V Zierikzeese ploeg revancheert zichzelf met fraaie zege: 14-5 Bruse Boys-pupillen winnen in Oosterland "l BC Zierikzee overrompelt te zwak Marathon 4 (8-0) Daverende koppelkoers met Raas in hoofdrol Uitstekend weekeinde voor standaardteam All Ready Kursus jeugdtrainer in Kerkwerve Koppelgenoot Sercu naar huis Peter Post dubt over eerste Ronde van Amerika ski's en ski-schoenen TOG Bruinisse Finaletoernooi 3e klas bandstoten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 januari 1983 Nr. 23254 5 ft Tijdens een korte plechtigheid voorafgaand aan de wedstrijd tegen Harga werd het eerste (veld)team van All Ready in nieuwe trainingspakken gestoken door de firma Schults Schilders uit Zierikzee. Dat was na tien jaar weer eens nodig. De sportieve geste van de sponsor werd door de zaalkorf balformatie duidelijk gewaardeerd. Na een prima wedstrijd prijkte een fraaie 14-5 zege op skorebord tegen het Schiedamse Harga. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE - Het werd een uitstekend weekeinde voor de Zierikzeese korfbalformatie van All Ready. Zelf nam de ploeg revanche op zichzelf door „naaste buur" Harga met 14-5 meedogenloos op verlies te zetten en in Leiden klopte hekkesluiter KNS het Roosendaalse Keep Fit met 11-10. Hierdoor is de marge met de twee laatste plaatsen opgelopen tot vier punten. Aanstaande zater dag moet All Ready op bezoek bij KNS. Dit wordt een uitermate belangrijke wedstrijd. Winst op de Leidena- ren betekent dan vrijwel zeker definitieve handhaving in de landelijke derde klas, omdat het gat met de fatale plaatsen dan reeds oploopt tot zes punten. Voor de wedstrijd kreeg het op scherp staande Zierikzeese team trainingspakken uitgereikt van de firma Schults Schil ders uit Zierikzee, waardoor men min of meer moreel verplicht was deze sportieve geste - het was voor het eerst na tien jaar dat de All Readyploeg uiterlijk van ge zicht veranderde - ook met een sportief sukses te onder strepen. De roodzwarte brigade liet promt niets aan het toeval over en denderde fanatiek over de Schiedamse te genstander. Er waren nog maar 15 sekonden gespeeld, toen de thuisklub al de lei ding nam. Hans van Gastel smeet dé eerste de beste bal, van achterde paal, door de mand, 1-0. Een goed lo pend eerste aanvalsvak maakte in die beginfase de bedoelingen van All Ready meteen goed duidelijk en na zeven minuten was het 2-0, toen de uitstekend spelende Gerda Kloet van afstand doel trof. Een minuut later was er al een aardig gat. De wat grie perige Leo Fonteine schoot zuiver en All Ready stond met 3-0 voor. Harga skoorde in de 15e minuut haar eerste doelpunt via een straf worp, 3- 1. Weer Gerda Kloet (ook weer van afstand) liet 4-1 noteren en één mi nuut later stond het 5-1 toen Hans van Gastel, na goed ingrijpen in de verdediging van Leo Fonteine, hele maal vrijgelaten doel trof. Wederom door een strafworp kwam Harga tot 5-2, maar gelijk reageerde All Ready via Leo Fonteine, die doeltreffend uithaalde met een getructe omdraai- bal, 6-2. Voor de rust werd het zelfs nog 7-2 door Corrie Kloet, die van af stand raak prikte. Harga had in die eerste helft nauwelijks iets laten OOSTERLAND - Zaterdagmorgen werd door de jeugdkommissie van de sportvereniging Duiveland in de sportzaal te Oosterland een zaalvoetbaltoer nooi georganiseerd voor E-pupillen waaraan werd deelgenomen door teams van MEVO, Bruse Boys en Duiveland^ De organiserende kommissie kan weer terugzien op een geslaagd toernooi waarin de jeugdige voetballertjes met veel inzet voor de puntjes streden. 