WSV Burghsluis spaart voor een eigen klubhuis Handhaving schoolgrenzen niet meer noodzakelijk DE ZIERIKZEESCHE COURANT BRABER GROEN VOORZIENING B. Leven in december iets goedkoper In een schip of op vaste wal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: 2ie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 37,00, per jaar f 141,00. Losse nummers 75 cent. De abonnementsprijzen zijn Inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 45 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Maandag 10 januari 1983 139ste jaargang Nr. 23249 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer; Zierikzee wil rusthuizen kopen ZIERIKZEE - Eensgezind hebben de leden van de Kommissie Onderwijs besloten om het kollege van B. en W. van Zierikzee te adviseren tot het opheffen van de bestaande schoolgrenzen in deze gemeente. Kommissie voorzitter, PvdA-wethouder J. Groén lichtte het stand punt als volgt toe: „De schoolgrenzen zijn destijds in gesteld om een evenrediger verdeling van de leerlingen over de verschillende openbare lagere scholen in de ge meente te bewerkstelligen. Maar in feite tast je met zo'n maatregel in feite de rvijheid van onderwijs en school keuze aan. Omdat nu op alle scholen voldoende lokaal ruimte en leerlingen-potentieel is, is een dergelijke maatregel eigenlijk overbodig. Wanneer er in de toe komst echter weer problemen ontstaan met leerlingen aantallen, zal de gemeente echter wellicht weer regelend moeten optreden met deze maatregel. Er bestaat nu ech ter geen enkele grond op de regel te handhaven". ding van een brief, die door de Alge mene Bond van Onderwijzend Perso neel (ABOP) aan de kommissie was verstuurd. De brief handelde over de door de regering voorgestelde bezui nigingen bij het buitengewoon on derwijs. De heer J. de Jong, hoofd van de Beatrix-school te Zierikzee, maakte van de gelegenheid gebruik om zijn visie op deze zaak te geven. De heer De Jong is één van de onderteke naars van de brief. „We hopen met deze brief te bereiken dat de gemeen te, alvorens over te gaan tot de door de, minister voorgestelde bezuinigin gen, eerst uitvoerig overleeg pleegt met de hoofden van de betrokken scholen. We zijn bang dat dat niet, of niet voldoende gebeurt". De heer De Jong gaf een korte uiteenzetting over die bezuinigingen, die het buitenge woon onderwijs het meest treffen. „Met name de afschaffing van het schoolzwemmen en de bezuinigingen op de tegemoetkoming in de ver voerskosten zijn zaken, die hard aan komen", aldus het schoolhoofd. Het heeft nu nog geen enkele zin om uitspraken te doen over het wel of niet toepassen van maatregelen. La ten we eerst maar eens afwachten welke maatregelen er zullen worden voorgeschreven. Tenslotte heeft de kommissie al besloten om de kwali teit van het onderwijs zo goed moge lijk op peil te houden. Er is alle be reidheid bij raad en kommissie om ge gevolgen van al te pijnlijke bezuini gingen op te vangen, hoe vervelend dat soms op financieel gebied voor de gemeente ook is". CDA-kommissielid L. S. P. van Velthoven pleitte er voor om het be schikbare cijfermateriaal van enkele afgelopen schooljaren naast elkaar te leggen. „Dan kunnen we zien wat er precies nodig is en ook wat mogelijk is. Op die manier praten we wat ge richter". Overleg Voorzitter Groen stelde de heer De Jong op de publieke tribune gerust. „Overleg zal er zeker zijn. We spre ken af dat we de financiële zaak op een rijtje zetten. Vervolgens zullen we de materie binnen deze kommis sie uitvoerig bespreken. Naar alle waarschijnlijkheid zal dan aan een aantal punten uit de brief vanzelf te gemoet worden gekomen". Over een eventueel overleg met de betrokken schoolhoofden werd echter niet ge rept. Advertentie RENESSE - Zaterdagochtend heeft een tiental leden van de ijsvereniging Renesse 180 meter kabel ingegraven, waar mee de verlichting van de baan werd voltooid. De foto geeft een beeld te zien van de noeste werkers die het karwei in enige uren klaarden. Wethouder J. Groen (PvdA):School grenzen achterhaalde zaak Bel nu voor de win terverzorging van uw tuin Welzijns-ambtenaar A. Lagendijk voegde daaraan toe dat „de progno ses voor de komende 15 jaar aanto nen dat er voldoende lokaalruimte is op alle scholen voor de te verwachten leerlingen". De kommissie achtte het niet noodzakelijk dat met de ophef fing werd gewacht tot het nieuwe schooljaar. Het agedanpunt betreffende de vaststelling van het subsidiebedrag, dat de scholen ontvangen in 1983 voor elke leerling, was voor geen van de kommissieleden aanleiding tot een diskussie. Voor 1983 is dit bedrag bepaald op 444,85, vermeerderd met 37,50 administratiekosten. Het totaalbedrag voor 1982 bedroeg 441,76. Bezuinigingen Meer discussie was er naar aanlei- Schot voor de boeg Kommissielid D. v. d. Wekken (PvdA) noemde de brief van de ABOP een schot voor de boeg. „We moeten de zaak formaal benaderen. Renesse Tel. (01116) 1820 Voor Zierikzee Tel. (01110) 4906 DEN HAAG - De gemiddelde prij zen zijn per half december 0,3 procent gedaald ten opzichte van half novem ber. Dat blijkt uit de jongste prijsin dexcijfers voor de gezinsconsumptie van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS), die het ministerie van economische zaken vrijdag heeft ge publiceerd. De prijsdaling is vooral veroorzaakt door goedkopere kle ding en benzine, goedkopere verse groenten en