John Vermeule ongenaakbaar in domeinen Westenschouwen Leen van de Hoek, Zierikzee boekt uitstekende suksessen KONTRIBUTIEVERHOGINGEN BIJ TENNISKLUB WESTERSCHOUWEN Simon Blom op verdienstelijke zesde plaats Opheffing faillissement SUCCESJES Door de aankoop van de tennisbanen van gemeente ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 januari 1983 Nr. 23253 De start van de loop van de dames en de meisjes A-junioren tijdens de elfde Deltacross in de domeinen van Westen- schouwen. Met nummer 560 de latere winnares bij de dames. Jacqueline Vermeule. Rechts van haar Joke van de Kasteele. die met een vijfde plaats beste Delta Sportster werd. WESTENSCHOUWEN - In de tiende Deltacross van 1982 ging de zege na een verbeten strijd met good-old Piet Vonck naar John Vermeule van Dynamo'70. Tijdens de elfde editie van afgelopen zaterdag viel er aan de su prematie van de Middelburger helemaal niet te tornen. Daar was de oppositie duidelijk te licht voor. Kees Kraayeveld uit Sliedrecht bleef op vijftien sekonden nog het dichtst in de buurt van Vermeule. Klubgenoot Kim Reynierse eindigde opnieuw twintig sekonden ver derop als derde en Ko van de Griek van Marathon klas seerde zich als vierde, maar zijn achterstand beliep al bijna een minuut. Goed kwam in Westerschouwen op nieuw Delta Sport-atleet Simon Blom voor de dag, al moest hij in vergelijking met he vorig jaar weer twee plaatsjes toegeven. AV'56-atleet Huib Dalebout bleef hem zelfs nog net voor. Bij vonnis van de Arrondissementsrechtbank van 12 januari 1983 is het faillissement van M. T. G. Erpe- linck, Volkerakstraat 44 te Zierikzee opgeheven we gens de toestand des boedels. Mr. E. G. Karei, Nieuwe Haven 2, Zierikzee. Curator. Diversen: Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Voor het inlijsten van bor- duurstukken, diploma's, re- produkties, etc. naar J. v. d. Ven, hoek St. Janstraat/Fon- teine 1, Zierikzee. Tel. 01120- 6695, b.g.g. 3407. Geopend di. t/m vr. van 10.00 tot 17.00 uur en do.avond. John Vermeule is in Zeeland op eenzame hoogte geraakt waar het het crossen aangaat. In zowel de Heide- cross als de Sint Nikolaascross toon de hij zich superieur en in de Delta cross leverde hij andermaal een vlek keloze solo af, waarin hij geen mo ment werd bedreigd voor de zege. Vermeule lijkt voor de nationale veldloopkampioenschappen een van de voornaamste kandidaten op de ti tel, al kunnen wedstrijdzenuwen hem daarbij lelijk parten spelen. Ook in het verleden kostte hem dit euvel bij herhaling goede klasserin gen in nationale wedstrijden, „maar", zo liet hij weten, „ik denk, dat ik daar nu wel zo ongeveer over heen ben. Ook daar leer je mee leven". Spektakulair Kim Reijnierse leek lange tijd op de tweede plaats beslag te gaan leg gen, maar de goedlachse Middelbur ger werd ongeveer halverwege de 9000 meter gepasseerd door Kees Kraayeveld uit Sliedrecht, die plot seling in de gelegenheid was geko men om te starten door de beslomme ringen rond de persoon van lange af standstrainer Haico Scham. Spektakulair was de fraaie vierde plaats van de Thoolse atleet Ko van de Griek, die in het verleden nog eens winnend uit de domeinen stapte en in 1977 zelfs crosskampioen van Zee land werd. Na een korte trainingspe riode lijkt de uit Sint-Maartensdijk afkomstige loper al weer kapabel om de Zeeuwse crosstop goed van re pliek te dienen. Deze konstatering mag als een vingerwijzing gelden voor de „kracht" van het Zeeuwse peloton. Van de Delta Sporters kwam de beste prestatie toch weer op naam van Simon Blom. Blom liep vrij ge makkelijk met de subtoppers uit het deelnemersveld mee naar een ver dienstelijke zesde plaats. In de voor bije jaren eiste hij een derde en een vierde plaats op. Kees Verkerk, die traditioneel ook in Westerschouwen sterk akteert, deed het nu een flink stuk rustiger aan en kwam als 22e door de finish op bijna drie minuten van winnaar Vermeule. Kees Rein- houd werd derde Delta Sporter met een 29e plaats, veertig sekonden ach ter Verkerk. Bij de veteranen ging de zege simpel naar Frans Krijnssen van AV'56. Krijnssen zou bij de seni orenloop zelfs nog voor Simon Blom zijn gefinished. Puike prestatie Bij de dames ging de zege ook al naar een Vermeule-telg. Jacqueline Vermeule was in het vrouwelijke ge zelschap al bijna even superieur als broer John bij de heren. Met een achterstand van elf sekon den klasseerde Jopie Daane van Ma rathon zich op de tweede plaats. