Veel belangstelling voor afscheid post-direkteur Mattenlegger Cardium gaat voor een week uit roulatie eitr BRABER GROEN VOORZIENING B.V. t 1L w V'- -- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Binnenkort naar Roompothaven noodklok Ere-titel MrPostvoor scheidende man H. M. v. d. Post WA> W* PE Werkschip moet enkele reparaties ondergaan Tuinders luiden Bel nu voor de winterverzorging van uw tuin Renesse Tel. (01116) 1820 Voor Zierikzee Tel. (01110) 4906 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. vwwyvwvwwwwwwf i Het leven is een voortdurend i i afscheid nemen. i I Elise von Heyking ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 6551. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse Voor telefoonnummers ne 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. „Agenda". Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,60. Vraagt onze 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. terugreis neemt ongeveer 16 dagen in beslag. Tijdens de bijeenkomst in „De Brouwerie" sprak de heer E. Hela- niemi van de Finse ambassade over de goede handelsbetrekkingen tus sen Nederland en Finland. Voorts waren onder anderen aanwezig de di- rekteur van de firma Maanrakennus uit Mynamaki (de leverancier van de steen) en de heer J. van Westen van Rijkswaterstaat, belast met de in koop van steenachtige materialen. De firma Oudkerk uit Rotterdam is zaakgelastigde tussen Rijkswa terstaat en de Finse aannemer. goede voorzieningen, die in de zeven tien jaar, dat u hier hebt gewerkt, zijn aangebracht of ingevoerd". De heer de Meester toonde zich vooral verheugd over de voorgenomen bouw van het nieuwe voorsorteercentrum aan de Haringvlietstraat: „We zijn als ge meente Zierikzee niet alleen blij dat we grond hebben kunnen verkopen, maar ook dat straks, als de bouw is gerealiseerd, er veel dienstverkeer uit de binnenstad zal zijn verdwenen". Namens de gemeente Zierikzee reikte de heer de Meester de zegel van de stad Zierikzee uit, uitgevoerd als een bronzen presse-papier. Namens het personeel van het res sort Zierikzee voerde de heer H. A. de Roo het woord. Hij dankte de schei dende direkteur voor de vele jaren van prettige samenwerking. Aansluitend was die middag een receptie gepland, waarvan velen gebruik maakten om officiéél afscheid te nemen van de- „post-direkteur" van der Post Zwanenzang In zijn „postale zwanenzang", zoals de heer van der Post zijn dankwoord noemde, stond hij even stil bij de vele diensten die de PTT aan het publiek te bieden heeft „Een sterke uitbreiding van het dienstenpakket ten gunste van het publiek is een goede zaak geble ken. Maar we moeten als PTT niet de zuiver postale zaken al te zeer uit het oog verliezen". Ook ten aanzien van het PTT-beleid plaatste de heer van der Post een kanttekening: „Het is jammer dat de politiek meent zich diepgaand met de PTT te moeten be moeien. Met name de kapitale vei> plaatsing van de centrale direktie naar Groningen en het gehannes rond de instelling van de Post-bank zijn zaken, waar je vraagtekens bij moet zetten". Van der Post liet duidelijk blijken het in Zierikzee erg naar zijn zin gehad te hebben: „Er werken hier goede, betere en beste PTT-mensen, waarmee ik erg plezierig heb gewerkt". Advertentie Maandag 17 januari 1983 139ste jaargang Nr. 23253 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Marathon-zitting raad Bru WEERT - AKZO-Weert heeft ge- ruime tijd afvalslib met een te hoog arseengehalte gestort op het eigen be drijfsterrein en op de gemeentelijke stortplaats. NEURENBERG, BEIEREN - Op een kerkhof in Neurenberg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 50- tal grafstenen beklad met hakenkrui sen, de Davidster en opschriften als „Jood", „Sieg Heil", „NPD" en „Tur ken d'r uit". Volgens de politie liggen op het kerkhof geen joden begraven. BLEISWIJK - Ongeveer 1500 glastuinders hebben zaterdagmorgen tijdens een manifestatie in de bloe menveiling Berkel in Bleiswijk een ander beleid van de regering voor hun sektor geëist. Belangrijkste eis van de glastuinders is een verlaging van de gasprijs voor de glastuin bouw, die thans bijna 37 cent per ku bieke meter bedraagt. Verwachting tot dinsdagavond: Veel wind Eerst zwaar bewolkt en regen, la ter enkele opklaringen maar ook