Wisselvallig All Ready weer in problemen na 10-8 verlies Kwiek-dames in sneltreinvaart naar grote zege op Intermezzo Stella Boys flink over de knie bij Mevo: 12-2 Voor tweede keer op rij bij hekkesluiter onderuit Korte inzinking wordt dames van Ouwerkerk fataal Klubkompetitie Damklub Zierikzee Sjaak Douw mee aan de leiding in damkampioenschap Uitslagen jeugdkompetitie tafeltennis Doffer van 45.000 gulden TOG Bruinisse Schaakvereniging Zierikzee SV Ouwerkerk laat ook in zaal steek vallen Ook Bruse herenploeg naar 3-0 overwinning Zierikzee AI vlak voor tijd naast koploper RCS AI Diploma's voor reddend zwemmen uitgereikt 6 LEIDEN - Na de 14-5 zege tegen Harga in de Zierikzee- se sporthal Onderdak leek All Ready te hebben bewe zen, dat de nederlaag bij Keep Fit in Roosendaal een een malige misser was geweest. Slechts een week heeft de ploeg van coach Rinus Kloet deze waan echter staande kunnen houden, want in de eerst volgende uitwedstrijd, toevallig weer tegen een staartploeg, ging de roodzwarte brigade andermaal keihard onderuit. Weliswaar speelde AU Ready vooral een betere tweede helft dan thuisploeg KNS, de rust om de Leidenaren ook werkelijk op de knieën te krijgen ontbrak totaal. Omdat ook Keep Fit schijnbaar enigszins de zeer zwakke kompetitiestart te boven is, getuige het 10-10 gelijkspel van het weekeinde op Ter Gouw, wordt het weer zeer problematisch voor de Zierikzeese formatie in de derde klasse D van het dis- trikt Zuid-West. Zaterdagmiddag komt het zeer sterke WION uit Rotterdam op bezoek in sporthal Onderdak. Puntenwinst is dan bittere noodzaak om de tegenvallen de 10-8 nederlaag in Leiden weer te doen vergeten en de kansen op klassebehoud redelijk veilig te stellen. Iedere volgende nederlaag brengt het eventuele degrada tiespook dichterbij. De ontmoeting tussen KNS en All Ready was van het begin tot het eind het aankijken meer dan waard. Het was een spannend gebeuren, waarin All Ready al na zeven minuten tegen een 3-0 achterstand aankeek. Beide ploegen kregen in die fase kansen te over, maar KNS was aanmerkelijk trefzekerder. Door Jaap van Gastel werd het na die desastreuze ope ningsfase 3-1, maar omdat de Zierik zeese verdediging verwarrend bleef optreden kreeg KNS gelegenheid om uit te lopen naar 5-1. Op dat moment was de wedstrijd nog maar een kwar tier ver en het hoeft dus geen betoog, dat All Ready er flink tegen aan moest om niet totaal te worden over klast. Meer lengte All Ready zette alles op alles en het daarbijhorende sukses bleef niet uit. Leo Fonteine zorgde voor 5-2 en Jaap Gastel skoorde zijn tweede treffer, andermaal van afstand. Een paar minuten eerder had Leo Fonteine een door Jaap van Gastel meegekregen strafworp onbenut ge: laten, een typerend voorbeeld, waaruit blijkt dat de onzuiverheid hoogtij vierde bij All Ready. Vlak voor rust liet KNS nog 6-3 in de boe ken zetten. In de tweede helft ver scheen Jaco Stoutjesdijk niet meer terug in het speelveld. Hij kreeg weer last van een otide blessure. Jan Voshart was zijn vervangen en zijn intrede zorgde onmiddellijk voor meer lengte binnen de ploeg. All Ready werkte opnieuw hard en dit keer kon de marge met de thuisploeg wel verkleind worden. Met afstandschoten van Hans van Gastel en Korrie Stoutjesdijk werd de aansluiting verkregen, maar met de assistentie van Vrouwe Fortuna kon KNS het gaatje van een doelpunt toch weer verdubbelen: 7-5. Deze treffer gaf de Leidse formatie weer het nodige vertrouwen, hetgeen uit mondde in de achtste treffer. All Ready wilde het evenwel