Mevo '80 heren met vier spelers naar winst bij Operatie (23-25) Uk Herenteam Mevo '80 klopt V/Quick in knappe show Herenploeg Delta Sport tevreden met 14-14 puntendeling bij EMM Ook goede zege voor tweede dames basketballploeg Zierikzee.I loopt verder uit door winst op Duiveland Volleybal ski's en ski-schoenen All Ready verspeelde ruime voorsprong in thuisduel tegen slimmer WION: 13-15 Delta Sport-dames overdonderen Ouwerkerk: 13-1 ZENTRASPORT INTERNATIONAL au- Sjaak Douw alleen leider in ZK eerste klas 6 V-W OOSTBURG/ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van basketballvereniging Mevo '80 heeft in Oostburg een fraaie overwinning behaald op Operatie '71. Ondanks het feit dat de ploeg de laatste tien minuten met vier spe lers moest aantreden haalde Mevo '80 de zege nipt bin nen: 23-25. Het tweede damesteam van de Zierikzeese vereniging won eveneens van Operatie '71, maar dan in eigen hal: 28-14. Het tweede herenteam kon het tegen het als vierde geklasseerde Matador niet klaren en verloor met 34-22. De meisjes-junioren tenslotte verloren ook en wel tegen Dynamo '70 uit Middelburg. Na een zwakke eerste helft, die met een 4-16 skore werd afgesloten her stelden de Zierikzeese meisjes zich uitstekend, maar de marge kon niet meer worden overbrugd: 23-34. Een spelmoment uit de door Mevo '80 gewonnen basketballwedstrijd bij het tweede damesteam. Mevo '80 is in de aanval met Ellen Dreijer (48), Marianne Glerum (44) en Irene Bom (47). Dank zij de produktie van dit drietal won Mevo '80 de wedstrijd met 28-14. (Foto Bob Hoornen). Het eerste herenteam was tegen Operatie '71 nog steeds niet kom pleet. Leen Lekkerkerk en Leo Looy waren beiden afwezig, waardoor het team moest worden aangevuld met Iskander de Raad. Wel moest de ploeg aantreden zonder wisselspe- BADMINTON ZIERIKZEE - In de eerste klas van de rekreatieve badmintonkompetitie heeft het eerste team van Zierikzee zich gedistantieerd van de overige ploegen door een 4-2 zege op Duive land I. Het eerste Oosterlandse team kreeg ook met 4-2 klop van het twee de team van Duiveland. Omdat ook ZSCII ruim verloor van Duiveland II is laatstgenoemde ploeg nu opgerukt naar de tweede plaats. Duiveland II klopt het eigen stan daardteam door overwinningen van B. Jonker in het heren enkelspel, J. van Westen met B. Jonker in het he ren dubbelspel, en de beide gemeng de dubbelspelen. Jonker klopte T. Hollander overtuigend met 15-10 en 15-7, maar J. Dorst bracht door een zege in het dames enkelspel de partij en op gelijke hoogte. J. van Westen won de eerste set met 11-2, maar moest het toen verder af laten weten via 7-11 en 0-11. Bij het heren dubbelspel was de si tuatie net omgekeerd. Dit keer won nen T. Hollander en H. Geelhoed voor team I de eerste 'set met 10-15 van B. Matthee en B. Jonker, maar daarna moesten ze de volgende twee sets prijs geven: 17-15, 15-13. J. van Westen en A. Stouten waren hierna niet opgewassen tegen J. Dorst en T. Hollander (8-15, 7-15), waardoor de partijen op gelijke hoogte kwamen. De twee gemengde dubbelspelen zorgden voor de beslissing ten voor dele van Duiveland II. Eer-reddend In precies dezelfde opstelling won Duiveland II ook van hekkesluiter ZSC II. G. Cobussen won voor de Scharen- dijkse ploeg het heren enkelspel van B. Jonker, maar dat bleek later ook het eer-reddende punt. M. van Dijk verloor het enkelspel bij de dames, J. Hart en A. Jonker sman het heren