Country Club pakt zijn vierde titel in Schouwen-Duivelands zaalvoetbal Evenals vorig seizoen zonder een enkele nederlaag Weer zeg-e in zesdaagse voor Patrick Sercu Nog twee kursisten nodig voor start ZIERIKZEE - Country Club is voor de vierde keer in suksessie Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalkampioen geworden. Voor de tweede keer gebeurde dit zonder dat de ploeg ook maar een nederlaag aan de broek kreeg. Drie keer speelde de formatie van coach Cees in 't Veld gelijk. Tegen Stella Boys werd het 2-2, Sporthuis ZZ hield de titelhouder in de eerste onderlinge ontmoeting op 3-3 en Mevo dwong Country Club een 1-1 puntende- ling af. Sporthuis ZZ had de prolongatie van het kampi oenschap gisteravond nog kunnen verhinderen, maar dan had de ploeg van coach Kees Berrevoets wel moeten winnen. Van de overigens beste bedoelingen van Spor thuis ZZ kwam niets terecht. Country Club trok na een 3- 1 ruststand ruimschoots met 5-2 aan het langste eind en mag zich nu gaan opmaken voor de bekerfinale op woensdag 9 februari tegen FC Kerkwerve en in ruimer verband voor de strijd voor prolongatie van de Zeeuwse zaalvoetbaltitel, die in de voorbije vier jaar ook al twee keer bij de Zierikzeese ploeg terecht kwam. Country Club speelde tegen Spor thuis ZZ een probleemloze wedstrijd. Binnen zes minuten leidde de ploeg via twee identieke akties met 2-0. Eerst stuurde Marcel van Grunsven Wim Overweel diep aan de rechter kant van het veld, waarna de aan voerder in een keer half draaiend Adrie Stoutjesdijk in het Sporthuis ZZ-doel passeerde en amper zestig se- konden later was het opnieuw prijs, maar nu op de linkerkant. Na acht minuten kwam Sporthuis ZZ even te rug in de wedstrijd, doordat Peter Noordijke zich verkeek op een in- worp van Kees Verkaart, die in een keer werd ingekopt door de lange André van de Klooster. Dit zou de enige misser van de keeper van Country Club en de Zeeuwse ploeg blijven. In de tweede helft redde hij diverse keren mirakuleus en verhin derde hij, dat zijn ploeg alsnog in de problemen zou komen. Nonchalant Nog voor het wisselen van speel - helft voerde de oude en de nieuwe kampioen de skore op tot 3-1, toen Wim Overweel uit een hoekschop van Rob Wijnstekers de volkomen vrij staande Marcel van Grunsven bediende. Net voordat Adrie Stout jesdijk in kon grijpen, tikte Van Grunsven de bal achter hem in de touwen. In de tweede helft domineerde Country Club gedurende het grootste deel, maar omdat er nogal noncha lant met de mogelijkheden werd om gesprongen moest de verdediging goed op haar hoede zijn voor de Spor thuis ZZ-uitvallen. In de 27e minuut eindelijk de verlossende vierde tref fer. Bart Helbers rondde een schitte rende aanval, waarbij de hele ploeg betrokken was, van dichtbij af. Ze ven minuten later een snelle counter via Marcel van Grunsven, die Bini Stoutjesdijk over de hele breedte van het speelveld bereikte en de 5-1 was een feit. Het laatste woord was even later nog voor de tegenstanders, toen Jan-Leen Boot een puike een-twee met Kees Verkaart afrondde, maar toen was de bloemenman allang in het geweer gekomen. In de subtop van de eerste klas nam FC Kerkwerve via een 5-3 zege re vanche voor de eerder in het seizoen geleden nederlaag tegen Toren Boys (1-4). De Kerkwerfse formatie heeft hierdoor zelfs nog een goede kans om als derde te eindigen. Ronduit ener verend was het duel tussen Skol Boys en Stella Boys, waarbij de tweede degradatieplaats levensgroot op het spel stond. Skol Boys won het duel uiteindelijk met 6-5, maar had daarbij een ongelukkige aktie van Kees de