0-0; Duiveland-Duiveland II 0-0; MEVO-Bruse Boys 0-0; Duiveland- Bruse Boys II 0-1; MEVO II-Bruse Boys 0-1; MEVO-Duiveland 1-0; Dui veland II-Bruse Boys II1-1; MEVO II- Duiveland 1-0; Bruse Boys-Bruse Boys II 0-2; MEVO-MEVO II 0-0; Bru se Boys-Duiveland II 1-1. Daar het krachtsverschil bijzonder gering was leverde bijna iedere wedstrijd een spannende strijd op waarin de doelpunten bijzonder duur waren. Winnaar van het toernooi werden de pupilletjes van Bruse Boys II, die van de vijf gespeelde wedstrijden er drie in winst wisten om te zetten en twee keer gelijkspeel den. De resultaten: MEVO-Bruse Boys II 0-1; MEVO II-Duiveland II 1-0; Bru se Boys-Duiveland 1-2; MEVO-Dui veland II 1-3; MEVO II-Bruse Boys II Bruse Boys II MEVO II Duiveland II Bruse Boys MEVO Duiveland 5 3 2 0 5-1 8 5 2 2 1 2-1 6 3 15-4 5 2 2 3-5 4 2 2 2-4 4 13 2-4 3 léh I Stand 3e klas D, West: 1. Fiks 2. Vlaardingen 3. W.I.O.N. 4. Ter Gouw 5. All Ready 6. Harga 7. Keep Fit 8. K.N.S. 3 0 4 3 0 4 1 0 6 1 0 6 DEN BOSCH - De faillissements aanvrage van belasting en bedrijfs vereniging tegen de eerste- divisieclub FC Den Bosch, ingediend in november, is ingetrokken. Het kort geding dat de Stichting FC Den Bosch volgende week maandag tegen fiscus en bedrijfsvereniging wilde aanspannen om de faillissements aanvrage ongedaan te maken, is door de stichting daaorm ook ingetrok ken. RENESSE - De KNVB afdeling Zeeland gaat medio februari starten met een kursus jeugdvoetballeider (jeugdtrainer) in Kerkwerve. Op dit moment hebben 13 personen zich voor deze opleiding aangemeld, zo dat (maximaal) nog zeven kandida ten zich hiervoor kunnen aanmelden. In de afdeling Zeeland is op dit mo ment een dame, t.w. Marjan Schou ten uit Wemeldinge die een dergelij ke kursus heeft gevolgd, wat natuur lijk niet inhoudt, dat zij de enige jeugdtrainer dient te blijven. De kursus jeugdvoetbaltrainer om vat 40 lesuren, verdeeld over 16 avon den van 2V2 uur. Van deze 40 lesuren zijn er 30 praktisch gericht. Aan het eind van deze opleiding wordt theo retisch en praktisch examen afgeno men. Indien men 16 jaar of ouder is en in het bezit van een ABO-bewijs (of een certificaat diploma wat vrijstelling geeft), kan men zich voor deze opleiding aanmelden bij de ver enigingen of bij het bondsbureau van de KNVB afdeling Zeeland te Mid delburg. ZIERIKZEE - Het eerste team van Badmintonklub Zierikzee heeft er zater dagmorgen geen twijfels over laten bestaan, dat men wel degelijk van zins is om de lonkende promotie naar de derde klas van het landelijke badmintonge- beuren aan te grijpen. Het bezoekende Marathon 4 kreeg er in de voorlaatste kompetitiewedstrijd in sporthal Onderdak ongenadig van langs. Cbrry Kei zer, Conny Cashoek, André Koster en Dave Clarke deklasseerden de Walcher- se bezoekers met de maximale 8-0 skore. Het gemis van Petra Krello en Harry Koster werd duidelijk niet gevoeld. In de uitwedstrijd, eerder in het seizoen, had Zierikzee nog alle moeite van de wereld om Marathon 4 op afstand