Heren basketballploeg Mevo '80 pakt fraaie overwinning: 59-64 Petra de Ruiter en Martijn Bruel pakken Zeeuwse tafeltennistitels ALL READY NAAR BESCHAMENDE NEDERLAAG BIJ HEKKESLUITER Nipte zege voor damesformatie bij Valkenisse (20-22) Zierikzeese ploeg in slotminuut verslagen (8-7) Handbaldames SY Ouwerkerk te lief voor Utopia: 4-14 i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 januari 1983 Nr. 23251 9 Z1ER1KZEE - Het afgelopen weekeinde kwamen vijf van de zes in kompeti- tieverband uitkomende teams van de Zierikzeese basketballvereniging Mevo '80 binnen de lijnen. De beide senioren standaardteams boekten daarin over winningen. De heren kwamen met een 59-64 zege terug van de zware uit wedstrijd bij het Axelse Voorwaarts, dat aanmerkelijk hoger stond geklas seerd op de ranglijst en de eerste damesploeg klopte in een spannend duel het Middelburgse Valkenisse UI met minimaal verschil (20-22). De overige drie ploegen kwamen allen te kort tegen de respektievelijke tegenstanders. Het tweede herenteam kreeg in Zierikzee met 24-48 van koploper Schelde Sport. De tweede damesformatie moest haar meerdere erkennen in Delta Colijn. Ook dit gebeurde in sporthal Onderdak. De meisjes junioren kwamen met een nederlaag terug van het bezoek aan Smokkelhoek in Kapelle: 23-56. De wedstrijd tussen de meisjes-aspirantenploegen van Mevo '80 en Valkenisse verdween van het programma, omdat de Middelburgse ploeg niet verscheen in sporthal Onderdak. ZIERIKZEE - Afgelopen week verschenen de twee zaalvoetbalploegen van ZVV Bijmakelaardij in een kompleet nieu we outfit, geschonken door sponsor Makelaarskantoor J. Bij de Vaate aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. Mogelijk dat de vooruitziende blik daarbij een niet geringe rol heeft gespeeld, want na de degradatie van het vorige seizoen staat het eerste team van Bijmakelaardij nu op de rand van promotie naar de eerste klas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ROOSENDAAL - Het standaardteam van All Ready heeft zichzelf afgelopen zaterdag geen al te beste dienst bewezen. In Roosendaal trok Keep Fit in de finale, na een wedstrijd met nogal wat duw- en trekwerk, aan het langste eind en pakte in de allerlaatste minuut de volle winst. Was voor de winterpauze het 11-19 verlies tegen koploper Fiks ingekalkuleerd, nu kwam het 8-7 verlies harder aan, temeer daar Keep Fit nog geen enkel punt veroverd had. Het was allemaal niet nodig, de hele wedstrijd had de Zierikzeese formatie de zaken onder kontrole, maar toch kwam All Ready net tekort toen het er op aan kwam. De realiteit geeft toch weer aan dat All Ready nog erg veel moeite zal hebben om zich op dis- triktsniveau te handhaven. Het eerste herenteam van Mevo '80 kan terug zien op een goed gespeelde wedstrijd. Voor de wedstrijd prijkte het Axelse Voorwaarts met twaalf punten uit elf ontmoetingen op een vijfde plaats in de derde klas, terwijl Mevo '80 met vier uit tien een negen de plaats innam van de elf deelne- Ouwerkerk werd vooral in de eerste helft flink op afstand gezet. Joke Louwerse - jarenlang vaste eerste teamkeus, evenals de voortref felijke keepster Marja Manni - open de de skore, maar nog in dezelfde mi nuut kon de kersverse Zeeuws team- speelster Marja Otte voor haar ploeg de gelijke stand op de borden bren gen. Het was overigens de laatste keer in het eerste bedrijf, dat de klei ne aanvalster zich manifesteerde. De overige 