Christian van de Riet. Eric Berrevoets kwam in zijn vier kamp het beste voor de dag op de brug. Voor een gave oefening kreeg hij van de tweekoppige jury 9.25 pun ten. Met een verschil van achttiende punt werd Edwin Vrijland hierop tweede, terwijl Cor Groen ook nog net boven de acht punten noteerde. Marco Schneiders, Gert Groen en Johny Wiltenberg noteerden tussen de zeven en acht punten, al met al een alleszins respektabale notering. Su perieur was Eric Berrevoets ook op de drie overige onderdelen, sprong, rekstok en lange mat. Voor alle drie de oefeningen noteerde hij 8.45 pun ten of meer. Aktief Edwin Vrijland kwam in alle ge vallen uit op ruim zeven punten en Cor Groen haalde alleen op de sprong de zeven punten niet. De overige drie deelnemers moesten het met iets bescheidener punten doen, maar het was een ver heugend gegeven, dat er zes jongens in deze leeftijdsgroep streden om de klubtitel van Delta Sport. Aanstaan de zaterdag komen er bij de jongere turners zelfs vijftien deelnemers aan de toestellen, hetgeen het duidelijk maakt, dat de technische leiding van de Zierikzeese vereniging wel dege lijk aktief is in de jongensturnerij. Zes deelneemsters kwamen er in aktie om de klubtitel in de C- selektie, meisjes die net de overstap Mariëlle Hordijk werd een sterke winnares in het klubkampioenschap van Delta Sport in de C-selektie- groep. nog niet gemaakt hebben naar de topsport of daar in een eerder stadi um uitgevallen zijn om welke reden dan ook. Verrassende winnares werd hier Mariëlle Hordijk. De jeugdige Renesser turnster legde de basis voor J aar ver gader ing HSV Oosterschelde ZIERIKZEE - Op vrijdag 18 februa ri a.s. zal de hengelsportvereniging „Oosterschelde" in het Huis van Nassau te Zierikzee haar algemene ledenvergadering houden. Zoals te doen gebruikelijk zal op deze voor jaarsvergadering door de sekretaris en de penningmeester, de heren C. H. van Schelven en L. Verloo het jaarverslag worden uitgebracht. In het bestuur zijn de heren A. Bakker, C. Hilleman en L. Verloo periodiek aftredend en allen herkiesbaar. Van de zoetwaterkommissie zijn de heren C. Rossen en C. P. van der Wer- ve aftredend en niet herkiesbaar.Voor het klubkampi oenschap zoet zijn er een achttal wedstrijden vastgesteld t.w. op: 14 mei; 11 juni; 24 juni; 1 juli; 8 juli; 15 juli; 20 augustus en 27 augustus. Dit jaar zullen er weer drie wedstrijden plaats vinden om het kampioenschap van Schouwen-Dui- veland welke zullen worden georga niseerd door de Oosterschelde op 26 maart; door 't Zijpe op 23 april en door de Krabbe op 8 oktober. Voor het klubkampioenschap zout, seizoen 1982/1983 waarvoor reeds vier wedstrijden hebben plaats ge vonden, vinden nog wedstrijden plaats op 12 maart; 19 maart; 2 april; 7 mei; 21 mei en 4 juni. Voor het seizoen 1983/1984 zijn er dit jaar nog wedstrijden op 1 okto ber; 5 november; 26 november; 33 de cember en 17 december. Na sluiting van het huishoudelijk gedeelte zal evenals het vorige jaar de bekende hengelsportjoumalist Stef de Bruin een aantal films verto nen, zoals „Haringhaai en blauwe haai voor de Ierse kust" en „Vissen bij Terschelling". Op dit toestel kwam Marieke Zwart met 7.20 punten het beste voor de dag, maar zij had op de eerste twee onderdelen zoveel verspeeld, dat ze geen bedreiging meer kon vor men voor de kop. Op het vierde en laatste onderdeel ontliepen de zes deelneemsters elkaar nauwelijks iets. De 6.95 punten van Christian van de Riet leverde haar wel de toestelzege op, maar de overige vijf skoorden stuk voor stuk boven de zes punten, waardoor er niet veel meer veranderde. De lange mat-winnares verdrong Marieke Zwart alleen net van het podium. Eerder op de middag kwamen 32 rekreatieve meisjes aan bod om in twee groepen om de klubkampioen schappen te strijden. Bij de meisjes van 8 en 9 jaar ging de eerste plaats naar Monique Berrevoets vóór Ma- riska de Boer en Mirjam Bal. Bij de groep van 