HET WEDERZIJDSE WANTROÜWEN Fonds gaat dicht voor niet verkochte mosselen 298. deurloo mode Dit biedt de beeldbuis Per 25 februari Verkeer over Zeelandbrug toegenomen STREEKNIEUWS Doorgereden na aanrijding SUIKERBIETENAREAAL ZAL MOETEN INKRIMPEN Kernbrandstofhouder Kosmos-1402 „brandt op in aardse dampkring" Rolls-Royce boekt rekord-omzet 1982 Vakantieregeling nieuwe kursusjaar Van Bommel- van Damprijs voor Zeeuwse kunstschilder Faunabeheer wil snel besluit over status meeuwen BERIGTEN UIT HET VERLEDEN Omroepbijdrage nauwelijks verhogen Gouden harpen uitgereikt BRU1NISSE/ZIERIKZEE - De pot van het Mosselfonds is leeg. Dat is sinds de sanering van het mosselbedrijf in de dertiger jaren, waarbij het Mossel fonds werd opgericht, nog nooit voorgekomen. Het Mosselfonds is een fonds dat door de mosselkwekers en voor een kleiner deel ook door de handel wordt gefinancierd. Aan het begin van het mosselseizoen (juni) wordt een bedrag vastgesteld, dat door iedere kweker die mosselen aanvoert moet worden afge dragen. In 1982 was dat - evenals in 1981 - 7,— per ton (van 100 kg). Uit de gezamenlijke bijdragen worden die partijen vergoed, die niet in de vrije handel worden verkocht. Dat gaf nooit moeilijkheden. Ook in november, toen het fonds nog een overschot had van ruim twee miljoen gulden, besloot men de heffing met 1,— te verlagen en over de gelever de mosselen een gulden terug te beta len. ZIERIKZEE - Het verkeer over de Zeelandbrug is in 1982 toegenomen in vergelijking met 1981. Dit blijkt uit het jaaroverzicht van de n.v. Provin ciale Zeeuwse Brug Maatschappij. Het aantal personenauto's is in 1982 ten opzichte van 1981 gestegen met 0,87 In 1981 was er vergeleken met 1980, een daling van 4,06 het aantal lichte vrachtauto's vermin derde toen met 0,49 Het verkeer van zwarte vrachtauto's nam in 1982 toe met 0,87 Het aantal motorfiet sen steeg in 1982 opnieuw en wel met 10,68 Van de brug maakten er in totaal 23.472 motorfietsen gebruik (in 1981: 21.208). Het aantal personenauto's dat de brug passeerde was 2.234.965, tegen 2.215.788 in 1981. De passage van de lichte vrachtauto's daalde van 164.060 in 1981 tot 163.254 in 1982, ter wijl het aantal zware vrachtauto's een toename te zien gaf van 114.341 in 1981 tot 115.337 in 1982. In totaal zijn vorig jaar 2.513.556 voertuigen over de brug gereden, te gen 2.494.189 in het jaar daarvoor. De weektop voor personenauto's lag vo rig jaar in augustus toen in één week 67.499 auto's de Zeelandbrug passeer den. In 1981 viel de weektop ook in augustus en kwam toen uit op 64.699 personenauto's. De tolopbrengsten in 1982 zullen 7,83 miljoen bedragen; in 1981 was de tolopbrengst 7,78 miljoen. Er zijn jaren geweest, dat men ge leidelijk 6,— of meer terug kreeg. Ook de kosten van het Mosselkan toor worden uit de heffing bestreden. Sluiting Nu men voor het feit komt te staan, dat veel mosselen in het fonds te recht komen, dan er aan de handel worden verkocht, zal de mogelijk heid om niet verkochte partijen in het fonds te lossen moeten worden gesloten. Men denkt daarbij aan 25 februari. Ingekalkuleerd is dan reeds de verwachte opbrengst van de dit seizoen in het fonds geloste mosse len, die dan in maart zullen worden verkocht bij inschrijving. Ook dat is een gebruikelijke gang van zaken, maar dat men min het fonds geloste mosselen moet financieren met mos selen die nog moeten worden ver kocht is een noviteit. DREISCHOR Kranslegging Op 1 februari a.s. zal het dertig jaar geleden zijn dat de watersnoodramp delen van de gemeente teisterde. Het gemeentebestuur van Brouwersha ven zal de slachtoffers van de waters nood herdenken. Daartoe zal op de dinsdagmorgen een kranslegging plaatsvinden bij het herdenkingsmo nument vóór de algemene begraaf plaats aan de Bogerdweg te Drei- schor. Deze herdenking zal een sober karakter dragen. Alle belangstellen den worden in de gelegenheid gesteld de herdenking bij te wonen. NIEUWERKERK Studievereniging De Staatkundige Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Duive- land houdt donderdag 20 januari een ledenvergadering, in de zaal van de kerk aan de Stationsstraat spreekt burgemeester M. Markusse uit Arne- muiden. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE WESTENSCHOUWEN Olieslachtoffers op de stranden De vogelwerkgroep Schouwen heeft het afgelopen weekend tiental len vogels gevonden op het strand tussen De Punt en Scharendijke, die het slachtoffer zijn geworden van olieplakaten in zee. Het betroffen voornamelijk zeekoeten, alken, drie- teenmeeuwen en zwarte eenden. De nog levende vogels werden overgebracht naar het vogelasiel van K. Buth in Haamstede. Volgens de vogelwerkgroep is dit een vertrouwd beeld tijdens Noord westen wind. Deze vogelsoorten die vooral in Schotland broeden, over winteren op de Noordzee. Belanden ze in olie, dan zijn de overlingskan- sen voor deze dieren gering. RENESSE Frontaal Op de hoek Kabbelaarsweg-Hoo- genboomlaan reed zondagmorgen te 10.55 uurT. L. D. uit Renesse, komen de van de Kabbelaarsweg te ruim door de bocht en kwam daardoor frontaal in botsing met de eveneens in Renesse wonende H. K. Beide au to's werden aan de voorzijde ernstig beschadigd, maar konden op eigen kracht nog thuis komen. Ter hoogte van de Sluis op de Gre- velingendam werd vrijdagmorgen J. G. uit Ouddorp van achteren aange reden door een andere automobilist. De dader reed door, doch het kente ken werd genoteerd. Deze kwam uit Delft en de gemeentepolitie Delft neemt de zaak over voor verdere af wikkeling. De auto van G. werd aan de achterzijde beschadigd. Flitsen uit het buitenland MOSKOUW - De Sowjetrussiche ruimtevaarders Anatoly Berezovoy en Valentin Lebedev zijn nog niet ge heel hersteld van hun rekord- ruimtevlucht van 211 dagen, zo heeft het officiële Sowjetrussische persbu reau TASS meegedeeld. De twee zijn dinsdag naar het noorden van Kau- kasus vertrokken om daar, een maand na hun terugkeer op aarde, een behandeling voor rehabilitatie te ondergaan. MILAAN - De Italiaanse politie heeft zaterdag in Milaan een van de laatste nog op vrije voeten lopende leiders van de links-extremistische stadsguerrillabeweging „Prima Li- nea" (voorste gelid) aangehouden. De organisatie is na de „Rode brigades" de belangrijkste terroristische bewe ging in Italië. Zij wordt na een golf van aanhoudingen als opgerold be schouwd Voorstel EEG: De E.E.G. zal, dankzij de overvloedige oogsten in de jaren 1981 en 1982, moe ten overgaan tot inkrimping van de met suikerbieten beteelde oppervlakten. Ook Nederland zal daaraan zijn bijdrage moeten leveren. Vorig jaar bedroeg het Nederlandse suikerbieten areaal 133.973 ha en was het overschot aan sui ker (de z.g.n. C-suiker) ruim 260.000 ton. Deze C-suiker brengt, als deze op de wereldmarkt wordt afgezet, niet meer op dan 45,— per ton. Het areaal 1982, was 2,77 Men streeft voor 1983 nu naar een daling met plm. 7 of afgerond op 125.000 ha. En daarbij is men dan uitgegaan van een gemiddelde opbrengst over de laatste 10 of de laatste 5 jaren. Zou 1983 opnieuw een record opbrengst opleveren, dan is ook dat nog teveel. 10 minder Nederland mag volgens de E.E.G.- overeenkomsten in Brussel 872.000 ton suikerproduceren, namelijk 690.000 ton A-suiker en 182.000 ton B- suiker. De suikerfabrieken zullen zich inspannen om aan de landbou wers een prijs van 90,— per ton bie ten uit te betalen en noodgedwongen is dat 10 minder dan vorig jaar. Daarbij speelt ook de opbrengst van de bijprodukten een rol. De pulp- prijs uit het oogpunt van de fabriek gezien goed, die van melasse is rond uit slecht. Ook het feit dat de Nederlandse suiker op de binnenlandse markt wordt bekonkureerd door suiker uit België en Frankrijk, die goedkoper wordt aangeboden dan de Neder landse minimumprijs, is natuurlijk niet bevorderlijk om de resultaten van de Nederlandse suikerfabrieken te stimuleren. De prijsverhoging van de suiker bieten t.o.v. de verhoging van de pro- dukten van landbouwprijzen, be draagt in E.E.G.