Tweede tennisbaan voor vereniging Brouwershaven HET FLAT-MYSTERIE Kantoor „Beter Wonen" heropend STREEKNIEUWS EXPOSITIE WATERSNOOD BROUW TROK BIJZONDER VEEL PUBLIEK Dit biedt de beeldbuis Raadsvergadering 7 februari Kollege reageert positief Open Huis 4 BROUWERSHAVEN - De tennisvereniging Brouwers haven heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om medewerking van de gemeente voor de aanleg van een tweede baan. De aan te leggen baan is gepland naast de huidige baan in het Slingerbos. De kosten van dit pro- jekt worden geraamd op 50.000,— waarvoor de vereni ging een geldlening wil afsluiten. De vereniging is dus bereid zelf de tennisbaan te financieren, als de gemeente tenminste garant wil staan. Dit voorstel komt maandag 7 fe bruari in de raadsvergadering van de gemeente Brouwershaven aan de or de. Het kollege stelt de raadsleden voor medewerking te verlenen. ZIERIKZEE Vergadering „Wees een zegen" Donderdag 3 februari vergadert de hervormde vrouwengroep „Wees een zegen" in het Hervormd Verenigings gebouw. De vergadering begint om 20.00 uur. 22 aanmeldingen voor zeereisje Slavenkas Er zijn in totaal 22 aanmeldingen binnengekomen bij het secretariaat van de „Slavenkas" Zierikzee voor de deelname aan een zeereisje met de topgaffelschoener „Eendracht". Zo als bekend worden de kosten daar van betaald door de Slavenkas. Om te bepalen wie de gelukkige wordt, zal op donderdag 3 februari in de trouwzaal van het stadhuis een lo ting worden gehouden. Om 16.30 uur zal de wethouder van sportzaken, de heer L. J. van Gastel, de loting ver richten. Kursus drukwerk De stichting Jeugd Schouwen-Dui- veland organiseert in samenwerking met de stichting Samenlevingsop bouw voor de tweede maal een kur sus drukwerk. Tijdens de vier kur- susavonden die in maart worden ge houden, komen zaken aan de orde als: zeefdrukken, vormgeving, pa pier en formaat, indeling, technische uitwerking, redaktie en inhoud etc. Verder wordt in maart een kursus „Uit de jaarrekeningen over 1981 en 1982, alsmede andere financiële bescheiden, stellen wij vast dat de tennisvereniging in staat is om de haar opgelegde verplichtingen na te komen", aldus het kollege in het voorstel. Bovendien zullen de kontri- buties worden verhoogd. Voor '83 be draagt de kontributie 80,—, dat is 20,— hoger dan verleden jaar. Uit onderzoek is gebleken dat de vereniging hard aan een tweede ten nisbaan toe is. Deze wordt van groot belang geacht voor de verdere ont wikkeling van de bloeiende tennis vereniging. Er wordt hierbij vooral gedacht aan de jeugdtennis en verder zullen er meer mogelijkheden wor den geboden voor de seniorleden om deel te nemen aan distriktskompeti- ties. De vereniging telt momenteel 166 leden: 144 senioren, 21 pupillen en 31 aspiranten. Geen bezwaren In de gemeente Brouwershaven zijn twee tennisbanen aanwezig. Eén in het Slingerbos en één in het zomer- dorp Den Osse. De laatstgenoemde baan is in hoofdzaak bestemd voor rekreanten. Vooral in de zomermaan den is het moeilijk voor de vereni ging tevens gebruik te maken van de ze baan. Op grond van het bestem mingsplan Brouwershaven Kom „werken met video en andere appa ratuur" georganiseerd. Deze bijeen komsten worden gehouden in klub- huis De Lichtboei, Poststraat 37, Zie rikzee. De kursus drukwerk vindt plaats in het gebouw van de Federa tie Maatschappelijke dienstverle ning, Havenplein te Zierikzee. Vergadering kommissie welzijn* ri Donderdag 3 februari wordt in de raadzaal van het stadhuis te Zierik- bestaan er geen bezwaren, omdat het perceelsgedeelte de bestemming re- kreatie heeft. Het kollege is dan ook van mening dat de gemeente de benodigde grond beschikbaar moet stellen en garant moet staan voor de geldlening. Parkeren Zonnemaire Verder komt in deze raadsvergade ring het voorstel aan de orde om par keerverboden in te stellen in de Bea- trixstraat, Irenestraat, Mar grietstraat en Julianastraat te Zon nemaire. Ten slotte vraagt het kolle ge de raad akkoord te gaan met het voorstel om 5.000,— beschikbaar testellen voor het aanbrengen van een ventilatie-inrichting in het dorpshuis te Zonnemaire. zee, voorafgaand aan de kommissie vergadering voor het welzijnsbeleid, om half acht een hoorzitting gehou den. Tijdens deze hoorzitting zal het jaarprogramma sociaal