Huurprijs voetbalveld gaat drastisch omhoog Ouwerkerk houdt muziektent en zijn karakteristieke Ring Fundering dam gereed DE ZIERIKZEESCHE COURANT Van 16 tot en met 25 augustus 1983 WSV Brouwershaven haalt wereldkampioenschappen zeilen naar Grevelingen Gemeenteraad Middenschouwen Eensgezindheid tijdens hoorzitting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; Succesjest/m 4 regels) 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 27 januari 1983 139ste jaargang1 Nr. 23259 f |0uq2^i WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Inzamelingsak tie rein igingsdie nst OUWERKERK - Ouwerkerk houdt zijn muziektent evenals de eenvoudige karakteristiek van de Ring: dat waren de twee belangrijkste konklusies die dinsdag avond getrokken konden worden naar aanleiding van een - zeer druk bezochte - hoorzitting in het dorpshuis. De Ouwerkerkse bevolking kreeg ruimschoots de gele genheid haar zegje te doen over het advies van de Ver eniging Dorp, Stad en Land betreffende de herinrichting van de Ring in Ouwerkerk. BROUWERSHAVEN - Schouwen-Duiveland en nog nauwkeuriger Brouwershaven krijgt een kolos saal zeil-evenement binnen zijn poorten. Van dins dag 16 tot en met donderdag 25 augustus 1983 tekent de Watersportvereniging Brouwershaven in samen werking met de Belgian National Cadet Class Asso ciation voor de organisatie van de wereldkampioen schappen zeilen in de Cadet-klasse. Naar verwach ting zullen in de eigenlijke WK om en nabij veertig boten uit Argentinië, India, Australië, Canada, En geland, Polen, Tsjecho-Slowakije en natuurlijk alle Noordzee-landen van de partij zijn om te strijden om de titel in deze klasse. Naast het „grote" gebeu ren wordt ook nog een B-toernooi vervaren en is er op de afsluitende dag een race voor ex-cadet- vaarders. Deze race zal gaan over een lange afstand. Aanvankelijk vroeg de International Cadet Class Organisation in Londen aan de Belgische zustervereniging om in 1983 de wereldkampi oenschappen in deze klasse voor kleine twee-persoons zeilboten te orga niseren. Na enige interne strubbelingen verklaarden de Belgen zich hiermee akkoord, maar toen drong zich een nieuw probleem op. De Bel gen beschikten niet over een ideaal wedstrijdwater. De enige mogelijk heid was op de Noordzee voor Nieuwpoort, maar de grote moeilijkheid is daar, dat de boten bij een windkracht van minder dan twee Beaufort door de stroom wegdrijven. Bovendien is het bij een windkracht van meer dan vier Beaufort ook weer geen doen voor de kleine boten. Gezamenlijk organiseren Omstreeks maart 1982 ontvingen het bestuur en de wedstrijdkomms- sie van Watersportvereniging Brouwershaven van de Belgian National Cadet Class Assocation het verzoek om gezamenlijk deze WK te organi seren. „Hiervoor waren enkele duidelijke redenen aanwezig", vertelt An ton de Bie uit Zonnemaire, pr-man van de aanstaande wereldkampioen schappen. „Allereerst kan de WSV Brouwershaven bogen op het feit, dat men het organiseren van grote wedstrijden in de vingers heeft. We hebben wat dat betreft al diverse keren grote waardering gekregen van buitenaf. Uiterst belangrijk facet was verder het gegeven, dat de Gre velingen nabij Brouwershaven een uniek gebied is om dergelijke kam pioenschappen te organiseren. Bovendien organiseren wij als jonge ver eniging (in 1982 bestond de vereniging 15 jaar, - red.) al jaren de Open Nederlandse kampioenschappen in de cadet-klasse". De plannen van de Watersportvereniging Brouwershaven voor de or ganisatie van deze wereldkampioenschappen, waarvoor een budget aanwezig is van 100.000,-— werden door b. en w. van Brouwershaven uiterst positief ontvangen. Men toonde zich zeer verheugd dat een der gelijk evenement in Brouwershaven kén plaatsvinden, dank zij de wilskracht van een vereniging als de WSV Brouwershaven. Alle mede werking werd spontaan toegezegd. Ook van diverse andere kanten stroomden adhesiebetuigingen binnen. „Je staat er versteld van hoe veel medewerking we van diverse kanten kunnen verwachten", legt De Bie uit. „We rekenen en vertrouwen er dan ook op, dat het evenement die allure krijgt, die wij verwachten dat het zal krijgen". De haven van brouwershaven, zoals hij erbij ligt wanneer de wa tersport ..slaapt". Tijdens de WK '83 in de cadet-klasse zal het er alle maal een stuk bedrijviger aan toe gaan. Die herinrichting van de Ring werd aktueel toen in 1981 de nieuwe open- 'bare lagere school in gebruik kon worden genomen en het oude school gebouw op die Ring werd gesloopt. Verder