SOCIALE DIENST VERHUIST NAAR OUDE HAVEN 54 298. Bruse Kaai werd zeer letterlijk „vuur-zee IJSVERENIGING ZIERIKZEE HULDIGT VIER ERELEDEN deurloo mode deurloo mode Meningen verdeeld over geheel nieuwe opzet van Toeristendagen Zierikzee Over twee maanden Voorzien van aparte kamers voor vertrouwelijke gesprekken (Warm aanbevolen aan alle bewoners van een eigen huis!) STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 januari 1983 Nr. 23247 3 Advertentie ZIERIKZEE - Eind februari begin maart verhuist de Intergemeentelijke Sociale Dienst van het kleine onder komen aan de Meelstraat naar het monumentale pand Oude Haven 54, waar laatstelijk een deel van de be lastingdienst was ondergebracht. De verbouwing van en de restauratiewerkzaamheden aan de nieuwe behuizing zijn thans zover gevorderd, dat de oplevering aan het eind van deze maand wordt verwacht. De verbouwing is op 198.200,— (excl. b.t.w.) begroot, plus 35.000,— voor de aanleg van een c.v.-installatie. Het pand Oude Haven 54, nieuw voor de I.S.D., maar rijk aan historie. In het onderkomen aan de Meelstraat was het voor de medewer kers van de I.S.D. nauwelijks moge lijk om op een rustig plekje de toch vaak vertrouwelijke gesprekken met de cliënten te voeren. Bij de opzet van de verbouwing is er alle aandacht besteed dat dit voortaan wel kan gebeuren. De toe gang voor de cliënten komt aan de zijkant van het gebouw, dus in het la ter aangebouwde gedeelte van het pand, waarna de drie af te sluiten ba lies bij de wachtkamer al privacy ga randeren. Voorts staan straks twee spreekka mers ter beschikking, waar strikt privé een gesprek kan worden ge voerd. Enige lichtpuntje Direkteur J. A. v. d. Broeke vindt dat een belangrijk pluspunt van de verhuizing, die hij overigens het eni ge lichtpuntje voor de I.S.D. in 1983 noemt. De verbetering van de arbeidsom standigheden van het (totnutoe) uit 14 man bestaand personeel is uiter aard eveneens een belangrijke zaak, maar dat sinds november 1981 het werk met 35 procent is vermeerderd, is in het geval van de I.S.D. uiteraard alleen maar droevig te noemen. Per 1 januari zijn er bijvoorbeeld weer 40 schoolverlaters aangemeld. Het aantal uitkeringsgerechtigden, dat per 1 december verleden jaar 940 bedroeg, zal eind januari tot 1000 (RWW-ers en WWV-ers tezamen) oplo pen, verwacht de direkteur. Extra kracht Tot op heden heeft het ISD-perso- neel de uitbreiding der werkzaamhe den met de eigen groep opgevangen, maar deze maand komt er een hoog nodige vijftiende kracht bij. Zes van de personeelsleden, die van de buitendienst, worden straks op de benedenverdieping onderge bracht. De anderen krijgen de boven verdieping tot hun beschikking. Aan het oorspronkelijke pand, da terend uit 1500, wordt weinig veran derd om het historisch karakter niet aan te tasten. De van een latere da tum daterende aanbouw, links van de monumentale voordeur, is minder kwetsbaar, vandaar dat het mogelijk was om daar de ontvangstruimte voor de cliënten optimaal te realise ren. Daarom ook was het prettig, dat dit gedeelte reeds van een aparte toe gangsdeur was voorzien. Wel zal die nu aanwezige buitendeur door een betere worden vervangen. Markant punt Het schilderen en restaureren van Kostuums vanaf Mol 5-7, Zierikzee ZIERIKZEE - Het is nog niet zeker of de Toeristenda gen in Zierikzee het komend seizoen inderdaad een ge heel nieuwe opzet krijgen. De meningen zijn nogal ver deeld over het voorstel die toeristendagen niet van 's ochtends tien tot 's middags vier te houden, maar te ver leggen naar vanaf 's middags één uur, doorlopend tot in de avonduren. Dit punt kwam zijdelings aan de orde tijdens de vergadering van de middenstandskommissie in de raad zaal van het stadhuis. De heer C. Legemaate wilde weten hoe het stond met de plannen de toe ristendagen een nieuwe opzet te ge ven. Voorzitter van de Evenementen kommissie de heer H. Lindhout lan ceerde die plannen enige maanden geleden tijdens een vergadering van de Zierikzeesche Ondernemers Cen trale. Z.O.C.