HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Jaap van der Leek: „Er zijn te veel oefenmeesters zonder bonds-licentie Bruse Boys verrassend langs matig spelend Toren Boys: 3-2 Chaotische toestanden in het amateurvoetbal „De KNVB lapt eigen reglementen min of meer aan de laars" FC Kerkwerve simpele prooi voor Country Club (6-1) ski's en ski-schoenen Iii Concertzaal: „Van de koele meren des doods" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 januari 1983 Nr. 23247 5 99 ZIERIKZEE/TILBURG - Onder de kop „Trainersli centies; chaotische toestanden in het amateurvoetbal" lanceerde Jaap van der Leek, sekretaris-generaal van de Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland en jarenlang suksesvol trainer van het Tilburgese Willem II, een felle aanval op de KNVB en de werkwijze van de Koninklijke Nederlandse Voethal Bond met betrekking tot het funktioneren van personen op het gebied van lei ding geven bij het oefenen van voetbalspelèrs. „Veel klubs in het amateurvoetbal trekken zich niets aan van de KNVB-reglementen en wat nog erger is: de KNVB staat niet te dringen om alert te reageren om in zulke ge vallen onmiddellijk maatregelen te nemen. De KNVB lapt de eigen reglementen min of meer aan de laars", stelt Jaap van der Leek desgevraagd uiterst geaggiteerd. Van der Leek kwam met zijn be schuldigingen in het WON-vakblad De Oefenmeester, dat onlangs ver scheen. De Tilburgenaar wilde een en ander graag nog eens een keer uit de doeken doen, „want", zo merkte hij op, „de eksessen komen overval voor en ze kunnen niet genoeg aan de kaak gesteld worden. Vroeger hadden we in ons vakblad een rubriek „De Schandpaal" waarin alle overtreders met naam en toenaam werden opge voerd. De tijd is niet ver meer, dat we deze rubriek weer uit de motte- ballen gaan halen". Het veertiende artikel uit het Alge meen Reglement van de KNVB bevat de aangelegenheid van het trainen van voetbaloefenmeesters. In sub 3 staat: „Alleen degene, die in het bezit is van een door het bondsbestuur ver strekte licentie is bevoegd om als oe fenmeester werkzaam te zijn" en sub 7 stelt: „Alleen hij, die in het bezit is van een voetbaltrainersdiploma kan voor een licentie in aanmerking ko men met inachtneming van de navol gende regeling" en dan volgt een op somming welk diploma de bevoegd heid verstrekt om op welk niveau te trainen. Duizenden guldens „De KNVB leidt al sinds 1932 oe fenmeesters op, maar in de loop van die vijftig jaar zijn de normen voor het behalen van de diverse trainers diploma's er niet gemakkelijker op geworden", legt Van der Leek uit. „Desondanks is de animo om aan de KNVB trainerskursussen deel te nemen groot. Naast het verwerken van de pittige oefenstof op de kursus- sen vraagt de deelneming van de kursisten bovendien geduchte finan ciële offers. De kosten van die kur- sussen worden door de KNVB van A tot Z doorberekend. Daarbij komen verder de kosten aan boeken, reizen naar Zeist, verplicht wedstrijdbe- zoek en verletkosten bij de werkne mer. Voor een beetje trainerskursus is de kursist enkele duizenden gul dens kwijt". ZIERIKZEE - In een redelijk evenwichtige samenstel ling blijft Bruse Boys een moeilijk te bekampen tegen stander in de eerste klas van het Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal. De Bruenaren handhaven gedurende de kompetitie evenwel konsekwent het roulatiesysteem, waardoor het kan gebeuren, dat de ploeg juist op z'n zwakst is tegen ploegen waarvan normaliter puntjes af gesnoept moeten kunnen worden. De formatie, die even wel de pech heeft een sterke samenstelling tegen zich te krijgen, komt regelmatig van een koude (Bruse) kermis thuis. Sinds woensdagavond kan daar ook Toren Boys over meepraten. Werd het in de eerste