Vos nodig, die luttele sekon- den voor het einde de bal voorbij de eigen doelman Jacco de Jonge werk te. In de eerste helft leek Skol Boys overigens op een simpele en grote ze ge af te stevenen, toen Rinus Roon (twee keer) en Cees Willemse de ploeg van Henk van Leer naar een 3-0 voorsprong schoten. Hiermee bleek de marge voor de tweede helft echter bijna te klein. Door Bert de Vos werd het in de eerste minuut 3-1 en Kees de Vos schoot de ploeg van André Deur- loo in de elfde en vijftiende minuut naast Skol Boys (3-3). Vlak voor en kort na de winnende treffer redde Skol Boys doelman Jo- han Holm twee keer fraai. Door dit resulteerde staan Stella Boys en Skol Boys samen op de voorlaatste plaats met ieder negen punten en nog twee wedstrijden te gaan. Hierbij wordt mogelijk het nog steeds ter diskussie staande niet gespeelde duel tussen Stella Boys en Sporthuis ZZ van es sentieel belang. Als de tuchtkommis- sie van de afdeling Zeeland van de KNVB haar zin krijgt, wordt dit duel alsnog gespeeld. Dan valt Stella Boys terug op zeven punten en pak ken zich plotseling donkere wolken samen boven de hoofden van de Stel la mensen. Skol Boys moet nog aantreden te gen FC Kerkwerve en Bruse Boys en Stella Boys treedt nog binnen de lij nen tegen achtereenvolgens Country Club en Toren Boys plus eventueel ook nog Sporthuis ZZ. Met elf punten kan theoretisch ook Bruse Boys nog het haasje worden. Voordat de Brue- naren Skol Boys ontmoeten wacht hen eerst nog Sporthuis ZZ. De stand in de eerste klas: (kampioen) Mevo Toren Boys Sporthuis ZZ FC Kerkwerve Bruse Boys Skol Boys Stella Boys 15 12 3 0 85-20 27 15 10 3 2 67-34 23 14 8 1 5 46-38 17 14 6 4 4 39-30 16 14 7 1 6 43-41 15 14 5 1 8 31-54 11 14 4 1 9 41-55 9 14 4 1 9 37-58 9 14 0 1 13 24-83 1 klas si >eelden De SKNWK (gedegradeerd) Steeg en Brogum met 2-2 tegen el kaar gelijk en in de derde klas boek te Bijmakelaardij II een ruime 7-2 overwinning op Ouwerkerk II. Re- KOPENHAGEN - Patrick Sercu blijft tot zijn allerlaatste wielersnik doorgaan met het winnen van zes daagsen. In Kopenhagen pakte hij woensdagnacht samen met Deense koppelgenoot Gert Franken zijn 88e triomf. Het bleef in Kopenhagen spannend tot en met de laatste minuut. Drie koppels zaten tot dat moment in de zelfde ronde, maar wat de duo's Clark/Oersted fen Pijnen/Fritz ook probeerden Sejcu en Frank gaven geen krimp en ?ij wonnen uiteinde lijk dank zij een grote punten- voorsprong. Clsirk/Oersted eindigde als tweede en Rjnen/Fritz pakte de derde plaats, j GRONINGEN - Jannes van der Wal heeft vanuit het Academisch Zieken huis van Groningen, waar hij nog en kele dagen blijft om goed tot rust te komen, verklaard wel te zullen deel nemen aan de strijd om de Neder landse damtitel van 29 maart tot 9 april. Tevens is hij van plan de re cordpoging simultaandammen op 30 april tegen 210 tegenstanders in Val kenburg te wagen. De Koninklijke Nederlandse Dambond zal in de ko mende tijd nog gesprekken met Van der Wal voeren over deze twee evene menten. ZIERIKZEE - Voor de medio maart te starten kursus jeugdvoetballeider (jeugdtrainer) welke te Kerkwerve door de afdeling Zeeland van de KNVB zal worden gehouden hebben zich tot nu toe 13 kursisten aange meld. Om de kursus te kunnen laten plaatsvinden dienen zich minimaal 15 kandidaten aan te melden. Voor het geven van een deskundige voorlichting aan de jeugd wordt er een beroep gedaan op de huidige jeugdleiders (welke nog zonder enige voorlichting werken) en de adspirant jeugdleiders om zich alsnog voor de ze kursus aan te melden. Daar het van het grootste belang is