Pantalon Matig Delta Sport toont zich veel te sterk in derby: 22-12 deurloo mode Damesploeg Mevo '80 niet zonder fortuin tegen sterker Geervliet 79.- 98.- BASKETBALLTEAMS MEVO '80 LIJDEN LOUTER NEDERLAGEN Vonnis voltrokken voor Vlissingse Olympus ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 januari 1983 Nr. 23253 ZIERIKZEE - De herenploeg van Delta Sport heeft weer twee kompetitiepunten binnen. Deze konstatering kon ontegenzeggelijk reeds voor het begin van de Zeeuw se derby tegen het Vlissingse Olympus gemaakt worden, maar het moet natuurlijk altijd nog even gedaan wor den. De formatie van playing coach Maarten Kapelle leg de Delta Sport hiertoe totaal niets in de weg, waardoor het via een 12-5 ruststand uiteindelijk een 22-12 eindstand in Zierikzees voordeel kon worden. ,,We speel den zo mogelijk nog slechter dan dat we tot nu toe ge daan hebben", vertelde Kapelle na afloop. „Ook de ge routineerde spelers, waarvan het van tijd tot tijd dan nog kan komen waren vandaag niet thuis en dan is het voor de tegenstander een koud kunstje om te winnen. Delta Sport heeft bovendien een aardige ploeg, waarop wij alleen maar jaloers kunnen zijn. Zo simpel ligt dat". ,,Het is verdraaid vervelend, dat wij vandaag een handje meehelpen met de ondergang van Olympus", vertelde Delta Sport-trainer Cor Mol reeds voor de wedstrijd. ,,We moeten echter wel winnen, want we hebben vooralsnog de punten zelf hard no dig. Met de degradatie van Olympus moet het handbal in Zeeland op nieuw een stapje terug doen en zakt deze sport wel naar een erg laag pitje in z'n totaliteit". Maarten Kapelle: ,,We hebben dit natuurlijk vanaf een kilometer zien aankomen. Als we de spelers hadden kunnen houden, die nu in EMM furo re maken, dan hadden wij ook op hun niveau kunnen spelen, Mannen als Eddy en Hans Schuitema en Ron van Belzen hebben echter jaren de mond vol gehad over EMM - nooit zouden ze talentrijke speler blonk grote fasen van de wedstrijd uit door een flegma tieke, ongeïnteresseerde opstelling, waardoor hij zichzelf uit de wedstrijd manoeuvreerde. Twintig sekonden na de gelijkma ker was het Jacco Vleeshouwer, die voor de hernieuwde Zierikzeese voorsprong zorgde. In de elfde mi nuut sloeg de thuisploeg een defini tieve kloof, toen achtereenvolgens Wim van der Welle en Kees de Vos profiteerden van een man-meer- situatie, doordat Jan-Willem Wijnen om nogal onduidelijke redenen voor twee minuten naar de kant mocht. In de dertiende minuut viel ook Wim van de Welle deze „eer" te beurt en andermaal was de reden vrij duister. Voor Delta Sport was dit overigens geen al te groot probleem, want in de periode, dat met vijf tegen zes moest worden gespeeld voerden Bert de Vos en André Hartoog op naar 6-1. Het bevrijdende gat was geslagen en Delta Sport had niet eens hoeven te schitteren om de nog puntloze hek- kesluiter uit de landelijke derde di visie op veilige achterstand te zetten. Bij 6-1 kwam de eerste opleving in de Vlissingse ploeg, die in korte tijd vier treffers opleverde. Mark de Haan, twee keer Peter van der Mey- den en Klaas Woudstra hielden de be zoekers zodiende toch nog redelijk op afstand, maar tussendoor zorgden Bert de Vos en Bert Nuyens ervoor, dat er toch een gaatje van drie doel punten bleef (8-5) op het moment, dat er nog vijf minuten te gaan waren in het eerste bedrijf. In deze handvol minuten alsnog een aardige surprise van de blauwwitte thuisploeg. Eerst werd Kees de Vos door Ad Verschu ren gepakt" en mocht De Vos zelf de strafworp achter