wedstrijd die de twee ploegen in deze kompetitie tegen elkaar speelden nog 4-3 voor Toren Boys, dit keer realiseerde Bruse Boys zich maar al te goed dat het de puntjes nodig heeft in de slotfase van de kompetitie om niet alsnog voor degrada tie in aanmerking te komen en won men met 3-2 mede door twee schitterende doelpunten van Tonny van de Berge met daar tussenin een kurieuze treffer van broer Jaap van de Berge. In een andere wedstrijd uit de eerste klas demonstreerde Country Club, dat men aan een aan tal bevliegingen voldoende heeft om zelfs een lastige op ponent als FC Kerkwerve - over enkele weken bekerfi nalist tegen Country Club - ruimschoots af te troeven. Via 4-0 halverwege werd het tenslotte 6-1 voor de ploeg van coach Cees in 't Veld. Toren Boys draaide tegen Bruse Boys allerminst sterk. De overtui ging die de ploeg zo kenmerkte in de eerste helft van de kompetitie is voor een niet onbelangrijk deel weggeëbd en met name Kees Stoutjesdijk kan niet meer zo'n stempel op de wedstrijd drukken als hij enkele ke ren deed in eerdere wedstrijden. De enige die nog het oude niveau haalde tegen Bruse Boys was Bert Nuyens, maar hij had de pech al drie keer het houtwerk boven Rinus van Boven ge test te hebben op zijn deugdelijk heid. vooraleer Tonny van de Berge zich in de 17e minuut door de Toren Boys-verdediging wurmde en ook Aad van Vliet passeerde: 1-0. Net er voor hielpen Jacob van Boven en Tonny van de Berge redelijke moge lijkheden om zeep. Initiatief Tussen de 28e en 31e minuut leek het er even op alsof Toren Boys als nog definitief het initiatief zou gaan nemen. Eerst produceerde Bert Nuy ens van afstand de gelijkmaker en even later rondde hij een goede aktie van Kees Stoutjesdijk attent af tot 1- 2. Meer nog dan voorheen wenste Bruse Boys evenwel het achterste van de tong te laten zien. In de sterkste samenstelling met Jaap en Tonny van de Berge, Leen van de Bijl en Jacob van Boven binnen de lijnen trok de Bruse ploeg in de aanval en in de 34e minuut resulteerde dit in de gelijkmaker. Leen van de Bijl legde de bal uit een hoekschop op de voet van Jaap van de Berge, die ineens uithaalde en via de lat Aad van Vliet klopte. Een dikke minuut later be wees Tonny van de Berge zijn waar de door vanaf tien meter in een keer uiterst onverwacht uit te halen. Doelman Van Vliet reageerde niet eens: 3-2. Door de zege van Bruse Boys is het gedrang om de tweede degradatie plaats er alleen maar groter op ge worden. SKNWK is door de zege van Bruse Boys definitief gedegradeerd. Skol Boys telt zeven punten en Stella Boys en Bruse Boys hebben elk ne gen punten met daarbij de aanteke ning, dat Stella Boys nog terug kan naar zeven mits de wedstrijd tegen Sporthuis ZZ niet opkwam en de tuchtkommissie van de KNVB de door de rayonkommissie Zierikzee toegepaste 5-0 nederlaag onrechtma tig verklaarde. Vooralsnog blijft de skore op negen, omdat de rayonkom missie beroep aantekende tegen de onbegrijpelijke uitspraak van de tuchtkommissie. Skol Boys nam inmiddels ook zijn voorzorgen om toch nog handhaving te bewerkstelligen. Cees Willemse en Theo den Engelsman werden op nieuw van stal gehaald. Skol Boys speelt volgende week te gen Mevo en later tegen Stella Boys, FC Kerkwerve en Bruse Boys, het geen een programma is, dat bepaald nog kansen in zich houdt verborgen. Bruse Boys ontmoet SKNWK, Sport huis ZZ en Skol Boys nog en Stella Boys speelt volgende week tegen Sporthuis ZZ en daarna tegen Skol Boys, Mevo, Country Club, Toren Boys en mogelijk nog een keer tegen Sporthuis ZZ, waaruit mag worden gekonkludeerd dat de kaarten er voor Stella Boys zeker niet het gunstigst uitzien. Je weet het in een slotfase van een kompetitie echter nooit. Country Club kende weinig proble men