dat de jeugd een goede en gedegen opleiding krijgt moge blijken uit het feit, dat in vergelijking met de rest van Zeeland het junioren voetbal op een enkele uitzondering na nu niet bepaald in een gunstige zin afsteekt. De kursus voetballeider omvat 40 lesuren, verdeeld over 16 avonden van 2V2 uur. Van deze 40 lesuren zijn er 30 prak tisch gericht. De kampioensploeg van Country Club: staand van links naar rechts Wim Overweel, Peter Noordijke, coach Cees in 't Veld en Marcel van Grunsven. Gehurkt van links naar rechts Rini Stoutjesdijk, Rob Wijnstekers en Bart Helbers. Jaap van Sliedrecht was wegens vakantie afwezig. nesse bezorgde ZZ '72 II haar achtste nederlaag (24). In de laatste drie minuten werd evenwel nog vijf keer geskoord, steeds Skol Boys eerst en daarna de roodwitte ploeg. Via Gerrit van Splunter, Bert de Vos, opnieuw Ger rit van Splunter en Jan Papeveld werd het 5-5 en enkele sekonden voor het laatste fluitsignaal rolde de bal ongelukkig tegen de hak van Kees de Vos en won Skol Boys alsnog. ZIERIKZEE - Op donderdagavond 10 februari worden tijdens een openbare vergadering van de Zierikzeese Sportraad de sportman vrouw en sportploeg van het jaar 1982 gekozen. De sportredaktie van de Zierikzee- sche Nieuwsbode wil in een korte karakteristiek de naar haar mening in aanmerking komende kandidaten voor deze prijzen de revue laten passeren. In beide gevallen (de individuele en de verenigingsprijs) zijn er naar de mening van deze redaktie vijf duidelijke kandidaten, die weliswaar in geleverde prestatie verschillen, maar die ieder op hun terrein iets opmerkelijks presteerden. Opvallend bij de individuele kandidaten is voor de zo veelste keer in suksessie, dat het louter om sportvrou wen gaat, die om de grote trofee strijden. De vijf dames die wij meenden naar voren te moeten schuiven zijn Liesbeth Kort, de surfster die in het bezit is van de Zie rikzeese sportbeker, turnster Carianne Berrevoets, atle te Jacolies van Gastel, zwemster Linda van der Vlies en last but not least atlete Esther Goedhart. Voor de vereni gingsbeker komen in aanmerking de heren handbal- ploeg van Delta Sport, de heren volleybalploeg van Me- vo'80, de A-meisjes hockeyploeg van HSD, de eerste bad- mintonploeg van BC Zierikzee en de zaalvoetbalforma tie van Country Club, zodat duidelijk is dat in deze kate- gorie de mannelijke sportbeoefenaren ruimschoots de overhand hebben, louter toeval overigens. Liesbeth Kort werd het afgelopen jaar ruimschoots en met grote over macht Nederlands kampioene surfen in de Mistralklasse. Het grootste sei- zoensukses boekte de 17-jarige scho liere echter in het Noordse Sandef- jord, waar zij achter de regionale fa voriete Nora Berner de zilveren plank veroverde op de Europese kampioenschappen. Een zeer zwakke organisatie hield haar tijdens de we reldkampioenschappen in Bahia Fe- liz op de Canarische eilanden van het erepodium. Toch presteerde zij ook daar - haar debuut op WK- wedstrijden - voortreffelijk. Als laatste sukses in het voorbije seizoen boekte zij het klubkampioenschap van de inmiddels opgeheven Schou wen-Duivelandse Windsurfvereni- ging Sunnemare. Waarschijnlijk spreekt dit kampioenschap minder aan dan de eerder genoemde presta ties, maar het veroveren van de titel was voor Liesbeth Kort toch van es sentieel belang. Jacolies van Gastel veroverde de Zierikzeese sportbeker in het verle den ook al eens een keer. Toch geldt de 16-jarige atlete ook dit jaar weer als een van de grote kanshebsters. Ondanks het feit, dat zij kreeg af te rekenen met de vooral voor sportlie den uitermate