OUDE STOOMTRAM TERUG IN WESTERSCHOUWEN £i«tnic<« YBO-afdeling Beatrixschool staat op losse schroeven Plan Aktiegroep Havenkwartier terrein Nieuwe Boogerdstraat DE ZIERIKZEESCHE COURANT Afscheid Plan Rijdend Tram Museum: Als nieuwe bezuinigingsmaatregelen moeten worden toegepast: Voorstel aan leden: Kultureel Centrum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Vrijdag 28 januari 1983 139ste jaargang Nr. 23260 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Afscheid direkteur gemeentewerken Duivelond ZIERIKZEE - „Als we de nieuwe normen, zoals die door het ministerie van onderwijs zijn bekend gemaakt, in de praktijk moeten gaan brengen, zal dat betekenen dat we onze afdeling Voortgezet Beroepsonderwijs (VBO) wel kunnen vergeten. Zelfs als we de leerlingen van de Anne Frankschool in Goes bij die van ons optel len, komen we nog niet eens aan het vereiste aantal leer lingen voor een dergelijke afdeling. Dat betekent een zware slag voor de mogelijkheden voor voortgezet on derwijs binnen het Buitengewoon onderwijs in onze re gio.'' Met deze woorden onderstreepte het hoofd van de Beatrixschool, de heer J. de Jong, de gevaren die het bui tengewoon onderwijs loopt als de voorgenomen bezuini gingsmaatregelen in praktijk worden gebracht. Het punt kwam gisteren aan de orde tijdens de openbare ver gadering van het algemeen bestuur van de Beatrix school. ZIERIKZEE - Tijdens de bestuursvergadering van de Beatrixschool werd gisteren afscheid genomen van de heer C. Bij de Vaate als voorzitter. De nieuwe praeses, J. Groen, bood een cadeaubon aan als blijk van waardering voor het werk dat de heer Bij de Vaate heeft gedaan in deze functie. In zijn dankwoord stelde de scheidende voorzitter, dat hij deze iunktie altijd met plezier heeft vervuld. Voor een afdeling voortgezet be roepsonderwijs aan een school voor buitengewoon onderwijs was één van de stichtingseisen, dat er mini maal 14 leerlingen moesten zijn inge schreven. De nieuwe voorschriften, die in principe op 1 augustus van dit jaar van kracht zullen worden, wordt dit minimum aantal verhoogd naar 60. ,,En dat is voor ons een onhaalba re zaak. Ook landelijk betekent dat een harde klap, want van de huidige 500 afdelingen zullen er dan maar liefst zo'n 300 moeten verdwijnen." De heer De Jong deelde naar aan- leic2 van deze zaak m^e, dat er aan allen, die bij dit onderwijs betrok ken zijn, een schrijven is gezonden, waarin de oproep staat om deel te ne- HAAMSTEDE/HEL1EVOETSLUIS - Als het aan het Rijdend Tram Museum Hellevoetsluis ligt, zal dit jaar nog een oude stoomlokomotief rijden tussen Haamstede en Renesse. Het wordt een toeristische attraktie bij uit stek en daarbij komt nog eens dat op deze wijze een deel van de oude tramlijn in ere wordt hersteld. levoetsluis. Het terrein en de gebou wen (een oude tramremise) waarvan de stichting gebruik maakt zijn ja renlang eigendom geweest van de provindie. De stichting hoefde geen huur te betalen, maar moest wel zor gen voor onderhoud. „Een goede af spraak" volgens voorzitter van de RTM Ger Berloth uit Hellevoetsluis, „todat het terrein in handen over ging van de gemeente, die ons wel ee huur in rekening bracht". Verleden Maar zover is het nog niet. Aller eerst zal de gemeente Westerschou- wen de garantie moeten hebben dat rijkssubsidie op komst is. „We staan positief tegenover dit plan", aldus sekrataris J. W. de Jonge, „maar zon der subsidie, geen stoomtram. Het kollege streeft er naar hierover dui delijkheid te krijgen. Wij willen net zo goed als het Rijdend Tram Mu seum weten waar we aan