met FC Kerkwerve, ondanks de hoge verwachtingen die er voor deze wedstrijd waren. In de eerste onder linge ontmoeting had Country Club het allesbehalve gemakkelijk en won het slechts met veel pijn en moeite met 3-1. De vorige week draaide FC Kerkwerve gedurende de kwart- en de halve finale van het bekertoer nooi uitstekend en speelde men zich probleemloos in de finale tegen Country Club. Vandaar dat er vuur werk verwacht mocht worden nu de twee ploegen in kompetitieverband elkaar mochten uitproberen. De opti misten kwamen evenwel bedrogen uit. Toen FC Kerkwerve de eerste echte kans kreeg leidde Country Club al met 4-0 door treffers van Bart Helbers, Rob Wijnstekers, Bart Hel- bers en Wim O verweel. Hierna knal de Joost Rotte op de kruising boven Peter Noordijke, maar Jaap van SHe- drecht verhoogde eerst nog de marge tot 5-0, vooraleer Theo Wittenberg, voor een keer niet goed afgedekt, de hatelijke nul kon wegwerken. Met nog veertien minuten te gaan was het tenslotte Wim Overweel die het hal ve Country Clubdozijn volmaakte. In de resterende minuten kreeg Coun try Club nog mogelijkheden te over om verder weg te lopen, maar de mannen van coach In 't Veld geloof den het wel en wachtten louter op het eindsignaal, daarbij FC Kerkwerve overigens simpel van verdere doel punten afhoudend (6-1). De stand in de eerste klas is nu als volgt (de wedstrijd Stella Boys- Sporthuis ZZ blijft voorlopig als 5-0 gehandhaafd): Country Club Mevo Toren Boys Sporthuis ZZ FC Kerkwerve Stella Boys Bruse Boys Skol Boys SKNWK (SKNWK degradeert) Tweede klas In de tweede klas had koploper Bij makelaardij het bijzonder moeilijk met hekkesluiter Dreischor. Een treffer besliste uiteindelijk dit duel, waardoor Bijmakelaardij zich weer aardig in de richting van herovering van het eerste klasserschap begint te begeven. Ook de tweede wedstrijd in de tweede klas kende een 1-0 uitslag. Een ongelukkig misverstand tussen Skol Boys-doelman Theo van Dijk en Ko Willemse resulteerde in de enige treffer van Brogum, dat daardoor weer uitzicht krijgt op eventuele handhaving, al blijft de soosploeg voorlopig nog op de fatale voor laatste plaats staan. De stand in de tweede klas: 14 Ï1 3 0 80-18 25 13 8 3 2 48-27 19 13 8 1 4 43-33 17 12 5 4 3 32-25 14 13 6 1 6 38-38 13 11 4 1 6 30-35 9 13 4 1 8 25-53 9 12 3 1 8 30-43 7 13 0 1 12 23-77 1 Bijmakelaardij I 10 8 0 2 40-17 16 De Steeg 9 6 12 32-15 13 SV Ouwerkerk I 8 5 2 1 23-17 12 ZZ'721 10 4 2 4 20-21 10 Die Gouwe 9 3 3 3 21-12 9 Country Club II 7 3 2 2 16-20 8 Skol Boys II 11 2 3 6 21-34 7 Brogum I 10 3 0 7 22-47 6 Dreischor 10 1 1 8 14-27 3 (In deze klas is de wedstrijd Brogum- Die Gouwe nog steeds als 0-5 ver- werkt.) Oost erschMon d r. 9 8 1 0 38-17 17 Zeelandia 7 4 2 1 29-10 10 Mevo II 8 4 2 2 18-20 10 Bijmakelaardij II 8 5 0 3 28-15 10 SV Ouwerkerk II 8 3 2 3 20-27 8 Renesse 8 3 1 4 27-25 7 Stella Boys 11 8 1 2 5 12-20 4 Brogum II 9 2 0 7 12-27 4 ZZ'72 II 7 1 0 6 8-21 2 In verband met de grote animo zijn er vele trainerskursussen georgani seerd en er werden veel oefen- meesters afgeleverd. Aan de andere kant bleef de werkgelegenheid even wel gelijk en is daardoor het krijgen van een aanstelling bij een klub al lesbehalve gemakkelijk, zo niet vaak ondoenlijk. Het is daarom beslist niet vreemd, dat er onder de oefen- meesters een fikse werkloosheid is gaan heersen. „Het is daarom een lo gisch gevolg, dat de oefenmeesters en hun vakvereniging de WON nauw lettend zijn gaan toezien of de banen bij de klubs wel eerlijk verdeeld zijn", aldus Van der Leek. „De WON is tot de ontstellende konklu- sie gekomen, dat er in het amateur voetbal opmerkelijk paniekvoetbal wordt gespeeld op het gebied van lei ding geven bij het oefenen van voet balspelers". Paar