-woordvoerder de heer J. Littooy antwoordde de heer Lege maate woensdagavond, dat over die nieuwe plannen nog druk be raadslaagd moet worden. Bij de on dernemers blijken nogal veel twij fels te bestaan over het plan alle toe ristendagen tot in de avonduren te la ten doorlopen gekoppeld aan openstelling van de winkels in het centrum. „Er is nog niets definitief; de meningen zijn zo verdeeld; per soonlijk denk ik dat die nieuwe opzet niet haalbaar is", aldus de heer Lit tooy. ISOLATIE-TOETS de gevel is zo goed als gereed, waar door Zierikzee zich op dat markante punt bij poorten en bruggen nog schitterender presenteert. Maar ook binnenshuis wordt dus terdege rekening gehouden met het behoud van het historisch karakter. Er is bijvoorbeeld een specialist aan getrokken voor het herstellen van de met ornamenten versierde plafonds in de enorme kamer-en-suite" en de toog boven het trappenhuis. Zo komt nu op het plafond van de „voorka mer" weer duidelijk uit, hoe prach tig de vier jaargetijden zijn ver werkt. Hoewel er overal in het gebouw nog keihard gewerkt wordt met alle rommelige gevolgen van dien, toont de in wit en groen gehouden monu mentale gang zich al glorieus, al is de marmeren vloer zorgvuldig toege dekt om beschadigingen te voorko men. Verwarming Ondanks het feit, dat er zo min mo gelijk concessies aan de historie wor den gedaan, was het uiteraard nood zakelijk het gebouw aan te passen aan de eisen des tijds. Zo was er bijvoorbeeld nog steeds geen c.v.-installatie. De mensen van de belastingdienst werkten nog bij losse gaskachels, die eigenlijk niet in staat waren de ruimten goed te ver warmen. Op een van de vele zolders staat nu een enorme ketel, de radia tors staan gereed om te worden aan gesloten. Isolatie Om de stookkosten te drukken is overal isolerend glas aangebracht en zijn muren en daken met isolatie materiaal bekleed. Het was zelfs di- rekt voelbaar, toen dat op zolder was gebeurd, vertelde direkteur Van de Broeke. Op die immense zolder is overigens een prachtige opbergruim te voor het archief aangebracht, waarbij tevens gebruik is gemaakt van oude schappen van de belasting dienst. Ook worden daar stencel- en inbrandapparatuur geplaatst. Indeling De middelste verdieping is gereser veerd voor de chef financiën, en de afdeling boekhouding en berekenin gen. Dicht in de nabijheid daarvan komt de computer in een aparte ruimte. De kamer van de direkteur is op diezelfde verdieping, aan de achter zijde van het gebouw met uitzicht op de Nieuwe Haven. Tot slot is er beneden links van de voordeur, nog een kamer waarin een personeelslid archiefwerkzaamhe den verricht en ook een typiste inter ne en algemene zaken komt te wer ken. Hoofdaannemer van de verbou wing is Prince B.V. uit Haamstede. Advertentie Bekijk wat er in uw huis (nog) geïsoleerd kan worden en wat dat gemiddeld aan stookkosten bespaart Een prima basis om in overleg met een isolatiebedrijf of doe- het-zelf zaak snel een isolatieplan op te stel len! Nationaal Isolatie Programma soort isolatie besparing* in m3 aardgas pér m- opper vlak per jaar aantal m2 dat in uw woning te isoleren is totaal aantal m3 aardgas per jaar Spouwmuurisolatie Dakisolatie: - verwarmde zolder - onverwarmde zolder Vloerisolatie Dubbelglas/voorzetramen: - woonkamer - slaapkamer Gevelisolatie (binnen) Leidingisolatie (per strekkende meter) 10 x 10 x 6 x 5 x 30 x 20 x 9 x 9 x Totaal aantal m3 aardgas Besparingen;m3 aardgas per jaar a 58,6 cent f Deze besparingscijfers gelden voor woningen waarin 3500 tot 3700 m3 aardgas per jaar wordt verbruikt Advertentie BRUINISSE - Honderden mensen toonden dinsdagavond hun be langstelling bij de traditionele kerst boomverbranding die ook dit jaar weer door jeugdsoos „De Pul" werd verzorgd op het bavenplato. Wordt elk jaar wel even het bij veel mensen aanwezige pyromaantje wakker geschud, dit jaar voegde de natuur zelf een extra dimensie toe aan de fascinerende vuurgloed. Dit was namelijk de door de storm hoog opgezweepte vloed die het havenpla- to blank zette. Het gezegde „als wa ter en vuur" werd hier een realisti sche konfrontatie tussen de beide na tuurkrachten. Bleek de verzengende hitte van ruim 400 kerstbomen eerst aan de winnende hand, naarmate de vloed steeg en het zwarte dreigende water de kade beklom, moesten de brandweerlieden van de Bruse vrij willige brandweer met lede ogen toe zien dat zij in ieder geval niet hoef den te blussen.... Tegen hun geaardheid in porden ze het vuur zelfs op tot grotere hoogte, om het sinister omhoog kruipende water vóór te blijven. Vreugdevuur Kommandant M. Jumelet over z'n manschappen bij het vreugdevuur wat door enkele ontploffende rotjes nog duidelijk het nieuwjaarsgebeu- ren uitwasemde: „Dit zijn voor de brandweerman de leuke gevalletjes". En havenmeester J. Hoogerwerf over