vervelende Ziekte van Pfeiffer veroverde zij in Zwolle de nationale meerkamptitel bij de B- junioren. In de atletieksport spreekt vooral deze titel, die alleen hij of zij kan winnen, die zich manifesteert op vrij wel alle facetten van deze super-indi viduele sport, uitermate aan. Tijdens de Zeeuwse atletiekkampioenschap- pen toonde Jacolies van Gastel nog eens haar veelzijdigheid aan door met vier provinciale titels thuis te komen. In haar leeftijdsgroep staat de Zierikzeese zeker provinciaal op eenzame hoogte. Haar uitverkiezing voor de nationale ploeg was daarom ook geen verrassing voor insiders. Op 2 januari 1982 stapte Carianne Berrevoets definitief het semi-turn- internaat Papendal binnen. Amper een jaar later heeft zij deze stap - vooral door KNGV-voorman Hans van Zetten - meer dan voor honderd procent waargemaakt. In de kortste keren werkte zij zich naar een vaste plaats in de nationale A-turnploeg. Tijdens de nationale kampioen schappen klasseerde zij zich achter Carola Eenkhoorn op een tweede plaats en in de maanden oktober en november mocht Carianne Berre voets drie keer aintreden in de natio nale ploeg. In .lie interland tegen Zwitserland bewerkstelligde de 14- jarige Zierikzeese turnster haar ab solute stap nearjde top door achter Thérèse Wilmink als tweede Neder landse en als derde in het totaalklas sement uit de but te komen. Direkt gevolg (een fantastische beloning, - red.) is een tiendaagse reis die Cari anne Berrevoets medio maart gaat maken naar Rusland waar zij in twee wedstrijden uitkomt tegen de kom- plete wereldtop. Onmiskenbaar straalt een flinke portie van haar sukses over op Ria Kosters die Carianne Berrevoets ja renlang de beginselen van het turnen bijbracht. Hans van Zetten werd in een ruimer verband haar evenknie. Zonder (vooral) deze twee turnfana- ten had de karakter-turnster bij uit stek het zeker niet zo ver gebracht. V asthoudendheid Linda van der Vlies is onmisken baar het vlaggeschip van de (té) klei ne Zwemsportvereniging Onderdak. Ook provinciaal is zij de enige die de Zierikzeese vereniging in de kijker kan houden. In 2982 won zij nagenoeg alles waar zij aan de start kwam. Tij dens de Zeeuwse kampioenschappen pakte zij nog net naast een gouden plak, maar de andere metalen waren er wel. Het voorbije jaar werd de door braak in tijd op de 100 meter vrije slag het sportieve hoogtepunt in de zwemloopbaan van Linda van der Mies. Na tientallen keren een ver geefse poging te hebben gedaan de 65 sekonden-barrière te doorbreken slaagde zij daar tijdens de Zeeuwse kampioenschappen ruimschoots in. Daarna was deze grens er plotseling ook niet meer en duikt zij er bij her haling onder. Recentelijk kreeg haar vasthoudendheid de beloning in de verovering van een Zeeuwse zwemti- tel op de 100 meter vrije slag. Binnen kort verhuist Linda van der Mies naar Middelburg en is Zierikzee een groot zwemster kwijt. Misschien het minst in de be langstelling, maar daardoor niet minder schitterend, was in 1982 de presta+ie van atlete Esther Goedhart. Tijdens de Europese atletiekkampi- oenschappen voor veteranen in Stra«wsburg veroverde de Delta Sport-atlete bij de veteranen II een gouden medaille op het diskuswer- pen en als extra toegift pakte zij ook nog de bronzen plak op het kogelsto ten, voorwaar een schitterende prestatie op een kampioenschap, waaraan in totaal werd deelgenomen door 2500 atleten uit 23 landen. Es ther Goedhart werd Europees kampi oene op het diskuswerpen met een verste poging van 37.92 meter, een af stand waar menig Zeeuwse jeugdige atlete behoorlijk haar petje