Sluismeester A. van Wezel op receptie uitgezwaaid GROTE BELANGSTELLING VOOR OPEN HUIS LAKENMAN OCHTMAN KRANSLEGGINGEN Nel Henning dertig jaar in Corneliastichting „WOB veranderde niet veel in praktijk" WESTERSCHELDEGEBIED Diesel opnieuw goedkoper Gemeente wil strand Scheveningen zelf gaan exploiteren Bruinisse NIEUW BLUSSCHIP VOOR STREEKNIEUWS ZIERIKZEE - Burgemeester Th. H. de Meester verrichtte dinsdag morgen een kranslegging ter herdenking van de slachtoffers van de watersnoodramp van 1953. In tegenwoordigheid van een groot deel van het gemeentebestuur werd de krans gelegd bij het monument bij de Zuidhavenpoort; vervolgens werd een moment van stilte in acht genomen. SEROOSKERKE - Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer legde dinsdagochtend bij het monument rampslachtoffers te Seroos- kerke een krans ter herdenking van de watersnoodramp in 1953. De raadsleden van de gemeente Westerschouwen, de dorpsgemeenschap Serooskerke en het personeel en de leerlingen van de openbare lage re school waren uitgenodigd voor deze korte plechtigheid. DREISCHOR - Dinsdagmorgen werd bij het kerkhof in Dreischor door burgemeester C. Slabbekoorn een krans gelegd ter nagedachte nis van de slachtoffers van de watersnoodramp in 1953. In tegen woordigheid van raadsleden en belangstellenden hield de heer Slab- bekoom een korte toespraak, gevolgd door een moment van stilte. .2. OJÜI/JI "-jam Jlinanslsd I DEN HELDER - De gemeenteraad van Den Helder heeft woensdaga vond besloten negatief te reageren op het verzoek van minister Winsemius (vrom) om medewerking te verlenen aan de tijdelijke opslag van radio- aktief afval in Den Helder. Evaluatiekommissie DEN HAAG - De invloed van de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB) is in feit noch dramatisch, noch revolutionair te noemen. Nega tief mag de werking van deze vrij jonge wet evenmin worden genomd: de invoering heeft ertoe geleid dat de overhdie zich bewust is geworden van haar plicht informatie te ver strekken over haar beleid en dat deze informatieverstrekking ook nut heeft. Maar in de praktijk heeft de wet nog niet veel veranderd. Tot deze conclusie komt de evalua tiecommissie Wet Openbaarheid in haar vierde tussentijdse onderzoek naar de wrking van de in 1980 inge voerde Wet Openbaarheid van bestuur. De commissie heeft verslag van het onderzoek dinsdag aangebo den aan minister-president Lubbers en aan minister Rietkerk van bin nenlandse zaken. Het vierde tussentijdse rapport be helst een onderzoek, dat in de zomer van 1982 is gehouden bij acht ge meenten, drie provincies en twee de partementen. Bij de provincies wer den onder de loupe genomen Fries land, Noord-Holland en Zeeland. Als gemeenten werden uitgekozen Fer- werderadee, Achtkarspelen en Weststellingwerf, Benne broek, Zaanstad, Hilversum, Westkapelle en Goes. VLISSINGEN - In de buitenhaven van Vlissingen is dinsdagmiddag de nieuwe zeesleepboot Oliviersen over gedragen aan de Vlissingse sleep dienst. Het schip, dat is uitgerust met een brandblusinstallatie die 14.000 liter water per minuut kan spuiten, en duizend liter schuim aan boord heeft, kan worden ingezet bij rampen- bestrijdingsacties op de rede van Vlissingen, de Westerschelde en op zee. Met zijn 3000 pk is het de groot ste brandbluseenheid van het hele Westerscheldegebied. De sleepboot, die 30,80 bij 9,80 me ter meet en uitgerust is met twee ach- terschroeven, is gebouwd bij de scheepswerf Bodewes in Millingen. Deze werf heeft nu al honderd vaart- guien gebouwd voor het sleepbedrijf Smit Internationale, waarvan de Vlissingse sleepdienst een onderdeel vormt. Meer