nog lang niet opgeven en van-dichtbij skoorde Hans van Gastel 8-6. Het rendement bleef evenwel klein, want KNS skoorde nagenoeg in dezelfde minuut Jaap van Gastel skoorde twee keer, maar kon de nederlaag toch niet ver hinderen. Door een 10-8 nederlaag bij KNS zijn de problemen groot van All Ready. HANDBAL OOSTBURG - Een korte inzinking halverwege de tweede helft is de da- meshandbalploeg van Ouwerkerk fa taal geworden in de uitwedstrijd te gen Operatie'71 uit Oostburg. In die periode boog de thuisploeg een 3-4 achterstand om in een 7-4 voor sprong, een marge die de Ouwer- kerkse dames niet meer konden over- brugg^p in de tijd die nog resteerde. Verder dan 7-6 reikte de ploeg van Henk Snijders niet meer. De Ouwerkerkse ploeg had in de Oostburgse sporthal driekwart van de wedstrijd in handen en leidde vrij wel voortdurend tot aan de fatale tien minuten in de tweede helft. Mar- ja Otte opende de skore via een snelle uitval en nadat Utopia '71 gelijk had gemaakt, herhaalde dit scenario zich nog twee keer. Eerst skoorde op nieuw Marja Otte en vervolgens be paalde Erna Bakker de stand op 1-3. Vlak voor rust kwam Utopia '71 weer in het kielzog: 2-3. Revanche In de tweede helft was het eerste woord voor de thuisploeg, maar door een geweldig afstandsschot van Jea- net Kenters kwamen de Ouwerkerk se dames toch weer aan een voor sprong. Ouwerkerk leek tot dat moment op weg naar een revanche voor de 5-9 ne derlaag in de Zierikzeese sporthal, maar juist toen brak het feit, dat de ploeg zonder wissels akteerde en bo vendien Cora Neele ziekelijk binnen de lijnen stond, de ploeg van Henk Snijders op. Vier keer kort achter el kaar doelpuntte de thuisploeg. Na deze fase leefde Ouwerkerk weer op, maar twee treffers van Marja Otte konden niets meer aan de nederlaag veranderen: 7-6. Het eerste damesteam van Delta Sport leed een 9-5 nederlaag bij het sterke Sluiskil en het tweede da mesteam van de Zierikzeese vereni ging moest in sporthal Onderdak zijn meerdere erkennen in Volharding (8- 20). Het tweede herenteam van Delta Sport, dat twee keer in aktie kwam, verloor de eerste wedstrijd tegen Ma rathon II met 17-21, maar revancheer de zich door later met 22-20 te winnen van Marathon III. Het eerste heren team van Delta sport deed in Breda een goede zaak door de belangrijke vierpuntenwedstrijd tegen EBHV na een aanvankelijke ruime voorsprong (5-11) nipt met 15-16 te winnen, zon der dat men echter noemenswaardig in de problemen was geraakt. De jeugd-uitslagen zijn als volgt: meisjes-aspiranten: GSC II-SV Ou werkerk 7-4; jongens-aspiranten: Atlas-Delta Sport 11-18, meisjes pupillen: GSC-SV Ouwerkerk 11-0; jongens-pupillen: Delta Sport-Uto- pia 18-4. zonder meer doelpunten op moeten leveren, maar de broodnodige preci sie en rust waren niet aanwezig bij de Zierikzeese aanvallers. KNS ver bruikte een belangrijk deel van de twaalf minuten met het spelen op balbezit. Dit neemt evenwel niet weg, dat AU Ready minimaal dich terbij had moeten kunnen komen. Zonder overleg kan er evenwel ook geen sukses worden geboekt, dat werd weer eens duidelijk. De thuisploeg kon daarom probleemloos de 10-8 voorsprong omzetten in een 10-8 zege, All Ready daarmee gedesil lusioneerd achter latend. Fiks WION Vlaardingen Ter Gouw All Ready Harga KNS Keep Fit 8 8 0 0 97-63 16 8 6 0 2 91-79 12 8 5 0 3 80-63 10 8 3 1 4 80-72 7 8 3 0 5 78-78 6 8 3 0 5 61-78 6 8 2 0 6 60-90 4 8 1 1 6 58-82 3 ZIERIKZEE - In de huishoudelijke kompetitie van Damklub Zierikzee werden vrijdagavond vijf partijen gespeeld. Anton