kultureel werk worden behandeld. Dan kun nen eventuele bezwaren alsmede an dere reakties kenbaar worden ge maakt. In de daarop volgende open bare vergadering zal het evaluatie rapport welzijnsplanning aan de or de komen en verder zal de jeugd werkloosheid problematiek worden besproken, j HAAMSTEDE Gebruik en misbruik medicijnen In de rekreatiezaal van de Gerefor- meerde Kerk te Haamstede houdt dokter J. Ph. P. Stenger donderdag 3 februari een lezing over „gebruik en misbruik van medicijnen". Dit ge beurt tijdens de vergadering van het Groene Kruis, kontakt kommissie Burgh-Haamstede. Voorafgaand aan de lezing zal het huishoudelijk ge deelte worden behandeld. OUWERKERK Bingo-avond Vogelvereniging „De Kolibrie" houdt op zaterdag 5 februari in het dorpshuis te Ouwerkerk een binga- avond. Iedereen is welkom, de toe gang is vrij. BRUINISSE Praktikanten t-i l'l,M- Bij de Technische Dienstkring Bruinisse Middenschouwen zijn twee praktikanten benoemd. Het (Vervolg pag. 1) Beter Wonen-direkteur ing. Ph. H van Doorne sprak felicitaties uit na mens direktie en medewerkers. Hij stelde de vrag waardoor de woning bouwvereniging in betrekkelijk kor te tijd zo uit haar jasje was gegroeid. Heel duidelijk wist ing. Van Door ne aan te geven waar het niet door kwam: „niet om een groot werkappa raat te hebben, we willen zo min mo gelijk meedoen aan burokratie". Hij vestigde in dit verband de aandacht op de bewonersgerichte benadering, die Beter Wonen voorstaat, onder meer door de gehele dag voor het pu bliek geopend te zijn. „Onnodig wachten voor de huur ders past immers niet in deze tijd van moderne hulpmiddelen", aldus de di- rekteur. Hij wist ook aan te geven waar de groei wel door ontstaan was: de groei van het woningbestand, de nieuwe taken van de woningbouw vereniging, het uitbreiden van over leg met de huurders en de toenemen de burokratie opgelegd door de over heid. Wat dit laatste betreft, signa leerde hij overigens, tot genoegen, weer een deregulering. BROUWERSHAVEN - De nog jonge Stichting „De Roode Lelie" richtte gisteren (maandag 31 januari) en vandaag ter gelegenheid van de 30-jarige herden king van de watersnoodramp een expositie in in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. De tentoonstel ling met omlijsting van een diavertoning over het zelfde onderwerp werd maandagavond geopend door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven, nadat M. van Luitgaren, voorzitter van de stichting het in grote getalen opgekomen publiek welkom had geheten. Burgemeester Slabbekoorn hield een kort betoog over wat zich op de dag van de ramp en kort daarna in het algemeen afspeelde, zelf was hij in die tijd niet als eerste burger op Schouwen-Duiveland werk zaam. Hij had toen Hansweert als werkterrein. De toenmalige burgemeester J. van Leeuwen was wel als toehoorder op de openingsbijeenkomst aanwezig, maar wenste niet het woord te voeren. Na de officiële opening door de Brouwse burge meester werden dia's vertoond door mevrouw M. E. Jansen-Glas. Hierin werd een beeld geschetst over wat zich tijdens en na de ramp afspeelde in de kernen Brouwershaven, Noordgouwe, Dreischor en in min dere mate Zonnemaire. Hierna werd de tentoonstel ling opgebouwd uit dokumentatiemateriaal over de ramp voor het publiek opengesteld. Vanmorgen (dinsdag 1 februari) brachten de schoolkinderen een bezoek aan de tentoonstelling en vanmiddag is de tentoonstelling geopend voor hen die maandagavond niet in de gelegenheid waren de expositie te bezoeken. Vooral veel bejaarden maak ten hiervan gebruik. zijn L. Hart uit Kerkwerve (bouw kunde) en R. Passieux uit 's-Graven- polder (weg- en waterbouw). Zonwering De gymzaal aan de Dreef krijgt aan de Westkant zonwerende gordijnen. In de laatstelijk gehouden raadsver gadering werd hiervoor een krediet vertrekt door de raad. De gordijnen, die hinderlijk invallend licht voor de sporters moet weren, wordt aange'-' bracht door G. Bal van Duivelands Meubelhuis. ZIERIKZEE - Met een druk op de knop van de buizenpost opent voorzitter van de Raad van Commissarissen, de heer M. C. Verheijen het vernieuwde en ver grote kantoor van Beter Wonen. Ing. Van Doorne sprak met waar dering over het resultaat van de kan toorverbouwing en noemde in dezen vooral architekt Pothaar