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Twee Delta Sporters plaatsten zich bij de eerste tien aankomenden. Joke van de Kasteele kwam met een vijfde plaats als beste uit de bus, maar ook Inge den Boer leverde een puike prestatie door als negende over de meet te komen. Bij de A-meisjes ging de zege naar Lenny Natte van Dyna mo'70. Zij werd gevolgd door Jaco- lies van Gastel van Delta Sport en Marjolein Hartog werd in deze kate- gorie als vijfde afgevlagd. Ook bij de jongëns-A een tweetal ereplaatsen voor Delta Sporters. Achter Andy Wierkx van Thor en Frits Bolle van AV'56 klasseerde Jan Konijnenburg zich als derde en John Teuthof kwam als vijfde door de fi nish. Wat verderop was de tiende plaats van Johan van de Maas zeker ook niet slecht. Bij de B-jongens liep Robert Begemann zich naar een vier de plaats en bij de C-jongens ging de zege voor de tweede keer in suksessie naar Ingmar Berman van Delta Sport. Een week eerder had hij ook in de Wallenloop al een eerste plaats weggehaald. Bij de pupillen- kategorieën was er een derde plaats weggehaald. Bij de pupillen- kategorieën was er een derde plaats voor Ralph Koper bij de jongens A- pupillen, een vijfde plaats voor Niels Lodewijk bij de B-pupillen en een fraaie vierde klassering voor Anne- mieke Klompe bij de meisjes B- pupillen. Voetbalkompetitie in Zeeland al op 27 aug. van start MIDDELBURG - Nadat eerst de KNVB had bepaald, dat de landelij ke amateurkompetities op 10 en 11 september dit jaar zullen beginnen aan de voetbalkompetitie 83-84 (een week eerder wordt'de eerste beker ronde afgewerkt), maakte de KNVB afdeling Zeeland bekend, dat er op 27 en 28 augustus al gespeeld kan wor den. In dat weekeinde starten de pupil len de najaarsreeks en spelen de vier de klassers en de A-, B- en C-junioren de eerste bekerronde. Een week later (3/4 september) komen de derde klas sers erbij voor de tweede bekerronde en beginnen de elftallen in de klassen van meer dan 10 elftallen met de kompetitie. seerden de grootste duivenshow overigens in Bruinisse, omdat Zie rikzee de vereniging geen goede ak- kommodatie aan kon bieden. „Die plaatsen, die er waren zijn zo schreeuwend duur, dat er voor een duivenshow financieel geen eer aan te behalen valt", stelde Jan Felius. Toon Schults, voorzitter van het or- ganisatiekomitee van de postdui- venshow in Bruinisse droeg nog een andere reden aan. „De Gevleugelde Vrienden is eigenlijk geen specifiek Zierikzeese vereniging meer", meen de hij. „Er zitten leden bij uit alle kernen uit de omgeving. Ook een achttal liefhebbers uit Bruinisse is lid geworden, toen de vereniging hier ter ziele ging. Je kunt meer spreken van een Schouwen-Duivelandse ver eniging". PV Gevleugelde Vrienden telt momenteel 63 leden, maar heeft eigenlijk slechts ruimte voor een der tigtal. „We hebben ons klublokaal in een partikulier huisje aan het Lange Groendal", vertelt Jan Felius, „maar dat is eigenlijk al jaren te klein. We zijn behoorlijk op zoek naar iets nieuws, maar dat vlot eigenlijk niet zo erg best". De Gevleugelde Vrien den hebben nu hun oog laten vallen op het pand van het onlangs gestopte konfektiebedrijf SD Mod. Dit pand is evenwel eigendom van de rijksge bouwendienst. In de komende week gaat de Zierikzeese postduivenver eniging voor zondagvliegers onder handelen met de gemeente. „We zijn het vorig jaar ook al in gesprek ge weest met de wethouder van Sport- DORDRECHT- Harm Wiersma be gint eind deze maand aan een Simul- taantoernooi, waarin hij het negen keer tegen vijftig dammers moet op nemen. Op zondag 30 januai start de vroegere wereldkampioen