Delta Sport-ploeg haalt in totaal zestien medailles weg Mevo '80 heren naderen Spivo na zege tot op een enkel punt 4 Zeeuwse indoor-atletiekkampioenschappen in Goes STREEKNIEUWS Koploper verspeelt kostbaar punt bij Apollo (2-2) Cor Muller Ned. kampioen langlaufen BERIGTEN UIT HET VERLEDEN GOES - In de Goese veilinghallen werden zaterdag voor de zesde keer de Zeeuwse indoor-atletiekkampioen- schappen afgewerkt onder de organisatie van de afde ling Zeeland van de KNAU. In de ochtenduren mochten de pupillen en de C- en D-junioren hun wedstrijden af werken, terwijl het 's middags de beurt was aan de A- en B-junioren en de senioren. De Zierikzeese atletiekver eniging Delta Sport kwam met een omvangrijke ploeg aan de start en boekte redelijke suksessen. Vijf keer werd een eerste plaats genoteerd, vijf keer ook klasseer de een Delta Sporter zich als tweede en zes Schouwen- Duivelandse atleten kwamen met een derde plaats thuis. Annemiek Goedhart treedt bij het kogelstoten duidelijk in de voetspo ren van moeder Esther Goedhart. Zij pakte bij de B-meisjes de goude me daille met een verste poging van 11,68 meter. Margreet den Boer en Marjolein Kort werden op eerbiedi ge afstand zesde en achtste. Bij het hoogspringen van de B-meisjes knok te Margreet 'den Boer zich naar een derde plaats met een sprong over 1,50 meter. Bij de B-jongens een gouden plak voor Robert Begemann op de 1500 meter. Zijn tijd van 4.31,8 min. mag beslist uiterst fraai worden ge noemd. Bij de A-jongens zou hij ook in de prijzen gevallen zijn. Het hoogspringen leverde Delta Sport erg veel medailles op, want bij de C- meisjes was de gouden medaille ook al voor een Delta Sportster. Jeska Does wijk had aan 1,40 meter vol doende om zich winnares te mogen noemen. Marco Boekema van Dynamo'70 werd in dezelfde tijd tweede en de derde plaats was voor Marcel de Jon ge van Delta Sport in 13,3 sek. Mark van de Riet pakte op het hoogsprin gen een derde plaats met een hoogte van 1,45 meter. Bij de D-meisjes sprintte Lidewey Vleugel van Delta Sport in de finale naar een zesde plaats in 9,4 sek., dezelfde tijd die zij ook in de halve finales had laten af drukken. Op de driekamp voor jon gens A-pupillen klasseerde Ralph Koper zich als derde met een punten totaal van 1106 punten, hetgeen een nieuw Delta Sport-klubrekord bete kende. Het onderdeel kogelstoten verhinderde een hogere klassering. Hierop reikte hij naar 5,92 meter, maar het hoogspringen leverde hem met een sprong over 1,30 meter weer extra veel punten op. De 60 meter ging in 10,0 sek. Mark van de Riet xuon tijdens de Zeeuwse indoor-atletiek kampioen schappen in Goes de 100 meter in een fraaie tijd. Bij de senioren was de buit aan de magere kant waar het Schouwen- Duivelandse suksessen betrof, toch kwam er van elk der eremetalen een in Delta Sport-handen, alle drie over igens bij de dames. Marja Visser kwam als winnares uit de bus bij het hoogspringen dames met een sprong over 1,55 meter. Bij het kogelstoten pakte zij tevens de bronzen medaille met een verste poging over 9,64 me ter. Zij bleef daarmee ruim twee me ter achter op Marita de Vriend van Marathon, die met een poging over 11,73 meter het uit 1977 daterende Zeeuwse rekord van Esther Goed hart van 11,24 meter ruimschoots verbeterde. Tussen de winnares en Marja Visser klasseerde zich een an dere Delta Sportster. Anita Kouijzer benaderde de nieuwe rekord- houdster met 10,53 meter nog het dichtste en zij kreeg daarvoor de zil veren plak. Klubrekords Bij de A-meisjes sprong Cora den Boer zich met een poging over 1,50 meter naar een tweede plaats bij het hoogspringen en tweede plaatsen wa ren er ook voor de A-jongens Chris Hoek en Bart van Haeringen, klasse