-verband 4 7c, maar door de sterke Nederlandse gulden, resulteert de verhoging voor de Ne derlandse boer in maar l'/fj 7c, omdat monetaire aftrekken op de 4 7c ver hoging worden toegepast. Men zint nu ook op maatregelen een dergelijke toestand te voorko men en men zal misschien noodge dwongen moeten overgaan tot het verscherpen van de kwaliteitseisen. Maar eigenlijk is het fonds toch opge richt voor die kwekers, die om een of andere redenen niet goed mee kon den komen. En hier zullen de eerste slachtoffers vallen. AMSTERDAM - De Amsterdamse raad voor de stedebouw vindt de ma nier waarop bij de opdeling van Amsterdam de grenzen zijn getrok ken weinig verantwoord. Dit blijkt uit de reaktie van de ars op de nota gebiedsindeling van het Amsterdam se gemeentebestuur. Hierin wordt de hoofdstad opgedeeld in zestien gebie den, die elk een eigen stadsdeelraad kunnen krijgen. ROTTERDAM - De Rotterdamse politie heeft zaterdagnacht in de Prins Johan-Friso haven tweehonderd kilo Hasj in beslag genomen. Het spul be vond zich aan boord van het Marok kaanse zeeschip „Ouirgane". Bij de aktie zijn vier Marokkanen aangehou den, die het spul kwamen afhalen. Ook zijn twee opvarenden van het schip gearresteerd. MOSKOU - DE kernbrandstofhou der van de Sowjetrussische verken nersatelliet Kosmos-1402 zal volgens voorlopige berekeningen pas midden februari de dichte lagen van de dampkring van de aarde binnendrin gen en opbranden. Economische recessie? LONDEN - Rolls-Royce Motors heeft vorig jaar bij de export een rekordomzet geboekt van 89 miljoen pond sterling (tegen de huidige koers ongeveer 365 miljoen gulden). Dat is zes miljoen pond (ongeveer 25 mil joen gulden) meer dan in 1981, zo heeft de onderneming bekendge maakt. Er werden het afgelopen jaar over de hele wereld bijna 2400 wa gens verkocht, evenveel als er wer den gemaakt. Het aantal verkochte auto's is klei ner dan verleden jaar. Aan het eind van vorig jaar deed zich een opleving in de verkoop voor, vooral in de Ver enigde Staten. Volgens Rolls-Royce was dat laatste een gevolg van de da ling van de rentetarieven daar en van het feit dat zich de eerste tekenen van ekonomisch herstel voordoen. Met deze vaststelling sprak Oleg Belozerkowski, lid van de Sowjeta- kademie van wetenschap, zaterdag op de Moskovitische televisie tegen dat de radioaktieve brandstof eind januari op westelijk gebied de aarde bereikt en gevaar oplevert. Bij de brandstof van de reaktor gaat het volgens Belozerkowski om uranium dat met uranium-235 is ver rijkt. Als radioaktieve deeltjes op de aarde terechtkomen, blijft de stra ling binnen de internationaal aanbe volen grenzen. De satelliet werd op 28 december op een bevel vanaf de aarde in drieën gebroken. Het eerste deel verbrand de op 30 december bij het binnendrin- fen in de atmosfeer. Het tweede deel oet dat eind januari en de brandstofhouder volgens de „voorlo pige berekeningen" midden februa ri. Begin januari had de Sowjet-Unie al tegengesproken dat de op 30 au gustus vorig jaar gelanceerde Kosmos-1402 niet meer gekontro- leerd kon worden en eind januari zou neerstorten en een gevaar vormen. Kostuums vanaf Mol 5-7, Zierlkzee BONN - West-Duitsland zal de im port van vellen van jonge zeehonden met ingang van 1 maart verbieden tenzij de Europese gemeenschap te gen die tijd met Noorwegen en Cana da onderhandelingen is