9- en 10- jarigen pakte Jea- nette Matijsse de zege met Vivian Bij de Vaate en Mascha Muehlyaus op de plaatsen twee en drie. In deze twee groepen van elk zestien deel neemsters werd een driekamp afge werkt, namelijk de sprong, de brug en de lange mat. De uitslagen op een rijtje: Meisjes 8/9 jaar: 1. Monique Berre voets 25.00 punten; 2. Mariska de Boer 24.40 punten; 3. Mirjam Bal 23.95 punten. Meisjes 9/10 jaar: 1. Jeanette Mat^ tijsse 25.15 punten; 2. Vivian Bij de Vaate 23.70 punten; 3. Mascha Muehl- haus 22.90 punten. C-selektie: 1. Mariëlle Hordijk 28.15 punten; 2. Janneke van Veeren 26.50 punten; 3. Christian van de Riet 26.40 punten; 4. Marieke Zwart 25.85 punten; 5. Anita Bevelander 24.75 punten; 6. Jory Goedbloed 24.15 pun ten. Jongens 12/16 jaar: 1. Eric Berre voets 34.70 punten; 2. Edwin Vrijland 30.75 punten; 3. Cor Groen 29.65 pun ten; 4. Marco Schneiders 28.05 pun ten; 5. Johny Wiltenburg 27.15 pun ten; 6. Gert Groen 26.45 punten. KERKWERVE - Vrijdagavond werd in de kantine van sportvereniging WIK van sportpark "De Vospit" te Kerkwerve een door de scheidsrechtersvereni- ging Noord-en Zuid-beveland in samenwerking met de scheidsrechtersvereni- ging Schouwen-Duiveland een spelregelwedstrijd georganiseerd voor de jeugd. Van de zeven deelnemende teams, WIK nam met drie teams deel, Bruse Boys met twee en verder Renesse, en Ouwerkerk met een team, werd het tweede team van WIK winnaar met 271 punten. Op de tweede plaats eindigde Renesse met 228 punten, terwijl met maar twee puntjes mindér dan de Renes- senaren het team van Ouwerkerk de derde plaats bezette. Het damesteam van WIK, dat zich uitstekend weerde, bezette met 217 punten een eervolle vierde plaats voor WIK III met op de kop 200 pun ten, Bruse boys met 198 punten en Bruse Boys II met 181 punten. Indivi dueel winnaar werd Anco Berrevoets van het tweede team van WIK met een totaal van 82 punten van de in to taal 85 te behalen punten, wat een fraai resultaat mag worden ge noemd. Tweede werd Erik Weps van Ouwerkerk die in totaal 75 punten skoorde voor J. Boeye van Bruse Boys die in totaal van 70 punten. Al met al was het een leerzame avond voor de voetbaljeugd waarbij de nodige kennis van de spelregels door de aanwezigen kon worden op gedaan. Hoewel de kennis van de spelre gels, onverschillig bij het beoefenen van welke tak van sport dan ook, een van de eerste voorwaarden is om de tak van sport goed te kunnen beoefe nen komt het ons voor dat hieraan bij de vereniging nog te weinig aandacht wordt geschonken. Een goed onde- richt van de spelregels en de kennis hiervan zou ook veel kommentaar op de leiding kunnen voorkomen. Maar al te vaak komt het nog voor, dat juist door ondeskundigheid, en dit alleen niet bij de jeugd, er onno dig konflikten binnen de lijnen ont staan welke met enige kennis van de spelregels hadden kunnen worden voorkomen. Van de Scheidsrechters- vereniging Zuid- en Noord-Beveland was het dan ook een goede gedachte om hiermee bij de jeugd te beginnen ook al waren er deze keer nog maar vier van de dertien voetbalverenigin gen welke onze regio telt hierbij ver tegenwoordigd. De voorzitter van de scheidsrech- tersvereniging Zuid- en Noord- Beveland Ko de Winter deed voor hij tot de prijsuitreiking overging een beroep op zijn kollega's van schouwen-Duiveland om in de toe komst ok over te gaan tot het organi seren van dergelijke spelregel- avonden welke een belangrijke bij drage kunnen leveren aan de spelre gelkennis. Uit handen van Robert van der Zande mocht de winnar van het indi viduele klassement, Anco Berre voets, een fraaie door Zentra Sport aangeboden beker in ontvangst ne men. De teams welke op de eerste drie plaatsen waren geëindigd kre gen van voorzitter Ko de Winter een beker aangeboden, terwijl verder ie dere deelnemer(ster) een luxe viltstift kreeg. Louter overwinningen voor seniorenteams OUDELANDE - Het eerste tafeltênnisteam van Scaldina