Peter Bluel leggen, en vervolgens demosntreerde Bert Nuyens twee keer op rij zijn geweldi ge sprintsnelheid. Doelman Koos van Zwieten lanceerde de hoekspeler in beide gevallen attent. In beide ge vallen ook had Peter Bluell geen schijn van kans. Bert de Vos tekende voor 12-5 en tussendoor stopte Koos van Zwieten een strafworp van Klaas Woudstra. De tweede helft van de voor de on derste helft van de ranglijst belang rijke wedstrijd was zo mogelijk nog slechter dan de eerste, al leek het op tisch alsof er heel wat aan de hand was. Veel echte goede aanvallen kwamen er evenwel over en weer niet uit. ,,Er werd veel te individualistisch gespeeld", merkte Cor Mol op. ,,Als ze gewoon handballen dan skoort Delta Sport probleemloos een doel punt per minuut. Weliswaar stimu leerde de tegenstander niet erg, maar dat was misschien wel gelukkig, want dan had het nog moeilijk ge worden. De ploeg was geen schim van vorige week bij Avanti". Toch kwam de uiteindelijke 22-12 zege geen moment in gevaar, ook niet toen Olympus in een periode, dat Delta Sport kompleet vast zat, vier schitte rende doelpunten op rij skoorde. Playing-coach Maarten Kapelle ver zilverde in samenwerking met aan voerder Ad Verschuren weer eens een strafworp in tweeën en Kapelle had even later nog een ander fanta sietje in huis. Bij een volgende straf worp bouwde hij een heus pirouetje in, waardoor doelman Van Zwieten andermaal werd verrast. Na twee nummertjes van Maarten Kapelle bleek ook routinier Mark de Haan nog wat in petto te hebben. Twee keer op rij leverde hij werke lijk sublieme treffers af, beide keren ook geassisteerd door aanvoerder Ad Verschuren. Verder dikteerde Delta Sport het gebeuren en voegde de ploeg nog tien treffers toe aan het to taal van de eerste helft. Kees de Vos nam de helft hiervan voor zijn reke ning, terwijl Bert de Vos twee keer en Jacco Vleeshouwer, André Har toog en Frank Thierry voor de reste rende vijf treffers tekenden. ,,We hebben de punten binnen en dat is en blijft primair, maar zeg alstublieft niet, dat er goed gespeeld werd", ver zuchtte Cor Mol. ,,Het was rommelig, ongeorganiseerd handbal, waarin ie der overleg ontbrak. Iedereen was zo ongeveer voor zichzelf bezig en dat is ten enen male niet de bedoeling van een teamsport". UTRECHT - Het bestuur van de provincie Utrecht heeft met veront waardiging gereageerd op het plan van minister Brinkman van Welzijn, volks gezondheid en cultuur (WVC) om het rijksaandeel van 35 procent in de sub sidie aan vijf provinciale orkesten in te trekken. Advertentie Terl./wol wasbaar slank model stretch NIET GOED? GELD TERUG! Mol 5-7, Zierikzee Bernard Hinault aan de start in Ronde van Spanje PARIJS - De Ronde van Spanje wordt voor het eerst sinds vele jaren sterk bezet. Naast wereldkampioen Giuseppe Saronni zal Tour de F rance-winnaar Bernard Hinault aan de ,-,Vuelta" deelnemen. De Fransman won de Staanse ronde bij zijn eerste en enige start in 1978 met grote overmacht. Hinault vertrekt in april niet in de eerste Ronde van de Verenigde Sta ten, die van 8 tot 10 april rond Was hington wordt gehouden. Een drei gende schorsing heeft hem weerhou den van de oversteek. Op 10 april wordt namelijk de klassieker Parijs- Roubaix verreden. Als een van de veertig A-renners is hij verplicht die wedstrijd te rijden. Kees de Vos was ook in de wedstrijd tegen het zwakke Vlissingse Olympus weer de produktiefste Delta Sporter. Mede doorzijn inbreng liep de skore op naar 22-12 in het voordeel van de formatie van coach Cor Mol. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE - Het was een mager weekeinde voor de in aktie komende bas ketballteams van Mevo'80 uit Zierikzee. Het eerste herenteam verloor in Ber gen op Zoom van het sterke Jumping Crabs met 54-31 en het eerste damesteam kreeg in Hulst klop van BV Hulst met 44-16. Verlies was er ook voor het twee de herenteam. Na een spannend duel wees het skorebord een negatieve skore van 38-27 aan. Souburg was de winnende ploeg. Ook de meisjes-jUniorenploeg moest aantreden tegen Souburg. Dit Walcherse team stevent recht op het kampioenschap af en liet de Zierikzeese formatie dan ook geen schijn van kans: 78-17 verlies in een eenzijdig duel. ook maar iets positiefs doen of zeg gen over de Middelburgse vereniging - en als het dan puntje bij paaltje komt, dan stappen ze toch over, daar mee een leeggemergeld Olympus ach terlatend. Dat is verdraaid jammer, maar je hebt er wel mee te maken. Die dingen gebeuren nou eenmaal". Flegmatiek De eerste tien minuten van de wedstrijd gaven een gelijkopgaand duel te zien met bijzonder weinig doelpunten, omdat de verdedigingen in die fase nog redelijk funktioneer- den. Na ruim twee minuten opende Kees de Vos de skore en in de zeven de minuut zette Bert de Vries zijn ploeg op gelijke hoogte. Vooral deze Het eerste herenteam van Mevo'80 speelde een uitwedstrijd bij het ster ke Jumping Crabs. De Zierikzeese ploeg moest bovendien gehandikapt aantreden, doordat Leen Lekker- kerk en Leo Looy afwezig waren. Bo vendien moest Mevo'80 (evenals Jumping Crabs) een scheidsrechter leveren, omdat de aangewezen arbi ters niet op kwamen dagen. Hierdoor resteerde niet een wisselspeler meer bij Mevo'80. In de eerste helft kon de Zierikzeese ploeg het spel aardig dik- teren. Bob Noomen vertolkte een hoofdrol in verdedigend opzicht, ter wijl Ronald Scherpenzeel vooral aan vallend sterk uit de verf kwam. Hij voorzag Steven Braat en Leo Kouij zer van uitstekende passes, waar door zij herhaardelijk konden skoren en Jumping Crabs geen al te groot gat kon slaan. Halverwege was de skore derhalve 29-19 in Bergen op Zooms voordeel. De tweede helft was duidelijk voor de thuisploeg, mede doordat de Zierikzeese ploeg, vanwe ge de onmogelijkheid van wissels, steeds meer vermoeid raakte. De 54- 31 einstand was gezien het vertoonde spel erg geflatteerd. Sportieve geste Het eerste damesteam speelde een uitwedstrijd tegen het eerste da mesteam van Basketballvereniging Hulst in de plaatselijke sporthal De Dullaert. Ook hier moest de Zierik zeese ploeg het stellen zonder wissels en de ploeg kreeg een extra fikse han- dikap, toen Hanneke Koopman al na tien minuten in de eerste helft ge blesseerd de kleedkamers moest op zoeken. Door een sportieve geste van de Hulsterse ploeg werd besloten een van de Hulsterse dames in Mevo'80- tenue te steken en de wedstrijd als oefenduel te spelen. Zodoende werd het toch nog geen nutteloze reis voor de Zierikzeese ploeg. Het komplete Hulsterse team won de ontmoeting tegen het gelegenheidsteam met 44- 16. Het meisjes-juniorenteam had to taal niets in te brengen tegen de aan staande kampioen Souburg. De Wal cherse ploeg, die het volgend seizoen vrijwel zeker landelijk gaat spelen overrompelde de bezoekers via goed man-to-man-spel. De 78-17 spreekt boekdelen. Het tweede herenteam van Mevo'80 speelde eveneens een uit wedstrijd tegen Souburg. Het bleef in dit uitstekend duel tot een tiental minuten voor het einde onzeker bij welke ploeg de zege terecht zou ko men. Steven Braat en