begonnen over vrijwillige .stopzetting van hun export van zeehondevellen. Dit heeft de West-Duitse regeringswoordvoer der Diether Stolze woensdag ver klaard. Geelzucht na drug-beet STOCKHOLM - Een Zweed- se politieagent heeft geelzucht opgelopen nadat hij door een drugsverslaafde in een vinger gebeten was. Dit berichtte het dagblad ,,Dagens Nyheter" uit Karlstad in Midden-Zweden. Het is na drie jaar weer het eerste geval van geelzucht bij de Zweedse politie. Haar lei ding heeft alle agenten ge waarschuwd dat bij het om gaan met drugsverslaafden het risiko van een leverinfektie bestaat. MIDDELBURG - De werkgroep uniforme vakantieregeling Zeeland heeft een advies opgesteld voor een uniforme vakantieregeling voor het kursusjaar 1983-1984 in de provincie Zeeland. Aan het overleg werd deel genomen door tal van organisaties op onderwijsgebied. Het kollege van g.s. steunde dit advies dat door de Provinciale onderwijsraad is overge nomen. De data voor het nieuwe kur- susjaar zijn: herfstvakantie:, 17-10 tot 1 en met 21-10; Kerstvakantie: 26-12 tot en met 6-1; voorjaarsvakantie: 5 tot en met 9-3; Paasvakantie: 20-4 tot en met 27-4; Pinkstervakantie: 11-6 tot en met 13-6 en de zomervakantie van 9-7 tot en met 17-8-'84. VENLO' - De Zeeuwse kunstschil der Piet Dieleman (26) is de tweejaar lijkse Van Bommel-Van Damprijs voor jonge beeldende kunstenaars toegekend. De prijs, groot 1500 gulden, wordt hem 19 maart uitgereikt in het ge meentelijk museum Van Bommel- Van Dam in Venlo. Daar wordt dan tot 9 mei een expositie van werken van Dieleman verwacht men „een verdere betekenisvolle artistieke ontplooiing op grond van zijn ken merkende, krachtige, trefzekere pen seelvoering met boeiende vormge ving en zinvolle -kleurstelling bij be heerste dynamiek naast zijn sterk de aandacht trekkende tekeningen". LEEUWARDEN/MAATSTRICHT - Kommissaris van de koningin in Fries land, Hans Wiegel, noemt het voorne men van minister Brinkman om de subsidie aan vijf regionale orkesten stop te zetten, een uiterst slechte zaak. Voor Friesland zou dit betekenen dat het Fiysk orkest wordt opgeheven. Wiegel wees er op dat door de ophef fing 380 musici, van wie tachtig bij het Frysk orkest werken, op straat staan Bovendien leidt het tot een „geweldige kulturele verarming". BROUWERSHAVEN - Onze plaatsgenoote mej. A. van Sluis Bd. is benoemd tot kookjuffrouw van de Prov. Zeeuwsche Elc-Mpij. NOORDGOUWE - Donderdagmor gen vond op het kruispunt bij het zie kenhuis te Noordgouwe een aanrij ding plaats tussen twee luxe auto's. Beide auto's bekwamen matrieële schade, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor BRUINISSE - In een bestuursver gadering van de vereen. „Landbouw belang" zij gekozen tot voorzitter, de heer P.L. Krepel en tot secretaris de heer J. Goudswaard. ZIJPE - Het maken van Ducdalven en steigers behoorende tot de werken tot aanleg van een vluchthaven aan het Zijpe onder Bruinisse, heeft de Rijkswaterstaat gegund aan de N.V. Aannemersbedrijf Waterwerken te A'dam voor ƒ15.500, SPREUK - Onder den motor van den wil brande de haard der emotie.- De tong der wijze is in zijn hart, en het hart der dwaas ligt op zijn tong. - Zichzelf geven is dikwijls nodiger en moeilijker dan geld geven. PERSONEEL. - Wegens huwelijk der tegenwoordige, een flinke dienst bode benoodigd bij C.P. Hage. GEVRAAGD - Tegen half maart een inwonend knechtje, van 16 of 17 jaar oud, kunnende melken of genee- gen het te leren, door M. Smallegange-Haamstede. ADVERTENTIE. - Oude volvette kaas 8 cent (alles per ons). Jonge vol vette kaas 8 cent, Komijne kaas 6 cent. Edammer kaas 6 cent. OOSTERBEEK - De Stichting Kri tisch Faunabeheer wil dat minister Braks van landbouw snel duidelijk heid verschaft of de zilvermeeuw en de kokmeeuw behoren tot de