Saman ondervindt dit seizoen aanmerkelijk meer tegen stand dan de laatste jaren gebruike lijk is geweest. Hij mocht niet mop peren met de remise tegen Jos de Wild, die pas tegen het einde van de partij het initiatief verloor. John Honig boekte een goede posi tionele zege op Chris van de Wielen, die dit seizoen ongelukkige partijen speelt. Nieuwkomer Dirk van de Vel den speelde remise tegen Jos de Wild in een enerverend duel. Cees van de Velde won verrassend van Rinus de Wild die in het eindspel de remise niet opmerkte. Rinus van de Wielen boekte een regelmatige overwinning op C. Monteban. Op de ranglijst staat Cor Boot uit Noordwelle momenteel op kop, maar de klassering is enigszins vertekend door het onderlinge verschil in gespeelde wedstrijden. J. L. Smal- heer speelde twee keer minder en kan door deze partijen te winnen bo ven Boot uitkomen. C. L. Boot J. de Wild J. L. Smalheer C. M. van de Velde M. van de Wielen A. Saman J. Honig M. de Wild A. J. Flikweert C. van de Wielen D. van de Velden C. Monteban 8 4 4 0 12 8 2 6 0 10 6 3 3 0 7 3 2 2 8 2 4 2 6 2 3 1 6 3 12 6 3 12 8 2 3 3 8 0 2 6 10 10 6 0 0 6 Balbezit Met nog een kwartier te gaan stond All Ready weer kansrijk, doordat kort achter elkaar Leo Fonteine - van afstand - en Gerda Kloet - met een fraaie doorloper - een 9-8 stand op de borden was gekomen. Het bleef even wel uiterst spannend, zeker toen KNS twaalf minuten voor tijd 10-8 liet aantekenen. All Ready begon met Hannie Fon teine voor Karin den Dekker in de plaats aan een slotoffensief. Dit had VLISSINGEN - Doordat Jos de Wild de uitgestelde partij uit de ze vende ronde tegen koploper Willem Heydra verrassend op zijn naam schreef en Sjaak Douw in de achtste ronde zelf van Lieven Meulmeester won is Douw mee aan de leiding ge komen in de eerste klas van de Zeeuwse damkompetitie. De overwinning van De Wild op Heydra betekende de eerste neder laag voor de tot op dat moment al leen leidende Heydra. Hij herstelde zich in de achtste ronde wel tegen Jan Grim, maar hij moet Douw nu naast zich dulden. Beiden skoorden twaalf punten uit acht duels. Met twee pun ten minder delen Jos de Wild en Lie ven Meulmeester de derde plaats en ook Rinus van de Wielen kan nog hoog in de klassering komen. Zijn. partij tegen De Leeuw werd uit gesteld. Van de Wielen heeft zeven punten uit evenzoveel partijen. De stand in de eerste klase van het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland: 1/2. Douw en Heydra 12 punten; 3/4. De Wild en Meulmeester 10 punten; 5. Lagendijk 8 punten; 6. Van de Wielen 7 puntn (uit 7). LEEUWARDEN - Het bestuur van de Friese eerste divisieclub SC Cam- buur heeft trainer Henk de Jonge woensdag te kennen gegeven het aan eind van het lopende seizoen aflopen de contrakt niet te willen verlengen. De Jonge is momenteel aan zijn der de seizoen bij de klub uit Leeuwar den bezig. ZIERIKZEE - Het afgelopen week einde werd de eerste ronde afge werkt van de voorjaarskompetitie van de afdeling Zeeland van de NTTB. In de derde klas van de jeugd kompetitie begon TTV Kerkwerve met een ruime 3-7 overwinning op Wilno 5, terwijl Scaldina in eigen huis met 1-9 klop kreeg van MZ 8. In de 4e klasse A begon het team van TTV Renesse voortvarend met een 0-10 overwinning op en bij MZ 12. Het tweede Kerkwerfse team verloor in deze klas met 2-8 van Goese Polder 2. In de eerste klas van pupillen welpen-kompetitie boekte Renesse 2 een verdienstelijk 5-5 gelijkspel bij MZ 13 en in de derde klas van deze kompetitie won het vierde Renesser team met 6-4 