27 minuten en ook nog in de beginfase van de tweede helft bleef zij te veel hangen om voor echt ge vaar te zorgen. Pas toen zij wat meer lef in haar spel stopte kwamen ook weer de Ouwerkerkse treffers. Slimmer Voor die tijd was de skore evenwel al opgelopen tot 1-11, waarbij vrijwel alle Zeeuwsvlaamse dames tot sko- ren kwamen. Joke Louwerse met vier en Irene Valdex en Jenny Verkerke met ieder drie treffers toonden zich evenwel het suksesvolst. Met 1-10 werd van speelhelft gewisseld en pas in de twaalfde minuut van de tweede helft, toen Ouwerkerk aanmerkelijk slimmer aanvallend was gaan spelen en ook de zaalvloer werd benut om te trachten Marja Manni te passeren, kwam de tweede Ouwerkerkse tref fer van Jeanet Renters op een listige passje van Marja Otte. Via Annemiek Smets werd de mar ge weer tien doelpuntén, maar toen skoorde Marja Otte haar tweede doelpunt en een drietal minuten voor het laatste fluitsignaal voegde zij er via een fraaie aktie in de hoek van het speelveld nog een derde doelpunt aan toe. Tussendoor hadden Joke Louwerse en Jenny Verkerke de Utopia-produktie opgevoerd tot veertien. ,,Dat we tegen deze gerouti neerde ploeg zouden verliezen stond vooraf wel min of meer vast, maar als we in beide helften hadden gespeeld als dat we na de rustperiode deden, dan had er vast een nog aan merkelijk lagere skore ingezeten. Maar desondanks ben ik best wel te vreden. Het gaat van week tot week beter en er wordt hard gewerkt om snel op niveau te kunnen handballen en dat is louter positief", meende Henk Snijders. Herenploeg De herenploeg van Delta Sport heeft zich bij koploper Avanti duide lijk hersteld van de wat zwakkere prestaties van de voorbije weken. De Drunense formatie werd herhaalde lijk op de voet gevolgd. In de eerste helft domineerden vooral de verdedigingen en bleef de skore beperkt tot 5-3 in Brabants voordeel. In de tweede helft werd door beide ploegen een heel ander konsept gespeeld, waarbij de nadruk meer op de aanval kwam te liggen. Delta Sport liet zich in de beginfase de mogelijkheid ontgaan om mini maal naast Avanti te komen en dat werd de ploeg uiteindelijk fataal. De Brabanders konden daardoor tot het einde de kleine-voorsprong vasthou den (20-16) en twee punten toevoegen aan het totaal. In het algemeen klas sement heeft de Drunense ploeg na elf wedstrijden nog steeds een punt voorsprong op Dongen. Alle overige ploegen zijn nu reeds uitgeschakeld. Aanstaande zondag kan Delta Sport een begin maken aan een aantal posi tieve skores als Olympus naar Zie rikzee komt. De eerste damesformatie van Delta sport leed bij EMM III een kansloze 15-5 nederlaag, maar de ontmoeting tussen EMM IV en het tweede Zierik zeese damesteam leverde een 5-18 ze- I mende ploegen en daardoor aardig in degradatie-problemen verkeerde. De Zierikzeese ploeg won in Axel ver rassend en daardoor klom de ploeg twee plaatsen en is het ergste gevaar afgewend. De Zierikzeese ploeg nam vanaf het eerste fluitsignaal het heft in handen en domineerde voorname- Marja Otte toonde zich ook in de wedstrijd tegen het geroutineerde Utopia de beste Ouwerkerkse aan valster. De ziekelijke aanvalster kon echter niet dat stempel op de wedstrijd drukken wat zij normaal is te doen. Pas diep in de tweede helft liet zij zich wat meer zien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ge op voor de bezoekers. De jeugd- uitslagen waren als volgt: meisjes- asporanten: EMM-Delta Sport 4-13; jongenspupillen: EMM II-Delta Sport 1-10; meisjes-aspiranten: Ouwer- kerk-Utiopia 11-5; meisjes-pupillen: Ouwerkerk-Walcheren 1-7; jongens aspiranten: Delta Sport-GSC 15-21; welpen: Operatie '71-Delta Sport 0-7. De seniorenwedstrijd tussen het tweede herenteam van Delta Sport en GSC III in de Goese sporthal le verde een 16-18 zege op voor de Zie rikzeese ploeg. De kampioenschappen, die werden afgewerkt in de Middelburgse sport hal De Kruitmolen, gaven twee da gen tafeltennis te zien. waarbij het duidelijk mag zijn, dat deze sport in Zeeland aardig wat beoefenaren kent. Voor Petra de Ruiter van de TTV Renesse verliep het toernooi vlekkeloos tot en met de finale, waarin zij het moest opnemen tegen Larissa Bouwers van TTV Zand. Ook hierin liet zij zien duidelijk de lijk via Leo Kouijzer, die dit jaar de buteert bij de senioren. Kouijzer heeft in de voorbije maanden zoveel basketball-ervaring opgedaan, dat hij zich gemakkelijk kan meten met de betere Mevo '80-spelers. Terugkrabbelen Na tien minuten telde Mevo '80 een positieve marge van tien punten. Voorwarts krabbelde even wat te rug, maar door treffers van Leo Kouijzer en Bob Noomen kon Mevo '80 toch een voorsprong behouden. Leen Lekkerkerk skoorde enkele ke ren uit break-outs, zijn favoriete strijdwijze. Halverwege het duel had Mevo '80 een 30-38 voorsprong, die aan het be gin van de tweede helft nog werd uit gebouwd door treffers van Ronald Scherpenzeel en Leen Lekkerkerk. Na zestien minuten was de voor sprong opgelopen tot twintig punten (40-60), maar toen begon Voorwaarts aan een fanatiek tegenoffensief in een hoog tempo, mevo '80 had het in de slotminuten duidelijk moeilijk met de Axelse strijdwijze en moest nog aardig uitkijken, dat de riante voorsprong niet alsnog verloren ging. Captain Bob Noomen loodste zijn ploeg evenwel veilig naar de ver diende en hoge 59-64 skore en twee welkome punten konden worden toe gevoegd aan het totaal. Het eerste damesteam speelde een spannende wedstrijd tegen Valkenis se III in Middelburg. De Zierikzeese dames wonnen met minimaal ver schil, maar de formatie van captain Marion Mol klimt door de zege wel naar de vijfde,plaats, met uitzicht op een nog hogere klassering, omdat de vier hoger geplaatste teams stuk voor stuk een wedstrijd meer speel den. Mogelijk zijn er nog kansen om op een van de eerste twee plaatsen te eindigen, die recht geven op promo tie. Door treffers van Marian Mol, Jo- see Velders en Hanneke Koopman kon Mevo '80 de eerste helft met een kleine voorsprong afsluiten. In de tweede helft werd door beide teams de nadruk gelegd op de verdediging, waardoor de skore aan de lage kant bleef. Vooral Andrea Bech en Ellen Dreijer manifesteerden zich in dit op zicht aan Mevo '80 kant. In de slotfa se zorgde marion Mol voor de win nende basket (20-22). Kombinaties De reserve-herenploeg van Mevo '80 speelde een thuiswedstrijd tegen koploper Schelde Sport II. Mevo '80 kon in het begin van de wedstrijd niet tot goedlopende konbinaties ko men, maar dat lukte aanvankelijk ook Schélde Sport niet. Wat verder PP ging het bij de bezoekers evenwel steeds beter draaien eri' de eerste helft gaf een 14-30 tussenstand te zien. In de tweede helft werd het een ho peloze zaak voor de thuisploeg, toen eerst Gerard Wielaard met vijf per soonlijke fouten naar de kant mocht en later Steven Braat met een bloed neus het voorbeeld mocht volgen. Met vier