grijpstuivers Jaap van der Leek is van mening, dat veel klubs in het amateurvoetbal zich niets aantrekken van de KNVB- reglementen. „Ze pikken een oud speler op, die zonder geremd te wor den door enige kennis van zaken, de oefenmeester uithangt voor een paar grijpstuivers", stelt hij. „Andere klubs maken het nog gek ker en trekkën, soms zelfs door mid del van advertenties in dagbladen, een speler/trainer aan. Dat is dan veelal een goede speler, die plots als bij donderslag bij heldere hemel veel sympathie voor een bepaalde klub gaat koesteren. Hij speelt dan voor die ploeg, maar gaat tevens trainen. Het is echter een kniesoor, die daar achter iets kwaads, als bijvoorbeeld geld onder tafel, zoekt". Niet weinig blijven klubs in gebreke waar het het aanvragen van een trainerslicentie betreft. In een dergelijk geval dient de oefenmeester zelf voor de licentie te zorgen. Hij is namelijk zonder li centie strafbaar en hij wordt gewei gerd voor trainerskursussen, die van hem praktijk verlangen. Dit heeft hij formeel niet, doordat hij geen trai nerslicentie heeft gehad. De ervaringen van de WON ko men er bij herhaling op neer, dat de KNVB niet adekwaat ageert tegen misstanden met oefenmeesters. „Als het onbevoegd trainen bij de KNVB wordt aangebracht, begint de KNVB een te simpele „onderhandeling" met de betreffende klub, die op haar beurt dan veelal met de meest fan tastische antwoorden komt. Vervol gens gelooft de klub het dan allemaal wel weer en gaat rustig door met het overtreden van de reglementen", vervolgt Van der Leek zijn betoog. „Er mag verwacht worden, dat de KNVB waakt over de reglementen, die ze zelf hebben gemaakt, maar daar blijkt het nogal eens aan te schorten. Dit grote lichaam verlegt de verantwoordelijkheid naar de ge dupeerden, zij dus, die door illegaal werkende oefenmeesters van hun werk worden afgehouden. Zij moe ten voor een verklaring zorgen bij de KNVB, waarin de overtreders met vermelding van dag, plaats, uur, naam en toenaam als zodanig worden aangedragen. Pas dan is de KNVB bereid om als doorgeefluik te funge ren naar de tuchtkommissie". Modelverklaring Omdat een en ander de WON da nig de keel begon uit te hangen, besloot de vereniging het voortouw te nemen en werd er een modelver klaring opgesteld, waarmee VVON- mensen de klandestiene trainingen bezoeken en rapporteren. Door aller lei emotionele toestanden is dit vaak geen sinekure. Uiteindelijk komt dan toch de tuchtkommissie in aktie. Het gaat evenwel allemaal toch bijzonder lang duren, omdat ook de heren van deze kommissie niet onmiddellijk in de startblokken zitten. „Allicht, dat on ze leden dan voortdurend ongeduldi ger worden", meent Van der Leek voorzichtig lachend. „Met het signa leren van al deze ongerechtigheden zijn we er echter nog niet, want de si tuatie wordt nog chaotischer als we konstateren, dat het bondsbestuur van de KNVB, of zij die namens dat bestuur handelen zelf het KNVB- reglement, artikel 14, ovetreden". Zo krijgt bijvoorbeeld een Neder lander, die zegt in het bezit te zijn van een Belgisch diploma, een trai nerslicentie. Dat is op geen enkele reglementsartikel gebaseerd. Hier door krijgen wel geldig gediplomeer den echter het nakijken. En met hen ook de WON, die het trainen van de ze persoon, onbevoegd en zonder li centie, aanbracht. In de praktijk ne men klubbesturen vaak ook slimme omwegen om een bepaald persoon toch zijn werk te laten doen zonder dat er een trainerslicentie werd afge geven. Deze besturen gaan er van uit, dat het coachen van een elftal niets te maken heeft met het oefenen van dat elftal. Het Algemeen Reglement arti kel 14, sub 1, zegt namelijk: „Een oe fenmeester is hij die leiding geeft bij het oefenen van voetballers". Vergissing