van Arnemuiden 4. LEERDAM - De zesjarige doffer Barcelona" uit Twello mag zich sinds kort de bestbetaalde postduif ter wereld noemen. Maandag werd het beestje voor 45.000 gulden door zijn baas van de hand gedaan, nadat deze drie jaar lang ieder bod van de hand had gewezen. Angst voor diefstal deed hem tenslotte zwichten. Sinds 1980 zwierven er onafgebroken inbrekers rond zijn duiventil. Barcelona" (ringnummer NL 76- 1194042) is een kei op de lange af stand. In 1980 won hij een internatio nale wedstrijd, waaraan ruim 13.000 duiven uit vijf landen deelnamen. De nieuwe eigenaars, de gebroeders Basch uit Leerdam, gaan de transfer aanmelden bij het Guiness Book of Records. Het rekord stond tot dusver op naam van de Britse duif „Motta", die indertijd voor 36.000 gulden van eigenaar verwisselde. BRUINISSE - In de 20e ronde van de huishoudelijke kompetitie van de Bruse schaakvereniging TOG is me dekoploper Jan de Jonge tegen Mar tin van Driel door het oog van de naald gekropen. Van Driel had na een paardoffer mat binnen handbe reik, maar na een blunder kon De Jonge een toren veroveren, waardoor de partij in eeuwig schaak eindigde en het punt gedeeld werd. Jan de Korte had alle geluk, van de wereld, omdat R. Bal niet alleen zijn "dame, maar ook de partij prijsgaf. J. Reurich bracht in een kamikaze par tij Antonie Douw in de problemen, maar deze bleef in het eindspel toch nog ruim staande en won. K. van de Bos klopte Abr. van de Berge, die de ze kompetitie nog niet erg op dreef blijkt te zijn. De uitslagen van de 20e ronde op een rijtje: M. van Driel-J. de Jonge V2- lA; R. Bal-J. de Korte 0-1; J. Reurich- A. Douw 0-1; Abr. van de Berge-K. van de Bos 0-1A. Knop-A. van Klin ken V2-V2; P. Hanse-M. Kik 0-1; R. Jongen-J. Klink i-0; E. Wiebrens-L. Houkamp Vfe-Vfe; E. Ruitenbeek-E. van Gilst 1-0; J. Stouten-P. Kostense 0-1; J. van de Bos-L. Kostense 1-0. ZIERIKZEE - In de 17e ronde van ;.de huishoudelijke kompetitie van Schaakvereniging Zierikzee werden negen partijen gespeeld, die alle tot een winnaar kwamen. Niet een keer werd geremiseerd. Alle uitslagen op een rijtje, zoals die uit de bus kwamen: R. van de Veken-J. J. van den Ende 1-0; H. Uil- A. J. Scheele 1-0; H. C. Jukkenekke- J. M. C. Zwarts 0-1; J. J. Hoogstrate- M. M. Krijger 0-1; J. Verkerk-A. M. van de' Westen 0-1; J. L. Bom-J. van Loon 1-0; B. S. Spiegels-C. van Eldik 1-0; J. A. de Jong-J. de Vos 0-1; A. Waaijers-S. J. Stoel 0-1. ZIERIKZEE - Country Club zal uiteindelijk toch op eigen kracht het kampi oenschap van Schouwen-Duiveland in de zaal moeten binnenhalen. Nadat Skol Boys op de vorige speelavond nog een serieuze poging had ondernomen om Mevo minimaal een punt te ontfutselen, slaagde Stella Boys daar gistera vond ook niet in. Gedurende een halve wedstrijd konden de roodwitten het op de tweede plaats staande Mevo volgen - er werd van speelhelft gewisseld met een 3-2 stand - maar in de tweede twintig minuten was er geen kruit meer ge wassen tegen de skoringsdrang van de oranjemannen. Onder leiding van de weer beter spelende Martin Quist denderde Mevo over de degradatiekandi daat. Dankzij onder andere zes treffers van Quist werd het uiteindelijk 12-2. Bruse Boys speelde zich een eind in veiligheid door met 6-1 te winnen van het reeds gedegradeerde SKNWK. De volgende week valt nagenoeg zeker de beslissing over welke ploeg SKNWK gaat vergezellen naar de tweede klas. Rond de klok van tien ontmoeten Stella Boys en Skol Boys elkaar. Momenteel telt Stella Boys negen punten en Skol Boys zeven, met er