Kees Verkerk toonden zich zeer produktief bij de Mevo'80 ploeg. In de eerste helft ver overde de Souburgse ploeg een lichte 20-16 voorsprong. Voor Mevo'80 viel het doek eigenlijk in de beginfase van de tweede helft, toen gedurende enkele minuten de verdediging werd verwaarloosd. Na deze fase herstelde de Zierik zeese ploeg zich echter met daarbij vooral opmerkelijk spel van Harry- Jan en Iskander de Raad. De bezoe kers kwamen zelfs op gelijke hoogte, maar moesten uiteindelijk toch het onderspit delven, toen Gerard Wie laard met vijf persoonlijke fouten het veld moest ruimen. Souburg drukte toen door naar 38-27. Hennie Stamsnijder steekt in een bloedvorm ASPER Hennie Stamsnijder wordt een belangrijk kanshebber op de wereldtitel veldrijden in Enge land in februari. Zondag won hij in het Belgische Asper opnieuw een sterk bezette veldrit. De drie voudige wereldkampioen Albert Zweifel werd tweede op bijna een mi nuut. De Belg Ghyllebert liep bijna anderhalve minuut achterstand op. In het bijprogramma won Adri van der Poel een veldrit voor wegrenners voor de Belg Ludo Peeters. De uitslagen van de velddritten in Asper zijn: 1. Hennie Stamsnijder (Ned.) 25 km in 1.07; 2. Albert Zweifel (Zwi) op 55 sec.; 3. Johan Ghyllebert (Bel) op 1.25; 4. Yvan Messelis (Bel) op 1.50; 5. Bert Vermeire (Bel) op 2.20; 6. Pol de Brauwer (Bel); 7. Ulli Müller (Zwi); 11. Reinier Groenen- daal (Ned). Veldrit voor wegrenners: 1. Adri van der Poel (Ned) 25 km in 1.08; 2. Ludo Peeters (Bel) op 2.20; 3. Fons van Katwijk (Ned) op 4.50; 4. Gody Schmutz (Zwi) op 5.40; 5. Patrick Ver- sluys (Bel) op 6.15; 8. Gerard Veld- scholten (Ned); 12. Hennie Kuiper (Ned). Wielrensters willen serieus genomen worden: oprichting belangenvereniging ROTTERDAM - Elf wielrensters hebben in het weekeinde in Rotter dam het initiatief genomen tot de oprichting van een belangenvereni ging. Mieke Havik uit Volendam werd voorzitster van de Wielrensters Belangen Vereniging (WBV), Ted Storm sekretaresse en Petra de Bruin penningmeesteres. WBV streeft naar gelijkgesteldheid met de amateurs in het Nederlandse wieier- bestel. „Er zijn op het ogenblik zo'n 250 vrouwen in de wielersport aktief", vertelde Mieke Havik bij de oprich ting. ,,We moeten het dames- wielrennen promoten. We willen se rieus genomen worden. Wij verlan gen van de KNWU dat zij meer geld en vooral aandacht aan de dames. Het eerste doel is deelnemen aan meer buitenlandse wedstrijden, vooral op de baan. De KNWU is daar bij een onmisbare schakel. Ook wil len we betere trainingsfaciliteiten in Ahoy. Vorige week konden we op een woensdagavond tussen tien en elf uur 's avonds trainen. Voor dat uurt je moesten geïnteresseerden uit het hele land naar Rotterdam komen". Bruse Boys en SKNWK winnen oefenduels WILLEMSTAD - Daar alle kompe titiewedstrijden in het amateur voet bal werden afgelast maakte Bruse Boys zaterdagmiddag van de gele genheid gebruik tot het spelen van een oefenwedstrijd tegen Chrislan- dia welke in een 4-1 overwinning voor Bruse Boys eindigde. De doel puntenmakers voor Bruse Boys wa ren, Theun de Ronde (2x), Wim Geluk en Leen der Bijl. De reserves van Bruse Boys bleven in het treffen met Crislandia II met 3- 1 aan de winnende hand. Frans de Oude zorgde met een afstandsschot voor een 1-0 voorsprong bij het af sluiten van de le helft. Na de hervatting trof de Oude met een afstandsschot weer doel (0-2) waarna hij uit een voorzet van Klaas Verspoor ook voor 0-3 zorgde. Chrislandia slaagde er in de slotfase nog in de eer te