Aanleg nieuw sportpark Zierikzee kan van start waiRöe ivo n Prins Bernhard reikt Verzetskruisen uit HELICOPTER OEFENT IN ZIERIKZEE Waardebonnen ontvreemd bij inbraak Nieuwsbode Restauratie Gravensteen in mei voltooid DE ZIERIKZEESCHE COURANT RU-fraktie signaleert „addertje" BRABER GROEN VOORZIENING B.V. A <- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 gent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 20 januari 1983 139ste jaargang Nr. 23255 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Oosterscheldewerken: 25 miljoen extra ZIERIKZEE - Met de stemmen van de R.U.-fraktie te gen besloot de gemeenteraad van Zierikzee dinsdag avond een krediet van 1.602.500,- te voteren voor de uitvoering eerste fase van het plan tot aanleg van het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg. Naar verwach ting zal het sportterrein in september dit jaar worden in gezaaid en bij aanvang van het sportseizoen 1984 in ge bruik worden genomen. meerderheidsadvies van de kommis sie publieke werken over de aan besteding, dat vorige week in beslo ten zitting werd uitgebracht. Hij wil de weten of het kollege dit meerder heidsadvies zal opvolgen. Wethouder De Rijke deelde mede, dat het kolle ge over die wijze van aanbesteding ook nog geen unaniem standpunt heeft ingenomen. Verder wilde hij over dit punt geen mededelingen doen tijdens deze openbare vergadering van de raad en besloten werd de zaak achter geslo ten deuren, na afloop van de raads vergadering, verder te bespreken. De heer H. Asma (PvdA) zei ver heugd te zijn, dat dit schitterende sportpark zal worden aangelegd. Evenals tijdens de vergadering van de kommissie sport drong hij erop aan, dat tijdig aandacht zal worden W. F. Sprengelmeijer (R.U.):Afwij kend standpunt over wijze van aan besteding". R.U.-woordvoerder de heer W. F. Sprengelmeijer liet weten niet alleen - uit principiële en financiële overwe gingen tegen het voorstel te stem men. Zijn fraktie liet meerdere ma len weten het ook niet eens te zijn met de lokatie aan de Lange Blo kweg en stelde zich destijds ook ach ter de bezwaarschriften, die tegen de aanleg van het sportpark werden in gediend. Verder was de heer Spren- gelmeijer van mening, dat er betref fende de wijze van aanbesteding nog een addertje onder het gras schuilt. Een opmerking, die bij wethouder P. de Rijke de badinerende reaktie ont lokte, dat er nu nog helemaal geen gras ligt. De heer Sprengelmeijer liet weten zich niet te kunnen verenigen met het Advertentie Bel nu voor de winterverzorging van uw tuin c Renesse Tel. (01116) 1820 Voor Zierikzee Tel. (01110) 4906 ZIERIKZEE - Vanaf december wordt er hard gewerkt aan de restauratie van het Gravensteen aan de Mol in Zierikzee. Als alles volgens plan verloopt, zul len de restauratiewerkzaamheden in mei zijn voltooid, zodat er vanaf juli ten toonstellingen in het historische pand kunnen worden georganiseerd. Deze schitterende entourage voor het houden van tentoonstellingen zal overi gens maar tijdelijk als zodanig dienst doen. In mei 1984 wordt het Maritiem Museum in het gebouw gevestigd. besteed aan de bouw van de kleedak- kommodatie, evenals aan de opzet van de exploitatieberekening. Wet houder van sportzaken de heer L. J. van Gastel antwoordde, dat de bouw van een kleedakkommodatie admi nistratief voorbereid zal worden tij dens het begin van de grondwerk zaamheden. ,,Als het terrein is inge zaaid, hebben we nog een jaar de tijd voor de bouw van die kleedakkom modatie", aldus de heer Van Gastel. Niet kostendekkend Ten aanzien van dè vast te stellen huurprijzen, verwachtte hij dat die bedragen niet kostendekkend zullen zijn. De hoogte van die huur, zal vol gens hem in verhouding vergelijk baar moeten zijn voor de gebruikers van het nieuwe sportterrein en voor de gebruikers van sportpark Ban- nink. ,,De kosten moeten door beide groepen worden opgebracht". Zowel de heer J. J. Geleijnse (VVD) als de heer C. Legemaate drong erop aan ook de renovatie van sportpark Bannink in het geheel te betrekken. De VVD-woordvoerder wees in dezen op de verplichting om reeds lang ge leden gedane toezeggingen na te ko men. Een mening, die de wethouder van sportzaken kon onderschrijven. Een ander voorstel van importan tie betroffen de grondtransakties ten behoeve van de bouw van een nieuw verzorgingstehuis met service-wo ningen aan de Hoge Molenstraat ter vervanging van de rusthuizen „Ire ne" en „Ons Huis". „Het wordt een gigantisch projekt", aldus raads voorzitter burgemeester Th. H. de Meester. De raad besloot tot aankoop van de panden „Ons Huis" en „Irene" om te bereiken dat in de kosten van verwerving een bijdrage wordt verkregen op grond van de be palingen voor een zogenaamde sane ringssubsidie. De koopsom voor de beide rusthuizen bedraagt 59.000,-. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) kreeg desgevraagd de medede ling, dat het gemeentebestuur de ver wachting heeft, dat - de nog in het verschiet zijnde lokatiesubsidie in aanmerking nemend - quitte gespeeld kan worden met het rekonstruktie- en saneringsplan Ho ge Molenstraat. Kunstwerken De raad besloot verder tot aankoop van vijf kunstwerken voor een totaal bedrag van 8,025,-. Eén van die wer ken betrof een schilderij van H. W. Jansen, voorstellende een gezicht op de Hoofdpoortstraat vanaf het Bol werk. Drie leden van de museum kommissie waren naar Hilversum getogen om dit schilderij te aan schouwen. Zowel de heer Asma als de heer Geleijnse informeerde, waarom nadien geen schriftelijk advies door de kommissie werd uitgebracht. De voorzitter bracht nu derhalve het verbale advies tot aankoop over. De PvdA-fraktie handhaafde haar eerder ingenomen standpunt betref fende de verlaging van subsidies aan diverse verenigingen en instellingen. De heer D. v. d. Wekken liet namens zijn fraktie weten tegen de begro tingswijziging te stemmen, omdat de PvdA het niet eens was met deze kor tingen op de subsidies. Een begrotingswijziging ten behoe ve van de subsidie aan de Stichting Theaterbureau Uit in Zeeland werd Vervolg pag. 3 - ZIERIKZEE - Dinsdagmiddag omstreeks een uur maakte een helicopter van de Koninklijke Luchtmacht op het par keerterrein aan de Scheldestraat in Zierikzee een landing. Het landen van de helicopter gebeurde in het kader van een oefening in verband met het bezoek van leden van het Koninklijk Huis op 1 en 2 februari. Het toestel, een Alouette III werd bestuurd door kapitein Ravier en is afkomstig van de vliegbasis Deelen; het toestel maakt deel uit van het internationaal bekende demonstratieteam The Grasshoppers". (Foto: Jan Krakeel). «oukze gróót; ,0$ te besteden bij één der winkeliers, die een advertentie -m'-v V'^Vüê plaatsten in de Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE van 19 ZIËRIKZEÊ, 19 Handtekening Z.Z.K ZIERIKZEE - Tijdens het afgelopen weekend werd, in de nacht van zondag op maandag, ingebroken in onze kantoren aan het Jan newekken te Zierikzee. Naar pas later is gebleken, werd bij deze in braak, behalve een aantal boekenbonnen, een aantal waardebonnen ontvreemd. Deze bonnen worden gebruikt als prijzen van de kruis woordpuzzel in de Zierikzeesche Nieuwsbode Extra; ze kunnen wor den ingewisseld bij winkeliers, die een advertentie plaatsen in dit blad. De bonnen, die bij genoemde inbraak zijn ontvreemd, zijn blanco en niet voorzien van de vereiste handtekening. Wij verzoeken de be treffende winkeliers om eerst kontakt op te nemen met de admi nistratie van ons bedrijf alvorens wordt overgegaan tot verzilvering van de waardebonnen, welke vanaf heden worden aangeboden. Direktie Lakenman en Ochtman Op 2 februari in stadhuis Zierikzee ZIERIKZEE - Op woensdag 2 februari zal Z.K.H. Prins Bernhard in de Trouwzaal van het stadhuis te Zierikzee een aantal Verzetsherdenkingskruisen uitreiken. In to taal zal aan 21 personen uit de Zeeuwse regio dit erete ken worden opgespeld. Het Verzetsherdenkingskruis wordt toegekend door het Nationaal Comité Verzetsher denkingskruisen aan personen, die zich in de periode van 1940-1945 verdienstelijk hebben gemaakt in het ver zet tijdens de Duitse bezetting. Van de Verzetsherdenkingskruisen zullen er zes worden uitgereikt aan inwoners van Schouwen-Duiveland. Eén ervan wordt posthuum uitge reikt aan Zuster P. J. Verhoeff te Brouwershaven wegens de ver diensten van de heer J. A. Verhoeff. De andere vijf kruisen gaan naar Ma- taheroe te Renesse, A. J. Vasseur te Haamstede, L. A. Verdoorn en C. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. 1£6* pa Biar Kloet te Zierikzee en M. Elenbaas te Bruinisse. Programma Het programma van deze bijeen komst, die een besloten karakter heeft, ziet er als volgt uit: 10.45 uur: Aankomst van Prins Bernhard per helicopter op het par keerterrein aan de Scheldestraat. 11.00 uur: Aankomst van het gezel schap op het stadhuis. 11.15 uur: Officiële uitreiking van de versierselen door Prins Bernhard. 12.10 - 12.30 uur: Informeel samen zijn in de Vierschaar van het stad huis. 12.35 uur: Vertrek van Prins Bern hard uit het stadhuis. Verwachting tot vrijdagavond: Zachter Half tot zwaar bewolkt en voorna melijk in de nacht mogelijk wat re gen of motregen; minimumtempera tuur ongeveer 4 graden, middagtem- peratuur rond 7 graden; vrij krachti ge westelijke wind, windkracht 5. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 25 jan. Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 5 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 21 jan. Zon op 8.36, onder 17.06 Maan op 11.48, onder Eerste Kwartier: 22 januari (6.33) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 jan. 7.07 20.09 1.09 13.47 Doodtij: 24 januari HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een zwak hogedrukge- bied trekt donderdagochtend over ons land. De dag begint dan ook met zonnig weer, waarbij de temperatuur tot ongeveer 5 graden oploopt. Bij Schotland is echter inmiddels de voorste begrenzing van vochtige en minder koude oceaanlucht aangeko men. Deze begrenzing trekt snel via de Noordzee in de richting van ons land. Daarom neemt in de loop van de dag de bewolking van het noord westen uit snel toe en later is wat lichte regen, motregen of zelfs natte sneeuw mogelijk. Vanaf vrijdag zullen we ons in de zachte oceaanlucht bevinden en dan mogen we op middagtemperaturen van 6 7 graden rekenen, waarbij het overwegend droog zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1