loopt nog steeds een protest tegen het toekennen van een 5-0 ne derlaag aan Sporthuis ZZ ten voorde le van Stella Boys. In het geval Stella Boys ook in tweede instantie deze ze ge moet afstaan telt de ploeg dus evenveel punten als Skol Boys, maar heeft het nog wel een wedstrijd meer te doen. Het programma dat Stella Boys na de ontmoeting tegen Skol Boys nog moet afwerken is er evewel een om niet jaloers op te zijn. Achtereenvol gens moet de ploeg aantreden tegen Mevo, Country Club en Toren Boys en mogelijk nog tegen Sporthuis ZZ. De ontmoetingen tegen FC Kerkwer ve en Bruse Boys bieden Skol Boys duidelijk meer perspektief, zodat al- met al gevreesd moet worden voor het eerste klasserschap van Stella Boys. De stand in de eerste klas: Country Club Mevo Toren Boys Sporthuis ZZ FC Kerkwerve Bruse Boys Stella Boys Skol Boys SKNWK 14 11 3 15 10 3 0 80-18 25 2 67-34 23 8 1 4 43-33 17 6 4 3 37-25 16 6 1 6 38-38 13 5 1 8 31-54 11 4 1 8 32-52 9 3 11 9 25-50 7 0 1 13 24-83 1 De Steeg Die Gouwe Country Club II ZZ '72 Skol Boys II Brogum I Dreischor MIDDELHARNIS - De volleybal damesploeg van Kwiek uit Bruinisse heeft de ontmoeting- met Intermez zo uit Middelharnis met 3-0 gewonnen. De ploeg van coach Kees Arensman moest het bovendien opnemen te gen de klok, een tegenstander die eveneens ruimschoots werd geklopt. De ploegen kregen welgeteld vijftig minu ten om tot een afwikkeling te komen. Daarna zou moe ten worden afgebroken, omdat twee korfbalteams klaar stonden om bezit te nemen van de Olympiahal. Kwiek waste het varkentje attent. Ook de Bruse herenploeg kwam tot een overwinning. VC Goeree werd in gymzaal De Dreef met 3-0 aan de verkeerde kant van de skore ge houden. Het tweede damesteam kwam met Rowido 4 een 2-2 puntendeling overeen. Het eerste damesteam, dat dus zo wel tegen Intermezzo als tegen de tijd moest knokken, walste in de eerste set over de Flakkeese tegen standers. Bij de stand 1-11 wisselde Intermezzo een speelster in, maar Kwiek liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Met 3-15 werd de eef? te set binnengehaald. In de openingsfa se van de tweede set liet de Bruse ploeg zich aanvankelijk wat intimi deren door het slappe spel van Inter mezzo. Het tempo liep terug en de mooie ralleys die de eerste set zo fraai maakten ontbraken nu. Kwiek skoorde wel beter dan Intermezzo, maar bij de stand 5-11 kwam er pas agressie in het Bruse spel. Met 8-11 werd ook de set een Bruse buit. In het begin van de kompetitie speelde Kwiek „slechts" gelijk tegen de dames uit Middelharnis, een halve misstap, die men toen eigenlijk voor een belangrijk deel op het konto van het zwakke eigen spel kon schrijven. De ploeg speelde toen een nieuw kon- sept, wat echter nog niet goed funkti- oneerde. De Bruse ploeg was dit keer even wel uit op een duidelijke revanche en die zou er ook probleemloos komen. De derde set leverde een 5-15 zege op, ondanks het feit, dat Kwiek geduren de deze set twee wissels toepaste. Ook de race tegen de gestaag voort- tikkende klok werd ruimschoots ge wonnen. Aanstaande zaterdagavond speelt de Bruse damesploeg thuis (in de Olympiahal in Middelharnis, -red.) tegen de ongeslagen koploper Pendrecht. In het eerste duel draaide de Bruse ploeg, ondanks een neder laag, voor het eerste sterk en Pen drecht is daardoor dan ook aller minst gerust op een positief resultaat in de return. rekénde met 3-2 af met Mevo II. Daardoor staat beide winnaars ruim voor op de rest van het veld. Met na me VV Oosterschelde/Mondragon lijkt weinig meer te kunnen