dubbelspel, J. Cobussen en M. van Dijk het dames dubbelspel en in ge mengde samenstelling moesten deze spelers er ook in de afsluitenden dub bels aan geloven. Duiveland I kon het tegen koplo per Zierikzee 1 net niet tot een ge lijkspel brengen, omdat het heren dubbelspel en een van de twee ge mengd dubbelspelen in een beslissen de derde set verloren gingen. Winst was er voor T. Hollander in het da mes enkelspel tegen C. Kloet (11-9, 11-5) en voor het gemengd dubbel N. Jonker en H. Geelhoed op E. en H. Bruggeman (18-13, 15-1). De overige vier partijen leverden Zierikzeese overwinningen op. J. van Vossen in het heren enkelspel. Van Vossen sa men, met H. Bruggeman in het heren dubbel. C. Kloet met E. Bruggeman in het dames dubbel en C. Kloet met J. van Vossen in het tweede gemengd dubbel. De stand in de eerste klas is nu: Praat eens vrijblijvend met Robert Het tweede herenteam speelde te gen nummer vier van de ranglijst, Matador. In het begin van de wedstrijd kon Mevo '80 het nog alle maal aardig bijbenen, maar Matador liep toch beetje bij beetje wat van de thuisploeg weg. Mevo '80 speelde geruime tijd wat chaotisch en kon mede daardoor niet tot goede komblnaties komen. Er werd ook veel balverlies geledden. De eerste helft eindigde in 11-26. In de tweede helft liep het allemaal wat beter bij de Zierikzeese ploeg en toonde het zich de evenknie van de bezoekers. De achterstand uit de eerste helft kon evenwel niet meer worden goedgemaakt. Matador hield tot aan het einde een marge van twaalf punten: 34-22. CARACAS - Rafael Orono uit Ve nezuela heeft maandagavond in Cara cas zijn wereldtitel boksen in het su- pervlieggewicht met sukses verdedigt tegen de Panamees Pedro Romero. De uitdager ging in de vierde ronde knock out Volgens de nieuwe regels van de World Boxing Council zou het gevecht maximaal twaalf in plaats van vijftien ronden geduurd kunnen hebben. BEDRIJFSVOLLEYBAL- KOMPETITIE Poule A: Reisb. v. Oeveren-MEVO 1-2; BB Wansink-MEVO II 0-3. Poule B: Renesse-Onderdak 2-1; Cluzona-Kwiek 0-3. Poule C: Zw. R. Kr. Z'huis II-Reisb. v. Oev. II 2-1; Fiscus II-Fiscus 0-3; S.A.Z.-Willibrordus 1-2./ Poule Dl: töEVO DIII-Br'haven 1-2; DFS-MEVO DII 2-1. Poule DII: Kwiek II-MEVO Dl 0-3; PJZ III-DFS II 0-3; Kwiek III-Zw. R. Kr. Z'huis IV 0-3. Poule E: PTT-PJZ II 0-3; DTS- Rabobank 3-0. Poule J: Kwiek IV-Cluzona III 3-0; MEVO J-Renesse IV 2-1. Iers. Voordat Operatie '71 in de ze vende minuut voor de eerste keer tot skoren kwam, had Mevo '80 al een 0-9 voorsprong genomen door skores van Leo Kouijzer en Bob Noomen. Nadat Operatie '71 het ritme enigszins te pakken had gekregen bleef het aar dig in het spoor van de Zierikzeese ploeg, maar het veroorzaken van tal loze persoonlijke fouten had al na veertien minuten tot gevolg, dat Me vo '80 voortdurend vrije worpen te nemen kreeg, waardoor de voor sprong kon worden vastgehouden tot het wisselen van speelhelft: 14-17. Hardspe! Verdedigend klopte het heel aardig bij de Zierikzeese ploeg, vporal door het werk van Iskander de Raad en Peter van Bemden. In de tweede helft werd de wedstrijd bijzonder rommelig. Operatie '71 probeerde Mevo '80 via hard spel uit zijn doen te halen, maar dat leverde de Oostburg- se ploeg wel veel persoonlijke fouten op. In de twaalfde minuut moest aan Mevo '80 zijde Leo Kouijzer met vijf persoonlijke fouten naar de kant en omdat er geen wisselspelers voor handen waren, moest de Zierikzeese ploeg met een