Jonge ondernemers beginnen drukkerij en garagebedrijf Afscheid tuinman plantsoenendienst VIOOL/ORGEL-CONCERT IN LUTHERSE KERK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS Afscheid W. Stoutjesdijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 januari 1983 Nr. 23258 3 NOORDWELLE - Jonge ondernemers bestaan nog. De drang naar zelfstandigheid bracht Fred en Rob Hazebroek, Martijn Mulder en Krijn van Klinken op het idee voortaan zelf de touwtjes in handen te nemen. Onder het motto „Wie niet waagt, die niet wint" openden Martijn en Fred onlangs „Noordwelle Drukkerij", terwijl Rob en Krijn een garagebedrijf begonnen die de naam „Auto Noordwelle" meekreeg. Deze twee zeer uit lopende zaken spelen zich af onder één dak, name lijk in het voormalige garagebedrijf aan de Smidsweg te Noordwelle. Fred Hazenbroek (r) en Martijn Mulder naast de GTO drukpers in hun nieuwe zaak Noordwelle Drukkerij. Rob en Krijn speelden al enige tijd met het idee een eigen garage bedrijf te beginnen. Beiden werkzaam bij auto Louis Goedbloed, za gen hun kans schoon toen Goedbloed de afdeling Noordwelle wilde afstoten. Ze konden het pand huren en dat betekende voor hen het begin van een eigen zaak. „Als klein bedrijf dat nog in de kinderschoenen staat, is de huur van zo'n pand een zware kostenpost. De plannen van m'n broer een eigen drukkerij te beginnen waren bekend en zodoende lag de oplos sing voorhanden. Een gedeelte van het pand werd door Martijn en Fred als drukkerij ingericht. Gezamelijk is het tenslotte iets gemak kelijker die huurkosten op te brengen" vertelt Rob. Niet somber In „Auto Noordwelle" kan men voor alle garagewerkzaamheden terecht: uitdeuken, tectyleren, spuiten etc. De toekomst zien Rob en Krijn absoluut niet somber tegemoet. „'Inderdaad, het gaat niét zd goed in de autobranche. Wij beschikken echter niet over grote voor raden onderdelen of auto's. Dat zijn enorme investeringen die wij niet op kunnen brengen. Dat is trouwens ook niet onze bedoeling. Het gaat ons voorlopig vooral om reparaties en we verwachten dat die werkzaamheden in de toekomst alleen maar zullen toenemen. Men koopt niet meer zo snel een nieuwe wagen, er wordt meer en meer gesleuteld, dus wat dat betreft zitten we goed" leggen Rob en Krijn uit. Beiden geven toe harder en gemotiveerder te werken nu ze een ei gen zaak hebben. „Het is niet zo dat we meteen schatrijk worden, in tegendeel. We maken vele overuren om aan een normaal werkloon te komen. Maar nu weten we voor wie we het doen. Je werkt voor je zelf en dat motiveert,, aldus Rob en Krijn. Drukkerij Fred Hazebroek en Martijn Mulder zijn er weken mee bezig ge weest om een gedeelte van het garagebedrijf om te toveren in een kleine drukkerij. De huidige doka bijvoorbeeld was de tectyleer-afdeling. „Het is een kleine ruimte die onder dat antiroestspul zat. We hebben er tot nu toe twee maanden aan gewerkt om hier een werkbare situatie te krijgen. En nog steeds voeren we een gevecht tegen het stof." Zeeuwse Stromen Zowel Fred als Martijn werkten als enige jaren in de huisdrukke rij van Motel de Zeeuwse Stromen. „Op zoek naar meer zelfstandig heid, leefden beiden met het idee deze drukkerij over te nemen om voor zichzelf te beginnen. Ons voorstel werd binnen de Zeeuwse Stromen goed ontvangen. Een drukkerij (met al z'n luchtjes en rom mel) paste ook niet zo goed binnen het eet- en congres gebeuren in het motel". De apparatuur verhuisde naar de Smidsweg te Noordwelle, ter wijl de Zeeuwse Stromen toch al het drukwerk door Fred en Martijn Iaat verzorgen. „We hebben een goede start. De Zeeuwse Stromen is onze grootste klant en garandeert ons voorlopig van werk. Verder verzorgen we voornamelijk drukwerk in kleine oplagen voor partikulieren of be drijven". In Noordwelle Drukkerij kan men terecht voor het druk ken van folders, reklameteksten, geboortekaartjes, affiches, stic kers etc. De stap naar een eigen bedrijf is voor beiden niet groot. „We had den al een zeer zelfstandige baan "zegt Martijn, „maar dan nog blijft de behoefte bestaan voor