bui en; temperatuur geleidelijk dalend naar ongeveer 6 graden; krachtige wind draaiend naar west tot noord west, aan de kust en op het IJssel- meer stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 januari Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: n.west 8 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: n.west 6 Vrijdag: Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 0 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 18 jan. Zon op 8.39, onder 17.02 Maan op 10.57, onder 21.29 Eerste Kwartier: 22 januari (6.33) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 jan. 5.25 18.25 11.38 23.54 Doodtij: 24 januari HET WEERO VERZICHT DE BILT - Een aktieve depressie boven Skandinavie zal in ons land voor veel wind en neerslag zorgen. Het front ervan dat de scheiding vormt van zachte lucht waarin ons land zich maandag bevond en koude lucht afkomstig van IJsland en Groenland trekt in de loop van de vroege ochtend over ons land naar Duitsland weg. De temperatuur zal dan ook in de loop van dinsdag gelei delijk dalen, bovendien draait de wind naar west tot noordwest en neemt opnieuw in kracht toe tot hard of stormachtig. NEELTJE JANS - Zodra de vierde funderingsmat voor de toekomstige pijlerdam in de Oosterschelde is afge rold, wordt de mattenlegger de Cardium vermoedelijk een week uit de roulatie genomen. In de Roompothaven zal het werkschip enkele reparaties ondergaan. Eind no vember raakte bij het opschonen van de mat de bovenste laag over een afstand van 3 bij 10 m beschadigd. Om der gelijke beschadigingen in de toekomst te voorkomen wordt de afstand tussen de zuigmond van de Cardium en de mat vergroot. De kans wordt daardoor kleiner dat een steen tussen de zuigmond en de mat vast komt te zitten en de funderingsmat mogelijk beschadigd raakt. LONDEN - Het Britse hof heeft de pers gevraagd kroonprins Charles en prinses Diana niet langer te „achter volgen". In een brief aan de uitgevers van massabladen in Londen stelt de woordvoerder van Koningin Elizabeth, Michael Shea, dat op het ogenblik 40 tot 50 journalisten en fotografen jacht" maken op het paar dat een wintersportvakantie doorbrengt in Liechtenstein. Ook de rubberen rollen, waarop de zuigmond steunt als hij over de mat wordt voortbewogen, worden nage keken. In eerste instantie zag men bij Rijkswaterstaat de rubberen rollen als een mogelijke oorzaak van de be schadiging. De lagerring van de rol len zal aan een onderzoek worden on derworpen. Verder wordt het ontkoppe lingsmechanisme van de staartbal- ken verbeterd. Aan beide uiteinden van de mat zijn deze balken be vestigd. De Cardium en de grindstor- ter Jan Heijmans hebben elk een uit einde vast om de mat goed op de bo dem van de Oosterschelde te kunnen neerlaten. Volgens de woordvoerder van het postkantoor in Zierikzee, aan de nieuwbouw van een aantal hulp postkantoren en aan de nieuwbouw van het voorsorteercentrum". In zijn toespraak memoreerde de heer De Wild nog even de toezegging, die werd gedaan bij de heropining van het Postkantoor aan de Poststraat „We beloofden toen dat de toeganke lijkheid van het postkantoor van inva liden zou worden verbeterd. Helaas moet ik toegeven, dat daarvan nog niets is terechtgekomen. De reden daarvoor moet worden gezocht in het feit dat het aanbrengen van een derge lijke voorziening ongeveer een ton gaat kosten; en dat is in deze tijd van bezuinigingen, ook voor de PTT, niet haalbaar". Mr. Post Aan het slot van zijn rede kreeg de scheidende man van de heer De Wild een ere-titel mee. „U was meneer van de Post, die woonde in de Poststraaten werkte bij de post De laatste twee zaken zijn inmiddels afgevallen, maar om aan te geven, dat alle kwalifikaties, die bij een goede Ptt-man aanwezig moe ten zijn met betrekking tot de ver schillende funkties van het bedrijf, bij u ook werkelijk aanwezig waren, heet u voor mij vanaf nu Mr. Post". De heer van de Post kreeg uit han den van de heer De Wild de afscheids- penning van de PTT, die wordt uitge reikt aan scheidende personen, die daarvoor vanwege hun grote verdien sten in aanmerking komen. Namens de kring van post-direkteu- ren sprak de heer P. de Roof. Hij bracht onder andere de vele maat- shappellijke en sociale funktie naar voren, die van der Post naast zijn