te zet ten. Bij een 4-2 voorsprong werd de wedstrijd afgebroken, hetgeen eerder ook al het geval was bij Terneuzen 3. Wanneer het van belang is voor de uiteinde lijke eindstand in de eerste klas zullen beide (of mogelijk een) wedstrijd als nog worden uitgespeeld. Op zaterdag 5 februari wordt eerst nog de laatste kompetitiewedstrijd afgewerkt in Zierikzee. Terneuzen 3 is dan de tegenstan der. De ontmoeting tussen Zierikzee en Marathon 4 werd begonnen met de beide dubbelspelen. André Koster en Dave Clarke hadden in hun partij erg weinig problemen met het Vlissingse koppel A. Louws en W. Crusio. Met de alleszeggende cijfers 15-2 en 15-6 haalde het Zierikzeese dubbel het eerste punt binnen. Het dames dub belspel verliep zo mogelijk nog ge makkelijker. Corry Keizer en Conny Cashoek gunden hun tegenstandsters C. Louws en E. Vitalis welgeteld vier punten in de twee sets: 15-3 en 15-1. Zierikzee leidde zodoende vrij ge makkelijk met 2-0. Rechtzetten Voor de verandering ging de wedstrijd verder met de twee dames enkelspelen. Corry Keizer moest bin nen de lijnen om C. Louws te bestrij- zien, het was dan ook typerend voor het spel van de Schiedamse formatie dat beide doelpunten uit strafwor- pen werden gemaakt. Overdonderend Na de pauze weer een beter draai end All Ready in de zaal. Men gaf Harga niet de kans om serieus iets te rug te doen, er werd driftig verder geskoord. Net als in de eerste helft ook nu Hans van Gastel de eerste doelpuntenmaker. Een snelle „streeppass" uit de ver dediging van Leo Fonteine bereikte Van Gastel precies op tijd en deze kon onder de korf rustig aanleggen, 8-2. Na weer een vakverwisseling liet Jaap van Gastel van afstand 9-2 op de borden brengen en toen waren er nog maar 4 minuten gespeeld. Hoewel Harga zeker niet zo zwak speelde, wist men geen doelpunten te maken en daarom gaat het toch nog steeds. Eindelijk toch maakte Harga haar eerste „veld" doelpunt, 9-3, maar de reaktie van Zierikzeese zijde was een overdonderende demarrage. In 5 minuten liep de formatie van coach Rinus Kloet van 9-3 naar 12-3, met een paar hoogstandjes daartus sen. Eerst skoorde Corrie Kloet van afstand de tiende treffer, na haar volgden Gerda Kloet (voor de derde maal) van vlakbij de korf en Karin den Dekker die met een erg fraaie doorloopbal haar eerste kompetitie- doelpunt maakte, haar voorbeeld. Na deze stormloop was het even stil aan All Ready-kant, maar Harga was nog steeds te onzuiver om echt wat terug te doen. Een strafworp werd zelfs nog gemist. Tien minuten werd er niet gedoelpunt, totdat toch weer All Ready aan de bel trok. Leo Fon teine maakte ook zijn derde punt (van afstand), 13-3, met nog 5 minu ten te gaan. In die laatste 5 minuten wist Harga zowaar nog tweemaal te skoren tegenover All Ready één maal, zodat de eindstand op 14-5 werd bepaald. De laatste All Ready treffer kwam op naam van Jaco Stoutjesdijk die van ver de bal door de korf joeg. Een uitstekende prestatie derhalve van de rood-zwarten tegen het (tot nu toe) hoger genoteerde Harga. All Ready sluipt op doelsaldo naar de vijfde positie en de blamage van vo rige week tegen Keep Fit lijkt te zijn vergeten. Volgende week kan All Ready zich al zo goed als veilig spe len als men in Leiden van het vrij zwakke K.N.S.dat