voordelige kerstboter. Ook bloemen en planten en daalden in prijs. Kerstbomen waren gemid deld acht procent goedkoper dan vo rig jaar. Duurder werden onder meer eieren en medische verzorging in zie kenhuizen en andere instellingen. PRETORIA - Bij een explosie van een landmijn in Koakoveld (Namibië) zijn zes Zuidafrikaanse militairen om gekomen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Dinsdag bevinden we ons in een zuidwestelijke stroming, die wordt veroorzaakt door een hoge- drukgebied boven de Middellandse Zee, en door een lagedrukgebied tus sen IJsland en Noorwegen. Bij die de pressie behorende regengebieden ko men dinsdag boven de Britse eilan den en zuid-Scandinavië te liggen. Bij ons blijft het bijna overal droog. Wel worden er wolkenvelden ver wacht. Af en toe kan de zon even doorkomen. De temperatuur wordt 's middags ongeveer 8 graden, net als maandag. De rest van de week is de kans op regen groter. Van woensdag tot en met zaterdag komt er af en toe regen. De temperatuur gaat dan geleidelijk wat dalen, tot ongeveer 5 graden in de middag, maar de kans op vorst blijft nog steeds heel klein. BURGHSLUIS - De watersportvereniging Burghsluis heeft een goed jaar achter de rug. Ook wat financiën be treft want de wsv is van plan alvast een bedrag te reser veren voor een eigen klubhuis. Hiervoor is een verzoek ingediend bij de gemeente Westerschouwen Door het mooie weer het afgelopen zomerseizoen en zodoende ook een groot aantal passanten staat de wsv Burghsluis er financieel goed voor. Van deze opbrengst kan de huur van een gedeelte van de haven aan de ge meente worden betaald, en tevens wil de wsv een beginkapitaaltje gaan vormen voor een eigen onderkomen. Van de vereniging uit wordt ge dacht aan een schip in de haven, dat voor dit doel kan worden ingericht. De gemeente is echter nog niet zo en thousiast over dit idee. Sekretraris J. W. de Jonge noemde desgevraagd als grootste bezwaar dat dit eventuele klubschip moeilijk verhaald kan worden als het een vaste ligplaats krijgt in de haven. „Er moeten lei dingen naar het schip worden aange legd voor bijvoorbeeld water en elek triciteit, en om die reden wordt het moeilijk het schip te verplaatsen mocht dat nodig zijn. Er kunnen zich in een haven altijd situaties voor doen, dat een schip in de weg ligt. Wij voelen daarom nog niet zo veel voor dit plan. maar we staan wel volledig achter het idee een klubhuis in te richten". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. De ongebonden geest is daar om slechts gevangen in gren zen, om daarbinnen de vrijheid te verwerven. gereed is, dus de Dos blijft voorlopig in die kantoren zitten. Zo lang willen wij niet wachten". Als de komende jaren voor de wa tersportvereniging net zo voorspoe dig verlopen als het afgelopen jaar. dan rekent de heer Overbeeke er op over 2 a 3 jaar genoeg geld gereser veerd te hebben voor een klubhuis. „De haven is blijkbaar erg in trek. Velen zoeken vooral de stilte in Burghsluis. Extra voorzieningen of horecabedrijven zijn niet direkt in de buurt. Verder ligt de haven vlak bij zee en de in aanbouw zijnde storm vloedkering. Dat laatste is voor ons misschien een voordeel, omdat velen geïnteresseerd zijn in deze werken en met hun schip deze richting op ko men". Plezierig De watersportvereniging werd in 1980 opgericht en telt momenteel on geveer 130 leden. Naast de wens een eigen klubhuis in te richten, staat een betere verlichting op de steigers op het verlanglijstje. Die wens zal waarschijnlijk in het voorjaar wor den vervuld. Ten slotte merkte de heer Overbee ke op dat het kontakt met de gemeen te erg plezierig verloopt en dat er ze ker een oplossing zal worden gevon den voor de plaats van het toe komstige klubhuis. Verwachting tot dinsdagavond: Bijna overal droog Wolkenvelden en bijna overal droog; minimumtemperatuur onge veer 6 graden, middagtemperatuur rond 8 graden; matige zuidwesten wind, kracht 4, aan de kust nu en dan krachtige wind, kracht 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 13 januari Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 6 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%-. Minimumtemp.: 4 gr. Middagtemp. 6 gr. Windkracht: n.west 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 11 jan. Zon op 8.45, onder 16.50 Maan op 6.30, onder 14.39 Nieuwe Maan: 14 januari (6.08) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 jan. 1.16 13.37 7.21 19.43 Springtij: 16 januari DEN HAAG. Koningin Beatrix, prins Claus en hun kinderen zijn za terdag in Nederland teruggekeerd van hun wintersportvakantie in Oostenrijk Advertentie Onderwijskommissie Zierikzee: Wat de gemeente betreft wordt ge dacht aan een akkommodatie op de vaste wal. „Misschien zijn er moge lijkheden in de panden waar de Dos- bouw momenteel in gevestigd zit", aldus De Jonge. Wachten STAAT DER NEDERLANDEN ■7^96 LENING 1983 PER 1987/199Ü Het haventje van Burghsluis rhet links op de wal het oude koepeltje van de vuurtoren dat nu dienst doet als kantoor van de havenmeester Verder op de achtergrond de kantoren van de Dosbouw en rijkswaterstaat. Sekretaris van de wsv de heer K. M. C. Overbeeke verwacht echter niet dat deze panden spoedig vrij ko men. „Het ziet er niet naar uit dat de stormvloedkering binnen drie jaar inschrijving op 11 januari a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1