ringen die beiden gepaard lieten gaan met een nieuw klubrekord. Hoek stootte de kogel 11,86 meter van zich vandaan en Van Haeringen overbrugde 1,90 meter bij het hoogspringen. Bart van Haeringen en Wicher Harmsen werden bij het kogelstoten respektievelijk vierde en vijfde. Op de 1500 meter deden Jan Konijnenburg en John Teuthof mee in het voorste gelid. Met een tijd van 4.33,4 min. eindigde Konijnen burg als derde en Tcuthof klasseerde zich als vijfde in 4.38,5 min. Op de 60 meter sprint was er nog een derde plaats voor Cora den Boer in 8,4 sek., terwijl Chris Hoek naar een vijfde plaats sprintte in 7,5 sek. Driekamp Dezelfde atlete pakte op de 600 me ter nog een goede tweede plaats in 1.59,0 min. Laura Hoogesteger van AV'56 was hier evenwel een klasse apart. Een overwinning was er ook weggelegd voor Mark van de Riet op de 100 meter voor de C-jongens. In de finale noteerde hij 13,2 sek. Bart van Haeringen mag zich met zijn nieuwe hoog spring klubrekord van 1.90 meter, dat hij in de Goese veilinghallen vestigde, bij de Zeeuw se top wanen. DEN HAAG - WVC-staatssekreta- ris J. J. van der Reijden zou graag zien dat de kompetitie betaald voet bal van de zondagmiddag verhuist naar de vrijdagavond. Het streven van vorige regeringen om het kompe titie-programma te verzetten naar de zaterdagavond is slechts ten dele ge lukt. Van der Reijden wil laten na gaan of het mogelijk is de vrijdaga vond in te schakelen. ,,Per slot van rekening heeft de overheid in het ka der van de gezondmaking van het be taald voetbal mede mogelijk ge maakt, dat elke betaald voetbal-or ganisatie over een kunstlicht-instal latie beschikt", aldus de staatssekre- taris. BUENOS AIRES - De Argentijn Juan Carlos Zabala, die in 1932 bij de Olympische Spelen in Los Angeles de marathon won, is maandag in een ziekenhuis in Buenos Aires overle den. Zabala, die in 2 uur 31 minuten en 36 sekonden zegevierde en de fa voriet geachte Engelsman Sam Fer ris versloeg, is 71 jaar oud geworden. ZÜRICH - De scheidsrechterskom- missie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft maandag de Belg Alexis Ponnet aangewezen als arbi ter voor de wedstrijd om de super cup tussen Aston Villa en Barcelona. De winaars van de Europese bekers voor landskampioenen en bekerwin naars ontmoeten elkaar woensdag in Engeland voor de return. Barcelona won de eerste wedstrijd met 1-0. BRUINISSE Cijfers Bruse haven Mocht de ekonomische barometer ook in Bruinisse dalende zijn, het kwik is vooralsnog niet gezakt tot storm. Dit blijkt wel uit de jaarcij fers 1982 van de Bruse levensslaga der, de gemeentehaven en aanver wante bedrijven. Het hele havenge- beuren, toch één der grootste pijlers van de Bruse ekonomie, is niet terug te brengen tot enkele kille cijfers. Dit zou de bedrijvigheid en aktie van de haven tekort doen. Noordzeekotters, de eigen vissers vloot, cruiseschepen, beunschepen in alle grootten en duwboten, ze on derstrepen allen het ekonomische be lang van de haven en het maritieme karakter van Bruinisse. In het jaar 1982 bezochten 50 lege en 35 geladen vrachtschepen de ha- BARENDRECHT - Het afgelopen weekeinde waren er onverwachte, maar daardoor zeker niet minder verras sende ontwikkelingen in de tweede klas van het volley- baldistrikt zeventien van de Nederlandse Volleybal Bond. Mevo'80 uit Zierikzee - tweede op de ranglijst - won vrij probleemloos bij het Barendrechts Spirit, ter wijl koploper Spivo uit Spijkenisse bij ApoUo in Nu- mansdorp een lelijke steek liet vallen, maar achteraf niet eens mocht mopperen, dat men nog een 2-2 punten- deling uit het vuur sleepte. Spivo won de eerste set met 12-15, maar moest toen met lede ogen toezien hoe Apollo over de bezoekers heen