werk heeft vervuld of nog vervuld. „Ik ben dan ook beslist niet bang, dat u zich straks gaat vervelen. Er zijn tegen woordig maar weinig gepensioneer den, die zich met hun tijd geen raad weten. Dat zal bij u beslist het geval niet zijn". Regio In de rij van sprekers was de regio Schouwen-Duiveland in de persoon van burgemeester Th. H. de Meester. „We moeten u erg dankbaar zijn oor de buitengewoon prettige samenwerking, die er altijd was. En ook voor de vele van de afdeling voorlichting van Rijkswaterstaat voldoet het huidige mechanisme niet optimaal. Aan de onderzijde van de Cardium zullen en kele draadpalen worden bevestigd, waar vandaan de ankerdraden het schip zullen verlaten. Omdat de draadpalen onder water komen, is het voor bootjes makkelijker om langszij te manoeuvreren. Tussen de Kerstdagen en Oud en nieuw is op de Cardium een plaatsbe palingssysteem geplaatst. Voordien moest de mattenlegger het stellen met een hulpsysteem. Het lag in de bedoeling dat de vierde mat in het sluitgat de Hammen afgelopen week einde zou worden gelegd. Door de weersomstandigheden was dat ech ter niet mogelijk. Wel is het op- schoonponton Macoma vannacht be gonnen met het vlakzuigen van de Oosterscheldebodem. Volgens de Rijkswaterstaat woordvoerder is het nu wachten op beter weer..Zodra we weten dat het enkele dagen goed weer wordt kunnen we beginnen met het afrollen van de vierde mat", meent de voorlichter. Stenen Inmiddels is van de twee miljoen ton bestelde steen uit Finland de helft afgeleverd. Ter gelegenheid daarvan was er vrijdag een kleine, feestelijke samenkomst in restau rant ,,De Brouwerie" te Brouwersha ven, opgezet door de Finse ambassa de en de Finse leverancier van de steen. Zoals bekend wordt vijf miljoen ton steen, in verschillende maten, ge bruikt om de voeten van de pijlers „in te pakken". Er ontstaat daardopr een soort drempel. Tegelijkertijd wordt daarmee bereikt dat de door stroom openingen, waartussen straks de schuiven kunnen zakken, worden verkleind. Behalve uit Finland, wordt uit Duitsland 2 miljoen ton basalt be trokken. Voor het overige wordt via de firma Hoechst steen van dichter bij beleverd, plus dat uit voorraad op het werkeiland Neeltje Jans kan worden geput. De Finnen verwachten eind '84 hun laatste leveranties te hebben ge pleegd. De transporten geschieden over zee met twee bakken, de Lapis I en II, die elk per keer ruim 20.000 ton steen kunnen vervoeren. De heen- en De glastuinbouw wil koppeling van de gasprijs aan de kolenprijs. Daardoor zou de prijs kunnen dalen tot circa 24 cent per kubieke meter. Andere eisen die tijdens de mani festatie werden neergelegd: een bete re afbraakregeling voor tuinders die willen stoppen, in EG-verband be scherming van met name de snijbloe- menmarkt tegen invoer uit derde landen. Een ander beleid moet er verder toe leiden dat bijvoorbeeld de ban ken en toeleveringsbedrijven weer vertrouwen krijgen in de sektor. De manifestatie in Bleiswijk werd geor ganiseerd door drie in de glastuin bouw werkzame komités: de Agrari sche Beleidsorganisatie, het Comité tot Redding van de Nederlandse Glastuinbouw en de Verontruste Tuinders Westland. ZIERIKZEE - Vrijdagmiddag werd door een groot aantal genodigden afscheid genomen van de heer H. M. v.d. Post, direkteur van het PTT-ressort Zierikzee. Tij dens een bijeenkomst in „Mondragon" in Zierikzee werd de heer van de Post toegesproken door een aantal men sen, waarmee hij vanuit z(jn werk regelmatig te maken had. De heer v.d. Post maakt gebruik van de PTT-regeling „Flexibel uittreden", die het mogelijk maakte (tot 1 januari 1983) om op zestigjarige leeftijd met pensioen te gaan. De eerste spreker was de heer J. L. de Wild, direkteur van het postdis- trikt Zeeland en West^Brabant Hij benadrukte de wijze, waarop de mens en zijn werkomstandigheden centraal stonden in de werkopvatin- gen van de scheidende direkteur: „U hebt in de jaren, dat u hier gewerkt hebt, een optimale motivatie van het personeel kunnen bewerkstelligen. Maar ook de omstandigheden, waar onder uw mensen moesten werken, lagen u na aan het hart. Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan de verbouw „(Irote baas" J. L. de Wild overhandigt een afscheidscadeau.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1