speelde de vraag of de ruim vijftig jaar oude muziektent, destijds tot stand gekomen uit gelden van de bevolking, gesloopt of gerestaureerd moest worden. De Duivelandse gemeenteraad besloot enkele jaren geleden een ka pitaalskrediet van 27.000,— be schikbaar te stellen voor die muziek tent in afwachting van de herinrich ting van de Ring. Voor dat laatste werd een bedrag van 7.000,— gere serveerd. In totaal zou dus 34.000,— beschikbaar zijn voor die Ring-op- knapbeurt. Op aandringen van de kommissie publieke werken werd het advies voor die herinrichting ingewonnen van een deskundige buitenstaander: de Vereniging Dorp, Stad en land; een vereniging van architekten, ste- debouwkundige en beeldende kunstenaars, die adviezen uitbrengt op het gebied van welstandszaken. Wedstrijd Dat de Ouwerkerkse bevolking zo haar eigen gedachte had over het toe komstig beeld van de Ring bleek ruim een jaar geleden toen de plaat selijke Culturele Vereniging een wedstrijd uitschreef met als doel wensen van de inwoners op papier te krijgen betreffende die herinrich ting. Ruim twintig plannetjes wer den in dit kader ingediend; de meeste zeer origineel, maar niet alle ook technisch en financieel uitvoerbaar. Woordvoerder van Dorp, Stad en Land de heer P. Spruit liet dinsdag avond weten wat geschrokken te zijn van die plannen. „Het leek erop alsof Ouwerkerk er een soort lunapark van wilde maken". Om dat te voorkomen werd in het advies, uitgebracht door deze vereniging, met nadruk gewezen op het karakteristieke van een Zeeuws Ringdorp. Om de eenvoud niet aan te tasten werd voorgesteld het grasveld zoveel mogelijk in takt te laten. De aanwe zige rij bomen en solitairbomen zou den goed in het beeld kunnen passen. De langs de huizen staande leilinden zouden gehandhaafd kunnen wor den, doch zoudeh hoger opgesnoeid moeten worden om het zicht op die Ring te verbeteren. Speelplatform Over de schoonheid van zowel kerk als muziektent hadden de adviseurs weinig positiefs te melden. Voor- Vervolg pag. 4 OUWERKERK - Zeer veel Ouwerkerkers verschenen dinsdagavond op de hoorzitting om hun mening over de herin richting van de Ring kenbaar te maken. Oosterscheldewerken Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. NEELTJE JANS - De Mytilus, het verdichtingsschip, heeft z'n werk er op zitten. De fundering voor de stormvloedkering in dc Oosterschel- de is nu dus gereed. Vandaag, don derdag, arriveert het schip in de werkhaven van het werkeiland Neeltje Jans, waar het nog enige tijd stand-by voor anker zal liggen. Het schip is ongeveer 2V2 jaar bezig geweest met het verdichten van de zandbodem in de as van de storm vloedkering en aan de rand van de bodembescherming. De trilbuizen van de Mytilus werden in de zeebo dem gedreven en vervolgens trillend omhoog gehaald. Daardoor werden de zandkorrels tot diep in de Ooster- scheldeboden dichter op elkaar ge pakt, zodat de draagkracht van de zachte bodem groter werd. Op deze fundering zullen de matten worden gelegd, die dienen als funde ringsbescherming tegen erosie. Met het afronden van de verdich tingswerkzaamheden is dus een be langrijke mijlpaal bereikt in de bouw van de stormvloedkering. Uit proeven is gebleken dat het zand nu volledig aan de eisen voldoet. „Het enige wat we nu nog moeten doen is de matten afrollen en de pijlers plaatsen", zie voorlichter Rijkswa terstaat Leo Kneepkens een beetje nonchalant. Of dat inderdaad van een leien dakje gaat, zullen we maar afwachten Een scheepsmakelaar is inmiddels druk doende een koper te vinden voor dit miljoenen schip. Wie biedt! MIDDENSCHOUWEN - De huur van de voetbalvelden in de gemeente Middenschouwen zal met ingang van dit jaar drastisch verhoogd worden. Werd tot nu toe een huurprijs van 500,per veld betaald, nu zal deze prijs 945,gaan bedragen. Het ministerie van economische zaken heeft inmiddels te kennen gegeven met deze ver hoging in te stemmen. Het gemeentebestuur heeft het voornemen deze huurprijs, uitgesmeerd over enkele ja ren, op te trekken naar 3.500,—. Genoemd ministerie heeft laten weten, dat elke verhoging per jaar opnieuw aangevraagd dient te worden. Deze mededeling deed burge meester W. den Boer woensdagavond tijdens de gemeenteraadsvergade ring van Middenschouwen. De zaak kwam aan de orde bij de vaststelling van een nieuw huurbedrag voor de tennisbanen te Kerkwerve. P.v.d.A.