denderde. Met 15-10 kwamen de partijen op gelijke hoogte, maar toen de derde set maar liefst een 15-3 stand te zien gaf in Numansdorps voor deel, toen leek Spivo een geknakte ploeg. Apollo bleek echter iets te veel te hebben gegeven en verloor na een gelijk opgaande vierde set alsnog met 13-15, waardoor Spivo uiterst fortuinlijk alsnog een punt mee naar Spij kenisse kon nemen. Door het ene verliespunt van Spivo is Mevo'80 weer tot op een punt genaderd van de koppo sitie. De uitwedstrijd naar Spivo biedt hierdoor plotse ling weer ongekende perspektieven voor de ploeg van coach Marco Reedijk. niet al te veel problemen mag ople veren. Met de steun van het nodige publiek dient Mevo'80 in de komende weken nog heel wat wallen te slech ten. In Middelharnis dreigde het vierde damesteam van Mevo'80 tegen een nederlaag aan te lopen, toen In termezzo IV een 2-0 voorsprong nam. Mevo'80 herstelde zich evenwel en sleepte alsnog een puntendeling uit het vuur. Cor Muller. KÖSSEN - In het Oostenrijkse Kössen is Cor Muller uit Haamstede Nederlands kampioen langlaufen geworden bij de vete ranen. De 44-jarige Haamstedenaar voltooide de tocht over dertig ki lometer in 2 uur, 2 minuten en 37,6 sekonden. Hij noteerde aan de fi nish een voorsprong van ruim vijftien sekonden op de winnaar van de zilveren medaille, Cock Krouwel uit Amersfoort. Het par koers in Kössen, dat 7,5 kilometer lang was en vier keer moest wor den afgelegd, was bijzonder zwaar en er zat erg veel klimwerk in. Mevo'80 won in Barendrecht afge tekend via de setstanden 3-15, 6-15 en 8-15. In de eerste set speelde de oran je formatie uitstekend. Na een aan vankelijke 3-0 achterstand, veroor zaakt door enkele ongelukkige mo menten van Tonnie Merle, walste Me vo'80 het beslist niet sterke Spirit plat. Tonnie Merle maakte zijn vroe ge missertjes ruimschoots goed, maar ook de overige aanvallers deel den mee in de puntenreeks, die onaf gebroken kon worden geproduceerd voornamelijk doordat spelverdeler Wim van der Zande een fraaie opsla genreeks produceren. Geslaagde wedstrijd In de tweede set nagenoeg hetzelf de spelbeeld. Na een korrektie van coach Reedijk via een time-out bij de stand 4-4 bouwde Mevo'80, alhoewel minder fraai dan in de eerste set, een ruime voorsprong op om vervolgens met 6-15 te finishen. BEDRIJFSVOLLE YB AL- KOMPETITIE Poule A: C.S.G.-Big „S" 0-3; Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis- MEVO 0-3; Havenpark-WIK 1-2. Poule B. Opelteam-Zeelandia 1-2; Renesse-P.J.Z. 1-2. Poule C: S.A.Z.-Z.W.N. 2-1; WIK III-Willibrordus 3-1; Brogum-MEVO IV 0-3. Poule Dl: Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis III-MEVO DIII 0-3; Renesse Ill-Cluzona II 0-3. Poule D2: P.J.Z. 111-Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis IV 3-0; WIK DII- WIK Dl 0-3. Poule E: V.C.S.-P.J.Z. II 0-3; de Putters II-Renesse II 2-1. Poule J: Kwiek V-DFS III 3-0; WIK J II-Cluzona III 3-0. De derde set leverde een snelle 1-7 voorsprong op als gevolg van de vele fouten, die Spirit maakte. Door het geringe verweer van de tegenstander ging ook Mevo'80 zwakker akteren. Marco Reedijk benutte zijn twee time-outs dan ook al in een vroeg sta dium. Kennelijk prikkelde dit de Me- vo'80-spelers, want in een betrekke lijk korte tijd werd via 8-15 een ver diende 0-3 zege bij elkaar geslagen. Na enige terugval in voorgaande wedstrijden kon tonnie Merle terug zien op een bijzonder geslaagde wedstrijd. Deze Mevo'80-aanvaller speelde veel rustiger en gekonsentreerder, waardoor er meer stroomlijn in zijn spel te bespeuren was. Ook Gerrit van Splunder akteerde met name in aanvallend opzicht opvallend. In de ze vorm kan Mevo'80 alsnog met re delijke mogelijkheden een gooi doen