speler minder trachten de voorsprong in veilige haven te loodsen. Ook aan Operatie '71-zijde vielen er twee verld ver wijzingen, maar de Oostburgse ploeg kon de ploeg steeds kompleteren. Door veel langdurig balbezit bleef Mevo '80 tot en met de laatste sekonde op voor sprong en kon Mevo '80 opklimmen naar de vijfde plaats op de ranglijst. Het tweede damesteam boekte in sporthal Onderdak een puike over winning op Operatie '71. De Oost burgse ploeg staat in de derde klas boven de thuisspelende Zierikzeese formatie geklasseerd. Ellen Dreijer bezorgde Mevo '80 meteen een ruime voorsprong, die naar het rustsignaal toe door treffers van Irene Bom en Marianne Glerum werd uitgebouwd naar 24-8. Evenals in de eerste perio de speelden beide ploegen ook in de tweede helft een aardig duel. Door de grote voorsprong kon Mevo '80 het rustig aan doen, zeker toen Operatie '71 naar einde toe met vier speelsters verder moest, toen een van de Oost burgse dames geblesseerd uitviel. De thuisploeg won verdiend met 28-14. Advertentie Verkoop-verhuur-lnruil-reparatie van vakkundig en specialistisch staan wij voor u klaar met testapparatuur (door ANWB geadviseerd) ZIERIKZEE - Het eerste heren volleybalteam van Mevo '80 heeft zar terdagmiddag een overtuigende en simpele 3-0 zege behaald op V/Quick. De Strijense ploeg kwam er tegen het ontketende team van coach Marco Reedijk niet of nauwelijks aan te pas. Alleen gedurende een periode in de derde set kregen de bezoekers de ge legenheid om enkele punten op rjj te pakken, omdat de konsentratie door de overmacht even wegebde, maar verder was het een overwinning met voortreffelijk volleybal. „Het tekent juist de klasse van dit team, dat men ook grote perioden van een wedstrijd genegen is om er alles uit te halen, ook als de tegenstander zwak is", meende Marco Reedijk. „Men neemt geen genoegen met 15-10 als het 15-8 zou kunnen zijn. In de vorm waarin dit team nu steekt kunnen ze zelfs nog kampioen worden, maar dan mag er niks geks gebeuren. Vandaag werd er echter - en dat met een matige tegenstander - uitstekend gespeeld". Hoogtepunt De eerste set was slechts eenforma- liteitje. In minder dan geen tijd den derde Mevo '80 over de zich overigens goed verwerende tegenstander, waar bij met name Frank Nannulaitta een knappe rol vertolkte. Binnen een kwartier stond de 15-5 op het bord. De tweede set werd een absoluut hoogtepunt in een toch al goede wedstrijd. „Natuurlijk wordt er sterk gespeeld", stelde Reedijk glunderend, „maar als dat gedaan wordt lukt natuurlijk ook alles en dan krijgt het publiek waar voor zijn geld". Na de 15-4 uit de tweede set de wat lakoniekere derde set, waarin aanvan kelijk een 8-0 voorsprong werd geno men en de ploeg op weg leek naar een 15-0 skore. Toen stokte het evenwel even en kon V/Quick door een aantal knullige ingrepen van Mevo '80-zijde zelfs nog tot 12-8 terugkomen. Daarna smasht Jupp Henning het duel echter uit Al met al een zege met veel over tuiging en hoopgevend voor de zwaar dere ontmoetingen die nog volgen. De medegegadigden voor de titelT Spivo en Hollemare, wonnen beiden ook. Verdienstelijk Het tweede herenteam zorgde voor een stuntje bij DDL, door de ploeg uit Puttershoek de eerste thuisnederlaag toe te dienen. Via de setstanden 15-13, 6-15,10-15 en 12-15 werd verdiend de zege gepakt Het derde team verloor met 0-3 van Ibis m (6-15,13-15 en 12- 15). Het eerste damesteam boekte een verdienstelijke 