redden (1-3). In de Westhoek oefenden DFS en SKNWK tegen elkaar. Door een doel punt van Jan Brasser, reeds in de eerste spelhelft geskoord, trokken de Nieuwerkerkers met 1-0 aan het langste eind. Zierikzeese formatie op karakter naar puntendeling (2-2) ZIERIKZEE - Hans Boot, de trainer/coach van de eerste damesvolleybalformatie van Mevo'80 uit Zierik zee, glunderde na afloop van de kompetitiewedstrijd van zijn ploeg tegen Geervliet. Niet zonder fortuin had den de oranje dames een puntendeling uit het vuur gesleept tegen het ongeklompliceerd, rechtlijnig spelen de Geervliet. „In de vierde set heeft Vrouwe Fortuna ons een handje geholpen, maar dat mag gerust als kompensa- tie gelden voor de eerste set, toen Geervliet karrevrach- ten geluk had". De Zierikzeese dames leken na de verlo ren derde set en bij een fikse achterstand in de vierde te gen een onverwachte nederlaag aan te lopen (hij Geer vliet werd in een bar duel 2-2 gelijk gespeeld, - red.), maar in de tweede helft van de beslissende set toonde de formatie plotseling weer karakter en werd alsnog een 2-2 puntendeling uit het vuur gesleept. De eerste set werd een erg korte af faire. Voordat Mevo'80 het zich goed en wel realiseerde hadden de Geer- vliet-dames de set via 7-15 in de zak. Een belangrijk aandeel in de winst had de boomlange Astrid den Boer, die voortdurend over het Zierikzeese verdedigingsblok knalde. Ook de vaak wat irritante Sonja Kwekel liet zich in het verzamelen van de punten niet onbetuigd. De tweede set verliep aanmerkelijk vlotter voor de thuisploeg al kwam Geervliet na een 6-3 en 10-5 achterstand nog aardig in het Zierikzeese spoor bij 10-8. Het zou echter duidelijk de set van Mieke van der Post worden. De geroutineer de speelster pareerde vooral op het middenveld alles. Zij bestreek daar bij dc volledige breedte van het veld. Daarbij gevoegd de bijzonder goede opslagbeurten van de nieuwe vaste eerste team-speelster Astrid Drost en de uiteindelijke 15-12 setzege is voor een belangrijk deel verklaard. De Zierikzeese formatie speelde in de tweede set voortreffelijk volleybal, maar zakte in de derde set weer even plotseling weg. Dubbelfouten Met vier rake klappen op rij van Sonja Kwekel was het binnen een dikke minuut 0-4 en achtte Hans Boot het hoog tijd om een time-out in te lassen. Bij 1-7 volgde de tweede, maar vooralsnog konden de bezoe kende dames niet worden afgeremd en liep de skore door goedgeplaatste smashes van Astrid den Boer en Ann Lodder op tot 1-10. Pas toen betekende een klap van Ludy Boomer een eerste voorzichtige poging om het tij te doen keren. Die neke Bolle tekende voor 3-10, maar daarna werd het weer 3-12 door twee foutieve stops in het Zierikzeese ach terveld. Hierna begon het evenwel als bij donderdag bij heldere hemel plotseling een stuk beter te draaien bij Mevo'80. Marjo van der Steen ser veerde drie punten bijeen en het blok Astrid Drost en Rianne van de Velde werkte een paar keer perfekt. Mevo'80 dramde door tot 11-13, maar moest toen met lede ogen toezien hoe alle verbruikte kracht verspilde kracht werd, omdat Geervliet door twee onnodige duelfoutcn alsnog vrij gemakkelijk de set mocht oogsten. De vierde set verschilde weinig van de derde met dat verschil, dat Mevo'80 de tegenstander dit keer iets minder ver liet weglopen, vooraleer aan het tegenoffensief werd begon nen. Wel werd het opnieuw 0-5, nadat het skorebord minutenlang 0-0 had aangegeven, maar toen pakte Mevo'80 de draad weer goed op. Drie keer op rij was het blok Astrid