naar de titel in de tweede klas, het geen op zich natuurlijk een stunt zou zijn. De Zierikzeese ploeg debuteert dit jaar in de tweede klas, nadat de overstap twee keer eerder mislukte. Het zou overigens ook een schitte rend afscheidskado zijn voor coach Reedijk, die aan het eind van het sei zoen stopt als stuurman van de Zie rikzeese herenhoofdmacht. Thuiswedstrijden Mevo'80 heeft nog tien wedstrijden te gaan, waarvan thuiswedstrij den, maar waarbij ook nog de uit wedstrijden tegen Spivo en Hollema- re. de twee ploegen die Mevo'80 in Zierikzee het ernstigste bedreigden. Vooral Spivo zal geladen aantre den in het duel, dat vrijwel zeker zal beslissen over de titel in de tweede klas. Zaterdagmiddag speelt de ploeg thuis tegen Volley/Quick uit Strijen, een formatie die normaliter Wim van der Zande had een belang rijk aandeel in de snelle afwikkeling van de eerste set, die Mevo '80 met 3- 15 won. Spirit had daarna weinig verweer meer. Dorpen stellen eigen bus in GRIJPSKERK - In de dorpen Vis vliet en Pieterzijl is maandag een uniek experiment van start gegaan. Bewoners van beide dorpen, die van vrijwel alle openbaar vervoer zijn verstoken, hebben de beschikking over hun eigen dorpsbusje, dat de rol van het openbaar vervoer op zich neemt, maar dat bijvoorbeeld ook voor vervoer van scholieren, medicij nen en andere zaken gebruikt zal worden. Het initatief lag bij de bewoners van de dorpen zelf. Ze hebben een vereniging opgericht die de exploita tie in handen heeft. De vereniging telt inmiddels 80 leden: alleen zij kunnen van het busje gebruik maken voor twee kwartjes per rit. De ge meente Grijpskerk en het bijzonder regionaal welzijnsexperiment kleine kernen hebben het busje betaald en nemen een deel van de exploitatie kosten, die voor dit jaar 9.000 gulden bedragen, voor hun rekening. De multibus, zoals hij wordt ge noemd, rijdt alleen binnen de ge meentegrenzen. Het experiment, dat landelijk de aandacht heeft getrok ken, duurt voorlopig een jaar. Vis vliet en Pieterzijl zijn dorpen die niet in aanmerking komen voor een bel-of buurtbus. ven. Ze vervoerden ruim 30.000 ton goederen, waarvan zand en grind het leeuwenaandel vormden, namelijk 18.664 ton. Maar liefst 667 keer voer er een mosselkotter van de eigen Bruse vloot, de trots van de haven, uit om een lading mosselen in te ne men. Deze hadden een gezamenlijke brt van 63709. Ook in deze tak van de visserij neemt de schaalvergroting nog steeds toe. Nieuwbouw en reparatie De afbouw vorig jaar van drie nieuwbouwkotters leverde, naast de reparaties, een flinke brok werkgele genheid op. Bruinisse is een gewilde halteplaats tijdens de cruisereizen van passagiersschepen. 22 keer be zocht zo'n drijvend hotel de haven, waaronder enkele zeer grote als de Henry Dunant. Sleepboten kwamen er 20 en duwboten, de moderne trent in het vervoer te water, kwamen er 6. In de gemeentehaven kwamen ook nog eens 1566 rekreatieschepen. Er werd 435 ton slakken voor de wegen bouw gelost en 595.000 lt petrochemi sche eindprodukten. Flitsen uit het buitenland WARSCHAU - De ondergrondse zender „radio-Solidariteit" is maan dag weer enkele minuten in de lucht geweest, nadat hij ettelijke maanden niet actief was geweest. De Poolse onderminister van binnenlandse za ken heeft gezegd dat veel ex-leden van Solidariteit hun politieke activi teit ook na hun vrijlating uit interne ring niet hebben gestaakt. De radio uitzending, op de FM-band, was ge durende drie minuten zeer goed hoor baar in het centrum van de Poolse hoofdstad. Vervolgens werd ze weg gerukt door een sterke zender die pop-muziek uitzonde. De uitzending ging over het proces tegen Zbigniew Romaszewski en zijn acht medestan ders dat maandag