spelers was Mevo '80 niet meer opgewassen tegen de aanstaan de kampioen van de vierde klas (24- 48). Het tweede damesteam speelde ook een thuiswedstrijd. Door treffers van Marianne Glerum, Greet Schip per en Irene Bom konden de Zierik zeese dames met een 12-8 voorsprong van speelhelft gaan verwisselen. In de tweede helft lukte er evenwel niet veel meer en toen ook de konsentra- tie wat zoek raakte kon Delta Colijn alsnog de zege op zak steken: 17-23. René Pijnen wint Bremen" opnieuw BREMEN - René Pijnen heeft voor de zesde keer in zijn loopbaan de Zes daagse van Bremen op zijn naam ge schreven. Dit keer won hij met de Duitser Gregor Braun. Het Neder lands/Duitse koppel eindigde in de zelfde ronde als Sercu/Fritz, maar skoorde meer punten. Op een ronde eindigde Jan Raas met zijn Deense koppelgenoot Gert Frank op een ronde van de winnaars. Horst Schütz/Roman Hermann, Hin- delange/Kristen en Danny Clark Don Allen eindigden in deze volgor de op de volgende plaatsen, allen op twee ronden. sterkste te zijn in haar kategorie. Via de game-standen 21-13 en 21-18 pakte de Rcnesser speelster de Zeeuwse ti tel bij de meisjes-junioren C. Superieur Martijn Bruel werd voor de tweede keer in zijn nog jonge karrière kam pioen van Zeeland. Samen met Peter Roeland snelde de TTV Scaldina- Het eerste punt in de wedstrijd kwam op naam van All Ready. Hans van Gastel liet van achter de korf 0-1 noteren. Na 10 minuten was het ge lijk via een doorloper van Roosen- daalse zijde, 1-1. Keep Fit dat zonder enig systeem pleegt te opereren, kwam op een 2-1 voorsprong door weer een slordigheid in de All Ready - defensie, maar 10 minuten voor de pauze bracht Leo Fonteine zijn ploeg weer langszij. Hij verzilverde de strafworp die de onopvallend leiden de scheidsrechter De Roo terecht aan hem had toegekend, 2-2. Wederom kwam Keep Fit op voorsprong, 3-2, maar meteen klampte All Ready weer aan. Corrie Kloet „versierde" een strafworp en Jaco Stoutjesdijk mikte vanaf de stip raak. Toch ging de Zierikzeese formatie nog met ach terstand de rust in want in het rust- signaal vloog nog een afstandtreffer door de mand, 4-3 dus. Verkrampt Tijdens de rust werden de zaken op een rijtje gezet door coach Kloet. All Ready was volkomen onterecht te bang om hier te verliezen, met als ge volg te verkrampt spel. Na rust was het beter. All Ready liet zich in de eerste peri ode niet meer intimideren door Keep Fit en dat leverde meteen doelpunten op. Korrie Stoutjesdijk liet van af stand 4-4 op het bord brengen. Corrie Kloet bracht All Ready met een pri ma aktie op 5-4 en men wilde en kon ook meer. Hans van Gastel, met een frommelaar van onder de korf bracht de stand op 6-4 in Zierikzees voor speler door het toernooi om in de fi nale ook superieur te zijn aan het MZ-koppel Jan Steijn en Dick Griep. Met de alleszeggende game- standen 21-10 en 21-6 kwam de pro vinciale titel terecht bij het duo, dat daar de meeste aanspraken op mocht doen gelden. Na de zege in een sterk bezet toernooi in Den Bosch ander maal een beloning voor een puik ta- feltennisduo. In het enkelspel bracht Martijn Bruel het tot de halve finale om daarin vervolgens te worden ver slagen door zijn dubbclspelpartncr Peter Roeland. Monique Berrevoets van de TTV Renesse bracht het bij de meisjes pupillen A/B/C tot de strijd om de derde plaats die zij suksesvol afrond de. Met 21-16 en 21-17 klopte zij San dra Fagundez van TTV Zand. Goed