scheepvaart De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw M. Westerhout-van Sparretak, echtgenote van de burge meester van Vlissingen. Directeur F. ROTTERDAM - Diesel wordt begin volgende week opnieuw goedkoper. Shell, ESSO, en BP verlagen vanaf maandag hun literprijzen met 3,2 tot 3,4 cent, zo hebben ze woensdag mee gedeeld. Een liter zelfgctankte diesel zal daar 109,4 tot 109,8 cent gaan kosten. De prijsverlaging is een gevolg van de gedaalde noteringen op de pro- duktenmarkt. Ook andere gasolien. zoals huisbrandolie worden goedko per. Begin deze week zakten de prij zen van gasolie ook al. Diesel daalde toen een kleine drie cent in prijs. Voor het merendeel van de bezitters van de 4.4 miljoen auto's in Neder land zal de prijsverlaging geen gevol gen hebben, omdat naar schatting slechts drie procent op diesel rijdt. W. Rogaar van Smit zei tijdens de overdracht een grote toename van het scheepvaartverkeer in de Vlis singse havens te verwachten. De Oli viersen, die rond de 8 miljoen gulden heeft gekost, is vooral aangekocht met het oog op de verwachte toene ming van het scheepvaartverkeer. DEN HAAG - B. en w. van Den Haag hebben de gemeenteraad voor gesteld het beheer en de exploitatie van het Scheveningse strand met in gang van 1 januari dit jaar niet lan ger door het consortium Schevenin gen, maar door de gemeente zelf te la ten geschieden. De gemeente wil de pachtop- brengsten van de 44 strandtenthou ders voortaan onderbrengen in een zogeheten zandsuppletiefonds, waar mee jaarlijks de noodzakelijke opho ging van het strand kan worden be kostigd. B. en w. maakten verder bekend dat de strandtenten in het vervolg ook vóór 1 mei hun deuren mogen openen. Wel moeten de exploitanten dan vóór die datum een verzekering hebben afgesloten, aangezien het storm- en waterschaderisico voor hun rekening blijft. In het zandsuppletiefonds zal voor 1983 aan pachtopbrengsten 150.000 gulden worden gestort. De verhoging van het strand tot een hoogte van cir ca 3,40 meter kost circa een ton, zodat het fonds gaandeweg groter zal wor den, zo verwacht de Haagse wet houder van economische zaken, dr. C. Blankestijn. Het raadsvoorstel van b. en w. in zake de exploitatie van het Haagse strand zal op 21 februari worden be handeld. Boon heeft in het verleden zijn spo ren reeds verdiend in de wereld van de solistenconcoursen. Jarenlang be geleidde hij als pianist vele solisten tijdens concoursen in Zeeland en Zuid-Holland. De deelnemers van za terdag worden op de piano begeleid door mevrouw De Regt-de Rijke en door mej. Cathy Kotoun. De presentatie is in handen van Laura Fokker. Ieder is welkom. KERKWERVE BRUINISSE - Met een zeer druk bezochte receptie heeft dinsdagmiddag Scheepsvaartmeester A. van Wezel afscheid genomen van Rijkswaterstaat, en andersom. In het Dorphuis van Bruinisse, dat tot laatste plaats bezet was, heeft de sluismeester van de Grevelingensluis die met vervroegde pensioen gaat, de felicitaties in ont vangst genomen van alle diensten waar hij in z'n loop baan mee te maken heeft gehad en van het gemeente bestuur. Het hoofd van de Dienstkring Zie- rikzee, ing. H. Verhey, noemde het sociaal gezien een goede zaak dat van de V.U.T.