in Dor drecht De Fries doet vervolgens U- trecht, Arnhem, Putten, Zwolle, Alme lo, Heerenveen, Deventer en Haaren aaa De vijftig dammers, die het beste resultaat boeken, komen in de finale te Utrecht opnieuw uit tegen Wiersma DORDRECHT - Eerste-divisieclub Ds 79 heeft zondagmiddag op eigen veld een vrienschappelijke wedstrijd tegen Borussia München-Gladbach uit de Westduitse Bundesliga gelijk gespeeld, 1-1. Lothar Matheus skoor- de voor Barussia in de 67e minuut, Henk van Leeuwen maakter vier mi nuten later gelijk. Er waren 2500 toe schouwers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM - De federatie van kunstenaarsverenigingen heeft bij staatssekretaris De Graaf van sociale zaken en werkgelegenheid geprotes teerd tegen diens voorstellen tot ingrij pende bezuinigingen op de beeldende kunstenaars regeling (BKR). ROTTERDAM - De ABVAKABO- afdeling Rotterdam heeft met enige tegenzin besloten akkoord te gaan met het voorstel van minister Rietkerk (binnenlandse zaken) de prijskompen- satie van de ambtenaren per 1 januari te gebruiken voor drie extra vrije da gen, een maatregel die volgens de min ster vijduizend banen op zal leveren. Een woordvoerder van de FNV-amb- tenarenbond liet weten dat Rotterdam „Morrend over de streep" was gegaan. DEN HAAG - De werkgeverscetra- les VNO en NCW zijn tegen een ver soepeling van de vestigingsregelingen zoals staatssekretaris Van Zeil van e- konomische zaken dat voorstelt in zijn beleidsnota over het midden- en klein bedrijf. In een kommentaar hierop schrijven VNO en NCW aan de be windsman dat de vestigingsregels in een gehoefte voorzien De organisaties pleiten ervoor strak vast te houden aan de minimumeisen op het gebied van bekwaamheden en kredietwaardig heid. Het financieel verslag van Arend van de Akker, penningmeester van de vereniging, maakte duidelijk, dat de lopende rekening over 1982 werd afgesloten met een nadelig saldo van 5.231,71. Door de aankoop van de tennisbanen van de gemeente Westerschouwen geeft de begroting een tekort van 3.536,50 te zien. Hierdoor werd het voorstel gelan ceerd om de kontributies te verho gen. De senioren gaan twintig gulden per jaar meer betalen, terwijl de ju nioren een tientje meer moeten af dragen. De kontributies worden nu respektievelijk 170,- en 100,- per jaar. Deze bedragen staan voor de drie komende jaren vast. De verho ging viel niet bij iedereen in goede aarde, maar het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, om dat men het nut ervan duidelijk in zag. Oefenmuur De begroting van de TC Wester zaken, maar daar is toen niets uitge- komen", herinnert de voorzitter zich. Meedraaien De zege van C. Beyer in Bruinisse was beslist geen verrassing. „Ik denk, dat ik in het vandaag besloten seizoen (van half oktober tot half ja nuari, - red.) voor ongeveer 5.500,— aan prijzen heb gewonnen op aller hande tentoonstellingen", vertelt de trotse winnaar van een draagbaar tv- toestel in Bruinisse. Beyer werd tijdens de onlangs besloten kompetitie met de titel Kei zer van de Show als inzet een zeer eervolle derde. Deze kompetitie om vat in totaal acht tentoonstellingen, waarvan de punten bij elkaar wor den geteld. „Wij als PV Gevleugelde Vrienden hebben voor het volgende HATTUM - De gemeente Hattum gaat een beloning van tienduizend gul den uitloven an diegene die een koper vindt voor een leegstaand fabrieks complex in deze gemeente. Het gaat hier om een bedrag dat tien procent bedraagt van de koopsom. Door mid del van advertenties in dag- en week bladen hoopt de gemeente Hattum de tipgever te vinden. VOLLENHOVE - Twee ongeveer 20-jarige inwoners van Vollenhove hebben zich zondagochtend ternau wernood het vege lijf kunnen redden toen zij in hun slaap werden verrast door brand. Het tweetal werd rond zeven uur verrast door de vlammen en rookontwikkeling, aldus de politie. Het huis is geheel uitgebrand. De oor zaak van het vuur is nog onbekend. Ook de exacte omvang van de schade is nog onduidelijk. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hendrik Ido Ambacht (toez.): E. J. N. Kronenburg, Krim pen a/d IJssel; te Ooltgensplaat: M. Goudriaan, Ouderkerk a/d IJssel. Aangenomen naar Staphorst: K. Veldman, Leerbroek. Bedankt voor Gouda: J. Smit, Hil versum. schouwen staat volledig in het teken van de rente over de lening, de erf pacht en de aflossing en afschrijving van de banen, die voor 110.000,- werden overgenomen. Tevens is er een bedrag van 5.000,- gereserveerd voor de bouw van een oefenmuur. Met de nieuwe, voor drie jaar vaststaande kontributie is het mogelijk een gezonde verenigingspo- litiek te voeren en de baanfinancie- ring en het bijhorende onderhoud te kunnen betalen. De penningmeester werd op advies van de kaskommissie décharge verleend voor zijn uitste kend gevoerde financiële beleid. Als nieuwe sekretaresse werd Mie- ké van Breugel gekozen. Zij volgt als zodanig Dini Steenstra op, die een funktxe bij het distrikt is gaan bekle den. Ria Schoots vult de plaats van Leo Bakker op. In de wedstrijdkom missie wordt Roel Verdam vervan gen door Corrie Roda. Willemlen Bom verlaat de jeugdkommissie en seizoen aangevraagd in dit circuit te mogen meedraaien", vertelt Toon Schults. „Als ze hierop ingaan ben je er in ieder geval van verzekerd, dat je de absolute top van Nederland in huis hebt, want niemand kan zich puntenverlies veroorloven". Ook nu verscheen al een belangrijk deel van de nationale toppers in Bruinisse. Ook de vierde uit het eindklasse ment, J. Nelemans uit Sint Wille- brord en de nummer zes, P. Aarts uit Hedel, waren in het Bruse Dorpshuis van de partij met hun beste duiven. Achter J. Beyer uit Goudzwaard pak te Aarts de derde prijs, terwijl A. Koelewijn uit Zuid-Beijerland de vierde klassering opeiste nog net voor de beste Duitse inzender, G. Stelten uit Tüddern. Stelten leverde in Bruinisse tevens de mooiste oude doffer af, C. Beyer had de mooiste Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Drachten-Zuid/Oost: J. Slotman, Enschede-West. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Vlaardingen: B. Rein- ders, Hardinxveld-Giessendam; te Scherpenzeel: J. van Haaren, Amers foort, Bedankt voor Leerdam en Kapelie- Biezelinge: R. Boogaard, Leiden; voor Barneveld: J. C. Weststrate, 's- Gravenpolder. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Vlaardingen: A. van Straalen, Paterson (USA). SCHEEPVAART Aldabi, 13-1 te Port Gentil Atlantic Star, 13-1 van Gothenburg naar Halifax Macoma. 13-1 60 west Colombo naar Penang Nedlloyd Adelaide, 13-1 van Djakar ta naar Port Kelang Nedlloyd Delft, 13-1 te Singapore Nedlloyd Tasman, 14-1 van Shuaiba naar Dubai Ondina, 13-1 van Aruba naar Puerto Miranda Onoba, 13-1 215 west Lissabon naar New York Parkkommissie De redaktie-kommissie van het TC Westerschouwen-klubblad verdwijnt ook vrijwel totaal. Deze moeilijke taak zal voortaan worden vervuld door het driemanschap Marjan Bak ker, Ahnelies Bom en Sam Karsten. Er werd tijdens de vergadering ook een parkkommissie on het leven ge roepen, bestaande uit Ad Wiggers, Henk Steenstra en Gillis Klmpe. Besloten werd geen midwintertoer- nooi te organiseren. Corrie Roda zal aan de allerjongsten wat zaalgym- nastiek gaan geven en Willeke Kort stort zich op zeer korte termijn op de buitenlessen, eveneens voor de jongste leden. Binnen enkele weken zullen alle leden schriftelijk op de hoogte worden gesteld van het reilen en zeilen van de zomertrainingen. oude duivin, P. Aarts de mooiste jon ge doffer en A. Koelewijn de mooiste jonge duivin. Bijzonder goed kwam ook Leen van de Hoek uit de bus met een tweetal viertallen. In de eind klassering van het klassement Kei zer van de Show eindigde Van de Hoek op een voortreffelijke veertien de plaats. „We zijn hier bijzonder trots op, want we zijn tenslotte de enige inzenders uit Zeeland op vrij wel alle shows. Het is jammer, dat er niet een paar meer komen, met name uit Schouwen-Duiveland. Met bij voorbeeld het delen van een aantal kostenfaktoren, zoals reizen, zou de „sport" ook voor ons