2-2 draw bij het hoog geplaatste Spivo in een goede wed strijd. Een vlotte 3-0 zege was er ver der voor het tweede damesteam op Hollemare (15-3, 15-1, 15-6) en tot hetzelfde resultaat kwam het derde damesteam. Hier was Bernisse II het slachtoffer (15-9, 15-12, 15-9). Het vierde team tenslotte verloor met 15- 6,15-6 en 15-2 van de sterke koploper VC Goeree II in Stellendam. MÜNCHEN - Bayern München is bereid anderhalf miljoen gulden te be talen voor Sören Lerby van Ajax. In de onderhandelingen zou de Deense mid denvelder met de Duitse club tot over eenstemming zijn gekomen betreffen de zijn persoonlijke eisen. Volgens de Duitse internationaal Karl-Heinz Rummenigge hoeft Lerby allen nog maar ja te zeggen. Bayern en Ajax moeten nog aan tafel gaan zitten om de transfer te beklinken. GRONINGEN - Wereldkampioen dammen Jannes van der Wal is het afgelopen weekeinde opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen voor klachten van depressieve aard. Hij zal vorlopig niet in toer nooien uitkomen. Zijn deelneming aan de nationale titelstrijd (29 maart-9 april) en de wereldrecord-poging si multaandammen (210 tegenstanders) is eveneens onzeker. ZIERIKZEE - Ruim driekwart wedstrijd heeft het er naar uitgezien, dat All Ready zich opnieuw voor eigen publiek zou revancheren voor een onverwach te nederlaag bij een hekkesluiter. Na de nederlaag bij het Roosdendaalse Keep Fit moest Harga een week later de zoete wraak van de Zierikzeese derde klasser inkasseren via een fiks 14-5 pak slaag. Een week later ging het evenwel opnieuw fout. Dit keer bij KNS en Leiden. Tegen WION hing 45 minuten lang een nieuwe revanche in de lucht. All Ready liep zelfs vier doelpunten bij de Rotterdammers van daan, maar schrok daar blijkbaar zelf het meest van, waarna de ploeg van trainer Ton Salie alsnog orde op zaken kon stellen. Na zeven minuten in de tweede helft leidde All Ready nog met 10-6, maar via 10-10 na zeventien minuten werd het uiteinde lijk 13-15 in Rotterdams voordeel. ,,We kregen juist op tijd het schot terug", erkende Salie na afloop la chend, nadat hij gedurende ruim een halve wedstrijd hoofdknikkend had toegezien hoe zijn ploeg wel veel schoot, maar nauwelijks tot sko ren kwam. Toen de zuiverheid er echter weer was, was het ook gedaan met de voorsprong van de Zierikzeese ploeg. ,,De rust ontbreekt bij All Ready om een wedstrijd in handen te kunnen houden", meende trainer Rinus Bruël terecht. „Als meo met redelijk tot goed korfbal een voor sprong heeft opgbouwd, vergeet men deze te verdedigen en gaat men al les op de aanval gooien, terwijl er verdedigend kolossale gaten vallen. Dit had nooit meer mogen gebeuren". Slachtofferen Er werd in het treffen tegen WION weer eens aangetoond,, dat All Ready duidelijk een of twee leiders mist, die de ploeg in een bepaalde richting kunnen sturen. „Dat merk je natuurlijk het best in dergelijke wedstrijden. Je kunt er donder op zeggen, dat een ploeg als WION zich niet zomaar laat slach tofferen. Toen de Rotterdammers met 10-6 achter stonden, dacht men bij All Ready dat de buit binnen was, maar dan kent men blijkbaar de instelling van Hollandse ploegen slecht. Die blijven gaan, tot het resul taat er is, waarvoor ze kwamen en dat is winnen. Met Jan Voshart heeft All Ready er een speler bij, die die rust kan brengen, maar hij is nog te kort bij de Zierikzeese ploeg om al een basisplaats te mogen klaimen", vertelde Bruël. Het