gebeu ren. De stand in de derde klas: VV Oosters./Mon. 10 9 1 0 41-19 19 Zeelandia Bijmakelaardij II Mevo II SV Ouwerkerk II Renesse Stella Boys II Brogum II ZZ '72 9 6 2 1 36-12 14 8 5 0 3 28-15 10 9 4 2 3 20-23 10 8 3 2 3 20-27 8 8 3 1 4 27-25 7 10 2 2 6 17-26 6 10 2 0 8 14-31 4 8 1 0 7 9-24 2 De volgende week speelt Country Club in de openingswedstrijd (om 19.00 uur) tegen Sporthuis ZZ. Een gelijkspel in deze ontmoeting levert de ploeg van coach Cees in 't Veld al weer het zoveelste kampioenschap op. Een week later kan in de bekerfi nale tegen FC Kerkwerve ook dit kleinood weer een jaar in de prijzen- kast van The Country Club in Renes se blijven pronken, zodat het dan duidelijk is, dat de ploeg nog steeds op eenzame hoogte staat op Schou wen-Duiveland. In de tweede klas liet SV Ouwer- ker een fikse steek vallen do.or met 4- 0 te verliezen van Die Gouwe. Het lijkt een bijna lógische voortzetting van het veldgebeuren waar de Ou werkerkse formatie afgelopen zon dag eveneens verloor van een staart ploeg. Country Club II had het nog opmerkelijk moeilijk met een „stuk je" ZZ '72. Pas tegen het einde van de wedstrijd werd de 3-0 zege binnenge haald. De stand in de tweede klas: Bij makelaardij 10 8 0 2 40-17 16 SV Ouwerkerk 10 6 2 2 26-22 14 10 6 1 3 33-17 13 11 5 3 3 28-14 13 9 4 2 3 21-23 10 11 4 2 5 20-24 10 11 2 3 4 21-34 7 10 3 0 7 22-47 6 10 1 1 8 14-27 3 In de derde klas begint het er steeds meer op te lijken alsof de twee promoverende klubs al bekend zijn. Zeelandia klopte Stella Boys II met 1-4 en VV Oosterschelde/Mondragon SCHIEDAM - Het Nederlandse UEFA-elftal (voetballers van 16 tot 18 jaar) heeft woensdagavond in Schiedam met 5-1 gewonnen van SW. Bij rust van deze oefen wedstrijd was de stand gelijk: 1-1. Voor het UEFA-team skoorden van de Boogaard (PSV), Verbeek (FC VW), Bosman, Bakker en Panhuis (alleen Ajax). De treffer van de eerste-divisieclub kwam op naam van Meerhof. ZIERIKZEE - De topper in de Zeeuwse hoofdklasse voor A- junioren tussen koloper RCS AI en Zierikzee AI op het Zierikzeese sportpark Bannink is in een 2-2 ge lijkspel geëindigd. De Zierikzeese ploeg pakte het verdiende gelijkspel drie minuten voor tijd, toen Patrick de Broekert een ongelukkig moment van de Souburgse doelman afstrafte. Eerder in het seizoen kreeg Zierik zee in Souburg een gevoelige 5-2 ne derlaag aan de broek en het was dui delijk dat de ploeg van trainer/coach Peter Goedegebure uit was op een re vanche. Zierikzee was vooral in de eerste helft sterker, maar kon het verschil pas in de laatste minuut met een doelpunt tot uitdrukking bren gen. Rini Verwest lepelde een vrije trap in een keer achter de RCS-doel- man: 1-0. De tweede helft gaf aanvankelijk een sterker RCS te zien en in de acht tiende minuut brachten de Soubur gers de gelijkmaker op de borden. Een indirekte vrije trap binnen het strafschopgebied werd door André Laurens afgerond. In de 31e minuut leek Zierikzee geklopt, toen Marien de Mey een onzeker moment van de Zierikzeese doelman attent afstrafte: 1-2. Zierikzee had tot dat moment weinig mogelijkheden gehad, maar een offensief in de slotminuten lever de alsnog het over de hele wedstrijd genomen verdiende gelijkspel op (2- 2). Beide ploegen leiden nu nog steeds samen in de hoofdklasse, maar Zierikzee kwam een keer meer binnen de lijnen en is dus afhanke lijk van een misstap van RCS. I ZIERIKZEE - In zwembad Onder dak in Zierikzee werd door honderd leden van de Reddingsbrigade' Zie- rikzee-Duiveland examen afgelegd voor de brevetten 1 tot