be schermde vogelsoorten. Mede door de onduidelijkheid die bestaat over de status van deze vogels zijn er de afgelopen week zeker enkele tiental len gedood door sport jagers, aldus een woordvoerdster zondag. In tegenstelling tot de Natuurbe- schermingsraad vindt Kritisch Fau nabeheer dat de meeuwen beschermd moeten blijven. De jacht op de dieren is zinloos omdat zij niet schadelijk zijn voor natuur en landbouw. Meeu wen die 's winters in Nederland ver blijven zijn voor een groot deel trek vogels afkomstig uit de Scandinavi sche landen, Rusland en Polen, aldus de woordvoerster. Kritisch Faunabeheer wijst er op dat het ministerie van lanbouw en visserij doorgaans voor 1 januari be kend maakt welke dieren al dan niet beschermd zijn. In december 1982 maakte Braks bekend dat de spreeuw voor de periode 1 januari 1983 tot en met 31 december 1984 be schermd zijn. Over de zilvermeeuw en de kokmeeuw is evenwel nog geen beslissing genomen. Deze dieren blij ven vooralsnog dus beschermd, het jagen er op is derhalve verboden, al dus Kritisch Faunabeheer. Dinsdag 18 januari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.00 uur Stlstaan, niets gedaan 16.30 uur Wereldcircus 16.55 uur Er was eens de ruimte 18.25 uur Teleac 18.55 uur Dierenverhaaltjesland 19.02 Frank Buck 20.00 uur Journaal 20.28 uur De tv show. Showprogram ma van Ivo Niehe. 21.30 uur Gejaagd door de storm. Amerikaanse tv serie die zich af speelt in de zuidelijke staten van de Verenigde Staten tijdens de burger oorlog. De hoofdrol wordt vertolkt door Gregory Peck. 23.05 uur Aktua tv 23.40 uur In vogelvlucht 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant 19.40 uur Waltons. Vader en moeder gaan op verlate huwelijksreis, daar deze negentien jaar geleden geen doorgang kon vinden. 20.30 uur Jongerendag 1982 21.10 uur Metterdaad 21.35 uur Tenslotte 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Journaal HILVERSUM - Minister Brinkman (welzijn, volksgezondheid en kui tuur) wil de omroepbijdrage volgend jaar niet meer dan strikt nodig ver hogen, dus met een of twee gulden. Dit verklaarde de bewindsman zater dagmiddag in het VARA-radiopro- gramma In de Rooie Haan. De omroepen zullen een pas op de plaats moeten maken met hun begro tingen, zo zei Brinkman. Hij vindt het niet juist om, vooruitlopend op een nota over een samenhangend me diabeleid die hij dit najaar op Igrond van het regeerakkoord zal moeten uitbrengen, besluiten te nemén die het omroepbestel duurder zullen ma ken. DEN HAAG - Zanger Rob di Nijs, dirigent-componist Ruud Bos en de Volendamse popgroep BZH hebben in het Haagse Congresgeboüw de Gouden Harpen ontvangen. Hh lied van het jaar 1982 was voor de compo sitie „Werk" van tekstschrijver Rob Crispijn. De hiervoor beschikbaar gestelde kwaliteitsprijs ging nüar de zanger Herman van Veen. Rob de Nijs kreeg zijn Gouden Harp voor zijn vele werk in hei afge lopen jaar als zanger, terwijl Ruud Bos werd geëerd voor zijn aktlvitei- ten in het lichte genre. Hij schreef on der meer muziek voor de tv-serie ,,De fabriek". De kreativiteit van BZN (Band Zonder Naam) gaf de doorslag voor de toekenning van de derde Gouden Harp. De avond was georganiseerd door de Stichting Comité voor Nederland se Amusements muziek (Conamus) in samenwerking met de AVRO. Sr wa ren gastoptredens van ondet meer Andre Hazes en de Dolly Dots. De avond werd besloten met eek gala bal. 79 De man wist niet, wat hij er op moest antwoorden en toen hij bleef zwijgen, drukte de vrouw haar hand op de zijne. Als ik me in uw ogen gemengd heb in aangelegenheden, die me niet aangaan, vraag ik u excuus. Laat het uw en mijn vakantie niet bederven. Als u het niet wilt, praat ik nergens meer over. Frans schudde het hoofd. „Het is niet, dat ik me beledigd voel, me