overigens wel de eerste punten tegen Keep Fit pakte, weet te winnen. Overige uitslagen: Ter Gouw - Fiks 11-13; W.I.O.N. - Vlaardingen 3-9; K.N.S. - Keep Fit 11-10. ROTTERDAM - De vierde dag van de dertiende Rotterdamse Zesdaagse heeft aanmerkelijk meer strijd opgeleverd dan met name de tweede en de der de dag. In beide koppelkoersen werd op het scherpst van de snede gestreden om iedere meter voorsprong. Toen even na het middernachtelijk uur de ein dafrekening opgemaakt was bleken de Australiërs Danny Clark en Don Allan onbetwist als het meest triomfale koppel de strijd te hebben doorstaan. De beide, bepaald niet meer zo jeugdige professionele wielertoeristen leidden toen andermaal alleen in dezelfde ronde met een ronde voorsprong op de kop pels Raas/Frank en Pijnen/Braun. Patrick Sercu staat voorloping op een vierde plaats genoteerd, maar was de onbetwiste pechvogel van de vierde dag. Zijn Koppelgenoot, de 21-jarige Italiaan Maurizio Bidinost moest met een akkute aanval van griep op last van Zesdaagse-dokter Ab Rozijn de strijd staken. Tot nader order rijdt Sercu de „Six" geneutraliseerd rond. Een twee de uitvaller zou hem aan een nieuwe partner kunnen helpen. Distrikt Zuid- 7 0 0 14 88 57 5 0 2 10 74 54 5 0 2 10 74 72 3 0 4 6 70 62 6 70 6 52 61 2 48 72 2 50 80 Strijdlustigste renner van dè vier de dag was zonder enige twijfel de Zeeuwse ex-wereldkampioen Jan Raas, al moest de man uit 's- Heerenhoek erkennen, dat er tegen het sublieme rijden van de beide Aussies momenteel weinig valt in te brengen. „We zullen iedere sekonde attent moeten zijn", liet hij weten. „Het is zaak om in de gaten te hou den, of zij niet een korte inzinking krijgen. Als dat niet gebeurd, dan is de winnaar bekend, maar we zullen onze huid zo duur mogelijk trachtten te verkopen". Belangrijk In de eerste koppelkoers namen Horst Schutz en Roman Hermann na tien minuten een ronde voorsprong, waarna enkele minuten later René Pijnen en Gregor Braun aansloten. Raas ging enorm in het offensief, maar leek aanvankelijk niet te sla gen. Luttele sekonden voor het einde slaagde zijn koppelgenoot Gert Frank er toch in alsnog een ronde te rug te pakken, maar de ruimte van een ronde met Clark en Allan was toch blijven bestaan. „Toch een be langrijke ronde, die we daar pakten", liet Raas glunderend we ten. „Een gat van twee ronden had op dat moment fataal kunnen zijn. Nu tellen we nog volledig mee". Dat toonde Raas aan in de tweede, langere koppelkoers aan het einde van de vierde dag. Na twintig minu ten kwamen Raas en Frank alleen aan de leiding, maar Danny Clark onderkende het gevaar onmiddellijk. Luttele minuten later tikte de goed lachse Australiër aan in de staart van de groep en was de jacht van Raas voor een belangrijk deel van zijn ef- fekt ontkracht. „Belangrijk was wel, dat we René Pijnen weer op gelijke hoogte hadden getrokken", vertelde Raas later. „Tijdens de eerste kop pelkoers had hij zich naast Clark en Allan gewerkt. Hij blijft met zijn voortreffelijke Duitse koppelgenoot Gregor Braun de gevaarlijkste kon- kurrent voor de eindzege en Pijnen Spelmoment uit een van de wedstrijden tijdens het zaalvoetbaltoernooi voor E-pupillen in de Oosterlandse sporthal. Een team van de organiserende vere niging Duiveland speelt hier tegen Bruse Boys. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ROTTERDAM - Felix Lévitan heeft de TI-Raleigh-ploeg van Peter Post geselekteerd voor deelneming aan de eerste Ronde van de Verenig de Staten, die op 8, 9 en 10 april wordt gehouden. Post deed de Franse organisator nog geen officiële toezeg ging. Hij twijfelt nog. „De datum ligt erg ongunstig", zei hij gedurende de vierde avond van de Rotterdamse Zesdaagse. „Op 10 april wordt Parijs-Roubaix verreden. Daar moeten we met tien renners aan de start komen. Pal daarop volgen Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse Pijl. Als we zes renners naar Ameri ka sturen, kan ik hen, door het tijds verschil, niet voor de klassiekers ge bruiken. Er moet zodoende een erg hoge prijs betaald worden voor een paar dagen fietsen in de buurt van Washington". den, hetgeen aanvankelijk nogal wat beloofde, omdat de Vlissingse in ei gen hal Corry Keizer tot drie sets had gedwongen. Nu werd dit aardig rechtgezet. Kei zer won met 11-1 en 11-4. Conny Cas hoek knokte zich ook naar een revan che. In de uitwedstrijd verloor zij van E. Vitalis. De Vlissingse had toen drie sets nodig en dat deed Con ny Cashoek nu in de Zierikzeese sporthal eveneens. De eerste set ging met 8-11 verloren, waarna zij de tweede met dezelfde cijfers won. In de derde en beslissende set kwam zij na verlenging (12-11) als winnares uit de bus. Vervolgens kwamen de heren en kelspelen aan de beurt. Dave Clarke denderde zonder pardon over zijn te genstander A. Louws via 15-1 en 15-3 en André Koster leek aanvankelijk op dezelfde manier te werk te gaan. Hij won de eerste set met 15-4, maar kwam vervolgens in de problemen toen W. Crusio beter in zijn spel kwam. Toch zou Koster de set naar zich toetrekken met 15-13 en daarmee de stand op 6-0 bepalen. Ook de beide gemengd dubbelspelen leverden overwinningen op voor het Zierik zeese team. Conny Cashoek en Dave Clarke wonnen met twee keer 15-9 en Corry Keizer en André Koster had den een gemakkelijke en een moeilij ke set: 15-0 en 17-15. Einduitslag der halve 8-0. Advertentie Verkoop-verhuur-inrui l-reparatie van vakkundig en specialistisch staan wij voor u klaar met testapparatuur (door ANWB geadviseerd) weet inmiddels best wat het is om hier te winnen. Zeven keer al kreeg hij de bloemen". Favorieten Met nog vijf minuten te gaan pro beerde Jan Raas andermaal om weg te komen uit de groep, maar het tem po werd door met name René Pijnen en de sterk rijdende Martin Venix zo ontstellend hoog gehouden, dat er van wegkomen niets kon komen. De enige die daar nog wel in slaagde was Leo van Vliet met zijn Engelse koppelgenoot Gary Wiggins, maar dat had voor het totaalklassement niets om het lijf. In een zinderende fi nale bleef Danny Clark Raas op de streep een fraktie voor, maar al met al deed de man uit 's-Heerenhoek voortreffelijke zaken tijdens de vier de dag. Naast Clark/Allan en Pijnen/Braun blijft het koppel Raas/Frank een van de uitgesproken favorieten in de dertiende na oorlogse Rotterdamse Zesdaagse. De stand na vier clagen bij de pro fessionals: 1. Danny Clark-Don Allan, 256 pun ten. Op 1 ronde: 2. Jan Raas-Gert Frank. 296 punten; 3. René Pijnen- Gregor Braun. 