Als coachen niet onder het oefenen valt, kan dus de slager op de hoek on gestraft op de bank gaan zitten en co achen. „Dat is evenwel een schromelijke vergissing, want bij de KNVB trai nersopleiding wordt het coachen op de trainerskursussen als onderdeel van het pakket om oefenmeester te Ieren al jaren onderwezen. Het is een vereiste om het trainersdiploma te behalen. Dus, geen coaches zonder trainerslicentie op de banken. „En het wordt hoog tijd dat alle uitwas sen in de korste keren worden uitge roeid. Als het niet goedschiks kan, dan maar kwaadschiks Advertentie Verkoop-verhuur-inruil-reparatie van vakkundig en specialistisch staan wij voor u klaar met testapparatuur (door ANWB geadviseerd) Praat eens vrijblijvend met Robert WTERNPTIONAL Schuithaven 2-4 - 01110-2298 DEVENTER - De in degradatie nood verkerende Zwolse eredivisie- klub PEC heeft zich een spitsspeler aangeschaft. Het is de 34-jarige Kees van Kooten, die de laatste zes en een half jaar voor Go Ahead Eagles heeft gespeeld. Van Kooten had bij de ver eniging uit Deventer een kontrakt tot aan het einde van het huidige sei zoen. Bij PEC heeft hij een kontrakt getekend voor twee en een half jaar. Van Kooten maakt zijn debuut bij de wedstrijd van volgende week tegen FC Groningen. GRONINGEN - Hans Bouw meester heeft dinsdagavond, bij de sluiting van het toernooi om het Eu ropees jeugdkampioenschap scha ken, de Max Euwe-ring in ontvangst genomen van de direkteur van de sponsor van het toernooi, de Gasu- Vrijdag en zondag ZIERIKZEE - Stichting-het Theater vertoont aanstaande vrijdag en zon dag de film „Van de koele meren des doods" met Derek de Lint en Renee Soutendijk. Het is een verfilming van de roman van Frederik van Eeden. Het verhaal speelt zich af in de Vic toriaanse tijd en gaat over de mooie Hedwig Marga de Fontayne (Renee) die trouwt met een zeer gefortuneer de notariszoon. Niets zou haar geluk in de weg kunnen staan, maar Hed wig is van nature wispulturig, oncon ventioneel en naiëfDeze eigenschap pen, gekombineerd met een sterke behoefte aan erotiek, brengen haar in moeilijkheden. Ze wordt samen met haar minnaar door haar man het huis uitgezet en la ter sterft haar buitenechtelijke doch tertje. Na deze gebeurtenissen wordt ze opgenomen in een gekkenhuis. Na verloop van tijd komt ze weer tot zichzelf, hoofdzakelijk door de toe diening van morfine. Ze probeert een nieuw leven te beginnen, maar in middels verslaafd aan morfine, wordt ze genoodzaakt door prostitu tie aan geld te komen. Fragment uit de film „Van de koele meren des doodsmet rechts Renee Sou tendijk. Derde klas In de derde klas stevent VV Ooster- schelde Mondragon probleemloos op het kampioenschap af. Dit keer werd het tweede team van SV Ou- werkerk met 6-1 aan de zegekar ge bonden. Bijmakelaardij II bewees de koploper een extra dienst door Mevo II met 1-3 te kloppen. In deze klas staan vooralsnog twee reglementaire nederlagen in de stand verwerkt. In beide gevallen is Bijma kelaardij II de winnende ploeg. ZZ'72 II en Renesse waren de ploegen die verstek lieten gaan. In het geval, dat beide ontmoetingen alsnog moeten worden afgewerkt, heeft Bijmake laardij II nog tien wedstrijden te spe len. De stand in de derde klas: 73 Tenslotte is Ina mij zus en ik kan er niet ongevoelig voor blijven, als ik zie, dat zij er aan kapot gaat, omdat jij bent weggegaan". Frans besloot zich te beheersen. Ik ga me niet kwaad maken, hoewel ik natuurlijk kan zeggen, dat hij er geen bliksem mee te maken heeft Want dit is een aangelegenheid tussen Ina en mij. Niemand anders gaat het wat aan, dat wij gaan scheiden. Doch hij be greep wel, dat Kees Walsoorden zich niet zou laten afschepen. „Is het toegestaan, dat ik eerst af eet? Ik heb de hele