jezelf te werken. Een eigen zaak inspireert ons nieuwe ideeën te ontwikkelen". Ze zijn er beiden van overtuigd dat er eens een einde zal komen aan de ekonomische teruggang. „Als we in deze moeilijke periode het hoofd boven water kunnen houden, dan staan we er zeker goed voor als er betere tijden aanbreken". Eigenaren van Auto Noordwelle: Rob Hazebroek (l) en Krijn van Klinken. ZIERIKZEE Classisvergadering In de grote zaal van de Gerefor meerde kerk te Zierikzee wordt woensdag 2 februari een extra clas sisvergadering gehouden. De beroe pen predikant van de Gereformeerde Kerk van Scharend ij ke legt het pe remptoir examen af. Het betreft kan- tidaat A. A. R. Kamermans te Kam pen. De vergadering is openbaar. Aanvang: 14.00 uur. Lezing Op donderdag 17 februari zal in het „Huis van Nassau" te Zierikzee een lezing worden gehouden over de teelt van bloembollen, bloemzaden en teu nisbloemen. De lezing wordt georga niseerd door het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rundvee houderij, en is een vervolg op eerder gehouden bijeenkomsten in het ka der van de aktie „15-30 ha akker bouwbedrijven". Het onderwerp voor de avond op 17 februari zal worden ingeleid door de heer K. E. Schik, bedrijfsvoorlichter bloembollen bij het Consulentschap voor de Tuinbouw in Zuidwest Ne derland. Voor tijd: zie agenda. Vergadering Beatrixschool In het schoolgebouw aan de Grachtweg houdt het bestuur van de Beatrixschool donderdag 27 januari een vergadering. Op de agenda staat onder meer woonvoorziening voor verstandelijk gehandicapte mensen, bezuinigingen in het buitengewoon onderwijs, de begroting 1983 en de benoeming van een leerkracht voor de ZMLK- afdeling. Voor tijd: zie agenda. Kollekte De opbrenst van de kollekte van de Interkerkelijke kerkdienst van de Katholieke Kerk bedraagt 536,90. Het thema was: Eenheid onder de christenen. KERKWERVE Bijeenkomst NCVB De NCVB, afdeling Kerkwerve hield een vergadering. Spreker op deze avond was ds. De Rooij uit Zie rikzee. Hij hield een lezing over: Al les kan tegenwoordig, maar mag ook alles? Als je als mens met de Bijbel wilt leven is dat een vraag, die menig maal terugkomt. Als voorbeelden werden genoemd het leven op zon dag, de gezinsplanning, de moderne levenswijze, vormen van samenle ven, enz. „De wetten van nu zijn in strijd met Gods Woord. Ook het hui dige leven is in strijd met Gods Woord en geboden. We moeten leven uit genade en ons geroepen voelen tot plichten tegenover Qod'w alqs Rooij Tot slot van de bijeenkomst werd Gezang 194 vers 1, 3 en 4 gezongen. Ds. De Rooij ging voorin dankgebed. over de zonde, is vergeving mogelijk", sprak Quist. „Vaak wordt ten onrechte aangenomen dat voor bepaalde zonden geen verge ving mogelijk is, maar alleen hij die zich verhardt en de Geest van God weerstaat gaat verloren. Men mag echter niet van het standpunt uit gaan dat men toch verloren is, maar men moet uitgaan van de genade, die in Christus is gegeven". De goed bezochte vergadering werd besloten met dankgebed. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM - Op de Amster- damdse valutamarkt heerste een zeer vaste stemming voor de dollar. Ge opend werd op rond 2,70, waarna de notering aantrok tot 2,7125 om vervolgens weer terug te zakken naar 2,7075. Dit betekende ten op zichte van eind vorige week een winst van rond 4 cent. Wisselmake laars omschreven de handel als chao tisch. AMSTERDAM - De Hollandsche Molen, de vereniging tot behoud van molens in Nederland, wil maatrege len ter bescherming van de omgeving van molens. Volgens de vereniging kan dat het beste door voor de omge ving van molens bestemmingsplan nen vast te stellen. Dit is een van de belangrijkste aanbevelingen in de nota „de inrichting van de omgeving van molens", die is samengesteld door een werkgroep van de vereni ging. (Vervolg pag. 1) werd gedaan". Spreker belichtte ver der zijn aktiviteiten op kerkelijk ter rein. Zo was de heer Stoutjesdijk - thans koster in Nieuwerkerk - gedu rende enige tijd ouderling-kerk voogd, een taak die inmiddels door burgemeester Van Bommel is overge nomen. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester de afscheidnemende gemeentewerkman een cadeau aan om zijn blik nog wat te verruimen: een fraaie verrekijker. De kollega's van de buitendienst! hadden verder nog een grapje in pet to: de heer S. Flikweert kwam met een oud sleutelbord, dat Stoutjesdijk destijds naar de nieuwe gemeente werkplaats had meegebracht. Een ontsierend objekt vonden de kollega's en ze hadden al aangekon digd: „Als jij vertrekt, gaat dat bord gelijk weg"; maandagmiddag bleken ze woord te houden. Het laatste woord was aan de heer Stoutjesdijk zelf. In warme bewoor dingen gaf hij uiting.aan zijn dank •--voor deze'bijéénkomst bn- voor de- prettige samenwerking, die hij jaren lang in Duiveland mocht ervaren. NIEUWERKERK Gezafrienlijke kerkdienst Zondagmorgen 30 januari zullen de samenwerkende Kerken, de Her vormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk, in Nieuwerkerk een gemeenschappelijke dienst houden. In deze dienst, die om 10.00 uur be gint, zal drs. Alb. v. d. Ban voorgaan in de kerk aan de Ooststraat. In de prediking zal worden stilgestaan bij de watersnoodramp 1953 en de februari-kollekte voor het Werelddi- akonaat. Ouderlingen In de Nederlands Hervormde Ge meente te Nieuwerkerk zijn tot on derling gekozen: de heren S. Kooman en J. Goedegebure. Tot ouderling kerkvoogd werd gekozen de heer W. G. F. Blokpoel. Oud papier In Nieuwerkerk wordt zaterdag ochtend 29 januari oud papier opge haald. De opbrengst is bestemd voor het werk van de Zending van de Ge reformeerde Gemeenten. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Uitvoering „Oefening en Uitspanning" De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" geeft vrijdagavond 4 februari in samenwerking met „Nu met Hope" uit Bruinisse een uitvoe ring in de grote zaal van Ons Dorps huis. Voor de pauze staat het muzika le gedeelte op het programma met onder meer enkele marsen en koraal- muziek. Na de pauze volgt een toneelstuk: „Een dolle boel om de voetbalpool". De regie is in handen van Addy Flip- se. Na afloop bestaat de mogelijk heid tot het maken van een dansje. Voor tijd: zie agenda. SIRJANSLAND Reformatorisch Contact Ds. L. Quist uit Middelharnis was de spreker bij de vergadering van het Reformatorisch Contact te Sirjans- land. Hij sprak over het onderwerp: de zonde tegen de Heilige Geest. Ds. Quist zei dat deze zonde in alle tijden belangrijk is geweest in het le ven van de Chr. gemeente. Spreker verdeelde zijn onderwerp in vier punten: 1) Wat bedoelt de Bijbel met de zonde tegen de Heilige Geest?; 2) Welke mensen bedrijven deze zonde?; 3) Hoe kunnen we weten vrij te zijn van deze zonde en 4) Wat leert de Bij bel betreffende de bevrijding van de zonde. Ds. Quist stelde vast dat ieder mens zondigt en dat hij voor deze zonde vergeving nodig heeft. „Alleen wanneer bekering volgt op berouw Myra van Groenendael en Rien Balkenende ZIERIKZEE - De tuinman van de plantsoenendienst van de ge- meente Zierikzee, de heer A. van der Werf nam maandagmiddag offi cieel afscheid. Hij maakte reeds per 1 november van het vorige jaar gebruik van de VUT-regeling en de burgemeester Th. H. de Meester zei dan ook dat de heer Van der Werf waarschijnlijk al een beetje aan de gewijzigde situatie gewend was geraakt. In een lang en arbeid zaam leven, zoals J. Louwerse, direkteur gemeentewerken het uit drukte, is Van der Werf achttien jaar in dienst geweest van de ge meente Zierikzee. Het echtpaar Van der Werf neemt van de burgemeester een prent van de stad Zierikzee in ontvangst. Op veertienjarige leeftijd begon zijn loopbaan bij landbouwer Ganze- man, waarna hij overstapte naar het vlasbedrijf Kurvink te Noordgouwe. In de Tweede Wereldoorlog werd Van der Werf geëvacueerd naar Rotter dam. In het vlakbij gelegen Schie dam werkte hij in een zakkenfa- briek. In juni 1945 was hij samen met zijn ouders weer terug in Zierikzee en hij nam zijn oude beroep bij Kurvink weer op. In 1953 hielp Van der Werf mee aan het dijkherstel op Schou- wen-Duiveland. Na