begonnen is voor de militaire rechtbank van War schau. PARAMARIBO/DEN HAAG - De Surinaamse ambassadeur in Neder land, Henk Herrenberg, keert zon dag terug op zijn post. Zo heeft het officiële Surinaamse persbureau SNA maandag gemeld. Herrenberg beëindigde maandag na een week zijn werkzaamheden als informateur voor een nieuwe regering met de overhandiging van een rapport aan bevelhebber Desi Bouterse. LUANDA - Een Zwitserse priester en vijf rooms-katholieke geestelij ken wier nationaliteit niet bekendge maakt is, zijn vorige week gedood bi jeen aanval door guerillastrijders die behoren tot de Unita, de nationale unie voor de totale onafhankelijk heid van Angola. De aanval had woensdag plaats in het westen van het land, zo is maandag uit kerkelij ke bron in Luanda vernomen. SCHEEPVAART Abida, 23-1 te Barbados Acila, 23-1 te Mogadiscio Nedlloyd Barcelona, 23-1 van Bah rein naar Shuaiba Nedlloyd Houtman, 23-1 te Hamburg Nedlloyd Rockanje, 23-1 te Misurata Nedlloyd Rotterdam, 21-1 van Houston naar New Orleans Vitrea, 22-1 te Immingham KERKNIEUWS Nedeiiandse Hervormde Kerk Beroepen te Schiedam (Ned. Prot. Bond/. H. J. Bos, Wognum en Zwaag- Risdam, die dit beroep heeft aange nomen; te Veenendaal: M. Goudri- aan, Ouderkerk aan de IJssel. Gereformeerde Kerken Bedankt voor Nieuw-Amsterdam: J. van der Ploeg, Westerbork. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Langeslag: G. A. Snip, Amsterdam-zuidwest. Bedankt voor Spakenburg-noord: J. Slotman, Enschede-West. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Sliedrecht (Ebenhaë- zerkerk): A. K. Wallet, Ouderkerk aan de Amstel; te Boskoop: P. N. Rib- bers, Aalsmeer; te Rotterdam-oost- Capelle a.d. IJssel: H. H. Klomp, Zwaagwesteinde. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Werkendam: J. de Pater, Krimpen aan de IJssel. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 24-1. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 12,00 - 12,50; Bintje 50 mm opwaarts 16,00 -ƒ 16,50; Bintje 35-55 mm 12,50 - 13,50; Eigenheimer 35 mm op waarts in zakken 30,00 - 32,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 11,00 - 12,00; Bintje 50 mm op waarts 14,50 - 15,50. Exportaardappelen: blankschillige rassen van de kleigrond voor over zee, 40 mm opwaarts in zakken 15,00; Bintje 45 mm opwaarts in zakken 16,00 - 16,50. Voeraardappelen 8,00 - 10,00. Stemming: zeer flauw. Veemarkt Leiden LEIDEN, 24-1. Aanvoer totaal 1386, waaronder slachtrunderen 1004, schapen en lammeren 382. Prijzen per kg: Stieren le 8,70 - 9,60, 2e 8,30 - 8,70; vaarzen le 7,60 - 8,85. 2e 6,65 - 7.50; koeien le 7,50 - 8,75, 2e 6,80 - 7,45, 3e 6,30 - 6,75; worstkoeien 5,70 - 6,80; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 14,00. Prijzen per stuk: Schapen 215 - 260; lammeren 215 - 300. Overzicht: slachtrunderen: handel redelijk, en prijzen stabiel; schapen en lammeren: handel vlot; en prijzen stabiel. INGEZONDEN STUKKEN Baanloos is nog niet werkloos Onder dit motto proberen de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland en de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland in kontakt te komen met baanlezen, die: Iedeeën hebben om zelf aan de slag te gaan, in samenwerking met anderen; Als vrijwilliger iets willen gaan doen; Met elkaar eens willen praten over mogelijke oplossingen voor het werkloos zijn. De stichtingen werken hierbij nauw samen, om te proberen een groep haanlozen bij elkaar te bren gen, en van daar uit te proberen tot ..alternatief" werk te komen. Men gaat er van uit dat de kans op het krijgen van een baan steeds moei lijker zal worden. Baanlozen die daarvan overtuigd zijn, én vinden dat ze zelf ook kunnn proberen zin vol werk te gaan doen, zijn