uit Zierikzee heeft de goede start van de voorjaars kompetitie gekontinueerd door met 9-1 te win nen bij TTV Oudelande. Het derde en vierde seniorenteam wonnen eveneens, maar de juniorenploeg moest zijn tweede nederlaag in suksessie innemen. Dit keer werd met 7-3 verloren in de eilandelijke ontmoeting tegen Kerkwerve. Het vlaggeschip van Scaldina doet het in de voorjaarskompetitie erg goed. Bepaald niet vreemd hieraan is de geringe verstrekking van het team met Ton ten Hove, die duidelijk demonstreerde, dat het nivo waaróp de Scaldina-ploeg akteerde voor hem slechts een peuleschilletje is vergele ken met ht eerste klas-nivo dat hij speelde als voormalig lid van het Zwolse Be Quick. In Oudelande liet Ten Hove weer totaal niets heel van zijn tegenstanders. Vooral A. Schou- wenaar moest de kracht van hem on dervinden (16-21 en 1-21). Alleen de sterkste Oudlandse speler W. van de Sande kon een soort evenwicht bren gen in' het treffen, maar ook hij moest er met 12-21,18-21 ruimschoots aan geloven. Traditioneel Een honderd procentskore kwam er ook van Hans Volkeri, al had hij tegen Van de Sande een derde en beslissende game nodig. Deze haalde hij wel zeer overtuignd binnen (11-21, 22-20, 13-21). A. Schouwenaar en J. Sinke kregen geen schijn van kans. Moeilijker vergaat het tot nu toe Michel Holm. Hij zorgde ervoor dat Scaldina niet voor de tweede keer de maximale 10-0 winst behaalde door in twee games (21-18, 21-19) te verlie zen van Van de Sande. J. Sinke werd door Holm eerder van kwade bedoe lingen afgehouden. De Oudlandse speler won de eerste game met 21-18, maar kreeg daarna een koekje van ei gen deeg via 18-21 en 14-21. Tegen A. Schouwenaar speelde Holm een ster ke partij en won hij met 9-21 en 14-21. Traditioneel wordt bijna de zege van het links/rechts-duo Holm en Volke ri. Sinke en Van der Sande kregen met 11-21, 9-21 klop. Het derde Scaldina-team heeft in Oudelande een overtuigende 9-1 zege geboekt tegen het derde team van de gelijknamige vereniging. Alleen An ton Saman moest een partij prijsge ven, maar René Boot en Gerrie Schanssema liet zich niet verassen. Het voor het eerst in aktie komende vierde team won in eigen zaal met 8-2 van Kapelle. Bram Vroegop (het vo rig seizoen nog in het tweede team) won alle drie zijn partijen, maar ook Koos van Neck presteerde honderd procent. Harry Koper verloor dodr overkonsentratie een partij en ook het nog niet op elkaar ingespeelde dubbel Koper/Van Neck ging de bóót in. Het eerste jeugdteam verloor met 7-3 in Kerkwerve, waarbij de drie Zierikzeese punten op het konto van Cor van der Wekken kwamen. Malrc van de Burg en Hans Saman verloren drie keer en ook het dubbel Van oer Wekken/Saman moest zijn meerdere erkennen in de thuisploeg. haar kampioenschap bij de sprong, waarvoor zij 7.80 punten kreeg toebe deeld. Christian van de Riet benader de haar nog het dichtst met 7.25 pun ten. Ook op de brug skoorde Mariëlle Hordijk het hoogst met 7.15 punten. Met 7.00 punten klasseerde Janneke van Veeren zich hier als goede twee de en Christian van de Riet moest een flinke veer laten met 6.45 punten. Op de balk knabbelde Janneke van Veeren een aardig stuk van haar ach terstand op Mariëlle Hordijk af door 7.15 punten te laten aantekenen, ter wijl de koploopster uitkwam op 6.30 punten. RENESSE - Voor de derde keer in suksessie is Klaas de Feiter winnaar ge worden van het Lente Toernooi Bowlen in The Country Club in Renesse. Nog nooit had de suksesvolle bowler het echter zo moeilijk om de titel naar zich toe te trekken. Tot en met de laatste bal van de derde en beslissende game bleef de spanning er in. De Feiter moest werkelijk alles uit de kast halen om zich de 13-jarige Jerry Rijstenbil van het lijf te houden. Het jeugdige talent leidde na twee van de drie games nog overtuigend, maar mist nog duidelijk de regelmaat in zijn prestaties om een ervaren rot als Klaas de Feiter op de lange afstand