toe zijn". Het Rijdend Tram Museum (RTM) is al zeventien jaar gevestigd in Hei- Vervolg pag. 5 Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 in de wintermaanden maandag en dinsdag gesloten, uitgezon derd diners en partijen. En zo zag de oude tram er uit. jaren geleden in de Westhoek. Misschien wordt een gedeelte van de tramlijn het tracé tus sen Haamstede en Renesse, weer in ere hersteld. Vestiging nieuwe bibliotheek Het bestuur van de aktiegroep is echter van mening dat de vestiging van de biliotheek op deze plaats zeer grote verkeersproblemen teweeg zal brengen. Volgens Leo 't Mannetje is de wettelijk voorgeschreven opper vlakte van een bibliotheek 800 m2. men aan een protest-manifestatie, welke op 5 februari gehouden zal worden in Utrecht. „Want dit is geen bezuinigen meer, maar rigoreus kap pen." Aldus het schoolhoofd. Voorzitter J. Groen deelde mee, dat deze materie enkele weken geleden ook werd behandeld in de kommissie onderwijs van de gemeente Zierik zee. „In die vergadering is de moge lijkheid aangevoerd dat de betrok ken gemeenten zelf een deel van de kosten op zich nemen, die voort vloeien uit de bezuinigingsmaatrege len. We kunnen op die manier de har de klap een beetje opvangen." De bestuursleden waren het op voorhand over eens dat het school zwemmen, dat ook door de bezuini gingsmaatregelen komt te vervallen, in ieder geval gehandhaafd dient te blijven. „Ten aanzien van de andere maatregelen ontbreekt bij ons nog een goed overzicht van gevolgen", al dus Middenschouwen-vertegenwoor- diger, burgemeester W. den Boer. „Maar ik kan hierbij wel meedelen dat ik demonstraties bepaald niet be schouw als een goede manier om pro blemen uit de weg te ruimen. Mijns inziens is een goed overleg een betere wijze om tot zaken te komen". Positief ondersteunen Deze mening werd overigens niet gedeeld door de onderwijs-wethou- der van Brouwershaven, mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter: „Een demonstratie kan een bepaald over leg ook positief ondersteunen; je kunt op die manier laten zien dat heel veel betrokkenen niet gelukkig zijn met een bepaald pakket van maatregelen" De heer De Jong pleitte iri deze voor een inventarisatie om aan de hand daarvan de minister aan te kun nen tonen voor welke problemen een school kan worden geplaatst, en wat de gevolgen van de aangekondigde maatregelen zijn voor scholen in dun bevolkte gebieden zoals Schouwen- Duiveland. Orthopedagoog Bij het agendapunt „mededelin gen" bracht de heer De Jong de mede deling naar voren, dat de psychologe, die nu nog verbonden is aan de Bea trixschool, op korte termijn haar werk voor deze school zal neerleg gen. „Daarover komt echter nog een officiële mededeling van de kant van de psychologe. Ik wil echter nu al vast van de gelegenheid gebruik ma ken om te pleiten voor de aanstelling van een ortho-pedagoog met psycho- diagnostische ervaring." Het voor deel van deze handelswijze is, vol gens De Jong, dat een psycholoog al leen maar bepaalde zaken kan konstateren, terwijl de laatste ook een goed stuk begeleiding kan ver zorgen. „Bovendien bestaat op deze manier de mogelijkheid om het sa menwerkingsverband met de Anne Frankschool in Goes te verstevigen, omdat daar al een dergelijke kracht is aangesteld. Deze deskundige kan dan aan beide scholen worden aan gesteld." De beide scholen werken al geruime tijd samen op het gebied van plaatsing van leerlingen. ZIERIKZEE - Twintig kinderen van de christelijke kleuterschool de Maltarakkers uit Zierikzee brachten dinsdagoch tend een bezoek aan rijwiel- en