-regeling gebruik wordt ge maakt: ,,Het schept ruimte vor jon gere mensen die het in deze tijd bij zonder moeilijk hebben". De heer Verhey, die een terugblik op de loop baan de sluismeester door den lande wierp, noemde de sollicitatie en aan stelling van Van Wezel op de splin ternieuwe sluis door de Grevelingen- dam een wijs besluit omdat de van oorsprong Flakkeeënaar nu een Zeeuw werd. Naast de explosieve groei van de rekreatievaart kreeg de sluismeester ook te maken met een brug in een steeds drukker wordende Rijksweg die wat verkeersintensiteit betreft de tweede weg van Zeeland is. .Brugtoestanden" Verhey roemde in deze ook de over zichtelijkheid en vooral de korrekt- heid van de sluismeester: ,,Bij de Grevelingensluis heerste dan ook geen Brugtoestanden", het bekende konflikt tussen weg- en waterver keer. Van Wezel loste dat moeiteloos op, daarbij ook rekening houdend met het openbaar vervoer en de am bulancedienst". LAREN - Vrienden van musea ko men op 12 maart in het Singer mu seum in Laren (N.H) bijeen voor de eerste algemene vergadering gehou den van de onlangs opgerichte Neder landse federatie van vrienden van musea. Deze federatie stelt zich ten doel de vriendenclubs zelf zo goed mogelijk te laten functioneren. Dat dient dan te gebruiken door het sti muleren van onderling contact en het uitwisselen van ervaringen en ideeën. Het hoofd van de Dienstkring wenste Van Wezel en z'n vrouw een fijne tijd toe en overhandigde hen op die stormachtige middag een zomers kado: een kadobon voor een tuina- meublement. Burgemeester T. C. Hekman roem de de prettige samenwerking tussen de sluismeester enerzijds en de ge meente (havenmeester) anderzijds. Vooral de waarschuwingen voor hoog water vanaf de sluis naar de ge meente en de buitendijkse bedrijven werden hogelijk gewaardeerd, aldus de burgervader. Hij vond het jammer dat hij aan Van Wezel ,,in dienst" niet meer kon meedelen dat de Bruse havenaanpassing rond is. Van het gemeentebestuur kreeg Van Wezel een gravure met het sil houet van de Bruse haven waar Van Wezel zo lang z'n waakzame blikken over heeft laten gaan. In z'n dank woord betrok de scheepsvaart- meester ook z'n vrouw en vier doch ters, die het met al die verhuizingen en soms drie of vier verschillende scholen ook niet altijd gemakkelijk hadden. Op de gezellige en geani meerde receptie die volgde waren aanwezig: personeel van de Diens kring Zierikzee, van de Werktuig kundige Dienst Hansweert, de Delta dienst, afvaardigingen van de bui- tendijke bedrijven, de visserijpoli- tie, visserijinspektie, Rijkspolitie te Water en van de watersportvereni ging. Geslaagd Wim Oosse, oud-inwoner van Kerkwerve, slaagde deze week aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het examen diergeneeskunde. De kersverse veearts is nog op zoek naar een praktijk. BRUINISSE Oud papier In Bruinisse wordt aanstaande za terdag vanaf 9 uur oud papier opge haald, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Mbuma-zending. Graag het oud papier gebundeld ge reed zetten. Coöperatieve jongerenmiddag ZONNEMAIRE Solistenconcours Zaterdagavond wordt in het dorps huis weer het jaarlijkse solistenkon- kours van de harmonievereniging ,,Nut en Uitspanning" gehouden. Op het programma staan 21 optre dens van solisten, duo's, trio's of en sembles. De jurering is in handen van de dirigent van Apollo" uit Wissenkerke de heer J. Boon. De heer ZIERIKZEE - In kleine kring werd woensdag in de Corneliastichting bewoonster Nel Henning in de bloe metjes gezet, wegens het feit dat zij dertig jaar geleden in dit verpleegtehuis kwam wonen. Het was één dag na de watersnoodramp en samen met haar hoogbejaarde moeder en haar zus, was zij op zoek naar een onderko men. Destijds had de Corneliastichting een afdeling ingericht als pension voor bejaarden. En ook al «was Nel nog maar vijftig jaar, ze voelde zich blijkbaar thuis in de Cornelia, want ze bleef er wonen. Inmiddels al der tig, jaar. Volgens een woordvoerster van de Cornelia heeft de tachtigjarige Nel Henning het „reusachtig naar haar