het water dat uiteindelijk tot ruim 2.70 boven N.A.P. steeg „en weer de nodige aandacht vroeg van de machinefabrieken. „Deze samen loop van omstandigheden is uniek en zal in de toekomst ook wel nooit meer te zien zijn". En de jeugd, rondom het vuur lo pend door het water, een enkele keer een boom uit de hoop trekkend om die voor de tweede keer te verkopen voor een kwartje, of om het vuur op te poken, die jeugd genoot met volle teugen. Voor jeugdsoos „De Pul", na tuurlijk geholpen door de elementen deze keer, zeker een opsteker, en een kompliment waard. Ook de rijkspolitie, het politiebus- je midden in de zoute golven, stond erbij en keer ernaar, meer hoefde niet. Jacks: 59.- 98.- 149.- Mol 5-7, Zierikzee ZIERIKZEE - Tijdens de algemene ledenvergadering van 3 december 1982 werd de na 18 jaar voorzitterschap vertrekkende heer J. Pomper benoemd tot ere-voorzitter van de IJsvereniging Zierikzee. Tevens werden mevrouw H. Root-Gorter en de heer L. A. Verdoorn om hun enorme verdiensten voor deze vereniging, die binnenkort haar eeuwfeest hoopt te gaan vieren, benoemd tot ereleden. Om een en ander nog eens extra te onderstrepen besloot het nieuwe bestuur onder voorzitterschap van Wim Evertse het drietal, alsmede de heer B. Root, die al op 20 oktober 1975 tot erelid werd benoemd, een tastbaar aan denken te overhandigen. „We meenden, dat we iets moesten doen voor mensen die zich zo lang hebben ingezet voor een vereniging", stel de Evertse tijdens de korte ceremonie voorafgaand aan de bestuursvergadering van de IJsvereniging Zierikzee. „Het is een stuk waardering voor wat jullie voor de klub hebben gedaan. We hopen van harte, dat dit aandenken een plaatsje in huis zal krijgen, waardoor jullie voortdu rend herinnerd worden aan de klub". Fraai wandbord Evertse overhandigde als eerste aan zijn voorganger J. Pomper een fraai wandbord met de inskriptie „IJsvereni ging Zierikzee" met daarbij een gestyleerde schaatser. „Dit is mooier dan het lekkerste flesje wijn, hoe zeer ik daar ook een liefhebber van ben", onderschreef Pomper zijn kado. „Het zal zeker een fraaie plaats krijgen in mijn huis". Na Pomper ontving de heer B. Root zijn aanden ken. „Er is een aantal jaren geweest, dat de heer Root de ijsvereniging staande heeft gehouden. Daarvoor hierme de alsnog onze waardering", onderschreef Evertse deze onderscheiding. ,,Ik weet dat u niet een van de gemakkelijkste bestuursleden was", vertelde de nieuwe voorzitter, ter wijl hij een fraai wandbord overhandigde aan de recente lijk vertrokken penningmeesteresse mevrouw H. Root- Gorter. „Je was er mee klaar, als je voor het eerst op de ijsbaan kwam en je had je kontributie nog niet betaald. U was een penningmeesteresse, die op de kleintjes lette". Als laatste mocht de heer L. A. Verdoorn zijn tastbaar be wijs van erkenning in ontvangst nemen. „We hebben door u de ijsbaan, die er momenteel is, maar ook voor al het andere dat er gedaan is, zijn we veel dank verschul digd". Samenwerking Als blijk van waardering voor alles wat het nieuwe bestuur al gedaan heeft in die korte tijd en de fijne sa menwerking, die men voordien had met de IJsvereniging Zierikzee overhandigde mevrouw Root-Gorter een klok aan voorzitter Evertse. „Dat is alvast een voorbode voor het te verbouwen klubgebouw", liet zij er op volgen. Als slot van de korte plechtigheid liet het viertal zich door de fotograaf van de Zierikzeesche Nieuwsbode vereeuwigen. Van links naar rechts de heer B. Root, de heer L. A. Verdoorn, mevrouw H. Root-Gorter en de heer J. Pomper. ZIERIKZEE Nieuwjaarsbijeenkomst In de bovenzaal van restaurant „Mondragon" zal de afdeling van de P.v.d.A. op zaterdag 8 januari een nieuwjaarsbijeenkomst houden. Met deze bijeenkomst wordt een oude tra ditie in ere hersteld, omdat geduren de een aantal jaren een dergelijke bijeenkomst niet is georganiseerd. Aan de bijeenkomst wordt medewer king verleend door de partij-cabaret groep „Een gaatje te ver" uit Utrecht, terwijl de muzikale om lijsting in handen ligt van Maarten Bruynes. Tekenklub van Marja de Lange In klubhuis de Lichtboei van het Leger des Heils begint kunstenares Marja de Lange uit Zierikzee een te- kenkursus. De eerste bijeenkomst wordt volgende week woensdag ochtend gehouden van kwart over negen tot kwart over elf. Voor inlich tingen of opgave: klubhuis de Licht boei, Poststraat, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3