dag hard gewerkt en geen tijd gehad voor een maaltijd". Kees maakte een uitnodigend ge baar. „Ga je gang. Hopelijk heb ik je eetlust met mijn verschijning niet be dorven". Hij wenkte de dienster en bestelde iets te drinken, waarna hij een sigaret opstak en naar buiten keek. Intussen genoot de ander van de zmm kool met worst, waarna hij een kop koffie bestelde en zijn pijp begon te stoppen. En omdat Kees nog altijd zweeg, stelde Frans vast „Je weet waarschijnlijk ook, waarom we gaan scheiden? Ik bedoel: de reden?" De ander schudde zijn hoofd. „Ik snap eigenlijk niet, wat jouw bezielt, want er is geen enkele steekhoudende reden. Tenminste niet van haar kant Als jij soms wilt beweren, dat Ina jou ontrouw is geweest met die buurman van jullie, zoals jij blijkbaar hebt ge suggereerd, dan begint mijn bloed te koken, zwager. Want zoiets doet een Walsoorden niet Wij zijn voorzichtig van aard en helemaal niet spoedig over te halen. Bovendien zijn we bijzonder spaarzaam met onze sympathieën, maar als we eenmaal iemand mogen, dan is dat dan ook voor honderd pro cent vat je? Onze manieren en metho den zijn mogelijkerwijs wat straklijnig, maar dat kan ook nuttig zijn. Ik weet dat vader indertijd helemaal niet ge charmeerd was met zijn toekomstige schoonzoon. Daar heb je een bewijs van die straklijnigheid. Vanzelfspre kend weet ik alles van je vader net zo goed als de anderen in onze stad. Maar in dat opzicht dacht ik er toch anders over dan vader. Want ik stelde me op het standpunt dat jij daarvoor niet lelijk aangekeken mocht worden. Maar nu ga ik toch ook twijfelen e.. hel over naar de mening, dat vader het misschien niet eens zo gek had be keken, toen hij met zijn bezwaren kwam. Jouw beschuldigingen zijn je reinste waanzin! Als jij je hersen goed gebruikt had, zou je zelf tot de kon- klusie zijn gekomen dat die buurman, nota bene ik weet niet hoeveel jaren ouder, geen partij is. Met andere woor den: die heeft geen schijn van kans. Niet bij Ina en niet bij vele andere vrouwen van deze leeftijd". Frans stak de brand in de tabak en trok aan zijn pijp, de andere naden kend aankijkend. „Jij bent eenzijdig ingelicht Bovendien ben jij een broer van Ina en dan ligt het voor de hand, dat je niet geheel objectief kunt zijn, want het bloed kruipt nu eenmaal, waar het niet gaan kan. Misschien heb je tijd om naar mijn lezing te luisteren?" Door GRÉ DE BOER „Je kunt met nog zoveel argumenten aankomenik ken mijn zuster en ik weet, dat jij ongelijk hebt Ina heeft niets, maar dan ook beslist niets ge daan, waarover ze zich moet schamen, begrepen? Er is geen enkele grond voor echtscheiding". Frans ter Scheure spreidde zijn vingers, de ander aankijkend. „Wel, wat heeft praten dan nog voor zin? Als je mij toch niet gelooft? Wat kom je dan hier doen". „Proberen jou tot reden te brengen, stomkop! Omdat ik niet aktieloos kan toezien, dat mijn zuster er onder lijdt!" Zijn wenkbrauwen optrekkend, zei Frans: „Zeg, als je gaat schelden, doe me dan één plezier en smeer 'm, he? Ik heb je niet geroepen en ik wens even min uitgescholden te worden". De ander bond wat in. „Sorry. Maar waarom ga je vanavond niet naar huis en praat je het uit? Als twee verstan dige, volwassen mensen?" Vermoeid antwoordde Frans: „Het heeft geen zin meer, Kees; er is iets aan flarden. Er is een breuk ontstaan, die niet meer geheeld kan worden. Overi gens, ik heb toch zeker met eigen ogen gezien, dat ze in mijn huis nota bene en nagenoeg ontkleed in de armen van mijn buurman lag Op de bank in de salon In de veronderstelling verke rend, dat ik voorlopig nog niet thuis zou komen. Of logent ze dat soms? Heeft ze er tegen jou wel over gesproken? Ik betwijfel het!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5