van zich af te houden. Een totaal van 123 in de derde game nekte Jerry Rijstenbil tenslotte. Via een game van 188 punten - zijn beste - zette De Feiter een achterstand van 61 punten om in een voordelige marge van vier punten. Bij de dames kwam alleen Janni Bal tot een goede prestatie en daardoor aan een logische zege. Alle overige dames bleven ver beneden hun kunnen. Bij de heren verrastte Jerry Rijstenbil in de openingsgame met een spektakulair puntentotaal van 208. Terugblikkend naar de onlangs in Scheveningen gehouden wereld kampioenschappen bowling kan dit totaal misschien wat meer diepgang krijgen. De allerbesten op dit toer nooi gooiden een gemiddelde van 188 punten, weliswaar over 32 games, maar de skore van Jerry Rijstenbil geldt in dit beeld toch als opmerke lijk. Zoals reeds eerder gememoreerd zal het jeugdige talent meer regel maat in zijn skores moeten leggen, maar gezien zijn leeftijd resteert hem daartoe nog alle tijd. Achter Jerry Rijstenbil klasseerde Klaas de Feiter zich met 176 punten als tweede, ter wijl de 66-jarige Lieve Hoogerhuis met 172 punten een sterke derde werd. Hoogerhuis toonde aan dat de bowlingsport door alle leeftijden be oefend kan worden. Ook in de tweede games startte Jerry Rijstenbil weer goed. Met zijn 175 punten had hij niet alleen voor de tweede keer de hoogste score, maar bovendien bouwde hij zijn voor sprong op zijn naaste belagers Klaas de Feiteren Lieve Hoogerhuis verder uit. Zij skoorden respektievelijk 146 en 145 punten. Inmiddels voegde ook Ri- ni Hendrikse zich met 163 en 164 pun ten in de eerste twee games bij de achtervolgers van de 13-jarige leider. In de derde en beslissende game bleek de druk toch te groot voor de leider. Slechts 123 punten kon hij verzamelen en niet een keer boekte hij een strike (alle kegels om in een worp). In de eerste twee games slaag de hij daar in totaal tien keer in. De drie achtervolgers hadden op een dergelijke misstap gewacht, maar uiteindelijk zou alleen Klaas de Fei ter erin slagen om Jerry Rijstenbil te overvleugelen, als scheelde het bij Rini Hendrikse en Lieve Hoogerhuis ook slechts een paar punten. De Feiter kwam in zijn derde game tot 188 punten, hetgeen hem een respijt bezorgde van vier punten ten opzichte van Rijstenbil. Rini Hen drikse kwam met 176 punten in de derde en afsluitende game net drie punten te kort voor de tweede prijs en met opnieuw vier punten minder klasseerde Lieve Hoogerhuis zich als knappe vierde. Zijn totaal in de der de game was 182 punten. De vier eersten uit het eindklassement skoorden stuk voor stuk uitstekend met een gemiddelde van om en nabij de 170, hetgeen erg goed is voor ama teurbegrippen. Jacob Stoel werd 475 punten en tien strikes een sterke vijf de. Toon Stoel werd zesde met 467 pun ten en skoorde eveneens nog een goe de gemiddelde. De overige deelne mers van het 22-koppige veld moesten het met aanmerkelijk min der stellen. Bij de dames lag het niveau een flink stuk lager. Met uitzondering van Janni Bal kwam niet een van de negentien deelnemende dames aan een aanvaardbaar puntentotaal, waardoor Emmy Warringa met 421 punten, Miep Voskuilen met 417 pun ten en Irene Meuldijk met 407 punten zich alsnog naar een ereplaats speel den. Janni Bal skoorde 490 punten en werd daarmee een uitstekend winna res van het geanimeerde bowling- toernooi, waarvoor niet alleen veel belangstelling was van de deelne mers, maar ook van een groot pu bliek, zodat mag worden gesteld, dat deze sport zich mag verheugen in een toenemende belangstelling. Janni Bal werd met overmacht winnares van de damesbe ker in het traditionele Bowling Renesse Lente Toernooi. Zij bleef de konkurrentie een straat voor. Klaas de Feiter werd na een sterke game toch weer win naar van het herentoemooi. De dertienjarige Jerry Rijstenbil werd pas in zijn allerlaatste beurt van de over winning afgehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6