zin" in het verpleegtehuis. Ze is nog kerngezond en wat haar betreft blijft ze er nog eens dertig .jaar wonen. In het Pleintheater van Aquadelta houden de Agrarische jongeren in Zuidw.est Nederland dinsdag 22 fe bruari een coöperatieve jongeren- middag. Het thema van de bijeen komst is: „De afzet van onze.tarwe". De voorzitter, Daniel Dekker, opent de bijeenkomst, waarna de film „Sikkels Blinken" wordt vertoond. De heer H. C. van der Maas geeft zijn visie op de betekenis van de tarwe- teelt voor de Nederlandse boer en de positie van de verkoper. De heer D. Mooyaart zet uiteen langs welke we gen de handel van de tarwe in de we reld loopt, welke rol de EEG via zijn markt- en prijsbeleid daarin speelt, inklusief de betekenis van de gra^n- vervangers en de positie van de coö peratieve handel. De heer dr. B. Bel- derok geeft aan welke overwegingen een rol spelen bij de aankoop van tar we door de verwerkende industrie en de positie van de koper. Na de pauze bestaat de mogelijkheid tot diskus- sie. Voor tijd: zie agenda. Vergadering „Landbouwbelang" Op donderdag 10 februari houdt de landbouwvereniging „Landbouwbe lang" de algemene vergadering in het Durps-uus van Bruinisse, aan vang 19.30 uur. Bij het agendapunt bestuursver kiezingen is de heer G. E. Houteka mer aftredend en herkiesbaar. De heer J. van Schaik uit Vlissin gen zal op deze avond een lezing hou den toegelicht niet dia's over het on derwerp „Wijn maken uit eigen tuin'.'. Gelegenheid tot proeven! „Jeugdhaven Bru" Vrijdagavond' wordt in het Her- 1 vormdVerenigingsgebouw aan dè Deestraat de film „De Mantel" ge draaid om 20.00 bur. Het is het verhaal van de Romeinse soldaat, die door de loting bij het 'kruis van Jezus, diens mantel toege- 'wezen krijgt. Die mantel wordt van alles beslissende betekenis voor zijn leven. Hij wordt Christen. Jongeren van 15 jaar en ouder zijn hartelijk welkom. Voor tijd: zie akti- i viteiten agenda. Kledingbeurs Op woensdag 13 april hoopt de peu terspeelzaal „De Krukels" weer een kledingbeurs te houden. Het bestuur is bezig deze beurs op een andere leest te schoeien, voor zo wel kopers als diegenen die kleding brengen wordt een formule gehan teerd die aantrekkelijker is. Mensen die dus bevangen worden door de woede van de voorjaarsschoonmaak wordt gevraagd overtollige kinder kleding nog even vast te houden en het begin april bij de peuterspeelzaal in te leveren. ZIERIKZEE - Drukkerij/uitgeverij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee hield woensdagmiddag 2 febru ari een open huis ter gelegenheid van het feit dat het bedrijf 25 jaar is gevestigd aan het Jannewekken 11. Te vens was er gelegenheid tot kennismaking met de nieuwe chef-redakteur Marien Kaat, die met ingang van 1 januari 1983 is verbonden aan de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ruim driehonderd belangstellenden maakten van deze gelegenheid gebruik om een blik te werpen achter de schermen van de modem uitgeruste drukkerij. Ter gelegenheid van het open huis werd een speciale jubileum-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode gedrukt, zodat de bezoekers een goede indruk konden krijgen van het vervaardigingsproces van een krant. Op alle afdelingen van het bedrijf was het personeel aanwezig om de gasten uitvoerig tekst en uitleg te geven over hun werkzaamheden. Bijgaande foto's bewijzen dat jong en oud met veel belangstelling de uitleg van de medewerkers volgden. En ook de werkers aan de jongste uitbreiding van het bedrijfspand, het onderkomen van de redaktie, werden betrokken bij de feestelijkheden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4