kwam ook Camiel Faber van Scaldi- na voor de dag bij de jongens-junio ren C. In de achtste finales werd hij in drie games geklopt door Rob Vis senberg van TTV Westerzicht. Het aspiranten-duo Cor van der Wekken en Michel van de Berg verloor in de deel, en een eerste maar tevens ook laatste gat werd geslagen. Wat er de laatste 10 minuten nog al lemaal gebeurde was diep treurig. De thuisploeg bracht op dat moment twee verse krachten in het veld. Keep Fit begon aan een slotoffensief waarbij de hardheid allerminst werd geschuwd. Bij All Ready maakte Ri- ni Snijders na een half jaar afwezig heid zijn rentree toen Jaco Stoutjes dijk licht geblesseerd het veld moest verlaten. Met nog drie minuten te spelen kwam Keep Fit naastzij. De ingevallen Keep Fit-dames bleek een gouden wissel want met een na de gelijkmaker liet zij met een doorloper 7-6 aantekenen. Met een laatste krachtsinspanning kwam All Ready twee minuten voor tijd op ge lijke hoogte via Rini Snijders en 7-7 leek ook de eindstand te gaan wor den. Noodlot Het noodlot sloeg echter nog toe. Rini Snijders werd tegen de paal ge lopen, moest geblesseerd naar de kant, maar er kon niet meer gewis seld worden. Keep Fit kon met vier aanvallers tegenover drie Zierikzee se verdedigers prijsschieten, de ene vrije man kon alles pakken, en in de race tegen de klok wist Keep Fit, weer door de invalster, toch nog 8-7 door de korf te smijten, daarmee All Ready gedesillusioneerd op het veld achterlatend. Zonder meer een beschamende ne derlaag voor de Zierikzeese korfbal formatie. Het excuus van blessures kwartfinales met 18-21 in de derde game. Verrassing Bij de senioren zorgde het H- dubbel Harrie Koper en Han Ketting voor een aangename verrassing door zich in de finale te spelen. In de halve finales won het Scaldina-koppel van het als eerste geplaatste B S- dubbel Wolferts en Romoot' in twee games. In de finale moesten ze het evenwel afleggen tegen Kroon en Veldman van TTVO. In de derde game kwam het Zierikzeese dubbel net te kort. Kroon en Veldman kwamen in de eindstrijd door in de halve finale te winnen van een ander Scaldina- dubbel, Rcnee Boot en Gerrie Schansscma. Renee Boot, Gerrie Schanssema en Han Ketting kwamen in het en kelspel allemaal in de achtste finale, maar werden daarin uitgeschakeld. In de F-klasse werd Michel Holm in de achtste finale uitgeschakeld door in drie games te verliezen van Marco Dijkdrent van Kapelle. Tot die partij speelde Holm voortreffelijk. In de E- klasse verloor Cor Smalheer ook al in de achtste finales. In een beslissen de derde game moest hij zijn meerde re erkennen in Rudie Kolijn van Wil- no. mag niet worden gemaakt, men had al eerder in de partij ruim afstand moeten nemen van het Roosendaalse Keep Fit. Toch weer degradatie pro blemen dus voor All Ready, helaas geheel onnodig. Twee wedstrijden van levensbelang in deze fase van de kompetitie volgen nu. Eerst komt Harga uit Schiedam (zaterdag, 14.50 uur) naar Zierikzee en daarna zal All Ready in Leiden de strijd aanbinden met K.N.S. uit diezelfde stad. Overige uitslagen: Vlaardingen- Ter Gouw 11-10; Fiks-WION 12-9; Harga-K.N.S. 7-3. Stand 3e klas D, District Zuid-West Fik 6 6 0 0 12 75 46 W.I.O.N. 6 5 0 1 10 71 63 Vlaardingen 6 4 0 2 8 65 51 Ter Gouw 6 3 0 3 6 59 49 Harga 6 3 0 3 6 47 47 All Ready 6 2 0 4 4 56 63 Keep Fit 6 1 0 5 2 38 61 K.N.S. 6 0 0 6 0 39 70 Overwinningen voor Patricia Bakker en Erica Butler in