- raadslid de heer W. G. Renden noem de de nieuwe huur som van 3.000,— wel reëel, maar had moeite met de verhouding tot het huurbedrag, dat de voetbalvereniging moet neertel len. Hij wees erop, dat tennisvereni ging W.I.K. ook de kosten voor de bouw van een kleed- en klubakkom- modatie voor haar rekening moet ne men, nu het huurbedrag van 10.000,— tot 3.000,— wordt ver laagd. Dat vond hij geen reëel beleid, omdat dit van geen enkele andere vereniging wordt gevraagd. De voorzitter lichtte toe, dat het ge meentebestuur ook rekening dient te (louden met tennisaktiviteiten in an dere kernen (Scharendijke), waar ook nog het een en ander gerealiseerd zal moeten worden. Verder was ook gekeken naar de tarieven, die elders gelden. Overigens had de voorzitter de indruk dat het bestuur van tennis vereniging W.I.K. best tevreden was met de voorgestelde regeling. Reservepotje Wethouder I. C. Padmos (CDA) vul de aan, dat het huurbedrag van 3.000,— zeker niet te hoog is, mede gezien het feit. dat door de gemeente nog herstelwerkzaamheden zullen worden verricht aan een der tennis banen. Een karwei dat al meer zal vergen dan dat jaarlijks hurbedrag. Daarop ontspon zich een korte dis- kussie over het wel of niet aanwezig moeten zijn van een reservepotje voor onderhoud. De heer Renden hield staande, dat van het huurbe drag van 10.000,— dat tot nu toe werd betaald, telkens 1.000,— gere serveerd had moeten worden voor onderhoudswerkzaamheden. Vol gens gemeentesekretaris W. F. van Wijck bleek die 10.000,— echter niet toereikend om een dergelijke reser vepotje aan te leggen. De P.v.d.A.- woordvoerder toonde zich ontstemd over die mededeling en gaf te kennen in een volgende raadsvergadering daar een nadere toelichting over te willen ontvangen. Hij kreeg desgevraagd ook te ho ren, dat over medewerking van de gemeente bij het aansluiten op de rio lering nog een nader gesprek zal plaatsvinden, maar dat het niet in de bedoeling ligt, dat de gemeente deze kosten voor haar rekening neemt. Een mededeling, waar de heer Ren den zich ook niet al te verheugd over toonde. Dit gaf wethouder Padmos aanleiding op te merken, dat er in het verleden al heel wat problemen met W.I.K. waren geweest. „Er is te weinig sportiviteit bij de mensen van W.I.K.het is zonde dat zo'n akkommodatie maar door één vereniging wordt gebruikt", aldus de wethouder, die de P.v.d.A.- woordvoerder verder liet weten, dat ook de voetbalvereniging in de toe komst gekonfronteerd zal worden met een huurbedrag voor de akkom modatie. Wethouder van sportzaken L. C. Hart (VVD) maakte de kanttekening, dat elke vereniging betaalt naar ge bruik, maar dat de voetbalvereni ging nooit volledig de kosten zal kun nen opbrengen, die de aanleg van de velden heeft gevergd. Tenslotte ging de raad met algemene stemmen ak koord met het voorstel het nieuwe huurbedrag voor de tennisbanen in Kerkwerve op 3.000,—per jaar vast te stellen. Verwachting tot vrijdagavond: Enkele opklaringen Opklaringen maar ook een enkele bui; minimumtemperatuur om streeks 5 graden, middagtempera- tuur 8 graden; vrij krachtige, aan de kust nu en dan harde westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 31 jan. Zaterdag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 6 Zondag: Enkele opklaringen Kans op neerslag: 70%.. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: n.west 6 Maandag: Kans op neerslag: 80%-. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 28 jan. Zon op 8.27, onder 17.19 Maan op 16.38, onder 8.25 Volle Maan: 28 januari (23.26) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 jan. 2.11 15.08 8.17 20.33 Springtij: 31 januari HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er komen vrijdag opkla ringen, maar er kan ook nog een bui vallen. De temperatuur ligt in de middag rond de 8 graden. De wind waait uit het westen, in het binnen land vrij krachtig en aan de kust nu en dan hard. Het weer in onze omgeving wordt bepaald door een sterke westelijke stroming waarin storingen meetrek ken. Tussen deze storingen komen gebieden met opklaringen voor. Dit laatste doet zich bij ons voor op vrij dag. Deze opklaringen hangen samen met een z.g. rug van hoge luchtdruk. Deze wordt op zijn beurt gevolgd door een regengebied, dat in de loop van vrijdag over dc Britse eilanden oostwaarts trekt. Vrijdagavond en nacht zal deze regen onze omgeving bereiken. BRUSSEL - De Vrije Universiteit van Brussel gaat een actie op touw zetten om de Belgische wetgeving in zake abortus veranderd te krijgen. De raad van beheer van die universi teit heeft dat besloten. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1