duel in de Zierikzeese sporthal werd gekenmerkt door een aantal fraaie individuele duels, die evenwel stuk voor stuk in het nadeel van All Ready uitvielen. Met name Leo Fonteine en Jaco Stoutjesdijk moesten opvallend hun meerdere erkennen tegen hun respektieve te genstanders Jan van der Steen en Frans Copier. Het Zierikzeese duo skoorde samen vijf keer, maar hun schietgrage opponenten tekenden samen voor dertien van de vijftien Rotterdamse treffers. Bijzonder fraai waren ook de tweekampen tussen Gerda Kloet en Danielle van de Steen, die weliswaar in totaal een gelijkspel opleverden, maar waarbij de Rotterdamse toch voor zeven beslissende passes zorgde. Weliswaar skoorde zij zelf niet een keer (niet een Rotterdamse overigens), maar de ene treffer, die Gerda Kloet produceerde mocht haar toch ook niet de ren. Chaotisch Veel van ^de Rotterdamse treffers kwamen er via aftandsschoten. „Dat mag natuurlijk nooit gebeuren", meende Rinus Bruël. „Natuurlijk er kan wel eens verrassend van ver geschoten worden, maar men is bij All Ready als de dood om via een doorloper geklopt te worden, terwijl men van afstand niet verdedigt. Dat drukt meer op het hele vak en niet persoonlijk, maar dat is natuurlijk niet goed te praten. Je bent tenslotte met een teampsort bezig, niet met een individuele sport". Halverwege het goede duel leidde All Ready met 7-5 en kort na het begin van de tweede helft werd het 9-5 en leek de strijd gestreden. WION kwam toen echter volledig in de wedstrijd en naar gelang de voorsprong wegsmolt ging All Ready chaotischer spelen. Pas toen Jan Voshart in het veld kwam keerde de rust enigszins terug, maar toen was het kwaad al geschied. Corrie Kloet en Leo Fonteine skoorden ie der drie keer, Jaco Stoutjesdijk en Jaap van Gastel twee keer en de der tien werd volgemaakt door Gerda Kloet, Korrie Stoutjesdijk en Jan Volhart. MIDDELBURG/ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport uit Zierikzee heeft bij EMM II in Middelburg een verdienstelijk 14-14 gelijkspel weggehaald en zich daarmee verzekerd van een goede middenmoot- positie in de derde divisie van het landelijke handbalgebeuren. Halverwege het duel leidde de ploeg van coach Cor Mol nog met 7-9, maar enkele minuten voor tijd voerde EMM het duel aan met 14-12. Een sterke finish leverde alsnog de halve winst op voor de Zierikzeese ploeg. In sporthal Onderdak klopte de tweede damesploeg van Delta Sport de sexegenoten van Ouwerkerk met maar liefst 13-1, daarmee op een ongenadige manier revanche nemend voor de nipte nederlaag eerder in de kompetitie. Zierikzee I 6 5 10 29- 7 11 Duiveland II 7 5 0 2 28-14 10 Netovertnet I 5 3 11 20-10 7 Duiveland I 7 3 0 4 20-22 6 ZSCI 6 114 11-25 3 ZSC II 7 0 16 6-36 1 Schuithaven 2-4 01110-2298 „Ik ben erg blij met dit resultaat", vertelde Cor Mol na afloop van het duel in Middelburg tussen de ploegen van EMM en Delta Sport. „Ik was met angst in het hart aan de wedstrijd begonnen. We misten Piet van Dalen en ook over Jaco Vlees houwer bestonden nog al wat vragen. Hoe de blessure zich zou houden. Ad de Jong speelde na een lange afwezig heid weer mee in de ploeg en deed dat in de minuten, die hij in het veld stond zeer redelijk". Delta Sport speelde bij EMM een goede wedstrijd zonder daarbij echter het niveau te halen van de thuiswedstrijd, toen EMM kansloos opzij werd gezet. Strafworpen Het was voor de Zierikzeese ploeg een opsteker, dat men binnen