206 punten. Op 2 ron den: 4. Patrick Sercu (alleen) 311 pun ten; 5. Gerrie Knetemann-Albert Fritz 128 punten; Op drie ronden: 6. Willy Debosscher-Günther Schuma cher 227 punten; 7. Martin Venix- Jupp Kristen 189 punten. Op 5 ron den: 8. Horst Schutz-Roman Her mann 212 punten. Op 6 ronden: 9. Leo van Vliet-Gary Wiggins 178 punten; 10. Hans Hendrik Orsted-Per Bausa- ger 112; Op 8 ronden; 11. Bert Oosterbosch-Henri Rinklin 235 pun ten; Op 15 ronden: 12. Joop Zoetemelk-Wilfried Peffgen 124 pun ten; Op 19 ronden: 13. Cees Priem- René Kos 144 punten. Patrick Sercu rijdt voorlopig al leen geneutraliseerd mee, tot het mo ment, dat er eventueel een nieuwe koppelgenoot voor hem komt, als een tweede renner moet afhakken. Praat eens vrijblijvend met Robert ZENTRASPORT INTERNATIONAL René Pijnen blijft met zijn in Rotterdam debuterende Duitse koppelgenoot Gregor Braun een van de favoriete koppels in de Rotterdamse Zesdaagse. In de laatste koppelkoers moest de Brabander (links) echter zijn eerder verover de ronde weer inleveren aan het Australische duo Clark en Allan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Schuithaven 2-4 - 01110-2298 BRUINISSE - Het stuivertje wisse len aan de kop gaat deze kompetitie tussen de drie koplopers onvermin derd verder. Deze keer moest Jan de Korte zijn meerdere erkennen in een direkte konfrontatie met Jan de Jon ge. De derde koploper, A. Douw maakte geen fout tegen A. Kik. De onwaarschijnlijk spannende stand aan de kop is nu: 1. Jan de Jon ge; 2. Jan de Korte; 3. Antonie Douw, onderling met nog geen punt verschil. Het verloop van de kompe titie zal in de top nog wel enkele spannende matches kennen. De broe derstrijd tussen Kees en Jan van de Bos werd deze maal in het voordeel van de laatste beslist, zodat deze nu de vierde plaats bezet ten koste van A. Kik. Onder in de ranglijst heeft aanvulling plaats gevonden door toe treding van de junioren M. Kik, R. Jongeren, M. Duinhouwer en P. Han- se. Deze enthousiaste jeugdschakers hebben het Torendiploma behaald en gaan, ondersteund door de felicita ties van bestuur en jeugdbegeleiders verder op voor het Koningsdiploma. Uitslagen: J. de Korte-J. de Jonge 0-1; A. Kik-A. Douw 0-1; K. v. d. Bos- J. v. d. Bos 0-1; L. Houkamp-C. v. d. Berge 0-1; A. J. v. d. Berge-M. Kik 1- 0; J. Klink-A. Knop 0-1; A. v. Klin- ken-R. Bal 0-1; E. Wiebrens-J. Reu- rich 0-1; R. Jongen-M. Duinhouwer V2-V2 door patstelling. RENESSE - Op vrijdag, zaterdag en zondag 21, 22 en 23 januari a.s. zal in de biljartzaal van restaurant „De Wig" te Renesse door de biljartver eniging Renesse het finaletoernooi bandstoten 3e klasse van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB worden georganiseeerd. Voor het finaletoernooi hebben zich weten te plaatsen: P. de Jonge en T. de Bie, beiden KVL, Noordgouwe; N. Tuinman, B.V. Reness; K. Vis, OKK, Nieuwerkerk; J. Verboom jr., Dc Wig, Renesse; J. Tierie, DOS, Nieuwerkerk; J. Lodewijk, Alweer Mis, Nieuwerkerk en H. Roks, d'Eu- le, Oosterland. In de eerste ronde, waarmee vrij dagavond te 19.00 uur een aanvang wordt gemaakt, zullen dc volgende partijen worden gespeeld: J. Ver boom jr.-J. Tierie; K. Vis-J. Lode wijk; N. Tuinman-H. Roks en P. de Jonge-T. de Bie. De lengte van de partijen is vastgesteld op 25 caram boles.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5