voor af moet nemen. Het kogelstoten sloot zij af met een beste stoot over 10.46 meter, waarmee zij niet eens zoveel tekort kwam om ook hierop kampi oene te worden. Naast haar vier jeug dige tegenkandidaten geldt Esther Goedhart onmiskenbaar als een er nstige kanshebster voor de sport- prijs. V er enigingspr ijs Ook voor de verenigingsprijs vijf duidelijke kandidaten, al wil dat niet zeggen dat het een van deze vijf zal moéten zijn. Mogelijk dat er va nuit de verenigingen, die tenslotte gezamenlijk moeten kiezen uit de kandidaten, nog meer gegadigden aangedragen zullen worden. Als eerste mogelijke winnaar tipt de sportredaktie evenwel de heren volleybalploeg van Mevo '80, die er na een drietal net mislukte pogingen in slaagde om de promotie naar de tweede klas van het NeVoBo-distrikt Esther Goedhart Carianne Berrevoets Liesbeth Kort Jacolies van Gastel Linda van der Vlies zeventien te maken. Deze promotie werd bovendien ongeslagen behaald en dat geeft een extra dimensie aan het kampioenschap. Ook ,de heren handbalploeg van Delta Sport werd ongeslagen kampioen. In de eerste klas van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Handbalbond was er duidelijk niet een ploeg opgewassen tegen de suprematie van de ploeg van coach Cor Mol. Zo heroverde de her enformatie na een jaar haar plaats in de landelijke derde divisie,! die men een jaar eerder vrij onfortuinlijk had moeten prijsgeven. Inmiddels is ge bleken, dat men wel degelijk in deze klas thuishoort. Een uitermate sterke prestatie le verde ook het meisjes-A-hockey team van HSD. In zowel de zaalhockey- als veldkockeykompetitie behaalde de ploeg van trainer/coach Stella van Zanten met grote overmacht het kampioenschap. Op 21 februari kon de vlag in top, omdat de plpeg toen kampioen werd in de zaal,; hetgeen op zich al een sukses was, orhdat het de allereerste keer in de histiorie van HSD was, dat een team zaathockey- kampioen werd. De titel werd ook niet zomaar gepakt. In (veertien wedstrijden werd een keer Verloren en de overige wedstrijden werden ruim in winst omgezet. Het doelsaldo bedroeg 69-21. Op het veld Iwerd de ploeg amper drie weken later al kam pioen. Elf wedstrijden lang] bleef de Zierikzeese meisjesploeg zonder ne derlaag en het doelsaldo j bedroeg toen 70-6 Het was overigens de tweede keer in suksessie dat dit team de titel binnenhaalde in de veldkom- petitie en momenteel lijkt men aar dig op weg om er een trilogie van te maken. Vierde kandidaat is het eerste bad- mintonteam van BC Zierikzee. De ploeg promoveerde op een fraaie ma nier naar de eerste klas van de Zeeuwse kompetitie, een niveau dat nog nooit eerder werd behaald. Dat de vereniging vooral ook in de breed te sterk is bewezen de lagere teams waar nog een handvol kampioen schappen werd behaald, maar het kampioenschap van de hoofdmacht spreekt toch wel zeer tot de verbeel ding. In het nu besloten seizoen gaf het zestal nog eens extra glans aan het kampioenschap door andermaal kampioen te worden en te promove ren naar het landelijke badminton- gebeuren. Tot slot is er nog Country Club. Dc in Zierikzee geregistreerde zaalvoetbalploeg behaalde het afge lopen seizoen ieder sportief sukses wat er maar te behalen viel. Niet al leen werd men ongeslagen kampioen van Schouwcn-Duiveland, maar en passant pakte de ploeg van coach Cees In 't Veld de zaalvoetbalbeker van dc Schouwen-Duivelandse be kerkompetitie. Als extra sportief sukses werd de ploeg Zeeuws voet balkampioen. Voorwaar een sukses- senreeks, die gezien mag worden. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6