enkele minuten een 0-3 voorsprong kon ne men met daarbij Jaco Vleeshouwer als grote animator. Door Bert de Jon ge werd het vervolgens 1-3, waama beide ploegen om en om skoorden. „Bij rust hadden we een 7-9 voor sprong, maar dat had probleemloos een grotere marge kunnen zijn, als we binnen enkele minuten niet drie strafworpen hadden gemist. Maar dat zijn dingen die gebeuren en tenslotte staat er bij de tegenstander niet voor niets een keeper in het doel en dat was in dit geval een zeer goe de", onderkende Cor Mol. Een opmerkelijke wedstrijd speel de vooral ook André Hartoog. Hij speelde Renny Minnaard kompleet uit de wedstrijd, zeker nadat deze een gele kaart aan zijn broek kreeg, toen hij Hartoog onreglementair stuitte. In de eerste helft skoorde Hartoog twee keer uit de hoek en in de slotfase bij een 14-13 nadelige stapd bezorgde hij Delta Sport van- uiwstand alsnog de halve buit. „De ploeg speelde een gekonsentreerde wedstrijd en liet zich geen moment van de wijs brengen", meende Mol. „Zelfs niet toen Kees de Vos en Jaco Vleeshouwer samen uit het veld wa ren gestuurd kon EMM daarvan pro fiteren. Het was overigens wel jam mer dat Delta Sport minder offensief verdedigde, waardoor de Middelbur gers vaak te ver konden oprukken, maar al met al was het goed zo". Volledig falen De tweede damesploeg van de Zie rikzeese vereniging was volop ge brand op een duidelijke revanche op André Hartoog was in de wedstrijd tegen EMM II een van de waardevolste spelers aan Delta Sport-kant. Niet alleen skoorde hij drie keer, maar ook speelde hij de gevaarlijke Renny Minnaard volledig uit de wedstrijd, die na twee keer dertig minuten in 14-14 eindigde. Ouwerkerk, te meer daar voorzitter Leen Legemaate zich in de Nieuws bode-Toto nogal opmerkelijk opstel de door de dames niet meer dan een gelijkspele te voorspellen. De Zierikzeese ploeg overdonderde Ouwerkerk volledig en Henk Snij ders kon dan ook niet anders dan stellen, dat zijn dames als team volle dig faalden. De twee gevaarlijkste Ouwerkerkse aanvalsters Marja Ot- te en Erna Bakker werden door respektievelijk Petra Merle en Yvet- te Olijhoek volledig uit de wedstrijd gespeeld en bij Delta Sport was An- nelies van der Goot in een uiterst produktieve bui met negen treffers. Yvette Olijhoek en Moniek de Looze met ieder twee treffers maakten de skore kompleet. Marja Otte redde de eer voor Ouwerkerk bij een 8-0 stand. Halverwege wees het skore- bord al 5-0. Keepster Petra van 't Le ven toonde zich opnieuw een sterke sluitpost. Het tweede herenteam van Delta Sport verloor in Zierikzee nipt met 10-11 van EMM IV en in Middelburg moest het eerste damesteam van de Zierikzeese vereniging een gevoelige nederlaag innemen tegen EMM II: 20- 8. Van de jeugdploegen kwamen de jongens-pupillen van Delta Sport tot een 10-2 zege op Atlas, maar de meisjes-pupillen van Ouwerkerk verloren met 0-4 van KHV. De wel pen van Delta Sport wonnen met 3-1 van Olympus. De wedstrijd van de meisjes-aspitanten bij Utopia kwam te vervallen. DAMMEN 'S-GRAVENPOLDER Sjaak Douw van Damklub Zierikzee is al leen leider geworden in de eerste klas om het Zeeuws damkampioen schap. Douw won in dc negende ron de van H. Lagendijk uit Goes, terwijl klubgenoot Rinus van de Wielen me dekoploper W. Heydra een punt ont futselde. Er zijn nog twee ronden te spelen in de persoonlijke damstrijd om de Zeeuwse titels.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6