een stuk aan trekkelijker kunnen worden, maar dat doet aan de zaak niets af, dat we niet blijven doorgaan. Maar het zou wel mooi zijn", vertelt Leen van de Hoek. Oudste lid Van de Hoek reist gedurende de drie maanden, dat de shows duren van week tot week fikse afstanden. Zijn duiven zijn in alle uithoeken van het land te bewonderen, maar hij schuwt ook niet om de grens over te wippen naar België, het Mekka van de duivensport. Tijdens de prijsuitreiking werd nog een tweede Schouwen-Duive landse inzender in het spotlight ge plaatst. Willem Pankow uit Ouwer- kerk mocht een extra prijs in ont vangst nemen. Het oudste lid van de Gevleugelde Vrienden vierde juist tijdens de tentoonstelling zijn 78stc verjaardag. Reeds nu staat vast dat de postduivenshow er ook in 1984 weer zal komen, al staan er organisa torisch een paar veranderingen te ge schieden. Dan zal de keuring op vrij dag gebeuren (nu op zaterdagmor gen, - red.) met 's avonds gratis mos selen eten voor de inzenders. „We be reiken dan, dat we beide dagen veel mensen in huis hebben en niet een grote piek op zaterdagavond alleen", liet Toon Schults weten. Internationale postduivenshow PV Gevleugelde Vrienden BRUINISSE - Tijdens de internationale duivenshow, die de Postduivenvereniging Gevleugelde Vrienden uit Zierikzee in het Dorpshuis van Bruinisse organiseerde, heeft de kombinatie L. van de Hoek zn. uit Zierikzee de Schouwen-Duivelandse eer voortreffelijk hoog ge houden. Tussen een groot aantal landelijke korifeeën op het gebied van showduiven behaalde de Zierikzeese kombinatie een achtste klassering met 367 punten voor een blok van vier duiven. Van de Hoek bleef hierbij slechts anderhalve punt achter op de winnaar van de ten toonstelling C. Beyer en zn. uit Zuid-Beijerland. Met een tweede blok van vier duiven klasseerde Van de Hoek zich ook nog op de twaalfde p:aats. De Zierikzeese kom binatie was de enige Schouwen-Duivelandse kombina tie, die aanspraken mocht doen gelden op een van de 22 prijzen. Het keuringswerk werd verricht door Jan Pan kow uit Waarde. De tentoonstelling in het Bruinis- naars. „We zijn hier bijzonder blij ser Dorpshuis mocht zich vooral op mee, want het bewijst, dat ook het de zaterdagavond verheugen in een facet showduiven in de duivensport bijzonder groot bezoek. Op de aanspreekt bij het grote publiek. Dat vrijdag- en de zaterdagmiddag was is voor de liefhebbers, die er dag in het bezoek van een wat inder kwanti- dag uit mee bezig zijn een soort er- tatief niveau geweest, maar over de kenning. Dat geldt echter ook voor hele tentoonstelling genomen kon ons. Je hebt als organiserende ver- PV Gevleugelde Vrienden-voorzitter vereniging het gevoel, dat je in iets Jan Felius tevreden zijn. ;,Ik geloof. voorziet", dat het geheel best een sukses ge noemd mag worden. Vooral van- avond was het bomvol", vertelde hij ARkommodatie zaterdagavond, nadat hij de prijzen had uitgereikt aan de diverse win- De Gevleugelde Vrienden organi- Toon Schults laat als voorzitter van de tentoonstellingskommissie de mooiste oudste duivin van de show wat uitvoeriger zien. Met de drie andere inzendin gen (rechts in de kooien) werd C. Beyer uit Zuid-Beijerland winnaar van de viertallenshow in het Dorpshuis in Bruinisse. WESTERSCHOUWEN - Tennisklub Westerschouwen hield vrijdagavond haar plaats wordt ingenomen door haar algemene jaarvergadering in het klubhuis van de vereniging. De verga- Tiny Vis. De barkommissie kende dering werd geleid door voorzitter Peter Kleyn, die een welkomstwoord menTel^laïlüg*gezocht"naar Ten sprak, waarin hij het wel en wee van de klub belichtte. Uit het jaarverslag andere en beter opzet. Het beheer van sekretaris Arend van de Akker sr werd duidelijk, dat de vereniging mo- wordt vanaf nu gevoerd door een menteel 270 leden telt en-dat 27 mensen op de wachtlijst staan om lid te wor- vijftal dames: Ria Schoots, Ciska den van de TC Westerschouwen. -ni t ob nii en Gerda^iewlami61^' E11*6 Prince

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7