en hoofd van de technische dienst de heer J. Paauwe. De spreker wees op de logi sche indeling van het vernieuwde pand: het bedrijfskantoor tussen de administratieve en technische dienst in, het sekretariaat dicht bij de in gang terzijde van de direktie en de rolstoelgeschiktheid van het gehele pand. Dank bracht de direkteur ver der aan de omwonenden en de mede werkers, die zoveel begrip toonden voor de overlast, verzoorzaakt door de bouwwerkzaamheden. Ing. Van Doorne bood de voorzitter tot slot een fraaie lessenaar met het Beter Wonen vignet aan. Het bovenste deel van die lessenaar werd deze middag reeds gebruikt, beetje vroegtijdig, want, zoals diverse malen bleek het kleefde nog van de verf. Dankwoorden Commissaris Verheijen sprak dankwoorden voor de eer, die hem te beurt viel het vernieuwde katoor te openen en vooral voor de hem toege kende erepenning. De heer J. Roggeband bood namens hoofdaannemer en names de firma's Steutel, Hagestein, Verboom en De Spirt een bloemenbak aan. Architekt Pothaar sprak over „niet één van de gemakkelijkste op drachten, die met inzet van alle be trokkenen tot een goed einde werd gebracht". Hij had een speciaal woord van waardering voor me vrouw N. C. van de Oude-Evertse, die wekenlang stof en vuil had opge ruimd. Hij onderstreepte die waarde ring met de aanbieding van een fraaie plant. Voor de direktiekamer van Beter Wonen kwam hij met een mooi schilderij van Nieuwe Haven en Zuidhavenpoort, verfijnd geschil derd door zijn echtgenote. Ook de voorzitter van de perso neelsvereniging de heer A. C. M. van der Schelde erkende dat mevrouw Van de Oude veel „zwarte sneeuw" had geruimd tijdens de verbouwing. Waardering derhalve ook van de per soneelsvereniging in de vorm van een lekkere slagroomtaart. Aan bestuur en direktie bood hij een droogbloemstuk ter opsiering van de balie aan. Deze bijeenkomst werd besloten met een informeel samenzijn, een be zichtiging van het riante kantoor en een goed verzorgd koud buffet. ZIERIKZEE - Morgen, woensdag 2 februari, zal bij de uitgever van de Zierikzeesche Nieuwsbode, drukkerij/uitge verij Lakenman Ochtman aan het Jannewekken 11 te Zierikzee, een Open Huis wor den gehouden. Het bedrijf wil op deze ma nier bijzondere aandacht vesti gen op het feit dat vijfentwin tig jaar geleden het huidige be drijfspand in gebruik werd ge-, nomen. Tevens bestaat de mogelijk heid om tijdens het Open Huis kennis te maken met de nieu we chef-redakteur van de Zie rikzeesche Nieuwsbode, de heer M. Kaat, die op 1 januari in dienst is getreden. Het Open Huis wordt gehou den van 16.00 tot 18.00 uur. iBWtfwywwwwwwvwiwM: Woensdag 2 februari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Kinderbios 18.55 uur Pubertijd 19.20 uur Kenmerk^ 19.45 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.25 uur BGTV 21.00 uur Kamagurka 21.30 uur Tijdsverschijnselen. Onder werp is Vrouwen en carrière. 22.30 uur Schollen. Film met als hoofdfiguur een geestelijk zieke man, die zichzelf probeert te genezen. 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest. Een bezoek zal gebracht worden aan Zwolle en Winschoten. 20.10 uur De geschiedenis van de SS. Dokumentaire. 21.30 uur Cinevisie. Filmrubriek. 22.00 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.35 uur Nieuws voor doven Donderdag 3 februari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Aktua matinee 16.15 uur Skiën leer je zo 16.30 uur Sons and daughters 17.15 uur Jan Pelleboer 18.20 uur Teleac 18.55 uur Prof Baltazar 19.00 uur Harold Lloyd 19.25 uur Operatie Wombat I 20.00 uur Journaal 20.28 uur Armoede. Het zangeresje wordt ditmaal gevolgd. Het geld' is op en haar manager wil dat zij aan papt met oudere welgestelde heren 21.20 uur Hier en nu 22.00 uur Margie Forbes. Een verstand met adjudant Croft zorgt voor heel wat problemen onder de politie. 22.50 uur Tussen Hemel en aarde 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De wereld van het jungle- boek 20.00 uur Joao Gilberto. Braziliaans muziekprogramma. 20.50 uur Kijk haar. Feministisch diskussieprogramma. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.46 uur Nieuws voor doven Op een grauwe januari-morgen wordt een patrouillewagen gewaarschuwd dat de bewoner van een flat geen levenstekenen geeft. Hij wordt gevon den, gebogen over zijn bureau, met ingeslagen schedel. Bij het onderzoek dat twee recher cheurs, inspekteur Driessen en hoofd agent Koppenel, ondernemen, worden ze gekonfronteerd met de echtgenote van het slachtoffer, die van hem ge scheiden leeft, de buurvrouw die hem zo'n aardige man vond, een jonge serveerster, een echte „seksbom" met wie de overledene een relatie onder hield, de man van de buurvrouw, een vroegere veroordeelde, een oude heer die onder de pantoffel zit bij zijn sta tige echtgenote, de eigenares van een Chinees restaurant... en zij allen ver wikkelen de zaak meer dan ze die ontknopen. Uiteindelijk hebben de speurders sukses, maar ze zijn er niet biij mee EERSTE DEEL Op ccn grauwe morgen in januari... Ik hou van Holland!, zong agent Ver burg, turend in de grauwe nevel, die de Mozartlaan omschiep tot de bin nenplaats van een gevangenis. De Mozartlaan was de voornaamste straat van de nieuwbouwwijk-met-de- fluts en droeg de naam laan, omdat ter weerszijden enkele schrale boom pjes, met stukken brandslang stevig vastgemaakt aan houten paaltjes, ge acht werden tc zijner tijd van deze kale straat een allee te maken, tenzij df lieve jeugd of de luchtvervuiling ccn spaak in het wiel staken. De tegefs glommen in het schaarse licht van de vroege januari-ochtend. Even verderop straalde de winkelga lerij een illusie van warmte uit, maar het was nog niet druk om even na achten. De bovenste verdiepingen van de flatgebouwen verloren zich in de kille nevel. Sfeerloos en ongezellig was de Mozartlaan op deze druilerige morgen en het was dit beeld, dat agent Verburg tot zijn lofzang op zijn geboortedag had verleid. Zijn kollege Oostinga, die naast hem in de auto zat, had altijd last van een ochtendhumeur, dat er onder deze omstandigheden niet op verbe terde en verzocht hem met een licht Gronings aksent, de kiez'n op mekaar te hou'n en zijn vokale gaven te spa ren voor het mannenkoor, waar Ver- burgs heldere tenor méér werd ge waardeerd. De witte wagen met de blauwe, thans gedoofde zwaai lamp stond gepar keerd op het kleine pleintje, vlak voor het winkelcentrum. Het was een strategisch punt om lieden, die meen den wel op licht te kunnen bezuin'- gen, wanneer ze per auto of brommer naar hun werk togen, op te vangen en op het onjuiste van hun gedrag te wijzen. Tevens kreeg Oostinga. die slecht zijn bed uit kon komen, dan de gelegenheid zijn ontbijt te nuttigen, uit een plastic zakje, haastig meege- grist terwijl hij, de knopen van zijn uniform vastmakend, met zijn lange benen de huiskamer onveilig maakte om toch op tijd te komen en achter het stuur van de witte Mercedes te gaan zitten. Oostinga en Verburg waren eikaars tegenpolen, maar wel licht juist daarom een uitstekend koppel, en de herhaalde botsing van door TOM LODEWIJK hun persoonlijkheden verlevendigde niet onaanzienlijk het routinewerk van twee man in een auto, ter hand having van recht en orde. Via de radio hoorden ze de centrale aanwijzingen geven en Oostlhga hoopte, dat hün wagen voorlopig Van attentie gespaard mocht blijven, want hij wenste niet gehaast tc worden bij zijn ontbijt. Verburg, gestuit in zijn aria, staarde over het lege pleintje, waar een ina- tineuze hond snuffelde naar kwaitfk- riekende sporen van zijn medenatüur- en tijdgenoten, en tegen de verlaten telefooncel zijn achterpoot optilde! Kijk, zei hij tegen Oostinga, did is óók amper uit d'r bed. Hij zag een vrouwengedaante in een lange mantel, waaronder een paar gebloemde piamapijpen uitstaken,' en een doek om het hoofd, naar de tele fooncel lopen. Haar man vindt het te koud en te nnt, wist Oostinga kauwend, en zegt: meid, bel de zaak maar op dat ik griep heb. Hij lekker in de ziektewet. Oostinga had een weinig optimis tische k(jk op de medemens. Het vrouwtje liep gehaast naar de telefooncel, nagestaard door Verburg, omdat zij nu eenmaal, behalve de hond, het enig levend en bewegend wezen was op dit vroege uur. Hij zag haar de glazen cel ingaan, naar de hoorn grijpen en plots een beweging maken alsof ze tot andere gedachten kwam. Dat bleek juist, want ze deed de deur van de cel open en stak schichtig de straat over naar de poli- tie-auto. Verburg draaide hulpvaar dig het raampje neer. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4