Drost en Dieneke Bolle attent ter plaatse, maar het werd onverwacht weer moeilijk, toen er binnen een minuut drie misverstanden ontstonden in het centrum van het Mevo'80-speel- veld. ,,Er werd in die periode te onge- konsentreerd gespeeld en dan vraag je om misverstanden", vertelde Hans Boot. Bij 5-9 vroeg de Mevo'80-coach zijn tweede time-out. Hierna werd het nog wel 5-10 in het voordeel van Geervliet, maar door een schitteren de opslagbeurt van Astrid Drost en fraaie klappen van Mieke van der Post en Ludy Boomer achterhaalde Mevo'80 bij 10-10 de tegenstander. Door Sylvia Zweiphenning kwam Geervlieg nog een keer op voor sprong, maar door Dieneke Bolle werd het opnieuw gelijk. Ann Lod der liet 12-13 aantekenen, maar toen stapte Vrouwe Fortuna plotseling het Mevo'80-aanvalsvak in: twee keer vertelde Geervliet zich en werd de bal vier keer gespeeld en het vijf tiende Zierikzeese punt kwam uit een dubbelfout. ..Gezien de inzet in een belangrijk deel van de wedstrijd geloof ik, dat een gelijkspel voor ons verdiend vatte Hans Boot het duel samen. Overrompelend Het eerste herenteam van Mevo'80 speelde een lastige uitwedstrijd bij het Rotterdamse HPV, waarbij men vooral problemen had met de verde digende kwaliteiten van de Maasste delingen. Eerder in de kompetitie was dit ook al het geval geweest in de thuiswedstrijd, die overigens met 3-0 werd gewonnen. Dit keer snoepte M Mieke van der Post toonde zich in de Mevo '80 damesploeg bijzonder goed op dreef. Vooral in de tweede set, maar ook weer naar het einde van de vierde set tegen Geervliet Hetzij zich herhaaldelijk zien. Voor een niet on belangrijk deel leverde haar inzet een positieve bijdrage tot de 2-2 pun tendeling. HPV de Zierikzeese ploeg een set af, maar de klus werd toch met 1-3 in winst omgezet. In de eerste set startte Mevo'80 overrompelend met goed aan- vaisspel. Halverwege de set kon HPV nog wel wat terug doen, maar meer dan een 7-15 nederlaag zat er voor de thuisploeg toch niet in. De Mevo'80-suprematie leek zich in de tweede set voort te zetten, getuige de 0-5 tussenstand, maar toen stokte het spelritme op onverklaarbare wijze. HPV kon de set simpel met 15-8 win nend afsluiten. In de derde set zette de Zierikzeese ploeg deze misser op een fraaie manier recht. In een schit terend gespeelde set werd de winst overtuigend met 3-15 binnen ge haald. In de vierde set tenslotte was het weer een stuk minder. Mevo'80 kon niet weglopen bij zijn tegenstan der en moest de Rotterdammers tot 9- 9 naast zich dulden. Toen werd het aanvalsspel alsnog bekroond en HPV stortte letterlijk in. Het werd schijn baar doodeenvoudig 9-15 en 1-3 in Zierikzees voordeel. Het tweede herenteam stelde te leur in Oud-Beijerland. Data C/D III mocht eerst naar 2-0 in sets uitlopen, vooraleer Mevo'80 haar hoge klasse ring enigszins kon onderstrepen. Met veel pijn en moeite werd alsnog een 2-2 gelijkspel in de wacht gesleept, maar gezien de klassering was het een onverwacht verliespunt. Het derde herenteam leed de ver wachte 0-3 nederlaag tegen het Bruse Kwiek, dat zich steeds meer kandi daat stelt voor p/d-wedstrijden voor promotie naar de tweede klas, ter wijl het derde Mevo'team in voortdu rend grotere problemen komt. Het derde Mevo'80-damesteam leed in sporthal Onderdak een kansloze 0-3 nederlaag tegen koploper TOP IV uit Brielle. Hetzelfde overkwam het vierde damesteam bij Spivo III in Spijkenisse: een kansloze 3-0 neder laag tegen een betere tegenstander. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5