werkzaam te zijn geweest bij een graanbedrijf te Drei- schor en het fruitbedrijf Roggebaiid trad Van der Werf op 1 mei 1964 in dienst bij de gemeente Zierikzee. „Bij de plantsoenendienst hebt u alle mogelijke voorkomende werkzaam heden gedaan, maar u stond bekend als de motormaaier", zei Louwerse. De burgemeester vond dat Van der Werf bijf de plantsoenendienst zijn sporen had verdiend.. „U hebt zich een buitengqyE99p goede werker ge toond. U was een" man van de oude stempel. Waar de motormaaier bin nen de gemeente ook draaide, u zat erop. U was dus zogezegd een gemo toriseerd man", aldus de Meester. Honden Tijdens het afscheid werd herhaal de malen de schuduwwijze van het werk van Van der Werf genoemd: de uitwerpselen van de honden op de grasvelden. Dat gaf menigmaal aan leiding tot ongenoegen bij de tuin man. Van de burgemeester mocht hij een prent van Zierikzee in ontvangst nemen en van de heer Louwerse een set hulpwerktuigen voor houtbewer king. Namens de ABVA/KABO sprak de heer J. Struijk en namens zijn kollega's de heer M. van 't Veer. Hij vertelde aan de genodigden in de trouwzaal van het. stadhuis enkele anecdotes uit de ruim achttien jaar trouwe dienst en overhandigde Van der Werf een maquette van wat men zoal op èèn grasveld aantreft. Tot slot voerde J. J. Doeswijk, hoofd plantsoenendienst het woord. ZIERIKZEE - Musiekschooldocenten Myra van Groenendael en Rien Balkenende geven saterdag avond 29 januari een concert in de Lutherse Kerk te Zierikzee. Dit concert voor viool en orgel/piano vindt plaats in het kader van de inmiddels populaire Ars- Musica serie. Myra van Groenendael is sinds 1979 als viooldocente verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool. Zij treedt regelmatig op in kamermuziek-en- sembles in Brabant en Zeeland. Zij volgde haar opleiding aan het Bra bants Conservatorium te Tilburg bij Leo Riemens. In 1980 behaalde zij de B-akte voor viool. Sinds twee jaar studeert Myra aan het Konklijk Mu ziekconservatorium in Brussel bij Georges Octors. Myra's verloofde Rien Balkenende is afkomstig uit het Zeeuwse Kamperland. Hij studeert aan het Rotterdams Conservatorium de hoofdvakken orgel en piano. Zijn leraren zijn onder meer voor orgel Arie Keijzer en piano Frans van Hoek. Rien Balkenende is als docent verbonden aan de Zeeuwse Muziek school en als organist aan de Gast- huiskerk te Zierikzee. Myra en Rien beginnen hun concert zaterdagavond in de Lutherse kerk met een sonate van Handel. ,,Een ba- rokstuk om bezoekers en exekutan- ten even aan elkaar te laten wennen", aldus de concertgevers. Vervolgens spelen zij het ,,Aus der Heimatvan Smettena, een laat- romantisch werk met ..Chopin- achtigeelementen: de sterke heim wee naar de geboortegrond, die dui delijk in de muziek tot uiting komt. Hierna is het de beurt aan het alle gro uit de sonate voor viool van Ed ward Elgar (de komponist van het overbekende ,,Land of Hope and Glo ry"). Uit een sprookjessuite van Ra- vel spelen Myra en Rien daarop ,,Pastourelle", een impressionistisch herdersstuk. Orgelstukken Vervolgens is het de beurt aan Rien, die twee orgelstukken ten ge hore zal brengen op het fraaie orgel in de Lutherse kerk: een instrument van Zweedse makelij Hammerberg geplaatst in een kast uit de vorige eeuw. De organist speelt een Lento- grave en Allegro van Ruppe, een Ne derlandse komponist en tijdgenoot van Mozart. Van veel later datum daarna de variaties van Flor Peeters op het oud-Nederlandse lied ..Heer Jezus heeft een hof ken". Romantisch Dit Ars-Musica concert wordt besloten met een sonate van Grieg (opus 13). Dit driedelig romantisch werk van de bekende Noorse kompo nist betreft een concert voor kleine bezetting en belooft een waardige af sluiting te vormen. Voor dit optreden in dc Lutherse kerk zijn de Ars-Musica abonnemen ten geldig en verder zullen kaarten uitsluitend in voorverkoop verkocht worden bij de Zeeuwse Muziekschool in de Poststraat. Organist Rien Balkenende Violiste Myra van Groenendael

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3