Winterbokaal-duel SEKOOSKERKE (W.) - In Seroos- kerke (W.) werd de derde dressuur- wedstrijd om de Winterbokaal van de NPC Zeeland-West Brabant afge werkt. In totaal kwamen 101 kombi naties aan de start in de diverse klas sen. Voor Schouwen-Duiveland zorg den Patricia Bakker met Annabel van de PPC Schouwen-Duiveland en Erica Butler met Roef van RV Renes se voor de grootste suksessen door met een eerste plaats thuis te komen. In Serooskerke werd het jurywerk verricht door de heer Vader en me vrouw Van Huycelom-Vogels. Zij kregen een groot aantal uiterst mati ge prestaties te zien in de B-klassen, terwijl in de M-klassen juist erg goed werd gepresteerd. In totaal kwamen zestien Schouwen-Duivelandse kom binaties in aktie: negen van Ruiter- vereniging Renesse en zeven van Paarden en Ponyklub Schouwen- Duiveland. In de eerste B-licht rubriek behaal de Marcia Dalebout met Sandor een derde plaats met 87 punten. Maurice Goudoever klasseerde zich met Mistral op een achtste plaats met 81 punten. Beide kombinaties startten voor de RV Renesse. In de tweede B- licht rubriek behaalde Patricia Bak ker met Annabel haar tweede zege. Dit keer kreeg zij 95 punten op haar startkoepon. L-dressuur Nienke Beatty behaalde een derde plaats met Foresta. Deze RV Renes- se-kombinatie behaalde 90 punten. Met 78 punten klasseerde PPC SD- ainazone Annemarie Verschoore zich met Fire nog net bij de eerste tien. In de B-zwaar rubriek werd Esther van Tilborg met Romeo tiende met 95 punten. In de L-dressuur eindigde Patricia de Broekert met Smokey als zevende met 112 punten en haar PPC SD-klubgenote Marion Hofland ein digde met Farah als tiende met 103 punten. Een plaatsje hoger, maar met zeven punten meer werd RV Rcnesse-amazone Angelique Moer land met Robin geklasseerd. In dc M-dressuur behaalde Erica Butler met Roef van RV Renesse een eerste plaats met het respektabele puntentotaal van 133 punten. Een derde plaats was voor Gabrielle But ler met Gipsy Queen met 128 punten en Catherine Butler werd met Tau- fan achtste met 114 punten. Zowel Patricia Bakker als Erica Butler schreven nu in drie Winterbokaal- wedstrijden twee eerste plaatsen achtern hun naam, hetgeen voor bei den een puike klassering oplevert voor de begeerde bokaal. ZIERIKZEE - De handbaldamesploeg van SV Ouwer kerk heeft ook de return tegen Utopia met ruime cijfers verloren, maar er was een duidelijk verschil met de 20-2 van de uitwedstrijd. „De marge is met 14-4 wat geringer, maar bovendien wordt er veel beter handbal gespeeld, al duurde het wel tot de tweede helft vooraleer het echt goed ging", vertelde Henk Snijders. „Belangrijkste punt waarom we juist tegen deze geroutineerde ploegen flink de boot in gaan is zeker, dat we als ploeg veel te lief spe len. Het hoeft geen duw- en trekwerk te worden, maar een beetje fors aanpakken mag op z'n tijd best". MIDDELBURG - Tijdens de Zeeuwse tafeltenniskam pioenschappen hebben een aantal Schouwen-Duiveland se deelnemers goed gepresteerd. Petra de Ruiter werd kampioene in de klasse meisjes junioren C en Martijn Bruel eiste samen met Peter Roeland van TTV Effect probleemloos de titel op bij de pupillen A/B in het dub belspel. Een tweede plaats was er verder voor het Scaldina-dubbel Harry Koper en Han Ketting in de H- klasse, terwijl Monique Berrevoets van de TTV Renesse als derde uit de bus kwam bij de meisjes pupillen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 9