en met De De Bruse herenploeg blijft in de derde klas goed meedraaien. Dit keer werd VC Goeree werd 3-0 geklopt. Ook hier betrof het een revanche, omdat Kwiek in de uitwedstrijd een punt prijs had moeten geven. De door Tonie van Breda gecoachte ploeg be gon slecht en men kwam achtereen volgens met 0-6 en 1-11 achter. Na een time-out kwam de rust en de trefze kerheid evenwel terug en VC Goeree kon niet een punt meer toevoegen aan het bereikte totaal: 15-11 voor Kwiek. In de tweede set draaide de thuisploeg goed. Tot 7-7 ging het gelijkop, maar daarna drukte Kwiek door naar 15-7. In de derde set kon Kwiek profiteren van de wanorde in de VC Goeree-gelederen. Na een 12-6 stand kon VC Goeree nog wel terug komen tot 14-12, maar toen was de koek echt op: 15-12 en 3-0 en voorals nog een goede tweede positie voor de Bruse heren. Het tweede damesteam speelde ook in De Dreef. De eerste set tegen Rowido 4 ging gelijk op, maar door een Aantal fouten aan Kwiek-zijde konden de bezoeksters alsnog vrij ruim de set binnen halen met 15-7. Er werd goed aangevallen en ook met de opslag werden aardig wat punten geskoord. De set kwam met 15-10 bij Kwiek terecht. In de derde set waren de rollen omgekeerd en kwam Rowi do weer winnend voor dc dag. De vierde set was het touwtrekken ge blazen. De partijen trokken gelijk op tot 14-14. Bij deze stand kwamen er een fiks aantal opslagwissclingen. Kwiek beschikte uiteindelijk over de langste adem en won met 16-14 en pakte daarmee gezien dc werklust een verdiende 2-2 puntendeling. examens werden afgenomen door de heer De Rooy van de KNBRD, dis- trikt Zuid-west. Hij werd daarbij ge holpen door enkele leden van d^ red dingsbrigade. De geslaagde kandidaten: Brevet 1: Jacob van Genderenj, Jor- di de Looff, Rinco Soesman, Edwin de Vlieger, Jens Waaijers, Öorina Uijl, Leon van de hoek, Angela Hanse, Caroline Vis, Pieter van de Woel, Erik Bolier, Kees Jah van Klooster. 1 kandidaat werd afgewe zen. Brevet 2: Menno Bijmolt, Miranda Berrevoets, Edwin Berróvoets, Mieke Bouwman, Martijn Deurloo, Danny Duinhouwer, Jan vai^i Dre ven, Ralph van Dijk, Wendy Evertse, Patrick Feeleus, Conny Heiijboer, Willeke Huigens, Marnix Haimeete- man, Daniël Joppe, Miranda Kriste- lijn, Marco Kristelijn, Marianne Klink, Marcel Kooiman. Martijn Ku- zee, Janneke Kloet, Rianne Mossel man, Alexander Pothaar, Tèo van Putten, Michel van Ruijt, Mare Veld horst, Chantal de Vries, Greta Vijf winkel, Paticia Vijfwinkel. Hans Wabeke, Linda Leipoldt, Wendij Bruens. Brevet 3: Monique Berrevoets. Marco Boshoven, Rene Berrievoets, Harald Dikhooff, Martijn Klippel, Peter Kramer, Marco van dë Made, Tineke van Rijn, Petra Spiególs, Jaco Vijfwinkel. Jaco Warm, Ricky Evertse, Annette Twist, Marjolien van de Klooster. Brevet 4: Isabel Arkenbout. Nicole Snoei, Kristen van Berchum, Corina Boogert, Danniëlle Castel, Anneleen Heijboer, Miriam Immerzeel, Jeroen Immerzeel, Jeffreij Klippel, Melco Maris, Nanda Mens. Patricia Noor- dijk, Sander van de Rijk. Leontine van de Ruijt. Maruja Speelman, Toon Tak. Marco Verkaart, Annelies La- grant, Elvin Haak, Rico Boshoven, Marcel Twist. Brevet 5: Jolanda Alphen, Elien Bil, Steef Duinhouwer, Neeltje Luijendijk, Wim Luijendijk, Mare Brunger, Tony Berrevoets, Angelig- ne Castel. Gera van Dreven, Freddy Deurloo, Colinda Kurvink, Frank Koper, Marion Koper. Paul Kuijper, Geertrudeke van de Maas, Ronny Martens, Edde de Poorter, Perry Quist. Sjaak Spiegels, Edith Ver- kaart, Alexander van de Woel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6