dan ook van harte welkom. Binnen enkele weken zal, wanneer daar belangstelling voor is, een eerste bijeenkomst gehouden wor den. Om de belangstelling te peilen, worden nu overal raambiljetten ver spreid. Gevraagd wordt te bellen met St. Jeugd (01110-3566) of de St. Sa menlevingsopbouw (01110-5663). Stichting Jeugd en Stichting Samenlevingsopbouw Ad Boonman, opbouwwerker V oor lichtingsavond Amnesty International GOES - Op vrijdag 28 januari wordt door Amnesty International afdeling Zeeland een avond georga niseerd in het Christelijk Lyceum te Goes onder het motto ,,Een vluchte ling heeft geen keus". Op deze avond wordt op verschil lende wijze aandacht besteed aan de problematiek van politieke vluchte lingen in Nederland. De avond zal worden geopend door de juridisch medewerker van het Hoge Commis sariaat voor Vluchtelingen van de Verenigde Naties, Ludolf Wlhelmy van Hasselt. Daarnaast zullen een Namibische vluchtelinge en een Ethiopische vluchteling over hun ervaringen met asiel-aanvraag in Nederland vertel len. Beiden spreken goed Neder lands. Tevens voert de theatergroep „Hopeloos" uit Rotterdam een stuk op en wordt de avond muzikaal om lijst door de gevluchte Chileense zan ger Luis Nancilla. Amnesty International wil met de ze avond een zo breed mogelijk pu bliek informeren over de situatie van vluchtelingen, waarvan eij ook velen in Zeeland vertoeven. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Inform'ptie J. W. Jongepier. Tel. 01184-62829. Amnesty International Regio Zeeland UITVOERING - Uitvoering te ge ven door Zangver. „Euphonia" van Brouwershaven op donderdag 26 Ja nuari in Café v. d. Bout te Kerkwer- ve. Entrée 0,50. Aanvang 7.30 uur. TE KOOP - Ongelezen Couranten te koop, a 10 ets per KG, bij 50 KG a 5 ets en bij 100 KG a 2xh ets, aan het Bu reau van dit blad. CRISIS-SPEENVARKENS - De aanvragen om speenvarkens door de plaatselijke crisis-comité zijn zoo tal rijk, dat de Varkenscentrale op het oögenblik niet aan alle verzoeken kan voldoen. Daarbij komt, dat de aanvoer door de boeren niet zoo vlot geschiedt als men wel had gehoopt. KERKWERVE - Vrijdagmiddag raakte een met twee paarden bespan nen wagen van den landbouwer J. den Boer, geladen met stroo in den watergang te Moriaanshoofd. Met vereenden krachten werd alles we der op het droge gebracht. De voer man wist nog bijtijds van den bok te springen. SPORT-ZAAK - Ter openbare rechtzitting in Middelburg werd de zaak behandeld tegen J. O. (39) te Brouwershaven die als medespeeler in een voetbalwedstrijd de bal naar het doel opdreef, en het doel naderen de grovelijk en roekeloos en onvoor zichtig op zoodanige wijze op C. Kloet is ingeloopen en op diens rech terbeen is gesprongen, dat deze ten gevolge daarvan zijn been heeft ge broken. TIPS - Stort geen petroleum in een brandende of smeulende kachel; be vochtig daarmeede alleen den turf die gij voor het aanmaken gebruikt. - Strooi zand op het fornuis, voor gij gaat bakken. - Maak na het gebruik het fornuis goed schoon met couran ten en poets het op als het is afge koeld. PINDA-CHINEEZEN - De Armen raden van eenige steden hebben met elkaar overleg gepleegd met betrek king tot de hulpverleening aan de zo genaamde „Pinda-Chineezen". die in steeds grooter getale op straat ver schijnen met hun kleurige brood trommels. NIEUWERKERK - Maandagmid dag werd de ijsbaan voor de leden opengesteld. De belangstelling was echter zoo groot, dat het Bestuur zich genoodzaakt zag reeds na enkele uren deze weer te laten ontruimen. Het is te hopen dat de vorst nog eeni ge dagen aanhoudt, zoowel voor de liefhebbers van den schaatssport, als voor de kas der vereeniging. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4