Brede Maatschappet ttke Discussie beginnen, mil Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. Waar gaat het om? Nederland staat de komende maanden voor een heel belangrijke keus: welk energiebeleid moet er tot het jaar 2000 worden gevoerd? Energiebeleid heeft overal mee te maken. Hoe ver zijn we nu? Haal snel een gratis BMD krant Wat gebeurt er met de resultaten van de discussie? Koop het Tussenrapport. Moeten we méér of juist minder energie gaan gebruiken? Wat moet er met kernenergie gebeuren? Kunnen we ook wind- en zonne-energie toepassen? En wat zijn de gevolgen voor de economie, het milieu, de werkgelegenheid en onze portemonnee? Om verantwoorde beslissingen te kunnen nemen, moeten regering en parlement weten wat wij kiezen. Waarom die keuze(n) niet aan de deskundigen overgelaten? De deskundige adviezen zijn niet eensluidend. Bovendien laat elke deskundige zijn of haar keuze mede bepalen door eigen schattingen en wensen. En die hangen af van de "mens" in de deskundige. Op dat punt tellen wij allemaal evenveel mee. Daarom is het belangrijk dat ook uw stem laat horen. (Nederland voor deteuze- Woensdagavond, Nederland II, Koos Postema presenteert; U, energie en de toekomst. Het energievraagstuk is veelzijdig en ingewik keld. Want energie heeft overal mee te maken: met veiligheid en zekerheid, met natuur en milieu, met de Derde Wereld, met de werkloosheid. Onder andere. Bij mensen en organisaties die zich al met het energie vraagstuk bezighielden, waren de opvattingen verschil lend. De diverse meningen botsten. De besluitvorming liep vast. Een uitgebreide en diepgaande discussie over het energiebeleid bleek noodzakelijk. Een Brede Maatschappelijke Discussie. INFORMATIEFASE DISCUSSIEFASE EINDRAPPORTFASE We zijn thans halverwege. Dat wil zeggen dat de Stuurgroep MDE alle in ons land levende opvattin gen heeft verzameld en weergegeven in het zojuist verschenen Tussenrapport. De informatiefase is hier mee afgesloten, de echte energiediscussie gaat starten. Om straks uw mening te kunnen geven, moet u natuurlijk wel weten hoe de vork in de steel zit Wat energie precies is. Wat de scenario's in de Brede Maat schappelijke Discussie zijn. Welke energiebronnen we hebben en hoe we die kunnen gebruiken. Enzovoorts. De Stuurgroep heeft een krant gedrukt, in een oplage van 1 miljoen exemplaren. Deze krant heet „Energiebeleid voor Morgen" en u kunt hem gratis halen bij postkantoren en veel bibliotheken. DHE^E^clEBa^ wBwai 1 WClK I energiebeleid tot Tijdens de discussiefase, van nü tot de zomer worden bijeenkomsten van één of twee avonden belegd. Overal in Nederland, onder begeleiding van discussieleiders. Waar de energieproblematiek wordt uitgelegd. Waar, aan de hand van de BMD-krant en het „Tussenrapport", informatie over bestaande meningen wordt uitgewisseld. En waar uitgebreid zal worden ge sproken over de keuzen die we kunnen maken. U wordt uitgenodigd zo'n discussie bij te wonen. Om te luisteren. Maar ook om mee te praten! En uw mening aan de Stuurgroep Maatschap pelijke Discussie Energiebeleid kenbaar te maken. Dat kan via een persoonlijke vragenlijst. Plaats en tijd van de bijeenkomsten in uw omgeving worden met affiches bekendgemaakt, bij openbare bibliotheken en gemeentehuizen. De agenda's worden eveneens toegestuurd aan huis-aan-huis en advertentiebladen. U kunt natuurlijk ook bellen met de BMD-Infotelefoon (070-62 45 62). En bent u lid van een kerkelijke organisatie, een vakbeweging, een milieu-organisatie, een werkgeversorganisatie enz? Infor meer dan of zij óók eigen voorborgen-discussiebijeenkomsten organiseren. WK**»*0", unieke om uw i Het is van groot belang dat iedereen (dus ook de kans krijgt een mening over het toekomstig energiebeleid te geven. Alle resultaten, waaronder de ingevulde vragenlijsten, gaan naar de Stuurgroep. Die de reacties verwerkt in een Eindrapport dat eind van dit jaar aan regering en parlement wordt aan geboden. Die vervolgens de besluiten nemen. Het Tussenrapport voor de Brede Maatschappe-^ lijke Discussie over Ener gie beleid bevat, in ruim 200 pagina's, zeer veel belangrijke informatie. Als u geïnteresseerd bent* in de energieproblema tiek en alles wat daarmee te maken heeft, moet u dat Tussenrapport beslist aanschaffen. U vindt daarin veel van de in ons land levende opvatting en over het te voeren energiebeleid. Het laat u de samen hangen zien van energiemaatregelen en hun gevolgen. Want het energieprobleem staat niet op zich zelf; het loopt als een rode draad door onze hele samen leving. Als u het Tussenrapport heeft doorgelezen, komt u op de discussiebijeenkomsten beter beslagen ten ijs. Te koop voor vijf gulden bij vrijwel alle open bare bibliotheken en bij de discussiebijeenkomsten. U kunt ook f 9,25 (inclusief verzendkosten) overmaken op postgiro 121488 t.n.v Stuurgroep MDE, Postbus 20102,2500 EC Den Haag. Zodra de overschrijving is ontvangen, wordt het Tussenrapport u toegestuurd. Een tv-programma waarin mensen discussiëren over energie en energiebeleid. Over wonen en energiebespa ring, vervoer en olie, energieprijzen, werkgelegenheid en concurrentie. Over wel of geen kernenergie. Zet uw tv aan en kijk wat u ervan vindt. Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6