bromfietshandel De Jonge aan de St. Jacobstraat. Het uitstapje valt in het kader van het voertuigen-pro je kt, waarmee de kinderen op school bezig zijn. De kleuters kregen een demonstratie handplakken en bekeken de kindercross fiets, de kinderfiets en de racefiets. De reflektor, de bel, het licht, het sloten de spatborden waren voor hetprojekt het meest interessant Het belangrijkste was: Waar dienen ze voor en waar zitten ze? Alle kleu ters kregen na het bezoek een wielrennerspetje mee. ZIERIKZEE - Het bestuur van Aktiegroep Haven kwartier wil in samenwerking met opbouwwerker Ad Boonman van de Stichting Samenlevingsopbouw gaan werken aan een plan voor de bouw van een kultureel centrum op het braakliggende terrein in de Nieuwe Boogerdstraat. Dit voorstel zal tijdens een vergadering half februari aan de leden van de aktiegroep worden voorgelegd. Als de leden zich met het voorstel kunnen verenigen, zal een zo gede tailleerd mogelijk plan worden uit gewerkt. Voorzitter van de aktie groep Havenkwartier de heer L. 't Mannetje laat weten, dat het bestuur heeft gekozen voor het ontwikkelen van een plan voor een kultureel cen trum enerzijds op grond van een enquête-uitslag, anderzijds omdat in Zierikzee grote behoefte zou bestaan aan een dergelijke voorziening. Leefbaarheid Die enquête betrof een uitgebreide vragenlijst, waarop de bewoners van het Havenkwartier en omliggende straten hun wensen en suggesties ten aanzien van de leefbaarheid in dit ge bied kenbaar konden maken. Ten aanzien van de herinrichting van het terrein aan de Nieuwe Boogerdstraat werd wel gepleit voor enige uitbrei ding van de parkeerruimte, maar an derzijds ook voor een forse bebou wing. Sommige bewoners konden zich wel verenigen met het - nog zeer premature plan - op deze plek de nieuwe bibliotheek te bouwen al of niet in kombinatie met woningbouw. Dan zou er dus nauwelijks extra ruimte voor parkeren gerealiseerd kunnen worden", aldus de voorzit ter. Een kultureelcentrum zal volgens hem echter met een oppervlakte van ongeveer 400 m2 wel aan de eisen kunnen voldoen en dan blijft er ook ruimte voor extra parkeerplaatsen. Cirkulaire Om nog eens goed naar buiten te treden zal de Aktiegroep Haven kwartier ongeveer twee weken voor de ledenvergadering een circulaire ronddelen bij de bewoners van Ha venkwartier en omgeving. In dat rondschrijven zal worden uitgelegd wie de aktiegroep is en welke wer kwijze wordt gevolgd. Verder zal me degedeeld worden wat inmiddels ge daan en bereikt kon worden en te vens zal een opsomming worden ge geven van hetgeen aan de hand van de enquête nog gedaan moet worden. Inmiddels is binnen de aktiegroep een speciale verkeerskommissie in gesteld, die zich intensief bezighoudt met het opstellen van een ver keersplan ter vergroting van de vei ligheid in dit gebied. De speelplaatskommissie heeft in middels bij b. en w. aangeklopt met het verzoek ligging en grootte van de toegezegde kinderspeelplaats in het Havenkwartier mee te delen. Voor gewerkt kan worden aan de invul ling van die speelplaats, moeten lig ging en grootte bekend zijn. Ook van uit de Stichting Jeugd zal bij de in richting van de kinderspeelplaats aandacht worden besteed. Tenslotte kan de zogenaamde ver fraaiingskommissie nog wel enkele leden gebruiken. Deze kommissie houdt zich bezig met de mogelijkhe den tot verfraaiing van gevels, stoe pen, hekjes, lantaarns enz. Aan het verzoek van de aktiegroep nachtbranders aan te brengen in St. Jacobsstraat en Korte Groendal werd inmiddels voldaan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1