vrouw. Beslist niet Wat u zegt over het huwelijk in het algemeen, is wel waar, maar je kunt nu eenmaal niet generali seren. Ennewat ons betrefthet is allemaal zo moeilijk „Vandaar, dat u hier in uw eentje met vakantie bent" knikte de vrouw begrij pend. „Ik praat nergens meer over, me neer Ter Scheure. SorryLaat dit uw vakantie niet bederven. Wat dunkt u zullen we samen ginds wat drinken? Mij dunkt het is zo ongeveer theetijd." De man vond het een uitstekend idee. De rest van de middag werd er over Luxemburg in het algemeen en de Duits-Franse grensstreek in het bij zonder gesproken. En passant ver haalde de zangeres over haar geboorte plaats en toen herinnerde FYans zich plotseling haar naam: Annette Van- derboven, van orgine een Vlaamse, maar al sinds haar vierde jaar wonende in Nederland. Natuurlijk, in Tielt, het lieflijke stadje op dertig kilometer afstand van Brugge en twintig van Gent, stond haar wieg. Daarna opge groeid in Zeeland. Nu wist hij wel weer het een en ander van deze begaafde zangeres. En wist hij eveneens, dat ook haar het leed niet was bespaard: haar eerste man na een huwelijk van enige jaren overleden aan een slepende ziekte en daarna een mislukt tweede huwelijk, waarvan ze nog maar een paar jaar gescheiden was. Nu wist hij ook haar leeftijd: twee en veertig moest ze nu zija Maar ze was ontegenzegge lijk nog knap en haar hele houding dwong respect af. Biecht zonder absolutie Pas in het begin van de tweede week vertelde Frans alles over zijn huwelijk. Vanaf de vondst in hun auto's tot zijn plotselinge verschijning op die fatale morgen, toen Ina op de bank zat en Bert Essinga zijn arm om haar heengesla gen hield. „En dat is het dan," zo eindigde Frans zijn verhaaL „U ziet, niet veel fraais. Het is heel aardig om dan te zeggen: ik hoop, dat de moeilijk heden, die u in uw huwelijk hebt, binnenkort weer weggevaagd zullen zijn, of iets dergelijks .weet u de manier? Ik niet Overigensblijkbaar geeft ze de voorkeur aan mijn veel oudere buurman als aan mij. Wat kun je er aan doen?" Ze zaten in de grote Mercedes. Het regende, dus weer om te wandelen was het niet bepaald Daarom had hij me vrouw Vanderboven uitgenodigd voor een ritje in de omgeving, hetgeen ze had aanvaard. Op de achterbank lag Limka, de grote slanke jachthond Die vond het allang goed, want hij was in Door GRE DEj BOER deze dagen goede maatjes geworden met de man. Op een heuveltpp, waar parkeergelegenheid was, zette hij de wagen zo, dat men een goed uitzicht had over het dal, hoewel h<jt regen achtig weer een lichte nevelsluier er over legde. De regen viel zacht neer in een regelmatige cadans en miaakte de grote ruit in korte tijd ondoórzichtig. Maar het deerde hem niet De hond lag te slapen. De man en de vrouW leunden ieder in een hoek van de wagen. „Het zal natuurlijk wel zijn, zoals je me vertelde," begon de vrouw voor zichtig, „maar ik kan me néuwelijks voorstellen, dat uw vrouw een knappe man als u versmaad voor iemand die jaren en jaren ouder is. Dal ik op zich zelf onvoorstelbaar. U zou eens moeten praten met de vrouw van die man. Die is immers ook jaren jonger?" „Jannie? O, die is een poos weg ge weest Bert leek er kapot van, maar mijn vrouw dacht dat ik er de hand in gehad had. Ik wist nota bene niet eens, waar ze was, doch het bleek een dorpje te zijn in de onmiddellijke nabijheid van een stadje - Zaltbommel namelijk, waar ik een paar dagen voor zaken moest zijn en waar ik een nacht weg bleef. Ina - mijn vrouw dus - combi neerde het een met het ander en tot overmaat van ramp kon ze mij niet aan de telefoon krijgen - ze belde een aan tal hotels op, omdat haar vader een attaque had gekregen en naar het zie kenhuis was gebracht" (wordt vervolgd) 4 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4